Genel

Genel

 • Bitcoin nedir?

  Bitcoin, tıpkı gönderdiğiniz bir e-posta gibi, internet üzerinden dünyanın herhangi bir yerine gönderilebilen çevrimiçi para birimidir.

  Bitcoin göndermek veya almak için bir bitcoin cüzdanına ihtiyacınız vardır. Bu bitcoin cüzdanı, zorluklarla kazandığınız bitcoinlerinizi saklayabileceğiniz size özel bir çevrim içi cüzdandır. Paxful'a katıldığınızda güvenli, ücretsiz ve kolay kullanımlı bir bitcoin cüzdanına sahip olursunuz. Paxful bitcoin cüzdanı diğer tüm cüzdanlarla uyumlu çalışır. Her bitcoin cüzdanı, bir cüzdan adresi ile birlikte gelir. Cüzdan adresinizi kişilere gönderebilir, onlar da cüzdanınıza bitcoin gönderebilirler. Size özel cüzdanınız ile bitcoin gönderebilir, alabilir ve saklayabilirsiniz. Tüm işlemlerinizi tıpkı İnternet bankacılığında olduğu gibi takip edebilirsiniz.

  Paxful, 300'ün üzerinde ödeme yöntemini kullanarak bitcoin satın alabileceğiniz ve satabileceğiniz güvenli bir platform sunar! Platformumuzu nasıl kullanacağınız ve Paxful'u kullanarak alım satımınıza nasıl devam edebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin!

  Bitcoinin en zorlu kısmı ilk bitcoininizi almaktır. Banka hesabınız yoksa bu daha da zor olabilir. Neyse ki, Paxful, 300'den fazla ödeme yöntemini kabul ediyor. Bu yöntemleri inceleyerek sizin için hangisinin en uygun olduğuna karar verebilirsiniz. Paxful'da, bitcoinlerini belirli bir kârla satan kişiler olan Paxful tedarikçilerinden bitcoin satın alırsınız. Bunun nedeni ise tedarikçilerin hediye kartları, Western Union, banka havaleleri ve diğer pek çok farklı ödeme yöntemini kabul etmeleridir. Bitcoin almak hiç bu kadar kolay olmamıştı! Ödeme yöntemine karar vererek iyi bir teklif bulduğunuzda ve tedarikçinin size verdiği talimatları izlediğinizde, bitcoinler dakikalar içinde cüzdanınızda olacaktır.

  İlk bitcoin'inizi aldıktan sonra, şirketimizin 2 Faktörlü Kimlik Doğrulama özelliğini etkinleştirerek hesabınızı güvence altına aldığınızdan ya da çok daha güvenli bir deneyim için Google Authenticator'ı kullandığınızdan emin olun. Bu güvenlik önlemleriyle, kişiler arası finansmanın keyfini çıkarmaya hazırsınız!

  Paxful, 300'den fazla ödeme yöntemini kullanarak bitcoin alıp satabileceğiniz güvenli bir platform sunmaktadır! Platformumuzu nasıl kullanacağınız ve Paxful'u kullanarak işlemlerinize nasıl devam edebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin!

 • Paxful nedir?

  Paxful, Bitcoin ticareti için önemli bir kişiler arası finans platformudur.

  2014 yılında Ray Youssef ve Artur Schaback, daha sonra Paxful ismini alan EasyBitz'i kurdu. Bu platformu yaratırken akıllarında tek bir amaç vardı: Bitcoin alım satımını işletmelerden üye işyerlerine kadar herkes için kolaylaştırmak.

  Dünyadaki büyük sorunların bir çoğu, özellikle para kazanma ve paranın transferi konuları etrafında dönmektedir. Tüm dünyada para transferi hızlı ya da ucuz değildir ama Paxful bunu değiştirdi.

  Paxful, alıcıların ve satıcıların ticaret yapmak amacıyla iletişime geçtikleri önemli bir kişiler arası Bitcoin platformudur. 300'den fazla ödeme yöntemi sunan Paxful, uygun teklifleri bulmayı inanılmaz derecede kolaylaştırmaktadır. Kullanıcılara kendi paraları üzerinde tam kontrol imkânı sunuyoruz. Emanet sistemimiz ve özel 7/24 müşteri desteğimiz sayesinde Paxful, riskleri nasıl en aza indireceğinizi ve hesabınızı nasıl güvenceye alacağınızı biliyorsanız çok güvenlidir. Kaydolduktan hemen sonra, Paxful kullanıcılarına ÜCRETSİZ cüzdan verilir.

  Kişiler arası Paxful sistemi, hudutları ve limitleri kaldırıyor. Paxful hesabınızı size özel finansal pasaportunuz olarak düşünebilirsiniz. Hesabınız sayesinde dünyanın dört bir yanından para gönderebilir ve istediğinizi satın alabilirsiniz. Satış Ortaklığı Programımızla kendi işinizi kurun.

  2 milyondan fazla kullanıcısı olan topluluğumuz büyümeye devam ediyor. Bu kullanıcılar Paxful sayesinde çok kolay ve zahmetsiz bir şekilde ticari işlemlerini yapabiliyorlar.

  İşte bu Paxful! Para kazanmaya başlayın!

  Hemen size özel Paxful hesabınızı oluşturun!

 • Ödeme yöntemleri

  Paxful'da bitcoin alıp satmanın 300'den fazla yolu var.

  İşte popüler ödeme seçeneklerimizden bazıları:

  1. Banka Havalesi ve Nakit olarak bitcoin satın alın
  2.  PayPal, Skrill ve Neteller gibi Çevrim İçi Cüzdanlar ile bitcoin satın alın
  3. iTunes hediye kartları ile bitcoin satın alın
  4. Amazon hediye kartları ile bitcoin satın alın
  5. Yüz Yüze Nakit yöntemiyle bulunduğunuz bölgede işlem yaparak bitcoin satın alın
  6. Ethereum, Litecoin, Ripple ve diğer altcoinler ile bitcoin satın alın.

  Buraya tıklayarak ödeme yapmak istediğiniz yöntemi seçebilirsiniz. Yapmanız gereken satın almak istediğiniz bitcoin miktarını, para birimini ve kullanacağınız ödeme yöntemini girmektir. İstediğiniz ödeme yöntemini bulamıyorsanız, bize öneride bulunabilirsiniz! “Ödeme yönteminiz mevcut değil mi? Yeni bir tane önermek için buraya tıklayın” bağlantısını tıklamanız yeterli. 

  Bitcoin satın alabileceğiniz yöntemlere “ödeme yöntemleri” denir.

  Bitcoin satın alabileceğiniz her yöntem “ödeme yöntemi” olarak adlandırılır. Mevcut tüm ödeme yöntemlerinin listesini burada bulabilirsiniz. Piyasadaki Paxful yatırımcıları sürekli olarak yeni ödeme yöntemleri ile geldiklerinden bu liste devamlı genişlemektedir. Her ödeme yönteminin, bir ticarete başlamadan önce aşina olmanız gereken kendi spesifik özellikleri ve risk seviyeleri vardır. Paxful'un sahip olduğu kişiler arası sistem, bitcoin almayı kolaylaştırdığı için bunu teşvik eder.

 • Paxful ücretleri

  Bitcoin İşlemi

  Ödeme Grubu Bitcoin Sat Bitcoin Satın Al
  Banka Havaleleri %0.5 ücretsiz
  Kredi Kartı/Banka Kartı %1 ücretsiz
  Dijital Para Birimleri %1 ücretsiz
  Çevrimiçi Cüzdanlar %1 ücretsiz
  Nakit %1 ücretsiz
  Ürünler & Hizmetler %1 ücretsiz
  Hediye Kartları

  Her hediye kartı türü için %3
  (iTunes ve Google Play hariç)

  iTunes ve Google Play için %5

  ücretsiz

   

  Bitcoin Gönderin

  Cüzdan Türü Gönder Gelen
  Dış Cüzdan 0$ - 9,99$ = 0,0001 BTC
  10$ - 19,99$ = 0,0002 BTC
  20$+ = 0,0005 BTC
  ücretsiz
  İç Cüzdan

  Ayda 5 - ücretsiz

  ayda 5'ten fazla - hangisi daha büyükse, gönderim tutarından 1,00$ veya %1 işlem ücreti.

  ücretsiz

   

  Bitcoin Satın Alma

  • Paxful, Bitcoin satın alan müşterilerinden herhangi bir ücret talep etmez.
  • Paxful'da başka bir müşteriden Bitcoin alırken, Bitcoin'i müşteriler tarafından belirlenen kurdan satın alırsınız. Bu kurlar, doğrulama durumunuz, ödeme yönteminiz, para birimi çifti (USD, EUR, CNY gibi) ve sipariş hacmi gibi çok sayıda faktöre bağlı olarak değişir.
  • Bitcoin satın alırken her teklifi değerlendirdiğinizden emin olun. Nasıl Bitcoin satın alacağınıza dair ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

  Bitcoin Satmak

  • Paxful, Bitcoin satan müşterilerden ücret talep eder.
  • Ücret, Bitcoin'inizi satmak için kabul ettiğiniz ödeme yöntemine bağlı olarak değişir.
   • Bank Havalesi: %0.5
   • Kredi/Banka Kartı: %1
   • Dijital Para Birimleri: %1
   • Çevrimiçi Cüzdanlar: %1
   • Nakit: %1
   • Hediye kartları: Her hediye kartı türü için %3 <0>(iTunes ve Google Play hariç); iTunes ve Google Play için %5. 
  • Bu emanet tutarı, işlemin başında Paxful cüzdanınızdan düşülür. İşlemin başarıyla tamamlanmasının ardından Paxful emanet ücretini tahsil eder. Eğer işlem tamamlanmazsa, Bitcoin emanet hesaptan satıcıya geri ödenir, Paxful bu işlemden ücret almaz.

   Bitcoin Gönderimi

  • Paxful, bir Paxful cüzdanından harici bir bitcoin adresine her gönderim için bir cüzdan gönderim ücreti alır. Ücretlerimizin derecelerini burada bulabilirsiniz:
   • $0 -$9.99 = 0.0001 BTC
   • $10 -$19.99 = 0.0002 BTC
   • $20+ = 0.0005 BTC
  • Bu ücret, ilgili madenci ücretinin ödenmesini ve cüzdan altyapımızın güvenli şekilde sürdürülmesini sağlar.    
  • Aylık ilk 5 işlem için başka bir Paxful müşterisine Bitcoin göndermek ücretsizdir. Sonrasında, diğer Paxful müşterilerine yapılan her işlemde, gönderim tutarından 1.00$ veya %1 ücret alınır. Ücret Bitcoin olarak tahsil edilir ve işlem sırasında Bitcoin'in piyasa kuruna göre hesaplanır. Eğer 1.00$'a eşdeğer Bitcoin'iniz yoksa, para gönderemezsiniz.

  Platformumuzda yüksek tutardaki emanet dışı işlemlerden dolayı iç cüzdan gönderme ücreti 1,00$ veya %1 olarak belirlenmiştir. Düzenli işlem sürecimizin dışında geliştiğinden emanet dışı işlemler iznimiz olmadan yapılan işlemlerdir. Bu ücret, bazı kullanıcıların Hizmet Koşullarımızı kötüye kullanmalarını önlemek için kullanılır.

Bitcoin Alın ve Satın

Bitcoin Satın Alma

 • Bitcoin satın alma

  Bitcoin çok heyecan verici ve bizler de bu deneyimi bizimle paylaştığınız için çok mutluyuz.

  Satın almaya başlamadan önce Paxful'da bir hesap oluşturun. Paxful, kayıt sonrasında tüm kullanıcılara ücretsiz bir Bitcoin cüzdanı sunar. Kaydolduğunuzda, size otomatik olarak bir cüzdan atanacaktır.

  Bu kılavuz, bitcoin satın alma konusunda var olan teklifleri bulmanıza yardımcı olacaktır. Kendi teklifinizi yaratmak isterseniz, lütfen teklif oluşturma makalemize göz atın. 

  Video

  Nasıl anında bitcoin satın alabileceğinize dair kısa bir video şuradadır:

  1. Adım: Arama gerekliliklerini ayarlama

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın ve Bitcoin Satın Al bölümüne tıklayın.

  Buying1.png

  Bitcoin satın al sayfası görünür.

  2. Tümünü Göster ve Herhangi bir ödeme yönetimi bölümüne tıklayın ve görünen iletişim kutusundan tercih ettiğiniz ödeme yönetimini seçin.
  Buna alternatif olarak var olan tüm ödeme yöntemlerinin bir listesini görüntülemek için TÜM ÖDEME SEÇENEKLERİ İÇİN TEKLİFLERİ GÖSTER bölümüne tıklayın.

  3. Herhangi bir para birimi bölümüne tıklayın ve listeden para biriminizi seçin. Tutar bölümüne işlem yapmak istediğiniz tutarı girin.
  Aklınızda belirli bir tutar yoksa, Tutar alanını boş bırakabilirsiniz.

  4. Konum listesinden ülkenizi seçin.

  5. TEKLİF ARA bölümüne tıklayın. Teklif listesi, arama gerekliliklerine göre güncellenir.

  Buying2.png

  2. Adım: Teklif bulma

  1. Teklif listesinde arama yapın.
  Liste, şu tekliflerle başlar:

  • En iyi puanlamaya ve itibara sahip satıcılar.
  • Platformda en aktif olan ve anında işlem yapmaya hazır olan satıcılar.
  • En karlı indirimler veya marjlar.

  Bir teklif hakkındaki ek bilgiler için etiketlere ve işaretlere göz atın. Beğendiğiniz bir teklfi bulduğunuzda, Satın al düğmesine tıklayın.

  Buying3.png

  Not: Bu noktada, alım satım işleminiz henüz başlamadı.

  Teklif sayfası görünür.

  Teklifin aşağıdakiler dahil tüm ayrıntılarını inceleyin:

  • Satın alma limitleri - teklif edilen tutar aşırı düşük mü veya aşırı yüksek mi?
  • Satıcı kuru - sizin için karlı görünüyor mu?
  • Zaman sınırı - ödemeyi, bu zaman çerçevesinde gerçekleştirebilecek misiniz?
  • Teklif koşulları - satıcı, işlem prosedürünün bir parçası olarak ek belge istiyor mu ya da herhangi bir isteği var mı?

  Offer_temrsNew2.0.png

  2. İtibari para birimi alanına veya BTC alanına işlem yapmaya hazır olduğunuz tutarı girin. ŞİMDİ SATIN AL düğmesine tıklayın.
  Herhangi bir kuşkunuz veya sorunuz varsa işleme dair bir gezinti için Tura Katıl bölümüne tıklayabilirsiniz.

  Buying5.png

  İşlem sohbeti sayfası görünür.

  Not: Şu anda bir işlem başladığında, bitcoin kuru sabittir ve dalgalanmaz.

  3. Adım: İşlem

  1. İşlem sohbetimizi kullanarak iş ortağınızla gerekli ayrıntıları tartışın ve talimatlarını dikkatlice takip edin.

  follow_instr.png

  2. Ödemeyi yapın.
  Ödemeyi yaptıktan sonra, Ödendi seçeneğine tıklayın.

  Buying7.png

  Onay iletişim kutusu görünür.
  3. Evet, yukarıdaki tüm talimatları takip ettim bölümüne tıklayın.

  Not:

  • İstediğiniz zaman İptal seçeneğine tıklayarak işlemi iptal edebilirsiniz.
  • Herhangi bir sorun veya anlaşmazlıkta, vakayı soruşturmak üzere moderatörlerimizi davet etmek için İtiraz seçeneğine tıklayın.

  Satıcı, BTC'yi işlem emanetinden Paxful cüzdanınıza aktarır. İşlem başarıyla tamamlanır.

  İpucu:

  • Bitcoin satıcısı, işlem emanetinden Paxful cüzdanınıza fonları aktardığında, geri bildirim bırakmayı düşünün. Bu geri bildirim, diğer yatırımcılara kiminle karşı karşıya olduklarını anlamalarında yardımcı olur.
  • Gelecekte kullanıcıyı kolayca bulmak için yeniden bitcoin satın almak istediğinizde bir kullanıcıyı kolayca bulmak için kullanıcıyı kişilerinize ekleyin seçeneğine tıklayabilirsiniz. Böylece güvendiğiniz kullanıcılarla kendi yatırım topluluğunuzu oluşturabilirsiniz.
  • BTC işlemine dair açık makbuz isterseniz, sayfanın altında Açık makbuz bölümüne tıklayın.

  Daha fazla bilgi için bitcoin satın almaya dair ipuçları dokümanımıza göz atın. Bitcoin satmak istiyorsanız, aşağıdaki kılavuzu inceleyin.

   

 • Bitcoin satın almak için ipuçları

  Bitcoin satın almak başlangıçta zor olabilir, bu neden burada hızlı ve güvenli şekilde bitcoin alabilmeniz için ipuçları sunuyoruz.

  Başlangıç olarak şuradaki birkaç ipucunu göz önünde bulundurun:

  1. Paxful'da minimum işlem tutarı.

  Bitcoin satın alıyorsanız, şu andaki minim tutar 10 USD veya bunun diğer para birimlerindeki karşılığıdır. Satıyorsanız, minimum tutar 0.001 BTC'dir.

  2. Satıcının itibarı ve aktivitesi.

  Satıcının itibarı, önünde bir + ile yeşil renkte belirtilmektedir. Örneğin, +1305/ -1, kullanıcının alıcılardan 1305 pozitif geri bildirim ve sadece 1 negatif geri bildirim aldığı anlamına gelir.
  Her bir geribildirim türüne dikkat edin: pozitif, nötr ve negatif.
  Örneğin, biri 10.000 pozitif geri bildirime ve 1000 negatif bildirime sahipse, bu kullanıcıya yine de dikkat etmelisiniz. Negatif bildirimlerin pozitif ve negatif olanlara göre oranına dikkat edin. Ayrıca, kullanıcının ne kadar uzun süredir platformda olduğuna bakmayı unutmayın.
  Satıcının kimliği doğrulanmışsa çok daha iyi olur. Bu doğrulama, onun belgelerine ve geçmişine baktığımız anlamına gelir.
  Buna ek olarak, satıcının Paxful'da en son çevrimiçi görülme zamanına göz atın. Bunu yaparsanız, satıcı tarafında gecikme olmadan hızlı bir işlem yapacağınızdan emin olabilirsiniz.
  Kullanıcılar hakkında daha fazla arka plan bilgisi için kullanıcı adlarına tıklayıp profillerini açın.
  reputation.png
  verified.png

  3. İşleme başlamadan önce her zaman teklif şartlarını okuyun.

  Satıcılar teklif koşullarında ne beklediklerini ve sizin onlara ne sunmanız gerektiğini belirtmelidirler. Örneğin hediye kartları için satıcıların çoğu, hediye kartının yasal yollarla satın alındığını ve sizin hediye kartlarının gerçek sahibi olduğunuzu kanıtlayan makbuzlar isterler. Bu bilgiler istenirse ve sunulmazsa, işlem ile devam etmemek daha iyidir. Tüm gereklilikleri sağlıyorsanız, işleme başlamadan önce her şeyi hazır ettiğinizden emin olun.

  4. Fiyata dikkat edin.

  Paxful'daki bitcoin fiyatı, satıcılar itibari para birimini bitcoine dönüştürmek için bir ücret ödediğinden hiçbir zaman resmi piyasa kuruna eşit değildir. Ücret tutarı satıcılar arasında değişebilir ve kimden satın aldığınıza bağlıdır. Bu yüzden en iyi teklifler için tetikte olun. Teklif sayfası daima her bir satıcının oranını içerir. Sizi en çok ilgilendiren şey, dolar karşılığında ne kadar aldığınızdır. Oran ne kadar yüksekse, işlem karlılığı sizin için o kadar yüksek olacaktır.
  price.png
  Screenshot_2020-02-14_at_13.51.56.png

  5. Satıcının talimatlarını okuyun.

  Bunlar işlem yapmaya başlamanızın ardından size sunulan daha detaylı talimatlardır. Genellikle işlem sohbetinin en başında verilirler. Eğer herhangi bir noktada talimatların anlaşılması veya uygulanmasıyla ilgili yardıma ihtiyacınız olursa, satıcıya, ilgili sohbetin içerisinde bunları rahatlıkla sorabilirsiniz.

  6. Ödendi düğmesine sadece ödemeyi gerçekten yaptıktan sonra basın.

  Bu Ödendi düğmesine bastığınız anda geri sayım sayacı durur ve sipariş süreci sona eremez duruma gelir. Bu konu şu açıdan oldukça önemlidir; satıcıya hediye kartı kodu gibi herhangi bir ödeme bilgisini göndermişseniz ve teklifin süresi dolmuşsa, emanetteki bitcoinler serbest kalır ve siz de bu durumda bitcoin'lerinizi alamazsınız. Ödendi düğmesi aynı zamanda dürüst olmayan veya unutkan satıcılara karşı da bir güvenlik mekanizması sağlamaktadır. Ödemeyi gerçekleştirmeden Ödendi düğmesine basarsanız, satıcı sizin parayı bloke eden veya onu dolandırmaya çalışan biri olduğunuzu düşünebilir. Bu nedenle bu düğmeye olası bir karışıklığı önlemek adına mutlaka ödemeyi yaptıktan sonra basın.

  7. Paxful’da aracılık yoluyla alınan hediye kartı kodlarının kullanımı kesinlikle yasaktır.

  Aracılık yoluyla alım, daha sonra başka birine satılabileceğinizi düşünerek aldığınız hediye kartlarını kapsar. Satın alırken kodu kontrol etmiş olsanız dahi, satın aldığınız kişi sizin bilginiz dışında bu kodu dilediği zaman kullanabilir, bu nedenle bu işlem Paxful Kullanım Şartları’na aykırıdır. Satıcılara aracılık yoluyla alınan kodları vermeye devam etmeniz halinde raporlanır ve Paxful'da işlem yasaklısı olursunuz. Bu aynı zamanda hem size hem de diğerlerine boşa zaman kaybettirir. Bu nedenle sadece bizzat satın aldığınız hediye kartlarını kullanmayı unutmayın.

  8. Ödemelerin gerçekleştirilmesi için üçüncü kişilerin kullanımına izin verilmemektedir.

  Ödeme aracının orijinal sahibi ve ödemenin gerçek kaynağı siz olmalısınız. (Hediye kartı, kredi kartı, banka hesabı, çevrimiçi ödeme platform hesap sahibi) Bitcoin ödemelerinde aracılık rolüne izin verilmez ve bir dolandırıcılık girişimi olarak değerlendirilebilir.

  9. Daima hediye kartındaki tüm tutar ile işlem yapın.

  50$ tutarında bir hediye kartınız varsa, bunun bir bölümüyle işlem yapamazsınız (ör. bir kişiden 50$'lık tutarın sadece 33$'ını almasını istemek gibi). Satıcının yalnızca tutarın tamamını alabileceğini unutmayın, bu nedenle 33$'lık bir işlem başlatırsanız ve satıcı 50$'yi alırsa, aradaki bitcoin farkını geri almanın tek yolu yeni bir işlem başlatmaktır. Satıcılar bu aradaki tutarı karşılamayabilir veya tedarikçi tekliflerini iptal edebilir veya çevrimdışı olabilir.

  10. Asla satıcıdan önce bitcoin'leri serbest bırakmasını talep etmeyin.

  Bu bir dolandırıcılık göstergesi olabileceğinden anında yasaklı hale gelmenize sebep olabilir. Bir işlem emanet hizmetimiz vardır, siz ödeme işlemini tamamlayana kadar bitcoin'leriniz sizin adınıza orada bekletilir.

  11. Satıcılara karşı nazik olun.

  Satıcılar çok sayıda zorlu müşteriyle başa çıkmak durumunda kalıyorlar, bu nedenle nazik olmak size yeteri kadar zaman kazandırabilir. Nazik olmak, iletişim şekli ve içeriğinin yanı sıra tedarikçilerin talimatlarına uygun hareket etmeyi de içerir. Aranızda bir itiraz yaşanması halinde moderatörün kullanılan dil ve ifade şeklinizi dikkate alacağını unutmayın.

   12. İlgilenmiyor musunuz? İptal edin!

  İşlem artık ilginizi çekmiyorsa ve satıcı henüz para ödemediyse, işlemi iptal edebilirsiniz. Emanet serbest bırakılacak ve ilgili başka kişilerle işlem yapabileceksiniz. İşlemi iptal etmez ve askıda bırakırsanız, satıcı bir itiraz başlatacak veya sizi raporlayacaktır, bu da muhtemelen negatif geri bildirim almanıza neden olacaktır. Tüm açık işlemlerinizi panelinizde görebilirsiniz. İşlemi açmak için Sohbet seçeneğine tıklayın ve iptal etmek için İptal seçeneğine tıklayın.
  Ayrıca, her türlü fiyat pazarlığının kesinlikle yasak olduğunu unutmayın. Teklif hoşunuza gitmezse, aynı işlemde fiyatı değiştirmek için ısrar etmeyin. Satıcılarla herhangi bir anlaşmazlıktan veya itiraz oluşturulmasından kaçınmak için yeni değerlerle yeni bir işlem başlatın.

 • Altın ile bitcoin satın alma

  Altın dünyadaki bilinen en eski ödeme yöntemlerinden biridir ve bitcoin satın almak için altın kullanma seçeneğini size sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Altın ile yatırım yapmak için bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz. 

  İşlem yapmadan önce

  Altın ile bitcoin satın almaya başlamadan önce, altın için güvenilir bir kaynağınızın olduğundan emin olun. Altın elde etmenin yöntemlerinden biri, web sitesinden sipariş etmek ve belirli bir adrese gönderilmesini sağlamaktır. Özel kaynağınızı kullanmaya ve altını şahsen teslim etmeye karar verirseniz, riski en aza indirmeyi ihmal etmemelisiniz.

  Bitcoin satın almak için altın ile ödeme yapmaya çalışırsanız, potansiyel işlem ortağınız, işlemi doğrulamak için aşağıdakileri kanıt olarak isteyebilir:

  • Satın alma kanıtı (makbuz).
  • Altın ürünü için orijinallik sertifikası.
  • Kimliğinizin fotoğrafı.
  • Teklif ettiğiniz gerçek altın ürününün fotoğrafı.
  • Kargo hizmetinin verdiği işlem numarası (altının onlara doğrudan gönderilmesi durumunda).

  İşlem

  Teklif arama

  Altın ile bitcoin satın almanın ilk adımı, bu ödeme türünü kabul eden bir teklif bulmaktır. Aynı zamanda satın almak istediğiniz tutarı ve tercih ettiğiniz para birimini de girmeniz gerekir.

  Mümkün olan en yüksek karı elde etmek için en iyi bitcoin kurunu seçin. Ayrıca, altını işlem ortağınıza gönderebileceğinizden emin olmak için potansiyel işlem ortağının itibarına dikkat edin ve konumu dikkatli seçin. Ve son olarak, teklif koşullarını ve işlem talimatlarını dikkatlice okuyun. Bitcoin satıcıları ek doğrulama talep edebilir ve ödeme kanıtı doğrulaması için başka özel gerekliliklere sahip olabilir.

  İşlem sohbetinde işlem ortağınızla konuşun. Altını nasıl teslim edeceğinizi ve işlem ortağının teklifinizi kabul edip etmediğini netleştirin. 

  İpucu:

  • Yüz yüze işlemler için herkese açık yerleri tercih edin.
  • Posta yoluyla teslimat için takip edilebilir bir kargo yöntemi seçin.

  Teklif oluşturma

  Altın ile bitcoin satın almak için kendi teklifinizi de oluşturabilirsiniz.
  Akılda tutmanız gereken birkaç şeyi burada bulabilirsiniz:

  • İşlem sırasında pazarlığa izin verilmediğinden sizin için uygun ve karlı bir marj seçin.
  • Net teklif şartları ve talimatları yazın.
  • Sahip olduğunuz altın için sunmak istediğiniz ödeme kanıtlarının ne olduğu konusunda açık olun.
  • Yüz yüze işlemlerde, buluşma yeri ve takas prosedürü hakkında çok net olun.

  Kişiselleştirilmiş teklifinizi oluşturup yayınladıktan sonra, bir satıcının sizinle işlem başlatmasını bekleyin. Bir işlem başladığında, bir bildirim alırsınız. İşlem sohbetinde işlem ortağınızla tüm gerekli ayrıntıları konuşun ve bunlara göre işlem ile devam edin.

  İşlem tamamlama

  Bitcoin satıcısının istediği tüm belgeleri verdiğinizde, Ödendi seçeneğine tıklayın. Bu noktadan sonra, altını posta yoluyla veya şahsen işlem ortağına teslim etmek için 21 gününüz olacaktır. Satıcı bu zaman diliminde altını teslim aldığını doğrulamazsa, otomatik olarak bir itiraz başlatılacaktır ve moderatörlerimiz yardım için müdahil olacaktır.

  Not: 21 gün hesabı, işlem Ödendi olarak işaretlendiği anda başlar.

  Son adım, bitcoin satıcısının ödemeyi onaylaması olacaktır. Bu aşamada lütfen aceleci davranmayın çünkü bu süreç biraz zaman alabilmektedir. Satıcı ödemeyi aldığını teyit ettikten sonra bitcoinleri sizin serbest kullanımınıza bırakır ve böylece işlem süreci tamamlanır.

  İşlemden sonra

  İşlem tamamlandığında, işlem ortağınız için uygun bir geri bildirim bırakabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı ile işlem yapmak hoşunuza gittiyse, onu güvenilenler listesine ekleyebilirsiniz.

  Kimlik ve adres doğrulaması

  Göz önünde bulundurulması gereken başka bir önemli husus da kimlik ve adres doğrulamanızdır. Altın ile alım satım yapabilmek için kimlik doğrulama ve adres doğrulama adımlarını tamamlamalısınız. Bu doğrulama, bitcoin satıcılarını hileli aktivitelerden korumak için önemlidir. Bu nedenle, Paxful'da tam olarak doğrulanmadan altın karşılığında bitcoin alım satımı yapmak mümkün değildir.

  Note 50 USD'den başlayan işlemler ve teklifler için tam doğrulama zorunludur.

  Bitcoin nasıl satın alınır hakkında adım adım kılavuzumuza ve bitcoin satın alma ipuçlarına göz atın.

 • Banka havalesiyle bitcoin satın alma

  Banka havalesi, Paxful'da popüler bir ödeme yöntemidir. Bu makale, banka havalesiyle bitcoin satın almanın ne kadar kolay olduğunu size gösterecektir.

  İşlem yapmadan önce

  Banka transferleriyle bitcoin satın almaya başlamadan önce, banka hesabınızın işlem yapmak için ayarlı ve hazır olduğundan emin olun. Banka hesabınızda bir işlem limiti veya coğrafi kısıtlama olup olmadığını öğrenin. Ayrıca, tek bir sayfada veya pdf dosyasında işlem kanıtını tüm ayrıntılarıyla kolayca gösterebilecek bir banka kullanmayı deneyin.

  Gerekli bilgiler şunlardır:

  • Hesap sahibinin adı ve soyadı.
  • Banka adı ve logosu.
  • İşlem tarihi, saati ve durumu.
  • Alıcının hesap bilgileri ve tam adı.

  İşlem

  Teklif arama

  Banka havalesi yoluyla bitcoin almak için ilk adım, banka havalesini ödeme olarak kabul eden bir teklif bulmaktır. Aynı zamanda satın almak istediğiniz tutarı ve tercih ettiğiniz para birimini de girmeniz gerekir.

  Sizin için uygun olan teklifi bulduktan sonra, işlem sürecini başlatmadan önce teklif şartlarını okuduğunuzdan emin olun. Burada satıcının ödemeyle ilgili sizden beklediklerinin kısa bir özetini bulacaksınız.

  İşlemi başlattığınızda, talimatların detaylı bir listesi işlem sohbetinde görünecektir. Bunlara işlem talimatları adı verilir. Bazı durumlarda, satıcılar teklif talimatlarına banka bilgilerini ekleyecektir ancak eklememişlerse, banka bilgilerini istemekten çekinmeyin.

  Teklif oluşturma

  Banka transferleriyle bitcoin satın almak için de teklifinizi oluşturabilirsiniz.
  Banka transfer teklifi için burada birkaç ipucu bulabilirsiniz:

  • İşlem sırasında hiçbir pazarlığa izin verilmediğinden karlı olacağını düşündüğünüz bir marj belirleyin.
  • Net teklif şartları ve talimatları yazın.
  • Varsa bir transfer ücretini kimin ödeyeceğini açıkça belirleyin.

  Kişiselleştirilmiş teklifinizi oluşturduktan ve yayınladıktan sonra, bir satıcının sizinle işlem başlatmasını bekleyin. Bir işlem başladığında, bir bildirim alırsınız. Gerekli tüm ayrıntıları işlem ortağınızla tartışmaktan çekinmeyin ve sağlanan hesaba parayı aktarın.

  İşlem tamamlama

  Satıcıya ödeme yaptıktan ve ödeme kanıtını yükledikten sonra, Ödendi seçeneğine tıklayın. Ödendi seçeneğine tıklayana kadar ödemeniz onaylanmaz ve bunu yapmazsanız, sonunda işleminizin süresi dolar ve bitcoinler işlem emanetinden satıcı hesabına geri döner.

  Bir sonraki adım satıcının ödemeyi teyit etmesidir. Bu aşamada lütfen aceleci davranmayın çünkü bu süreç biraz zaman alabilmektedir. Satıcı ödemeyi aldığını teyit ettikten sonra bitcoini sizin serbest kullanımınıza bırakır ve böylece işlem süreci tamamlanır.

  İşlemden sonra

  İşlem tamamlandığında, işlem ortağınız için uygun bir geri bildirim bırakabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı ile işlem yapmak hoşunuza gittiyse, onları güvenilenler listesine ekleyebilirsiniz.

  Paxful'da nasıl bitcoin satın alınabileceğine dair daha fazla ipucu burada bulunmaktadır.

   

 • Hediye/kredi kartları ile bitcoin satın alma

  Paxful'da, ön ödemeli kartlar dahil, kredi kartları ve nakit kartlarıyla bitcoin satın alma seçeneklerine sahibiz. Bu makale, desteklenen kartlardan herhangi birini kullanarak bitcoin satın almaya dair bir özet sunmaktadır.

   

  İşlem yapmadan önce

  İşlem

  Teklif arama

  Nakit kartı/kredi kartı ile bitcoin satın almanın ilk adımı, sahip olduğunuz kart türünü kabul eden bir teklif bulmaktır. Aynı zamanda satın almak istediğiniz tutarı ve tercih ettiğiniz para birimini de girmeniz gerekir.

  Uygun bir teklif bulduktan sonra, işlemi açmadan önce teklif koşullarını mutlaka okuyun. Burada satıcının ödemeyle ilgili olarak neler gerektirdiğine dair kısa bir özet göreceksiniz.

  İşlemi başlattığınızda, daha ayrıntılı bir talimat kümesi görünecektir. Bunlara işlem talimatları adı verilir. Satıcının gerekli kılacakları, kullandığınız belirli ödeme yöntemlerine göre değişiklik gösterecektir.

  Teklif oluşturma

  Bitcoin satın almak için kendi teklifinizi de oluşturabilirsiniz.
  Burada birkaç ipucu bulabilirsiniz:

  Kişiselleştirilmiş teklifinizi oluşturup yayınladıktan sonra, satıcının sizinle işlem başlatmasını bekleyin. Bir işlem başladığında, bir bildirim alırsınız. Gerekli tüm ayrıntıları işlem ortağınızla tartışmaktan çekinmeyin ve ödemeyi tamamlayın.

  İşlem tamamlama

  Satıcıya ödeme yaptıktan ve ödeme kanıtını yükledikten sonra, Ödendi düğmesine tıklayın. Siz Ödendi düğmesine tıklayana kadar ödemeniz onaylanmaz ve bunu yapmayı unutursanız, işleminizin süresi dolacak ve bitcoinler, işlem emanetinden satıcıya geri aktarılacaktır.

  Son adım, satıcının ödemeyi onaylamasıdır. Bu aşamada lütfen aceleci davranmayın çünkü bu süreç biraz zaman alabilmektedir. Satıcı ödemeyi aldığını teyit ettikten sonra bitcoinleri sizin serbest kullanımınıza bırakır ve böylece işlem süreci tamamlanır.

  İşlemden sonra

  İşlem tamamlandığında, işlem ortağınız için uygun bir geri bildirim bırakabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı ile işlem yapmak hoşunuza gittiyse, onu güvenilenler listesine ekleyebilirsiniz.

  Paxful'da nasıl bitcoin satın alınabileceğine dair daha fazla ipucu <1> burada bulunmaktadır.

 • Çevrim içi cüzdanlarla bitcoin satın alma

  Paxful'da bitcoin satın almak için kullanabileceğiniz PayPal ve Skrill gibi çeşitli çevrim içi cüzdanlar vardır. Bu makale, desteklenen çevrim içi cüzdanlardan herhangi birini kullanarak bitcoin satın almaya genel bir bakış sunuyor. 

  İşlem yapmadan önce

  Çevrimiçi cüzdanınızla bitcoin satın almadan önce, lütfen içinde yeterli para bulunduğundan ve günlük limitiniz veya diğer coğrafi kısıtlamalarınız nedeniyle işleminizin engellenmeyeceğinden emin olun.

  İşlem

  Teklif arama

  Çevrim içi cüzdanlarla bitcoin satın almanın ilk adımı, seçtiğiniz çevrim içi cüzdan için bir teklif aramaktır. Ayrıca satın almak istediğiniz miktarı ve tercih ettiğiniz para birimini girmek için de gerekir.

  Uygun bir teklif bulduktan sonra, işlemi açmadan önce teklif koşullarını okuyun. Bu size satıcının ödeme için gerektirdiklerine dair kısa bir özet gösterecektir.

  İşleme başladığınızda, daha detaylı bir talimat listesi görünecektir. Bunlara işlem talimatları denir. Satıcı gereklilikleri, kullandığınız çevrimiçi ödemeye göre değişiklik gösterebilir. Örneğin, PayPal, Skrill ve Neteller gibi çevrimiçi cüzdanlar normalde kimliğinizin resmini gerektirir.

  Teklif oluşturma

  Çevrimiçi cüzdanlarla bitcoin satın almak için de teklifinizi oluşturabilirsiniz.
  Teklifiniz için burada birkaç ipucu bulabilirsiniz:

  • İşlem sırasında hiçbir pazarlığa izin verilmediğinden karlı olacağını düşündüğünüz bir marj belirleyin.
  • Net teklif şartları ve talimatları yazın.
  • Varsa bir işlem ücretini kimin ödeyeceğini açıkça belirleyin.

  Kişiselleştirilmiş teklifinizi oluşturduktan ve yayınladıktan sonra, bir satıcının sizinle işlem başlatmasını bekleyin. Bir işlem başladığında, bir bildirim alırsınız. Gerekli tüm ayrıntıları işlem ortağınızla tartışmaktan çekinmeyin ve sağlanan hesaba parayı aktarın.

  İşlem tamamlama

  Satıcıya ödeme yaptıktan ve ödeme kanıtını yükledikten sonra, Ödendi seçeneğine tıklayın. Ödendi seçeneğine tıklayana kadar ödemeniz onaylanmaz ve bunu yapmazsanız, sonunda işleminizin süresi dolar ve bitcoin işlem emanetinden satıcı hesabına geri döner.

  Bir sonraki adım satıcının ödemeyi teyit etmesidir. Bu aşamada lütfen aceleci davranmayın çünkü bu süreç biraz zaman alabilmektedir. Satıcı ödemeyi aldığını teyit ettikten sonra bitcoini sizin serbest kullanımınıza bırakır ve böylece işlem süreci tamamlanır.

  İşlemden sonra

  İşlem tamamlandığında, işlem ortağınız için uygun bir geri bildirim bırakabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı ile işlem yapmak hoşunuza gittiyse, onları güvenilenler listesine ekleyebilirsiniz.

  Paxful'da nasıl bitcoin satın alınabileceğine dair daha fazla ipucu burada bulunmaktadır.

11 makalenin tümünü görüntüle

Bitcoin Satmak

 • Bitcoin satmak

  Bitcoin satmak çok heyecan verici ve bizler de bu deneyimi bizimle paylaştığınız için çok mutluyuz.

  Satmaya başlamadan önce Paxful'da bir hesap oluşturmanız gerekir. Paxful, kayıt sonrasında tüm kullanıcılara ücretsiz bir Bitcoin cüzdanı sunar. Kaydolduğunuzda, size otomatik olarak bir cüzdan atanacaktır. Ve son olarak, Paxful cüzdanınıza nasıl bitcoin aktarabileceğinize bakın.

  Bu kılavuz, bitcoin satma konusunda var olan teklifleri bulmanıza yardımcı olacaktır. Kendi teklifinizi yaratmak isterseniz, lütfen teklif oluşturma makalemize göz atın.

  Video

  1. Adım: Arama gerekliliklerini ayarlama

  2. Adım: Teklif bulma

  3. Adım: İşlem

  Video

  Nasıl anında bitcoin satabileceğinize dair kısa bir video şuradadır:

  1. Adım: Arama gerekliliklerini ayarlama

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın ve Bitcoin Sat bölümüne tıklayın.Selling1.png

  Bitcoin sat sayfası görünür.

  2. Tümünü Göster veya Herhangi bir ödeme yöntemi bölümüne tıklayın ve görünen iletişim kutusunda bitcoin satmak istediğiniz ödeme yöntemini seçin.

  Buna alternatif olarak tüm ödeme yöntemlerinin bir listesini görmek için TÜM ÖDEME SEÇENEKLERİ İÇİN TEKLİFLERİ GÖSTER bölümüne tıklayın.

  3. Para birimleri bölümüne tıklayın ve listeden para biriminizi seçin. Tutar alanına işlem yapmak istediğiniz tutarı girin.

  Aklınızda belirli bir tutar yoksa Tutar alanını boş bırakabilirsiniz.

  4. Konum listesinden ülkenizi seçin.

  5. TEKLİF ARA bölümüne tıklayın. Teklif listesi, arama gerekliliklerine göre güncellenir.

  selling2.png

  2. Adım: Teklif bulma

  1. Teklif listesini gözden geçirin.

  Liste şu tekliflerle başlar:

  • En iyi puanlamaya ve itibara sahip alıcılar.
  • Platformda en aktif olan ve anında işlem yapmaya hazır olan alıcılar.
  • En karlı indirimler veya marjlar.

  Teklif hakkındaki ek etiketlere ve işaretlere göz atın. Hoşunuza giden bir teklif bulduğunuzda, Sat seçeneğine tıklayın.

  Selling3.png

  Not: Bu noktada, alım satım işleminiz henüz başlamadı.

  Teklif sayfası görünür.

  Teklifin aşağıdakiler dahil tüm ayrıntılarını inceleyin:

  • Satma limitleri - teklif edilen tutar aşırı düşük mü veya aşırı yüksek mi?
  • Alıcı kuru - sizin için karlı görünüyor mu?
  • Teklif koşulları - alıcı, işlem prosedürünün bir parçası olarak ek belge istiyor mu ya da herhangi bir isteği var mı?
  • Paxful ücreti — bu ücret seçtiğiniz ödeme yöntemine bağlıdır.

  Selling4.png

  2. İtibari para birimi alanına veya BTC alanına işlem yapmaya hazır olduğunuz tutarı girin. ŞİMDİ SAT seçeneğine tıklayın.

  Selling5.png

  3. Görünen iletişim kutusunda, Riski anlıyorum, bitcoin satışıyla devam et seçeneğine tıklayın.

  4. Yeni bir uyarı kutucuğu görünecektir. Bu uyarıyı dikkatli bir şekilde okudum ve riskleri kabul ediyorum seçeneğini tıklayarak uyarıyı okuduğunuzu onaylayın.

  İşlem sohbeti sayfası görünür.

  Not:

  • İşlem başladığında, bitcoin kuru sabitlenir ve dalgalanmaz.
  • Bitcoin, kişisel Paxful hesabınızdan işlemin güvenli emanet hizmetine aktarıldı.

  3. Adım: İşlem

  1. İşlem sohbetimizi kullanarak iş ortağınızla gerekli ayrıntıları tartışın ve talimatlarını dikkatlice takip edin.

  Selling6.png

  2. İşlem ortağınız ödemeyi yaptığında, Bitcoin'i serbest bırak seçeneğine tıklayın.

  Selling8.png

  Size gönderilen tutarın doğruluğunu ikinci kez kontrol edin. Açılan iletişim kutusunda Bitcoin'i serbest bırak seçeneğine tıklayarak BTC'yi alıcıya göndermeyi doğrulayın.

  Selling9.png

  Not:

  • Sadece alıcı işlemi iptal edebilir.
  • Herhangi bir sorun veya anlaşmazlık durumunda, vakayı ele almak üzere moderatörlerimizi davet etmek için İtiraz seçeneğine tıklayın.
  • Bir sorun bildirme durumu için Sorun bildir seçeneğine tıklayabilirsiniz.
  • İşlemin süresi biterse, Emaneti tekrar aç seçeneğini tıklayarak onu yeniden açabilirsiniz.

  BTC'yi işlem emanetinden alıcının Paxful cüzdanına aktardınız. İşlem başarıyla tamamlandı.

  İpucu:

  • Bir işlemden sonra, işlem ortağınız hakkında geri bildirim bırakmayı düşünün. Bu geri bildirim, diğer yatırımcılara kiminle karşı karşıya olduklarını anlamalarında yardımcı olur.
  • BTC işlemine dair açık bir makbuza ihtiyacınız varsa, sayfanın sonundaki Açık makbuz bölümüne tıklayın.

  Uyarı: Ülkeniz OFAC gri listesindeyse, bitcoin satmak için kimliğinizi doğrulamanız gerekir.

  Selling10.png

  Daha fazla bilgi için bitcoin satmaya dair ipuçlarımıza  göz atın. Bitcoin satın almak istiyorsanız, aşağıdaki kılavuzu inceleyin.

 • Bitcoin satmak için kurallar

  Bazı temel kuralları izlerseniz, Paxful satıcısı olmak çok karlı olabilir. Başlayabilmeniz için bitcoin satmayı hem kolaylaştıracak hem de güvenli ve emniyetli hale getirecek birkaç kuralı bir araya getirdik:

  1. Olası risklerin sorumluluğunu aldığınızı kabul edin.

  Paxful olarak platformumuzun güvenliğini artırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Ancak, siz, satıcı olarak, işlemle birlikte gelen tüm riskleri ve yükümlülükleri kabul etmelisiniz. Kendinizi kötü niyetli kullanıcılardan ve bariz dolandırıcılıklardan korumak sizin sorumluluğunuzdadır. Daha fazla bilgi için güvenlik kılavuzumuzu ve emniyet ipuçlarımızı okuyun.

  2. Paxful’da aracılık yoluyla alınan hediye kartı kodlarının kullanımı kesinlikle yasaktır.

  Aracılık, bir başkasından alınan hediye kartı kodunu daha sonra başka birine satma düşüncesiyle almak anlamına gelmektedir. Bu Paxful Hizmet Koşulları’na aykırı olup kesinlikle yasaktır. Bu kural e-kodlar ve fiziksel hediye kartları için de geçerlidir. Hediye kartı işlem özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

  3. Alıcılara hızlı yanıt verin.

  • Bilgisayarınızda değilseniz, lütfen tüm teklifleri devre dışı bırakın. Panelinizden bunu kolayca yapabilirsiniz.. Bu durum, siz yokken alıcı işlem başlatırsa BTC'nizin işlem emanetinde kilitli kalmasını da önlemeye yardımcı olacaktır.

  • Bir alıcı sizinle işlem başlattığında, "Merhaba" deyin ve işleme hazır olduğunuzu ona bildirin.
   Örneğin, "Merhaba, ben hazırım, lütfen talimatları dikkatle uygulayın, kısa süre içinde bitcoinlerinizi alabileceksiniz!". Bu mesaj çok basit ve bariz görünebilir. Ancak, istatistiklerimize göre, iptal edilen işlemlerin yüksek bir çoğunluğu, satıcının yanıt vermemesinden dolayı iptal ediliyor. Lütfen alıcıya hazır olduğunuzu gösterin.

  4. İşlem ortaklarınızla konuşurken medeni bir tonla konuşun.

  Platformumuzda saldırgan ve saygısız konuşmaya izin verilmez. Bazılarının alım satım deneyimi olmadığından alıcılara karşı anlayışlı olun. İşlem ortağınızla herhangi bir ciddi sorun yaşarsanız, bir itiraz başlatarak moderatörlerimizi davet edin.

  5. Net teklif şartları ve işlem talimatları yazın.

  • Hem teklif koşullarını hem de işlem talimatlarını madde madde ya da numaralı basit ve kısa bir liste şeklinde tutun. İyi teklif koşulları ve işlem talimatları nasıl yazılır hakkında daha fazlasını okuyun. Kendi teklifinizi oluştururken bu önemli olacaktır.

  • Bitcoinlerin serbest bırakılmasını daha da geciktirebilecek ödemeyle ilgili özel prosedürleriniz varsa, bunu alıcı için açıkça belirtin. Bunu teklif koşullarında ve işlem talimatlarında açıkça belirtmelisiniz. Alıcının bitcoinlerin serbest bırakılmasının makul ölçüde gecikebileceğini anladığından emin olmalısınız. Serbest bırakma süresi, şartlarınızda belirtilen süreyi aşamaz (Paxful'un p2p hizmetini "anlık gerçekleşen" şeklinde reklam yapıp duyurduğunu unutmayın.)

  • Kısa teklif koşulları yazın. Alıcı, işleme başlamadan önce teklif koşullarını görmelidir. İşleme dair önemli bilgileri içermelidir.

   Örnek: kimlik belgesi fotoğrafını yükleme, nakit makbuzunu yükleme, sadece fiziksel hediye kartı kabul etme vb.

   Alıcıların karmaşık şartlardan kaçındığını unutmayın. Açık telif koşulları, itiraz durumunda size avantaj sağlar. Teklif oluştururken asla bu alanı boş bırakmayın.

  • Açık işlem talimatları yazın. İşlem talimatları, işlem başlatıldığında alıcıya gösterilir. Talimatlar, işlem partnerinize ek rehberlik sunar ve açık adımlar içermelidir.

  • Müşterilerinize yardımcı olacak içerikler ve gerekirse örnekler sunun. Örneğin, onlardan kimlik belgesiyle beraber bir selfie yüklemelerini istiyorsanız, örnek bir fotoğraf koyun.

  6. Platformumuzdaki minimum işlem tutarının farkında olun.

  Paxful'da minimum işlem tutarının ne kadar olduğunu bilmeniz önemlidir. Şu anda, bitcoin satın almak için minimum işlem tutarı 10 USD'dir. Bitcoin satmak için minimum işlem tutarı ise 0,001 BTC'dir.

  7. Ödemeler için üçüncü tarafları kullanmayın.

  Ödemeleri kabul etmek ve işlemek konusunda sorumlu sizsiniz. Ödeme konusunda kontrolünüz yoksa ve başkalarına bu sorumluluğu aktarırsanız, bu dolandırıcılık olarak görülebilir. Örneğin, banka havalesi durumunda, hesap sahibi siz olmalısınız, altcoin durumlarında, cüzdan sahibi siz olmalısınız gibi.

  8. Emanet dışı işlemlere izin verilmez.

  Paxful işlem akışı dışında işlem yapmaları için diğer kullanıcılara iletişim bilgilerinizi vermemeniz son derece önemlidir. Daima Paxful emanet hizmeti kullanılmalıdır, aksi takdirde hesabınız yasaklanabilir. Emanet hizmetimiz dışında işlem yaparak platformumuzda emanet ücretini ödemekten kaçındığınızda, BTC'nizi daha büyük bir riske maruz bırakırsınız çünkü soruşturma ekibimiz, bir itiraz durumunda size yardımcı olamaz.

  9. Fiyat pazarlıklarına kesinlikle izin verilmez.

  Bir bitcoin alıcısı, bir işlem için belirlenmiş tam fiyatı ödemelidir. İşlem sırasında her iki taraf da tutarı değiştirmeyi kabul ederse, doğru tutarlı yeni bir işlem tekrar açılmalıdır. Aynı işlem içinde fiyat pazarlıkları Hizmet Koşullarımıza aykırıdır.

  İşlem akışımıza dair genel bir bakış için Paxful'da bitcoin nasıl satılır konulu kılavuzumuza göz atın.

   

 • Altın karşılığında bitcoin satmak

  Altın dünyadaki bilinen en eski menkul kıymetlerden biridir ve ekonomideki değişikliklere rağmen zaman içinde değeri sürekli artmıştır. Size altın karşılığında bitcoin satma fırsatı sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Altın ile yatırım yapmak için bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz.

  İşlem yapmadan önce

  İşlem

  Teklif arama

  Teklif oluşturma

  İşlem tamamlama

  İşlemden sonra

  Kimlik ve adres doğrulaması

  İşlem yapmadan önce

  Altın karşılığında bitcoin satmaya başlamadan önce, ödemeyi yapmadan önce altının kalitesini kontrol edecek araçlara sahip olduğunuzdan emin olun. İster altının size posta yoluyla gönderilmesini, istersen şahsen teslim edilmesini seçin, riski en aza indirdiğinizden emin olun.

  Aşağıdakiler gibi ek belge veya kanıt istemekten çekinmeyin:

  • Satın alma kanıtı (makbuz).
  • Altın ürünü için orijinallik sertifikası.
  • İşlem ortağınızın kimliğinin fotoğrafı.
  • Gerçek altın ürününün fotoğrafı.
  • Kargo hizmetinin verdiği işlem numarası (altının size doğrudan gönderilmesi durumunda).

  İşlem

  Teklif arama

  Altın karşılığında bitcoin satmanın ilk adımı, bu tür bir ödemeyi kabul eden bir teklif bulmaktır. Aynı zamanda satın almak istediğiniz altın tutarını ve tercih ettiğiniz para birimini de girmeniz gerekir.

  Mümkün olan en yüksek karı elde etmek için en iyi bitcoin kurunu seçin. Ayrıca, işlem ortağınızın altını size teslim edebileceğinden emin olmak için potansiyel işlem ortağının itibarına dikkat edin ve konumu dikkatli seçin. Ve son olarak, teklif koşullarını ve işlem talimatlarını dikkatlice okuyun. 

  İşlem sohbetinde işlem ortağınızla konuşun. Devam etmeden önce altının size nasıl teslim edileceğini ve ürün konusunda ikna olup olmadığınızı netleştirin. 

  İpucu:

  • Yüz yüze işlemler için herkese açık yerleri tercih edin.
  • Posta yoluyla teslimat için takip edilebilir bir kargo yöntemi seçin. 

  Teklif oluşturma

  Altın ile bitcoin satmak için kendi teklifinizi de oluşturabilirsiniz.
  Akılda tutmanız gereken birkaç şeyi burada bulabilirsiniz:

  • İşlem sırasında pazarlığa izin verilmediğinden sizin için karlı bir marj seçin.
  • Net teklif şartları ve talimatları yazın.
  • Kabul ettiğiniz altın için ne tür ödeme kanıtları beklediğiniz konusunda açık olun.
  • Yüz yüze işlemlerde, buluşma yeri ve takas prosedürü hakkında çok net olun.

  Kişiselleştirilmiş teklifinizi oluşturup yayınladıktan sonra, bir alıcının sizinle işlem başlatmasını bekleyin. Bir işlem başladığında, bir bildirim alırsınız. İşlem sohbetinde işlem ortağınızla tüm gerekli ayrıntıları konuşun ve bunlara göre işlem ile devam edin.

  İşlem tamamlama

  Alıcı ödemeyi yaptığında ve işlemi Ödendi olarak işaretlediğinde, altını size şahsen veya postayla teslim etmek için 21 gün süreye sahip olacaktır. Bu zaman dilimi içinde ürünü aldığınızı doğrulamazsanız, bir itiraz otomatik olarak başlatılacak ve moderatörlerimiz yardım için müdahil olacaktır. 

  Not: 21 gün hesabı, işlem Ödendi olarak işaretlendiği anda başlar.

  Altını teslim aldığınızda, bitcoinleri işlem emanetinden serbest bırakabilirsiniz. Ödemeyi teslim almak konusunda tam olarak eminseniz, Bitcoin'i serbest bırak düğmesine tıklayın. Bitcoin işlemlerinin nihai ve geri dönülemez olduğunu unutmayın.

  İşlemden sonra

  İşlem tamamlandığında, işlem ortağınız için uygun bir geri bildirim bırakabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı ile işlem yapmak hoşunuza gittiyse, onu güvenilenler listesine ekleyebilirsiniz.

  Kimlik ve adres doğrulaması

  Göz önünde bulundurulması gereken başka bir önemli husus da kimlik ve adres doğrulamanızdır. Altın ile alım satım yapabilmek için kimlik doğrulama ve adres doğrulama adımlarını tamamlamalısınız. Bu doğrulama, bitcoin satıcılarını hileli aktivitelerden korumak için önemlidir. Bu nedenle, Paxful'da tam olarak doğrulanmadan altın karşılığında bitcoin alım satımı yapmak mümkün değildir.

  Note 50 USD'den başlayan işlemler ve teklifler için tam doğrulama zorunludur.

  Bitcoin nasıl satılır hakkında adım adım kılavuzumuza ve bitcoin satma kurallarına göz atın.

 • Banka havaleleriyle bitcoin satmak

  Banka havaleleri Paxful'da popüler bir ödeme yöntemidir. Bu makale, banka havalesiyle nasıl bitcoin satılabileceğini gösterecektir.

  İşlem yapmadan önce

  Banka havalesi karşılığında bitcoin satmadan önce, banka hesabınızın işlem almaya hazır olduğundan emin olun. Banka hesabınızda bir işlem limiti veya coğrafi kısıtlama olup olmadığını öğrenin. Ayrıca, bir pdf dosyasında ya da tek bir sayfada tüm ayrıntıları görünebilen bir işlem kanıtını kolayca sunabilecek bir banka kullanmayı düşünün.

  Gerekli bilgiler şunlardır:

  • Hesap sahibinin adı ve soyadı.
  • Banka adı ve logosu.
  • İşlem tarihi, saati ve durumu.
  • Gönderenin hesap bilgileri ve tam adı.

  İşlem

  Teklif arama

  Banka havalesiyle ile bitcoin satmanın ilk adımı, banka havalesini ödeme olarak kabul eden bir teklif bulmaktır. Aynı zamanda satın almak istediğiniz tutarı ve tercih ettiğiniz para birimini de girmeniz gerekir.

  Uygun bir teklif bulduktan sonra, işlemi açmadan önce teklif koşullarını mutlaka okuyun. Burada alıcının ödemeyle ilgili olarak neler gerektirdiğine dair kısa bir özet göreceksiniz.

  İşlemi başlattığınızda, işlem sohbetinde daha ayrıntılı bir talimat kümesi görünecektir. Bunlara işlem talimatları adı verilir. Satıcılar, daima banka bilgileri isteyecektir. Banka bilgilerinizi profilinize ve işlem sohbetine nasıl ekleyebileceğinizi ve saklayabileceğinizi buradan öğrenin.

  Teklif oluşturma

  Banka havalesi karşılığında bitcoin satmak için kendi teklifinizi de oluşturabilirsiniz.
  Burada banka havalesi teklifiniz için birkaç ipucu bulabilirsiniz:

  • İşlem sırasında hiçbir pazarlığa izin verilmediğinden karlı olacağını düşündüğünüz bir marj belirleyin.
  • Net teklif şartları ve talimatları yazın.
  • Varsa bir transfer ücretini kimin ödeyeceğini açıkça belirleyin.

  Kişiselleştirilmiş teklifinizi oluşturup yayınladıktan sonra, alıcının sizinle işlem başlatmasını bekleyin. Bir işlem başladığında, bir bildirim alırsınız. Gerekli tüm ayrıntıları işlem ortağınızla tartışmaktan çekinmeyin.

  İşlem tamamlama

  Alıcı size ödeme yaptığında, işlemi Ödendi olarak işaretleyip ödeme kanıtını yüklediğinde, ödemenin başarıyla sizi tarafınıza geçtiğini tekrar kontrol edin.

  Son adımınız, işlem emanetinden bitcoinleri serbest bırakmaktır. Ödemeyi teslim almak konusunda tam olarak eminseniz, Bitcoin'i serbest bırak düğmesine tıklayın.

  İşlemden sonra

  İşlem tamamlandığında, işlem ortağınız için uygun bir geri bildirim bırakabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı ile işlem yapmak hoşunuza gittiyse, onu güvenilenler listesine ekleyebilirsiniz.

  Paxful'da bitcoin satmaya dair daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

   

 • Nakit ödemeleriyle bitcoin satmak

  Paxful'da bitcoin satmak için kullanabileceğiniz çeşitli nakit ödeme yöntemleri vardır. Bu makale, desteklenen nakit ödeme yöntemlerinden herhangi birini kullanarak bitcoin satmaya dair bir özet sunmaktadır.

  İşlem yapmadan önce

  Nakit ödemeleriyle bitcoin satmadan önce şu hususları göz önünde bulundurun:

  • Bazı ödeme yöntemleri (Posta Yoluyla Nakit veya Yüz Yüze Nakit), tam kimlik ve adres doğrulaması gerektirir (işlem başına 50 USD'den yüksek tutarlar için).
  • Bazı itiraz durumlarında, Paxful'un yardım sunması çok zordur Bazı durumlarda Polis raporu sunmaya hazır olun.

  İşlem

  Teklif arama

  Nakit ile bitcoin satmanın ilk adımı, nakdi ödeme olarak kabul eden bir teklif bulmaktır. Aynı zamanda satın almak istediğiniz tutarı ve tercih ettiğiniz para birimini de girmeniz gerekir.

  Size uygun teklif bulduğunuzda, işlemi başlatmadan önce teklif koşullarını mutlaka okuyun. Burada size alıcının ödemeyle ilgili sizden ne gerektirdiğine dair kısa bir özet bulabileceksiniz. Yüz Yüze Nakit durumunda, teklif koşulları buluşma tercihlerine dair kısa bir liste içermelidir.

  Teklif koşullarını okuduktan ve koşulları kabul ettiğinizi teyit ettikten sonra, işleme başlama zamanı gelir. İşlem başladığında, bir dizi daha özel talimatlar buluşma için görünecektir. Genelde, nakit işlemlerinde, alıcılar bir kasiyer makbuzu sunma sözü vermelidir. İşlem sırasında herhangi bir noktada talimatlar konusunda kafanız karışırsa, işlem sohbeti yoluyla alıcıya bir mesaj gönderebilirsiniz. Herhangi bir sorunuz konusunda size yardımcı olabilmelidirler.

  Teklif oluşturma

  Nakit ödemeyle bitcoin satmak için kendi teklifinizi de oluşturabilirsiniz. Hesaba katılması gereke bazı şeyler şunlardır:

  • İşlem sırasında hiçbir pazarlığa izin verilmediğinden karlı olacağını düşündüğünüz bir marj belirleyin.
  • Net teklif şartları ve talimatları yazın.
  • Hangi ödeme kanıtını gerekli kıldığınızı ve ödemeyi onaylamak için ne kadar süreye ihtiyacınız olduğunu açıkça belirtin.
  • Yüz Yüze Nakit durumunda, nerede buluşmak istediğinizi açıkça belirtin.

  İpucu: Yüz Yüze Nakit işlemleri için kamusal alanları tercih edin.

  Kişiselleştirilmiş teklifinizi oluşturup yayınladıktan sonra, alıcının sizinle işlem başlatmasını bekleyin. Bir işlem başladığında, bir bildirim alırsınız. Gerekli tüm ayrıntıları işlem ortağınızla tartışmaktan çekinmeyin.

  İşlem tamamlama

  Yüz Yüze Nakit işlem için, tüm detaylar ayarlandıktan sonra, alıcı ile buluşma zamanı gelir. Belirtilen konuma gidin ve alıcıdan nakdi alın. Bu işlem tamamlandığında, alıcının işlemi Ödendi olarak işaretlemesini bekleyin. Artık Bitcoin'i serbest bırak düğmesine tıklayabilirsiniz. 

  Unutmayın, Posta Yoluyla Nakit durumunda, işlem her iki taraf açısından biraz sabır gerektirebilir.

  Diğer nakit ödeme yöntemleriyle, ödeme işlemi genelde çok kolaydır. Herhangi bir durumda, alıcıya doğru bilgileri verdiğinizden ve ödemeyi aldığınıza veya almadığınıza dair her türlü olası kanıtları topladığınızdan her zaman emin olun. 

  Son adımınız, işlem emanetinden bitcoinleri serbest bırakmaktır. Ödemeyi teslim almak konusunda tam olarak eminseniz, Bitcoin'i serbest bırak düğmesine tıklayın.

  İşlemden sonra 

  İşlem tamamlandığında, işlem ortağınız için uygun bir geri bildirim bırakabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı ile işlem yapmak hoşunuza gittiyse, onu güvenilenler listesine ekleyebilirsiniz.

  Paxful'da bitcoin satmaya dair daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

 • Nakit/kredi kartlarına bitcoin satmak

  Paxful'da, ön ödemeli kartlar dahil, kredi kartları ve nakit kartları karşılığında bitcoin satmak seçeneklerine sahibiz. Bu makale, desteklenen kartlardan herhangi birini kullanarak bitcoin satmaya dair bir özet sunmaktadır.

  İşlem yapmadan önce

  İşlem

  Teklif arama

  Nakit kartı/kredi kartı ile bitcoin satmanın ilk adımı, sahip olduğunuz kart türünü kabul eden bir teklif bulmaktır. Aynı zamanda satın almak istediğiniz tutarı ve tercih ettiğiniz para birimini de girmeniz gerekir.

  Uygun bir teklif bulduktan sonra, işlemi açmadan önce teklif koşullarını mutlaka okuyun. Burada alıcının ödemeyle ilgili olarak neler gerektirdiğine dair kısa bir özet göreceksiniz.

  İşlemi başlattığınızda, daha ayrıntılı bir dizi talimat görünecektir. Bunlara işlem talimatları adı verilir. Alıcının gerekli kılacakları, kullandığınız belirli ödeme yöntemlerine göre değişiklik gösterecektir.

  Teklif oluşturma

  Bitcoin satmak için kendi teklifinizi de oluşturabilirsiniz.
  Burada birkaç ipucu bulabilirsiniz:

  • İşlem sırasında hiçbir pazarlığa izin verilmediğinden karlı olacağını düşündüğünüz bir marj belirleyin.
  • Net teklif şartları ve işlem talimatları yazın.

  Kişiselleştirilmiş teklifinizi oluşturup yayınladıktan sonra, alıcının sizinle işlem başlatmasını bekleyin. Bir işlem başladığında, bir bildirim alırsınız. Gerekli tüm ayrıntıları işlem ortağınızla tartışmaktan çekinmeyin.

  İşlem tamamlama

  Alıcı size ödeme yaptığında, işlemi Ödendi olarak işaretleyip ödeme kanıtını yüklediğinde, ödemenin başarıyla sizi tarafınıza geçtiğini tekrar kontrol edin. 

  Son adımınız, işlem emanetinden bitcoinleri serbest bırakmaktır. Ödemeyi teslim almak konusunda tam olarak eminseniz, Bitcoin'i serbest bırak düğmesine tıklayın.

  İşlemden sonra

  İşlem tamamlandığında, işlem ortağınız için uygun bir geri bildirim bırakabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı ile işlem yapmak hoşunuza gittiyse, onu güvenilenler listesine ekleyebilirsiniz.

  Paxful'da bitcoin satmaya dair daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

10 makalenin tümünü görüntüle

Teklifler

 • Bitcoin satın almak için teklif oluşturma

  Kişisel takas kurallarınızı ve işlem akışınızı belirlemek için kendi tekliflerinizi oluşturmalısınız. Bu rehber, Paxful’da bitcoin almak için nasıl teklif oluşturacağınıza dair genel bilgiler sunmaktadır. Diğer Paxful yatırımcılarının var olan teklifleriyle ilgileniyorsanız, lütfen bitcoin satın alma kılavuzumuza göz atın.

  Başlamadan önce, bir hesabınız olduğundan emin olun. Paxful, kaydolduğunuzda ücretsiz bir Bitcoin cüzdanı sağlar. Kaydolduğunuzda, size otomatik olarak bir cüzdan atanır. 

  Not: Teklif oluşturabilmeniz için kimliğinizin doğrulanması gerekir.

  Video

  Teklif oluşturmaya dair kısa bir videoyu burada bulabilirsiniz:

  1. Adım - Ödeme yöntemi

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın ve Teklif Oluştur bölümüne tıklayın.

  1.2.pngTeklif Oluştur görünecektir.

  2. Bitcoin Satın Al teklif türünü seçin.
  2.2.png

  3. Bir ödeme yöntemi seçin.

  Nasıl bitcoin satın almak istediğinizi seçin:

  • Soldaki kutudan ödeme grubunu seçin.
  • Ortadaki listeden tam ödeme yöntemi seçin.
  • Ödeme yönteminizin hangi gruba ait olduğundan emin değilseniz, arama çubuğundaki ödeme yöntemlerinden de arayabilirsiniz. Tüm ödeme yöntemlerini ara alanına bir sözcük yazarak başlayın, listede bir seçenek görünecektir. Ödeme yönteminiz zaten kayıtlı ise, seçtiğinizde görünecektir.

  3.2.png

  Not: İstediğiniz ödeme yöntemini göremiyor musunuz? Yeni bir tane önermek için buraya tıklayın bağlantısını tıklayarak yeni bir tane önerin.

  4. Tercih Edilen Para Birimi açılır menü listesinden para biriminizi seçin.

  4.2.png

  Not:

  • Teklif başına yalnızca bir para birimine izin verilir. 
  • Banka havalelerinde banka adını ve banka hesabınızın kayıtlı olduğu ülkeyi girmeniz önemlidir. Bu, potansiyel işlem ortaklarınızla yaşanması muhtemel yanlış anlaşılmaları önleyecektir.

  5. Tüm ayrıntıların doğru olduğundan emin olun ve devam etmek için Sonraki adım düğmesine tıklayın.
  5.2.png

  2. Adım Kar marjı & işlem limitleri

  1. Marj alanına rakamı girerek her bir ödemede kazanmak istediğiniz tutarı seçin.

  6.2.png

  Bitcoinin piyasa fiyatına ve işlemle ilgili kişisel amaçlarınıza göre bir yüzde belirleyin. Bu yüzde, eksi veya artı bir değer olabilir. Oran hakkındaki daha fazla bilgiye buradan göz atabilirsiniz. Seçilen yüzdeye göre ne kadar kazanacağınıza dair net bir açıklamayı ekranda göreceksiniz.

  Not:

  • Müşteri çekmek için çok düşük veya çok yüksek bir oran belirlemeyin ve işlem esnasında fiyat üzerinde pazarlık yapmayın. Hizmet Koşulları'mıza aykırıdır.
  • Bitcoin satıcıları en iyi değeri + kullanıcı puanını ararlar. Hedef kitlenizin değer vereceğini düşündüğünüz bir marj yüzdesi seçin. Bitcoin satın alma teklifi oluştururken pozitif bir marj yüzdesine sahip olmak tavsiye edilir.
  • Varsayılan olarak, bitcoin fiyatı için Coinbase, Bitstamp, Bitfinex arasındaki ortalama satış fiyatını sunuyoruz. Bitcoin kuruyla ilgili daha fazla esneklik için Gelişmiş moda geç bölümüne tıklayın.

  2. Minimum işlem tutarı ve Maksimum işlem tutarı alanlarına rakamlar girerek teklif işlem sınırlarını belirleyin.
  7.2.png
  Buraya itibari para birimi cinsinden ne kadarlık bitcoin satın almak istediğinizi seçebilirsiniz.

  0>Not: Bir aralık belirleyebilir veya Tam tutar kullan seçeneğine tıklayarak ilgilendiğiniz tam toplamı belirleyebilirsiniz. İşlem başladığı anda, işlem tutarının tam BTC karşılığı olan rakam emanate aktarılacaktır.

  3. dakika alanına bir rakam girerek teklif zaman sınırını seçin.
  8.2.png

  Bu, ödemeyi yapmak için sahip olacağınız süreyi gösterir. Ödeme penceresinin süresi dolmadan önce Ödendi düğmesine tıklamazsanız, işlem otomatik olarak iptal edilecektir.

  4. Tüm ayrıntıların doğru olduğundan emin olun ve devam etmek için Sonraki adım düğmesine tıklayın.
  9.2.png

  3. Adım Koşullar & talimatlar


  1. Teklif etiketleri açılır menü listesinden teklif etiketlerini seçin.
  10.2.png

  Teklif etiketleri, teklifler listesinde ödeme yöntemine yakın olarak görünecektir. Bu etiket, teklifinizi kişiselleştirmenize ve ek bilgiler sunmanıza yardımcı olacak bir şey olmalıdır. 

  Örneğin: Tüm banka havaleleri, anında ödeme, uzun vadeli alıcı gerekliliği.

  Not: Aradığınız etiketi bulamıyor musunuz? Bize yeni etiket öner bağlantısını tıklayarak yeni bir tane önerin.

  2. Teklif etiketi oluşturun. Teklif etiketiniz alanına bunları yazın.
  11.2.png

  Teklif etiketleri, ödeme yöntemi türünün ve etiketinizin altında görünecektir. Birden fazla etiket seçebilirsiniz. Etiketler, teklifinizin en önemli özelliklerine dikkat çekmek için kullanılır.

  Örnek: kimlik doğrulaması gerekli değil, hızlı serbest bırakma, makbuz gerekli ve daha fazlası.

  Not: Banka Havalelerinde etiket yerine banka adı kullanılır.

  3. Satıcılar için teklif koşulları yazın. Satıcı için teklif koşulları alanına bunları yazın.
  12.2.png

  Bu bilgiler herkese açık olarak teklifte gösterilir. Şartlar, kısa ve net detaylar içermelidir: örneğin; satıcıdan kimliğinin fotoğrafını göndermesini istiyor musunuz? Makbuz veya başka bir belge gerekiyor mu? Ödeme yöntemini belirli bir şekilde işleme koymak istiyor musunuz? Ödemeleri işleme koymak için çok fazla zaman mı gerekecek? Buradan daha fazlasına göz atın.

  4. İşlem talimatları yazın. Bunları İşlem talimatları alanına yazın.

  13.2.png

  İşlem talimatları işlem başladığında görünür olacaktır. Bu talimatlar, potansiyel işlem ortağınızın yapması gerekenleri net ve adım adım açıklayan bir rehber olmalıdır. Buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

  5. Doğrulama kutucuğunu işaretleyerek işlem ortaklarınız için bir doğrulama filtresi isteyip istemediğinizi seçin.

  14.2.png

  Doğrulanmış kullanıcılarla işlem yapma, sorumsuz kullanıcılardan kaçınmaya yardımcı olur. Ancak, bazı kullanıcılar çevrimiçi gizliliklerini korumak istediklerinden, potansiyel işlemlerinizin sayısı daha düşük olacaktır.

  İsterseniz, daha fazla ayar için Gelişmiş seçenekler bölümüne tıklayın:

  • Hedef ülke açılır menü listesinden bir hedef ülke seçin.
   İşlem ortaklarınızın hangi ülkelerden olabileceğini seçebilirsiniz. 
  • Bu teklifi sadece güvenilenler listenizdeki kullanıcılara göster kutucuğunu işaretleyerek teklif görünürlüğünü ayarlayın.
   Görünürlük sadece güvenilir kullanıcılar olarak ayarlanabilir. Güvenilir olarak işaretli yatırımcı listenizin olması faydalıdır ve sadece bu gruptaki kişilerle işlem yapmak isteyebilirsiniz.
  • Gerekli minimum işlem alanına rakam girerek gerekli minimum tutarı belirleyin.
   Sadece deneyimli Paxful kullanıcılarıyla işlem yapmak istediğinizde bunu yapmak faydalıdır. Sizin için yeterli olduğunu düşündüğünüz minimum değeri ayarlayın.
  • Yeni hesaplar için itibari para sınırı alanına bir rakam girerek yeni hesaplar için itibari para sınırı belirleyin.
   Sadece birkaç işlemli ve düşük itibarlı kullanıcılarla uğraşıp büyük tutarları riske etmemek için bu seçeneği kullanabilirsiniz.
  • Ülkeye göre sınırlama koyun. Ülkeye göre sınırlama listesinden bir seçenek seçin ve aşağıdaki alana bir ülke ekleyin.
   Teklifinizi belirli ülkelerden müşterilere görünür veya gizli hale getirebilirsiniz. Bu, IP adresi ve akıllı ülke saptama özelliği ile ilgilidir.
  • Proxy/VPN sınırlamaları listesinden bir seçenek seçerek Proxy/VPN sınırlamalarını ayarlayabilirsiniz. Tüm kullanıcılarla alışveriş yapmayı veya VPN ve Anonimleştirici kullananları engellemeyi tercih edebilirsiniz.

  15.2.png

  6. Tüm ayrıntıların doğru olduğundan emin olun ve devam etmek için Teklif oluştur seçeneğine tıklayın.
  16.2.png

  Not:

  • Önceki adım düğmesine tıklayarak önceki adıma her zaman geri dönebilirsiniz.
  • Teklifinizi daha sonra değiştirebilir ve düzenleyebilirsiniz.
  • İşlem başladıktan sonra teklifi değiştiremezsiniz.
  • Teklifiniz oluşturulduğunda, panelinizden ona göz atabilirsiniz. Tekliflerinizi düzenlemek ve yönetmek için Tedarikçi Panelini kullanın.

  Teklifiniz oluşturuldu. Satıcıların işlemleri başlatmasını bekleyin. 

  Hizmet Koşulları'ımızı ve bitcoin satın alma ipuçlarımızı okuyun. Herhangi bir sorun durumunda, Destek ekibimizle iletişim kurmaktan çekinmeyin. • Bitcoin satmak için teklif oluşturma

  Kişisel kur kurallarınızı ve işlem akışınızı belirlemek için kendi tekliflerinizi oluşturmalısınız. Bu rehber, Paxful’da bitcoin satmak için nasıl teklif oluşturacağınıza dair genel bilgiler sunmaktadır. Diğer Paxful yatırımcılarının var olan teklifleriyle ilgileniyorsanız, lütfen bitcoin satma kılavuzumuza göz atın.

  Başlamadan önce, bir hesabınız olduğundan emin olun. Paxful, kaydolduğunuzda ücretsiz bir Bitcoin cüzdanı sunuyor. Kaydolduğunuzda, size otomatik olarak ücretsiz bir cüzdan atanır.

  Not: Teklif oluşturabilmeniz için kimliğinizin doğrulanması gerekir.

  Video

  Teklif oluşturmaya dair kısa bir videoyu burada bulabilirsiniz:

  1. Adım - Ödeme yöntemi


  1. Paxful hesabınıza giriş yapın ve Teklif Oluştur bölümüne tıklayın.

  1.2.png

  Teklif Oluştur görünecektir.

  2. Bitcoin Sat teklif türünü seçin.
  2.2.png
  3. Bir ödeme yöntemi seçin.

  Nasıl bitcoin satmak istediğinizi seçin:

  • Soldaki kutudan ödeme grubunu seçin.
  • Ortadaki listeden tam ödeme yöntemi seçin.
  • Ödeme yönteminizin hangi gruba ait olduğundan emin değilseniz, arama çubuğundaki ödeme yöntemlerinden de arayabilirsiniz. Tüm ödeme yöntemlerinde arama yapın alanına bir sözcük yazarak başlayın ve listede bir seçenek görünecektir. Ödeme yönteminiz zaten kayıtlı ise, seçtiğinizde görünecektir.

  3.2.png

  Not:

  • Seçilen ödeme yöntemi için emanet ücretini not edin.
  • İstediğiniz ödeme yöntemini göremiyor musunuz? Yeni bir tane önermek için buraya tıklayın bağlantısını tıklayarak yeni bir tane önerin.

  Not:

  • Banka havalelerinde banka adını ve banka hesabınızın kayıtlı olduğu ülkeyi girmeniz önemlidir. Bu, potansiyel işlem ortaklarınızla yaşanması muhtemel yanlış anlaşılmaları önleyecektir.

  2. Adım Kar marjı & işlem limitleri


  6.2.2.png

  Bitcoin'in piyasa fiyatına ve işlemle ilgili kişisel amaçlarınıza göre bir yüzde belirleyin.Bu yüzde eksi veya artı bir değer olabilir.Oran hakkındaki daha fazla bilgiye buradan göz atabilirsiniz. Seçilen yüzdeye göre ne kadar kazanacağınıza dair net bir açıklamayı ekranda göreceksiniz.

  Not:

  • Müşteri çekmek için çok düşük veya çok yüksek bir oran belirlemeyin ve işlem esnasında fiyat üzerinde pazarlık yapmayın. Hizmet Koşulları'mıza aykırıdır.
  • Alıcılar genelde en iyi değere ve en iyi satıcı puanlarına bakarlar. Hedef alıcılarınızın çekici bulabileceği bir kar yüzdesi seçin. Bitcoin satma teklifi oluştururken negatif bir marj yüzdesi belirlemek tavsiye edilir.
  • Varsayılan olarak, bitcoin fiyatı için Coinbase, Bitstamp, Bitfinex arasındaki ortalama satış fiyatını sunuyoruz. Bitcoin kuruyla ilgili daha fazla esneklik için Gelişmiş moda geç bölümüne tıklayın.

  İtibari para birimi cinsinden ne kadar bitcoin satmak istediğinizi buraya girin.


  8.2.png

  Bu süre, işlem ortağının ödemeyi yapması için ona verilecek süreyi gösterir. Alıcı, ödeme penceresinin süresi dolmadan önce Ödendi düğmesine tıklamazsa, işlem otomatik olarak iptal edilecektir.


  9.2.png

  3. Adım Koşullar & talimatlar


  10.2.png

  Teklif etiketleri, teklifler listesinde ödeme yöntemine yakın olarak görünecektir. Bu etiket, teklifinizi kişiselleştirmenize ve ek bilgiler sunmanıza yardımcı olacak bir şey olmalıdır. 

  Örneğin: Tüm banka havaleleri, anında ödeme, uzun vadeli alıcı gerekliliği.

  Not:Aradığınız etiketi bulamıyor musunuz? Bize yeni etiket öner bağlantısını tıklayarak yeni bir tane önerin.

  2. Teklif etiketi oluşturun. Teklif etiketiniz alanına bunları yazın.
  11.2.png

  Teklif etiketleri, ödeme yöntemi türünün ve etiketinizin altında görünecektir. Birden fazla etiket seçebilirsiniz. Etiketler, teklifinizin en önemli özelliklerine dikkat çekmek için kullanılır.

  Örnek: kimlik doğrulaması gerekli değil, hızlı serbest bırakma, makbuz gerekli ve daha fazlası.

  Not: Banka Havalelerinde etiket yerine banka adı kullanılır.

  3. Alıcılar için teklif koşulları yazın.Alıcı için teklif koşulları alanına bunları yazın.
  terms_for_buyer.png

  Bu bilgiler herkese açık olarak teklifte gösterilir. Şartlar, kısa ve net detaylar içermelidir: örneğin; alıcıdan kimliğinin fotoğrafını göndermesini istiyor musunuz? Makbuz veya başka bir belge gerekiyor mu? Ödeme yöntemini belirli bir şekilde işleme koymak istiyor musunuz? Ödemeleri işleme koymak için çok fazla zaman mı gerekecek? Buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

  4.  İşlem talimatları yazın. Bunları İşlem talimatları alanına yazın.
  13.2.png

  İşlem talimatları işlem başladığında görünür olacaktır. Bu talimatlar, potansiyel işlem ortağınızın yapması gerekenleri net ve adım adım açıklayan bir rehber olmalıdır. Buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

  5. Doğrulama kutucuğunu işaretleyerek işlem ortaklarınız için bir doğrulama filtresi isteyip istemediğinizi seçin.
  14.2.png
  Doğrulanmış kullanıcılarla işlem yapmak, sorumsuz kullanıcılardan kaçınmanıza yardımcı olur.Ancak, bazı kullanıcılar çevrimiçi gizliliklerini korumak istediklerinden, potansiyel işlemlerinizin sayısı daha düşük olacaktır.

  İsterseniz, daha fazla ayar için Gelişmiş seçenekler bölümüne tıklayın:

  • Bu teklifi sadece güvenilenler listenizdeki kullanıcılara göster kutucuğunu işaretleyerek teklif görünürlüğünü ayarlayın.
   Görünürlük sadece güvenilir kullanıcılar olarak ayarlanabilir. Güvenilir olarak işaretli yatırımcı listenizin olması faydalıdır ve sadece bu gruptaki kişilerle işlem yapmak isteyebilirsiniz.
  • Gerekli minimum işlem alanına rakam girerek gerekli minimum tutarı belirleyin.
   Sadece deneyimli Paxful kullanıcılarıyla işlem yapmak istediğinizde bunu yapmak faydalıdır. Sizin için yeterli olduğunu düşündüğünüz minimum değeri ayarlayın.
  • Yeni hesaplar için itibari para sınırı alanına bir rakam girerek yeni hesaplar için itibari para sınırı belirleyin.
   Sadece birkaç işlemli ve düşük itibarlı kullanıcılarla uğraşıp büyük tutarları riske etmemek için bu seçeneği kullanabilirsiniz.
  • Ülkeye göre sınırlama koyun. Ülkeye göre sınırlama listesinden bir seçenek seçin ve aşağıdaki alana bir ülke ekleyin.
   Teklifinizi belirli ülkelerden müşterilere görünür veya gizli hale getirebilirsiniz. Bu, IP adresi ve akıllı ülke saptama özelliği ile ilgilidir.
  • Proxy/VPN sınırlamaları listesinden bir seçenek seçerek Proxy/VPN sınırlamalarını ayarlayabilirsiniz. Tüm kullanıcılarla alışveriş yapmayı veya VPN ve Anonimleştirici kullananları engellemeyi tercih edebilirsiniz.

  15.2.png

  6. Listeden seçenekler seçerek kiosk işlem ayarlarınızı yapılandırın.Kiosk işlem ayarları listesini etkinleştirmek için, Ayarları değiştir seçeneğine tıklayın.
  16.2.png

  Kiosk işlemleri, iş ortağı web sitelerinde yer alan Paxful Kiosklarından gelir. Bu kiosklar, iş ortağı müşterilerinin Paxful platformu dışından Paxful tedarikçilerinden bitcoin satın almasını sağlar. Bu sizin için daha fazla gelen işlem anlamına gelir. Bu müşterilerin genelde önceden işlemi yoktur ve muhtemelen ne profilleri vardır, ne de kimlikleri doğrulanmıştır. Bu tür işlemlere izin verip vermemeye karar verebilir ve bunlar için özel kurallar belirleyebilirsiniz.

  7. Tüm ayrıntıların doğru olduğundan emin olun ve devam etmek için Teklif oluştur düğmesine tıklayın.
  17.2.png

   

  Not:

  • Önceki adım düğmesine tıklayarak önceki adıma her zaman geri dönebilirsiniz.
  • Teklifinizi daha sonra değiştirebilir ve düzenleyebilirsiniz.
  • İşlem başladıktan sonra teklifi değiştiremezsiniz.
  • Teklifiniz oluşturulduğunda, panelinizden ona göz atabilirsiniz. Tekliflerinizi düzenlemek ve yönetmek için Tedarikçi Panelini kullanın.

  Teklifiniz oluşturuldu. Alıcıların teklif vermelerini bekleyin. 

  Hizmet Koşulları'ımızı ve bitcoin satma ipuçlarımızı okuyun. Herhangi bir sorun durumunda, Destek ekibimizle iletişim kurun.

 • Oran. Nasıl çalışır.

  Paxful’da işlem yapmaya başlarken, ilgi çekici ve kârlı bir teklif oluşturabilmek adına oranın nasıl kullanılacağını anlamak önemlidir. Oran, sadece teklifin sahibi tarafından belirlenebilir ve işlem başladığı anda sabitlenir. Teklif sahibi veya tedarikçi, Paxful’da 350’nin üzerinde ödeme yöntemini kullanarak bitcoin alabilir veya satabilir. 

  Paxful, her teklif için hem pozitif hem de negatif oran belirleme fırsatı sunar.

  Pozitif oran:

  Diyelim ki bitcoinlerinizi direkt para karşılığında takas etmek istiyorsunuz. Bu durumda banka havalesiyle ödeme alan bir satış teklifi oluşturmanız gerekir. Bu işlemde %25 kazanmak istediğinize karar verdiyseniz, %25’lik bir oran belirlemelisiniz. Sonuç olarak bitcoin satıcısı, işlem sonunda transfer bedelinin %125'ine sahip olmuş olacaktır.

  Örneğin, 100 USD’lik banka havalesi işleminin gerçekleştirildiğini varsayalım. Yani, 100 USD, %125’e tekabül etmektedir.

  Bitcoin satıcısı, alıcıya %100 öder. Şimdi %100’ün, %125’in kaçta kaçı olduğuna bakalım:

  100/125 = 0.8

  Bu, alıcının banka havalesiyle yaptığı her 1 USD karşılığında 0.8 USD değerinde Bitcoin alacağı anlamına gelir.

  Diğer bir deyişle, alıcı 80 USD değerinde Bitcoin alır, tedarikçi ise 100 USD tutarında havale alır ve işlemden 20 USD değerinde Bitcoin kârı elde etmiş olur.

  Lütfen dikkat: Emanet ücreti, her zaman toplam satış fiyatına dâhildir. Emanet ücreti, bir işlem başladığı zaman orana dahil edilir.

  Negatif oran:

  Diyelim ki elinizdeki hediye kartı karşılığında bitcoin alacağınız bir teklif oluşturmak istiyorsunuz. Bitcoin satıcıları için çekici bir teklif oluşturmaya karar verdiniz ve -%5 negatif oran belirlemeye razısınız.

  Bu, toplam satış fiyatının %95’i yapar.

  200 USD değerindeki hediye kartının işlemiyle ilgili bir örnekte, teklif sahibi olan kişi, kartın karşılığında 190 USD değerinde bitcoin almış olur. Bu durumda, bitcoin satıcısı 200 USD başına 10 USD veya 100 USD başına 5 USD kâr elde etmiş olur.

  100/95 = 1 USD karşılığında 1.05 USD – Bitcoin satıcısının kârıdır.

  Teklifiniz için bir oran seçmeden önce, lütfen belirli ödeme grupları için oluşturulmuş oran limitlerini dikkate alın.

  Reklam amacıyla veya müşterileri yanıltmaya yönelik bir oran belirlemek kesinlikle yasaktır.

 • Oran limitleri

  Paxful'da, platformdaki işlem dengesini korumak ve piyasa manipülasyonlarını engellemek amacıyla teklifler için oran limitleri mevcuttur. Bu limitler hem bitcoin alımı, hem de satımındaki teklifler için geçerlidir. Doğrulama seviyenize bağlı olarak oran limitlerini iki dereceye ayırmış haldeyiz.

  Satış teklifleri için maksimum oran

  Web sitesinin bitcoin satın alma bölümünde yer alan tekliflerdeki oran limitleri.

  Derece 1

  Gereklilikler: eposta doğrulama, telefon doğrulama, kimlik doğrulama.

  Ödeme grubu Oran
  Hediye kartları %80
  Nakit %30
  Çevrimiçi cüzdanlar %50
  Banka/kredi kartları %50
  Banka havaleleri %40
  Dijital para birimleri %10
  Mallar ve varlıklar %100


  Derece 2

  Gereklilikler: adres doğrulaması.

  Ödeme grubu Oran
  Hediye kartları %100
  Nakit %60
  Çevrimiçi cüzdanlar %80
  Banka/kredi kartları %80
  Banka havaleleri %70
  Dijital para birimleri %40
  Mallar ve varlıklar %100

   

  Satın alma teklifleri için maksimum oran

  Satıcıları çekmek için web sitesinin bitcoin sat bölümünde görünecek teklifler.

  Derece 1

  Gereklilikler: e-posta doğrulaması, telefon doğrulaması, kimlik doğrulaması.

  Ödeme grubu Oran
  Hediye kartları %80
  Nakit %30
  Çevrimiçi cüzdanlar %50
  Banka/kredi kartları %50
  Banka havaleleri %40
  Dijital para birimleri %10
  Mallar ve varlıklar %100

   

  Derece 2

  Gereklilikler: adres doğrulaması.

  Ödeme grubu Oran
  Hediye kartları %100
  Nakit %60
  Çevrimiçi cüzdanlar %80
  Banka/kredi kartları %80
  Banka havaleleri %70
  Dijital para birimleri %40
  Mallar ve varlıklar %100

  Not:

  • İşlem esnasında ödenecek olan gerçek fiyatı yansıtmayan yüksek teklif oranları belirlemek sahte reklam olarak dikkate alınacak olup Hizmet Koşullarımıza göre yasaktır.
  • Yalnızca uzun süreli kullanıcılarımız için bazı istisnalar geçerli olabilir. Hali hazırda, herhangi bir kişiselleştirilmiş oran limitleri teklifimiz yoktur.
  • Teklifleriniz için negatif oran belirlemek de mümkündür. Negatif oran için limit her zaman -%99 olacaktır.
  • Tüm ödeme metodları için Arjantin pezosu (ARS) ile yapılan işlemlerde oran limitleri %300'dür.
 • Teklif koşullarını iyi şekilde yazmak

  Paxful'da, gereksinimlerinize uygun kendi tekliflerinizi oluşturabilir ve bu teklifler için kendi şart ve koşullarınızı tanımlayabilirsiniz. Teklif koşulları, işlem başlamadan önce işlem ortağınıza gösterilen teklifle ilgili gereksinimlerinizin kısa bir açıklamasıdır. Teklif koşulları, teklif oluşturma akışının üçüncü adımına eklenir. İyi teklif koşulları oluşturmanın anahtarı işlem ortağınızdan ne beklediğiniz konusunda kısa ve öz olmaktır. İyi teklif koşulları yazmak için bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz.


  Teklif etiketleri

  Bir teklif oluştururken teklif etiketleri seçebilirsiniz. Bu etiketler, temelde açık listelerde görünecek ve en başta teklifinizin dikkat çekmesini sağlayacak anahtar kelimelerdir. Potansiyel işlem ortağınıza daha hızlı şekilde ayrıntıları vermek için bu teklif etiketlerini akıllıca kullanın ve sizinle işlem başlatmaları için onları teşvik edin.

  İş ortağının ne istediğinizi anlamasına yardımcı olabilecek etiket örneklerinden bazıları şunlardır: "Kimlik belgesi gerekli", "Sadece nakit", "Makbuz gerekli".

  Kısa ve öz açıklamalar

  Teklif koşullarının amacı, iş ortağının işlem başlamadan önce size nasıl ödeme yapacaklarını anlamalarını sağlamaktır. Teklif koşulları açık ve anlaşılması kolay değilse, kullanıcılar süreç konusunda emin olamadıkları için işlemi iptal edebilirler. Teklif koşulları çok uzun ise, kullanıcı işlemi iptal edebilir veya bunları okumadan işlemi başlatabilir. Teklif koşulları kısa, açık ve anlaşılması kolay olursa, işlem ortaklarınız için işleri kolaylaştırmış olursunuz. İş ortağını yormadan net ve açık olmaya çalışın. Ayrıca, teklif koşullarının Paxful'un Hizmet Koşulları'na uygun olduğundan emin olun.

  Ne yapılmamalı:

  1. Emanet dışı işlem yapmayı teklif etmeyin. Platform dışında işlem yapma teklifleri kesinlikle yasaktır ve Paxful'da yasaklanmanıza neden olacaktır.
  2. Teklif koşullarında kişisel iletişim bilgilerinizi vermeyin.
  3. Harici sitelere bağlantı vermeyin veya URL paylaşmayın.

  Örnekler

  İyi teklif koşulu örnekleri:

  PayPal

  • PayPal hesabınız doğrulanmış olmalıdır.
  • Ben kredi kartı, nakit kartı ve PayPal yoluyla çek ödemeleri kabul etmiyorum.
  • PayPal bakiyenizde yeterli fon olduğuna dair kanıt sunmalısınız.
  • PayPal hesabınıza giriş yapın ve e-postanın bir ekran görüntüsünü alın.
  • Facebook profilinize bir bağlantı vermeniz zorunludur.
  • Fonların, PayPal bakiyenizden geldiğini kanıtlamanız için bana bir ekran görüntüsü göndermeniz gerekiyor.
  • Fonların, “Mal ve Hizmet” bedeli olarak gönderilmesi gerekmektedir.
  • Dolandırıcılıktan şüphelenmem halinde işlemi durdurma hakkına sahibim. Bu durumda sizi rapor eder ve Paxful’dan uzaklaştırılmanız için elimden geleni yaparım.

  Western Union

  • Sadece nakit ödemeleri.
  • Bir alışverişe başladığınızda Western Union ödemesiyle ilgili detay sağlanacaktır.
  • Makbuzun net bir resmini gönderin.
  • Hiçbir üçüncü şahıs işleme dahil olamaz.

  SEPA (Avrupa Tek Ödeme Alanı)

  • Bu, AB SEPA banka havalesi işlemidir. AB banka hesabınız yoksa, bu işlem size uygun değildir.
  • İlk kez işlem yapan yatırımcıların kimlik belgelerini yüklemelerini istiyorum.
  • Kimlikteki isim, parayı göndermek için kullanılan banka hesabındaki adla aynı olmalıdır.
  • Ödeme alındıktan sonra BTC serbest bırakılacaktır. Burada sahip olduğumdan daha fazla BTC satın almak istiyorsanız, buradaki cüzdanıma ek BTC eklemenin yarım saat aldığımı göz önünde bulundurun.
  • Sunulan kimliğe ilişkin kişi olmadığınızdan şüpheleniyorsam, ek doğrulama talep etme hakkını saklı tutarım. Ancak, daha fazla doğrulamayı reddetme seçeneğiniz vardır, bu durumda işlem iptal edilir ve fonları geldiği banka hesabına geri gönderirim.
  • Yeni hesaba sahip kullanıcılar, yüzlerinin yanında kimlik belgelerini tuttukları bir selfie sunmalıdır.

  iTunes hediye kartları

  • Bu teklif, sadece iTunes hediye kartları içindir, Apple Music kartları için değildir.
  • Sadece fiziksel kartlar; e-kod resimlerine veya kodlara izin verilmez.
  • Sadece 100 USD veya altında değere sahip kartlar!
  • Kartın bir resmini yüklemeniz gerekir. Photoshop edilmiş veya düzenlenmiş resimler rapor edilmenize sebep olur.

  Amazon hediye kartları

  • Sadece nakit ile satın alınmış fiziksel Amazon Hediye kartlarını kabul ediyoruz.
  • Fiziksel Amazon Hediye kartı fotoğrafına sahip olmalıdır (koda sahip arka kısım açıkça görülmelidir).
  • Kartın nakit ile satın aldığını doğrulayan makbuzun fotoğrafı olmalıdır. Nakit kartla alınan kartlar, kabul edilmeyecektir!
  • Kartlar, tam değerleriyle takas edilmelidir. Örneğin, 100 USD değerinde bir kartınız varsa, bundan sadece 50 USD kullanmamı talep edemezsiniz.

  Bitcoin satma kurallarımızı, bitcoin satma ipuçlarımızı ve iyi işlem talimatları yazma kılavuzumuzu okuyun.

 • Teklifim herkese görünür değil

  Bitcoin satın alma veya satma teklifi oluşturduktan sonra, tekliflerinizin diğer Paxful kullanıcılarına görünmesi için belirli gereklilikler vardır. 

  Bitcoin satın alma teklifi

  Teklifinizin Bitcoin Sat sayfasında potansiyel alıcılar için görünebilir olması için, kimliğiniz doğrulanmış olmalı ve teklifinizdeki minimum tutarın üstüne cüzdanınızda en az 0.02 BTC olmalıdır. 

  Örnek: 

  100$'lık banka havalesiyle bitcoin satın almak için bir teklif oluşturdunuz. Yalnızca cüzdanınızda 100$ + 0.02 BTC varsa, teklifiniz görünür olacaktır. BTC tutarını istediğiniz zaman çekebilirsiniz ancak bakiye, bu tutarın altına düştüğünde, teklifleriniz herkese açık listeden kaybolur ve sadece bir kullanıcıyla doğrudan bağlantı paylaştığınızda görülebilir.

  Bitcoin satma teklifi

  Teklifinizin Bitcoin Satın Al sayfasında potansiyel alıcılar için görünebilir olması için, kimliğiniz doğrulanmış olmalıdır.

  Doğrulama işlemine profilinizden geçebilirsiniz. Ek sorunuz olması durumunda, kimlik doğrulama kılavuzumuza göz atın. 

10 makalenin tümünü görüntüle

İşlemler

 • Paxful emanet hesabı

  Paxful emanet hesabı, bitcoinlerinizi güvende tutmak için var. Peki emanet hesabı nasıl çalışır?

  Paxful, insanların bir araya gelerek 300'den fazla ödeme yöntemiyle güvenli şekilde bitcoin işlemleri yaptıkları kişiler arası bir bitcoin platformudur. Tedarikçilerimiz ihtiyaç duydukları şartlarla teklifler oluşturur ve bir fiyat belirler. Bir alıcı kendisine uygun bir teklif bulduğunda, işlem başlar. Bu işlem, otomatik olarak satıcının cüzdanındaki bitcoin'leri, alım satımın tamamlanmasına kadar tutulacağı bir teminat hesabında (emanet) rezerve edilmesini tetikler.

  Hem alıcının hem de tedarikçicinin işlemin gerçekleştiğini ve tüm şartların yerine getirildiğini teyit etmesinden sonra, bedel alıcının cüzdanına aktarılacaktır.

  Eğer alıcı bitcoinleri satın almaktan vazgeçerse kolaylıkla işlemi iptal edebilir, böylece bitcoinler satıcının hesabına geri aktarılır.

  Herhangi bir noktada alıcı ile tedarikçi arasında bir anlaşmazlık olması durumunda, süreç itiraz işlemine taşınınır. Bu durumda moderatörlerimiz devreye girmekte, tüm bilgileri incelenmekte, eldeki tüm detaylar dikkate alınarak bitcoin’leri kimin hakettiğine karar vermektedir. Çoğu işlem, bu sürece gerek kalmadan sonuçlanmaktadır ancak Paxful kişiler arası bir platform olduğundan, mutlaka her zaman diğerlerinden faydalanmaya çalışan kullanıcılar olacaktır. 7/24 çalışan bir müşteri destek ekibimizin olmasının sebebi de budur. Sizin işiniz ve paranız bizim en önemli önceliğimizdir ve bunların güvende olabilmesi için de elimizden geleni yapmaktayız.

 • Paxful işlem akışı

  Tüm Paxful işlem süreçleri aynı şekilde gerçekleşir.

  Genel olarak tüm Paxful işlemlerinde izlenen adımlar aynıdır. Süreçlere aşinalık kazandıktan sonra Paxful’da işlem yapmak sizin için oldukça kolaylaşacaktır.

  1. Adım. Uygun bir teklif bulun veya oluşturun

  Teklifler tercihleriniz dikkate alınarak en uygun şekilde görüntülenir. Teklif listesini görüntülediğinizde arama çubuğunda belirttiğiniz tüm parametreler (kullanıcıların güvenilirliği gibi) göz önünde bulundurulur.

  Eğer bitcoin satıyorsanız teklif oluşturan taraf siz olacaksınız.

  2. Adım. Ödemek istediğiniz tutara göre işlemi başlatın

  Sizin için en iyi olan teklifi seçin! Potansiyel işlem ortaklarınız arasında güvenilir olanları ve iyi fiyat verenleri arayın.

  Eğer bitcoin satıyorsanız, birinin sizin teklifinizi seçmesini beklemeniz gerekiyor.

  3. Adım. İşlem şartlarını ve talimatlarını okuyun/yazın

  Teklif şartları ve işlem talimatları, teklifin en önemli kısımlarından biridir çünkü alıcıların yerine getirmesi gereken detaylı taleplerinizi içerir.

  4. Adım. Daha çok bilgi almak için işlem ortağınızla konuşun

  İşlem süresince herhangi bir sorunun olması halinde işlem ortağınıza mesaj göndermekten çekinmeyin. İletişimsizlik, istediğiniz en son şey olmalıdır.

  5. Adım . Ödemeyi gerçekleştirin/onaylayın

  Teklif şartlarını ve talimatları ÇOK dikkatli bir şekilde takip etmek alıcıya aittir (teklif şartlarını ve talimatlarını dikkate almamak, bir anlaşmazlık durumunda alıcının aleyhine kukullanılabilir). İşlem sohbeti aracılığıyla işlem ortağınıza soru sorabileceğinizi ve onunla sohbet edebileceğinizi unutmayın.

  Eğer alıcı tarafsanız ve (tedarikçinin tüm gereksinimlerine uygun şekilde) ödemeyi yaptıysanız, işlemi ödendi olarak işaretlediğinizden emin olun ve tedarikçinin bitcoinleri serbest bırakmasını bekleyin.

  Eğer tedarikçiyseniz ve alıcı ödemesini yaptıysa, ödemenin geçerli olduğunu teyit ettiğinizden emin olun. Ödemenin doğru yapıldığına emin olmadan ASLA bitcoinleri serbest bırakmayın.

  6. Adım. Bitcoinlerin serbest bırakılmasını bekleyin/Bitcoinleri serbest bırakın

  Alıcı olarak sizin işiniz, tedarikçiye ihtiyacı olan şeyleri ilettikten sonra bitmiş olur. Bundan sonra sadece bitcoinlerizin emanetten serbest bırakılmasını bekleyin.

  Tedarikçi olarak, ödemeyi aldığınızı teyit ettikten hemen sonra bitcoinleri serbest bıraktığınızdan emin olun. Alıcının, ödemeyi “tamamlandı” olarak işaretlemesi, işlemin süresinin kendiliğinden dolmasının önüne geçer. Ödemeyi doğruladıktan hemen sonra bitcoinleri emanetten serbest bırakmak sizin görevinizdir. Eğer bunu yapmazsanız bitcoin'ler emanette kalacaktır.

  7. Adım. Geribildirim bırakın

  Geri bildirim bırakmak, Paxful’un itibar sisteminde oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Gerçekleştirdiğiniz her işlem için uygun bir geri bildirim bırakmanız çok önemlidir.

 • İşlem durumu

  İşlem durumları, işlemlerinizin ilerleme durumunu gösterir.

  Paxful üzerindeki her işlem bir duruma sahiptir. İşleminizin muhtemel olarak sahip olabileceği 6 durum vardır:

  Aktif ve fonlar yatırıldı işlem açıktır ve fonlar emanete aktarılmıştır.

  Ödendi alıcı işlemi “ödendi” olarak işaretlemiştir.

  Süresi doldu her işlem, alıcının ödeme yapması için bir ödeme süresine sahiptir. İşlem için para yatırılır ancak alıcı ödendi seçeneğini işaretlemezse, ödeme süresi sona erer.

  İptal edildi alıcı/satıcı işlemi kendi isteğiyle iptal etmiştir.

  İtiraz edildi alıcı veya satıcı bir itiraz süreci başlatmıştır. (itiraz süreci, bir işlemin ödendi olarak işaretlenmesinden sonraki 3 saat içerisinde başlatılabilir).

  Başarılı tedarikçi, emanetteki fonları alıcının cüzdanına göndermiştir.

  Satıcı kazandı işleme itiraz edilmiş ve bitcoinlerin satıcıya verilmesine karar verilmiştir.

  Alıcı kazandı işleme itiraz edilmiş ve bitcoinlerin alıcıya verilmesine karar verilmiştir.

 • Fligranlı görüntüler

  Paxful neden görüntüleri filigranlı olarak kullanmaktadır?

  Fark ettiğiniz üzere, işlem sohbetine yüklenen tüm görüntülerde bir işlem numarasının ve platformumuzun isminin yer aldığı bir filigran bulunmaktadır. Bu bir güvenlik önlemi olup hediye kartı görüntüleri gibi hassas bilgilerin tekrar satışı veya aracılıkta kullanılması gibi dolandırıcılık amaçlı kullanımını önler. Dolandırıcıların, platformumuz üzerinden elde ettikleri hediye kartlarını tekrar satmalarını önlemeyi amaçlıyoruz.

  Peki görüntüler filigranlı değilse?

  Açık ve net olan filigransız görüntülerin bulunmasının da bazı sebepleri mevcuttur. Bunlardan bir tanesi, hediye kartı örneğinde olduğu gibi, hediye kartı şirketiyle herhangi bir olası sorunu çözebilmektir. Peki filigransız görüntü almanın yolu nedir?

  1. Müşterinizi Tanıyın / Kimlik doğrulama sürecinin tamamlanmış ve başarıyla onaylanmış olması gerekmektedir.
  2. Bitcoin’lerin serbest bırakılmasından 24 saat sonra işlem sohbetindeki görüntüler filigransız olarak görüntülenebilecektir.
 • Hediye kartı işlem özellikleri

  Hediye kartları, banka hesabı olmayan kişilerin bitcoin almasının ve kişiler arası ekonomiye dahil olmalarının en popüler yollarından biridir. Ancak, hediye kartları karşılığında bitcoin işlemi yapmanın bazı riskleri vardır ve bu önemli risklerin farkında olmanızı istiyoruz. Paxful olarak, tüm olumsuz durumları en aza indirmek ve daha güvenli bir ticaret ortamı sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret ediyoruz. İşte dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar:

  1. Hediye kartı satıcısı

  1.1 Çok sayıda geçersiz kart/kod.

  Aktif olmayan/geçersiz hediye kartı kodlarının oranı nispeten yüksektir. Piyasaya ve hediye kartının türüne bağlı olarak, 10 koddan 1 ile 5 tanesi geçersiz olabilmektedir.

  Çözüm: Bu sorunu çözmek için, müşteri destek ekibimizi genişlettik ve geçersiz kodların platformumuza dahil olmasını zorlaştırmak için daha gelişmiş teknolojileri kullanmaya başladık.

  1.2 Fonları bloke etme.

  Hediye kartı satıcıları ellerindeki kodların geçerli olup olmadığından her zaman emin olamayabilirler. Yine de, kartlarının geçerli olduğu konusunda ısrar ederek işlemi aktif tutabilirler. Bir alıcı, hediye kartının koduna güvenmediğinde ve bir anlaşmazlık başlattığında, hediye kartı alıcısının bitcoin'i güvenli işlem emanetinde kilitlenir ve işlem yapılamaz.

  Çözüm: Bu tür durumlar için, itirazın çözümlenme süresini önemli ölçüde azaltan ve bitcoin'lerin hızlı bir şekilde bitcoin satıcısına geri iade edilmesini sağlayan verimli bir itiraz yönetim prosedürü oluşturduk.

  1.3 Aracılık.

  Bazı kullanıcılarımız, Hizmet Koşullarımızı görmezden gelmekte ve aynı hediye kartını tekrar satmaya çalışmaktadır — bu durum, Hizmet Koşullarımızın ihlalidir. Aracılık yapmak veya hediye kartı kodlarını yeniden satmak, dolandırıcılık girişimidir ve hediye kartı alıcılarını riske atmakta ve zaman kaybına neden olmaktadır.

  Çözüm: Bu sorunla başa çıkabilmek için dünya genelindeki anlaşmazlık yönetim ekiplerimizin sayısını önemli ölçüde arttırdık. Tespit edilen tüm aracılar, platformumuzdan yasaklanmaktadırlar.

  2. Hediye kartı alıcısı

  2.1 Bitcoin satıcılarının kodlarının yetkisiz kullanımı.

  Bazı durumlarda dolandırıcılık amacı güden bitcoin satıcılarıyla karşılaşmanız mümkündür. Geçerli kodları kullanarak bedelini tahsil eden bu tür yatırımcılar, bunu yaptıklarını inkar ederler. Bu karmaşık bir konu olup daha fazla bilgi için bir sonraki maddeye göz atın.

  Çözüm: Paxful, bitcoin satıcılarının arka planlarını ve işlem geçmişlerini kontrol etmek adına soruşturmalar yapmakta ve “Müşterinizi Tanıyın” prensiplerini iyileştirecek araçlara yatırım yapmaktadır.

  2.2 Bitcoin satıcıları (tedarikçiler), anlaşmazlık durumlarında daha avantajlıdırlar.

  Hediye kartlarını platformumuza getiren bitcoin alıcıları, itiraz durumlarında bitcoin satıcılarının daha avantajı olduğu izlenimine kapılabilirler.

  Bunun nedenleri:

  • Hediye kartı sahipleri tarafından işlem için sunulan kartların çoğunun geçersiz olması.
  • Çoğu hediye kartı satıcısının kartın bizzat sahibi olduğunu kanıtlamayı reddetmesi.
  • Deneyimsiz kart sahiplerinin, şart ve talimatları okumadan işlem yapmaya başlaması.
  • Bazı hediye kartlarında bakiye kontrolünün yapılamaması.

  2.3 Yanıt vermeyen satıcı. 

  Hediye kartı satıcısının, bitcoin satıcısına kart kodunu verdiği ancak sonrasında tedarikçinin iletişimi durdurduğu ve bitcoin'leri serbest bırakmadığı durumlarda görülür. Bu durum, genellikle satıcının teklif açıklamasında belirttiği belirli bir işlem süreci nedeniyle olabileceği gibi kodu, hediye kartı satıcısına ödeme yapmadan kullanan satıcılar nedeniyle de olabilir. İkinci durumdaki tek seçenek işlemi iptal etmektir.

  Çözüm: Hediye kartı satıcılarına mümkün olduğunca hızlı destek olabilmek adına Destek Ekibimizin sayısını arttırdık.

  3. İtiraz durumunda gösterilmesi gereken kanıtlar

  Aşağıda belirtilen maddeler, işlemlerle ilgili herhangi bir itirazı sorunsuz ve adil bir şekilde çözüme kavuşturabilmek adına kanıt olarak talep edilmektedir:

  3.1 Arka planda açıkça görülecek şekilde Paxful işlem sohbeti ile orijinal hediye kartının bir fotoğrafı.

  Özel programlar kullanılarak düzenlenen veya işlenen görüntüler kabul edilmez.

  3.2 Orijinal makbuzun tam fotoğrafı.

  Makbuzun dört köşesi de fotoğrafta görünür halde olmalıdır.

  3.3 Elektronik kodlar (e-kod) için, satın alınma kanıtı olarak orijinal ödeme faturası ve banka ekstresinin bir video kaydı.

  E-kodlar da, tıpkı fiziki hediye kartlarında olduğu gibi sahipliğin açık olarak kanıtlanmasını gerektirir.

  3.4 Üçüncü taraf müşteri desteği ile yapılan iletişimin kanıtı.

  Hediye kartı satıcısından, hediye kartı şirketiyle irtibata geçerek ek kanıtlar temin etmesini talep edebiliriz.

  4. Uzun itiraz çözüm süresi

  4.1 İtirazların incelenmesi ortalama 3 haftaya kadar sürebilmektedir.

  Kullanılmış hediye kartı kodlarının tekrar kullanılması gibi kötü niyetli işlemlerin hacmi, ilgili hediye kartı itirazlarının çözüm süresini etkilemektedir.

  4.2 Aşağıdaki faktörler nedeniyle itirazların çözümlenmesi uzun sürebilmektedir:

  • İtiraz sayısının çok fazla olması.
  • Her iki taraftan da temin edilen kanıtların kısmen veya tamamen eksik olması.
  • Paxful ve hediye kartı şirketleri arasında özel bir anlaşmanın olmaması.
  • Yanıt vermeyen kullanıcılar.

  5. Çözülemeyen itirazlar

  İtirazlar, aşağıda verilen durumların gerçekleşmesi halinde çözümsüz kalabilir:

  5.1 Her iki taraf da moderatörlerimize yeterli kanıt sunamamıştır.

  Bazı durumlarda moderatörlerimiz her iki tarafla da yeterince iş birliği yapamamaktadır. Bu da, itiraz çözme sürecininin sonlandırılmasını neredeyse imkansız hale getirebilmektedir.

  Çözüm: Daha katı kimlik doğrulama prosedürlerinin uygulanmasıyla Paxful, genel olarak sorumsuz davranan kullanıcıların sayısını azaltmayı hedeflemektedir.

  5.2 Bazı hediye kartlarında kart bakiyesi kontrol edilememektedir.

  Paxful'un aracı bir platform olduğunu unutmayın. Kişisel e-kodların veya hediye kartlarının kontrol edilmesi için özel araçlarımız bulunmamaktadır.

  Çözüm: Bu tür senaryolarla karşılaşmamak adına, kimlik doğrulama yöntemlerimize yatırım yapıyor ve şüpheli kullanıcıların işlem geçmişini dikkatlice inceliyoruz.

  Hediye kartları ile bitcoin satın alma hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız, lütfen buraya tıklayın. Ayrıca itirazlar konusunda size yol gösterecek makalemize ve videomuza da göz atabilirsiniz. Bir hediye kartı itirazını kaybettiyseniz, lütfen buradaki ek bilgileri inceleyin.

 • Hediye kartı işlemleri için güvenlik teminatı

  Paxful güvenlik teminatı, hediye kartları karşılığında bitcoin işlemi yapan tedarikçiler içindir. Güvenlik teminatı, belirli bir süre için fonları borç olarak saklar. Paxful'da, hediye kartı teklifi kullanarak bitcoin alım satım işlemi yapan her satıcı, Paxful alıcılarının güvenliğini sağlamak için bir güvenlik teminatı yatırmak zorundadır. Paxful'daki yatırılması gereken güvenlik teminatı tutarı 0,1 BTC'dir.  

  Not:

  • Güvenlik teminatı, yalnızca hediye kartı işlemleri içindir. Nakit, çevrim içi cüzdanlar ve banka kartları/kredi kartları gibi diğer ödeme grupları için herhangi bir güvenlik teminatı gerekmez.
  • Hesabınızda güvenlik teminatını karşılayacak kadar BTC'niz yoksa, teklifiniz aktif hale getirilmez.
  • Teminat tutarınız, son hediye kartı işleminizden 7 gün sonra serbest bırakılır.
  • Bazı kullanıcılar bir esnek güvenlik teminatı mantığı kullanabilirler, daha fazla bilgiyi buradan okuyabilirsiniz.
  • Güvenlik teminatınızı Paneliniz üzerinden yönetebilirsiniz.

  Güvenlik teminatı yükleme


  1. Paxful Hesabınıza giriş yapın. Üstbilgi çubuğundan Paneller seçeneğine tıklayın.

  ClickDashboards.png

  Panel sayfası görüntülenir.

  Not: Güvenlik teminatınızı yönetmek için hem Tedarikçi Panelini hem de Klasik Paneli kullanabilirsiniz.

  2. Güvenlik teminatı panelindeki Tekliflerim listesinin üstünden, Teminat seçeneğine tıklayın.

  ClickDeposit1.png

  Bir doğrulama penceresi görüntülenecektir.

  Not:

  • Güvenlik teminatı panelinden Teminat seçeneği üzerine tıklarsanız, tam bir eksik miktar yüklenecektir.
  • Tekliflerinizden birinde Teminat alanı üzerine tıklarsanız, spesifik hediye kartı türü için gerekli tam miktar yüklenecektir. Daha fazla bilgi için burayatıklayın.

  3. Mesajı dikkatlice okuyun ve işlemi doğrulamak için Teminat seçeneğine tıklayın.

  ClickDeposit2new.png

  BTC'nizin cüzdanınızdan Paxful güvenli emanete yatırıldığını onaylayan bir bildirim görüntülenir.
  Yatırılan miktar, Güvenlik teminatı panelinde gösterilir.

  DepositDashboard.png

  Not: Her bir teklif veya ödeme metodu için ayrı ayrı BTC teminat yatırmanız gerekmez.
  Örnek: 0,1 BTC, 0,2 BTC ve 0,3 BTC gerektiren teklifleriniz olsun. 0,3 BTC teminat yatırmanız halinde tüm teklifleriniz potansiyel işlem partnerleriniz için aktif ve görünür olacaktır.

  Güvenlik teminatını çekme

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın. Üst bilgi çubuğunda, Paneller seçeneğine tıklayın.

  ClickDashboards.png

  Panel sayfası görüntülenir.

  Not: Güvenlik teminatınızı yönetmek için hem Tedarikçi Panelini hem de Klasik Paneli kullanabilirsiniz.

  2. Güvenlik teminatı panelindeki Tekliflerim listesinin üstünden, Çekme seçeneğine tıklayın.

  ClickWithdraw1.png

  Bir doğrulama penceresi görüntülenecektir.

  3. Mesajı dikkatlice okuyun ve işlemi doğrulamak için Çekme seçeneğine tıklayın.

  withdrawCorrected.png

  BTC'nizin Paxful güvenli emanetten cüzdanınıza iletildiğini doğrulayan bir bildirim görüntülenecektir.

  Not:

  • Güvenlik teminatınızı çekmek ancak en son hediye kartlı işleminizin üstünden yedi gün geçtikten sonra mümkündür. Buna, tüm hediye kartı türleri için başarılı ve iptal edilmiş işlemler de dahildir.
  • Herhangi bir hediye kartı işlemi yapmamış halde iseniz, teminatınızı herhangi bir zamanda çekebilirsiniz.

  Esnek güvenlik teminatı 

  Hesabıma esnek güvenlik teminatı mantığının uygulanıp uygulanmadığını nasıl öğrenebilirim?
  Teklifinizin onayının kaldırıldığı ve tekrar aktif hale getirilmesi için daha yüksek bir güvenlik teminatını gerektirdiğini belirten bir bildirim alırsınız. Güvenlik teminatı panelinizde yeni bir teminat miktarı görürsünüz. 
  SecuritydepositUpdated.png
  Zaten bir işlem geçmişim mevcut. Aktif hale getirildiğinde, yeni güvenlik teminatı mantığı hangi bilgiyi baz alarak teminatımın miktarını hesaplar?
  İşlem aktivitesinin analizi, özellik aktive edildikten sonra başlar. Başlangıçta, 0,1 BTC standart miktarı uygulanır.
  Herhangi bir işlem geçmişi olmayan bir kullanıcıyım. Yeni güvenlik teminatı mantığı hangi bilgiyi baz alarak teminatımın miktarını hesaplar?
  Başlangıçta, 0,1 BTC standart miktarı uygulanır.
  Güvenlik teminatı miktarı nasıl değişir?
  İşlem aktivitesine göre, teminatın miktarı 0,1 BTC'nin üstünde veya altında olabilir.
  Hangi bilgiye göre benim güvenlik teminatım daha yüksek veya daha düşük hale gelir?

  Aşağıdaki faktörler, güvenlik teminatınızın değişimini etkiler:

  • İtirazların yüzdesi
  • Bitcoin alıcısı tarafından işlemin ödenmiş olarak işaretlenmesinin ardından iptal edilen işlemlerin yüzdesi
  • Bir itiraz başlatıldıktan sonra iptal edilen işlemlerin yüzdesi
  • başarılı işlemlerin %'si (itiraz, iptal vb. gerçekleşmeyen işlemler)
  • işlem ortaklarına ne kadar hızlı yanıt veriyorsunuz
  İşlem aktivitem, tek seferde tüm hediye kartı türlerini mi etkiler yoksa her bir hediye kartı türü için ayrı ayrı mı hesaplanır?
  Güvenlik teminatı miktarı, her bir hediye kartı türü için ayrı ayrı hesaplanır. Sonuçta örneğin Amazon hediye kartları için bir teminatın, iTunes hediye kartları için bir başka teminatın olması mümkündür. Bunu Panelinizde
  nasıl görebileceğiniz ile ilgili örnek şu şekildedir:differentAmounts.png
  Güvenlik teminatı miktarım ne sıklıkla güncellenir?
  Güvenlik teminatınızın miktarı, her bir işlem sonrasında yeniden hesaplanır.
  Her bir teklif için ayrı bir güvenlik teminatı yüklemek zorunda mıyım?

  Hayır. Güvenlik teminatınız tüm hediye kartlarını tek başına kapsar. Teminat, teklif başına olmayıp, kullanıcı başınadır.

  Örnek: 0,1 BTC teminat gerektiren üç teklifiniz olsun. Bir defa 0,1 BTC yüklemenizle birlikte tüm bu teklifler, işleme açık hale gelecektir.

  Örnek: Farklı teminat gerekliliklerine sahip üç farklı türde teklifiniz olsun. Türlerden birisi 0,1 BTC, diğeri 0,3 BTC ve üçüncüsü de 0,7 BTC gerektirsin. 0,3 BTC yüklemek suretiyle 0,1 BTC ve 0,3 BTC gerektiren tüm teklifleriniz aktif olur. 0,7 BTC yüklemeniz suretiyle tüm teklifleriniz işleme açık hale gelir.

  Teminat miktarlarım değiştiğinde, sistem öncesinde bana bunu bildirecek mi, yoksa derhal işlemlerim devre dışı mı bırakılacak?
  Güvenlik teminatı miktarınız daha yüksek hale gelirse, teklifinizin devre dışı bırakıldığı ile ilgili bir bildirim alırsınız.

  Bitcoin satmak için nasıl teklif oluşturulur konusunda daha fazla bilgi edinin ve hediye kartı işlemi özellikleri ile ilgili daha fazla bilgi okuyun.

   

15 makalenin tümünü görüntüle

İtirazlar

 • Hediye kartı ile ilgili itirazı neden kaybettim?

  Başlattığınız bir anlaşmazlığı aşağıdaki nedenlerden herhangi birine bağlı olarak kaybedebilirsiniz:

  • Anlaşmazlığın başlatılmasından sonraki 12 saat içinde geçerli kanıt sağlamamak.
  • Hediye kartının orijinal sahibi olduğunuzu kanıtlayamazsanız. İlk olarak kendinizin satın almadığı bir kartı satmanızı tavsiye etmiyoruz. Hediye kartlarında aracılık yasaktır.
  • Kullanılmış veya geçersiz bir hediye kartı satmak.
  • Karşı tarafın teklif koşullarının ve/veya işlem talimatlarının ihlal edilmesi.
  • Geçerli bir hediye kartı kullandıysanız ve bitcoin'i serbest bırakmadıysanız.
  • Paxful’ın Hizmet Koşulları ile ilgili diğer ihlaller.

  Uyarı:Bu nedenlerden bazıları hesabınızın platformumuzdan kalıcı olarak yasaklanmasına neden olabilir.

  Bitcoin karşılığında hediye kartı alım satımını desteklemek karmaşık bir iştir. Takip ettiğimiz kurallar, hediye kartı anlaşmazlıklarında Paxful topluluğunun korumasını amaçlamaktadır.

  Bir hediye kartı itirazı süresince ne yapılmalıdır?

  Hediye kartı hizmetlerinin sağladığı asgari desteğe rağmen, Paxful, hediye kartı anlaşmazlıklarını çözmek için kapsamlı araştırmalar yapar. Bir anlaşmazlık başlattığınızda, kartın sahibi olduğunuzu kanıtlamanız gerekir. Hediye kartının orijinal sahibi değilseniz, hediye kartının geçerli olduğunu kanıtlamanız çok zordur. Bu nedenle, bu tür anlaşmazlıklarda genellikle bitcoin satıcıları tercih edilmektedir.

  Hediye kartı itirazlarında ne istiyoruz?

  • Arka plan açıkça görülecek şekilde Paxful işlem sohbeti ile orijinal hediye kartının bir fotoğrafı
  • Orijinal makbuzun tam fotoğrafı (hiçbir bölümü kesilmemelidir)
  • Elektronik kodlar (e-kodlar) için, satın alınma kanıtı olarak orijinal ödeme faturası ve banka ekstrenizin bir video kaydı
  • Hediye kartını düzenleyen şirketin müşteri desteği ile yapılan görüşmenin kanıtı.
  • Paxful’ın gerekli gördüğü ek kanıtlar (Örnek: Kimlik Doğrulama)

  Not: Hediye kartı anlaşmazlıklarının çözüme kavuşturulması üç haftaya kadar sürebilir. Moderatörün talimatlarını takip etmek ve işlem sohbetinde yanıt vermek, anlaşmazlığın zamanında çözülmesi için önemlidir. Anlaşmazlık süreci hakkındaki ayrıntılı makalemize göz atın.

  Hizmet Koşullarımıza göre, Paxful'un lisanslı bir hediye kartı tedarikçisi veya hediye kartı veren herhangi bir kuruluşun yetkili satıcısı olmadığını ve platformumuzda hediye kartı aracılığı yapmanın ve yeniden satışının kesinlikle yasak olduğunu lütfen unutmayın. Paxful, hediye kartı anlaşmazlıklarının çözümünün oldukça zorlu olduğunun farkında ve sürekli olarak işlem deneyimini tüm kullanıcılar için güvenli ve güvenilir hale getirecek çözümler üzerinde çalışıyor.

 • İtirazlar

  Paxful, müşterilerimize kendi aralarında serbestçe bitcoin alıp satma fırsatı sunar. İşlemlerin büyük çoğunluğu sorunsuz ve başarılı şekilde tamamlansa da üçüncü bir tarafın, yani moderatörlerimizin, müdahalesinin gerektiren vakalar vardır. Paxful olarak, kullanıcılar arasındaki anlaşmazlıkları çözmek için kendi itiraz sistemimiz vardır. Bu makale, itiraz çözüm sürecimizin bir özetini sunacaktır.

   

  Video

  Konuya dair kısa ve bilgilendirici bir videoyu burada bulabilirsiniz:

  İtiraz başlatılacak vakalar

  İşlem ortağınızla aranızdaki durum konusunda bir itiraz başlatmayı düşünebileceğiniz çeşitli senaryolar olabilir. Web sitemizde bulabileceğiniz bazı vakaların listesi aşağıdadır:

  Alıcı olarak

  • Ödeme sorunu Satıcı adımlarını izlediniz, bitcoin ödemesi yaptınız ama satıcı, bitcoini size aktarmayı reddediyor.
  • Yanıt vermeyen tedarikçi — Ödemeyi yaptınız ama satıcı, mesajlarınıza artık cevap vermiyor ve bitcoini size aktarmıyor.
  • Diğer — Paxful’ın Hizmet Koşullarının (link) ihlal edildiğini fark ederseniz, her zaman bir itiraz başlatabilirsiniz. Örneğin: İşlem ortağınız bir Paxful moderatörüymüş gibi davranıp Paxful hesap bilgilerinizi çalmaya çalışırsa, sizi Paxful web sitesi dışında bir işleme zorlamaya çalışırsa vs.

  Satıcı olarak

  • Fon kilidi Alıcı işlemi "ödendi" olarak işaretledi ama yanıt vermiyor ve aktif değil.
  • Ödeme sorunu Satıcı aktif ve size ödeme yapmaya çalıştığını söylüyor ama siz ödemede bir sorun görüyorsunuz.
  • Diğer — Paxful’ın Hizmet Koşullarının ihlal edildiğini fark ederseniz, her zaman bir itiraz başlatabilirsiniz. Örneğin: Taraflardan bir Paxful moderatörüymüş gibi davranıp Paxful hesap bilgilerinizi çalmaya çalışırsa ya da sizi Paxful web sitesi dışında bir işleme zorlamaya çalışırsa.

  İtirazlar için zaman çerçevesi

  Bir itiraz başlatıp moderatörleri işleminiz konusunda yardım etmeleri için davet edebilseniz de bunu ne zaman yapabileceğiniz aşağıdaki tabloda gösterilen belirli koşullara bağlıdır:

  Koşul Bitcoin Satıcısı Bitcoin Alıcısı
  İşlem, "ödendi" olarak işaretlenmeden önce. Bir itiraz başlatılamaz. Bir itiraz başlatılamaz.
  İşlem, başlatıldıktan sonraki beş dakika içinde "ödendi" olarak işaretlendi. 30 dakika içinde itiraz başlatabilirsiniz. 3 saat içinde itiraz başlatabilirsiniz.
  İşlem, başlatıldığı andan beş dakikadan fazla zaman geçtikten sonra "ödendi" olarak işaretlendi. 3 saat içinde itiraz başlatabilirsiniz. 3 saat içinde itiraz başlatabilirsiniz.

  Not: İptal edilen veya tamamlanan işlemlere itiraz edemezsiniz. Bu durumda, aynı kullanıcıyla yeni bir işlem başlatmalı veya durumu Destek birimine aktarmalısınız.

  İtiraz başlatma ve kazanma adımları


  1. İşlem sohbetinde, İtiraz bölümüne tıklayın.

  Dispute1.pngİtiraz iletişim kutusu görünür.

  2. Listeden bir itiraz nedeni seçin ve aşağıdaki metin kutusuna ne olduğunu açık şekilde yazın.

  Satıcılar ve alıcılar için itiraz seçenekleri şunlardır:

  • Bitcoin satıcısı: Fon kilitleme, ödeme sorunu, diğer.
  • Bitcoin alıcısı: Yanıt vermeyen tedarikçi, ödeme sorunu, diğer.

  İtiraz türleri hakkında daha fazla bilgi için, İtiraz başlatılacak vakalar bölümüne bakın.

  3. İtiraz başlat bölümüne tıklayın ve moderatörden gelecek bir mesaj için işlem sohbetinize göz atın.

  Dispute2.png

  4. Olabildiğince çok kanıt sunun, örneğin:

  • Ödemenin yapıldığına dair kanıt (işlem makbuzu, ödemenin bir ekran görüntüsü, video kaydı kanıtı)
  • Sahipliğe dair kanıt (işlem makbuzu, hediye kartını satan mağazadan alınmış makbuz, çevrimiçi dekont)
  • İşlem sürecinin ekran görüntüleri veya video kayıtları.
  • Üçüncü şahıs müşteri hizmetleriyle yapılmış telefon görüşmesinin kaydı.
  • Moderatörlerin isteyebileceği diğer ek kanıtlar.

  Moderatörlerimiz anlaşmazlığı inceler ve her iki tarafın sağladığı kanıtlara göre bir karar verir. Paxful moderatörleri işlem şartlarını, teklif talimatlarını, ödeme belgesini, işlem sohbeti içeriğini, kullanıcı itibarını, işlem geçmişi ve Gizlilik Politikası'na uygun olarak gönderilen veya toplanan verileri değerlendirerek anlaşmazlıkları çözüme kavuşturur.

  Not: 

  • Bir itiraz talebi gönderdiğinizde, Destek ekibimizle iletişim kurmanıza gerek yoktur. Moderatörlerimiz mümkün olan en kısa sürede kesinlikle vakanızı ele alacak ve size ulaşacaktır.
  • İtiraz araştırması, karmaşık bir süreçtir ve biraz zaman alabilir (üç hafta kadar). Sabrınız ve anlayışınız için minnettarız.
  • Moderatörü yavaşlatabileceğinden sohbet ekranını mesajlarla doldurmayın. İtirazı soruşturmak için moderatörün katılmasını bekleyin.

  İtiraz nasıl iptal edilir?

  Bir itiraz başlattıysanız ve sonra fikrinizi değiştirdiyseniz ve onu iptal etmek istiyorsanız, şunu yapın:

  • İtirazı bir satıcı olarak başlattıysanız ve alıcının kendi tarafında sorunu çözdüğünü gördüyseniz, Bitcoinleri aktar seçeneğine tıklayın.
  • Alıcı olarak bir itiraz başlattıysanız ve sorunun çözüldüğünü gördüyseniz, İptal seçeneğine tıklayın.

  İpucu: Olası en iyi çözüm için bir moderatörü bekleyin ve itirazı nasıl çözeceklerine karar vermelerini bekleyin.

  İtiraz kaybetme nedenleri

  Bir itirazı kaybederseniz, bunun birçok nedeni olabilir. En yaygın neden şudur:

  • Moderatör tarafından talep edildiği şekilde kesin nedenler ve kanıtlar sağlayamamış olabilirsiniz
  • Sağladığınız kanıt yeterli değil

  Önceki işlemlerde talimatları veya teklif koşullarını takip edip etmediğinizi görmek için her iki tarafın işlem geçmişini de kontrol ediyoruz. Karar yalnızca soruşturma moderatörü tatmin edecek şekilde tamamlandığında verilir. Daha fazlasını buradan okuyun: Hediye kartı itirazını neden kaybettim?

  Güvenlik kılavuzumuzda dolandırıcılara karşı fonlarınızı nasıl koruyabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin. Hediye kartlarıyla işlem yaptıysanız, şu makalelere göz atın: Hediye Kartı İşlem Detayları.

Hesap

Hesap Yönetimi

 • Paxful'da hesap oluşturma

  Paxful yolculuğunuz basit bir kararla başlar: hesap oluşturup oluşturmamaya karar vermek. Kripto para ve finansal özgürlük dünyasına adım atmaya hazır olduğunuzu düşünüyorsanız, bir sonraki adım Paxful hesabınızı oluşturmaktır. Hesabınızı oluşturmak kolay ve son derece kullanıcı dostudur. Kayıt olduğunuzda, Paxful’daki işlemlerinizden kazanacağınız bitcoinleri saklamak için ücretsiz bir cüzdana da sahip olursunuz. 

  İşte hesabınızı oluştururken size yol gösterecek Paxful okulu eğitim videosu:

  Yeni bir Paxful hesabı oluşturmak için:

  1. Bir web tarayıcısını açın ve Paxful web sayfasına gidin: https://www.paxful.com. Paxful ana sayfasına yönlendirileceksiniz.

  2. Ana sayfanın sağ üst köşesinde Hesap oluştur bölümüne tıklayın.
  1.2.png
  Hesap oluştur sayfası görünecektir.
  2.2.png

  3. Kayıt formundaki alanları doldurun:

  Alan Adı Açıklama Yorumlar
  E-posta E-posta adresinizi girin. E-posta sadece ilk 7 gün içinde ve yazım hatası olması durumunda değiştirilebilir.
  Şifre Güçlü bir şifre oluşturun. Yeni şifreniz:
  En az 6 karakter uzunluğunda olmalı,
  Bir küçük harf,
  Bir özel karakter (@#* vb.),
  Bir rakam ve
  Bir büyük harf içermelidir

  Not:Paxful'a kaydolduğunuzda, otomatik olarak bir kullanıcı adı sizin için oluşturulur. Daha sonra özel bir kullanıcı adı oluşturabilirsiniz. Kişiselleştirilmiş bir kullanıcı adı belirlemek için e-postanızı doğrulamalısınız.

  4. Hizmet Şartlarımızı, Satış Ortaklığı Programı Hizmet Şartlarımızı ve Gizlilik Bildirimimizi okuyun ve kabul etmek için onay kutusunu seçin.

  3.2.png

  5. Ücretsiz bir Paxful hesabı oluşturun.
  4.2.png

  6. Captcha doğrulamasını tamamlayın.
  Aktivasyon e-postası, e-posta adresinize gönderildi.
  7. Gelen kutunuza gidin, [email protected] adresinden gelen e-postayı açın ve E-postayı Doğrula seçeneğine tıklayın.
  6.2.png

  Alternatif olarak, e-postanızı onaylamak için E-posta doğrulama yazımızdaki prosedürleri takip edin.

  Hesabınız kaydedilir ve e-postanız onaylanır.

  Hesabınızı oluşturduktan sonra, platformumuzda daha fazla işlem yapabilme fırsatına sahip olabilmek için telefonunuzu ve kimliğinizi doğrulamanızı öneririz. Başka sorularınız varsa, bilgi tabanımızı keşfedebilir, web sitemizdeki canlı sohbet yoluyla bize ulaşabilir veya Facebook, Twitter veya Instagram'dan bize mesaj gönderebilirsiniz.

 • Herkese açık profilim

  Herkese açık profilinizde, hesabınızın ve Paxful'daki işlem geçmişinizin bir özeti yer alır.

  Herkese açık profilinizin diğer Paxful kullanıcıları tarafından görülebildiğini unutmayın. Herkese açık profilinizde diğer kullanıcılar size ait şu bilgileri görebilir:

  • Kullanıcı adı
  • Profil fotoğrafı
  • Doğrulama - e-postanızın, telefonunuzun, kimliğinizin, adresinizin ve güvenilir bir tedarikçi olarak doğrulanıp doğrulanmadığınız.
  • İtibar - Paxful'da aldığınız olumlu, olumsuz ve ya da nötr geri bildirimlerin toplamıdır.
  • Aktif teklifler - oluşturduğunuz tekliflerden şu anda etkin olanlardır.
  • Profil diliniz
  • İşlem ortaklarının sayısı
  • İşlem sayısı
  • İşlem hacmi - Paxful'da işlem yaptığınız toplam BTC tutarı.
  • Size güvenen kullanıcı sayısı
  • Sizi engelleyen kullanıcı sayısı
  • Paxful'a katıldığınızdan bu yana geçen süre
  • Paxful'da en son ne zaman çevrimiçi oldunuz

  Görebildiğiniz gibi, herkese açık profiliniz Paxful'da edindiğiniz tüm referansları içermekte ve diğer kullanıcılara güvenli bir işlem ortağı olup olmadığınıza karar vermede yardımcı olmaktadır.

 • Kontrol paneli

  Kontrol paneliniz, Paxful'daki tüm etkinliklerinizi takip edebileceğiniz merkezdir.

  Kontrol paneli, ihtiyacınız olan tüm bilgilere erişmek için kişiselleştirilebilen bir araçtır. Paxful'da, her biri kendine özgü kullanım amacı ve işlevleri olan 4 farklı panel vardır.

  Klasik Panel

  Paxful'da bir hesap oluşturduktan sonra ücretsiz bir cüzdana sahip olur ve Klasik Panele erişebilirsiniz. Bu panel aşağıdakileri işlemleri yapabileceğiniz genel/varsayılan paneldir:

  • Aktif ve geçmiş işlemlerinizi görebilirsiniz.
  • Yardım sayfalarına göz atabilirsiniz.
  • Teklifler oluşturabilir ve mevcut olanları düzenleyebilirsiniz.
  • Satış ortaklarınızla ilgili genel bilgilere göz atabilirsiniz.
  • Hesap etkinliklerinizi kontrol edebilirsiniz.

  Tedarikçi Paneli

  Bu panel, ilk teklifinizi oluşturmanızın ardından görünür. Tedarikçi panelinizden şunları yapabilirsiniz:

  • Aktif ve geçmiş işlemlerinizi görüntüleyebilirsiniz.
  • Satış ortaklarınızla ilgili genel bilgilere göz atabilirsiniz.
  • Satış grafiklerinize göz atabilirsiniz.
  • Tekliflerinizle ilgili istatistikleri inceleyin: aktif, kapalı teklifler ve daha fazlası.
  • İptal edilen işlemlerle ilgili anket sonuçlarına göz atabilirsiniz.
  • Teklifler oluşturabilir ve mevcut olanları düzenleyebilirsiniz
  • Ek hesap doğrulama adımlarını uygulayabilirsiniz.
  • Geliştiricilerimizden ek özellikler için talepte bulunabilirsiniz.

  Genel olarak, bu panel tüm işlem ve tekliflerinizin durumlarını görmek istediğinizde kullanışlıdır.

  Üye İşyeri Paneli

  Bu panel yalnızca “Paxful ile Öde” özelliğini kullanan kullanıcılar için geçerlidir (bu özelliği kullanmak için Paxful ile Öde sayfamızdan kayıt olabilirsiniz). Üye İşyeri Paneli'nde görebilecekleriniz:

  • Son 28 gündeki satışlarınız.
  • Üye işyeri bağlantısı kullanılarak yapılan tüm işlemler.

  Satış Ortaklığı Paneli

  Bu panel, satış ortaklarınızı ve satış ortaklığı komisyonlarınızı takip etmek için kullanabileceğiniz paneldir.

  Bu panelde yapabilecekleriniz:

  • Satış ortağı bağlantınızı görüntüleyin ve arkadaşlarınızla ve ağınızla paylaşın.
  • Tüm satış ortaklarınızla ilgili detaylı bilgilere göz atın.
  • Tamamlanmış işlemlerden elde ettiğiniz satış ortaklığı kazançlarınızı kontrol edin.
  • 'Takip Kimliği' bölümünde benzersiz izlenebilir bağlantılar oluşturun.

  Paxful Satış Ortaklığı Programı, kullanıcıların Paxful satış ortağı bağlantılarını arkadaşlarıyla ve takipçileriyle paylaşarak ödüllendirilmesini sağlayan heyecan verici bir fırsattır.

   

 • Güvenilir/Engelli listesi

  Paxful’daki kullanıcılara güvenmek ve onları engellemek, iş yapmak istediğiniz kişileri filtrelemeniz için etkili bir yoldur.

  Belirli kullanıcılarla işlem yapmanın güvenli olup olmadığına karar vermenize yardımcı olabilecek çeşitli dış göstergelerin dışında, kendi kişisel ticaret deneyiminize dayanarak kullanıcılara güvenmeyi veya onları engellemeyi de seçebilirsiniz.

  Kullanıcılara Güvenmek 

  Kullanıcılara güvenmek, olumlu işlem deneyimine sahip olduğunuz kullanıcılarla bağlantıda kalmanın iyi bir yoludur. Örneğin, sürekli olarak bir kullanıcının sizinle verimli bir şekilde işlem yaptığına karar verirseniz, o kullanıcıyı güvenilir kullanıcınız olarak işaretleyebilirsiniz. Bu şekilde, bu kullanıcının teklifleri etkinlik akışınızda öncelikli olarak gösterilir. Teklifler oluştururken, teklifinizi yalnızca güvenilir alıcılar listenizdeki kullanıcıların göstermesini seçebileceğiniz seçenekler de mevcuttur.

  Kullanıcılara güvenmek, onlarla gerçek bağlantılar kurmanın bir yoludur, ancak gerçek hayatta olduğu gibi, Paxful'da da kime güvendiğinize dikkat etmelisiniz.

  Kullanıcıları Engellemek

  Kullanıcılara güvenmek, güvenilir yatırımcılarla iyi ilişkiler kurmanın bir yolu olduğu gibi, kullanıcıları engellemekte tam tersi bir durumdur. Bir kullanıcıyla kötü bir deneyim yaşadıysanız (örneğin, işlem istediğiniz kadar verimli olmadıysa ya da dolandırıldıysanız) bu kullanıcıyı engelleyebilirsiniz. Bir kişiyi, örneğin bir tedarikçiyi engellediğinizde, bu kişi listesindeki size ait teklifleri göremeyecektir. Aynı şekilde, bir alıcıyı engellediğinizde de, bu kişiye ait teklifleri listenizde göremezsiniz.

  Kullanıcıları engellemek, güvenilir olmayan kullanıcıların sizi rahatsız etmemelerini sağlamanın bir yoludur.

  Bir kullanıcıya güvenmek veya engellemek için şu adımları takip edin:

  1. Herhangi bir sayfadayken (teklif listesi, işlem sohbeti, panelinizdeki geçmiş işlemler vb.) kullanıcının adını tıklayın.
   Kullanıcının profili açılacaktır.
  2. Kullanıcıyı güvenilir olarak işaretlemek veya engellemek için kullanıcı adının altındaki Güven veya Engelle bağlantılarını tıklayın.

  Block_Trust1.0.png

  Not: Bu işlemi daha sonra istediğiniz zaman geri alabilirsiniz.

  İşlem deneyiminizi nasıl geliştireceğiniz hakkında daha fazla bilgi için lütfen iyi teklif şartları için güvenlik ipuçlarımızı ve talimatlarımızı okuyun.

 • Telefon numarası değiştirme

  Paxful'da telefon numarası değiştirmek basittir. Paxful'da telefon numaranızı değiştirmek için:

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın, sayfanın sağ üst köşesindeki kullanıcı adınızın üzerine gelin ve açılacak içerik menüsünden Ayarlar'ı tıklayın.
  Email_verification_1.png
  Ayarlar sayfası açılacaktır.

  Soldaki menüden Profil'i tıklayın.
  Phone_verification_1.png
  Profil sayfanız açılacaktır.

  TELEFON alanının yanındaki Numarayı değiştir'i tıklayın.
  PhoneReset3.png
  Bir onay bağlantısı göreceksiniz.

  4. E-postaya sıfırlama bağlantısı göndermek için tıklayın seçeneğine tıklayarak işlemi onaylayın.
  PhoneReset4.png
  E-posta gelen kutunuza bir mesaj gönderilecektir.

  5. [email protected] adresinden gelen e-postayı açın ve e-postadaki bağlantıyı tıklayın.
  Web sitemizdeki güvenlik sorularının olduğu sayfaya yönlendirileceksiniz.

  Not: E-postanıza gelen bağlantının süresi, e-postanın gelen kutunuza düştüğü saatten itibaren 30 dakika sonra sona erer.

  6. Güvenlik sorularınızı yanıtlayın ve Gönder'i tıklayın.

  PhoneReset5.png
  Telefon numaranız artık sıfırlandı. İşlemi tamamlamak için telefon doğrulama prosedürünü takip edin.

  Güvenlik sorularını yanıtlama veya e-postayı alma konusunda herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, lütfen yardım için destek ekibimizle iletişime geçin.

   

 • E-posta adresi değiştirme

  Hesap güvenliğiniz için, e-posta adresinizi doğrudan Paxful'daki hesap ayarlarınız sekmesinden değiştiremezsiniz. Hesabınızdaki e-posta adresini, destek ekibimizle iletişime geçerek değiştirebilirsiniz. 

  Hesabınızdaki e-posta adresinizi değiştirme talebinizi kabul edebilmemiz için bazı koşulları karşılamanız gerekmektedir. Bu koşullar şu şekildedir:

  • Hesabınızın oluşturulmasının üzerinden en fazla yedi gün geçmiş olmalıdır.
  • Hesaptaki gerçekleştirilen cüzdan etkinliği 1500 USD veya daha az olmalıdır.
  • E-posta adresinde sadece yazım hatasının düzeltilmesi gibi küçük değişiklikler yapılacak olmalıdır.

  Uyarı: Yukarıdaki koşulları karşılamayan talepler reddedilecektir.

  Destek ekibimize başvurarak e-posta değişikliği talebinde bulunmanız durumunda, size hesabın gerçek sahibi olduğunuzu kanıtlayacak sorular sorularak hesap sahipliğinizi doğrulamanız istenecektir.

12 makalenin tümünü görüntüle

Hesap Güvenliği

 • Güvenlik rehberi

  Bitcoin teknolojisi son derece güvenlidir ancak bazen bu teknolojiyi kullanma şeklimiz güvenli olmayabilir.

  Hackerlar ve dolandırıcılar, bitcoin transferlerinin geri alınamayan doğada olması nedeniyle sürekli olarak bitcoinlerinizi ele geçirmenin bir yolunu aramaktadır. Ancak birkaç basit önlemle hesabınızı ve bitcoinlerinizi güvende tutabilirsiniz.  

  İşte hesabınızı daha güvenli kılmanın birkaç yolu:

  1. Güçlü bir şifre oluşturun.

  Şifre oluştururken büyük ve küçük harflerin yanı sıra rakamlar ve semboller de kullanın. Hacker'ları uzak tutmak için farklı çevrimiçi ya da sosyal medya hesaplarınız için farklı şifreler kullanın.

  2. E-postanız ve Paxful hesabınız için aynı şifreyi kullanmayın.

  E-postanız ve Paxful hesaplarınız için farklı şifreler kullanmanız çok önemlidir. Çünkü hacker'lar çoğunlukla e-postalarınızı hedef alır. Tüm e-posta etki alanlarının farklı güvenlik seviyeleri vardır. Olası en kötü senoryaya göre, hacker'lar e-postanıza eriştiği anda Paxful cüzdanınızdaki fonlara da ulaşabileceklerdir.

  3. Şifrenizi asla paylaşmayın.

  Bu uyarı oldukça bariz görünse de, kullanıcıların şifrelerini vermeye zorlandığı durumlar söz konusu olabilir. Örneğin, dolandırıcılar Paxful yöneticisi rolüne girerek hesap bilgilerinizi paylaşmanızı talep edebilirler. Paxful çalışanlarının ve temsilcilerinin hiçbir şekilde şifrenizi veya diğer hassas hesap bilgilerinizi talep etmeyeceklerini lütfen unutmayın.

  Ayrıca, bir işlem anlaşmazlığı sürecine dahilseniz ve moderatörlerimiz kanıt olarak ekran görüntüsü ya da video talep ederlerse, bu dosyalarda şifrenizin görünmediğinden emin olun.

  4. Güvenlik sorularınızı belirleyin.

  Bu, hesabınızın güvenliğini oluşturmanın temel bir parçasıdır. Güvenlik sorularınızı mümkün olan en kısa sürede ayarlamanız gerekir. Bunu hesap ayarlarınızdan kolayca yapabilirsiniz. Belirlediğiniz güvenlik sorularını ve bu soruların cevaplarını aklınızda tutmanız önemlidir. Bu yüzden asla unutamayacağınız sorular ve cevaplar seçin. Bu soruları ve cevaplarını bir yere yazmanız akıllıca bir davranış olmayacaktır çünkü bunlar şifreniz kadar önemlidir.

  5. İki Adımlı Kimlik Doğrulamasını etkinleştirin.

  İki Adımlı Kimlik Doğrulama, hesabınıza ek bir güvenlik katmanı ekler. Hacker'lar, SMS mesajlarınızı alabilmek için "SIM değiştirme" adı verilen bir taktiği kullandıklarından, SMS yerine Authy veya Google Authenticatorik kullanmanız önerilir. SMS alımı şebeke sağlayıcısına bağlıdır ve bazı ülkelerde veya bölgelerde ve yüksek hücresel aktivite dönemlerinde kesintiler olabilir. 2 Adımlı Doğrulama'yı (2FA) hesap ayarlarınızdan etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca Authy ve Google Authenticator'ı yapılandırmak için kılavuzlarımıza da göz atabilirsiniz.

  6. E-posta bilgilerinizi güvende tutun.

  Paxful hesabınızla ilişkilendirdiğiniz e-posta adresinizi güvenli şekilde tutun ve işlemler ya da özel sohbetler sırasında ve tanımadığınız kişilerle paylaşmayın. Hacker'lar, hesabınıza ya da kişisel bilgilerinize ulaşmak için e-postanızı hedef alabilirler.

  7. Hesabınızı doğrulayın.

  Telefon numaranızı ve e-posta adresinizi doğrulamak, güvenli bir işlem ortağı olduğunuzu doğrulamakla kalmaz, ayrıca diğer kimlik bilgilerinizle hesabınızı teyit etmek hesaba erişimi kaybetmeniz durumunda ona yeniden ulaşabilmenize de yardımcı olur.

  Faydalı bağlantılar:
  Telefonumu ve e-postamı nereden doğrulayabilirim?
  Kimliğimi nasıl doğrulayabilirim?
  Telefon doğrulama kılavuzu
  E-posta doğrulama kılavuzu
  Kimlik doğrulama kılavuzu
  Adres doğrulama kılavuzu

  8. Kimlik hırsızlığı dolandırıcılığından korunun.

  Size saldırmayı deneyebilecek farklı dolandırıcılar vardır: web sitelerini taklit edenler, sahte e-posta ve SMS gönderenler, işlem sohbetlerine şüpheli ve kötü niyetli bağlantı gönderenler.

  Servis sağlayıcısı olarak güvenlik seviyelerimizi daima geliştiriyoruz. Ancak, sizin de biraz çabanız olmadan sizi tam koruyamayız.

  • Daima ziyaret ettiğiniz sitelerin alan adlarını kontrol edin.

  Hesap ayrıntılarını girmeden önce adres çubuğunda https://paxful.com yazdığından emin olun. HTTPS SSL sertifikası önemlidir.

  • Şüpheli e-postalarla etkileşime girmeyin. Size kuşkulu görünen e-postaları açmamak en iyisidir.

  Şüpheli bağlantılara tıklamayın veya hassas verilerinizi paylaşmayın. Daha fazla bilgi için bakın: Şüpheli bir e-posta adım. Paxful'dan mı?

  • Bilinmeyen göndericilerden gelen beklenmedik SMS mesajlarına karşı dikkatli olun.

  Paxful size yalnızca 2 adımlı doğrulama ve telefon doğrulamasıyla ilgili SMS gönderir.

  • İşlem sohbetlerinde dikkatli olun.

  Dolandırıcılar sizi site dışı işlemlerde kandırmaya çalışabileceklerinden, sizi taklit edebileceklerinden ya da onlarla emanet dışı sistemde işlem yaptığınızı gösterebileceğinden işlem sohbetlerinizde iletişim bilgilerinizi paylaşmayın. Teklif koşullarında veya talimatlarında açıkça belirtilmediği müddetçe kişisel bilgilerinizi kesinlikle vermeyin.

  İşlem sohbetinde bilinmeyen bağlantılara tıklamayın. İdeal olarak, üçüncü taraf bağlantılarını gerektiren işlemlerden tamamen kaçının.

  9. Başka birinden Paxful hesabı satın almaya çalışmayın.

  Büyük ihtimalle satıcı sizi kandırmaya ve siz hesaba fon yükledikten sonra hesaba erişmeye çalışabilir. Bu durum, Paxful Hizmet Şartları’na aykırı olduğu için bu tür hesaplar yasaklanır.

  10. Cihazları ve uygulamaları çıkış yapmaya zorlayın.

  Bilgisayarınızın veya akıllı telefonunuzun ekranını kilitlemek yeterince güvenli değildir. Cihazınızı kaybedebilir veya genel kullanıma açık bir bilgisayar kullandığınız durumlar olabilir, bunlar da kötü niyetli kişilere ek fırsatlar yaratabilir. Oturumunuzun sonunda Paxful uygulamanızdan veya platformundan çıkış yapmak iyi bir uygulamadır, özellikle de başkalarının erişebileceği herkese açık cihazları kullandığınızda.

  11. Tarayıcınızı ve işletim sisteminizi güncel tutun.

  Hackerlar, mevcut güvenlik düzeylerini aşmak için sürekli olarak yeni yöntemler bulur. Bu nedenle tarayıcılar ve işletim sistemleri geliştiriciler tarafından sürekli olarak iyileştirilir ve düzenli olarak güncellenir. Bu nedenle, bu güncellemeleri makinenize yüklemek ve tarayıcınızın her zaman güncel olduğundan emin olmak önemlidir. Aynı zamanda, güvenilmeyen geliştiricilerin gereksiz yazılımlarını indirmeyin.

  12. Uç Nokta Güvenlik yazılımınızı güncel tutun. (Virüsten koruma, kötü amaçlı yazılımdan koruma, kişisel güvenlik duvarı)

  Makinelerinizde resmi olarak lisanslı güvenlik yazılımlarının sürümlerini kullanmanızı öneririz. Bu yazılımların ayrıca sık sık güncelleme ve bakım gerektirdiğini unutmayın.

  13. Herkese açık Wi-Fi etkin noktalarının kullanımından kaçının.

  Hackerların wi-fi etkin noktalarını kötüye kullanmasının çeşitli teknik yöntemleri vardır. İdeal olarak, kablolu bağlantı veya korumalı bir wi-fi ağı kullanın.

  Yukarıda listelenen noktalar en önemlileridir. Ancak, çevrimiçi güvenlik konusunda öğrenilecek daha fazla şey vardır. Çevrimiçi güvenlik, kimlik koruması vb. konuları hakkında daha fazla bilgi edinin ve karşılaştığınız en yeni önerileri ve en iyi pratikleri uygulayın.

 • Birisi hesabıma giriş yaparsa ne yapmam gerekir?

  Birinin hesabınıza erişim sağladığını düşünüyor ya da kullanıcı bilgilerinizin tehlikede olduğundan şüpheleniyorsanız, bu durumda desteğe başvurmadan önce bile belli şeyleri halletmelisiniz. İki Adımlı Doğrulama'yı etkinleştirmek, bu tür durumların olmasını önlemenin iyi bir yoludur. Ancak, böyle bir aksilik durumunda şunları yapabilirsiniz:

  Birisi hesabınıza giriş yaptıysa fakat sizin hala hesaba erişiminiz varsa.

  Aşağıdaki işlemlerden birini yapın:

   1. Genellikle, hesabınızda yeni veya beklenmedik bir giriş olduğunda, izinsiz girişten şüpheleniyorsanız raporlama ve hesabınızı kilitleme bağlantısını içeren bir e-posta yoluyla hemen sizi bilgilendiririz. E-postadaki bağlantıyı tıklamanız yeterlidir. Hesabınız hemen kilitlenir ve tüm oturumlar sonlandırılır. Ne kadar hızlı hareket ederseniz, BTC'nizi kurtarma şansınız o kadar yüksek olur. Ardından, hesabınıza yeniden erişim sağlamak için destek ekibine başvurun . Daha sonra, hesabınızı korumak için gerekli adımları atın
   2. Alternatif olarak, hesabınıza bağlı olduğunuzda, aşağıdaki adımlarla devam edin.

  Hesabınızın güvenliğini sağlamak için adımlar:

  1. Şifrenizi güvenli bir şifre ile değiştirin (diğer e-postalarda ya da sitelerde KULLANMADIĞINIZ bir şifre olmalıdır). Karmaşık bir şifre bulmaya çalışın, ancak aynı zamanda hatırlayabileceğinizden emin olun.
  2. E-posta veya telefon numarası gibi diğer ayarlarınızdan hiçbirinin değiştirilmediğinden emin olmak için göz atın. Bilmediğiniz şeylere değiştirilmişlerse, onları yeniden değiştirin.
  3. Aktif oturumunuza gidin (Ayarlar > Güvenlik > Aktif Oturumlar) ve yanlarında bulunan Kapat simgesine tıklayarak tüm oturumlardan çıkış yapın.
  4. Hesabınızdan çıkış yapın.
  5. Yeni şifrenizi kullanarak tekrar oturum açın.
  6. Google Authenticator(iPhone/Android) veya Authy (Mac/Windows) indirin.
  7. Paxful'da 2 adımlı doğrulamayı açın ve telefonunuzdaki kodu taratın. İşlemlerinizi daha güvenli hale getireceğinden hem oturum açma hem de para gönderme işlemleriniz için 2 Adımlı doğrulamayı etkinleştirmeyi unutmayın. Daha güvenli olduğundan SMS ile 2 adımlı doğrulamalı Authy veya Google Authenticator kullanmanızı öneriyoruz. Giriş yapmak ya da bitcoin göndermek istediğiniz her zaman uygulamayı açıp kodu girmeniz yeterlidir.
  8. Güvenlik sorularınızı oluşturarak bir yere not edin. Telefonunuzu kaybederseniz ve 2 Adımlı Doğrulamanızı sıfırlamanız gerekirse bu soruların cevaplarına ihtiyacınız olacak.

  Not:

  • Destek ekibimiz bilgisayar korsanlarını tespit ederek fonlarınızı kurtarabilirse, sizinle iletişime geçeriz. Genellikle bilgisayar korsanları eylemlerini çok iyi gizledikleri için onları takip etmek ve Bitcoin işlemlerini geriye almak neredeyse imkansızdır.
  • Bilgisayar korsanları, genellikle e-postalarınıza veya diğer hesaplarınıza girerek erişim sağladığı için çevrimiçi olduğunuz diğer hesaplardaki şifrelerinizi değiştirmeniz önerilir.

  Hesabınıza giriş yapamıyorsanız:

  1. Destek ekibiyle iletişim kurun ve destek temsilcilerimizin talep ettiği tüm bilgileri sunun. Hesap sahibinin siz olduğu doğrulandığında, destek birimine HESABIN KİLİTLENMESİNİ istediğinizi belirtin. Destek Ekibi, sizin bir hacker olmadığınızı kanıtlayacak yeterli veri olup olmadığına bakacaktır (ve hesabınıza yeniden erişmenizi sağlamaya çalışacaktır). Bir kurban olduğunuz ve hesabın gerçekten size ait olduğu doğrulandığında, hesaba erişiminiz yeniden sağlanacaktır.
  2. Giriş yaptığınızda, hemen hesabınızı güvenlikli hale getirin.

  Bu nasıl oldu ve tekrarlanmamasını nasıl sağlarım?

  Bu durumun tekrarlanmasını önlemek için, farklı sitelerde aynı şifreyi kullanmamanızı ve Google Authenticator uygulaması ile 2 Adımlı Doğrulama'yı etkinleştirmenizi öneririz.

  Paxful'da fonlarınızı olabildiğince güvende tutmak için güvenlik işlemlerini düzenli olarak iyileştiriyoruz.

  Peki, bitcoinler nereye gitti?

  • Hesabınıza kimin giriş yaptığını görmek için hesap etkinliğinize bakın. Hesabınıza erişenin IP adresini not edin.
  • Bitcoin'lerinizin gönderildiği bitcoin adresini görmek için cüzdan kayıtlarınıza bakın.

  Bitcoin adresi ve hırsızın IP adresi elinizde olduğu için birtakım bilgilere sahipsiniz ancak hırsızları bulmanın genellikle mümkün olmadığını unutmayın. Hırsızlar genellikle VPN’in ve bitcoin’in genel anonimliğinden yararlandığı için ne yazık ki destek ekibimiz daha detaylı bir inceleme için gerekli kaynaklara sahip değildir. Bu yüzden fonlarınızı bulmak neredeyse imkansız olduğu için, hesabınızı olabildiğinde güvenli tutmaya özen gösterin.

 • Şüpheli bir e-posta aldım. Paxful tarafından mı gönderildi?

  Bizden veya bizimle ilişkili olduğunu iddia eden bir kuruluştan gelmiş gibi görünen şüpheli bir e-posta aldıysanız, bu tür e-postalardaki bağlantıları tıklamayın, ekleri indirin veya yanıt vermeyin. E-postanının tamamını [email protected] adresine yönlendirerek bu tür e-postaları Destek ekibimize bildirin. Nereden geldiğini araştırmamıza ve diğer müşterilere yayılmasını önlemek için harekete geçmemize yardımcı olacak e-posta başlığını ve konu satırını da ekleyin.

  Resmi Paxful e-posta adresleri:

  [email protected]

  [email protected]

  [email protected]

  [email protected]

  [email protected]

  [email protected]

  Paxful'un asla talep etmeyeceği bilgiler:

  • Tam kredi kartı numaranız ya da diğer finansal bilgiler
  • Şifreniz
  • Tek seferlik 2 faktörlü parolanız (kod)

  Bir kimlik hırsızlığı e-postası nasıl tespit edilir:

  Dolandırıcılar taktiklerini sık sık değiştirseler de kimlik avı veya kimlik sahtekarlığı girişimlerinin bu klasik belirtilerini göz önünde bulundurun:

  • Banka hesabınızı, kullanıcı adınızı, şifrenizi, sosyal güvenlik numaranızı veya kimliğinizi isteyebilirler. Bu bilgileri asla paylaşmayın.
  • Hesabınızın ele geçirildiğine dair bir iddia. Böyle durumarda, "no-reply" e-posta adreslerinden sadece otomatik mesajlar gönderebiliriz.
  • Hesap bilgilerinizi doğrulamak için bağlantı içeren fakat talep etmediğiniz bir e-posta.
  • E-posta adresinde yazım hataları. Şöyle şeyler görmek yaygındır: [email protected] (yazım hatası).
  • www.paxful.com sitesine yönlendirmeyen şüpheli bağlantılar. Giriş bilgilerinizi girmeden veya bir bağlantıyı tıklamadan önce, Enter tuşuna basmadan URL'yi adres çubuğunuza kopyalayarak tekrar kontrol edin.
  • Tasarımımızı kopyalayan e-postalar. Bu tür e-postalar, platformumuza benzer resimler ve renkler kullanarak sizi e-posta adresindeki veya web sitesi bağlantılarındaki yazım hatalarından uzaklaştırmayı amaçlamaktadır.
  • .HTML eklentili e-postalar.

  Hesabınızı nasıl koruyabileceğinize dair daha fazla bilgi için güvenlik kılavuzumuza göz atın.

   

 • Güvenlik sorularının ayarlanması

  Güvenlik soruları Paxful'da hesabınızı korumanın önemli bir parçasıdır. Güvenlik soruları, hesabınızı kaybetmeniz durumunda erişiminizi geri kazanmanıza yardımcı olur. Güvenlik sorularınızı yapılandırmak için bu adımları izleyin.

  1. Paxful hesabınıza giriş yapmak için, sayfanın sağ üst köşesindeki kullanıcı adınızın üzerine gelin ve görüntülenen içerik menüsünden Ayarlar seçeneğini tıklayın.
  Email_verification_1_2_copy.png
  Ayarlar sayfası görünecektir.
  2.Soldaki menüde, GÜVENLİK SORULARINI AYARLA seçeneğine tıklayın.
  Questions2.png

  Güvenlik sorularınızı belirleyin iletişim kutusu görünür.
  3. Yanıtları belirle bağlantısına tıklayın.
  Questions3.png
  Yanıtları belirle iletişim kutusu görünecektir.
  4. Açılır listelerden 3 güvenlik sorusu seçin. İlgili yanıtları soruların altındaki alanlara yazın.
  Questions4.png

  Uyarı: Yanıtlarınızı iki kez kontrol edin ve onları hatırlayacağınızdan emin olun. Gerektiğinde, soruların yanıtlarını tam olarak bu alana yazıldığı şekilde hatırlamak zorundasınız. Yanıtları unutursanız, hesabınıza erişimi kurtarma işlemi daha da zorlaşacaktır.

  İpucu: Güvenlik sorularınız için cevap seçerken, sosyal medya profillerinizde bulunmayan bilgileri kullanın. Örneğin, “okuldaki en iyi arkadaşın kimdi?” sorusuna gerçek bir isimle cevap vermeyin. Bunun yerine o kişinin takma adını kullanın.

   5. Kaydet seçeneğine tıklayın.
  Questions5.png
  Güvenlik sorularınız belirlendi. Hesap ayarları sayfasına geri dönmek için yeniden yönlendirileceksiniz.


  Hesabınızı nasıl koruyabileceğinize dair daha fazla bilgi için, güvenlik kılavuzumuza göz atın.

 • 2 Adımlı Doğrulama Sorunlarını Çözmek

  İki adımlı kimlik doğrulama (2FA) ve iki adımlı SMS kodu alma konusunda sorun yaşıyorsanız veya iki adımlı Google Authenticator (GA) kodunuz çalışmıyorsa, lütfen aşağıdaki sorun giderme ipuçlarını deneyin:

  Google Authenticator

  Google Authenticator kodunuz çalışmıyorsa, bunun nedeni Google Authenticator uygulamanızın cihazınızla doğru şekilde senkronize olmaması olabilir. Cihazınızdaki saati kontrol ettiğinizden ve doğru saat dilimine ayarladığınızdan emin olun. Hatalı bir saat, kodlarda senkronizasyon bozukluğuna neden olabilir.

  SMS

  Cihazınız 2 adımlı SMS iletilerini almıyorsa, aşağıdaki hususları kontrol edin.

  • 2 adımlı kod oluşturulduğunda cihazınızın açık olduğundan emin olun
  • 2 adımlı kod oluşturulduğunda cihazınızın yeterli hücresel sinyale sahip olduğundan emin olun.
  • SMS sağlayıcımız uluslararası dolaşımdaki cihazlarda SMS dağıtımını garanti edemediğinden, cihazınızın yerel ağınız dışında dolaşımda olmadığından emin olun.
  • Cihazınızın SMS gelen kutusunun dolu olmadığından emin olun.

  Not: Birçok kez 2 adımlı SMS kodu oluşturmaya çalıştıysanız ve hala kod almadıysanız, sistemimiz kod göndermeyi durdurmuş olabilir. Durum böyleyse, lütfen 24 saat bekleyin ve 2 adımlı SMS kodlarını tekrar oluşturmayı deneyin. Hala 2 adımlı SMS kodlarını almakta sorun yaşıyorsanız, SMS iletilerinizi engelleyip engellemediklerini öğrenmek için ağ sağlayıcınızla iletişim kurun.

  Google Authenticator veya Authy ile 2 adımlı doğrulama ayarlama şekline dair makalemize göz atın. Ayrıca, hesabınızı nasıl koruyabileceğinize dair ipuçları için güvenlik kılavuzumuza göz atın.

   

 • Şifremi unuttum

  Paxful hesabınızda oturum açamadığınızda şifrenizi sıfırlamak için:

  1. Ana sayfadaki Giriş Yap düğmesine tıklayın
  2. Alt kısımdaki "Şifrenizi mi unuttunuz?”a tıklayın.
  3. Kayıtlı e-posta adresinizi girin.
  4. ŞİFRE TALEP ET düğmesine tıklayın.
  E-posta adresinize [email protected] adresinden bir e-posta gönderilir.
  5. E-postayı açın ve ŞİFRENİZİ ŞİMDİ SIFIRLAYIN'a tıklayın.
  Web sitesine yeniden yönlendirildiniz.
  6. Aşağıdaki alanları tamamlayın.
  ForgotPassword.png

  Alan Adı Açıklama Yorumlar
  E-posta E-posta adresinizi girin.  
  Şifre Yeni bir şifre girin. Yeni şifreniz:
  En az 6 karakter uzunluğunda olmalı,
  Bir küçük harf,
  Bir özel karakter (@#* vb.),
  Bir rakam ve
  Bir büyük harf içermelidir

  Şifreyi onayla

  Yeni şifreyi tekrar girin. Şifre, önceki alana girilenle tamamen aynı olmalıdır.

   7. ŞİFREYİ SIFIRLA seçeneğine tıklayın.

  Not: 

  • E-postanıza gelen şifreyi sıfırlama bağlantısı 60 dakikalığına geçerlidir.
  • Bir bağlantıyı birden fazla kez istediyseniz, e-posta ile gelen en son bağlantıyı kullanın.

  Hesabınızın güvenliğini artırma konusundaki daha fazla bilgi için güvenlik kılavuzumuza bakın. Profil ayarlarınızdan da şifreyi nasıl değiştirebileceğinize bakabilirsiniz.

10 makalenin tümünü görüntüle

Paxful Cüzdan

 • Bitcoin'leri Paxful cüzdanından harici cüzdanıma gönderebilir miyim?

  Cüzdan sayfasında Paxful cüzdanınızdan harici bir cüzdana bitcoinleri kolayca gönderebilirsiniz. Tüm büyük bitcoin cüzdan türlerini destekliyoruz, ancak bir istisna vardır.

  Şu anda kullanımda olan üç Bitcoin adresi vardır:

  1. 1 rakamıyla başlayan P2PKH adresleri.
   Örnek: 1BvBMSEYstWetqTFn5Au4m4GFg7xJaNVN2.
  2. P2SH adresleri 3 sayısıyla başlar.
   Örnek: 3J98t1WpEZ73CNmQviecrnyiWrnqRhWNLy.
  3. "bc1 adresleri" olarak da bilinen Bech32 adresleri bc1 ile başlar.
   Örnek: bc1qar0srrr7xfkvy5l643lydnw9re59gtzzwf5mdq.

  Bech32, birçak kur platformu haricinde yazılım ve donanım cüzdanlarının çoğunluğu tarafından desteklenir.

  Paxful Cüzdanı , P2PKH cüzdanına ve P2SH cüzdanından çekimlere izin verir ancak Bech32 cüzdanlarına çekimlere izin vermez.

  Bech32 cüzdanına BTC göndermeye çalışıyorsanız, bir hata mesajı alacaksınız: “Bilinmeyen bitcoin adresi.” Bir çözüm olarak, bitcoinlerinizi çekmek için farklı bir cüzdan kullanmanızı öneriyoruz.

  Ayrıca Paxful cüdanından nasıl bitcoin gönderileceğine Ve Paxful ücret ayrıntılarına göz atın.

 • Bitcoin işlem durumunu nasıl kontrol edebilirim?

  Bir Paxful cüzdanından diğerine bitcoin gönderirseniz, işlem anında gerçekleşir. Ancak, harici cüzdandan veya cüzdana işlem yaparsanız, işlemi izlemeniz gerekebilir. İşte bitcoin işlemlerini durumunu kontrol etmenin yolları:

  1. İşlem kimlik numarasına bakın. Gönderici cüzdan sağlayıcısının işlem geçmişinde veya ATM durumunda, ekranda veya makbuzunuzda bunu görebilirsiniz. Şöyle bir şey olacaktır: e2e400094he873ec4af1c0ae7af8c3697aaace9f7f56564137dd1ca21b448502s

  2. https://live.blockcypher.com/ veya https://www.blockchain.com/explorer adresine gidin ve arama alanına işlem numarasını yazın veya yapıştırın. İşleminizin kaç doğrulamaya sahip olduğunu görebilmelisiniz.

   Eğer üç veya daha fazla doğrulama varsa, alıcı tutarı almış olmalıdır. İşlem hala alıcı cüzdanında görünmüyorsa, alıcının cüzdan sağlayıcısıyla iletişim kurun.

   İşlemin üçten az doğrulaması varsa, fonlar gönderen cüzdandan çıkmış ama işlem hala beklemede görünüyorsa. İşleminiz "Hiçbir İşlem Bulunamadı" şeklinde görünüyorsa, işlem gönderici cüzdandan hiç çıkmamış demektir. Bu durumda, gönderici cüzdanın hizmet sağlayıcıyla iletişim kurmalısınız.

  Cüzdanınızdan nasıl para gönderebileceğinizi ve Paxful cüdanınıza nasıl bitcoin aktarabileceğinizi gösteren kılavuzumuza göz atın. Buna ek olarak, Paxful ücretlerine buradan hızlıca bakabilirsiniz..

 • Bitcoin alma ve yatırma

  Paxful'a kaydolduğunuzda, ücretsiz bir bitcoin cüzdanınız da olur. Bu ücretsiz cüzdan ile varsayılan bir bitcoin adresi de alırsınız. Bu adres, anlaşılabilir bir sıralaması olmayan rakam ve harfler (hem büyük hem de küçük harf) içeren uzun ve karmaşık bir şifre gibi görünür. 

  Bu adresin süresi asla dolmaz, bu yüzden kopyalayın ve diğer cüzdanlardan veya Bitcoin ATM'lerinden bitcoin almak için kullanın. Ekstra gizlilik/güvenlik için yeni bir bitcoin adresi de oluşturabilirsiniz. İstediğiniz kadar bitcoin adresi oluşturabilir ve bunları istediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

  Diğer insanların bu adrese gönderdiği bitcoinler direkt olarak cüzdanınıza aktarılır. Bu her zaman anında gerçekleşmez. Bunun nedeni, bitcoin işlemlerinin geri alınamaz doğada olması ve bu nedenle Bitcoin ağının, bitcoin, cüzdanınıza aktarılmadan önce işlemi üç kez onaylamasının gerekmesidir. Sabırlı olun ve biraz zaman tanıyın. Bitcoinler gönderildikten sonra, “0 onayda gelen bitcoin” veya “Onaylanmadı” şeklinde bir bildirim almalısınız. Bu sayım 3'e ulaştığında, cüzdanınızda bitcoinlerinizi görmelisiniz. Bu, Bitcoin ağının ne kadar sıkışık olduğuna bağlı olarak 20 dakikadan birkaç saate kadar sürebilir.

  Paxful cüzdanınıza bitcoin aktarmak için:

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın ve Cüzdan bölümüne tıklayın.
  Deposit1.png

  Cüzdan sayfası görüntülenir.
  2. Ekrandan cüzdan adresini kopyalayın veya ADRESİ KOPYALA bölümüne tıklayın.
  Paxful cüzdanınıza bitcoin göndermek için kullandığınız uygulama veya ATM'de QR kodu taratma seçeneği varsa, Paxful cüzdanınızdan  QR kodunu taratmanız yeterlidir.
  Screenshot_2020-02-06_at_15.23.38.png

  Not:

  • Yeni bir QR koduyla ek bir adres oluşturmak için Yeni adres al seçeneğine tıklayabilirsiniz.
  • Genellikle, QR kodunu taradıktan sonra uygulamalar veya ATM'ler anında aktarım yapmaz, sadece cüzdan adresini sistemlerine indirir. Dolayısıyla, yanlış adresi taradıysanız, işlemi iptal etme şansınız hala vardır.

    3. Paxful cüzdan adresinizi uygulamaya, web sitesine veya ATM'ye girin. QR kodunuzu tarattıysanız, cüzdan adresiniz uygulama ekranında veya ATM'de otomatik olarak görünecektir.
  4. Paxful cüzdanınıza bitcoin gönderimini onaylayın.

  Uyarı: Başka bir kripto para birimi (Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, vb.) değil de bitcoin gönderdiğinizden emin olun. Bu tür işlemler paranızın kaybına neden olabilir.

  Not:

  • Gönderici cüzdan veya ATM'de yeterli miktarın olduğundan emin olun. Minimum BTC işlem tutarının farkında olun.
  • Bitcoini gönderen kişinin işlem ücretini ödeyeceğini unutmayın. Genelde, gönderdiğiniz tutar, ağ ücreti olarak ödeyeceğiniz tutar ve cüzdanınızdan düşülecek toplam tutar siz bitcoin transferini onaylamadan önce size açıkça gösterilir.

  BTC'nin ulaşmasını bekleyin ve hazır olduğunuzda işlem yapmaya başlayın. Ayrıca bitcoin işlem durumunuza daima göz atabilirsiniz.

  Bitcoin ATM'si konusu hakkında daha fazla bilgi edinin veya Paxful cüzdanınızdan nasıl bitcoin gönderebileceğinize göz atın. İşlem yapmaya başlamak istiyorsanız, aşağıdaki kılavuza göz atın: bitcoin satma teklifi oluşturma ve bitcoin satma.

 • Bitcoin göndermek

  Paxful, bitcoin için ücretsiz bir cüzdan hizmeti sunuyor. Bu hizmetin özelliklerinden biri, hem dahili hem de harici kripto para cüzdanlarına bitcoin göndermenizi sağlamaktır. Paxful cüzdanınızdan bitcoin göndermek için:

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın ve Cüzdan bölümüne tıklayın.

  Deposit1.png
  Cüzdan sayfası görünecektir.
  2. BITCOIN GÖNDER seçeneğine tıklayın.
  Screenshot_2020-02-06_at_17.53.35.png

  Paxful cüzdanından gönder iletişim kutusu görünecektir.
  3. BTC TUTARI alanına bitcoin tutarını, ALICI BITCOIN ADRESİ bölümüne alıcı bitcoin adresini girin ve Devam seçeneğine tıklayın.
  send3.png
  4. Alıcının bitcoin adresini ve göndereceğiniz tutarı tekrar kontrol edin. Bitcoin göndermek için 2 adımlı doğrulamayı etkinleştirmişseniz, 2 adımlı doğrulama kodu alanına tek seferlik 2 adımlı doğrulama şifresini girin ve Şimdi bitcoin gönder seçeneğine tıklayın.
  send4.pngBitcoinleriniz başarıyla gönderilir ve Cüzdan sayfasına yeniden yönlendirilirsiniz.

  Not: İşlem durumundan daha da emin olmak için, İşlemler sekmesine gidin ve en son giden işleminize göz atın. Paxful dışı bir cüzdana işlem yaptıysanız, bu tür transferler için işlem durumuna nasıl göz atılır makalemize bakın.

  Uyarı: Ülkeniz OFAC gri listesindeyse, harici cüzdanlara bitcoin göndermek için kimliğinizi doğrulamanız gerekir.

  Paxful cüzdanınıza bitcoin göndermek için nasıl bitcoin yüklenir makalemizi okuyun Bilgi bankamızdan Paxful cüzdan ücretleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

   

 • Yeni Bitcoin cüzdan adresi almak

  Paxful’a üye olduğunuzda ücretsiz bir cüzdanınız olur. Bu ücretsiz cüzdanla birlikte bir de Bitcoin adresi alırsınız. Bununla birlikte, gizliliği en üst düzeye çıkarmak için, her para aldığınızda yeni bir Bitcoin adresine ihtiyacınız olabilir. Bu kısa rehber, Paxful hesabınızda nasıl ek cüzdan adresi oluşturabileceğinizi anlamanıza yardımcı olacaktır.

  1. Adım

  Hesabınıza giriş yapın ve “Cüzdan”a tıklayın.

  Newaddress1.png

  2. Adım

  “Yeni bir adres al”a tıklayın.

  Newaddress2.png

  Lütfen dikkat:

  - Yeni bir adres almak, sadece bir önceki adresin kullanılmış olması halinde mümkündür: yani Paxful haricinde bir cüzdan veya ATM’den BTC almış olmanız halinde!

  3. Adım

  Açılır pencerede, yeni bir adres ve QR kod göreceksiniz. Bunları kopyalayın ve istediğiniz şekilde kullanın.

  Newaddress3.png

  Faydalı ipuçları:

  - Yeni QR kodunuzu kaydetmediyseniz, yeni adresinize dış bir gönderim almadan önce "Yeni bir adres al"a tıklayın, açılır pencerede kodu göreceksiniz.

  NewAddress4_.png

12 makalenin tümünü görüntüle

Hesap Doğrulama

Hesap Doğrulama

 • Hesabımı niçin doğrulamalıyım?

  Hepimiz güvenli ve güvenilir bir ortamda yaşamak ve alışveriş yapmak istiyoruz. Ek doğrulama, hem Paxful ve kullanıcılarımız arasında hem de platformumuzda işlem yapanlar arasında yüksek kaliteli ortaklık kurulmasına yardımcı olur. Bu ortaklık, Müşterinizi Tanıyın aracılığıyla gerçekleşir. Genel olarak 4 doğrulama seviyesi vardır. Bunların hepsi Paxful kullanıcılarına çeşitli avantajlar sağlar:

  1. Seviye

  • E-posta doğrulaması gerektirir.
  • Telefon doğrulaması gerektirir.
  • Hesabınızın güvenlik seviyesini arttırır.
  • Daha yüksek sayıda teklife erişim sağlar.
  • Daha yüksek seviyede güven oluşturur ve itibarınızı pozitif yönde etkiler.
  • İşlem hacmi limiti $1.500 seviyesine kadardır.

  2. Seviye

  • Kimlik doğrulaması gerektirmektedir.
  • İşlem hacmi limitlerini arttırır.
  • Banka Transferi gibi ek işlem metodlarına erişim sağlar.
  • Kendi tekliflerinizi oluşturmanız önemlidir.
  • Web sitesinde bitcoin satma tekliflerinizi görünür hale getirmek için söz konusu olan hesapta 0,02 BTC bakiye bulundurma şartını kaldırır.
  • İşlem hacmi limiti 10.000$ seviyesine kadardır.

  3. Seviye

  • Adres doğrulaması gerektirir.
  • İşlem hacmi limitlerini arttırır.
  • İşlem hacmi 10.000$ ve üzeri olabilir.

  Not: Amerika Birleşik Devletleri'nden kullanıcılar için üç seviyenin hepsi zorunludur.

  4. Seviye

  • EDD (Gelişmiş Durum Tespiti) ya da CDD (Müşteri Durum Tespiti) gibi ek doğrulamalar gereklidir.
  • İşlem hacmi ömrü limitlerini artırır.
  • Çok yüksek hacimli kurumsal hesaplar için edinilebilir.
  • İşlem hacmi 50.000$ ve üzeri olabilir.

  Sonuncu ama en önemli şey, herhangi bir nedenle hesabınıza erişiminizi kaybederseniz, hesabınızı geri almanız çok daha kolay olacaktır.

  Daha fazla bilgi için lütfen Blogumuza göz atın.

 • Doğrulama seviyeleri

  Platformumuzdaki işlem deneyimini mümkün olduğunca daha güvenli hale getirmeyi amaçladığımız için doğrulama işlemleri, Paxful'un önemli bir parçasıdır. Aşağıdaki tabloda, çeşitli doğrulama seviyelerimiz ve bunlara karşılık gelen faydalar listelenmiştir:

  Seviye Gereken Doğrulama İşlem Limiti Başına İşlem Hacmi Limiti (Ömür Boyu) Cüzdandan Para Görderme Limiti (Ömür Boyu) Cüzdana Para Alma Limiti (Ömür Boyu)
  0 Yok 0$ 0$ 0$ Sınırsız
  1 E-posta ve Telefon 1,500$ 1,500$ 1,500$ Sınırsız
  2 Kimlik 10,000$ 10,000$ 10,000$ Sınırsız
  3 Adres 50,000$ Sınırsız Sınırsız Sınırsız
  4 Gelişmiş Durum Tespiti 50,000$ ve üzeri Sınırsız Sınırsız Sınırsız

   

  Not: 

  • İşlem başına limit, mevcut seviyeniz için mevcut olan tüm aktif işlemlerin toplam hacmine göre hesaplanır.  
  • Bu limitler 01.01.2020 tarihine kadar geçerlidir. Hesabınız bu tarihten önce oluşturulduysa, ek doğrulama işlemini tamamlamanız gerektiğini belirten bir e-posta alırsınız.

  Uyarı: 

  Doğrulama gerektirebilecek bazı ek durumlara göz atabilirsiniz. Doğrulama süreci hakkında daha fazla bilgi için lütfen bilgi tabanımızı ziyaret edin.

 • E-posta doğrulama

  E-posta doğrulaması, Paxful'da işlem yapmaya başlamak için gerekli bir süreçtir. Ayrıca, gerektiğinde hesabınızı geri almanız veya kilidini açmanız için hesabınıza ekstra bir güvenlik katmanı ekler. İşte e-postanızı nasıl başarıyla doğrulayacağınızla ilgili adım adım kılavuzumuz.

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın, sayfanın sağ üst köşesindeki kullanıcı adınızın üzerine gelin ve görüntülenen içerik menüsünden Ayarlar'ı tıklayın.
   Email_verification_1.png

   Ayarlar sayfası açılacaktır.

  2. E-posta adresini doğrula sekmesindeki E-postayı yeniden gönder'i tıklayın.
   Email_verification_2.png
   Kayıtlı e-posta adresinize bir doğrulama e-postası gönderilecektir.
  3. Gelen kutunuzdaki [email protected] adresinden gönderilen e-postayı açın ve Doğrulama E-postasına tıklayın. E-posta adresiniz başarıyla doğrulanacaktır.

  Not:

  • Sadece her 20 dakikada yeni bir onay e-postası isteyebilirsiniz.
  • E-postalarımızı normal gelen kutunuzda bulamazsanız, lütfen Spam veya Önemsiz e-posta klasörlerinizi de kontrol edin.
  • E-postanız doğrulandıysa, Hesap ayarlarından özel bir kullanıcı adı belirleyebilirsiniz. Not! Bu sadece bir kez yapılabilir!

  E-postanızı doğruladıktan sonra, telefon numaranızı da doğrulamanızı ve hesabınız için iki adımlı kimlik doğrulama seçeneğini de ayarlamanızı öneririz.

   

 • Telefon numarası doğrulama

  Paxful'da işlem yapmaya başlamadan önce telefon numaranızı doğrulamanız gerekir. Bu işlem, aynı zamanda hesabınız için ekstra bir güvenlik sağlar. Örneğin, hesabınız güvenlik nedeniyle kilitlenmişse ve hesabınıza kayıtlı bir telefon numaranız varsa hesabınızın kilidini kolayca açabilirsiniz. Doğrulanmış bir telefon numarası, iki adımlı kimlik doğrulaması (2FA) için de gereklidir. Paxful'da telefon numaranızı nasıl doğrulayabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

  Not: Başlamadan önce, ilk olarak e-postanızı doğrulamanız gereklidir.

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın, sayfanın sağ üst köşesindeki kullanıcı adınızın üzerine gelin ve görüntülenen içerik menüsünden Ayarlar'ı tıklayın.
   Email_verification_1_2.png

   Ayarlar sayfası açılacaktır.
  2. Sayfanın sol tarafındaki menüden Profil seçeneğini tıklayın.
   Phone_verification_1.png
  3. TELEFON alanına telefon numaranızı girin ve Beni ara veya Kod gönder'i tıklayın.
   Phone_verification2.png

   Not: Arama seçeneğinin tüm ülkelerde desteklenmemesi nedeniyle Kod gönder seçeneğini kullanmanızı öneririz.

  4. a) Beni ara seçeneği
   Sayısal onay kodu içeren bir çağrı alacaksınız. Kodu dikkatlice dinleyerek aşağıdaki alana yazın ve Gönder'i tıklayın. Numaranız doğrulanacaktır.
   b) Kod gönder seçeneği
   Sayısal onay kodu içeren bir SMS mesajı alacaksınız. Bu kodu aşağıdaki alana girin ve Gönder'i tıklayın. Numaranız doğrulanacaktır.
   Phone_Verification_3.png

   Telefon numaranızı onayladıktan sonra 2 Adımlı Doğrulamayı etkinleştirmeyi ve Kimliğinizi doğrulamayı unutmayın.

   

   

 • Kimlik doğrulama

  Kimlik doğrulama işlemi, yatırım deneyiminizi yeni bir seviyeye yükseltir. Bu süreci sizin adınıza mümkün olduğunca kolaylaştırmak için elimizden gelen her şeyi yaptık. İşte Paxful'daki kimliğinizi doğrulamanıza yardımcı olacak adım adım kılavuzumuz.

  Başlamadan önce lütfen telefonunuzu ve e-postanızı doğruladığınızdan emin olun.

  Video Rehber

  İşte doğrulama işlemi süresince size yol gösterecek kısa bir video:

  1. Adım: Doğrulama Sayfasını Açın

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın, sayfanın sağ üst köşesindeki kullanıcı adınızın üzerine gelin ve Ayarlar'ı tıklayın.
   ID2.1.png
   Doğrulama video kılavuzunu içeren bir iletişim kutusu açılacaktır.

  2. Videomuzu izledikten sonra, Doğrulamaya Devam Ey bölümüne tıklayın.
   ID2.2.png
   Doğrulama sayfası görünecektir.

  2. Adım: Bilgilerinizi Girin

  1. Kimlik doğrulama formundaki alanları doldurun.
  ID2.3.png

  Alan Adı Açıklama
  Resimli kimliğinizin verildiği ülke Kimliğinizin düzenlendiği ülkeyi seçin.
  Fotoğraflı Kimlik Belgesi Türü Gönderdiğiniz kimlik belgesinin türünü seçin.

  2. Doğrulama İşlemini Başlat'a tıklayın
  ID2.4.png
  Fotoğraflı kimlik doğrulama sayfası açılacaktır. 

  3. Adım: Fotoğraflı Kimliğinizi Sağlayın

   

  1. Kimlik doğrulama sayfasında Başlat'ı tıklayın.
  ID2.5.png
  Kimlik kartını gönder sayfası açılacaktır.


  2. Kimliğinizin fotoğrafı çekmek mi, cihazınızdan mevcut bir dosyayı yüklemek mi istediğinizi seçin.
  ID2.6.0.png

  Not: Doğrulamanıza cep telefonunuzda devam etmek ister misiniz? Mobile geçilsin mi? bölümünün altındaki bağlantıya tıklayın

  Fotoğraf Çek

  Kimliğinizin fotoğrafını çekmek için belgenizin hazır olduğundan emin olun ve ekrandaki talimatları izleyin.

  1. Fotoğraf çek'e tıklayın.
  ID2.6.png

  2. Başla'ya tıklayın.
  ID2.7.png

  Uyarı: Uygulamaya, cihazınızın kamerasına erişmesi için izni verin.


  Kimlik kartınızı ekranın ortasına yerleştirin ve gerekli tüm detayların görünür olduğundan emin olun. 

  • belgedeki yüzünüz
  • belge numarası
  • adınız

  3. Görüntüyü çekmek için Kamera simgesine tıklayın.
  ID2.7.1.png
  Görüntü çekilir ve ekranda görüntülenir. 

  4. Görüntü net ise Onayla'yı tıklayın. Fotoğraf okunaklı değilse veya sizi tatmin etmediyse, Tekrar Çek'i tıklayarak tekrar deneyin.
  ID2.8.png

  Kimlik kartınızın veya sürücü belgenizin arka kısmını da fotoğraflamak için aynı işlemi tekrarlayın. Pasaport söz konusu ise, bir sonraki adıma geçin.

  Dosya yükleme

  Cihazınızdan bir dosya yüklemek istiyorsanız,

  1. Dosya yükle'yi tıklayın.
  ID2.9.png
  Görüntü yükleme sayfası açılacaktır. 

  2. Dosya seç'i tıklayın ve cihazınızdan bir dosya seçin.

  ID2.10.png

  3. Yeniden denemek istiyorsanız Başka bir dosya seç'i tıklayın. Doğru dosyayı seçtiyseniz Onayla'yı tıklayın.
  ID2.11.jpg

  Kimlik kartınızın veya sürücü belgenizin arka kısmını da fotoğraflamak için aynı işlemi tekrarlayın. Pasaport söz konusu ise, bir sonraki adıma geçin.

  4. Adım: Yüz Doğrulama İşlemini Tamamlayın

  Fotoğraf Çek

  Kimliğinizi gönderdikten sonraki adım, yüz doğrulamanızı tamamlamaktır. Yüz kimliğinizi doğrulamak için:

  1. Yüz doğrulama sayfasında, Devam seçeneğine tıklayın.
  ID2.12.png
  Kameranızı ortalayın sayfası görünecektir.

  2. Kameranızın çalıştığından ve doğru yerleştirildiğinden emin olun. Devam seçeneğine tıklayın.
  ID2.13.png

  Uygulama, yüzün resmine tıklayabilmeniz için cihaz kamerasını etkinleştirir.

  3. Hazır olduğunuzda, Başlat seçeneğine tıklayın.

  selfiestartFinal____.png
  Fotoğrafa tıklarken, şu hususları göz önünde bulundurun:

  • Kameraya doğru bakın.
  • Kıyafetinizin düzgün olduğundan, şapka veya gözlük takmadığınızdan emin olun.
  • Yüzünüzü kameraya doğru yaklaştırarak talimatları izleyin.
  • Yüzünüzün yuvarlak çerçeve içine yerleştirin.

  Bir hata olması durumunda, Tekrar dene'yi tıklayın. İşlemin başarılı olması durumunda fotoğrafınız otomatik olarak Doğrulama Ekibimize gönderilir.
  ID2.14.jpg

  Not: Çabanız başarısız olursa, odadaki ışık miktarını artırmayı deneyin.

  Dosya yükle

  1. Selfie yükle sayfasında, Dosya seç seçeneğine tıklayın.

  ID2.15.png

  2. Yeniden denemek isterseniz, Başka dosya seç bölümüne tıklayın. Seçilen dosya doğruysa, Tamamlandı seçeneğine tıklayın.

  ID_2.0_selfie_complete.png

  Birkaç dakika içinde başvurunuz hakkında bilgilendirileceksiniz! Başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığını öğrenmek için bildirim kutunuza bakın. Ayrıca, doğrulama işleminizin sonucu e-posta ile de gönderilecektir.

  Not:

  • Her kullanıcı için ömür boyunca 5 doğrulama denemesi sınırı vardır!
  • 24 saat içinde bir yanıt almazsanız, bu, kimliğinizin manuel doğrulamadan geçtiği anlamına gelir. Manuel doğrulama 3 günden fazla sürebilir. Sabrınız için teşekkür ediyoruz.

  Herhangi bir sorunuz varsa veya herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, [email protected] ya da iletişim formumuzdan bizimle iletişime geçin. Kimlik doğrulama işleminizi tamamladıktan sonra adresinizi de doğrulamayı da yapabilirsiniz.

   

 • Kimlik doğrulaması zorunlu mudur?

  Tüm kullanıcılarımızı kimliklerini doğrulamaları için teşvik ediyoruz. Ancak, aşağıdaki durumlarda doğrulama işleminin yapılması zorunludur:

  • Yıllık olarak işlem hacimleri ya da cüzdan işlemleri 1,500$'a ulaşan kullanıcılar kimlik doğrulama işlemini tamamlamalıdırlar.
  • Yıllık olarak işlem hacimleri ya da cüzdan işlemleri 10,000$'a ulaşan kullanıcılar kimlik ve adres doğrulama işlemini tamamlamalıdırlar.
  • Daha yüksek ticaret hacimlerine ulaşan veya belirli cüzdan işlemlerinde bulunan kullanıcılar için Gelişmiş Durum Tespiti yapılması gerekebilir ve kendilerinden video doğrulaması da dahil, ek bilgiler istenebilir.
  • 50$'ın üzerindeki alım satım işlemleri için Yüz Yüze Nakit ve Posta Yoluyla Nakit ile bitcoin işlemi yapan kullanıcıların kimliklerini ve adreslerini doğrulamaları gereklidir.
  • Bitcoin satın almak için teklif oluşturmak isteyen kullanıcıların kimlik doğrulamasını tamamlamaları gereklidir.
  • Yüz Yüze Nakit ve Posta Yoluyla Nakit ile bitcoin satın almak veya satmak için teklif oluşturmak isteyen kullanıcıların kimliklerini ve adreslerini doğrulamaları gereklidir.

  Hesabımı doğrulamak istemezsem ne olur?

  Kimliklerini veya adreslerini doğrulamak istemeyen kullanıcılar yine de Paxful hizmetlerini kullanmaya devam edebilirler, ancak doğrulanmamış kullanıcılar için hem işlem ve hem de cüzdan limiti söz konusudur.

12 makalenin tümünü görüntüle

Mobil Cüzdan

Mobil Cüzdan

 • Paxful Mobil Cüzdan

  Paxful Mobil Cüzdan, hem Android hem de iOS içindir. Paxful Bitcoin Cüzdan Uygulaması, Bitcoin'i kendi kişisel kripto para birimi cüzdanınızla göndermeyi, almayı ve saklamayı kolaylaştırır. Bitcoin Cüzdan Uygulaması, aynı zamanda dünyanın en büyük kişiler arası bitcoin platformalarından biri olan Paxful'un en iyi yardımcı aracıdır.

  Paxful cüzdanı kullanın:

  • İstediğiniz zaman ve istediğiniz yerde işlem yapmanıza olanak tanıyan kendi özel kripto para birimi cüzdanınıza Bitcoin gönderip ve alın.
  • Zor kazandığınız Bitcoin'inizi güvenle saklayın ve gerçek zamanlı olarak bakiyenizi kontrol edin.
  • Açık işlemlerinizi Paxful'dan takip edin böylece Bitcoin alıp satarken son işlemlerinizin o anki durumunu öğrenin.
  • Bitcoin cüzdan adresinizi veya QR kodunu diğer yatırımcılarla ve arkadaşlarınızla paylaşın.
  • İşlem yaptığınız insanların sizi daha iyi tanımaları için Paxful Cüzdan profilinizi kişiselleştirin.
  • Dilediğinizde bitcoin'den itibari paraya çevirme kurları için güncelleme alın

  Peki, Bitcoin'inizi daha etkili, daha akıllı ve daha hızlı bir şekilde gönderme, almak ve saklamak için hazır mısınız? Paxful'un gücünü avucunuza almak için şimdi Paxful Bitcoin Cüzdanı'nı Google Play Store veya App Store'dan indirin!

   

 • Mobile uygulama genel bakış

  Videomuza göz atabilir veya aşağıdaki bilgileri okuyabilirsiniz.

  Paxful Bitcoin Cüzdan'ın temel işlevleri hakkındaki hızlı kılavuz.

  Bitcoin alın.

  1. "Al"düğmesine tıklayın.

  2. Benzersiz bir QR kod ve cüzdan adresi oluşturulacak.

  3. QR kodunu tarayın veya Paxful Cüzdanı'nıza gönderilen bitcoinleri almak için adresi Pano'ya kopyalayın.

  Bitcoin gönderin.

  1.   "Gönder" düğmesine tıklayın.

  2. Bitcoin adresini girin veya QR kodu tarayın ve gönder düğmesine tıklayın.

  3. Tutarı girin.

  4. "İşlemi ince" seçeneğinin üzerine tıklayın ve aşağıdaki bilgileri kontrol edin:

  • gönderilen tutar

  • ağ ücreti

  • ücret dahil toplam tutar (gönderilen tutar+ağ ücreti)

  • alıcının cüzdan adresi

  5. Bitcoins göndermek için sağa kaydırın.

  Eğer etkinse, 2 Adımlı Doğrulama kodunu girin.

  6. Bir mesajını alacaksınız: "Bitcoinler alıcının cüzdanına aktarılıyor".

  Bitcoin Alın ve Satın.

  a) "Satın Al" düğmesine tıklayın.

  b) 1. "İşlemler" düğmesine tıklayın.

  2. "Paxful web sitesine git" düğmesine tıklayın.

  MobileTrades.jpg

  Paxful sayfasına yönlendirileceksiniz.

  obileBuyBitcoin.jpg

  Hesap.

  Hesabınızda gerekli değişiklikleri yapın: 2 Adımlı Doğrulama güvenliğini ayarlayın, PIN'i, şifreyi veya tercih ettiğiniz para birimini değiştirin.

  mobileaccount.jpg

  Satış ortaklığı.

  Satış ortaklığı bağlantınızı paylaşın.

  MobileShareAffiliate.jpg

  Bildirimler.

  Direkt Mobil Uygulama tarafından gönderilen en son bildirimleri kontrol edin.

  Mobilesignedup_.jpg

 • Mobil uygulama ile başlamak

  Paxful Mobile Uygulaması'nı indirdikten sonra hesabınızı kaydedebilir, giriş yapabilir ve Paxful'da işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

  Nasıl kayıt olunur?

  1. Adım

  Paxful Bitcoin Cüzdan Uygulamasını açın. "Hesap Oluştur"u tıklayın.

  Mobilefreewallet.jpg

   

   

  2. Adım

  E-postanızı girin ve bir şifre oluşturun.

  MobileCreateAccc.jpg

  3. Adım

  Onaylamak için "Hesap Oluştur"u tıklayın.

  MobileCreateAcc.jpg

  4. Adım

  Kod için gelen e-postanızı veya SMS gelen kutunuzu kontrol edin. Kodu uygulamaya girin.

  MobileVerify.jpg

  5. Adım

  Hızlı erişim için bir PIN kodu belirleyin.

  MobileSetPin.jpg

  6. Adım

  PIN kodunu tekrar girin.

  MobileRe-enterpin.jpg

  Artık Paxful Mobile Cüzdan'ı kullanmaya hazırsınız!

  MobileGetStarted.jpg

 • Mobil Cüzdan: sorunlar ve çözümler

  "Cüzdan" sekmesinde bir alım satım işlemi başlatmak için teklifler bulabileceğiniz Paxful web sitesini açan "Satın Al" ve "Harca" düğmesi vardır.

  Uygulama şu anda teklif oluşturmayı desteklemiyor. Bu amaç için Paxful web sitesini kullanın.

  Uygulama "Cüzdan" sayfasındaki son 20-60 işlemi gösterir, bu işlemlerden birine tıklayarak işlemle ilgili ayrıntılı bilgilere erişebilirsiniz.

  Parmak izi, "Güvenlik" bölümündeki "Hesap" sekmesinden etkinleştirilebilir:

  • Öncelikle, cihazdan iOS parmak izi seçeneği etkinleştirilmelidir. Parmak izi tanıma özelliği 3 defadan fazla başarısız olursa - bir PIN kodu girmeniz gerekecektir.
  • Android cihazlar parmak izi seçeneğini desteklemeli ve cihaz ayarlarından etkinleştirilmelidir. Standart olarak deneme girişimi için sınırlama yoktur. Parmak izi taraması çalışmıyorsa, pencereyi kapatın ve bunun yerine bir PIN kodu kullanın.

  Oturum açma sorunu nasıl çözülür?

  Oturum açma sorunları:

  • Şifreyi görmek için her şifre alanında bir seçenek vardır. Lütfen şifreyi doğru olarak girip girmediğinizi kontrol edin.
  • Bazı sorunlar, uygulamanın daha eski bir sürümünü kullanmanız nedeniyle olabilir. Sistem, zaman zaman sizi uygulamanın en son sürümüne güncellemeye zorlar, ancak bu yine de sorunun %100 çözülmesini sağlamaz. Lütfen uygulamayı Google Play Market'te veya Appstore'da açın ve en son sürümü indirin.
  • Kullandığımız Antibot çözümleri, cihazda, ağda, bölgede vb. şüpheli bir etkinlik tespit ederse kullanıcıları engelleyebilir. Önceki tüm adımları denediyseniz, lütfen durumunuzu araştırmamız için [email protected] adresi ile iletişime geçin.

  Hatalı bakiye sorunu nasıl çözülür?

  1. Mobil uygulamayı en son sürümüne güncelleyin.
  2. Uygulamadan çıkış yaptıktan sonra tekrar oturum açın.

  Face ID'yi kullanabilir miyim?

  Face ID sadece uygulamayı yaklaşık 1 dakika veya daha uzun bir süre kullanmadığınızda (uygulamayı kapatmadan) çalışır. Uygulamayı kapatırsanız PIN kodu gerekir. Face ID özelliği 3 defadan fazla başarısız olursa - bir PIN kodu girmeniz gerekir. Face ID sadece iOS cihazlarında kullanılabilir.

  Fiziksel malların satışını yapan perakendeciler, bir ödeme aracı olarak müşterilerden Bitcoin almak için uygulamayı nasıl entegre edebilirler?

  Uygulamanın son sürümleri Big21'i destekler ve BTC almak için QR kodu sağlar.
 • Çin'de Paxful Mobil Cüzdan uygulamasını yükleme

  Çin'de Paxful Cep Cüzdanı'nın Android sürümünü kullanmak mı istiyorsunuz? İnternet kısıtlamaları nedeniyle Google Play’e erişemiyor musunuz? Buradaki adımları takip ederek Mobil Cüzdan uygulamamızı başarılı bir şekilde kurabilirsiniz.

  1. Adım

  Cihazınıza bir VPN hizmeti kurun.

  Çin'de birçok VPN sağlayıcısının web sitesi engellenmiştir. Ancak, popüler sağlayıcılar erişilebilir "ayna" web siteleri (farklı bir URL ile sitenin tam kopyalarını) oluşturdular. Bu web siteleri internette bulunabilir.

  En popüler VPN hizmetleri:

  • Express VPN
  • VyprVPN
  • Nord VPN
  • Surfshark
  • Astrill
  • StrongVPN

  Lütfen dikkat: Çin'de çalışıp çalışmadığından emin olmadan VPN satın almayın!

  2. Adım

  Google Play'i indirin ve uygulamamızın en son sürümünü edinin.

  1. Google web sitesine gidin. Bağlantı burada.
  2. Mobil cihazınıza Google Play Uygulamasını indirin.
  3. Google Play Market'te Paxful Bitcoin Cüzdanı uygulamasını arayın veya web sitemize gidin.

  Güvenli ve pratik işlem yapılmasına imkan veren mobil uygulamamızı yükledikten sonra, lütfen Müşteri Deneyimi Ekibimize herhangi bir ek soru sormaktan veya SSS bölümlerimizi göz atmaktan çekinmeyin.

   

Ortaklık

Paxful Girişimcilik Programı

 • Paxful Girişimcilik Programı

  Paxful Girişimcilik Programı Nedir?

  Paxful Girişimcilik Programı, yeni kripto profesyonellerinin Paxful ve diğer kripto meraklılarını yer desteği, pazarlama çalışmaları, sosyal etkinlikler ve Paxful tarafından verilen ödüllerle desteklemeye adadıkları uluslararası bir girişimcilik programıdır.

  Başarıyı esas alan bu 3 seviyeli program, her girişimciye daha fazla büyüme fırsatı sunar.

  • 1. Seviye Girişimciler
  • 2. Seviye Temsilciler
  • 3. Seviye İş Ortakları

  Girişimciler (Peeks), her seviyenin gereksinimlerini yerine getirdiklerinde Paxful tarafından ödüllendirilirler ve bir sonraki seviyeye yükseltilirler.

  Nasıl Paxful Girişimcisi Olunur?

  #Paxful Girişimcisi olmak çok kolaydır! Sadece birkaç dakikanızı ayırarak buradaki başvuru formunu doldurun. Formun tarafımıza ulaşmasından sonraki 10 gün içinde sizinle iletişime geçeceğiz. İlk aşamayı başarıyla geçerseniz, kısa bir video görüşmesi için davet edileceksiniz. Video görüşmesini de geçtikten sonra, resmen bir #Paxful Peer olacaksınız!

  Paxful Girişimcisi olmanın avantajları nelerdir?

  • Paxful Promosyon Ürünleri: Markamızı tanıtan ve temsil eden ürünler
  • Paxful Promosyon Hediyeler: Potansiyel yeni Paxful kullanıcılarınıza verecek ürünlerdir
  • Bölgenizdeki sadece Paxful etkinlikleri için davetiyeler
  • Paxful çalışanlarına ve moderatörlerine hızlı erişim için VIP Destek
  • Bir ay boyunca haftalık canlı çevrimiçi eğitim
  • Sınırsız Satış Ortaklığı Programı kazançları
  • Paxful'da işlem yaptıktan sonra siz 5 USD değerinde BTC ve kaydolan her yeni kullanıcı (tam olarak Müşterinizi Tanıyın doğrulaması olan) için ise 5 USD değerinde BTC kazanırsınız
  • Paxful çalışanı olmanızın yolunu açabilecek bir büyüme fırsatı

  Paxful Girişimcilik Programı'ndaki farklı seviyeler nedir?

  Başvuruzu gönderdikten ve bir video görüşmesinden geçtikten sonra, Paxful Girişimcisi (Peer) seviyesinde olacaksınız. Paxful Girişimcisi seviyesi çok sayıda avantajla birlikte gelmektedir. Yüksek performans gösterip önceden tanımlanmış koşulları karşıladığınızda, bir sonraki seviyeye geçebilir ve sonunda potansiyel olarak Paxful çalışanı olabilirsiniz. Seviyenize göre farklı ödüller kazanırsınız:

  • Paxful Girişimci: Girişimci rozeti, canlı eğitimler, Girişimci Promosyonları (SWAG), VIP desteği ve Paxful etkinliklerine davet
  • Paxful Temsilci: Diğer parasal bonusların yanı sıra toplantılarınız için sponsorluk
  • Paxful İş Ortağı: Aylık maaş, bir Paxful ofisini ziyaret etme ve bir Paxful çalışanı olabilme fırsatı, becerilerinizi ve bilgilerinizi geliştirmek için çeşitli kariyer imkanları.

  Paxful Girişimciyim, nasıl Temsilci seviyesine yükselirim?

  Temsilci seviyesine terfi etmek için aşağıdaki koşulları yerine getirmelisiniz:

  • Girişimci Testini Geçmek
  • Başarılı Çevrimiçi Grup Denetimi
  • Haftada en az 5 defa #PaxfulPeer etiketi ile sosyal medyada mesaj yayınlamak
  • Paxful'a 21 yeni kullanıcının kaydolmasını sağlayın (Tam Müşterinizi Tanıyın onaylı, en az 1 işlem)
  • Paxful platformu ve yeni özellikler için haftalık geri bildirim

  Temsilci olmanın avantajları nelerdir?

  Temsilciler düzenli olarak kaliteli içerikler oluşturan, başarılı toplantı organizasyonları düzenleyen ve satış ortaklarını genişleten kişilerdir. Bu seviyedeki üyeler içerik üretirler ve yeni kullanıcı kazandırırlar. Temsilci seviyesine geçerek sahip olacaklarınız:

  • Girişimci seviyesinini avantajları
  • Temsilci Promosyonları (SWAG)
  • Temsilci Rozeti
  • Sponsorlu toplantılar için 500$'a kadar hibe
  • Paxful'da işlem yaptıktan sonra siz 5 USD değerinde BTC ve kaydolan her yeni kullanıcı (tam olarak Müşterinizi Tanıyın doğrulaması olan) için ise 5 USD değerinde BTC kazanırsınız.
  • Satış Ortaklığı Programı Kazançları
  • Kaliteli içerikler için bonuslar
  • Başarılı organizasyonlar için bonuslar

  Temsilci statümü korumak için ne yapmam gerekiyor?

  • Başarılı organizasyonlar düzenleyin
  • Haftada en az 5 defa #PaxfulPeer etiketi ile sosyal medyada mesaj yayınlamak
  • Aylık olarak bir sosyal medya kampanyası
  • Paxful platformu ve yeni özellikler için geri bildirim
  • Çevrimiçi grup denetimi

  Paxful Temsilcisi seviyesindeyim, nasıl İş Ortağı seviyesine yükselirim?

  İş Ortağı seviyesine terfi etmek için aşağıdaki koşulları yerine getirmelisiniz:

  • Paxful'a 99 yeni kullanıcının kaydolmasını sağlayın (Tam Müşterinizi Tanıyın onaylı, en az 1 işlem)
  • 3 başarılı organizasyon düzenleyin
  • Kaliteli içerik sağlama (İçeriğin kalitesine Paxful karar verir)
  • Programa en az 1 Girişimci getirin

  İş Ortağı seviyesinde olmanın avantajları nelerdir?

  • Temsilci seviyesinin sağladığı avantajlar
  • Temsilci Rozeti
  • Ayda 150$ maaş
  • Sosyal medyada ve basında Paxful'u tanıtıcı faaliyetler
  • Ekiple tanışmak için Paxful ofislerinden birine uçun ve ofis ortamını görün
  • Farklı kariyer yolları seçme ve farklı rozetler alma imkanı:
   Profesör: Diğer girişimcileri eğitir
   Konsolos: Girişimciler arası bağlantıyı sağlar ve girişimcilerin sayısını arttırır
   Gözcü: Yaratıcı yollarla tecrübenizi belgeler ve kullanıcıların geri bildirimlerini yeni ürün özelliklerine dönüştürür
   Koruyucu: Paxful platformunu teknoloji konusundaki üstün yeteneklerini kullanarak bilgisayar korsanlarına ve saldırılara karşı korur
  • Paxful ekibine katılarak tam zamanlı çalışma fırsatı

  İş Ortağı seviyemi korumak için ne yapmam gerekiyor?

  Girişimciler ve Temsilciler topluluğunuzu korumanız ve yönetmeniz gerekir. Temsilci seviyenize bağlı olarak görevleriniz aşağıdaki şekilde değişecektir:

  Profesör:

  • Girişimcilerin ve Temsilcilerin eğitilmesi

  Konsolos:

  • Ayda 1 Girişimci getirir

  Gözcü:

  • Ayda bir YouTube videosu oluşturur (en az 100 görüntüleme)

  Koruyucu:

  • Paxful platformunu bilgisayar korsanlarına ve saldırılara karşı savunur

  Girişimci/Temsilci/İş Ortağı Rozetleri nedir?

  Paxful platformunda rozetlerinizle öne çıkarsınız. Diğer kullanıcılar Paxful Girişimcilik Programı'nın bir parçası olduğunuzu bilecek ve sizinle işlem yapmak için daha istekli olacaklardır.

  Sosyal Medyada ne tür içerikler yayınlayabilirim?

  Lütfen Paxful Girişimcilik Programı Şartları'na ve Rehberler Sözleşmesi'ne bakın.

  Temsilci statüsüne yükselmek için ne tür bir "Testi" geçmem gerekiyor?

  Paxful platformu ile ilgili çoktan seçmeli bir çevrimiçi teste girmelisiniz. Test, aldığınız web seminerlerine ve eğitimlere dayanmaktadır. Tüm Temsilci statüsündeki üyelerin platformu en iyi şekilde bilmelerini beklediğimiz için eğitime katılmanız çok önemlidir.

  Temsilci olarak toplantı organizasyonları düzenlemek için ne yapmam gerekiyor?

  • Bir konum önerin
  • Katılımcıların (en azından makul bir sayıda) bir listesini yapın
  • Toplantının türüne karar verin (bağlantı kurma, tarafınızdan yapılacak sunum, panel, tartışma vb.)
  • Sunumunuzu hazırlayın
  • Sunumunuzu Girişimcilik Programı Koordinatörünüzle paylaşın
  • Bütçe teklifinizi ve programla ilgili diğer ayrıntıları paylaşın

  Bir sonraki seviyeye geçtiğimde, önceki seviyede kazanmış olduğum avantajlarım devam edecek mi?

  Evet, tüm avantajlardan faydalanmaya devam edecesiniz.

  Her seviyenin sağladığı avantajlar arasındaki farklar nelerdir?

  ppp_pres_06new.jpg 
Satış Ortaklığı Programı

 • Paxful Satış Ortaklığı Programı
  Paxful Satış Ortaklığı Programı nedir?
  Paxful Satış Ortaklığı Programı, Paxful satış ortaklığı bağlantılarını arkadaşları ve takipçileri ile paylaşarak ödüllendirilmek isteyen kullanıcılar için harika bir fırsattır.

  Her Paxful kullanıcısının, klasik, tedarikçi ve satış ortaklığı panellerinde bulabileceği bir satış ortaklığı bağlantısı vardır. Satış ortaklığı bağlantınızı kullanarak kaydolan her yeni kullanıcıdan komisyonlar kazanırsınız.  Program, doğrudan satış ortaklarınızdan biri bir "satın alma" işlemi yaptığında, standart emanet ücretinin %50'si ve satış ortaklarınıza bağlı ortakların “satın alma” işlemlerinden ise standart emanet ücretinin %10'u oranında bir komisyon kazanmanıza imkan tanır. Emanet ücreti, satış ortaklığı ücretlerinin %1'den düşük olduğu durumlar hariç, tüm satış ortaklığı ödemelerinde %1 olarak hesaplanır. Emanet ücretinin %1'in altında olması halinde, satış ortaklığı ücreti, daha düşük olan ücret baz alınarak hesaplanır.

  Paxful Satış Ortaklığı Programı'nda kaç derece var?
  1. Derece: Direkt olarak bağlantınız üzerinden kaydolan satış ortakları, 1. Derece Satış Ortağı olarak kabul edilir.

  2. Derece: 1. Derece satış ortaklarınızın bağlantıları üzerinden kaydolan satış ortakları 2. Derece Satış Ortağı olarak kabul edilir.

  Programın dereceleri için komisyon yapısı nedir?
  Her işlemden bir emanet ücreti alırız. 1. Derece veya 2. Derece satış ortaklarınızdan biri, Paxful'daki bir işlemi başarıyla tamamladığında standart emanet ücreti (%1) üzerinden siz de komisyon kazanırsınız. Komisyon yapısı aşağıdaki gibidir:

  1. Derece: Bu kullanıcı tarafından başarılı şekilde tamamlanan "alış" işlemleri için standart emanet ücretimizin %50'sini alırsınız.

  2. Derece: Bu kullanıcı tarafından başarılı bir şekilde tamamlanan "alış" işlemleri için standart emanet ücretimizin %10'unu alırsınız. 

   Not: 

  • Emanet ücreti, satış ortaklığı ücretinin %1'inden düşük olduğu durumlar hariç, tüm satış ortaklığı ödemelerinde %1 olarak hesaplanır. Emanet ücreti %1'den düşükse, satış ortaklığı ücreti daha düşük ücrete göre hesaplanır.
  • Ayrıca "satış" işlemlerinizden de kazanç sağlamak isterseniz lütfen Müşteri Desteği Ekibimizle iletişime geçin.
  Satış Ortaklığı linkimi nerede bulabilirim?
  Kazançlarınızı klasik panelinizden, tedarikçi panelinizden ve satış ortaklığı panelinizden görüntüleyebilirsiniz.
  Satış ortaklığı linkime ziyaretçi trafiği çekmek için en iyi içerik ve reklam kaynakları nelerdir?
  Blogunuz, web siteniz, Google Ads, Yandex. Direct, Yahoo/Bing Ads, mobil reklam ağları, YouTube kanalları ve diğer büyük eğlence ve finans platformları da dahil olmak üzere size avantaj sağlayabilecek çok sayıda farklı kaynak vardır.

  Sosyal medya da, satış ortaklığı bağlantınızı tanıtmanın harika bir yoludur. Yaptığınız tüm farklı tanıtımlar için bir takip kimliğini kullanmak iyi bir fikirdir, böylece sizin için en iyi olanları gözlemleyerek öğrenebilirsiniz.

  Tavsiye sistemine dahil edebileceğim kullanıcıları bulmak için hangi ülkeleri hedeflemeliyim?
  Paxful, size dünya çapında avantajlar sağlar ve İnternet erişimi olan her yerde sanal olarak kullanılabilir, bu nedenle hangi pazarları hedef almak istediğiniz size bağlıdır - yerel, bölgesel, ulusal veya başka türlü! Halihazırda kullanıcılarımızın büyük çoğunluğu ABD’den olsa da Afrika ve Asya bölgeleri, en hızlı büyüyen pazarlarımız.
  Satış ortaklığı kazançları
  Ne zaman ödeme alırım?

  Genelde kazancınız, üyelerinizin işlemlerinin tamamlanmasından hemen sonra satış ortaklığı cüzdanınıza yatırılır. Satış Ortaklığı Cüzdan bakiyeniz 10$'a ulaştığında, Bitcoin bakiyenizi satış ortaklığı cüzdanınızdan Paxful cüzdanınıza aktarabilirsiniz.

  Satış Ortaklığı Cüzdanınızın Bitcoin bakiyesi toplamda 300$ değerine ulaştığında, kimlik bilgilerinizi göndermeniz ve adres doğrulaması yapmanız gerekir.

  Profesyonel İpucu: Bitcoin birikimlerinizi ek kazanç elde etmek için platformumuzdan satabilirsiniz!

  Satış ortaklığı kazançlarımı nereden görebilirim?

  Kazançlarınızı tedarikçi panelinizden ve satış ortaklığı panelinizden görüntüleyebilirsiniz.

  Özelleştirilmiş takip kimliklerimi nereden görüntüleyebilirim?
  Takip Kimliklerinizi satış ortaklığı paneliniz üzerinden görüntüleyebilirsiniz.
  Nelere izin verilmez?
  • Herhangi bir şekilde Paxful Satış Ortaklığı Programı'ndan yararlanarak Paxful platformundaki mevcut alım-satım işlemlerini yönlendirmek için yeni hesaplar oluşturmak. Sadece bir tane hesabınız olmasına izin verilir.
   Yönlendirme tavsiyelerinde bulunulacak kişileri çekmek için herhangi bir türde spam kullanmak.
  • Kendi alan adınızdan şirket alan adına yeniden yönlendirme (iletme) yapmak.
  • Markalı sorgular için reklam satın alma: Paxful, paxful.com veya türevlerinden herhangi biri veya bu terimlerin yanlış yazılmış sürümler için
  • Daha fazla müşteri çekmek için yanlış bilgi yayınlamak veya müşterileri herhangi bir şekilde yanıltmak
  • Paxful markasını tanıtmak ve reklamlardaki diğer markalarla karşılaştırmak için diğer rakip şirketlerin markalı sorgularını kullanmak ya da diğer markaları haksız surette kötü göstermek
  • Paxful Satış Ortaklığı Programı'nda kâr sağlamak için herhangi bir şekilde dolandırıcılık yapmak
  • Ücret veya bazı diğer teşvikler karşılığında, tavsiye edilen kullanıcılara satış ortaklığı bağlantınızı kullanarak kayıt olma fırsatı sunmak
  • Daha fazla bilgi için lütfen Satış Ortaklığı Hizmet Koşullarımıza göz atın.
  Satış Ortaklığı Panelindeki istatistikler ne sıklıkta güncelleniyor?
  Satış Ortaklığı Panelinizdeki istatistikler neredeyse gerçek zamanlı olarak güncellenir.
  Paxful’a benim satış ortaklığı bağlantımı kullanmadan kayıt olan kullanıcılardan komisyon kazanabilir miyim?
  Satış ortaklığı komisyonları sadece benzersiz satış ortaklığı linkiniz üzerinden kayıt olan kullanıcılardan kazanılabilir.
  Takip edebilme amacıyla özel satış ortaklığı linkleri oluşturabilir miyim?
  Evet. Panelinizde, 'Takip Kimliği' bölümünden benzersiz izlenebilir linkler oluşturabilirsiniz.
  Neden bazı satış ortaklarım onlarca alışveriş yapıyor da diğerleri tek bir işlem yapmadan sadece kaydoluyor?
  Farklı kullanıcıların farklı ihtiyaçları vardır. Bazıları ilk bitcoin satın alımlarını Paxful'da yapmak ve aldıkları bitcoini aylarca hatta yıllarca tutmak isteyebilir iken, diğerleri bitcoin almak veya satmak için platformu kullanmaya devam edecektir. Kullanıcılarınızın aktiflik düzeyi, onları yönlendirmek için oluşturduğunuz içeriğe ve kimi hedeflediğinize de bağlı olarak değişebilir.
  Bitcoin ile ilgili bir sosyal medya kanalım var ve takipçilerim bitcoin alımı veya satışı ile ilgileniyorlar. Paxful'u bunu yapmanın bir yolu olarak mı tavsiye etmeli miyim?
  Kesinlikle! Paxful, dünyanın herhangi bir yerinden, herhangi bir zamanda bitcoin satın almak veya satmak için en kolay yollardan biridir. Takipçileriniz satış ortaklığı linkinizi kullanarak kayıt olabilir ve dakikalar içinde bitcoin satın almaya veya satmaya başlayabilir! Platformumuzdan bitcoin alım satımı için “Nasıl Alınır ve Satılır bölümüne göz atabilirsiniz. Satın alma ve satış yapma konusunda daha fazla bilgi için lütfen Genel Hizmet Şartlarımıza göz atın.

Bitcoin Satın Alma Widget'i yani Sanal Kiosk

Bitcoin Satın Alma Widget'i yani Sanal Kiosk

 • Bitcoin Satın Alma Widget'i yani Sanal Kiosk

  Bitcoin Satın Al Widget'i nedir?

  Bitcoin Satın Al Widget'i (yani Sanal Bitcoin Kiosk'u), adım adım işlem özelliği sayesinde kişiler arası Bitcoin satın almanızı sağlayan özel bir arayüzdür.

  Nasıl çalışır?

  Kiosk'u yapılandıran her Paxful kullanıcısı, bu widget'i yapılandırabilir. Kiosk üzerinden Bitcoin satın alan her alıcı, tedarikçilerden gelen teklifleri kullanır ve widget'in sahibi genel olarak her satın alım işleminden %2 bonus kazanır.

  Farklı yapılandırma seçenekleri nelerdir?

  Widget, tüm teklifleri, özel ödeme yöntemi tekliflerini veya özel bir teklifi gösterecek şekilde yapılandırılabilir.

  Kiosk, Bitcoin'leri alıcıya ya da herhangi bir dış BTC adresine para yatıracak şekilde yapılandırılabilir.

  İzin verilen maksimum ve minimum ödeme tutarları nedir?

  En az işlem tutarı 10 dolardır (bu tutar diğer para birimleri için geçerlidir).

  Satın alma hacmi için doğrudan bir sınırlama yoktur, fakat büyük meblağlar için, tedarikçi ek Müşterinizi Tanıyın prosedürleri talep edebilir.

  Ne kadar ödeme alacağım, ne sıklıkla ve nasıl?

  Kiosk üzerinden yapılan her işlemin toplam tutarının %2’sini siz alırsınız.

  Kazançlarımı nasıl takip edebilirim?

  Başarıyla tamamlanan her işlemin sonrasında, kazançlarınızı Kiosk Paneli üzerinden takip edebilirsiniz.
  Her başarılı işlem sonrasında bir e-posta alacaksınız ve Kiosk bakiyeniz artacak.

  Ne sıklıkla ödeme alacağım?

  Yapılan her işlemden gerçek zamanlı olarak bir ücret alırsınız. Bu ücret doğrudan Kiosk bakiyenize eklenecektir.

  Kontrolün ne kadarı bende olacak? Ziyaretçilerim sitemden ayrılacak mı?

  Kiosk bağlantısı, yeni bir sekmede VEYA veya bir iframe içinde açılacak şekilde yapılandırılabilir. Bağlantıyı, iframe içine gömerek doğrudan sayfanıza ekleyebilirsiniz ve bu sayede ziyaretçileriniz hiçbir zaman sayfanızdan ayrılmaz. Sürecin bir parçası olduğundan, alıcıların Paxful kullanıcısı olarak kaydolmaları gerekecektir.

  Para nasıl ödenir?

  Kazançlarınız Bitcoin olarak Kiosk hesabınızda saklanır. Bitcoin alıcılarına bir ücret karşılığında Paxful üzerinden bitcoin satarak daha fazla da kazanabilirsiniz!

  Ne kadar esnek? Sadece belirli para birimlerine ayarlayabilir miyim?

  Başlangıç para birimini belirleyebilirsiniz. Para birimi, siz bir seçim yapmasanız da ziyaretçinin konumuna uygun olarak %99 oranda doğrulukla otomatik olarak belirlenecektir.

  Ben bir Paxful tedarikçisiyim, bunu doğrudan web sitem üzerinden tekliflerime yönlendiren bir ödeme seçeneği olarak kullanabilir miyim?

  Evet! Paxful ödeme noktası, kanıt olarak teklif kimliğinizi iletmeniz durumunda sadece sizin tekliflerinizi gösterecek şekilde kolayca ayarlanabilir ve sadece özel teklifleriniz gösterilir. Ödeme noktası, temel olarak siteniz için bir emanet eklentisi olarak hizmet verecek ve müşterileriniz hiçbir şekilde web sitenizi terk ettiklerini düşünmeyeceklerdir. Widget'i nasıl düzenleyeceğinizi görmek için geliştirici dokümanlarımıza bakın.

  Görünümü ve stili özelleştirebilir miyim?

  Paxful widget'i başlatan bağlantının veya düğmenin tüm kontrolü sizdedir. Görünümü ve stili siteniz veya uygulamanızla uyumlu olarak şekilde özelleştirebilirsiniz: metin rengi, arka plan rengi ve Kiosk adı.

  Ne kadar para kazanmayı beklemeliyim ve nasıl bileceğim?

  Ne kadar kazanacağınız, sitenizin aldığı ziyaretçi trafiğinin türüne ve ne kadar satın alım yapıldığına bağlıdır.

  Tedarikçi olarak, Bitcoin Kiosk bağlantımı teklif sayfama veya herhangi başka bir sayfaya ekleyebilir miyim?

  Çalışmayacağı için paxful.com/offer/XYZ?affiliate=YOUR_AFF_ID sayfanıza hiçbir şey ekleyemezsiniz. Paxful Bitcoin Kiosk'unun amacı, bitcoin satın almak için Paxful widget'ini üç basit adımda yayarak bitcoin'in farkındalığını artırmaktır. Tekliflerinizden %2 daha fazla para kazanmak istiyorsanız, oranınızı arttırmanız yeterlidir. Kiosk bağlantısı yalnızca https://paxful.com/roots/buy-bitcoin/index URL’lerinde çalışır. Sihirbazı daha fazla özelleştirmek için geliştirici dokümanlarımıza göz atın.

  Yeni bir bitcoin girişimcisiyim ve kullanıcılarımın bitcoin'e ihtiyacı oluyor. Bunu, kullanıcılarımın bitcoin satın alabileceği bir araç olarak kullanabilir miyim?

  Kesinlikle! Paxful widget'ı ve Bitcoin Kiosk'u, ilk başlarda diğer yeni bitcoin girişimcilerinin büyük içerik ve uygulamalarından gelir elde etmelerini sağlamak için tasarlanmıştı. Basit bir blogdan, gelişmiş bir uygulamaya veya bitcoin cüzdanına kadar Paxful Bitcoin Satın Alma Widget'ı kullanıcılarınızın bitcoin'leri doğrudan uygulama içinden satın almaları için mükemmel bir yoldur. Ayrıca kullanıcılarınız tarafından yapılan her bitcoin satın alma işleminden de %2 kazanırsınız!

 • Sanal Kiosk ile Bitcoin satın alma

  xCrypto, Bitmart veya Binance gibi iş ortaklarımızın web sitelerinin birinden ilk kez bitcoin satın alıyorsanız, alım satım işlemlerinden tam olarak ne bekleyeceğinizi bilmek isteyebilirsiniz. Bu adım adım rehber, bu süreçle ilgili genel bakış sunmayı amaçlamaktadır.

  Başlamadan önce, Paxful sanal kiosk'una hızlı bir şekilde göz atalım.

  1. Adım - Bitcoin satın alma

  1. Almak istediğiniz tutarı bitcoin satın al sayfasındaki TUTAR alanına tutarı girin.
  2. Sağdaki açılır listeden para birimini seçin.
  3. Kimlik Doğrulama adımına geçmek için Devam Et'i tıklayın.

  Step_1_Screenshot.png

  Not:

  • Bu adım ortağın web sayfasından başlatılabilir. Bu adımda, sonraki adım olan Kiosk adımına yönlendirileceksiniz.
  • Ne kadar BTC alacağınızı görmek için Bitcon cinsinden göster'i tıklayın.
  • İşlemi iptal etmek isterseniz Çıkış'a tıklayabilirsiniz.

  2. Adım: Kimlik doğrulama

  1. Paxful'da bir hesap açmak için e-posta adresinizi E-POSTA alanına girin. Zaten bir hesabınız varsa, kimliğinizi doğrulamak için e-posta adresinizi ve şifrenizi girin.
  2. Kimlik doğrulamasından sonra, bir sonraki adıma geçmek için Devam'ı tıklayın.

  Step_2_Screenshot.png

  Not: Kiosk’ girmeden önce kimlik doğrulamasını zaten tamamladıysanız bu adımı atlayabilirsiniz.

  3. Adım - Ödeme yöntemi

  1. Tercih ettiğiniz ödeme grubunu seçmek için bir ödeme grubu sekmesini tıklayın.

   Aşağıdaki kriterlere göre en iyi fırsatlar gösterilecektir:

   • En iyi oran: platformumuzdaki mevcut duruma göre en kârlı orana sahip tekliflerdir.
   • Kullanıcı çevrimiçi: en aktif kullanıcılara ait teklifler listelenir.
   • Kullanıcı doğrulandı: Kimlik doğrulama işlemini geçen kullanıcılara ait tekliflerdir.
   • En yüksek itibar: en yüksek pozitif geri bildirim alan kullanıcılara ait tekliflerdir.

  2. Ortadaki listeden bir teklif ve ödeme yöntemi seçin veya Devam'a tıklayın. 5. Adıma yönlendirileceksiniz.

  Step_3_Screenshot.png

  Not: Devam'a tıklarsanız doğrudan listenin en üstündeki teklife yönlendirilirsiniz.

  4. Adım - Teklifi seçin

  1. Görüntülenen listeden ödeme yöntemini seçin.
  2. Yeni bir teklif seçmek için, mevcut teklifin altındaki Başka bir teklif seç düğmesine tıklayın.
  3. Aşağı açılır listeden yeni bir teklif seçin.
  4. Teklif ayrıntılarını açmak için Devam düğmesine tıklayın.

  step_4.1.png

  step_4.2.png

  Step_4.3.png

  Note: Ödeme grubunu değiştirmek için back.png simgesine tıklayın ve 3. Adıma. geçin

  5. Adım - Teklifi onaylayın

  1. İşlemi başlatmak için Devam'a tıklayın.

  Step_5.png

  Step_5.1.png

  Not:

  • Hesabınız Paxful ile doğrulanmışsa, doğrudan 7. Adıma geçeceksiniz.
  • Teklifi değiştirmek için bağlantılara tıklayın, başka bir teklif bulmak veya teklifi değiştirmek için buraya ya da back.png simgesine tıklayın, 4. Adıma yönlendirileceksiniz.

  6. Adım: Doğrulama

  Bir işleme başlamadan önce, basit bir doğrulama sürecinden geçmek önemlidir.

  E-posta

  1. E-postanızı E-POSTA alanına girin.
  2. Doğrula'yı tıklayın. E-posta adresinize bir doğrulama kodu gönderilecektir.
  3. Doğrulama kodunu E-POSTA DOĞRULAMA KODU alanına girin.
  4. ŞİFRE OLUŞTUR alanına yeni bir şifre girin.
  5. İşlemi başlatmak için Devam'atıklayın.

  Step_6.png

  Step_6.1.png

  Telefon

  1. TELEFON NUMARASI alanına geçerli telefon numaranızı girin.
  2. Doğrula'yı tıklayın.  Telefon numaranıza güvenlik kodu içeren bir SMS gönderilir.
  3. Güvenlik kodunu TELEFON ONAY KODU alanına girin.
  4. İşleme başlamak için Doğrula'ya tıklayın.

  Step_6.3.png

  Step_6.4.png

  Not: Hesabınız ve telefon numaranız Paxful tarafından doğrulanmışsa, doğrudan 7. Adıma geçersiniz.

  7. Adım: İşlem

  1. Gerekli bilgileri sohbet penceresi üzerinden işlem ortağınızla paylaşın.
  2. Teklif koşullarına ve talimatlara uygun olarak ödeme yaptıktan sonra ÖDENDİ düğmesini tıklayın. Sonrasında, işlem ortağınız bitcoin'leri cüzdanınıza serbest bırakacaktır.

  STep_7.png

  Step_7.2.png

  Not:

  • İşlemin herhangi bir anında işleme devam etmek istemezseniz, uygun seçeneğe göre Oturumu Kapat'ı veya İptal'i tıklayabilirsiniz.
  • İşlem sırasında herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, Sorun bildir'e tıklayabilir veya moderatörlerimizden yardım istemek için bir anlaşmazlık başlatabilirsiniz.
  • ÖDENDİ düğmesini tıkladıktan sonra BTC'nizi almazsanız, işlemle ilgili bir anlaşmazlık başlatarak moderatörlerimizin yardımcı olmaları için adım atmalarını sağlayabilirsiniz.

  Önemli: İşlem sırasında veya sonrasında herhangi bir dolandırıcılık girişimini tespit edersek, hesabınızı platformumuzdan kalıcı olarak yasaklayabiliriz.

  Ticaret sürecimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bitcoin satın alma sayfamıza bakın. İşte bir işlem anlaşmazlığını nasıl başlatabileceğinize dair bir video. Diğer tüm sorularınız için Destek Ekibimiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

   

   

Paxful ile ödeme

Paxful ile ödeme

 • Paxful ile ödeme
  Paxful ile Öde nedir?
  Paxful ile öde, e-ticaret/işletme web sitenize yerleştirebileceğiniz ve alıcıların hediye kartları da dahil olmak üzere birçok ödeme yöntemiyle ödeme yapabilmelerini sağlayan bir düğmedir.

  Bir web siteniz varsa ve erişim araçları, çevrim içi veya fiziksel ürünler satıyorsanız Paxful ile ödeyin seçeneği harika bir seçenektir. Bu, mevcut müşterilerinize ek olarak daha fazla müşteri çekecek bir ödeme yöntemi olabilir ve ödeme süreci sizin için ücretsiz yani geri ödemesiz olduğu için endişelenmenize gerek yoktur.

  Bir üye iş yeri olarak, BTC cinsinden ödeme kabul etmeye razı olmanız gerekir, ancak isterseniz bitcoini periyodik şekilde yerel itibari para birimine pek çok yolla dönüştürebilirsiniz.

  Nasıl çalışır?
  Paxful ile Öde üç tarafı bir araya getirir: üye iş yerleri (bir şey satan), alıcılar (bir şey satın almak isteyen) ve Paxful tedarikçileri (BTC ile alıcı ödeme yöntemlerini takas edenler). Bu işlemler güçlü Paxful platformu işlemleri üzerinden gerçekleştirildiği (kişiler arasında gerçekleştiği) için benzersiz bir çözümdür.

  Üye iş yerleri, çözümün yapılandırılması konusunda kontrol sahibidirler ve her işlemi bir takip kimliği ile izleyebilirler. Her başarılı ödeme için, üye iş yerinin ürünleri alıcıya aktarmasını sağlamak üzere yapılandırabileceği bir geri arama/bildirim işlevi mevcuttur.

  Üye iş yerleri, gerçekleştirilen tüm işlemlerin listesine Üye İş yeri Paneli'nden ulaşabilirler.

  Paxful İle Öde sistemi ne kadar güvenli?
  Paxful ile Öde düğmesi, güvenli emanet sistemimizi ve güvenliliğini zamanın testiyle ispatlamış platformumuzu kullanır. Alıcılarınız güvendedir.
  Paxful'un kimlik avcılığını önlemek için kullandığı güvenli URL token sistemi nedeniyle bir üye iş yeri olarak siz de güvende olursunuz. Sistem, üye iş yerlerinin yanı sıra alıcıları da korur. Bitcoin adresinize otomatik gönderimlerin yapılmasını etkinleştirmek için güvenli kod sistemimizi kullanmanız gerekir. Daha fazla bilgi için lütfen geliştirici sayfamıza göz atın.
  Paxful ile Öde'den tahmini olarak ne kadar kazanabilirim ve kazançlarımı nasıl takip edebilirim?
  Ne kadar kazanabileceğiniz alıcılar tarafından yapılan işlemlere bağlıdır.

  Başarıyla tamamlanan her satış işlemini Üye İşyeri Paneli'nden görebilir ve yapılan işlemleri otomatikleştirmek için bir geri arama/bildirim çözümünü kendiniz için yapılandırabilirsiniz.

  Ödemeler Bitcoin cinsinden yapılır. Bu, Bitcoin'lerinizi EUR/USD vb. para birimlerine dönüştürmek için Üye İşyeri hesabınızda tutabileceğiniz anlamına gelmektedir. Bunu yapmak için çok sayıda hizmet vardır hatta Kraken gibi takas borsalarını dahi kullanabilirsiniz.

  Not: Fonları, üye iş yeri hesabınızdan Paxful cüzdanınıza aktarmak için ekstra (ücretsiz) bir yol vardır.

  Kontrolün ne kadarı bende olacak? Ziyaretçilerimin sitemden ayrılması söz konusu olacak mı?
  Kiosk bağlantısı, yeni bir sekmede VEYA veya bir iframe içinde açılacak şekilde yapılandırılabilir. Bu özelliği, doğrudan web sayfalara iframe olarak gömerek ziyaretçilerin web sitenizi asla terk etmeyeceği şekilde yapılandırabilirsiniz. Sürecin bir parçası olarak, kullanıcılarınızın Paxful kullanıcısı olarak kaydolmaları gerekir. Ancak, bir üye iş yeri olarak kullanıcıların işlemlerini daha kolay tamamlamaları için kullanıcı e-postasını ve oluşturulan bağlantıyı kullanıcılar için önceden doldurulmuş olarak sağlayabilirsiniz.
  Farklı yapılandırma seçenekleri nelerdir?
  Bağlantıyı nasıl yapılandırmak istediğinizi seçebilirsiniz. Bununla ilgili bazı seçenekler vardır:
  Para Birimi: Ödemenin BTC veya İTİBARİ para birimi cinsinden yapılmasını talep edebilirsiniz (Paxful, toplam bakiyeyi piyasa fiyatına göre dönüştürebilir).
  Toplam: Normalde bunu belirlersiniz, ancak tüm kullanıcıların Paxful bakiyelerini talep etme seçeneği de vardır (ya da bakiye 0 ise, tutarı kullanıcının tanımlamasına izin verin).
  Kayıt: Satın alma işlemini kolaylaştırmak için kullanıcı e-postasını tanımlayabilirsiniz.
  Alıcı: Varsayılan olarak, fonlar üye iş yeri hesap bakiyenize yatırılır, ancak fonları herhangi bir Bitcoin adresine yatırılacak şekilde de yapılandırabilirsiniz.
  Geri arama/bildirim: Geri arama/bildirim parametrelerini işleyebilecek bir Geri Arama adresini tanımlamanız gerekir.

  Teknik parametrelerin tam listesine buradan ulaşabilirsiniz: (https://developers.paxful.com/pay-with-paxful/authentication-requirements/).

  Bunu kullanmak gerçekte ne kadar kolay?
  Üye iş yerleri için yapılandırma işlemi çok basittir. Bağlantı oluşturmayı yapılandırmak için bazı kodlamalar yapmanız gerekir. Geliştirici belgelerinde örnekler bulabilirsiniz: geliştirici sayfası.

  Alıcılar için, satın alma süreci normalden biraz farklıdır. Alıcıların diğer kişilerle bir işlem tamamlamaları gereklidir, ancak bu çözüm, onlar için de benzersiz bir değer sunmaktadır. Alıcıların deneyimini geliştirmek için de çalışmalarımız sürüyor.

  Söz konusu olacak ücretler nelerdir?
  Bir Üye İş Yeri olarak, Paxful ile Öde'yi kullanmak için herhangi ücret ödemenize gerek yoktur.

  Alıcıların, Tedarikçiler tarafından belirlenen bir komisyonu ödemeleri gerekir. Bu, alıcıların Tedarikçi komisyonlarını karşılamak için onlardan talep ettiğiniz tutardan daha fazla ödeme yapmak zorunda oldukları anlamına gelir.

  İşlemler için Harici bir BTC adresi kullanmak istiyorsanız, her işlemde gönderim ücreti olarak tutardan 0.0005 BTC kesinti yapılır.

  İzin verilen minimum ve maksimum ödeme tutarı nedir?
  Bir üye iş yeri herhangi bir tutarda ödeme talep edebilir, ancak minimum işlem tutarı 10 dolardır (diğer para birimlerinde de). Üye iş yeri tarafından talep edilen tutarın üzerindeki fonlar alıcının Paxful bakiyesinde kalır ve alıcılar istediği zaman bu bakiyeyi kullanabilir veya çekebilir.

  Satın alma hacmi için doğrudan bir sınırlama yoktur, fakat büyük meblağlar için, bir alıcı birden fazla işlem yapmak zorunda kalabilir ve tedarikçi ek Müşterinizi Tanıyın prosedürleri talep edebilir.

  Paxful ile Öde sistemi hakkında daha fazla bilgiyi nerede bulabilirim?
  Daha fazla bilgi için açılış sayfasına: https://paxful.com/pay-with-paxful ve buradaki geliştirici rehberine göz atabilirsiniz: https://developers.paxful.com/pay-with-paxful/introduction/

  Daha büyük üye iş yerleri için kişisel bir hesap yöneticisi edinmek veya destek talebinde bulunmak mümkündür.

Sözlük

Nedir?

 • 2 Adımlı Kimlik Doğrulama

  İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması; yalnızca şifre ve kullanıcı adı değil, aynı zamanda kullanıcının telefonuna gönderilecek SMS ya da Google Authenticator gibi sadece kullanıcının ulaşabileceği ek bir güvenlik katmanıdır. Kullanıcıların kimliklerini doğrulamak için iki farklı kimlik doğrulama faktörünün sağladığı bir güvenlik sürecidir. Bu, kullanıcıların kimlik bilgilerinin ve erişebilecekleri kaynakların daha etkili korunmasını sağlar. E-posta hesabınıza yetkisiz erişilmesi ve bunun Paxful şifrenizi sıfırlamak için kullanılması durumunda, İki Adımlı Kimlik Doğrulaması (2FA) ile ek bir güvenlik katmanı eklemek daha kolaydır. 2 Adımlı Kimlik Doğrulaması’nı etkinleştirdiyseniz, fonlarınıza sadece siz erişebilir ve işlemleri sonlandırabilirsiniz. Bu işlemleri Giriş Yapmak, Bitcoin Çekmek ve Göndermek için 2 Adımlı Doğrulama'yı kurduysanız yapabilirsiniz.

 • Açık kaynak


  Kodu herkese açık olarak sunulan ve dağıtımı ücretsiz olan yazılımdır. Bitcoin açık kaynak kodlu bir projedir ve tartışmasız olarak ta ilk açık kaynak kodlu paradır.

 • Alıcı

  Paxful'un iç anlaşmasına göre alıcı, bir işlem ile Bitcoin SATIN ALAN taraftır. Teknik olarak, tedarikçi tarafından sağlanan teklif şartlarını ve talimatları dikkatli bir şekilde takip etmek alıcının sorumluluğundadır (aksi takdirde, işleme yapılacak herhangi bir itiraz durumunda aleyhinde kullanılabilir). Alıcı olarak sorumluluğunuz, tedarikçinin talep ettiği tüm şartları yerine getirdiğinizde sona erer. Artık yapmanız gereken tek şey, Bitcoin'lerin emanetten Paxful cüzdanınıza serbest bırakılmasını beklemektir.

 • Altcoins

  Altcoin, iki kelimenin birleşiminden oluşur. “Alt” alternatifi, “coin” (temelde) kripto para birimini ifade eder. Böylece ikisi bir araya geldiğinde, dijital para birimi Bitcoin’e alternatif bir kripto para birimini ifade eder. Altcoinlerin birçoğu, Bitcoin’in temel çerçevesi üzerinde oluşturulmuştur.

 • API

  Bir uygulama programlama arayüzü veya API, yazılım programının diğer yazılımlarla iletişim kurabilmesini sağlayan bir "aracı"dır. İşlem kapsamında API genellikle, yazılımınızın gerçek zamanlı veri elde etmek ya da işlem yapmak için bir broker ile bağlantı kurmasını ifade eder.<0><0>API, Paxful ile bağlantı kurma amacıyla uygulama üreten yazılımcılar ya da işletmeler içindir.

  Uygulama programlama arayüzleri (API), Paxful ile daha da fazla bağlantı kurmanın bir yoludur. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

 • Authy

  Authy, kullanıcıları ve işinizin geleceğini güvence altına almanızı sağlayan güçlü bir API ve uygulama sunar. İki Adımlı Kimlik Doğrulaması, çevrimiçi hesaplarınızı korumanın en güvenli yollarından biridir. Bir siteye giriş yaptığınızda, iki farklı bilgiyi kullanarak kendinizi tanıtmanızı gerekli kılar.

83 makalenin tümünü görüntüle

Teknik Sorunlar

Teknik Problemler ve Çözümleri

 • Neden "Bilinmeyen bitcoin adresi" hata mesajı alıyorum?

  Paxful cüzdanınızdan harici bir cüzdana bitcoin gönderirken şu şekilde bir mesaj alabilirsiniz: “Bilinmeyen bitcoin adresi”. Bu durum aşağıdaki nedenlerden dolayı olabilir:

  • Hatalı bir cüzdan adresi girdiniz.
  • Mevcut olmayan bir cüzdan adresi girdiniz.
  • Girdiğiniz adres, bir Bitcoin ağ adresi değil.
  • Bech32 türü bir cüzdan adresi girdiniz.

  Not: "bc1 adresi" olarak da bilinen Bech32 türü, bc1 ile başlayan cüzdan adresleridir. Örnek: bc1qar0srrr7xfkvy5l643lydnw9re59gtzzwf5mdq.

  Bu hatayı çözmek için aşağıdakileri yapın:

  • Geçerli bir Bitcoin adresi girdiğinizden emin olun.
 • İşlem sohbeti açılmıyor

  İşlem sohbeti yüklenemiyor veya başlatılamıyor.

  Başlamak için, lütfen önbelleği ve çerezleri temizleyin ve farklı bir tarayıcı kullanmayı deneyin. Bu çözüm işe yaramazsa, lütfen Firebase'deki durumu kontrol edin. Durum normal ise, lütfen ek yardım için iletişim formumuzdan bizimle iletişime geçin.

 • Geçersiz parametreler. Eksik Bitcoin adresi.

  Cüzdan sayfasındaki Gönder düğmesine tıkladıktan sonra bir hata mesajı görünüyor: "Geçersiz Parametreler. Eksik Bitcoin adresi.".

  Bu mesaj, bitcoin adresinin hala oluşturulmakta olduğu anlamına gelir. Cüzdan adresini oluşturmak için lütfen destek widget'ı üzerinden bizimle iletişime geçin.

 • "Dosya yükleme hatası"

  İşlem sohbetine dosya yüklenirken hata oluştu.

  Bir dosyayı başarılı bir şekilde yüklemek için aşağıdaki gereksinimleri karşılaması gerekir:

  • Kabul edilen dosya formatları: jpeg, JPG, png ve PDF.
  • Aynı anda en fazla 5 dosya yüklenebilir.
  • Maksimum dosya boyutu 5 MB'dir.
 • IP adresi engellendi

  Kullanıcı, web sitesine erişmeye çalıştığında bir IP adresinin yasaklandığı komutunu alır.

  Bu, IP'nin artık web sitesine erişmek için kullanılamadığı anlamına gelir. Büyük ihtimalle bu IP, daha önce hileli faaliyetlerle bağlantılı olduğu veya gelen istek sayısının normal sınırın üzerinde olması nedeniyle yasaklanmıştır.

  IP’niz yasaklı ülkeler listesinde de olabilir.

14 makalenin tümünü görüntüle

API

API

 • API nedir?

  API, Paxful ile bağlantı kurmak için uygulamalar oluşturmak isteyen geliştiriciler veya işletmeler içindir.


  Uygulama programlama arayüzleri (API'ler), Paxful ile daha fazla bağlantı kurmanın bir yoludur. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

İletişim

Yardım

 • Destekle iletişim

  Paxful, 7/24 hizmet sunan en iyi müşteri desteği ekiplerinden birine sahiptir.

  Destek ekibimize ulaşmanın en hızlı yolu canlı sohbettir. Canlı sohbeti etkinleştirmek için tek yapmanız gereken ekranın sağ altındaki sohbet düğmesine tıklamaktır.

     

  Destek ekibimize istediğiniz zaman mesaj gönderebilirsiniz. Talebiniz neticesinde bir moderatör sizinle iletişime geçecektir. Destek ekibi personellerimiz aynı anda farklı müşterilere hizmet verebilecekleri için lütfen sabırlı olun, talebiniz en kısa sürede işleme koyulacaktır.

  Deste ekibimizle iletişime geçmenin bir başka yolu da e-postadır. Destek ekibi e-posta adresi: [email protected]. Paxful destek ekibinden olduğunu iddia eden ve bu e-postayı kullanmayan kişilere YANIT VERMEYİN.

  Lütfen dikkat: Paxful destek ekibi asla [email protected] adresinin veya canlı sohbetin haricinde sizinle iletişim kurmaz. Lütfen Paxful destek ekibinin hiçbir şekilde sizden şifrenizi istemeyeceğini unutmayın. Paxful destek ekibi gibi davranan hiç kimseye asla kişisel bilgilerinizi ve hesap ayrıntılarınızı vermeyin ve bitcoin göndermeyin. Paxful desteği, sizinle iletişim kurmak için asla kişisel bir Paxful hesabı kullanmaz.

  Size verdiğimiz tüm tavsiyelere uyduğunuz takdirde, müşteri destek ekibimizin bir üyesi size yardımcı olacaktır. 

 • Sorun bildirme

  Kötü niyetli kullanıcıları bildirmek, kendinizi ve topluluğumuzu güven içinde tutmanın bir yoludur.

  Kullanıcılar bir teklifi ya da bir işlemi bildirebilirler.

  Teklifi bildir - Bitcoin satın alırken eksik ya da hatalı bir teklifle karşılaşırsanız teklife giderek "Sorun bildir" düğmesini görene kadar sayfayı aşağı kaydırın ve teklifi bildirin. Sizden bildiriminizin türünü belirtmeniz istenecektir: örneğin, emanet dışı işlem/kötü teklif koşulları/açık dolandırıcılık. Bu seçeneklerden birini seçerek açıklamanızı girin ve ardından bildir düğmesini tıklayın.

  Dolandırıcılığı bildir - Bitcoin satarken alıcının sizi aldattığını hissederseniz, işlem sayfasını aşağıya doğru kaydırdığınızda "Dolandırıcılığı bildir" düğmesini görürsünüz. Sizden bildiriminizin türünü belirtmeniz istenecektir: örneğin, geri ödeme/kullanılmış hediye kartı kodu. Durum hakkında bir açıklama yazın ve mümkünse kanıt olarak görüntüler ekleyin. “Raporu Gönder” düğmesine tıklayarak raporu gönderin.

  Sorun bildir - Alıcılar, işlemin başarılı olup olmamasına bakmaksızın, işlem sırasındaki bir sorunu da rapor edebilirler. “Sorun Bildir” düğmesi, “Dolandırıcılığı Bildir” düğmesi ile aynı konumdadır. Alıcılar küfürlü dil kullanımı, cevap vermeme, kullanılmış hediye kartları, emanet dışı işlemler vb. durumlarda satıcıları bildirebilirler. Böyle bir durumda, açıklama kutusunu doldurmanız gerekir. Ayrıca ödemenin sizin tarafınızdan yapılmış olması ve geçerli bir kanıt ekleyebilmeniz gereklidir

  Tüm bu raporlar moderatörler tarafından incelenecek ve raporun onaylanması veya reddedilmesi durumunda tarafınıza e-posta yoluyla bildirimde bulunulacaktır. Lütfen yeterli sayıda kanıt gönderdiğinizden ve sorunu ayrıntılı şekilde açıkladığınızdan emin olun.

 • Hata raporu gönderme

  Lütfen bu web sitesinde bulduğunuz teknik sorunların veya hataların ayrıntılı bir açıklamasını iletmek için destek sohbetimiz veya [email protected] adresinden bize ulaşın. Lütfen ekran görüntüleri ekleyin ve sorunun hangi durumda ortaya çıktığını açıklayın.

  Destek ekibimiz size yardımcı olacak!