Genel

Genel

 • Bitcoin nedir?

  Bitcoin, e-posta göndermek gibi, Interneti kullanarak dünyanın herhangi bir yerine gönderilebilen çevrimiçi bir para birimidir.

  Bitcoin göndermek veya almak için bir bitcoin cüzdanına ihtiyacınız olacak. Bir bitcoin cüzdanı, tüm zor kazanılmış bitcoin’lerinizi saklayabileceğiniz kendi çevrimiçi cüzdanınızdır. Paxful'a katıldığınızda, kullanımı kolay, güvenli, basit ve ücretsiz bir bitcoin cüzdanı elde edersiniz. Paxful bitcoin cüzdanı diğer tüm cüzdanlarla çalışır. Her bitcoin cüzdan ile birlikte bir cüzdan adresi gelir. Cüzdan adresinizi insanlara gönderebilirsiniz ve onlar da cüzdanınıza bitcoin gönderebilirler. Kendi cüzdanınızla, bitcoin gönderebilir, alabilir ve bitcoinlerinizi muhafaza edebilirsiniz. Tüm işlemlerinizi tıpkı Internet bankacılığınız’daki gibi görebilirsiniz.

  Bitcoini ödeme yöntemi olarak kabul eden mağazalardan çevrimiçi alışveriş yapmak için de kullanabilirsiniz. İcadından bu yana, bitcoin'i ödeme yöntemi olarak kabul eden işletmelerin sayısı gittikçe artmaktadır, bu yüzden şansınızı deneyin. Alışveriş yaptığınız mağaza bitcoin'i kabul ediyor da olabilir. Tüm ticari işlemlerinizi Paxful’un sağladığı gibi güvenli bir cüzdan kullanarak çevrimiçi yapmanın rahatlığı artık hayal değil.

  Bitcoin ile ilgili en zorlu kısım, ilk bitcoin'inizi almaktır. Banka hesabınız yoksa, bu sizin için daha da zor olabilir. Neyse ki, Paxful’da 300 ün üzerinde farklı ödeme yöntemi kabul ediliyor, sağladığımız ödeme yöntemlerine bir göz atın ve hangisinin size en uygun olduğunu görün. Paxful'da, satıcı olarak tabir ettiğimiz, bitcoin'lerini kâr amacı güderek satan insanlardan bitcoin satın alırsınız. Çünkü farklı alıcılar, hediye kartları, Western Union, Banka havaleleri ve bunlar gibi birçok farklı ödeme biçimini kabul etmektedirler. Bitcoine sahip olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı! Sizin için uygun olan ödeme yöntemini seçtiğinizde ve iyi bir teklif bulduğunuzda, satıcının size verdiği talimatları izleyin ve bitcoininiz dakikalar içinde bitcoin cüzdanınıza ulaşsın.

  İlk bitcoin'inizi aldıktan sonra, çok daha güvenli bir deneyim için, 2-Faktörlü Kimlik Doğrulama özelliğini etkinleştirerek ve hatta Google Authenticator'ı kullanarak hesabınızı güvence altına aldığınızdan emin olun.

  Paxful, 300'ün üzerinde ödeme yöntemini kullanarak bitcoin satın alabileceğiniz ve satabileceğiniz güvenli bir platform sunar! Platformumuzu nasıl kullanacağınız ve Paxful'u kullanarak alım satımınıza nasıl devam edebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin!

 • Paxful nedir?

  Paxful alanında lider, kişiler arası bitcoin ticareti için kurulmuş bir finans platformudur.

  2014'te Ray Youssef ve Artur Schaback, daha sonra Paxful olarak yeniden adlandırılan EasyBitz'i kurdu. Bunu oluştururken akıllarında tek bir hedef vardı: Bitcoin'i işletmelerden satıcılara kadar herkes için kolaylaştırmak.

  Finans dünyasında bir çok sorun, özellikle parayı kazanma ve transferi konuları ile ilgilidir. Dünya çapında para göndermek hiçbir şekilde hızlı ya da ucuz değildir. Paxful bunu değiştirdi.

  Paxful, alıcıların ve satıcıların biraraya geldiği kişiler arası piyasada önde gelen bir bitcoin platformudur. Paxful'da 300'den fazla ödeme yöntemi sunuluyor olması, size uygun teklifler bulmayı inanılmaz derecede kolaylaştırır.Biz, paralarının tüm kontrolünün tamamen kullanıcılarda olmasını sağlıyoruz.Emanet sistemimiz ve özel 7/24 müşteri desteğimizle birlikte, riski nasıl en aza indirebileceğinizi ve hesabınızı nasıl güvence altına alacağınızı biliyorsanız Paxful çok güvenli bir platformdur. Kaydolmayı takiben, Paxful kullanıcılarına ÜCRETSiZ cüzdan verir.

  Paxful`un kişiler arası sistemi sınırları ve sınırlamaları kaldırıyor. Paxful hesabınızı kendi finansal pasaportunuz olarak düşünebilirsiniz. Hesabınızla, dünyanın herhangi yerinden para gönderebilir ve bir şeyler satın alabilirsiniz. Ortaklık programımızla kendinize bir iş kurun.

  Platformumuzun 2 milyonun üzerinde kullanıcısı var ve artmaya devam ediyor. Bu kullanıcılar için Paxful'da işlem yapmayı çok daha kolay ve zahmetsiz hale getirebilir.

  Paxful. Money Your Way!

  Bugün kendi Paxful hesabınızı oluşturun!

 • Ödeme metodları

  Paxful'da bitcoin alıp satmanın 300'den fazla yolu var.

  İşte en popüler ödeme yöntemlerimizden bazıları:

  1. Banka Havalesi ya da Nakit ile Bitcoin Satın Alın

  2. PayPal, Skrill, Neteller gibi Çevrimiçi Cüzdanlar ile bitcoin satın alın

  3. İTunes hediye kartları ile bitcoin satın alın

  4. Amazon hediye kartları ile bitcoin satın al

  5. Yerel olarak, elden nakit ödeme karşılığı bitcoin satın alın

  6. Ethereum, Litecoin, Ripple vs. gibi altcoin'lerle bitcoin satın al

  Buraya tıklayarak, istediğiniz ödeme yollarını arayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken satın almak istediğiniz bitcoin miktarını, kullanacağınız para birimini ve kullanacağınız ödeme yöntemini girmektir. Aradığınız ödeme yöntemini bulamıyorsanız, her zaman yeni bir yöntem önerebilirsiniz! Bu “Ödeme yönteminiz yok mu?” Diyen bir bağlantı göndermek kadar basit. Yeni bir yöntem önermek için buraya tıklayın ”.

  “Bana En İyi Teklifi Ver” düğmesi sizi hemen çevrimiçi bir satıcıya bağlayacaktır. Teklifi kendiniz seçmeyi tercih ediyorsanız, sadece “Ara” düğmesine tıklayın. Tercih ettiğiniz teklifi seçebileceğiniz bir liste görünecektir. (Bitcoin almayla ilgili ipuçları için buraya tıklayın). 

  Bitcoin satın alabileceğiniz yöntemlere “ödeme yöntemleri” denir.

  Bitcoin satın alabileceğiniz her yol “ödeme yöntemi” olarak adlandırılır. Burada mevcut tüm ödeme yöntemlerinin bir listesini (ve nasıl kullanacağınızı) bulabilirsiniz. Bu liste, piyasadaki Paxful yatırımcılarının her zaman yeni ödeme yöntemleri oluşturması nedeniyle büyümektedir.

  Her ödeme yönteminin, bir ticarete başlamadan önce aşina olmanız gereken kendi özellikleri ve risk seviyeleri vardır. Paxful, kişiler arası satın alma sistemini, bitcoin alma işlemlerini kolaylaştırdığı için teşvik ediyor.

 • Komisyon ve Ücretler

  Bitcoin satarken  Paxful’un aldığı belirli bir ücret bulunuyor.

  Paxful'da, her bir işlem bedeli, alım satım işleminin hangi tarafında olduğunuza bağlıdır, alıcı veya satıcı olmaniza göre değişir.

  Örneğin, Paxful alıcılarından hiçbir bedel talep etmez. Her satıcının fiyat teklifini satıcının sayfasında görebilirsiniz, bu nedenle bu ücretler daha önce bitcoin satın alan hiç kimseyi şaşırtmamalıdır.

  Paxful'da bitcoin satın alırken, acele etmeyin ve ticaret yapmak üzere olduğunuz kullanıcının teklifini okumak için zaman ayırın. Eğer aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla teklif ya da işlem yoksa, kendinize fiyat tekliflerinin size göre adil olup olmadığını sorun. Paxful'da bitcoin satın alma konusunda daha fazla ipucu için burayı tıklayın.

  Paxful’da alıcılardan herhangi bir ücret talep edilmediği gibi, cüzdan ücreti de yoktur.

  Paxful ile ilgili en harika şeylerden biri, her kullanıcının kayıt olduktan sonra ücretsiz bir cüzdanı olmasıdır, bu sayede bir hesap oluşturduktan sonra hemen işlem yapmaya başlayabilirsiniz.
  Satıcı olmanız durumunda, Paxful tüm işlemlerde % 1 ücret talep eder. Şirket her işlemin yalnızca % 1'ini aldığı için gayet adil bir anlaşma. Bu bedele emanet ücreti denir.

  Özellikle iTunes hediye kartı işlemleri için emanet ücreti% 5'e yükseldi.

  Madenci ücreti şu anda 0.0005 bitcoin seviyesinde.

  Paxful'un uyguladığı tüm ücretler bunlardan ibarettir.

Nasıl Alım Satım Yapılır?

Bitcoin satın alın

 • Adım adım bitcoin satın alımı

  Bitcoin çok heyecan verici ve bizler de  bu deneyimi bizimle paylaştığınız için çok
  heyecanlıyız.

  Bitcoin satın almanın ilk adımı Paxful'da bir hesap oluşturmaktır. Tüm  Paxful kullanıcıları kayıt olduktan hemen sonra ücretsiz bir cüzdana sahip olurlar. Hesabınızı oluşturduktan sonra, anında ücretsiz cüzdanınızı alacaksınız.

  Bitcoin satın almanın bir sonraki adımı sizin için uygun bir teklif aramak. “Bitcoin al” seçeneğine tıklayın ve  istediğiniz para birimini, harcayacağınız tutarı ve 300'den fazla ödeme yönteminden birini seçin. “Ara” yı tıkladıktan sonra, aralarından seçim yapabileceğiniz tekliflerin listesini görebilmeniz gerekir. Tekliflerin her ayrıntısına bakmayı unutmayın, çünkü her bir ayrıntı doğru teklifi bulmada önemli bir rol oynar. Her satıcının teklif şartlarını okuyun ve hangisinin size uygun olabileceğini görün. Satıcının teklif şartlarını okuduysanız ve tekliften memnun iseniz, “satın al” seçeneğine tıklayın.

  Bu işlem talimatlar ve sohbet kutusuyla açılır. Satıcının tüm talimatlarına uyarak, gerekli dosyaları ve belgeleri gönderdikten ve bir ödeme yaptıktan sonra, "Ödendi Olarak İşaretle" düğmesini tıklayın. Tıklamazsanız, işlem süresi sona erecek ve bitcoin'ler emanet hesabından satıcıya geri dönecektir.

  Bir işlem başladığında, satıcının bitcoinleri otomatik olarak güvenli emanetimize aktarılır ve bu noktada satıcı işlemi iptal edemez. Sadece bir alıcı işlemi istediği zaman iptal edebilir ve bitcoinler emanetten tekrar satıcının cüzdanına aktarılır. Eğer alıcı bir ödeme yapmamışsa ve ödeme süresi içerisinde tamamlanmış bir ödeme olarak işaretlenmemişse, bir işlem otomatik olarak iptal edilir ve bitcoinler satıcının cüzdanına geri döner.

  Bitcoin alıp satmak için kullanılan popüler ödeme yöntemlerinden bazıları:

  1 - 30 dolara kadar mı satın almak istiyorsunuz? Hediye kartları sizin için iyi bir seçenek olabilir. Paxful'da iTunes, Target, Amazon, Walmart, BestBuy veya Gamestop gibi çok çeşitli hediye kartları bulunmaktadır. OneVanilla ön ödemeli hediye kartlarını da kullanabilirsiniz. Sadece bir mağazadan bir tane satın alın ve  iyi bir teklif arayın.

  2 -   Banka, kredi kartı veya ön ödemeli hediye kartı ile satın almak ister misiniz? Bazı satıcılar kimlik isteyebilir ve fiyatları diğer ödeme yöntemlerinden biraz daha yüksek olabilir, ancak bitcoin’lerinizi anında alırsınız.

  3 - EN İYİ FİYATI ister misiniz? Bankaya nakit yatırarak satın alın. Bir satıcıyla konuşmaya başlayın ve banka hesap numarasını alın ve parayı bankaya yatırın. Zaten nakit ödeme yaptığınız için bir banka hesabına bile ihtiyacınız olmayacak.

  4 - PayPal, Netspend, Skrill veya diğer çevrimiçi cüzdanlar ile bitcoin almak ister misiniz?

  Hızlı ve kolay bitcoin satın alma konusunda daha fazla ipucu için buraya tıklayın.

 • Bitcoin satın almak için ipuçları

  Bitcoin satın almak ilk başta biraz zor görünebilir ancak bu basit ipuçlarını takip ederek kolay, güvenli ve hızlı bir şekilde Bitcoin alabilirsiniz.

  İşte Paxful’da başlangıç yapmanıza yardımcı olacak birkaç ipucu:

  1. Asgari işlem tutarlarını not alın. Eğer bitcoin satın alıyorsanız, güncel asgari alım tutarı 10 USD’dir. Eğer bitcoin satıyorsanız, asgari satış tutarı 0.001 BTC’dir.
  2. Geri bildirim puanı iyi olan bir tedarikçi seçin. Tedarikçilerin itibar puanı, önünde bir + ile yeşil renkte belirtilmektedir. Örneğin +1305 -1, tedarikçinin 1305 adet pozitif ve sadece 1 adet negatif geri bildirim aldığı anlamına gelir. +200 ve üzerinde geri bildirim puanı olan tedarikçiler ideal kabul edilir. Doğrulanmış bir kimliği olan tedarikçilerin tercih edilmesi tavsiye edilmektedir.

  3. Teklif koşullarını HER ZAMAN, işleme başlamadan ÖNCE okuyun. Tedarikçiler teklif koşullarında ne beklediklerini ve sizin onlara ne sunmanız gerektiğini belirtmelidirler. Örneğin hediye kartları için tedarikçilerin çoğu, bu kartın nakit ödeme yoluyla satın alındığına dair bir belge talep ederler. Eğer bu belge talep edilir ve siz bunu sunamazsanız, bu tedarikçiyle devam etmek yerine başka bir tedarikçiyle irtibata geçmeniz daha uygun olacaktır. Eğer talep edilenleri karşılayabiliyor durumdaysanız bunların tamamını işleme başlamadan önce hazır bulundurun.
  4. FİYATA dikkat edin.. Ödediğiniz tutar ile bunun bitcoin karşılığı hiçbir zaman birebir aynı değildir. Tedarikçiler hediye kartlarını veya nakdi bitcoin'e çevirebilmek için belirli bir komisyon tahsil ederler. Bu komisyon tutarı tedarikçiden tedarikçiye değişmekle beraber esasında hangi tedarikçiden alım yapıldığına bağlıdır. Bu nedenle aralarında size en uygun olanını değerlendirmelisiniz. Teklif sayfasında her zaman tedarikçilerin fiyat detaylarını görebilirsiniz.
  5. Tedarikçinin talimatlarını okuyun. Bunlar işlem yapmaya başlamanızın ardından iletilen daha detaylı talimatlardır. Genellikle sohbetin en başında verilirler. Eğer herhangi bir noktada talimatların anlaşılması veya uygulanmasıyla ilgili yardıma ihtiyacınız olursa, tedarikçiye, ilgili sohbetin içerisinde bunları rahatlıkla sorabilirsiniz.
  6. “Ödendi Olarak İşaretle” düğmesine SADECE ödemeyi gerçekten yaptıktan sonra basın. Bu düğmeye bastığınız anda geri sayım sayacı durur ve sipariş süreci sona eremez duruma gelir. Bu konu şu açıdan oldukça önemlidir; tedarikçiye hediye kartı kodu gibi herhangi bir ödeme bilgisini göndermişseniz ve teklifin süresi dolmuşsa, emanetteki bitcoinler serbest kalır ve siz de bu durumda bitcoin'lerinizi alamazsınız. “Ödendi Olarak İşaretle” düğmesi aynı zamanda dürüst olmayan veya unutkan tedarikçilere karşı da bir güvenlik mekanizması sağlamaktadır. Ödemeyi gerçekleştirmeden bu düğmeye basarsanız, tedarikçi sizin parayı bloke eden veya onu dolandırmaya çalışan biri olduğunuzu düşünebilir. Bu nedenle bu düğmeye olası bir karışıklığı önlemek adına mutlaka ödemeyi yaptıktan sonra basın.
  7. Paxful’da aracılık yoluyla alınan hediye kartı kodlarının kullanımı KESİNLİKLE yasaktır. Aracılık yoluyla alım, daha sonra başka birine satılabileceğinizi düşünerek aldığınız hediye kartlarını kapsar. Satın alırken kodu kontrol etmiş olsanız dahi, satın aldığınız kişi sizin bilginiz dışında bu kodu dilediği zaman kullanabilir, bu nedenle bu işlem Paxful Kullanım Şartları’na aykırıdır. Tedarikçilere aracılık yoluyla alınan kodları vermeye devam etmeniz halinde raporlanır ve işlem yasaklısı olursunuz. Bu aynı zamanda hem size hem de diğerlerine boşa zaman kaybettirir. Bu nedenle sadece bizzat satın aldığınız hediye kartlarını kullanmayı unutmayın.
  8. Ödemelerin gerçekleştirilmesi için 3. kişilerin kullanımına izin verilmemektedir. Ödeme aracının orijinal sahibi ve ödemenin gerçek kaynağı siz olmalısınız. (Hediye kartı, kredi kartı, banka hesabı, çevrimiçi ödeme platform hesap sahibi) Bitcoin ödemelerinde aracılık rolüne izin verilmez ve bir dolandırıcılık girişimi olarak değerlendirilebilir.
  9. Sadece hediye kartındaki TÜM TUTAR ile işlem yapın. 50$ tutarında bir hediye kartınız varsa, bunun bir bölümüyle işlem yapamazsınız (ör. bir kişiden 50$'lık tutarın sadece 33$'ını almasını istemek gibi). Tedarikçinin yalnızca tutarın tamamını alabileceğini unutmayın, bu nedenle 33$'lık bir işlem başlatırsanız ve tedarikçi 50$'yi alırsa, aradaki bitcoin farkını geri almanın tek yolu yeni bir işlem başlatmaktır. Tedarikçiler bu aradaki tutarı karşılamayabilir veya tedarikçi tekliflerini iptal edebilir veya çevrimdışı olabilir, bu nedenle bu tür bir hataya düşmeyin.
  10. HİÇBİR ZAMAN tedarikçiden önce bitcoin'leri serbest bırakmasını talep etmeyin. Bu bir dolandırıcılık göstergesi olabileceğinden anında yasaklı hale gelmenize sebep olabilir. Emanet mekanizmasının amacı zaten siz ödeme işlemini tamamlayana kadar bitcoin'lerin sizin adınıza bekletilmesidir.
  11. Tedarikçilere karşı nazik olun. Tedarikçiler çok sayıda zorlu müşteriyle başa çıkmak durumunda kalıyorlar, bu nedenle nazik olmak size yeteri kadar zaman kazandırabilir. Nazik olmak, iletişim şekli ve içeriğinin yanı sıra tedarikçilerin talimatlarına uygun hareket etmeyi de içerir. Aranızda bir anlaşmazlık yaşanması halinde moderatörün kullanılan dil ve ifade şeklinizi dikkate alacağını unutmayın.
  12. İlginizi çekmedi mi? İptal edin! Eğer işlem artık ilginizi çekmiyorsa ve tedarikçiye henüz ödeme yapmadıysanız işlemi iptal etmekte özgürsünüz. Bu durumda emanetteki fonlar serbest bırakılır ve tedarikçiler diğer alıcılarla işlem yapmaya devam edebilirler. Bu, Paxful’un iyi niyet ve kurallarına uygun bir davranış olarak kabul edilir. Eğer iptal etme yoluna gitmez ve işlemi askıda bırakırsanız, tedarikçi size bir anlaşmazlık dosyası açmak veya sizi rapor etmek durumunda kalacaktır. Bu da büyük ihtimalle sizin negatif geri bildirim almanıza sebep olacaktır. Panelinizde aktif açık işlemlerinizin tamamını görebilirsiniz. “Sohbet”e tıkladıktan sonra EYLEMLER düğmesine, ardından da kırmızı renkli “İptal Et” düğmesine tıklayarak işlemi iptal edebilirsiniz.
 • Banka havalesiyle bitcoin satın alın

  Banka havaleleri Paxful'da popüler bir ödeme yöntemidir ve banka havalelerini kullanarak bitcoin satın almak oldukça kolaydır.

  Banka havalesiyle bitcoin satın almanın ilk adımı, banka havalelerini ödeme olarak kabul eden bir teklif aramaktır. Ayrıca, satın almak istediğiniz miktarı ve tercih ettiğiniz para birimini de girmeniz gerekir.

  Uygun bir teklif bulduktan sonra, ticareti açmadan önce teklif koşullarını mutlaka okuyun. Bu size ödeme konusunda satıcının sizden ne isteyeceğinin kısa bir özetini gösterecektir. Alım satım işlemi başladıktan sonra, daha detaylı bir talimat listesi görünecektir. Bunlara alım satım açıklamaları denir. Bazı durumlarda satıcıların, banka bilgilerini alım satım açıklamaları içerisine yazdıklarını görebilirsiniz. Eğer banka bilgileri verilmemiş ise, satıcıya yazmaktan ve banka bilgilerini istemekten çekinmeyin.

  Satıcıya ödeme yaptıktan ve ödemenizin kanıtını yükledikten sonra “Ödendi olarak işaretle” yi tıkladığınızdan emin olun. Eğer ``ödendi olarak işaretle``yi tıklamaz iseniz , işlem süresi dolacak, işlem sona erecek ve bitcoinler satıcıya geri dönecektir.

  Bir sonraki adım, satıcının ödemeyi onaylamasıdır. Lütfen bu aşamada sabırlı olun çünkü bu biraz zaman alabilir. Satıcı ödemeyi onayladıktan sonra, bitcoinleri size gönderilecek ve işlem tamamlanacaktır. Yapmanız gereken tek şey alım satım yaptığınız kişi için uygun geri bildirim bırakmak olacaktır.

 • Çevrimiçi ödemelerle bitcoin satın alın

  Paxful'da (PayPal ve Skrill gibi) çeşitli çevrimiçi ödeme seçenekleri bulunmaktadır ve bu
  yöntemler Paxful'da bitcoin satın almak için kullanılabilirler.

  Herhangi bir çevrimiçi ödeme yoluyla bitcoin satın almanın ilk adımı, aradığınız çevrimiçi ödeme türünü kabul eden bir teklif aramaktır. Bunu yapmak için, satın almak istediğiniz tutarı, tercih ettiğiniz para birimini ve kullanacağınız ödeme yöntemini girmeniz gerekir.

  Uygun bir teklif bulduktan sonra alım satım işlemini açmadan önce teklif koşullarını mutlaka okuyun. Bu size ödeme konusunda satıcının sizden ne isteyeceğinin kısa bir özetini gösterecektir. Alım satım işlemi başladıktan sonra, daha detaylı bir talimat seti görünecektir. Bunlara alım satım açıklamaları denir. Satıcının sizden ne isteyeceği, hangi online ödemeyi kullanacağınıza bağlı olarak değişecektir. Örneğin, PayPal, Skrill ve Neteller gibi çevrimiçi cüzdanlar normalde kimlik belgesi görseli gerektirir.

  Satıcıya ödeme yaptıktan ve ödemenizin kanıtını yükledikten sonra “Ödendi olarak işaretle” yi tıkladığınızdan emin olun. Eğer ``ödendi olarak işaretle``yi tıklamaz iseniz , işlem süresi dolacak, işlem sona erecek ve bitcoinler satıcıya geri dönecektir.

  Bir sonraki adım, satıcının ödemeyi onaylamasıdır. Lütfen bu aşamada sabırlı olun çünkü bu biraz zaman alabilir. Satıcı ödemeyi onayladıktan sonra, bitcoinler size gönderilecek ve işlem tamamlanacaktır. Yapmanız gereken tek şey alım satım yaptığınız kişi için uygun geri bildirim bırakmak olacaktır.

 • Nakit para yatırarak bitcoin satın al

  Nakit para yatırma Paxful'da popüler bir ödeme yöntemidir ve nakit para kullanarak
  bitcoin satın almak son derece kolaydır.

  Nakit para yatırarak bitcoin satın almanın ilk adımı, nakit parayı ödeme yolu olarak kabul eden bir teklif aramaktır. Ayrıca, satın almak istediğiniz miktarı ve tercih ettiğiniz para birimini de girmeniz gerekir.

  Uygun bir teklif bulduktan sonra, alışverişe başlamadan önce teklif koşullarını mutlaka okuyun. Bu size ödeme konusunda satıcının sizden ne isteyeceğinin kısa bir özetini gösterecektir. Alım satım işlemi başladıktan sonra, daha detaylı bir talimat listesi görünecektir. Bunlara alım satım açıklamaları denir. Bazı durumlarda satıcıların, banka bilgilerini alım satım açıklamaları içerisine yazdıklarını görebilirsiniz. Eğer banka bilgileri verilmemiş ise, satıcıya yazmakta ve banka bilgilerini istemekten çekinmeyin.

  Genellikle, nakit para yatırma işlemi için, satıcılar sizden dekontun görselini isteyecektir. Satıcıya ödeme yaptıktan ve ödemenizin kanıtını yükledikten sonra, “Ödendi olarak işaretle” yi tıkladığınızdan emin olun. Eğer ``ödendi olarak işaretle``yi tıklamaz iseniz , işlem süresi dolacak, işlem sona erecek ve bitcoinler satıcıya geri dönecektir.

  Bir sonraki adım, satıcının ödemeyi onaylamasıdır. Lütfen bu aşamada sabırlı olun çünkü bu biraz zaman alabilir. Satıcı ödemeyi onayladıktan sonra, bitcoinler size gönderilecek ve işlem tamamlanacaktır. Yapmanız gereken tek şey alım satım yaptığınız kişi için uygun geri bildirim bırakmak olacaktır.

 • Nakit ile bitcoin satın al

  Paxful'da bulunan diğer tüm ödeme yöntemlerinde olduğu gibi “nakit alım” yöntemiyle bitcoin satın almak, yerel teklifler için son derece kolay ve idealdir.

  Şahsen bitcoin satın almanın ilk adımı size en uygun teklifi aramaktır. “Bitcoin Satın Al” seçeneğine tıkladığınızda, işlem yapacağınız para birimini, ne kadar işlem yapacağınızı ve kullanacağınız ödeme yöntemini girin (bu durumda “nakit alım” olacaktır).

  Size uygun teklifi bulduğunuzda (dolar cinsinden ne kadar bitcoin alacağınıza ve satıcının güvenilirliğine bakarak), işleme başlamadan önce teklif koşullarını okuduğunuzdan emin olun. Bu şartlar seti, ihtiyaç duyacağınız gereksinimlerin bir özetini verecektir. Nakit alımı olması durumunda, teklif şartları buluşma tercihlerinin kısa bir listesini vermelidir.

  Tavsiyemiz, nakit alım satım işlemlerinde halka açık yerleri tercih etmektir.

  Teklif şartlarını okuduktan ve tüm şartların uygunluğunu onayladıktan sonra, alım satım yapmanın zamanıdır. Alım satım işlemi başladıktan sonra, buluşma için daha belirli bir açıklamalar dizisi görünmelidir. Alım satım sırasında herhangi bir noktada bilgiler konusunda kafanız karışırsa, satıcıya ticari sohbet aracılığıyla bir mesaj göndermekten çekinmeyin. Her türlü karışıklık için size yardım edebilmelidir

  Tüm detaylar çözüldükten sonra satıcınızla tanışma zamanı geldi. Belirtilen buluşma yerine gidin ve satıcıya parayı verin, ki satıcıda size bitcoin'leri göndersin. Bitcoinler'i başarıyla aldıktan ve işlem tamamlandıktan sonra, hem alıcı hemde satıcı, birbirlerine geri bildirimde bulunmalıdır.

  İşlemlerinizi, iyi geri bildirim verilmiş satıcılar ile yapmayı tercih etmenizi tavsiye ederiz.

8 makalenin tümünü görüntüle

Bitcoin satışı

 • Bitcoins Satışı - Bölüm II - profillerin doğrulanması ve doğrudan satış

  Profilleri nasıl filtreleyeceğinizi öğrenerek Paxful'da işlem yapma riskini en aza indirin.

  1. Bölümde, cüzdanın temelleri, bitcoin ile yüklenmesi ve işlemlerin izlenmesi konularına yer verilmişti.

  Artık hesabınızı bitcoin ile doldurup “Bitcoin Sat” sayfasına ulaştığınızda, kriterlerinize en uygun para birimini ve ödeme yöntemini seçmeye başlayabilirsiniz. Amazon hediye kartları gibi bazı durumlarda, bitcoin için sunulan fiyatların mevcut Bitcoin fiyatının 2 katına kadar ulaşabileceğini fark edebilirsiniz. Paxful deneyiminizi güvenli tutmak için dikkat etmeniz gereken şeyler olacaktır. Bazı durumlarda, teklifler gerçek olamayacak kadar iyi olabilir ve bu durumda, ilgili riskleri anlamak için biraz zaman ayırmanız önemlidir.

  Arama çubuğuna aşina olun:

  sellform_1_.png

  Arama çubuğu şunları seçmenize olanak sağlar:

  • Satmak istediğiniz tutar
  • İstenilen para birimi
  • Tercih ettiğiniz ödeme şekli
  • Bana en iyi teklifiver (alıcının en son ne zaman çevrimiçi olduğuna ve puanına göre size en iyi teklifi getirir)

  Bu örnekte, 20 $ değerinde bitcoin satılacak ve Amazon Hediye Kartı karşılığında para birimini USD olarak seçerek parayı alacaksınız. Paxful'da kişisel tercihinize bağlı olarak seçilebilecek, her birinin kendine has avantajı ve riski olan 300`ün üzerinde ödeme yöntemi vardır.

   Teklif seçimi:

  selectchoice_1_.png

  Bu, tüm sürecin en önemli kısımlarından biridir. Gördüğünüz gibi, burada vurguladığımız birkaç konu var:

  • Son (çevirimiçi) görülme tarihi: Kullanıcının çevirimiçi olup olmadığını gösterir. Bu, kullanıcının ticaret yapmaya hazır olup olmadığını bildirmesi açısından önemlidir.
  • Olumlu geribildirim: Kişinin sahip olduğu olumlu geribildirim sayısını gösterir. Bunu bir işlem yaparken riski değerlendirmek için kullanabilirsiniz. Not: daha yüksek bir geribildirim sayısı otomatik olarak güvenilir oldukları anlamına gelmez. Bazı insanlar, geribildirim sayısını artırmak için farklı hesaplarda kendileriyle alışveriş yapabilirler. Lütfen profillerini, işlem hacimlerini ve kendilerini doğrulayacaklari çeşitli yolları kontrol edin.
  • Min-Max tutarı: Bu, kişinin alım-satım yapmak istediği fiyat aralığıdır. Belki de kişinin beklentinizin altında veya üzerinde bir taban veya tavan limiti vardır. Ayrıca, kişiye güvenene kadar işlemleri küçük miktarlarda yapmanız önerilir.
  • Bitcoin başına oranı: Bu oran kişiye göre değişebilir. Eğer oranlar, gerçek olamayacak kadar iyi görünüyürsa, genellikle öyle olduğunu varsayabilirsiniz.

   

  Teklif #1:

  Bu eğitimde örnek olmasi için, size nasıl bir işlem yapılacağı hakkında fikir vereceğiz:

  sellnow1_1_.png

  Bu örnekte, Amazon Hediye Kartı şeklinde onlarla takas ettiğimiz her 1 $ için bize 1.9 $ veren bir kişi seçtik. Alışverişlerde tasarruf etmek için oldukça iyi bir yol gibi görünüyor!

  Not: Bu gibi durumlarda bir makbuz istemenizi ve kişinin hediye kartı için ödeme belgesini göstermesini tavsiye ediyoruz – ideal olan, hediye kartının nakit ile ödenmiş/satın alınmış olmasını istemenizdir.

   

  Protection Warning:

  protectionwarning_1_.png

  Kullanıcı İtibarı (İyi / Güvenli):

  profiles_1_.png

  • Doğrulamalar: Bu örnekte, kişi her iki iletişim bilgisini de doğrulamış olduğundan, bu harika bir başlangıç noktasıdır.

  •  

   İşlemler: Bu durumda, 240'dan fazla işlem gerçekleştirilmiş olduğundan: (önceki örnekten çok daha büyük bir miktar). Bu, kullanıcının Paxful platformunda büyük bir deneyime sahip olduğunu gösterir.

  •  

   BTC Hacmi: Bu örnekte, kullanıcının çok miktarda bitcoin alım satımı yapmış olduğunu görebiliriz.

  •  

   Bu da, paramız ile ilgili ona güvenebileceğimizin göstergesidir.     

  •  

   Güvenilirlik: Bu kullanıcıya kaç kişinin güvendiğini gösterir. Bu durumda, 24 iyi bir rakamdır, ancak yine de kullanıcıların onlarla işlem yapmadan bile başka bir kullanıcıya güvendiğini işaretleyebileceğini unutmayın.

  • Katıldı: Bu, çok uzun zaman önce katılmış olan kullanıcıların süreç boyunca bize rehberlik etmelerine ve endişelerimizi gidermesine yardımcı olabileceği için bu önemli bir unsurdur. Eğer güvensiz olsalar idi, zaten yasaklanmış veya rapor edilmiş olacaklardı. Kararımızı verme aşamasında kullanıcılar hakkında daha uzun yorum, geri bildirim ve itibar puanlarına erişebiliriz.

  •  

   Genel olarak - Bu profil, aşağıdaki nedenlerden dolayı, satın almaya istekli,  güvenli ve değerli bir satıcı olarak değerlendirilecektir.

  •  

       20'den fazla işlem gerçekleştirmiş

  •  

       3 aydan uzun süredir üye

  •  

       Telefon numarası ve e-postası doğrulanmış

  •  

       Kullanıcılar tarafından bırakılan yorumlar, yalnızca basit tek kelimelik yorum değil.profileratingaverage_1_.png

  Kullanıcı İtibarı (İyi / Güvenli):

  Bu iyi veya güvenli bir kullanıcı için iyi bir örnektir, çünkü 7 aydan daha uzun bir süredir kayıtlı, 242 işlem yapmış ve olumlu bir üne sahiptir. Olumsuz bir geribildirim ve 3 tarafsız değerlendirme dışında, kullanıcı 215 olumlu itibar puanına sahiptir.

  rep_1_.png

  Sohbet Diyaloğu (Ortalama):

  Bu örnekte, önceki işlemlerine ve yukarıda listelenen diğer faktörlere dayanarak güvenli bir üye olarak değerlendirdiğimiz ve işaretlediğimiz bir alıcıyı inceledik. Bir işlem başlatıldıktan sonra, cep telefonlarında daha detaylı bir görünüme ulaşabilirsiniz. Bu, sağlayıcının normal bir ağ üzerinde mi yoksa VOIP / Google telefon servisi aracılığıyla mı satın alındığını görmenizi sağlar.

  Clipboard01_1_.png

  Alıcı/satıcı yerini ABD'de olarak göstermişti, ancak kısa bir incelemeden  sonra cep telefonunun Çin'de kayıtlı olduğunu fark ettik.

  Screenshot_1_.png

  Ayrıca kuponların Alman Amazon web sitesi için olduğu da gözümüze çarptı. Bu, cep telefonunun konumu ile birleştiğinde, endişelenmemize sebep oldu ve dikkatimizi, alıcı ile bu konuyu açıklığa kavuşturma ihtiyacı duymaya yönlendirdi.

  end_1_.png

  Durumu sorgulamaya devam ettikçe, alıcının hediye kartı için bir makbuz sağlamadığını da fark ettik. Bu işlem, kullanıcının işlemi iptal etmesine rağmen güvenli olmayan bir satışa işaret etti.

  Zaman aralığı:

  Genellikle, talimatları izleyebileceğiniz zaman aralığı kullanıcıdan kullanıcıya değişir. İdeal olarak, bunu oldukça hızlı bir şekilde yapabilecek birisinin olmasını istersiniz, böylece iletişim kurma ve işlemi sonuçlandırma sürecinde çok beklemeniz gerekmez.

  timeleft_1_.png

 • Bitcoin satma kuralları

  Birkaç temel kurala uyulması halinde Paxful da satıcı olmak çok karlı olabilir.

  Başlangıç için, bitcoin satışının yalnızca kolay değil, aynı zamanda emin ve güvenli de olmasını sağlamak için birkaç ipucu hazırladık:

  1 - Satıcı olarak, alım satımla birlikte gelen TÜM riskleri ve yükümlülükleri kabul etmelisiniz. Kendinizi korumak size bağlı.
  2 - Aracılık yapmaya izin verilmez. Bu hediye kartları için geçerlidir. Aracılık, birinden bir hediye kartı kodu aldığınızda, daha sonra bir başkasına satabileceğinizi düşünmektir. Bu, Paxful Hizmet Şartlarına aykırıdır ve kesinlikle yasaktır.
  3 - 
  Alıcılara karşı duyarlı olmalısınız. Bilgisayarınızda değilseniz, lütfen tüm tekliflerinizi pasif hale getirin. Bir müşteri/alıcı çıktığında, “Merhaba” deyin ve onlarla alım satım yapmaya ve onlara yardımcı olmaya hazır olduğunuzu bildirin.
  Örneğin, “Merhaba, size yardımcı olmaya hazırım, lütfen açıklamaları izleyin ve bitcoinlerinizi anında alabilin! “. Sadece talimatları okumaları ya da yarım saat beklemeleri gerektiği, aklı başında bir tüccara bahsetmeniz gereken bir şey gibi görünmüyor, ancak kaç satıcının tekliflerini aktif halde bırakıp uyuduğuna veya alıcılara yanıt vermenin gerekli olduğunu düşünmediklerine şaşırırsınız. İptal edilen işlemlerin% 50'si yanıt vermeyen bir satıcıdan kaynaklanmaktadır.
  4 - Müşterilerinizle iletişimde her zaman medeni bir tonda kalmalısınız. Kötü dil veya küfürlü ton    kullanılmasına izin verilmez. İşinizi olumsuz etkiler.
  5 - Tüm teklif şartlarını ve ticari talimatları basit ve kısa maddelerle açıklamalısınız.
  6 - Bitcoinlerin serbest bırakılması anında gerçekleşmezse ve ödeme onayı için belirli bir zaman dilimine sahipseniz. Bu teklif şartları ve ticaret talimatlarında açıkça belirtilmelidir. Bir satıcı olarak, alıcının bitcoin salınımının makul derecede gecikmeli olabileceğini anladığından emin olmalısınız. Yayın süresi, şartlarınızda belirtilen süreyi aşamaz. (Paxful’un p2p anında hizmet olarak tanıttığını unutmayın.)
  7 - Açık ve kısa teklif şartları. Bir satıcı olarak müşteriden satın alma işleminin tamamlaması sürecinde beklediğiniz şeyler bunlardır. Alıcılar bu bilgiyi alım satım başlamadan ÖNCE görmektedir. Alım satım ilgili önemli bilgiler içerebilir (Örn. Kimlik yükleme, nakit makbuz/dekont yükleme, fiziksel bir hediye kartına sahip olmaları gerektiğini söyleme vb.) En yaygın terimler için zaten birçok teklif etiketi var, ancak ÖZEL/CUSTOM terimleri açık ve net olmalı. Net maddeler kullanmalı, mümkün olduğunca basit olmalı ve gereksiz tüm metinleri kesip çıkarmalısınız. Unutmayın! Alıcılar karışık terimlerden hoşlanmazlar. Açık teklif şartları, anlaşmazlıkların azaltılmasına yardımcı olur ve bir anlaşmazlık durumunda, Paxful moderatörleri nezdinde size daha iyi bir konum kazandırır. Bu bölümü asla boş bırakmayın, bir alıcı sizin teklifinizi atlayacak ve başka bir satıcı ya da teklif - bulacaktır. Buraya en uygun teklif şartlarını nasıl yazacağınızı öğrenin.
  8- Tam olarak ne yapmasını istediğinizi anlatan basit ticaret talimatlarına sahip olmalısınız. Kısa ve tatlı tutmak için mermi noktaları kullanın. Ticaret talimatlarının düzgün bir şekilde nasıl yazılacağına dair bazı ipuçları için buraya tıklayın.
  9 -Müşterilerinize gerektiğinde yardımınızı ve yardımcı örnekler sunun. Örneğin, fotoğraflı kimlik belgesi ile çekilmiş bir selfie yüklemelerini isterseniz, örnek bir resim koyun (birisinde yüzü bulanık ve diğerinde ayrıntılı fotograf olan).
  10 - Listelenen tekliflerin sayısında veya listedeki pozisyonunda avantaj sağlamak için birden fazla hesap kullanamazsınız. Bu sistem kötüye kullanımı olarak kabul edilen doğal piyasa rekabetinde makul olmayan bir avantajdır.
  11 - Paxful'da asgari işlem tutarının ne olduğunu bilmeniz önemlidir. Şu anda, bitcoin almak için asgari işlem miktarı 10 USD. Bitcoin satıyorsanız, minimum 0.001 BTC'dir.
  12 - Ödemelerde 3. taraf kullanılmaz. Satıcı olarak, ödemeleri kabul etmekten ve işlemekten sorumlu kişi sizsiniz. Ödeme üzerinde kontrol sahibi değilseniz ve sorumluluğu başkalarına devrederseniz, bu dolandırıcılık olarak kabul edilebilir.
  13 - - Emanet dışı alım satımlara izin verilmez, irtibat kişileri veya harici iletişim bilgileri paylaşılmaz. Diğer kullanıcılara dış ticaret için iletişim bilgilerinizi VERMEYİNİZ. Her zaman Paxful emanet hesabi (escrow) kullanılmalıdır, aksi takdirde yasaklanırsınız. Bunda istisna yoktur. Bu da, emanet dışı ticaret ve gereksiz provokasyon için rapor edilmenizi önlemeye yardımcı olur.
  14 - Pazarlık söz konusu olamaz. Bitcoin alıcısı bu işlem için belirlenen bedeli ödemek zorundadır. Satıcının düzeltme yapması gerekiyorsa, doğru miktarda alım satım yeniden açılmalıdır.

  Yukarıdaki kurallara uyarsanız Paxful üzerinden çok karlı bir yaşam sürdürebilirsiniz.

 • Güvelik tavsiyeleri/tüyoları

  Hediye Kartları

  • Hediye kartının devre dışı bırakılmasını  önlemek için mutlaka makbuz isteyin ve hediye kartının nakit karşılığı satın alındığından emin olun.
  • Kart satıcılarına dikkat edin. Kartın 3. şahıslardan alınmış olması durumunda, kartın takas sırasında veya sonrasında geçersiz olma riski vardır. Herkesten, kullanıcı adını ve ticari adını gösteren bir fotoğraf vermesini isteyin.
  • Herhangi bir banka / kredi kartı ile satın alınan ürünlerin geri ödeme alınabildiği için, banka / kredi kartıyla satın alınan e-posta kodlarını veya hediye kartları kabul ederken dikkatli olun.

  Hesaba Nakit Depozitosu/yatırımı ile

  • Bu, en az risk içeren, ancak en küçük kar marjı saglayan ödeme yöntemidir fakat satın alma miktarları hediye kartlarına kıyasla daha yüksektir.
  • Alıcının adınıza nakit para yatırdığına ve makbuz/dekont aldığına emin olun.
  • İşlem yaptığınız ve para yatıran kişinin ayni şahıs olduğuna emin olun. Para yatırma işlemine katılan 3. şahıslardan kaçının.

  Çevrimiçi Cüzdanlar

  • İlk önce, alıcının hesabının o cüzdanda doğrulandığından emin olun (yani, doğrulanmış PayPal hesabı)
  • Alıcının kimliğini isteyin. Tam adın hem kimliğinde hem de çevrimiçi cüzdan hesabında aynı olduğundan emin olun.
  • Her ödeme bir banka / kredi kartına bağlı olduğundan, kolayca geri ödeme yapılabileceğini unutmayın. Daha az risk almak istiyorsanız, alıcının ödemeyi banka / kredi kartı yerine PayPal bakiyesinden gönderdiğinden emin olun.
  • Hesabın sahibi ile alım satım yaptığınıza ve üçüncü şahıslar olmadığından emin olun.Hesabın sahibi ile alım satım yaptığınıza ve üçüncü şahıslar olmadığından emin olun.
  • Daha fazla önlem almak için, alıcıdan, bir kağıda bitcoin alımının onayını, alım satım işlem numarasını, tutarı ve son olarak ödendiğini yazmasını isteyebilirsiniz. Kullanıcıya bunun resmini çekmesini söyleyebilirsiniz. Ters ibraz durumunda, kanıt olarak gösterebilirsiniz.

  Banka / Kredi Kartları

  • Bu yöntem, çevrimiçi cüzdanlar kadar risklidir; kolayca geri ödeme yapmanız mümkün. Bunun için risklerden kaçınmanın püf noktaları, banka / kredi kartının adının kimlik numarası ile eşleşmesi dışında, çevrimiçi cüzdanlarla aynıdır.

Teklifler

 • İyi teklif şartları yazmak

  İyi teklif koşullarının anahtarı, ihtiyaç duyduğunuz şey konusunda kısa ve özlü olmaktır.Teklif şartları, işlem başlamadan ÖNCE gerekli olan herşeyin kısa bir tanımıdır.

  Müşterilerinize, onlardan ne beklediğinizi ve size ödeme yapmak için hazır olmaları gerekenleri kısaca açıklayın. Nasıl ödenmek istediğiniz, hangi belgelerin gerekli olduğu ve hangi diğer şartlara uymaları gerektiği hakkında kısa bilgiler verin.

  Potansiyel alıcınıza daha fazla ayrıntı vermek için teklif etiketlerini kullanın.

  Teklif etiketleri, alıcıdan neye ihtiyacınız olduğunu daha ayrıntılı olarak açıklamanıza yardımcı olabilir. “KİMLİĞİ GEREKLİ”, “SADECE NAKİT”, “MAKBUZ/DEKONT GEREKLİ”, vs. İhtiyaçlarınıza uygun bir etiket bulamıyorsanız, “Bir Teklif Oluştur” sayfasında yeni bir tane önermekten çekinmeyin.

  Teklif şartlarınızı kısa ve özlü yapmayı unutmayın.

  Teklif koşullarına göre, alıcının işlem başlamadan önce size neyi ödemesi gerektiğini anladığından emin olmalısınız. Teklif koşullarının açık ve anlaşılması kolay DEĞİLSE, kullanıcılar işlemden vazgeçeceklerdir, çünkü bundan sonra ne olacağından emin olamayacaklardır; Teklif şartlarınız açıksa ve anlaşılması kolaysa, daha az iptal edilmiş işlemleriniz olacaktır. Yeterince net/spesifik olmaya çalışın, ancak alıcıya ezici/baskıcı olmayın. Ayrıca, teklif şartlarınızın Paxful'un Hizmet Şartları ile uyumlu olduğundan emin olun.

  Ne yapmamalısınız:

  1. Emanetle hesabı dışında işlem yapmayı önermeyin. Saha dışı ticaret yapma önerileri kesinlikle yasaktır ve bu tür bir faaliyet Paxful'dan men edilmenize yol açar.
  2. Şartlarınızda kişisel iletişim bilgilerini vermeyin.
  3. Dış sitelere link vermeyin veya URL paylaşmayın.

  İyi teklif koşullarına örnekler:

  iTunes hediye kartları

  1. Bu teklif, SADECE iTunes hediye kartları içindir, Apple Music kartları için değil.
  2. SADECE fiziksel kart, e-posta resimlerine veya kodlarına izin verilmez.
  3. SADECE 100 dolara kadar olan kartlar!
  4. Kartın bir resmini yüklemeniz gerekecek. Photoshop edilmiş veya düzenlenmiş resimler rapor edilmenize sebep olur.

  Amazon hediye kartları

  1. Yalnızca NAKİT ile satın alınan fiziksel Amazon Hediye kartlarını kabul ediyorum.
  2. Fiziksel bir Amazon Hediye kartının fotoğrafını çekin (arka yüzünde kodlar görünür şekilde)
  3. Kartın NAKİT ile satın alındığını doğrulayan makbuzun/fişin bir fotoğrafını çekin. Banka ile satın alınan kartlar kabul edilmeyecektir!
  4. Sadece kartların tüm bakiyesini kullanabilirim. Örneğin, 100 TL’lik bir kartınız varsa, yalnızca 50 ABD Doları almamı isteyemezsiniz. SADECE karttaki TÜM miktarını alacağım.

  PayPal

  1. PayPal hesabınız DOĞRULANMIŞ OLMALIDIR.
  2. Kredi kartlarından, banka kartlarından ve PayPal çeklerinden para kabul etmiyorum.
  3. Paranın PayPal bakiyenizde zaten mevcut olduğunu kanıtlamanız ve TAM ekranınızı göstermeniz gerekir.
  4. PayPal hesabınızdaki e-posta hesabının ekran görüntüsünü alın. Bu, adresin ve e-postanın arka ofiste söylediklerini göstermeniz gerektiği anlamına gelir.
  5. Facebook Profilinize bir link vermelisiniz.
  6. Bana fonların PayPal bakiyenizden geldiğine dair bir ekran görüntüsü göndermeniz gerekecek.
  7. Fonlar SERVİS şeklinde gönderilmelidir.
  8. Dolandırıcılıktan şüpheleniyorsam herhangi biriyle alışverişi bırakma hakkım var. Seni rapor/ihbar ederim ve Paxful'dan uzaklaştırman için elimden geleni yaparım.

  Western Union

  1. SADECE NAKİT ÖDEME.
  2. Bir alışverişe başladığınızda Western Union ödemesiyle ilgili detay sağlanacaktır.
  3. Makbuzun net bir resmini gönderin.
  4. Hiçbir üçüncü şahıs işleme dahil olamaz.

  SEPA

  1. Bu bir AB SEPA banka havalesi için bir ticarettir. Bir AB banka hesabınız yoksa, bu işlem sizin için DEĞİLDİR.
  2. Son zamanlarda kimlik hırsızlığı nedeniyle dolandırıcılık yapan bazı kişiler olmasından dolayı, ilk kez işlem yapan müşterilerden kimlik yüklemelerini istemek zorundayım.
  3. Kimlikteki isim, parayı göndermek için kullanılan banka hesabının adıyla aynı olmalıdır.
  4. Ödeme alındıktan sonra BTC serbest bırakılacaktır. Burada sahip olduğumdan daha fazla BTC satın almak istiyorsanız, buradaki cüzdanıma ek BTC göndermemin yarım saat aldığımı göz önünde bulundurun.
  5. Sunulan kimliğe ilişkin kişi olmadığınızdan şüpheleniyorsam, ek doğrulama talep etme hakkını saklı tutarım. Ancak, daha fazla doğrulamayı reddetme seçeneğiniz vardır, bu durumda işlem iptal edilir ve fonları geldiği banka hesabına geri gönderirim.
  6. Yeni hesaplara sahip kullanıcıların, kimliklerini yüzlerinin yanında tutan bir selfie sunmaları gerekir (ek olarak, kimliğin yakın çekim fotoğrafı).
 • Teklifim herkese görünür değil

  Tekliflerinizin diğer Paxful kullanıcılarına görünür olması için gerekli şartlar var.

  Minimum Cüzdan Bakiyesi

  Tekliflerinizin görünür olması için teklifinizde minimum miktarın üzerinde cüzdanınızda en az 0,05 BTC olması gerekir. Örneğin, 100 ABD doları için bir teklif oluşturdunuz, yalnızca hesabınızda 100 ABD Doları + 0,05 BTC varsa Tutar istediğiniz zaman cüzdanınızdan çekilebilir. Ancak bakiye bunun altına düştüğünde teklifleriniz görünmez.

  Bu hem teklif hem de alış için aynı şekilde geçerlidir.

  Senet

  Satıcıların hediye kartı teklifleri oluşturması için teminat gerekmektedir. Alıcıları hediye kartlı kodlarını alacak kötü niyetli satıcılardan korumak amacına hizmet eder. Bir teminat için minimum miktar 0.1 BTC'dir. Miktarı Paxful cüzdanınıza yatırabilirsiniz. Bu miktar Paxful'a aittir ve geri çekilmeye karar verene ve hediye kartı teklifinde bulunmak istemeyene kadar bekletilir. Teminatın serbest bırakılması için hediye kartları için yaptığınız son işlemden sonra 7 günlük bir bekleme süresi olduğunu unutmayın.

  Teminat ile ilgili birkaç kural / ipucu:

  • Teminatlar sadece hediye kartı satışı için gereklidir. Nakit depozito, çevrimiçi transferler ve banka / kredi kartları gibi diğer ödeme yöntemleri için herhangi bir teminat gerekli değildir.
  • İşlemi ve temimato karşılamak için cüzdanınızda yeterli para yoksa, teklifiniz görünmez.

  Satıcı Kontrol Paneliniz üzerinden teminatınızı yatırabilir ve geri alabilirsiniz.

 • Teklifimin herkese açık listede daha üstlerde görünmesini nasıl sağlayabilirim?

  Daha fazla ilgi çekmesine yardımcı olacağı için listenin üst sıralarında teklif sunmak daha uygundur. Teklif sıralamaları bir algoritmaya bağlı olduğundan, lütfen teklifinizin sıralama durumunu nasıl iyileştirebileceğinizi öğrenin.

  Listenin üst sıralarında olmanızı sağlayacak öncemli noktalar:

  • rekabetçi bir oranınız olsun
  • işlem ortaklarınızdan pozitif geri bildirimler alın
  • çevrimiçi olun
 • Hangi tekliflerim herkese açık listelerde görünecek?

  Listede gösterilen tekliflerin belirlenmesi, sadece size ve tercihlerinize bağlıdır.

  Aynı ödeme yöntemindeki tekliflerinizden yalnızca biri teklifler sayfasında kullanıcılara gösterilecektir. Hepsi, alıcı tarafından belirlenen diğer tüm kriterler ile birlikte fiyatlara/listelere giriyor. Ancak, satıcı panonuza girerseniz, tüm tekliflerinizi görebilirsiniz.

  Örneğin, 3 mevcut teklifiniz varsa:

  • İlki 1000 ABD Doları / BTC fiyatına sahiptir (yalnızca güvenilir kişileriniz görebilir)
  • İkincisinin fiyatı 1200 ABD Doları / BTC'dir (çoğu alıcı görebilir)
  • İlki 1300 dolar / BTC fiyatına sahip (hepsi görebilir)

  Güvenilir olmayan bir kullanıcı tekliflere göz atıp sizinkine rastlıyorsa, ilk teklif listede görünmez. Güvenilir bir kullanıcı tekliflere göz atar ve sizin teklifinize rastlarsa, yalnızca ilk teklif görünür.

  Teklifinizin görünürlüğü çoğunlukla size bağlıdır. İnsanların bir sebepten dolayı sizi engellediği bazı durumlar olabilir (bu insanlar hiçbir teklifinizi göremez) ancak görünürlük seçeneklerinin geri kalanı sizin elinizdedir. Kendinize “Hangi kullanıcıların teklifimin görünür olmasını isterim?” Sorusunu sormanız yeterli olacaktır.

İşlemler

 • Paxful emanet hesabı

  Paxful emanet hesabı, bitcoinlerinizi güvende tutmak için var. Peki emanet hesabı nasıl çalışır?

  Paxful, insanların bir araya gelerek 300'den fazla ödeme yöntemiyle güvenli şekilde bitcoin işlemleri yaptıkları kişiler arası bir bitcoin platformudur. Tedarikçilerimiz ihtiyaç duydukları şartlarla teklifler oluşturur ve bir fiyat belirler. Bir alıcı kendisine uygun bir teklif bulduğunda, işlem başlar. Bu işlem, otomatik olarak satıcının cüzdanındaki bitcoin'leri, alım satımın tamamlanmasına kadar tutulacağı bir teminat hesabında (emanet) rezerve edilmesini tetikler.

  Hem alıcının hem de tedarikçicinin işlemin gerçekleştiğini ve tüm şartların yerine getirildiğini teyit etmesinden sonra, bedel alıcının cüzdanına aktarılacaktır.

  Eğer alıcı bitcoinleri satın almaktan vazgeçerse kolaylıkla işlemi iptal edebilir, böylece bitcoinler satıcının hesabına geri aktarılır.

  Herhangi bir noktada alıcı ile tedarikçi arasında bir anlaşmazlık olması durumunda, süreç itiraz işlemine taşınınır. Bu durumda moderatörlerimiz devreye girmekte, tüm bilgileri incelenmekte, eldeki tüm detaylar dikkate alınarak bitcoin’leri kimin hakettiğine karar vermektedir. Çoğu işlem, bu sürece gerek kalmadan sonuçlanmaktadır ancak Paxful kişiler arası bir platform olduğundan, mutlaka her zaman diğerlerinden faydalanmaya çalışan kullanıcılar olacaktır. 7/24 çalışan bir müşteri destek ekibimizin olmasının sebebi de budur. Sizin işiniz ve paranız bizim en önemli önceliğimizdir ve bunların güvende olabilmesi için de elimizden geleni yapmaktayız.

 • Paxful işlem akışı

  Tüm Paxful işlemleri aynı şekilde işler.

  Genel olarak, tüm Paxful işlemlerine ilişkin adımlar aynıdır. Kendinizi bu süreçle alıştırırsanız, Paxful ile işlem yapmak çok daha kolay olacaktır.

  Adım 1. Uygun teklifi bulun veya oluşturun

  Bu teklifler: Tercihlerinize göre, mümkün olan en iyi şekilde gösterilmektedir. Arama çubuğuna girdiğiniz her şey (diğer kullanıcıların güvenilirliği dahil olmak üzere) teklif listesinde gösterildiğinde hepsi dikkate alınır.

  Bitcoin satıyorsanız, teklifi oluşturacak kişi sizsiniz.

  Adım 2. Ödemek istediğiniz miktar için işlem açın

  Sizin için en iyi teklifi seçin! Güvenilir potansiyel ticaret ortakları olan ve iyi bir fiyatı teklifi olan teklifleri arayın.

  Bitcoin satmanız durumunda, birinin teklifinizi seçmesini beklemeniz gerekir.

  Adım 3Ticaret terimlerini ve talimatlarını okuyun / yazın

  Teklif şartları ve ticaret talimatları, alıcıların uyması gereken ayrıntılı gereksinimleri içerdiğinden teklifin en önemli kısımlarından biridir.

  Adım 4. Daha fazla bilgi için işlem yaptığınız kişi ile konuşun

  Ticaret sırasında herhangi bir karışıklık varsa, işlem yaptığınız kişiye bir mesaj göndermekten çekinmeyin. İstediğiniz son şey bir yanlış anlaşılmadır.

  Adım 5. Ödeme sağlayın/onaylayın

  Şimdi teklif şartlarını ve talimatlarını ÇOK dikkatle takip etmek artık alıcıya aittir (ya da ticaret anlaşmazlığa giderse kendilerine karşı kullanılabilir). Ticaret sohbeti ile soru sorabileceğinizi ve ticaret ortağınızla konuşabileceğinizi unutmayın.

  Alıcıysanız ve ödemenizi sağladıysanız (satıcının tüm gereksinimlerine göre), Alım satımı ödenmiş olarak işaretleyin ve satıcının bitcoinleri serbest bırakmasını bekleyin.

  Satıcı sizseniz ve alıcı ödemeyi yaptıysa, ödemenin geçerli olup olmadığını onayladığınızdan emin olun. Ödemenin iyi olduğundan emin olana kadar ASLA bitcoin'leri serbest bırakmayın.

  Adım 6. Bitcoinlerin serbest bırakılmasını bekleyin / Bitcoinleri serbest bırakın

  Bir alıcı olarak, işiniz, satıcının ihtiyaç duyduğu her şeyi sağladığınız anda yapılır. Bitcoin'lerin emanetten serbest bırakılmasını beklemeniz yeterli.

  Adım 7. Adım Geri bildirim bırakın

  Geri bildirim bırakmak, Paxful’ın itibar sisteminde önemli bir rol oynar. Yaptığınız her işlem için uygun geri bildirim bırakmanız önemlidir.

 • İşlem durumu

  İşlem durumları ticari işleminizin ilerlemesini belirler.

  Paxful üzerindeki her işlem bir statüye sahiptir. İşleminizin muhtemelen olabileceği 6 durum vardır:

  Finanse edilen işlem - işlem açıldığında ve bakiye emanete aktarıldığında

  Ödenen işlem - alıcı ödediği takası işaretlediğinde

  Sistem tarafından süresi dolan veya iptal edilen - Her işlem, alıcının ödeme yapması için bir ödeme zamanına sahiptir. İşlem finanse edildiğinde ancak alıcının ödenmiş olarak işaretlememesi durumunda, ödeme yapma süresinin dolması işlemi sona erdirir.

  Alıcı tarafından iptal edildi - alıcı işlemi iptal ettiğinde

  Ticarete itiraz edildi - alıcı veya satıcı bir anlaşmazlık başlattığında (işlem ödenmiş olarak işaretlendikten sonraki 3 saat içerisinde anlaşmazlık başlatılabilir)

  Ticaret serbest bırakıldığında - satıcının emanetten hesabındaki, bakiyeyi alıcının cüzdanına yönlendirdiğinde.

 • İşlem talimatlarını iyi şekilde yazmak

  İşlem talimatları, bireysel bir işlem başlatıldığında görüntülenen daha spesifik ve ayrıntılı gerekliliklerdir. Bunlar, alıcı size ödeme yaptığında belirlediğiniz gereksinimlerdir.  Teklif şartlarının aksine, teklif talimatlarının mümkün olduğunca ayrıntılı olmasını istersiniz. Alıcıya neye ihtiyacınız olduğuna dair net talimatlar verin ve sonraki adımları açıklayın (örneğin, talep edebileceğiniz makbuzlar veya fotoğraflar gibi belgeler). İşlem başladığında, kullanıcının işlem talimatlarını göreceğini unutmayın; bu nedenle, kullanıcı teklif koşullarını kabul ettikten sonra, vermek istediğiniz bilgileri buraya yazabilirsiniz. Talimatlarınızın Paxful'un Hizmet Koşulları ile uyumlu olduğundan emin olun.

  YAPILMAMASI gerekenler:

  1. Emanet sisteminin dışında işlem yapmayı önermeyin. Tüm site dışı işlem önerileri kesinlikle yasaktır ve bu tür bir davranış Paxful'dan yasaklanmanıza açar.
  2. Herhangi bir kişisel iletişim bilgisi VERMEYİN.
  3. Dış sitelere bağlantı VERMEYİN veya URL'leri paylaşmayın. Ödemeyi Paxful üzerinden gerçekleştirin.

  İşlem Talimatı Örnekleri:

  iTunes hediye kartları

  1. Lütfen fiziksel kartınızın resmini KAZIMA ALANI kodu kapalı olacak ve net şekilde görülebilecek şekilde yükleyin. Bulanık fotoğraflar için lütfen kodu sohbete de yazın.
  2. Hediye kartınızın değeri mevcut değilse, lütfen nominal değerini bana bildirin.
  3. Kartı kontrol edip bitcoin'leri serbest bırakmamı bekleyin ve “Ödendi Olarak İşaretle” düğmesine tıklamayı unutmayın.
  4. Herhangi bir nedenle benimle işlem yapmaya devam etmek istemiyorsanız, başkalarıyla işlem yapabilmem için işlemi iptal edin.

  Amazon hediye kartları

  1. Lütfen fiziksel kartınızın resmini KAZIMA ALANI kodu kapalı olacak ve net şekilde görülebilecek şekilde yükleyin. Bulanık fotoğraflar için lütfen kodu sohbete de yazın.
  2. Kartın NAKİT olarak satın alındığını gösteren makbuzun bir resmini yükleyin.
  3. Kartı kontrol edip bitcoin'leri serbest bırakmamı bekleyin ve “Ödendi Olarak İşaretle” düğmesine tıklamayı unutmayın.
  4. Herhangi bir nedenle benimle işlem yapmaya devam etmek istemiyorsanız, başkalarıyla işlem yapabilmem için işlemi iptal edin.

  PayPal

  1. Fonların PayPal bakiyenizde zaten mevcut olduğunu ve hesabınızın DOĞRULANMIŞ olduğunu gösterecek şekilde ekranınızın TAM görüntüsünü yükleyin. TAM ekran görüntüsünü sağlamayı unutmayın!
  2. PayPal e-posta adresinizi gönderin.
  3. Facebook profilinizin bağlantısını gönderin.
  4. Hesabınızın doğrulandığına dair bir kanıt sağlayın
  5. Yukarıdaki adımları tamamlamanızın ardından, fonları göndermeniz için size e-posta hesap bilgimi göndereceğim.
  6. Fonlar, HİZMET ödemesi olarak gönderilmelidir. Sizi sonraki adımlarla ilgili olarak bilgilendireceğim.
  7. Dolandırıcılıktan şüphelendiğimde işlemleri durdurma hakkına sahibim.

  Western Union

  1. Fonları Nakit olarak aşağıdaki ADA, ADRESE vb. gönderin…
  2. İşlem sohbetinde bana şu bilgileri sağlayın: gönderenin adı, gönderenin ili/ilçesi, gönderenin telefon numarası, MTCN kodu ve USD veya YEREL PARA BİRİMİ cinsinden tam ödeme tutarı
  3. "Ödendi Olarak İşaretle" düğmesini tıklayın ve fonları almamı ve bitcoin'leri serbest bırakmamı bekleyin.
 • Tepki vermeyen ticaret ortağı

  Tepki vermeyen ticaret ortakları bilinen bir olaydır.

  Bitcoin satıyor musunuz ve alıcınız cevap vermiyor mu?

  Endişelenmeyin, çünkü alıcı “Ödendi Olarak İşaretle” yi tıklamadığı sürece, işlem sona erdiğinde bitcoin'leriniz emanetten kurtulur. Alıcı “Ödendi Olarak İşaretle” yi tıklar ancak ödeme almazsanız, alıcıdan hiçbir ödeme sağlanmadığından işlemi iptal etmesini isteyebilirsiniz. Alıcı iptal etmezse, geri sayım görünecektir. Bu geri sayımın bitmesini bekleyin, sonra “İtiraz” seçeneğine tıklayabilirsiniz. Bir anlaşmazlık başladıktan sonra, moderatörlere araştırması için zaman verin. Sonunda bitcoinleriniz geri alırsınız. Doğrulanmış satıcıların burada bir avantajı olduğunu unutmayın.

  Aynısı, tepkisiz satıcıyla ticarete başlayan alıcılar için de geçerlidir. Bir işlem başlattıysanız ve satıcı çevrimdışı görünüyorsa veya size cevap vermiyorsa, yapabileceğiniz en iyi şey ticareti iptal etmek ve diğer satıcılarla şansınızı denemek olacaktır. Satıcı yanıt verdiyse, ödemeyi onayladı ve ardından yanıt vermiyorsa, işlemin sona ermemesi için "İşlemi Ödenmiş Olarak İşaretle" yapmanız gerekir. İşlem sona ererse, satıcı bitcoinlerini emanetten geri alır. “Ödendi Olarak İşaretle” seçeneğini tıklamayı unutursanız, ancak ödeme zaten yapıldıysa, paralarınızı almak çok daha zor olacaktır.

  Anlaşmazlıklar hakkında daha fazla bilgi için, buraya tıklayın.

 • Kripto para satışı sırasında olası riskler

  Diğer her tür yatırımlarda olduğu gibi, Paxful'da bitcoin alım satımı ile ilgili riskler de vardır.

  Yatırımınızı korumak ve birlikte gelen tüm riskleri bilmek, yatırımınızı korumanın bir parçası olarak her zaman sizin yararınıza olacaktır. Tüm bu risklere aşina olursanız, Paxful'dan iyi bir kar elde etmek için daha iyi bir pozisyona sahip olursunuz.

  Paxful'da bitcoin alırken olası riskler

  Eğer yeniyseniz, dürüst olmayan kullanıcıların bir kısmı bunu kendi lehlerine kullanmaya çalışabilirler. İşte size ulaşmaya çalışabilecekleri birkaç yol:

  Ödeme yaptıktan sonra ticareti iptal etmenizi isteyen satıcılar

  Dolandırıcıların kullandığı ortak bir taktik, ödedikten sonra işlemi iptal etmenizi isteyenlerden oluşur. Bir hediye kartı kullanıyorsanız ve tüm hediye kartı bilgilerinizi yüklüyorsanız, bu bilgileri ücretsiz olarak verebilme riskine girersiniz. Daha sonra bu kartın değerini kullanırlar ve işlemi iptal ederseniz, bitcoin'ler emanetten çıkar ve satıcıya geri döner.

  Bir satıcı sizden ödeme yaptıktan sonra işlemi iptal etmenizi isterse, bunu yapmayı reddedin. “Ödendi Olarak İşaretle” ye tıklayın ve bir anlaşmazlık açın. Moderatörler daha sonra işlemi inceleyecek ve meblağ haklı olan tarafa yönlendireceklerdir. Moderatörlerin daha fazla bilgiye ihtiyaç duyması durumunda ek kanıt sağlamaya hazır olun. "Ödendi Olarak İşaretle" yi tıklamazsanız, işlem sona erecek ve meblağ emanetten tekrar satıcıya gidecektir. Kartınızın çalınmasını önlemenin bir başka ipucu, herhangi bir belgeyi yüklemeden ve ödemeleri yapmadan önce satıcının hazır bulunduğundan emin olmaktır.

  Hediye kartı komisyonculuğunun Paxful Hizmet Şartlarına aykırı olduğunu ve kesinlikle yasak olduğunu unutmayın. Mağazadan hediye kartı aldığınızdan ve hediye kartlarının asıl sahibi olduğunuzdan emin olun. Hediye olarak bir karta sahip olduysanız, hediye veren kişiye istediğiniz zaman ulaşabilmeli ve gerekirse makbuz ve ek bilgi isteyebilmelisiniz.

  Emanet hesabı dışında ticaret

  Birçok dolandırıcı sizi Paxful’un emanet sisteminin dışında işlem yapmaya yönlendirmek isteyecek. İletişim bilgilerinizi isteyecekler ve sizinle iletişim kurmaya çalışacaklar. Emanet hesabı dışında işlem yaparsanız sizi koruyabilmenin bir yolu yok. Bir ödeme yaptıktan sonra satıcının size bitcoinler göndereceğine dair hiçbir garanti de yoktur. Paxful’ın emanet sistemi hem alıcıyı hem de satıcıyı korumak için vardır.

  Paxful'da bitcoin satırken ortaya çıkabilecek riskler

  Tıpkı bitcoin satın almak gibi Paxful'da bitcoin satma konusunda da dikkat etmeniz gereken birkaç risk oluşabilir. Kendinizi bu risklerle aşina kılmanız, oluşturduğunuz teklifleri optimize etmenize yardımcı olacaktır.

  Geri ödemeli yöntemler

  Paxful'da kullanılan bazı ödeme yöntemlerinin geri dönüşümlü olduğunu bilmek önemlidir (PayPal veya kredi kartları gibi). Dolandırıcıların kullandığı ortak taktiklerden biri, bu ödeme yöntemleriyle işlem yapmak ve daha sonra geri ödeme isteğinde bulunmaktır. Örneğin, kredi kartı şirketlerine işlemi yapanın kendileri olmadığını söyleyerek. PayPal örneğinde, herhangi bir ürün almadıklarını söyleyerek. PayPal normalde ilk önce alıcıdan yanadır, ancak kanıtlarınızı gönderebilir ve paranızın iadesini alabileceklerini umabilirsiniz.

  Peki, ters ibraz aldığınızda ne yaparsınız? İlk adım, satıcı panonuza gitmek ve geçmiş işlemleri görüntülemek için tıklamaktır. Ters ibrazı aldığınız işlemi tıklayın ve işlem sayfasını görebilmelisiniz. Sayfada aşağı doğru ilerleyin ve talimatlarınızın altında işlemin makbuzunu görebilmelisiniz.

  Zaten kullanılmış olan hediye kartları

  Bu dolandırıcıların yaygın olarak kullandığı başka bir yöntemdir. Alıcılar, daha önce kullanılmış olan hediye kartı bilgileri ve resimlerini kullanırlar. Hatta bazı alıcılar görüntüleri ve detayları internetten indirerek, bunu fark edemeyenleri dolandırmaya çalışırlar.

  Hediye kartı bakiyesini kontrol etmeden önce ASLA bitcoin'i serbest bırakmamanız önemlidir. Bitcoin'leri serbest bırakmadan önce kart bakiyesinin hesabınızda bulundurduğunuzdan ve kullanabileceğinizden emin olun. Genellikle, dolandırıcılar aceleleri olduğunu söyleyerek sizi acele ettirmeye çalışırlar ve sizden bitcoinleri serbest bırakmanızı isterler. Bu tuzağa düşmemek için SADECE hediye kartı bakiyeniz olduğundan emin olduğunuzda, bitcoin'leri serbest bıraktığınızdan emin olun.

  Sahte kimlik veya çalıntı bir kredi kartı kullanmak

  Kredi kartı şirketleri genellikle kullanıcılarını sahtekarlıktan korur. Çalınan bir kart söz konusu olduğunda, işlem bakiyelerini iade eder ve ters ibraz uygularlar. Bu yüzden kullanıcıların kimliğini kontrol etmek ve her ikisinin de uyuşup uyuşmadığını görmek için bir selfie istemek önemlidir. Yüzün ve adların görünmeyebileceği bulanık görüntülere dikkat edin. Bir kullanıcı gerçekten bitcoin satın almak istiyorsa, yeterince iyi bir fotoğraf sunabilmelidir. Bazıları hassas bilgiler olduğu için kimlik bilgilerini vermeyi reddedebilse de, işlem yapmak için kabul edeceğiniz şeyler size bağlıdır, ancak elinizde ne kadar fazla delil olursa, dolandırıcılara karşı o kadar avantajlı olacağınızı unutmayın.

  Kullanıcı “çok meşgul”

  Paxful'da işlem yaptığınızda, kullanıcı "çok meşgul" genellikle dikkat etmeniz gereken bir uyarıdır. Daha önce de belirtildiği gibi, bazı kullanıcılar ödemenin zaten yapıldığını veya şu anda işlem sürecinde olduğunu söyleyerek, bitcoin'leri hızlı bir şekilde serbest bırakmak için sizi acele ettirmek isteyebilirler. Olan şey şu ki, alıcı bitcoin'leri alıyor, onları hızlı bir şekilde farklı bir cüzdanına gönderiyor (Paxful'un dışında) ve size ödeme yapmak için zahmet bile etmiyor. Size gerçekten meşgul olduklarını söyleyen kullanıcılara karşı EKSTRA dikkatli olun. Kullanıcının dolandırıcı olması her zaman söz konusu olmayabilir, ancak siz kendiniz daima koruma altına alın. Her iki taraf da (alıcı ve satıcı), alım satım talimatlarını dikkatlice takip etmeli ve üzerinde anlaşmaya vardıkları tüm koşullar yerine getirildiğinde işlemi bitirmelidirler.

10 makalenin tümünü görüntüle

Hesabım

Hesabım

 • Paxful'da nasıl hesap oluşturulur?

  Paxful'da hesap oluşturmak son derece kolaydır ve ücretsiz bir cüzdanla gelir

  Paxful yolculuğu basit bir kararla başlar: hesap oluşturup oluşturmamaya karar vermek. Asıl soru şudur: Paraya istediğiniz yolla sahip olmaya hazır mısınız?

  Hazır olduğunuzu düşünüyorsanız, geriye sadece hesap oluşturmak kalıyor. Hesap oluşturmak yeni kullanıcılar için bile son derece kolaydır. Kayıt olduğunuzda, Paxful’daki işlemlerinizden elde edeceğiniz Bitcoinlerinizi saklamak için ücretsiz bir cüzdana da sahip olursunuz. Hesabınızı nasıl oluşturacağınızı adım adım öğrenmek isterseniz, Paxful okulu sizin için burada:

  Sorularınız varsa, Paxful veritabanını keşfedebilir, web sitemizdeki çevrimiçi sohbetten veya Facebook, Twitter ve Instagram'dan mesaj gönderebilirsiniz.

 • Herkese açık profilim

  Herkese açık profilinizde, hesabınızın ve Paxful hesap geçmişinizin bir özeti yer alır.

  Herkese açık profilinizin diğer Paxful kullanıcılarının incelemesine açık olduğunu unutmayın. Herkese açık profilinizde diğer kullanıcılar size ait şu bilgileri görebilir:

  • Kullanıcı adı
  • Profil fotoğrafı
  • Doğrulama - e-postanızın ve/veya telefonunuzun doğrulanıp doğrulanmadığı ve satıcı onay bilgileri.
  • İtibar - bir dizi olumlu, olumsuz ve tarafsız geri bildirim.
  • Aktif teklifler
  • İşlem ortaklarının sayısı
  • İşlem hacmi (Paxful'da işlem yaptığınız BTC tutarı)
  • Size güvenen kullanıcı sayısı
  • Sizi engelleyen kullanıcı sayısı

  Bununla birlikte, herkese açık profilinizde Paxful'a kaydolduğunuz tarihte gösterilmektedir. Görebildiğiniz gibi, herkese açık profiliniz Paxful'da edindiğiniz tüm referansları içerecek ve diğer kullanıcılara güvenli bir işlem ortağı olup olmadığınıza karar vermede yardımcı olacaktır.

 • Kontrol paneli

  Kontrol paneliniz, tüm bitcoin alım satım ihtiyaçlarınız için merkezdir.

  Kontrol paneli, ihtiyacınız olan tüm bilgilere erişmek için kişiselleştirilmiş bir araçtır. Her biri kendi özel kullanımına sahip 4 farklı kontrol paneli vardır:

  Klasik Kontrol paneli

  Bu, aktif işlemlerinizi, bitcoin satın alma ve satma kısayollarını, iki faktörlü kimlik doğrulama ve yardım sayfalarını göreceğiniz genel / varsayılan kontrol panelidir. Bu panelde tekliflerinizi oluşturabilir ve düzenleyebilir, geçmiş işlemlerinizi görebilir, size bağlı üyelerinize genel bakışı ve hesap etkinliğini görebilirsiniz.

  Satıcı Kontrol paneli

  Satıcı kontrol  panelinde, aktif işlemlerinize, bağlı üyelerinize genel bir bakış, satış listeleriniz, istatistikler, özellik istekleri, iptal edilen ticari anket sonuçlarına bakabilecek ve burada teklifler yaratabilecek ve düzenleyebileceksiniz. Ayrıca, bu kontrol panosunda hesabınızı daha ileri doğrulama işlemlerini de yapabilirsiniz. Bu kontrol paneli, tüm ticari işlemlerinizin durumunu görmek istediğinizde kullanışlıdır.

  Ticari Kontrol Panosu

  Bu tablo yalnızca “Paxful ile Öde” özelliğini kullanan kullanıcılar için geçerlidir (bu özelliğe buradan kaydolun). Tüccar Kontrol Paneli, tüccarların satışlarını bugün, dün, son 7 gün ve son 28 gün boyunca görebilecekleri yerdir. Bu kontrol panosu, satıcı linkini kullanılarak gerçekleştirilmiş tüm işlemleri de gösterecektir.

  Satış Ortaklığı Konrol Paneli

  Bir bakıma, ticari kontrol paneli gibidir, ancak kontrol paneli satış ortağı içindir. Bu kontrol paneli, Paxful’un satış ortaklığ programına kaydolduğunuz anda size ulaşır. Bu kontrol panelinde, arkadaşlarınızın ve iş arkadaşlarınızın Paxful'da işlem yapmalarını önermek için ortaklık bağlantınızı paylaşabilirsiniz.. Ayrıca tüm üyelerinizi ve onların yaptıkları işlemler üzerinden kazandığınız meblayı görebilirsiniz.

 • Güvenilir / Engellenen listesi

  Paxful'da kullanıcılara güvenmek ve onları engellemek, işlem yaptığınız kişileri filtrelemenizin bir yoludur.

  Hangi kullanıcıların güvenli olup olmadığına karar vermenize yardımcı olabilecek diğer birçok göstergenin yanı sıra, daha önce ticaret deneyimleriniz olan kullanıcılara güvenebilir veya engelleyebilirsiniz.

  Kullanıcılara Güvenmek

  Kullanıcılara güvenmek, iyi deneyimler edindiğiniz alıcılar / satıcılarla bağlantıda kalmak için iyi bir yoldur. Örneğin, sürekli olarak bir kullanıcının sizinle verimli bir şekilde işlem yaptığını tespit ederseniz, o kişiye ve tekliflerine öncelik verileceğine güvenebilirsiniz. Teklifler oluştururken, teklifinizi yalnızca güvenilir alıcılarınıza gösterebileceğiniz seçenekler de vardır.

  Güvenmek, diğer yatırımcılar ile gerçek bağlantılar kurmanın bir yoludur, ancak tıpkı gerçek hayattaki gibi, Paxful'da da kime güvendiğinize dikkat etmeniz gerekir.

  Kullanıcıları Engelleme

  Kullanıcılara güvenmek, iyi satıcılarla/alıcılarla bağlantı kurmanın bir yolu ise, engelleme tam tersi için geçerlidir. Biriyle işlem yapmakta kötü bir deneyim yaşadıysanız (örneğin, beklediğiniz kadar etkili değildi veya birinin sizi dolandırmasına neden oldu), bu kişiyi engelleyebilirsiniz. Birini satıcı olarak engellerseniz, tekliflerinizi listelerinde göremezler. Birini alıcı olarak engellerseniz, tekliflerini listenizde göremezsiniz.

  Engelleme, dürüst olmayanları dürüst kullanıcılardan ayırmanın bir yoludur.

   

 • Telefon numarası nasıl değiştirilir?

  Paxful'da bir telefon numarasının değiştirilmesi son derece kolaydır.

  Bir telefon numarasını değiştirmek için hesap ayarlarına gitmelisiniz. “Numara Değiştir” e tıklayın ve sıfırlama bağlantısını e-posta ile doğrulayın. E-postayı açın ve ekli bağlantıya tıklayın. Bu bağlantı güvenlikle ilgili sorular soracaktır. Bağlantının 30 dakika içinde sona ereceğine dikkat edin.

  Güvenlik sorularını başarıyla cevapladıktan sonra, telefon numarası kaldırılır ve yeni bir Numara girilebilir. Güvenlikle konusundaki soruları yanıtlamakla ilgili herhangi bir sorununuz varsa, yardım için lütfen destek birimine başvurun.

 • E-posta adresimi nasıl değiştirebilirim?

  Kullanıcılar e-postalarını kendi başlarına değiştiremezler.

  Paxful'da, kullanıcılar e-postalarını kendi başlarına değiştirme yetkisine sahip değillerdir. E-postanızı değiştirmek için destek birimine başvurmanız gerekir ve bunu sizin için destek biriminin yapması gerekir.

  Destek ekibine başvurduğunuzda ve bir e-posta değişikliği isteğinde bulunduğunuzda, hesap sahipliğini aşağıdaki temsilci talimatlarıyla doğrulamanız istenecektir.

  Paxful'da bu işlem, her kullanıcının güvenliği için bu şekilde yapılır.

  E-posta değişikliği

  Kullanıcılar e-posta değişikliğini, sadece destekle iletişime geçerek kayıt olduktan sonraki ilk 7 gün içerisinde yapabilirler.

  Bu şartı yerine getirmeyen talepler reddedilecektir.

10 makalenin tümünü görüntüle

Ortaklık

Paxful Girişimcilik Programı

 • Paxful Girişimcilik Programı

  Paxful Girişimcilik Programı Nedir?

  Paxful Girişimcilik Programı, yeni kripto profesyonellerinin Paxful ve diğer kripto meraklılarını yer desteği, pazarlama çalışmaları, sosyal etkinlikler ve Paxful tarafından verilen ödüllerle desteklemeye adadıkları uluslararası bir girişimcilik programıdır.

  Başarıyı esas alan bu 3 seviyeli program, her girişimciye daha fazla büyüme fırsatı sunar.

  • 1. Seviye Girişimciler
  • 2. Seviye Temsilciler
  • 3. Seviye İş Ortakları

  Girişimciler (Peeks), her seviyenin gereksinimlerini yerine getirdiklerinde Paxful tarafından ödüllendirilirler ve bir sonraki seviyeye yükseltilirler.

  Nasıl Paxful Girişimcisi Olunur?

  #Paxful Girişimcisi olmak çok kolaydır! Sadece birkaç dakikanızı ayırarak buradaki başvuru formunu doldurun. Formun tarafımıza ulaşmasından sonraki 10 gün içinde sizinle iletişime geçeceğiz. İlk aşamayı başarıyla geçerseniz, kısa bir video görüşmesi için davet edileceksiniz. Video görüşmesini de geçtikten sonra, resmen bir #Paxful Peer olacaksınız!

  Paxful Girişimcisi olmanın avantajları nelerdir?

  • Paxful Promosyon Ürünleri: Markamızı tanıtan ve temsil eden ürünler
  • Paxful Promosyon Hediyeler: Potansiyel yeni Paxful kullanıcılarınıza verecek ürünlerdir
  • Bölgenizdeki sadece Paxful etkinlikleri için davetiyeler
  • Paxful çalışanlarına ve moderatörlerine hızlı erişim için VIP Destek
  • Bir ay boyunca haftalık canlı çevrimiçi eğitim
  • Sınırsız Satış Ortaklığı Programı kazançları
  • Paxful'da işlem yaptıktan sonra siz 5 USD değerinde BTC ve kaydolan her yeni kullanıcı (tam olarak Müşterinizi Tanıyın doğrulaması olan) için ise 5 USD değerinde BTC kazanırsınız
  • Paxful çalışanı olmanızın yolunu açabilecek bir büyüme fırsatı

  Paxful Girişimcilik Programı'ndaki farklı seviyeler nedir?

  Başvuruzu gönderdikten ve bir video görüşmesinden geçtikten sonra, Paxful Girişimcisi (Peer) seviyesinde olacaksınız. Paxful Girişimcisi seviyesi çok sayıda avantajla birlikte gelmektedir. Yüksek performans gösterip önceden tanımlanmış koşulları karşıladığınızda, bir sonraki seviyeye geçebilir ve sonunda potansiyel olarak Paxful çalışanı olabilirsiniz. Seviyenize göre farklı ödüller kazanırsınız:

  • Paxful Girişimci: Girişimci rozeti, canlı eğitimler, Girişimci Promosyonları (SWAG), VIP desteği ve Paxful etkinliklerine davet
  • Paxful Temsilci: Diğer parasal bonusların yanı sıra toplantılarınız için sponsorluk
  • Paxful İş Ortağı: Aylık maaş, bir Paxful ofisini ziyaret etme ve bir Paxful çalışanı olabilme fırsatı, becerilerinizi ve bilgilerinizi geliştirmek için çeşitli kariyer imkanları.

  Paxful Girişimciyim, nasıl Temsilci seviyesine yükselirim?

  Temsilci seviyesine terfi etmek için aşağıdaki koşulları yerine getirmelisiniz:

  • Girişimci Testini Geçmek
  • Başarılı Çevrimiçi Grup Denetimi
  • Haftada en az 5 defa #PaxfulPeer etiketi ile sosyal medyada mesaj yayınlamak
  • Paxful'a 21 yeni kullanıcının kaydolmasını sağlayın (Tam Müşterinizi Tanıyın onaylı, en az 1 işlem)
  • Paxful platformu ve yeni özellikler için haftalık geri bildirim

  Temsilci olmanın avantajları nelerdir?

  Temsilciler düzenli olarak kaliteli içerikler oluşturan, başarılı toplantı organizasyonları düzenleyen ve satış ortaklarını genişleten kişilerdir. Bu seviyedeki üyeler içerik üretirler ve yeni kullanıcı kazandırırlar. Temsilci seviyesine geçerek sahip olacaklarınız:

  • Girişimci seviyesinini avantajları
  • Temsilci Promosyonları (SWAG)
  • Temsilci Rozeti
  • Sponsorlu toplantılar için 500$'a kadar hibe
  • Paxful'da işlem yaptıktan sonra siz 5 USD değerinde BTC ve kaydolan her yeni kullanıcı (tam olarak Müşterinizi Tanıyın doğrulaması olan) için ise 5 USD değerinde BTC kazanırsınız.
  • Satış Ortaklığı Programı Kazançları
  • Kaliteli içerikler için bonuslar
  • Başarılı organizasyonlar için bonuslar

  Temsilci statümü korumak için ne yapmam gerekiyor?

  • Başarılı organizasyonlar düzenleyin
  • Haftada en az 5 defa #PaxfulPeer etiketi ile sosyal medyada mesaj yayınlamak
  • Aylık olarak bir sosyal medya kampanyası
  • Paxful platformu ve yeni özellikler için geri bildirim
  • Çevrimiçi grup denetimi

  Paxful Temsilcisi seviyesindeyim, nasıl İş Ortağı seviyesine yükselirim?

  İş Ortağı seviyesine terfi etmek için aşağıdaki koşulları yerine getirmelisiniz:

  • Paxful'a 99 yeni kullanıcının kaydolmasını sağlayın (Tam Müşterinizi Tanıyın onaylı, en az 1 işlem)
  • 3 başarılı organizasyon düzenleyin
  • Kaliteli içerik sağlama (İçeriğin kalitesine Paxful karar verir)
  • Programa en az 1 Girişimci getirin

  İş Ortağı seviyesinde olmanın avantajları nelerdir?

  • Temsilci seviyesinin sağladığı avantajlar
  • Temsilci Rozeti
  • Ayda 150$ maaş
  • Sosyal medyada ve basında Paxful'u tanıtıcı faaliyetler
  • Ekiple tanışmak için Paxful ofislerinden birine uçun ve ofis ortamını görün
  • Farklı kariyer yolları seçme ve farklı rozetler alma imkanı:
   Profesör: Diğer girişimcileri eğitir
   Konsolos: Girişimciler arası bağlantıyı sağlar ve girişimcilerin sayısını arttırır
   Gözcü: Yaratıcı yollarla tecrübenizi belgeler ve kullanıcıların geri bildirimlerini yeni ürün özelliklerine dönüştürür
   Koruyucu: Paxful platformunu teknoloji konusundaki üstün yeteneklerini kullanarak bilgisayar korsanlarına ve saldırılara karşı korur
  • Paxful ekibine katılarak tam zamanlı çalışma fırsatı

  İş Ortağı seviyemi korumak için ne yapmam gerekiyor?

  Girişimciler ve Temsilciler topluluğunuzu korumanız ve yönetmeniz gerekir. Temsilci seviyenize bağlı olarak görevleriniz aşağıdaki şekilde değişecektir:

  Profesör:

  • Girişimcilerin ve Temsilcilerin eğitilmesi

  Konsolos:

  • Ayda 1 Girişimci getirir

  Gözcü:

  • Ayda bir YouTube videosu oluşturur (en az 100 görüntüleme)

  Koruyucu:

  • Paxful platformunu bilgisayar korsanlarına ve saldırılara karşı savunur

  Girişimci/Temsilci/İş Ortağı Rozetleri nedir?

  Paxful platformunda rozetlerinizle öne çıkarsınız. Diğer kullanıcılar Paxful Girişimcilik Programı'nın bir parçası olduğunuzu bilecek ve sizinle işlem yapmak için daha istekli olacaklardır.

  Sosyal Medyada ne tür içerikler yayınlayabilirim?

  Lütfen Paxful Girişimcilik Programı Şartları'na ve Rehberler Sözleşmesi'ne bakın.

  Temsilci statüsüne yükselmek için ne tür bir "Testi" geçmem gerekiyor?

  Paxful platformu ile ilgili çoktan seçmeli bir çevrimiçi teste girmelisiniz. Test, aldığınız web seminerlerine ve eğitimlere dayanmaktadır. Tüm Temsilci statüsündeki üyelerin platformu en iyi şekilde bilmelerini beklediğimiz için eğitime katılmanız çok önemlidir.

  Temsilci olarak toplantı organizasyonları düzenlemek için ne yapmam gerekiyor?

  • Bir konum önerin
  • Katılımcıların (en azından makul bir sayıda) bir listesini yapın
  • Toplantının türüne karar verin (bağlantı kurma, tarafınızdan yapılacak sunum, panel, tartışma vb.)
  • Sunumunuzu hazırlayın
  • Sunumunuzu Girişimcilik Programı Koordinatörünüzle paylaşın
  • Bütçe teklifinizi ve programla ilgili diğer ayrıntıları paylaşın

  Bir sonraki seviyeye geçtiğimde, önceki seviyede kazanmış olduğum avantajlarım devam edecek mi?

  Evet, tüm avantajlardan faydalanmaya devam edecesiniz.

  Her seviyenin sağladığı avantajlar arasındaki farklar nelerdir?

  ppp_pres_06new.jpg 
Satış Ortaklığı Programı

 • Paxful Satış Ortaklığı Programı nedir?

  Paxful Satış Ortaklığı Programı, Paxful satış ortaklığı bağlantılarını arkadaşları ve takipçileri ile paylaşan kullanıcıları ödüllendirmek için harika bir fırsattır.

  Her Paxful kullanıcısının, klasik, tedarikçi ve satış ortaklığı panellerinde bulabileceği bir satış ortaklığı bağlantısı vardır. Satış ortaklığı bağlantınızı kullanarak kaydolan her yeni kullanıcıdan komisyon kazanırsınız. Program, doğrudan satış ortaklarınızdan biri bir "satın alma" işlemi yaptığında, standart emanet ücretinin %50'si ve satış ortaklarınıza bağlı ortakların “satın alma” işlemlerinden ise standart emanet ücretinin %10'u oranında bir komisyon kazanmanıza imkan tanır. Emanet ücreti, satış ortaklığı ücretlerinin %1'den düşük olduğu durumlar hariç, tüm satış ortaklığı ödemelerinde %1 olarak hesaplanır.

 • Paxful Satış Ortaklığı Programı'nda kaç derece var?

  Doğrudan satış ortaklarınız aracılığıyla para kazanmanız için herhangi bir sınırlama yoktur. Paxful Satış Ortaklığı Programı'nda iki farklı derece vardır - doğrudan (1. Derece) ve dolaylı (2. Derece):

  1. Derece: Direkt olarak bağlantınız üzerinden kaydolan satış ortakları, 1. Derece Satış Ortağı olarak kabul edilir.

  2. Derece: 1. Derece satış ortaklarınızın bağlantıları üzerinden kaydolan satış ortakları 2. Derece Satış Ortağı olarak kabul edilir.

 • Programın dereceleri için komisyon yapısı nedir?

  Her işlemden emanet ücreti alıyoruz. 1. Derece veya 2. Derece satış ortaklarınızdan biri, Paxful'daki bir işlemi başarıyla tamamladığında standart emanet ücreti (%1) üzerinden siz de komisyon kazanırsınız. Komisyon yapısı aşağıdaki gibidir:

  1. Derece: Bu kullanıcı tarafından başarılı şekilde tamamlanan "alış" işlemleri için standart emanet ücretimizin %50'sini alırsınız.

  2. Derece: Bu kullanıcı tarafından başarılı bir şekilde tamamlanan "alış" işlemleri için standart emanet ücretimizin %10'unu alırsınız.

   

   Lütfen dikkat: 

  • Emanet ücreti, satış ortaklığı ücretinin %1'inden düşük olduğu durumlar hariç, tüm satış ortaklığı ödemelerinde %1 olarak hesaplanır. Emanet ücreti %1'den düşükse, satış ortaklığı ücreti daha düşük ücrete göre hesaplanır.
  • Aynı zamanda “satış” işlemlerinden de kazanç elde etmek istiyorsanız, lütfen Müşteri Destek Ekibimize başvurun.
 • Satış ortaklığı bağlantıma ziyaretçi trafiği çekmek için en iyi içerik ve reklam kaynakları nelerdir?

  Blogunuz, web siteniz, Google Ads, Yandex. Direct, Yahoo/Bing Ads, mobil reklam ağları, YouTube kanalları ve diğer büyük eğlence ve finans platformları da dahil olmak üzere size avantaj sağlayabilecek çok sayıda farklı kaynak vardır.

  Sosyal medya, satış ortaklığı bağlantınızı tanıtmanın harika bir yoludur. Yaptığınız tüm farklı tanıtımlar için bir takip kimliğini kullanmak iyi bir fikirdir, böylece sizin için en iyi olanları gözlemleyerek öğrenebilirsiniz.

14 makalenin tümünü görüntüle