Genel

Genel

 • Bitcoin nedir?

  Bitcoin, e-posta göndermek gibi, Interneti kullanarak dünyanın herhangi bir yerine gönderilebilen çevrimiçi bir para birimidir.

  Bitcoin göndermek veya almak için bir bitcoin cüzdanına ihtiyacınız olacak. Bir bitcoin cüzdanı, tüm zor kazanılmış bitcoin’lerinizi saklayabileceğiniz kendi çevrimiçi cüzdanınızdır. Paxful'a katıldığınızda, kullanımı kolay, güvenli, basit ve ücretsiz bir bitcoin cüzdanı elde edersiniz. Paxful bitcoin cüzdanı diğer tüm cüzdanlarla çalışır. Her bitcoin cüzdan ile birlikte bir cüzdan adresi gelir. Cüzdan adresinizi insanlara gönderebilirsiniz ve onlar da cüzdanınıza bitcoin gönderebilirler. Kendi cüzdanınızla, bitcoin gönderebilir, alabilir ve bitcoinlerinizi muhafaza edebilirsiniz. Tüm işlemlerinizi tıpkı Internet bankacılığınız’daki gibi görebilirsiniz.

  Bitcoini ödeme yöntemi olarak kabul eden mağazalardan çevrimiçi alışveriş yapmak için de kullanabilirsiniz. İcadından bu yana, bitcoin'i ödeme yöntemi olarak kabul eden işletmelerin sayısı gittikçe artmaktadır, bu yüzden şansınızı deneyin. Alışveriş yaptığınız mağaza bitcoin'i kabul ediyor da olabilir. Tüm ticari işlemlerinizi Paxful’un sağladığı gibi güvenli bir cüzdan kullanarak çevrimiçi yapmanın rahatlığı artık hayal değil.

  Bitcoin ile ilgili en zorlu kısım, ilk bitcoin'inizi almaktır. Banka hesabınız yoksa, bu sizin için daha da zor olabilir. Neyse ki, Paxful’da 300 ün üzerinde farklı ödeme yöntemi kabul ediliyor, sağladığımız ödeme yöntemlerine bir göz atın ve hangisinin size en uygun olduğunu görün. Paxful'da, satıcı olarak tabir ettiğimiz, bitcoin'lerini kâr amacı güderek satan insanlardan bitcoin satın alırsınız. Çünkü farklı alıcılar, hediye kartları, Western Union, Banka havaleleri ve bunlar gibi birçok farklı ödeme biçimini kabul etmektedirler. Bitcoine sahip olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı! Sizin için uygun olan ödeme yöntemini seçtiğinizde ve iyi bir teklif bulduğunuzda, satıcının size verdiği talimatları izleyin ve bitcoininiz dakikalar içinde bitcoin cüzdanınıza ulaşsın.

  İlk bitcoin'inizi aldıktan sonra, çok daha güvenli bir deneyim için, 2-Faktörlü Kimlik Doğrulama özelliğini etkinleştirerek ve hatta Google Authenticator'ı kullanarak hesabınızı güvence altına aldığınızdan emin olun.

  Paxful, 300'ün üzerinde ödeme yöntemini kullanarak bitcoin satın alabileceğiniz ve satabileceğiniz güvenli bir platform sunar! Platformumuzu nasıl kullanacağınız ve Paxful'u kullanarak alım satımınıza nasıl devam edebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin!

 • Paxful nedir?

  Paxful alanında lider, kişiler arası bitcoin ticareti için kurulmuş bir finans platformudur.

  2014'te Ray Youssef ve Artur Schaback, daha sonra Paxful olarak yeniden adlandırılan EasyBitz'i kurdu. Bunu oluştururken akıllarında tek bir hedef vardı: Bitcoin'i işletmelerden satıcılara kadar herkes için kolaylaştırmak.

  Finans dünyasında bir çok sorun, özellikle parayı kazanma ve transferi konuları ile ilgilidir. Dünya çapında para göndermek hiçbir şekilde hızlı ya da ucuz değildir. Paxful bunu değiştirdi.

  Paxful, alıcıların ve satıcıların biraraya geldiği kişiler arası piyasada önde gelen bir bitcoin platformudur. Paxful'da 300'den fazla ödeme yöntemi sunuluyor olması, size uygun teklifler bulmayı inanılmaz derecede kolaylaştırır.Biz, paralarının tüm kontrolünün tamamen kullanıcılarda olmasını sağlıyoruz.Emanet sistemimiz ve özel 7/24 müşteri desteğimizle birlikte, riski nasıl en aza indirebileceğinizi ve hesabınızı nasıl güvence altına alacağınızı biliyorsanız Paxful çok güvenli bir platformdur. Kaydolmayı takiben, Paxful kullanıcılarına ÜCRETSiZ cüzdan verir.

  Paxful`un kişiler arası sistemi sınırları ve sınırlamaları kaldırıyor. Paxful hesabınızı kendi finansal pasaportunuz olarak düşünebilirsiniz. Hesabınızla, dünyanın herhangi yerinden para gönderebilir ve bir şeyler satın alabilirsiniz. Ortaklık programımızla kendinize bir iş kurun.

  Platformumuzun 2 milyonun üzerinde kullanıcısı var ve artmaya devam ediyor. Bu kullanıcılar için Paxful'da işlem yapmayı çok daha kolay ve zahmetsiz hale getirebilir.

  Paxful. Money Your Way!

  Bugün kendi Paxful hesabınızı oluşturun!

 • Ödeme metodları

  Paxful'da bitcoin alıp satmanın 300'den fazla yolu var.

  İşte en popüler ödeme yöntemlerimizden bazıları:

  1. Banka Havalesi ya da Nakit ile Bitcoin Satın Alın

  2. PayPal, Skrill, Neteller gibi Çevrimiçi Cüzdanlar ile bitcoin satın alın

  3. İTunes hediye kartları ile bitcoin satın alın

  4. Amazon hediye kartları ile bitcoin satın al

  5. Yerel olarak, elden nakit ödeme karşılığı bitcoin satın alın

  6. Ethereum, Litecoin, Ripple vs. gibi altcoin'lerle bitcoin satın al

  Buraya tıklayarak, istediğiniz ödeme yollarını arayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken satın almak istediğiniz bitcoin miktarını, kullanacağınız para birimini ve kullanacağınız ödeme yöntemini girmektir. Aradığınız ödeme yöntemini bulamıyorsanız, her zaman yeni bir yöntem önerebilirsiniz! Bu “Ödeme yönteminiz yok mu?” Diyen bir bağlantı göndermek kadar basit. Yeni bir yöntem önermek için buraya tıklayın ”.

  “Bana En İyi Teklifi Ver” düğmesi sizi hemen çevrimiçi bir satıcıya bağlayacaktır. Teklifi kendiniz seçmeyi tercih ediyorsanız, sadece “Ara” düğmesine tıklayın. Tercih ettiğiniz teklifi seçebileceğiniz bir liste görünecektir. (Bitcoin almayla ilgili ipuçları için buraya tıklayın). 

  Bitcoin satın alabileceğiniz yöntemlere “ödeme yöntemleri” denir.

  Bitcoin satın alabileceğiniz her yol “ödeme yöntemi” olarak adlandırılır. Burada mevcut tüm ödeme yöntemlerinin bir listesini (ve nasıl kullanacağınızı) bulabilirsiniz. Bu liste, piyasadaki Paxful yatırımcılarının her zaman yeni ödeme yöntemleri oluşturması nedeniyle büyümektedir.

  Her ödeme yönteminin, bir ticarete başlamadan önce aşina olmanız gereken kendi özellikleri ve risk seviyeleri vardır. Paxful, kişiler arası satın alma sistemini, bitcoin alma işlemlerini kolaylaştırdığı için teşvik ediyor.

 • Komisyon ve Ücretler

  Bitcoin satarken  Paxful’un aldığı belirli bir ücret bulunuyor.

  Paxful'da, her bir işlem bedeli, alım satım işleminin hangi tarafında olduğunuza bağlıdır, alıcı veya satıcı olmaniza göre değişir.

  Örneğin, Paxful alıcılarından hiçbir bedel talep etmez. Her satıcının fiyat teklifini satıcının sayfasında görebilirsiniz, bu nedenle bu ücretler daha önce bitcoin satın alan hiç kimseyi şaşırtmamalıdır.

  Paxful'da bitcoin satın alırken, acele etmeyin ve ticaret yapmak üzere olduğunuz kullanıcının teklifini okumak için zaman ayırın. Eğer aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla teklif ya da işlem yoksa, kendinize fiyat tekliflerinin size göre adil olup olmadığını sorun. Paxful'da bitcoin satın alma konusunda daha fazla ipucu için burayı tıklayın.

  Paxful’da alıcılardan herhangi bir ücret talep edilmediği gibi, cüzdan ücreti de yoktur.

  Paxful ile ilgili en harika şeylerden biri, her kullanıcının kayıt olduktan sonra ücretsiz bir cüzdanı olmasıdır, bu sayede bir hesap oluşturduktan sonra hemen işlem yapmaya başlayabilirsiniz.
  Satıcı olmanız durumunda, Paxful tüm işlemlerde % 1 ücret talep eder. Şirket her işlemin yalnızca % 1'ini aldığı için gayet adil bir anlaşma. Bu bedele emanet ücreti denir.

  Özellikle iTunes hediye kartı işlemleri için emanet ücreti% 5'e yükseldi.

  Madenci ücreti şu anda 0.0005 bitcoin seviyesinde.

  Paxful'un uyguladığı tüm ücretler bunlardan ibarettir.

Bitcoin Alın ve Satın

Bitcoin Satın Alımı

 • Bitcoin Satın Alımı

  Bitcoin çok heyecan verici ve bizler de bu deneyimi bizimle paylaştığınız için çok heyecanlıyız.

  Satın almaya başlamadan önce, Paxful’da bir hesap açtığınıza emin olun. Paxful, üye girişi akabinde tüm kullanıcılarına ücretsiz bir cüzdan vermektedir. Hesabınızı oluşturduktan hemen sonra bu cüzdana ücretsiz olarak sahip olacaksınız.

  Bu rehber sizlere mevcut teklifleri nasıl bulacağınız konusunda yardımcı olacaktır. Eğer kendi teklifinizi oluşturmak istiyorsanız lütfen bu rehbere göz atın.

  Şimdi, Paxful’da Bitcoin satın almak için gereken önemli adımların neler olduğuna bakalım;

  1. Adım

  “Bitcoin Satın Al” düğmesine tıklayarak tekliflere göz atmaya başlayın.

  BuyStep01_.png

  2. Adım


  Teklif şartlarına ilişkin tercihlerinizi belirleyin.

  • 300'den fazla ödeme yönteminin yer aldığı listeden tercih ettiğiniz ödeme yöntemini seçin.
   BuyStep02_.png
   BuyStep03_.png
  • Satın almak için ne kadarlık bir tutar harcayacağınızı belirleyin.
   BuyStep05_.png
  • İşlem yapmak istediğiniz para birimini seçin.
   BuyStep06_.png
  • Bir ülke seçin.
   BuySTep06.5choose_country_.png

  3. Adım


  “Teklif Ara” düğmesine tıklayın. Arasından seçim yapabileceğiniz tekliflerin bulunduğu listeyi göreceksiniz. Her teklifin detayını incelemeyi unutmayın, çünkü bu detaylar size uygun olan teklifi bulamanızda önemli bir rol oynayacak; USD karşılığı ne alacağınız, satıcının itibarı ve faaliyetleri gibi.
  BuyStep07_.png

  4. Adım


  Bir teklif seçin, “Satın Al” veya “Teklifi İncele” düğmesine tıklayın. Bu, işlem sürecini başlatmayacak ancak size teklifin detaylarını inceleme fırsatı sunacaktır.

  Lütfen dikkat:
  • Potansiyel işlem ortağınız hakkında daha fazla bilgi almak ve profilini açmak için kullanıcı adına tıklayabilirsiniz.
  • Kullanıcının Paxful'a katıldığı tarihten itibaren ki itibar durumunu, faaliyetlerini, doğrulama düzeyini, bitcoin hacmini, güvenen veya engelleyen sayısına dikkat edin.


  BuySTep8.1_.png
  Alternatif sürüm:
  BuyStep08_.png

  5. Adım


  Teklif koşullarını okuyun ve size uygun olup olmadığına karar verin.
  BuyStep010_.png
  Eğer Paxful’da yeniyseniz,“Tura Başla” düğmesine tıklayarak dilediğiniz zaman kullanım kılavuzumuza göz atabilirsiniz.
  BuyStep09_.png

  Satıcının teklif koşullarını okuduktan ve teklifin size uygun olduğuna karar verdikten sonra, işlem yapmak istediğiniz tutarı girin ve ardından “Şimdi Satın Al” düğmesine tıklayın.
  BuyStep011__.png

  6. Adım

  Bu seçenek, talimatlar ve sohbet kutusuyla birlikte işlemi başlatır. Tedarikçinin tüm talimatlarını izleyin, gerekli dosya ve belgeleri gönderin ve ödemeyi yaptıktan sonra “Ödendi”düğmesine tıklayın. Tıklamazsanız işlemin süresi dolar ve emanetteki bitcoin satıcıya geri gönderilir.
  BuyStep012_.png

  Lütfen dikkat:
  • İşlem başladığı anda emanette bulunan BTC karşılığı sabitlenir. Herhangi bir dalgalanmadan etkilenerek değişmez.
  • Ödemeyi onaylamanız için size özel bir süre penceresi mevcuttur.
  • İşlemi her zaman iptal edebilirsiniz.
  • "Ödendi"düğmesine tıkladığınız andan itibaren artık satıcı işlemi iptal edemez.
  • Eğer işlem ortağınızın, “Hizmet Koşullarımıza” aykırı hareket ettiğini düşünürseniz bir itiraz süreci başlatarak moderatörlerimizin anlaşmazlığı çözmek için dahil olmasını bekleyebilirsiniz.
  • Dilerseniz bu konuyla ilgili, satıcının profilinde de görülebilecek bir rapor oluşturabilirsiniz. Bu rapor ilgili departmanımız tarafından sonrasında incelemek üzere görüntülenmektedir.

   

  İşlem başarılı olduğu anda, satıcı bitcoin'leri serbest bırakarak bunların emanetten kişisel Paxful cüzdanınıza transfer edilmesini sağlar.

  Faydalı İpuçları:

  • İşlem tamamlandıktan sonra dilediğiniz zaman herkese açık işlem makbuzunu indirebilirsiniz.

  BuyStep014_.png

  • Herkese açık makbuz:

   BuyStep015_.png

  • İşlem ortağınıza bir geri bildirim vermeyi unutmayın. Platformumuzda geri bildirim vermek, itibarınızı oluşturur ve her kullanıcı için son derece değerlidir.

  BuyStep013_.png

  Şimdi Bitcoin satın almak ve satmak için kullanılan en popüler ödeme yöntemlerinden birkaçını inceleyelim;

  1. 1$-30$'mı almak istiyorsunuz? Hediye kartları sizin için iyi bir seçenek olabilir. Paxful’da iTunes, Target, Amazon, Walmart, BestBuy, veya Gamestop gibi çok çeşitli hediye kartı seçenekleri bulabilirsiniz. Dilerseniz OneVanilla ön ödemeli hediye kartını da kullanabilirsiniz. Drugstore’dan bir tane satın almanız ve size uygun bir teklif aramaya başlamanız yeterli!
  2. Bankamatik kartı, kredi kartı veya ön ödemeli kartla'mı satın almak istiyorsunuz? Bazı tedarikçiler sizden bunun için kimlik bilgisi talep edebilir ve uygulayacağı fiyat diğer ödeme yöntemlerine göre biraz daha yüksek olabilir, ama bitcoinlerinizi bu yöntemle hemen satın alabilirsiniz.
  3. EN İYİ FİYATI mı istiyorsunuz? O halde bankaya nakit para yatırarak satın alın! Tedarikçiyle irtibata geçerek banka hesap numarasını öğrenin ve ödeyeceğiniz tutarı nakit olarak yatırın. Nakit ödeme yaptığınız durumlarda bir banka hesabınızın olmasına bile gerek yoktur.
  4. PayPal, Netspend, Skrill veya diğer çevrimiçi cüzdanlar ile Bitcoin almak ister misiniz?


  Hızlı ve kolay bitcoin satın alma konusundaki daha fazla ipucu için buraya tıklayın.

   

 • Bitcoin satın almak için ipuçları

  Bitcoin satın almak ilk başta biraz zor görünebilir ancak bu basit ipuçlarını takip ederek kolay, güvenli ve hızlı bir şekilde Bitcoin alabilirsiniz.

  İşte Paxful’da başlangıç yapmanıza yardımcı olacak birkaç ipucu:

  1. Asgari işlem tutarlarını not alın. Eğer bitcoin satın alıyorsanız, güncel asgari alım tutarı 10 USD’dir. Eğer bitcoin satıyorsanız, asgari satış tutarı 0.001 BTC’dir.
  2. Geri bildirim puanı iyi olan bir tedarikçi seçin. Tedarikçilerin itibar puanı, önünde bir + ile yeşil renkte belirtilmektedir. Örneğin +1305 -1, tedarikçinin 1305 adet pozitif ve sadece 1 adet negatif geri bildirim aldığı anlamına gelir. +200 ve üzerinde geri bildirim puanı olan tedarikçiler ideal kabul edilir. Doğrulanmış bir kimliği olan tedarikçilerin tercih edilmesi tavsiye edilmektedir.

  3. Teklif koşullarını HER ZAMAN, işleme başlamadan ÖNCE okuyun. Tedarikçiler teklif koşullarında ne beklediklerini ve sizin onlara ne sunmanız gerektiğini belirtmelidirler. Örneğin hediye kartları için tedarikçilerin çoğu, bu kartın nakit ödeme yoluyla satın alındığına dair bir belge talep ederler. Eğer bu belge talep edilir ve siz bunu sunamazsanız, bu tedarikçiyle devam etmek yerine başka bir tedarikçiyle irtibata geçmeniz daha uygun olacaktır. Eğer talep edilenleri karşılayabiliyor durumdaysanız bunların tamamını işleme başlamadan önce hazır bulundurun.
  4. FİYATA dikkat edin.. Ödediğiniz tutar ile bunun bitcoin karşılığı hiçbir zaman birebir aynı değildir. Tedarikçiler hediye kartlarını veya nakdi bitcoin'e çevirebilmek için belirli bir komisyon tahsil ederler. Bu komisyon tutarı tedarikçiden tedarikçiye değişmekle beraber esasında hangi tedarikçiden alım yapıldığına bağlıdır. Bu nedenle aralarında size en uygun olanını değerlendirmelisiniz. Teklif sayfasında her zaman tedarikçilerin fiyat detaylarını görebilirsiniz.
  5. Tedarikçinin talimatlarını okuyun. Bunlar işlem yapmaya başlamanızın ardından iletilen daha detaylı talimatlardır. Genellikle sohbetin en başında verilirler. Eğer herhangi bir noktada talimatların anlaşılması veya uygulanmasıyla ilgili yardıma ihtiyacınız olursa, tedarikçiye, ilgili sohbetin içerisinde bunları rahatlıkla sorabilirsiniz.
  6. “Ödendi Olarak İşaretle” düğmesine SADECE ödemeyi gerçekten yaptıktan sonra basın. Bu düğmeye bastığınız anda geri sayım sayacı durur ve sipariş süreci sona eremez duruma gelir. Bu konu şu açıdan oldukça önemlidir; tedarikçiye hediye kartı kodu gibi herhangi bir ödeme bilgisini göndermişseniz ve teklifin süresi dolmuşsa, emanetteki bitcoinler serbest kalır ve siz de bu durumda bitcoin'lerinizi alamazsınız. “Ödendi Olarak İşaretle” düğmesi aynı zamanda dürüst olmayan veya unutkan tedarikçilere karşı da bir güvenlik mekanizması sağlamaktadır. Ödemeyi gerçekleştirmeden bu düğmeye basarsanız, tedarikçi sizin parayı bloke eden veya onu dolandırmaya çalışan biri olduğunuzu düşünebilir. Bu nedenle bu düğmeye olası bir karışıklığı önlemek adına mutlaka ödemeyi yaptıktan sonra basın.
  7. Paxful’da aracılık yoluyla alınan hediye kartı kodlarının kullanımı KESİNLİKLE yasaktır. Aracılık yoluyla alım, daha sonra başka birine satılabileceğinizi düşünerek aldığınız hediye kartlarını kapsar. Satın alırken kodu kontrol etmiş olsanız dahi, satın aldığınız kişi sizin bilginiz dışında bu kodu dilediği zaman kullanabilir, bu nedenle bu işlem Paxful Kullanım Şartları’na aykırıdır. Tedarikçilere aracılık yoluyla alınan kodları vermeye devam etmeniz halinde raporlanır ve işlem yasaklısı olursunuz. Bu aynı zamanda hem size hem de diğerlerine boşa zaman kaybettirir. Bu nedenle sadece bizzat satın aldığınız hediye kartlarını kullanmayı unutmayın.
  8. Ödemelerin gerçekleştirilmesi için 3. kişilerin kullanımına izin verilmemektedir. Ödeme aracının orijinal sahibi ve ödemenin gerçek kaynağı siz olmalısınız. (Hediye kartı, kredi kartı, banka hesabı, çevrimiçi ödeme platform hesap sahibi) Bitcoin ödemelerinde aracılık rolüne izin verilmez ve bir dolandırıcılık girişimi olarak değerlendirilebilir.
  9. Sadece hediye kartındaki TÜM TUTAR ile işlem yapın. 50$ tutarında bir hediye kartınız varsa, bunun bir bölümüyle işlem yapamazsınız (ör. bir kişiden 50$'lık tutarın sadece 33$'ını almasını istemek gibi). Tedarikçinin yalnızca tutarın tamamını alabileceğini unutmayın, bu nedenle 33$'lık bir işlem başlatırsanız ve tedarikçi 50$'yi alırsa, aradaki bitcoin farkını geri almanın tek yolu yeni bir işlem başlatmaktır. Tedarikçiler bu aradaki tutarı karşılamayabilir veya tedarikçi tekliflerini iptal edebilir veya çevrimdışı olabilir, bu nedenle bu tür bir hataya düşmeyin.
  10. HİÇBİR ZAMAN tedarikçiden önce bitcoin'leri serbest bırakmasını talep etmeyin. Bu bir dolandırıcılık göstergesi olabileceğinden anında yasaklı hale gelmenize sebep olabilir. Emanet mekanizmasının amacı zaten siz ödeme işlemini tamamlayana kadar bitcoin'lerin sizin adınıza bekletilmesidir.
  11. Tedarikçilere karşı nazik olun. Tedarikçiler çok sayıda zorlu müşteriyle başa çıkmak durumunda kalıyorlar, bu nedenle nazik olmak size yeteri kadar zaman kazandırabilir. Nazik olmak, iletişim şekli ve içeriğinin yanı sıra tedarikçilerin talimatlarına uygun hareket etmeyi de içerir. Aranızda bir anlaşmazlık yaşanması halinde moderatörün kullanılan dil ve ifade şeklinizi dikkate alacağını unutmayın.
  12. İlginizi çekmedi mi? İptal edin! Eğer işlem artık ilginizi çekmiyorsa ve tedarikçiye henüz ödeme yapmadıysanız işlemi iptal etmekte özgürsünüz. Bu durumda emanetteki fonlar serbest bırakılır ve tedarikçiler diğer alıcılarla işlem yapmaya devam edebilirler. Bu, Paxful’un iyi niyet ve kurallarına uygun bir davranış olarak kabul edilir. Eğer iptal etme yoluna gitmez ve işlemi askıda bırakırsanız, tedarikçi size bir anlaşmazlık dosyası açmak veya sizi rapor etmek durumunda kalacaktır. Bu da büyük ihtimalle sizin negatif geri bildirim almanıza sebep olacaktır. Panelinizde aktif açık işlemlerinizin tamamını görebilirsiniz. “Sohbet”e tıkladıktan sonra EYLEMLER düğmesine, ardından da kırmızı renkli “İptal Et” düğmesine tıklayarak işlemi iptal edebilirsiniz.
 • Banka havalesiyle bitcoin satın alın

  Banka havaleleri Paxful'da popüler bir ödeme yöntemidir ve banka havalelerini kullanarak bitcoin satın almak oldukça kolaydır.

  Banka havalesiyle bitcoin satın almanın ilk adımı, banka havalelerini ödeme olarak kabul eden bir teklif aramaktır. Ayrıca, satın almak istediğiniz miktarı ve tercih ettiğiniz para birimini de girmeniz gerekir.

  Uygun bir teklif bulduktan sonra, ticareti açmadan önce teklif koşullarını mutlaka okuyun. Bu size ödeme konusunda satıcının sizden ne isteyeceğinin kısa bir özetini gösterecektir. Alım satım işlemi başladıktan sonra, daha detaylı bir talimat listesi görünecektir. Bunlara alım satım açıklamaları denir. Bazı durumlarda satıcıların, banka bilgilerini alım satım açıklamaları içerisine yazdıklarını görebilirsiniz. Eğer banka bilgileri verilmemiş ise, satıcıya yazmaktan ve banka bilgilerini istemekten çekinmeyin.

  Satıcıya ödeme yaptıktan ve ödemenizin kanıtını yükledikten sonra “Ödendi olarak işaretle” yi tıkladığınızdan emin olun. Eğer ``ödendi olarak işaretle``yi tıklamaz iseniz , işlem süresi dolacak, işlem sona erecek ve bitcoinler satıcıya geri dönecektir.

  Bir sonraki adım, satıcının ödemeyi onaylamasıdır. Lütfen bu aşamada sabırlı olun çünkü bu biraz zaman alabilir. Satıcı ödemeyi onayladıktan sonra, bitcoinleri size gönderilecek ve işlem tamamlanacaktır. Yapmanız gereken tek şey alım satım yaptığınız kişi için uygun geri bildirim bırakmak olacaktır.

 • Çevrimiçi ödemelerle bitcoin satın alın

  Paxful'da (PayPal ve Skrill gibi) çeşitli çevrimiçi ödeme seçenekleri bulunmaktadır ve bu
  yöntemler Paxful'da bitcoin satın almak için kullanılabilirler.

  Herhangi bir çevrimiçi ödeme yoluyla bitcoin satın almanın ilk adımı, aradığınız çevrimiçi ödeme türünü kabul eden bir teklif aramaktır. Bunu yapmak için, satın almak istediğiniz tutarı, tercih ettiğiniz para birimini ve kullanacağınız ödeme yöntemini girmeniz gerekir.

  Uygun bir teklif bulduktan sonra alım satım işlemini açmadan önce teklif koşullarını mutlaka okuyun. Bu size ödeme konusunda satıcının sizden ne isteyeceğinin kısa bir özetini gösterecektir. Alım satım işlemi başladıktan sonra, daha detaylı bir talimat seti görünecektir. Bunlara alım satım açıklamaları denir. Satıcının sizden ne isteyeceği, hangi online ödemeyi kullanacağınıza bağlı olarak değişecektir. Örneğin, PayPal, Skrill ve Neteller gibi çevrimiçi cüzdanlar normalde kimlik belgesi görseli gerektirir.

  Satıcıya ödeme yaptıktan ve ödemenizin kanıtını yükledikten sonra “Ödendi olarak işaretle” yi tıkladığınızdan emin olun. Eğer ``ödendi olarak işaretle``yi tıklamaz iseniz , işlem süresi dolacak, işlem sona erecek ve bitcoinler satıcıya geri dönecektir.

  Bir sonraki adım, satıcının ödemeyi onaylamasıdır. Lütfen bu aşamada sabırlı olun çünkü bu biraz zaman alabilir. Satıcı ödemeyi onayladıktan sonra, bitcoinler size gönderilecek ve işlem tamamlanacaktır. Yapmanız gereken tek şey alım satım yaptığınız kişi için uygun geri bildirim bırakmak olacaktır.

 • Nakit para yatırarak bitcoin satın al

  Nakit para yatırma Paxful'da popüler bir ödeme yöntemidir ve nakit para kullanarak
  bitcoin satın almak son derece kolaydır.

  Nakit para yatırarak bitcoin satın almanın ilk adımı, nakit parayı ödeme yolu olarak kabul eden bir teklif aramaktır. Ayrıca, satın almak istediğiniz miktarı ve tercih ettiğiniz para birimini de girmeniz gerekir.

  Uygun bir teklif bulduktan sonra, alışverişe başlamadan önce teklif koşullarını mutlaka okuyun. Bu size ödeme konusunda satıcının sizden ne isteyeceğinin kısa bir özetini gösterecektir. Alım satım işlemi başladıktan sonra, daha detaylı bir talimat listesi görünecektir. Bunlara alım satım açıklamaları denir. Bazı durumlarda satıcıların, banka bilgilerini alım satım açıklamaları içerisine yazdıklarını görebilirsiniz. Eğer banka bilgileri verilmemiş ise, satıcıya yazmakta ve banka bilgilerini istemekten çekinmeyin.

  Genellikle, nakit para yatırma işlemi için, satıcılar sizden dekontun görselini isteyecektir. Satıcıya ödeme yaptıktan ve ödemenizin kanıtını yükledikten sonra, “Ödendi olarak işaretle” yi tıkladığınızdan emin olun. Eğer ``ödendi olarak işaretle``yi tıklamaz iseniz , işlem süresi dolacak, işlem sona erecek ve bitcoinler satıcıya geri dönecektir.

  Bir sonraki adım, satıcının ödemeyi onaylamasıdır. Lütfen bu aşamada sabırlı olun çünkü bu biraz zaman alabilir. Satıcı ödemeyi onayladıktan sonra, bitcoinler size gönderilecek ve işlem tamamlanacaktır. Yapmanız gereken tek şey alım satım yaptığınız kişi için uygun geri bildirim bırakmak olacaktır.

 • Paxful'dan diğer dijital para birimlerini (altcoin) al

  Paxful'da altcoin tabir edilen diğer dijital para birimlerini satın almak da mümkündür ve
  bitcoin satın almak kadar kolaydır.

  Paxful'da altcoin almak, bitcoin satmakla aynı prosedüre sahiptir. Yapmanız gereken ilk şey, cüzdanınızda bitcoin bulunduğundan emin olmak. Cüzdanınızda herhangi bir bakiye yoksa, bu ilk önce bitcoin satın almanız gerektiği anlamına gelir. Hesabınızda bakiye varsa imlecinizi “bitcoin al” düğmesinin üzerine getirin ve “Bir teklif oluştur” seçeneğini tıklayın. Alacak olduğunuz ödeme yöntemini seçerken, hediye kartlarını, banka havalelerini veya Paxful'daki diğer herhangi bir ödeme yöntemini seçmek yerine altcoin'i seçin.

  Örneğin, Paxful'dan Ethereum (ETH) satın almak istiyorsunuz. Ödeme yöntemi olarak Ethereum'u isteyen bir satış teklifi oluşturun ve başka bir kullanıcı teklifinizi tıkladığında, Ethereum'u cüzdan adresinize göndermelidir. Ödemeyi aldığınızı onayladıktan sonra, bitcoinleri alım satım yaptığınız kişiye gönderebilirsiniz. Net ve özlü teklif şartları ve talimatları vermeyi unutmayın. Bunlar, alım satım  işleminizi kolaylaştıracak ve daha verimli hale getirecektir.

8 makalenin tümünü görüntüle

Bitcoin Satışı

 • Bitcoin satışı

  Paxful'da bitcoin satmak kolay ve güvenlidir.

  Bu eğitim videosu, Paxful’da bitcoin satmak için gerekli tüm adımları açıklayan bir rehberdir. Bu rehber, süreci daha iyi anlamanız ve bu sitede bitcoin satarken karşılaşabileceğiniz bazı risklerin farkına varabilmeniz için hazırlanmıştır. Rehber, mevcut teklifleri bulmanıza yardımcı olacaktır. Eğer kendi teklifinizi kendiniz oluşturmak istiyorsanız lütfen bu rehber'e göz atın.

  Paxful’da Bitcoin satmaya başlamak için öncelikle bir hesap açmanız ve cüzdanınıza bitcoin yatırmanız gerekmektedir. Hazır olduğunuz zaman satış yapmaya başlayabilirsiniz.

  1. Adım

  “Bitcoin Satın Al” düğmesinin üzerine gelin ve “Bitcoin Sat” düğmesine tıklayın.

  SellBitcoinStep1__.png

  2. Adım

  Teklif şartlarına ilişkin tercihlerinizi belirleyin:

  • 300'den fazla ödeme yönteminin yer aldığı listeden tercih ettiğiniz ödeme yöntemini seçin.

  SellBitcoinStep2_.png

  SellBitcoinStep2.1.png

  • Satmak istediğiniz tutarı seçin.

  SellBitcoin2.2.png

  • İşlem yapmak istediğiniz para birimini seçin.

  SellBitcoinStep2.3.png

  • Bir ülke seçin.

  SellBitcoinStep2.4.png

  3. Adım

  “Teklif Ara" düğmesine tıklayın. Arasından seçim yapabileceğiniz tekliflerin bulunduğu listeyi göreceksiniz. Doğru teklifi bulmak için tüm teklifleri ayrıntılı şekilde incelemeyi unutmayın: Bitcoin kuru, alıcının itibarı/etkinlikleri vb.

  SellBitcoinStep3.png

  4. Adım

  Bir teklif seçin ve “Sat” düğmesine tıklayın. Bu, işlem sürecini başlatmayacak ancak size teklifin detaylarını inceleme fırsatı sunacaktır.

  Lütfen dikkat: Profilini açmak ve potansiyel işlem ortağınız hakkında daha fazla ayrıntı görmek için kullanıcının üzerine tıklayabilirsiniz. Paxful'a katıldığı andan itibaren ki itibar durumunu, faaliyetlerini, doğrulama düzeyini, bitcoin hacmini, güvenen veya engelleyen kullanıcı sayısına göz atın.

   

  SellBitcoinStep4.png

  5. Adım

  Teklif koşullarını okuyun ve bu koşulların sizin için uygun olup olmadığına karar verin.

  SellBitcoinStep5.png

  Alıcının teklif koşullarını okuduktan ve teklifin size uygun olduğuna karar verdikten sonra, işlem yapmak istediğiniz tutarı girin ve ardından “Şimdi Sat” düğmesine tıklayın.

  SellBitcoinStep5.1.png

  6. Adım

  Artık işlem, talimatlar ve bir sohbet kutusu ile birlikte açılmış durumdadır. Bitcoin'leriniz, işlemle bağlantılı olarak güvenilir emanette tutulur.

  Teklif sahibinin tüm talimatlarını takip edin: gerekli dosya ve dokümanları gönderin ve ödeme için ihtiyaç duyulan bilgileri paylaşın.

  SellBitcoinsStep6.png

  Alıcıdan ödemeyi aldığınızdan emin olun. Alıcı, işlemin içerisinde size ödemeyi yaptığını teyit etmelidir.

  “Bitcoinleri serbest bırak” düğmesine tıklayın. Böylece bitcoinler işlem emanetinden alıcının Paxful cüzdanına gönderilecektir.

  SellBitcoinStep6.1.png

  Lütfen dikkat:

  • İşlem başladığı anda emanette bulunan BTC karşılığı sabitlenir. Herhangi bir dalgalanmadan etkilenerek değişmez.
  • Eğer ödemeyi aldığınızdan %100 emin değilseniz “Bitcoinleri serbest bırak” düğmesine tıklamayın! Lütfen dolandırıcılardan nasıl korunacağınıza dair vermiş olduğumuz ipuçlarına göz atın.
  • İşlem emanetine gönderilen BTC tutarına Paxful komisyonu dahildir.
  • İşlem için belirlenen süre sona ermeden işlemi iptal edemezsiniz.
  • Alıcı, ödemeyi yaptığını onayladıktan sonra işlemi iptal edemezsiniz.
  • Eğer işlem ortağınızın, “Hizmet Koşullarımıza” aykırı hareket ettiğini düşünürseniz, bir itiraz süreci başlatarak moderatörlerimizin sürece dahil olmasını bekleyebilirsiniz.
  • Ayrıca, alıcının profiline dahil edilecek ve ilgili departmanımız tarafından görülüp incelenecek bir rapor da gönderebilirsiniz.

  Artık bitcoin'ler alıcının cüzdanına serbest bırakılır ve siz de tercih ettiğiniz ödeme yöntemi aracılığıyla fonlarınızı alırsınız.

  Faydalı İpuçları:

  • İşlem tamamlandıktan sonra, dilediğiniz zaman herkese açık işlem makbuzunu indirebilirsiniz.SellBitcoinStep6.2.png 
  • Herkese açık makbuz:

  SellBitcoinStep6.3.png

   

  • İşlem ortağınıza bir geri bildirim vermeyi unutmayın. Geri bildirim vermek platformumuzda sizin itibarınızı oluşturan öğelerden biri olmakla beraber her kullanıcı için de son derece değerlidir.

   

  SellBitcoinStep6.4.png

  Şimdi bitcoin satın almak ve satmak için kullanılan en popüler ödeme yöntemlerinden birkaçını inceleyelim:

  1. 1$-30$'mı almak istiyorsunuz? Hediye kartları sizin için iyi bir seçenek olabilir. Paxful’da iTunes, Target, Amazon, Walmart, BestBuy veya Gamestop gibi çok çeşitli hediye kartı seçenekleri bulabilirsiniz. Dilerseniz OneVanilla ön ödemeli hediye kartını da kullanabilirsiniz. Drugstore’dan bir tane satın almanız ve size uygun bir teklif aramaya başlamanız yeterlidir!
  2. Bankamatik kartı, kredi kartı veya ön ödemeli kartla'mı satın almak istiyorsunuz? Bazı tedarikçiler sizden bunun için kimlik bilgisi talep edebilir ve uygulayacağı fiyat diğer ödeme yöntemlerine göre biraz daha yüksek olabilir, ama bitcoin'lerinizi bu yöntemle hemen satın alabilirsiniz.
  3. EN İYİ FİYATI mı istiyorsunuz? O halde bankaya nakit para yatırarak satın alın! Tedarikçiyle irtibata geçerek banka hesap numarasını öğrenin ve ödeyeceğiniz tutarı nakit olarak yatırın. Nakit ödeme yaptığınız durumlarda bir banka hesabınızın olmasına bile gerek yoktur.
  4. PayPal, Netspend, Skrill veya diğer çevrimiçi cüzdanlar ile Bitcoin almak ister misiniz?

   

   

 • Bitcoin satmak için kurallar

  Paxful’da tedarikçi olmak, bazı temel kurallara uymanız halinde oldukça kârlı olabilir.

  Başlangıç olarak, bitcoin satmanın hem basit hem de güvenli olmasını sağlamak için birkaç ipucu derledik:

   1. Tedarikçi olarak, işlemlerle ilgili TÜM risk ve sorumlulukları kabul etmiş olursunuz. Kendinizi korumak adına bu hususlar size bağlıdır.
   2. Aracılık işlemlerine izin verilmez. Bu, hediye kartlarıyla ilgili bir husustur. Aracılık, bir başkasından alınan hediye kartı kodunu daha sonra başka birine satma düşüncesiyle almak anlamına gelmektedir. Bu Paxful Hizmet Koşulları’na aykırı olup kesinlikle yasaktır.
   3. Alıcıların sorularına yanıt vermelisiniz. Eğer bilgisayarınızın başında değilseniz lütfen tüm tekliflerinizi devre dışı bırakın. Bir müşteri geldiği zaman onu “Merhaba” diyerek karşılayın, işlem yapmaya ve yardımcı olmaya hazır olduğunuzu söyleyin.
    Örneğin “Merhaba, size yardımcı olmaya hazırım. Lütfen talimatları takip edin ve bitcoin'leriniz hemen sizin olsun!”. Bu, düzgün çalışan herhangi bir üye işyerine hatırlatmanız gereken bir şey gibi durmasa da, kaç tedarikçinin gelen teklifleri ortada bırakarak kısa bir uyku çektiklerine veya alıcılara cevap vermeye gerek duymadıklarına, alıcının talimatları okuması veya yarım saat kadar onları beklemesi gerektiği düşündüğüne şaşıracaksınız. İptal edilen işlemlerin %50’si, tedarikçinin cevap vermede yetersiz kalması sebebiyle gerçekleşmektedir.
   4. Müşterilerinize karşı her zaman nazik bir dil kullanmalısınız. Kaba, küfürlü konuşmalara izin verilmemektedir. Bu işiniz açısından kötü bir durumdur.
   5. Tüm teklif şartlarını ve işlem talimatlarını eksiksiz olarak basit ve kısa maddeler halinde sunmalısınız.
   6. Bitcoin'lerin serbest bırakılması anında olmayacaksa ve ödeme onayı için belirli bir zaman sınırınız varsa. Bu husus, teklif şartlarınızda ve işlem talimatlarınızda açıkça belirtilmelidir. Bir satıcı olarak, alıcının bitcoinlerin serbest bırakılmasının makul bir süre dahilinde gecikebileceğini anladığından emin olmalısınız. Serbest bırakma süresi, şartlarınızda belirtilen süreyi aşamaz. (Paxful'ın p2p hizmetini anlık olarak duyurduğunu unutmayın.)
   7. Açık ve kısa teklif ŞARTLARI. Bunlar, bir tedarikçi olarak müşteriden satın alımı gerçekleştirebilmesi için yapmasını beklediğiniz şeylerdir. Alıcılar, bu şartları işlem başlamadan ÖNCE görürler. Bunlar işlemle ilgili önemli bilgileri içebilir (Kimlik belgesi yükleme, nakit ödeme dekontu yükleme, fiziki bir hediye kartına sahip olmaları gerektiği gibi). Ortak şartlarla ilgili halihazırda çok sayıda teklif etiketi olmakla beraber, SİZE ÖZEL şartlar açık ve net olmalıdır. Maddeler halinde sıralama kullanılmalı, mümkün olduğunca basit ve açık olmalı ve gereksiz yazıların tamamını metinden çıkartmalısınız. Unutmayın! Alıcılar karmaşık metin ve şartlardan hoşlanmazlar. Açık teklif şartları aynı zamanda anlaşmazlıkların önüne geçilmesine de yardımcı olur ve olası bir anlaşmazlık halinde Paxful moderatörlerinin gözünde daha sağlam bir duruş kazandırır. Bu kısmı sakın atlamayın, aksi halde alıcı sizi pas geçecek ve yeni bir tedarikçi bulacaktır. Optimal teklif şartlarının nasıl yazılacağını buradan öğrenin.
   8. Alıcıdan tam olarak ne yapmasını istediğinizi anlatan basit işlem talimatlarına sahip olmalısınız. Şartları kısa ve hoş tutmak için madde işaretlerini kullanın. İyi bir işlem talimatının nasıl yazılacağı hakkındaki bazı ipuçlarını görmek için buraya tıklayın.
   9. Müşterilerinize yardımcı olacak içerikler ve gerekirse örnekler sunun. Örneğin, onlardan kimlik belgesiyle beraber bir selfie yüklemelerini istiyorsanız, örnek bir fotoğraf koyun (yüzün göründüğü ancak bilgilerin bulanık olduğu).
   10. Listelenen tekliflerin sayısı veya listedeki sıralamasından yararlanmak için birden fazla hesap kullanamazsınız. Bu, serbest piyasa rekabetinde gereksiz bir avantajdır ve sistemin kötüye kullanılması olarak değerlendirilecektir.
   11. Paxful'da minimum işlem tutarının ne kadar olduğunu bilmeniz önemlidir. Şu anda, bitcoin satın almak için minimum işlem tutarı 10 USD'dir. Bitcoin satmak için minimum işlem tutarı ise 0.001 BTC'dir.
   12. Ödemeler için 3. taraf aracılar kullanılamaz. Tedarikçi olarak, ödemeleri kabul etmek ve işlemekten siz sorumlusunuz. Ödeme üzerinde herhangi bir kontrole sahip değilseniz ve sorumluluğu başkalarına aktarırsanız, bu durum sahtekarlık olarak kabul edilebilir.
   13. Emanet dışı işlemlere izin verilmez, kişisel bilgilerin paylaşımı veya site dışı iletişim yasaktır. Platform dış işlemler için diğer kullanıcılara iletişim bilgilerinizi VERMEMENİZ önemlidir. Her zaman Paxful emanet sistemi kullanılmalıdır, aksi takdirde yasaklanırsınız. İstisnası yoktur. Bu, emanet dışı işlemler ve gereksiz provokasyonlar nedeniyle rapor edilmenizi önlemeye yardımcı olur.
   14. Pazarlık yoktur. Bitcoin alıcısı, bir işlem için belirlenen tam fiyatı ödemek zorundadır. Satıcının düzenleme yapması gerekiyorsa, doğru tutarla işlemi yeniden başlatmalıdır.

  Yukarıdaki kurallara bağlı kalarak Paxful'da iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

 • Güvelik tavsiyeleri/tüyoları

  Hediye Kartları

  • Hediye kartının devre dışı bırakılmasını  önlemek için mutlaka makbuz isteyin ve hediye kartının nakit karşılığı satın alındığından emin olun.
  • Kart satıcılarına dikkat edin. Kartın 3. şahıslardan alınmış olması durumunda, kartın takas sırasında veya sonrasında geçersiz olma riski vardır. Herkesten, kullanıcı adını ve ticari adını gösteren bir fotoğraf vermesini isteyin.
  • Herhangi bir banka / kredi kartı ile satın alınan ürünlerin geri ödeme alınabildiği için, banka / kredi kartıyla satın alınan e-posta kodlarını veya hediye kartları kabul ederken dikkatli olun.

  Hesaba Nakit Depozitosu/yatırımı ile

  • Bu, en az risk içeren, ancak en küçük kar marjı saglayan ödeme yöntemidir fakat satın alma miktarları hediye kartlarına kıyasla daha yüksektir.
  • Alıcının adınıza nakit para yatırdığına ve makbuz/dekont aldığına emin olun.
  • İşlem yaptığınız ve para yatıran kişinin ayni şahıs olduğuna emin olun. Para yatırma işlemine katılan 3. şahıslardan kaçının.

  Çevrimiçi Cüzdanlar

  • İlk önce, alıcının hesabının o cüzdanda doğrulandığından emin olun (yani, doğrulanmış PayPal hesabı)
  • Alıcının kimliğini isteyin. Tam adın hem kimliğinde hem de çevrimiçi cüzdan hesabında aynı olduğundan emin olun.
  • Her ödeme bir banka / kredi kartına bağlı olduğundan, kolayca geri ödeme yapılabileceğini unutmayın. Daha az risk almak istiyorsanız, alıcının ödemeyi banka / kredi kartı yerine PayPal bakiyesinden gönderdiğinden emin olun.
  • Hesabın sahibi ile alım satım yaptığınıza ve üçüncü şahıslar olmadığından emin olun.Hesabın sahibi ile alım satım yaptığınıza ve üçüncü şahıslar olmadığından emin olun.
  • Daha fazla önlem almak için, alıcıdan, bir kağıda bitcoin alımının onayını, alım satım işlem numarasını, tutarı ve son olarak ödendiğini yazmasını isteyebilirsiniz. Kullanıcıya bunun resmini çekmesini söyleyebilirsiniz. Ters ibraz durumunda, kanıt olarak gösterebilirsiniz.

  Banka / Kredi Kartları

  • Bu yöntem, çevrimiçi cüzdanlar kadar risklidir; kolayca geri ödeme yapmanız mümkün. Bunun için risklerden kaçınmanın püf noktaları, banka / kredi kartının adının kimlik numarası ile eşleşmesi dışında, çevrimiçi cüzdanlarla aynıdır.

Teklifler

 • Bitcoin satış teklifi oluşturma

  Bitcoin'lerinizi satmak mı istiyorsunuz? Paxful, Bitcoin'lerinizi 300'den fazla ödeme yöntemini kullanarak takas etmenize imkan sağlıyor. Kendi kurallarınızı belirlemek ve işlem sürecinizi oluşturmak için kendi teklifinizi oluşturmanız gerekir. Bu rehber, Paxful’da bitcoin satmak için nasıl teklif oluşturacağınıza dair özet bilgiler sunmaktadır.

  Başlamadan önce, bir hesap oluşturduğunuzdan ve cüzdanınıza bitcoin yatırdığınızdan emin olun.

  1. Adım

  Hesabınıza giriş yapın. Teklif Oluştur'a tıklayın.

  1_.png

  2. Adım

  Bitcoin Sat'ı seçin. Şimdi bir Bitcoin tedarikçisi olarak bir teklif oluşturacaksınız. Bu teklif, Bitcoin satın almak isteyen diğer kullanıcılar için "Bitcoin Satın Al" bölümünde görünür.

  2_.png

  3. Adım

  Bir ödeme yöntemi seçin.

  3_.png

  Burada, Bitcoin karşılığında ne kadar fon almak istediğinizi seçmeniz gerekiyor:

  1. Soldaki kutudan ödeme grubunu seçin.
  2. Ortada bulunan listeden kullanacağınız nihai ödeme yönteminizi seçin.

  Kullanacağınız ödeme yönteminin hangi ödeme grubuna dahil olduğundan emin değilseniz arama çubuğundan ödeme yöntemlerini arayabilirsiniz. Sadece ödeme yönteminin ismini yazmaya başlayın, ikinci listede seçeneğin belirdiğini göreceksiniz. Ödeme yönteminiz zaten kayıtlı ise, seçtiğinizde görünecektir.

  Ödeme yönteminizi listemizde bulamıyorsanız, yeni bir ödeme yöntemi olarak önerin!

  Lütfen dikkat: Emanet ücreti, ödeme yöntemine göre değişiklik gösterebilir.

  3. Doğru para birimini seçin. Teklif başına yalnızca bir para birimine izin verilir.

  Lütfen dikkat: Banka havaleleri için banka adını ve banka hesabınızın kayıtlı olduğu ülkeyi girmeniz önemlidir. Bu, potansiyel işlem ortaklarınızla yaşanması muhtemel yanlış anlaşılmaları önleyecektir.

  4_.png

  Tüm bilgilerin doğru olup olmadığını kontrol edin ve devam etmek için “Sonraki adım”a tıklayın.

  5_.png

  4. Adım

  Piyasa kurunu ve işlem limitlerini belirleyin.

  6_.png1. Her satıştan ne kadar kazanmak istediğinizi seçin.

  Bitcoin'in piyasa fiyatına ve işlemle ilgili kişisel amaçlarınıza göre bir yüzde belirleyin.

  Bu yüzde eksi veya artı bir değer olabilir. Oran hakkındaki daha fazla bilgiye buradan göz atabilirsiniz.
  Ekranda, seçtiğiniz orana göre ne kadar kazanacağınızla ilgili kısa bir açıklama göreceksiniz.

  Lütfen dikkat:
  • Müşteri çekmek için çok yüksek bir oran belirlemeyin ve işlem esnasında fiyat üzerinde pazarlık yapmayın. Bu husus, Hizmet Şartlarımıza aykırıdır.
  • Emanet ücreti, kâr yüzdesi üzerine eklenecektir.

  Varsayılan olarak, Bitcoin fiyatı için Coinbase, Bitstamp, Bitfinex platformları arasındaki ortalama satış fiyatını sunuyoruz. Daha fazla esneklik için “Gelişmiş moda geç” seçeneğini tıklayın.

  2. Teklif işlem limitlerini belirleyin.

  Buradan Bitcoin'iniz karşılığında almak istediğiniz itibari para tutarını seçebilirsiniz.

  Bir aralık belirleyebilir veya “Tüm tutarı kullan”a tıklayarak ilgilendiğiniz toplamı belirleyebilirsiniz.
  İşlem başladığı anda, işlem tutarının tam BTC karşılığı olan rakam emanate aktarılacaktır.

  3. Teklif süresi sınırını seçin.

  Kullanıcılar gerektiği kadar hızlı veya etkin olmayabilirler. Tedarikçilerimizin zamanına değer veriyor ve onlara Bitcoin alıcılarının ödemeyi tamamlamaları için bir zaman dilimi oluşturmaları seçeneğini sunuyoruz. Bu, yanıt vermeyen bir işlem ortağıyla yapacağınız boş işlemler nedeniyle bitcoin'lerinize bloke konulmasını önlemeye yardım eder.

  Seçtiğiniz tüm bilgilerin doğru olup olmadığını kontrol edin ve devam etmek için “Sonraki adım”a tıklayın.

  7_.png

  5. Adım

  Özelleştirilmiş işlem ortağı koşul ve talimatları.

  8_.png1. Teklif etiketlerini seçin.

  Teklif etiketleri, teklifler listesindeki ödeme yönteminin adının yanında görünecektir. Etiket, teklifinizi kişiselleştirmenize ve ek bilgiler sunmanıza yardımcı olacak bir şey olmalıdır. Örneğin: Tüm banka havaleleri, anında ödeme, tüm Nijerya bankaları, uzun vadeli alıcı gerekliliği.

  2. Teklif etiketlerini seçin.

  Teklif etiketleri, ödeme yöntemi türünün ve etiketinizin altında görünecektir. Birden fazla etiket seçebilirsiniz. Etiketler teklifinizin en önemli noktalarına dikkat çekmek için kullanılır: kimlik doğrulaması gerekli değil, hızlı serbest bırakma, makbuz gerekli vb.

  Lütfen dikkat: Banka havaleleri için, bu kılavuzun 3. Adımında belirttiğiniz banka adı kullanılır.

  9_.png

  3. Alıcılar için teklif şartlarını yazın.

  Bu bilgi teklif listenizde herkese açık olarak gösterilecektir. Şartlar, kısa ve net detaylar içermelidir: örneğin; alıcıdan kimliğinin fotoğrafını göndermesini istiyor musunuz? Makbuz veya başka bir belge gerekiyor mu? Ödeme yöntemini belirli bir şekilde işleme koymak istiyor musunuz? Bitcoin'leri göndermeden önce ödemeyi doğrulamak için belirli bir süreye mi ihtiyacınız var? Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.


  4. İşlem talimatlarını belirleyin.

  İşlem talimatları, bir işlem başlatıldıktan hemen sonra görünecektir. İşlem talimatları, potansiyel işlem ortağınızın yerine getirmesi gerekenleri adım adım açıklayan detaylı bir kılavuz niteliğinde olmalıdır.

  İsteğe bağlı diğer ek ayarlar için "Gelişmiş seçenekler"i tıklayın:

  10_.png

  1. Bir hedef ülke seçin.

  En çok ziyaretçi çekmek istediğiniz ülkeyi seçebilirsiniz.

  2. İşlem ortaklarınız için bir doğrulama filtresi belirleyin.

  Doğrulanmış kullanıcılarla işlem yapmak, sorumsuz yatırımcılardan uzak durmanıza yardımcı olacaktır. Ancak, bazı kullanıcılar çevrimiçi gizliliklerini korumak istediklerinden, potansiyel işlemlerinizin sayısı daha düşük olacaktır.

  3. Teklif görünürlüğünü ayarlayın.

  Görünürlük sadece güvenilir kullanıcılarınız için ayarlanabilir. Bu,
  güvenilir olarak işaretlenmiş yatırımcıların yer aldığı bir listeniz varsa ve yalnızca bu gruptaki kişilerle işlem yapmak istiyorsanız yararlıdır.

  4. Gerekli minimum işlem.

  Bu, sadece deneyimli Paxful kullanıcılarıyla işlem yapmak istediğinizde yararlıdır. Sizin için yeterli olduğunu düşündüğünüz minimum değeri ayarlayın.

  11_.png

  5. Yeni hesaplar için itibari para limitini belirleyin.

  Bu seçeneği, az sayıda işlem yapmış veya kötü bir itibara sahip kullanıcılarla büyük miktarları riske atmamak için kullanabilirsiniz.

  6. Ülkelere göre sınırlama.

  Artık, hangi ülkelerdeki kullanıcıların teklifinizi görebileceğini ve hangilerinin göremeyeceğini seçebilirsiniz. Bu, IP adresi ve akıllı ülke saptama özelliği ile ilgilidir.

  7. Proxy/VPN sınırlamaları.

  Son olarak, tüm kullanıcılarla işlem yapmayı veya VPN ve IP adresini gizleyen programlar kullananları engellemeyi seçebilirsiniz.

  Tüm bilgilerin doğru olup olmadığını kontrol edin ve devam etmek için “Teklif oluştur”a tıklayın.

  12_.png

  Lütfen dikkat:
  • “Önceki adım” düğmesine tıklayarak istediğiniz zaman bir önceki adıma dönebilirsiniz.
  • Teklifinizi daha sonra değiştirebilir ve düzenleyebilirsiniz.
  • İşlem başladıktan sonra teklifi değiştiremezsiniz.

  Teklifinizi oluşturduktan sonra panelinizden kontrol edebilirsiniz. Tekliflerinizi yönetmek ve düzenlemek için Tedarikçi Paneli'ni kullanın.

  13_.png

  Şimdi başlamaya hazırsınız. Lütfen alıcıların teklif vermelerini bekleyin. Hizmet Şartlarımıza, ipuçlarımıza ve bildirimlerimize bağlı kalın. Herhangi bir sorunuzun olması durumunda Müşteri Deneyimi Ekibimiz ile iletişime geçmekten çekinmeyin.

   

 • Teklifler için Bitcoin fiyatının ayarlanması

  Yatırımcılar, her bir takas platformundaki Bitcoin fiyatlarının birbirinden farklı olabileceğini bilirler. Paxful, sizin seçim özgürlüğünüze değer vermekte ve teklifleriniz için en uygun ve kârlı Bitcoin kurunu seçebileceğiniz şekilde esneklik sağlamaktadır. Paxful’da bir teklif oluştururken Bitcoin kurunun piyasa kaynağını ve fiyat noktasını seçme alternatifiniz bulunmaktadır.

  Bitcoin almak veya satmak için teklif oluştururken, Paxful’un sunduğu standart oranı kullanabilir veya açılır menü listesinden en popüler takas platformlarından birini seçebilirsiniz. Fiyat noktası da esnektir.

  Teklif edilen Bitcoin fiyatı = kaynak fiyat + % oranı

  Yani her zamanki gibi bir teklif oluşturursunuz, ancak 2. adımda şunları yapabilirsiniz:

  1. Kutunun sol üst tarafındaki "Gelişmiş moda geç"i tıklayın.PriceEquations1editedlast.png
  2. "Özel Fiyat kaynağı" için açılır menüden bir takas platformu seçin.PriceEquations2.PNG
  3. "Kullanılacak bir fiyat noktası seçin" kutusundan bir fiyat noktası seçin.PriceEquations3.PNG
  4. Tercih ettiğiniz oranı seçin.PriceEquations4.PNG

  "Basit moda geç"i tıklayarak her zaman basit teklif akışına geri dönebilirsiniz.

  PriceEquations5editedlast.png

  Paxful'da normal (basit mod veya Paxful son fiyatı) Bitcoin oranı nasıl hesaplanır?

  Paxful, aşağıdaki kaynaklar arasındaki ortalama satış fiyatını esas alan bir Bitcoin oranı sunar:

  Coinbase

  Bitstamp

  Bitfinex

  Gelişmiş moddaki kullanılabilir oran kaynakları nelerdir?

  Gelişmiş modda Paxful size aşağıdaki takas platformlarının bir listesini sunar:

  Binance

  Bitfinex

  Bitstamp

  Coinbase

  Gemini

  Kraken

  Oranlar ne sıklıkta güncellenmektedir?

  Paxful, takas kaynağından alınan oranları dakikalık olarak günceller.

  Hangi fiyat noktaları mevcuttur?

  Fiyat noktalarının seçimi:

  satış fiyatı - bir Bitcoin satıcısının bir alıcıdan kabul etmesini istediği en düşük fiyattır.

  teklif fiyatı - bir Bitcoin alıcısının bir satıcıya ödeme yapmaya hazır olduğu en yüksek fiyattır.

  24 saat içindeki en yüksek - Son 24 saat içinde tamamlanan tüm işlemlerin arasındaki en yüksek Bitcoin fiyatıdır.

  24 saat içindeki en düşük - Son 24 saat içinde tamamlanan tüm işlemlerin arasındaki en düşük Bitcoin fiyatıdır.

  ortalama - Son 24 saat içinde tamamlanan işlemlerin ortalama Bitcoin fiyatıdır.

  son - Seçilen takas platformu için en son tamamlanan işlemin fiyatı.

  Potansiyel işlem ortaklarım özel Bitcoin oranımı nasıl görecek?

  Yatırımcılar, satış tekliflerini aradıklarında piyasa fiyanın % üstünde/ altında olarak göreceklerdir. Bu durumda piyasa fiyatı, Paxful'un son oranıdır.

  tempsnip.png

  Bitcoin satmak istiyorsanız, yatırımcılar ne kadar alacaklarını dolar üzerinden görecekler.

  Priceequations6.png

 • İyi teklif şartları yazmak

  İyi teklif koşullarının anahtarı, ihtiyaç duyduğunuz şey konusunda kısa ve özlü olmaktır.Teklif şartları, işlem başlamadan ÖNCE gerekli olan herşeyin kısa bir tanımıdır.

  Müşterilerinize, onlardan ne beklediğinizi ve size ödeme yapmak için hazır olmaları gerekenleri kısaca açıklayın. Nasıl ödenmek istediğiniz, hangi belgelerin gerekli olduğu ve hangi diğer şartlara uymaları gerektiği hakkında kısa bilgiler verin.

  Potansiyel alıcınıza daha fazla ayrıntı vermek için teklif etiketlerini kullanın.

  Teklif etiketleri, alıcıdan neye ihtiyacınız olduğunu daha ayrıntılı olarak açıklamanıza yardımcı olabilir. “KİMLİĞİ GEREKLİ”, “SADECE NAKİT”, “MAKBUZ/DEKONT GEREKLİ”, vs. İhtiyaçlarınıza uygun bir etiket bulamıyorsanız, “Bir Teklif Oluştur” sayfasında yeni bir tane önermekten çekinmeyin.

  Teklif şartlarınızı kısa ve özlü yapmayı unutmayın.

  Teklif koşullarına göre, alıcının işlem başlamadan önce size neyi ödemesi gerektiğini anladığından emin olmalısınız. Teklif koşullarının açık ve anlaşılması kolay DEĞİLSE, kullanıcılar işlemden vazgeçeceklerdir, çünkü bundan sonra ne olacağından emin olamayacaklardır; Teklif şartlarınız açıksa ve anlaşılması kolaysa, daha az iptal edilmiş işlemleriniz olacaktır. Yeterince net/spesifik olmaya çalışın, ancak alıcıya ezici/baskıcı olmayın. Ayrıca, teklif şartlarınızın Paxful'un Hizmet Şartları ile uyumlu olduğundan emin olun.

  Ne yapmamalısınız:

  1. Emanetle hesabı dışında işlem yapmayı önermeyin. Saha dışı ticaret yapma önerileri kesinlikle yasaktır ve bu tür bir faaliyet Paxful'dan men edilmenize yol açar.
  2. Şartlarınızda kişisel iletişim bilgilerini vermeyin.
  3. Dış sitelere link vermeyin veya URL paylaşmayın.

  İyi teklif koşullarına örnekler:

  iTunes hediye kartları

  1. Bu teklif, SADECE iTunes hediye kartları içindir, Apple Music kartları için değil.
  2. SADECE fiziksel kart, e-posta resimlerine veya kodlarına izin verilmez.
  3. SADECE 100 dolara kadar olan kartlar!
  4. Kartın bir resmini yüklemeniz gerekecek. Photoshop edilmiş veya düzenlenmiş resimler rapor edilmenize sebep olur.

  Amazon hediye kartları

  1. Yalnızca NAKİT ile satın alınan fiziksel Amazon Hediye kartlarını kabul ediyorum.
  2. Fiziksel bir Amazon Hediye kartının fotoğrafını çekin (arka yüzünde kodlar görünür şekilde)
  3. Kartın NAKİT ile satın alındığını doğrulayan makbuzun/fişin bir fotoğrafını çekin. Banka ile satın alınan kartlar kabul edilmeyecektir!
  4. Sadece kartların tüm bakiyesini kullanabilirim. Örneğin, 100 TL’lik bir kartınız varsa, yalnızca 50 ABD Doları almamı isteyemezsiniz. SADECE karttaki TÜM miktarını alacağım.

  PayPal

  1. PayPal hesabınız DOĞRULANMIŞ OLMALIDIR.
  2. Kredi kartlarından, banka kartlarından ve PayPal çeklerinden para kabul etmiyorum.
  3. Paranın PayPal bakiyenizde zaten mevcut olduğunu kanıtlamanız ve TAM ekranınızı göstermeniz gerekir.
  4. PayPal hesabınızdaki e-posta hesabının ekran görüntüsünü alın. Bu, adresin ve e-postanın arka ofiste söylediklerini göstermeniz gerektiği anlamına gelir.
  5. Facebook Profilinize bir link vermelisiniz.
  6. Bana fonların PayPal bakiyenizden geldiğine dair bir ekran görüntüsü göndermeniz gerekecek.
  7. Fonlar SERVİS şeklinde gönderilmelidir.
  8. Dolandırıcılıktan şüpheleniyorsam herhangi biriyle alışverişi bırakma hakkım var. Seni rapor/ihbar ederim ve Paxful'dan uzaklaştırman için elimden geleni yaparım.

  Western Union

  1. SADECE NAKİT ÖDEME.
  2. Bir alışverişe başladığınızda Western Union ödemesiyle ilgili detay sağlanacaktır.
  3. Makbuzun net bir resmini gönderin.
  4. Hiçbir üçüncü şahıs işleme dahil olamaz.

  SEPA

  1. Bu bir AB SEPA banka havalesi için bir ticarettir. Bir AB banka hesabınız yoksa, bu işlem sizin için DEĞİLDİR.
  2. Son zamanlarda kimlik hırsızlığı nedeniyle dolandırıcılık yapan bazı kişiler olmasından dolayı, ilk kez işlem yapan müşterilerden kimlik yüklemelerini istemek zorundayım.
  3. Kimlikteki isim, parayı göndermek için kullanılan banka hesabının adıyla aynı olmalıdır.
  4. Ödeme alındıktan sonra BTC serbest bırakılacaktır. Burada sahip olduğumdan daha fazla BTC satın almak istiyorsanız, buradaki cüzdanıma ek BTC göndermemin yarım saat aldığımı göz önünde bulundurun.
  5. Sunulan kimliğe ilişkin kişi olmadığınızdan şüpheleniyorsam, ek doğrulama talep etme hakkını saklı tutarım. Ancak, daha fazla doğrulamayı reddetme seçeneğiniz vardır, bu durumda işlem iptal edilir ve fonları geldiği banka hesabına geri gönderirim.
  6. Yeni hesaplara sahip kullanıcıların, kimliklerini yüzlerinin yanında tutan bir selfie sunmaları gerekir (ek olarak, kimliğin yakın çekim fotoğrafı).
 • Teklifim herkese görünür değil

  Tekliflerinizin diğer Paxful kullanıcılarına görünür olması için gerekli şartlar var.

  Minimum Cüzdan Bakiyesi

  Tekliflerinizin görünür olması için teklifinizde minimum miktarın üzerinde cüzdanınızda en az 0,05 BTC olması gerekir. Örneğin, 100 ABD doları için bir teklif oluşturdunuz, yalnızca hesabınızda 100 ABD Doları + 0,05 BTC varsa Tutar istediğiniz zaman cüzdanınızdan çekilebilir. Ancak bakiye bunun altına düştüğünde teklifleriniz görünmez.

  Bu hem teklif hem de alış için aynı şekilde geçerlidir.

  Senet

  Satıcıların hediye kartı teklifleri oluşturması için teminat gerekmektedir. Alıcıları hediye kartlı kodlarını alacak kötü niyetli satıcılardan korumak amacına hizmet eder. Bir teminat için minimum miktar 0.1 BTC'dir. Miktarı Paxful cüzdanınıza yatırabilirsiniz. Bu miktar Paxful'a aittir ve geri çekilmeye karar verene ve hediye kartı teklifinde bulunmak istemeyene kadar bekletilir. Teminatın serbest bırakılması için hediye kartları için yaptığınız son işlemden sonra 7 günlük bir bekleme süresi olduğunu unutmayın.

  Teminat ile ilgili birkaç kural / ipucu:

  • Teminatlar sadece hediye kartı satışı için gereklidir. Nakit depozito, çevrimiçi transferler ve banka / kredi kartları gibi diğer ödeme yöntemleri için herhangi bir teminat gerekli değildir.
  • İşlemi ve temimato karşılamak için cüzdanınızda yeterli para yoksa, teklifiniz görünmez.

  Satıcı Kontrol Paneliniz üzerinden teminatınızı yatırabilir ve geri alabilirsiniz.

 • Teklifimin herkese açık listede daha üstlerde görünmesini nasıl sağlayabilirim?

  Daha fazla ilgi çekmesine yardımcı olacağı için listenin üst sıralarında teklif sunmak daha uygundur. Teklif sıralamaları bir algoritmaya bağlı olduğundan, lütfen teklifinizin sıralama durumunu nasıl iyileştirebileceğinizi öğrenin.

  Listenin üst sıralarında olmanızı sağlayacak öncemli noktalar:

  • rekabetçi bir oranınız olsun
  • işlem ortaklarınızdan pozitif geri bildirimler alın
  • çevrimiçi olun
 • Hangi tekliflerim herkese açık listelerde görünecek?

  Listede gösterilen tekliflerin belirlenmesi, sadece size ve tercihlerinize bağlıdır.

  Aynı ödeme yöntemindeki tekliflerinizden yalnızca biri teklifler sayfasında kullanıcılara gösterilecektir. Hepsi, alıcı tarafından belirlenen diğer tüm kriterler ile birlikte fiyatlara/listelere giriyor. Ancak, satıcı panonuza girerseniz, tüm tekliflerinizi görebilirsiniz.

  Örneğin, 3 mevcut teklifiniz varsa:

  • İlki 1000 ABD Doları / BTC fiyatına sahiptir (yalnızca güvenilir kişileriniz görebilir)
  • İkincisinin fiyatı 1200 ABD Doları / BTC'dir (çoğu alıcı görebilir)
  • İlki 1300 dolar / BTC fiyatına sahip (hepsi görebilir)

  Güvenilir olmayan bir kullanıcı tekliflere göz atıp sizinkine rastlıyorsa, ilk teklif listede görünmez. Güvenilir bir kullanıcı tekliflere göz atar ve sizin teklifinize rastlarsa, yalnızca ilk teklif görünür.

  Teklifinizin görünürlüğü çoğunlukla size bağlıdır. İnsanların bir sebepten dolayı sizi engellediği bazı durumlar olabilir (bu insanlar hiçbir teklifinizi göremez) ancak görünürlük seçeneklerinin geri kalanı sizin elinizdedir. Kendinize “Hangi kullanıcıların teklifimin görünür olmasını isterim?” Sorusunu sormanız yeterli olacaktır.

İşlemler

 • Paxful emanet hesabı

  Paxful emanet hesabı, bitcoinlerinizi güvende tutmak için var. Peki emanet hesabı nasıl çalışır?

  Paxful, insanların bir araya gelerek 300'den fazla ödeme yöntemiyle güvenli şekilde bitcoin işlemleri yaptıkları kişiler arası bir bitcoin platformudur. Tedarikçilerimiz ihtiyaç duydukları şartlarla teklifler oluşturur ve bir fiyat belirler. Bir alıcı kendisine uygun bir teklif bulduğunda, işlem başlar. Bu işlem, otomatik olarak satıcının cüzdanındaki bitcoin'leri, alım satımın tamamlanmasına kadar tutulacağı bir teminat hesabında (emanet) rezerve edilmesini tetikler.

  Hem alıcının hem de tedarikçicinin işlemin gerçekleştiğini ve tüm şartların yerine getirildiğini teyit etmesinden sonra, bedel alıcının cüzdanına aktarılacaktır.

  Eğer alıcı bitcoinleri satın almaktan vazgeçerse kolaylıkla işlemi iptal edebilir, böylece bitcoinler satıcının hesabına geri aktarılır.

  Herhangi bir noktada alıcı ile tedarikçi arasında bir anlaşmazlık olması durumunda, süreç itiraz işlemine taşınınır. Bu durumda moderatörlerimiz devreye girmekte, tüm bilgileri incelenmekte, eldeki tüm detaylar dikkate alınarak bitcoin’leri kimin hakettiğine karar vermektedir. Çoğu işlem, bu sürece gerek kalmadan sonuçlanmaktadır ancak Paxful kişiler arası bir platform olduğundan, mutlaka her zaman diğerlerinden faydalanmaya çalışan kullanıcılar olacaktır. 7/24 çalışan bir müşteri destek ekibimizin olmasının sebebi de budur. Sizin işiniz ve paranız bizim en önemli önceliğimizdir ve bunların güvende olabilmesi için de elimizden geleni yapmaktayız.

 • Paxful işlem akışı

  Tüm Paxful işlem süreçleri aynı şekilde gerçekleşir.

  Genel olarak tüm Paxful işlemlerinde izlenen adımlar aynıdır. Süreçlere aşinalık kazandıktan sonra Paxful’da işlem yapmak sizin için oldukça kolaylaşacaktır.

  1. Adım. Uygun bir teklif bulun veya oluşturun

  Teklifler tercihleriniz dikkate alınarak en uygun şekilde görüntülenir. Teklif listesini görüntülediğinizde arama çubuğunda belirttiğiniz tüm parametreler (kullanıcıların güvenilirliği gibi) göz önünde bulundurulur.

  Eğer bitcoin satıyorsanız teklif oluşturan taraf siz olacaksınız.

  2. Adım. Ödemek istediğiniz tutara göre işlemi başlatın

  Sizin için en iyi olan teklifi seçin! Potansiyel işlem ortaklarınız arasında güvenilir olanları ve iyi fiyat verenleri arayın.

  Eğer bitcoin satıyorsanız, birinin sizin teklifinizi seçmesini beklemeniz gerekiyor.

  3. Adım. İşlem şartlarını ve talimatlarını okuyun/yazın

  Teklif şartları ve işlem talimatları, teklifin en önemli kısımlarından biridir çünkü alıcıların yerine getirmesi gereken detaylı taleplerinizi içerir.

  4. Adım. Daha çok bilgi almak için işlem ortağınızla konuşun

  İşlem süresince herhangi bir sorunun olması halinde işlem ortağınıza mesaj göndermekten çekinmeyin. İletişimsizlik, istediğiniz en son şey olmalıdır.

  5. Adım . Ödemeyi gerçekleştirin/onaylayın

  Teklif şartlarını ve talimatları ÇOK dikkatli bir şekilde takip etmek alıcıya aittir (teklif şartlarını ve talimatlarını dikkate almamak, bir anlaşmazlık durumunda alıcının aleyhine kukullanılabilir). İşlem sohbeti aracılığıyla işlem ortağınıza soru sorabileceğinizi ve onunla sohbet edebileceğinizi unutmayın.

  Eğer alıcı tarafsanız ve (tedarikçinin tüm gereksinimlerine uygun şekilde) ödemeyi yaptıysanız, işlemi ödendi olarak işaretlediğinizden emin olun ve tedarikçinin bitcoinleri serbest bırakmasını bekleyin.

  Eğer tedarikçiyseniz ve alıcı ödemesini yaptıysa, ödemenin geçerli olduğunu teyit ettiğinizden emin olun. Ödemenin doğru yapıldığına emin olmadan ASLA bitcoinleri serbest bırakmayın.

  6. Adım. Bitcoinlerin serbest bırakılmasını bekleyin/Bitcoinleri serbest bırakın

  Alıcı olarak sizin işiniz, tedarikçiye ihtiyacı olan şeyleri ilettikten sonra bitmiş olur. Bundan sonra sadece bitcoinlerizin emanetten serbest bırakılmasını bekleyin.

  Tedarikçi olarak, ödemeyi aldığınızı teyit ettikten hemen sonra bitcoinleri serbest bıraktığınızdan emin olun. Alıcının, ödemeyi “tamamlandı” olarak işaretlemesi, işlemin süresinin kendiliğinden dolmasının önüne geçer. Ödemeyi doğruladıktan hemen sonra bitcoinleri emanetten serbest bırakmak sizin görevinizdir. Eğer bunu yapmazsanız bitcoin'ler emanette kalacaktır.

  7. Adım. Geribildirim bırakın

  Geri bildirim bırakmak, Paxful’un itibar sisteminde oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Gerçekleştirdiğiniz her işlem için uygun bir geri bildirim bırakmanız çok önemlidir.

 • İşlem durumu

  İşlem durumları ticari işleminizin ilerlemesini belirler.

  Paxful üzerindeki her işlem bir statüye sahiptir. İşleminizin muhtemelen olabileceği 6 durum vardır:

  Finanse edilen işlem - işlem açıldığında ve bakiye emanete aktarıldığında

  Ödenen işlem - alıcı ödediği takası işaretlediğinde

  Sistem tarafından süresi dolan veya iptal edilen - Her işlem, alıcının ödeme yapması için bir ödeme zamanına sahiptir. İşlem finanse edildiğinde ancak alıcının ödenmiş olarak işaretlememesi durumunda, ödeme yapma süresinin dolması işlemi sona erdirir.

  Alıcı tarafından iptal edildi - alıcı işlemi iptal ettiğinde

  Ticarete itiraz edildi - alıcı veya satıcı bir anlaşmazlık başlattığında (işlem ödenmiş olarak işaretlendikten sonraki 3 saat içerisinde anlaşmazlık başlatılabilir)

  Ticaret serbest bırakıldığında - satıcının emanetten hesabındaki, bakiyeyi alıcının cüzdanına yönlendirdiğinde.

 • İşlem talimatlarını iyi şekilde yazmak

  İşlem talimatları, bireysel bir işlem başlatıldığında görüntülenen daha spesifik ve ayrıntılı gerekliliklerdir. Bunlar, alıcı size ödeme yaptığında belirlediğiniz gereksinimlerdir.  Teklif şartlarının aksine, teklif talimatlarının mümkün olduğunca ayrıntılı olmasını istersiniz. Alıcıya neye ihtiyacınız olduğuna dair net talimatlar verin ve sonraki adımları açıklayın (örneğin, talep edebileceğiniz makbuzlar veya fotoğraflar gibi belgeler). İşlem başladığında, kullanıcının işlem talimatlarını göreceğini unutmayın; bu nedenle, kullanıcı teklif koşullarını kabul ettikten sonra, vermek istediğiniz bilgileri buraya yazabilirsiniz. Talimatlarınızın Paxful'un Hizmet Koşulları ile uyumlu olduğundan emin olun.

  YAPILMAMASI gerekenler:

  1. Emanet sisteminin dışında işlem yapmayı önermeyin. Tüm site dışı işlem önerileri kesinlikle yasaktır ve bu tür bir davranış Paxful'dan yasaklanmanıza açar.
  2. Herhangi bir kişisel iletişim bilgisi VERMEYİN.
  3. Dış sitelere bağlantı VERMEYİN veya URL'leri paylaşmayın. Ödemeyi Paxful üzerinden gerçekleştirin.

  İşlem Talimatı Örnekleri:

  iTunes hediye kartları

  1. Lütfen fiziksel kartınızın resmini KAZIMA ALANI kodu kapalı olacak ve net şekilde görülebilecek şekilde yükleyin. Bulanık fotoğraflar için lütfen kodu sohbete de yazın.
  2. Hediye kartınızın değeri mevcut değilse, lütfen nominal değerini bana bildirin.
  3. Kartı kontrol edip bitcoin'leri serbest bırakmamı bekleyin ve “Ödendi Olarak İşaretle” düğmesine tıklamayı unutmayın.
  4. Herhangi bir nedenle benimle işlem yapmaya devam etmek istemiyorsanız, başkalarıyla işlem yapabilmem için işlemi iptal edin.

  Amazon hediye kartları

  1. Lütfen fiziksel kartınızın resmini KAZIMA ALANI kodu kapalı olacak ve net şekilde görülebilecek şekilde yükleyin. Bulanık fotoğraflar için lütfen kodu sohbete de yazın.
  2. Kartın NAKİT olarak satın alındığını gösteren makbuzun bir resmini yükleyin.
  3. Kartı kontrol edip bitcoin'leri serbest bırakmamı bekleyin ve “Ödendi Olarak İşaretle” düğmesine tıklamayı unutmayın.
  4. Herhangi bir nedenle benimle işlem yapmaya devam etmek istemiyorsanız, başkalarıyla işlem yapabilmem için işlemi iptal edin.

  PayPal

  1. Fonların PayPal bakiyenizde zaten mevcut olduğunu ve hesabınızın DOĞRULANMIŞ olduğunu gösterecek şekilde ekranınızın TAM görüntüsünü yükleyin. TAM ekran görüntüsünü sağlamayı unutmayın!
  2. PayPal e-posta adresinizi gönderin.
  3. Facebook profilinizin bağlantısını gönderin.
  4. Hesabınızın doğrulandığına dair bir kanıt sağlayın
  5. Yukarıdaki adımları tamamlamanızın ardından, fonları göndermeniz için size e-posta hesap bilgimi göndereceğim.
  6. Fonlar, HİZMET ödemesi olarak gönderilmelidir. Sizi sonraki adımlarla ilgili olarak bilgilendireceğim.
  7. Dolandırıcılıktan şüphelendiğimde işlemleri durdurma hakkına sahibim.

  Western Union

  1. Fonları Nakit olarak aşağıdaki ADA, ADRESE vb. gönderin…
  2. İşlem sohbetinde bana şu bilgileri sağlayın: gönderenin adı, gönderenin ili/ilçesi, gönderenin telefon numarası, MTCN kodu ve USD veya YEREL PARA BİRİMİ cinsinden tam ödeme tutarı
  3. "Ödendi Olarak İşaretle" düğmesini tıklayın ve fonları almamı ve bitcoin'leri serbest bırakmamı bekleyin.
 • Tepki vermeyen ticaret ortağı

  Tepki vermeyen ticaret ortakları bilinen bir olaydır.

  Bitcoin satıyor musunuz ve alıcınız cevap vermiyor mu?

  Endişelenmeyin, çünkü alıcı “Ödendi Olarak İşaretle” yi tıklamadığı sürece, işlem sona erdiğinde bitcoin'leriniz emanetten kurtulur. Alıcı “Ödendi Olarak İşaretle” yi tıklar ancak ödeme almazsanız, alıcıdan hiçbir ödeme sağlanmadığından işlemi iptal etmesini isteyebilirsiniz. Alıcı iptal etmezse, geri sayım görünecektir. Bu geri sayımın bitmesini bekleyin, sonra “İtiraz” seçeneğine tıklayabilirsiniz. Bir anlaşmazlık başladıktan sonra, moderatörlere araştırması için zaman verin. Sonunda bitcoinleriniz geri alırsınız. Doğrulanmış satıcıların burada bir avantajı olduğunu unutmayın.

  Aynısı, tepkisiz satıcıyla ticarete başlayan alıcılar için de geçerlidir. Bir işlem başlattıysanız ve satıcı çevrimdışı görünüyorsa veya size cevap vermiyorsa, yapabileceğiniz en iyi şey ticareti iptal etmek ve diğer satıcılarla şansınızı denemek olacaktır. Satıcı yanıt verdiyse, ödemeyi onayladı ve ardından yanıt vermiyorsa, işlemin sona ermemesi için "İşlemi Ödenmiş Olarak İşaretle" yapmanız gerekir. İşlem sona ererse, satıcı bitcoinlerini emanetten geri alır. “Ödendi Olarak İşaretle” seçeneğini tıklamayı unutursanız, ancak ödeme zaten yapıldıysa, paralarınızı almak çok daha zor olacaktır.

  Anlaşmazlıklar hakkında daha fazla bilgi için, buraya tıklayın.

 • Kripto para satışı sırasında olası riskler

  Diğer her tür yatırımlarda olduğu gibi, Paxful'da bitcoin alım satımı ile ilgili riskler de vardır.

  Yatırımınızı korumak ve birlikte gelen tüm riskleri bilmek, yatırımınızı korumanın bir parçası olarak her zaman sizin yararınıza olacaktır. Tüm bu risklere aşina olursanız, Paxful'dan iyi bir kar elde etmek için daha iyi bir pozisyona sahip olursunuz.

  Paxful'da bitcoin alırken olası riskler

  Eğer yeniyseniz, dürüst olmayan kullanıcıların bir kısmı bunu kendi lehlerine kullanmaya çalışabilirler. İşte size ulaşmaya çalışabilecekleri birkaç yol:

  Ödeme yaptıktan sonra ticareti iptal etmenizi isteyen satıcılar

  Dolandırıcıların kullandığı ortak bir taktik, ödedikten sonra işlemi iptal etmenizi isteyenlerden oluşur. Bir hediye kartı kullanıyorsanız ve tüm hediye kartı bilgilerinizi yüklüyorsanız, bu bilgileri ücretsiz olarak verebilme riskine girersiniz. Daha sonra bu kartın değerini kullanırlar ve işlemi iptal ederseniz, bitcoin'ler emanetten çıkar ve satıcıya geri döner.

  Bir satıcı sizden ödeme yaptıktan sonra işlemi iptal etmenizi isterse, bunu yapmayı reddedin. “Ödendi Olarak İşaretle” ye tıklayın ve bir anlaşmazlık açın. Moderatörler daha sonra işlemi inceleyecek ve meblağ haklı olan tarafa yönlendireceklerdir. Moderatörlerin daha fazla bilgiye ihtiyaç duyması durumunda ek kanıt sağlamaya hazır olun. "Ödendi Olarak İşaretle" yi tıklamazsanız, işlem sona erecek ve meblağ emanetten tekrar satıcıya gidecektir. Kartınızın çalınmasını önlemenin bir başka ipucu, herhangi bir belgeyi yüklemeden ve ödemeleri yapmadan önce satıcının hazır bulunduğundan emin olmaktır.

  Hediye kartı komisyonculuğunun Paxful Hizmet Şartlarına aykırı olduğunu ve kesinlikle yasak olduğunu unutmayın. Mağazadan hediye kartı aldığınızdan ve hediye kartlarının asıl sahibi olduğunuzdan emin olun. Hediye olarak bir karta sahip olduysanız, hediye veren kişiye istediğiniz zaman ulaşabilmeli ve gerekirse makbuz ve ek bilgi isteyebilmelisiniz.

  Emanet hesabı dışında ticaret

  Birçok dolandırıcı sizi Paxful’un emanet sisteminin dışında işlem yapmaya yönlendirmek isteyecek. İletişim bilgilerinizi isteyecekler ve sizinle iletişim kurmaya çalışacaklar. Emanet hesabı dışında işlem yaparsanız sizi koruyabilmenin bir yolu yok. Bir ödeme yaptıktan sonra satıcının size bitcoinler göndereceğine dair hiçbir garanti de yoktur. Paxful’ın emanet sistemi hem alıcıyı hem de satıcıyı korumak için vardır.

  Paxful'da bitcoin satırken ortaya çıkabilecek riskler

  Tıpkı bitcoin satın almak gibi Paxful'da bitcoin satma konusunda da dikkat etmeniz gereken birkaç risk oluşabilir. Kendinizi bu risklerle aşina kılmanız, oluşturduğunuz teklifleri optimize etmenize yardımcı olacaktır.

  Geri ödemeli yöntemler

  Paxful'da kullanılan bazı ödeme yöntemlerinin geri dönüşümlü olduğunu bilmek önemlidir (PayPal veya kredi kartları gibi). Dolandırıcıların kullandığı ortak taktiklerden biri, bu ödeme yöntemleriyle işlem yapmak ve daha sonra geri ödeme isteğinde bulunmaktır. Örneğin, kredi kartı şirketlerine işlemi yapanın kendileri olmadığını söyleyerek. PayPal örneğinde, herhangi bir ürün almadıklarını söyleyerek. PayPal normalde ilk önce alıcıdan yanadır, ancak kanıtlarınızı gönderebilir ve paranızın iadesini alabileceklerini umabilirsiniz.

  Peki, ters ibraz aldığınızda ne yaparsınız? İlk adım, satıcı panonuza gitmek ve geçmiş işlemleri görüntülemek için tıklamaktır. Ters ibrazı aldığınız işlemi tıklayın ve işlem sayfasını görebilmelisiniz. Sayfada aşağı doğru ilerleyin ve talimatlarınızın altında işlemin makbuzunu görebilmelisiniz.

  Zaten kullanılmış olan hediye kartları

  Bu dolandırıcıların yaygın olarak kullandığı başka bir yöntemdir. Alıcılar, daha önce kullanılmış olan hediye kartı bilgileri ve resimlerini kullanırlar. Hatta bazı alıcılar görüntüleri ve detayları internetten indirerek, bunu fark edemeyenleri dolandırmaya çalışırlar.

  Hediye kartı bakiyesini kontrol etmeden önce ASLA bitcoin'i serbest bırakmamanız önemlidir. Bitcoin'leri serbest bırakmadan önce kart bakiyesinin hesabınızda bulundurduğunuzdan ve kullanabileceğinizden emin olun. Genellikle, dolandırıcılar aceleleri olduğunu söyleyerek sizi acele ettirmeye çalışırlar ve sizden bitcoinleri serbest bırakmanızı isterler. Bu tuzağa düşmemek için SADECE hediye kartı bakiyeniz olduğundan emin olduğunuzda, bitcoin'leri serbest bıraktığınızdan emin olun.

  Sahte kimlik veya çalıntı bir kredi kartı kullanmak

  Kredi kartı şirketleri genellikle kullanıcılarını sahtekarlıktan korur. Çalınan bir kart söz konusu olduğunda, işlem bakiyelerini iade eder ve ters ibraz uygularlar. Bu yüzden kullanıcıların kimliğini kontrol etmek ve her ikisinin de uyuşup uyuşmadığını görmek için bir selfie istemek önemlidir. Yüzün ve adların görünmeyebileceği bulanık görüntülere dikkat edin. Bir kullanıcı gerçekten bitcoin satın almak istiyorsa, yeterince iyi bir fotoğraf sunabilmelidir. Bazıları hassas bilgiler olduğu için kimlik bilgilerini vermeyi reddedebilse de, işlem yapmak için kabul edeceğiniz şeyler size bağlıdır, ancak elinizde ne kadar fazla delil olursa, dolandırıcılara karşı o kadar avantajlı olacağınızı unutmayın.

  Kullanıcı “çok meşgul”

  Paxful'da işlem yaptığınızda, kullanıcı "çok meşgul" genellikle dikkat etmeniz gereken bir uyarıdır. Daha önce de belirtildiği gibi, bazı kullanıcılar ödemenin zaten yapıldığını veya şu anda işlem sürecinde olduğunu söyleyerek, bitcoin'leri hızlı bir şekilde serbest bırakmak için sizi acele ettirmek isteyebilirler. Olan şey şu ki, alıcı bitcoin'leri alıyor, onları hızlı bir şekilde farklı bir cüzdanına gönderiyor (Paxful'un dışında) ve size ödeme yapmak için zahmet bile etmiyor. Size gerçekten meşgul olduklarını söyleyen kullanıcılara karşı EKSTRA dikkatli olun. Kullanıcının dolandırıcı olması her zaman söz konusu olmayabilir, ancak siz kendiniz daima koruma altına alın. Her iki taraf da (alıcı ve satıcı), alım satım talimatlarını dikkatlice takip etmeli ve üzerinde anlaşmaya vardıkları tüm koşullar yerine getirildiğinde işlemi bitirmelidirler.

13 makalenin tümünü görüntüle

Hesap

Hesap Yönetimi

 • Paxful'da hesap oluşturma

  Paxful yolculuğunuz basit bir kararla başlar: hesap oluşturup oluşturmamaya karar vermek. Hazır olduğunuzu düşünüyorsanız, geriye sadece hesap oluşturmak kalıyor. Kripto para ve finansal özgürlük dünyasına adım atmaya hazır olduğunuzu düşünüyorsanız, bir sonraki adım Paxful hesabınızı oluşturmaktır. Hesabınızı oluşturmak kolay ve son derece kullanıcı dostudur. Kayıt olduğunuzda, Paxful’daki işlemlerinizden kazanacağınız bitcoin'leri saklamak için ücretsiz bir cüzdana da sahip olursunuz

  İşte hesabınızı oluştururken size yol gösterecek Paxful okulu eğitim videosu:

  Yeni bir Paxful hesabı oluşturmak için:

  1. Bir web tarayıcısını açın ve Paxful web sayfasına gidin: https://www.paxful.com. Paxful ana sayfasına yönlendirileceksiniz.

  2. Ana sayfanın sağ üst köşesindeki Hesap oluştur'u tıklayın.
  Account1.png
  Hesap oluşturma sayfası açılacak.
  Account2.png

  3. Kayıt formundaki alanları doldurun:

  Alan Adı Açıklama Yorumlar
  E-posta E-posta adresinizi girin. E-posta sadece ilk 7 gün içinde ve yazım hatası olması durumunda değiştirilebilir.
  Kullanıcı adı Profiliniz için bir kullanıcı adı oluşturun. Kullanıcı adı değiştirilemez.
  Hiçbir şekilde “Paxful” kelimesini içermemelidir.
  Bu kullanıcı adı diğer Paxful kullanıcıları tarafından görülebilir.
  Şifre Güçlü bir şifre oluşturun. Yeni şifreniz:
  En az 6 karakter uzunluğunda olmalı,
  Bir küçük harf,
  Bir özel karakter (@ # * vb.),
  Bir rakam ve
  Bir büyük harf içermelidir

  4. Hizmet Şartlarımızı, Satış Ortaklığı Programı Hizmet Şartlarımızı ve Gizlilik Bildirimimizi okuyun ve kabul etmek için onay kutusunu seçin.

  Account3.png

  5. Captcha doğrulamanızı tamamlamak için Doğrulamak için tıklayın düğmesini tıklayın.
  Account4.png

  6. ÜCRETSİZ PAXFUL HESABI OLUŞTUR'u tıklayın.
  Account5.png
  E-posta adresinize bir etkinleştirme e-postası gönderilecektir.

  7. Gelen kutunuza gidin, [email protected] adresinden gelen e-postayı açın ve E-POSTAYI DOĞRULA'yı tıklayın.
  Account6.png

  Alternatif olarak, e-postanızı onaylamak için E-posta doğrulama yazımızdaki prosedürleri takip edin.

  Hesabınız kaydedilir ve e-postanız onaylanır.

  Hesabınızı oluşturduktan sonra, platformumuzda daha fazla işlem yapabilme fırsatına sahip olabilmek için telefonunuzu ve kimliğinizi doğrulamanızı öneririz. Başka sorularınız varsa, bilgi tabanımızı keşfedebilir, web sitemizdeki canlı sohbet yoluyla bize ulaşabilir veya Facebook, Twitter veya Instagram'dan bize mesaj gönderebilirsiniz.

 • Herkese açık profilim

  Herkese açık profilinizde, hesabınızın ve Paxful'daki işlem geçmişinizin bir özeti yer alır.

  Herkese açık profilinizin diğer Paxful kullanıcıları tarafından görülebildiğini unutmayın. Herkese açık profilinizde diğer kullanıcılar size ait şu bilgileri görebilir:

  • Kullanıcı adı
  • Profil fotoğrafı
  • Doğrulama - e-postanızın, telefonunuzun, kimliğinizin, adresinizin ve güvenilir bir tedarikçi olarak doğrulanıp doğrulanmadığınız.
  • İtibar - Paxful'da aldığınız olumlu, olumsuz ve ya da nötr geri bildirimlerin toplamıdır.
  • Aktif teklifler - oluşturduğunuz tekliflerden şu anda etkin olanlardır.
  • Profil diliniz
  • İşlem ortaklarının sayısı
  • İşlem sayısı
  • İşlem hacmi - Paxful'da işlem yaptığınız toplam BTC tutarı.
  • Size güvenen kullanıcı sayısı
  • Sizi engelleyen kullanıcı sayısı
  • Paxful'a katıldığınızdan bu yana geçen süre
  • Paxful'da en son ne zaman çevrimiçi oldunuz

  Görebildiğiniz gibi, herkese açık profiliniz Paxful'da edindiğiniz tüm referansları içermekte ve diğer kullanıcılara güvenli bir işlem ortağı olup olmadığınıza karar vermede yardımcı olmaktadır.

 • Kontrol paneli

  Kontrol paneliniz, Paxful'daki tüm etkinliklerinizi takip edebileceğiniz merkezdir.

  Kontrol paneli, ihtiyacınız olan tüm bilgilere erişmek için kişiselleştirilebilen bir araçtır. Paxful'da, her biri kendine özgü kullanım amacı ve işlevleri olan 4 farklı panel vardır.

  Klasik Panel

  Paxful'da bir hesap oluşturduktan sonra ücretsiz bir cüzdana sahip olur ve Klasik Panele erişebilirsiniz. Bu panel aşağıdakileri işlemleri yapabileceğiniz genel/varsayılan paneldir:

  • Aktif ve geçmiş işlemlerinizi görebilirsiniz.
  • Yardım sayfalarına göz atabilirsiniz.
  • Teklifler oluşturabilir ve mevcut olanları düzenleyebilirsiniz.
  • Satış ortaklarınızla ilgili genel bilgilere göz atabilirsiniz.
  • Hesap etkinliklerinizi kontrol edebilirsiniz.

  Tedarikçi Paneli

  Bu panel, ilk teklifinizi oluşturmanızın ardından görünür. Tedarikçi panelinizden şunları yapabilirsiniz:

  • Aktif ve geçmiş işlemlerinizi görüntüleyebilirsiniz.
  • Satış ortaklarınızla ilgili genel bilgilere göz atabilirsiniz.
  • Satış grafiklerinize göz atabilirsiniz.
  • Tekliflerinizle ilgili istatistikleri inceleyin: aktif, kapalı teklifler ve daha fazlası.
  • İptal edilen işlemlerle ilgili anket sonuçlarına göz atabilirsiniz.
  • Teklifler oluşturabilir ve mevcut olanları düzenleyebilirsiniz
  • Ek hesap doğrulama adımlarını uygulayabilirsiniz.
  • Geliştiricilerimizden ek özellikler için talepte bulunabilirsiniz.

  Genel olarak, bu panel tüm işlem ve tekliflerinizin durumlarını görmek istediğinizde kullanışlıdır.

  Üye İşyeri Paneli

  Bu panel yalnızca “Paxful ile Öde” özelliğini kullanan kullanıcılar için geçerlidir (bu özelliği kullanmak için Paxful ile Öde sayfamızdan kayıt olabilirsiniz). Üye İşyeri Paneli'nde görebilecekleriniz:

  • Son 28 gündeki satışlarınız.
  • Üye işyeri bağlantısı kullanılarak yapılan tüm işlemler.

  Satış Ortaklığı Paneli

  Bu panel, satış ortaklarınızı ve satış ortaklığı komisyonlarınızı takip etmek için kullanabileceğiniz paneldir.

  Bu panelde yapabilecekleriniz:

  • Satış ortağı bağlantınızı görüntüleyin ve arkadaşlarınızla ve ağınızla paylaşın.
  • Tüm satış ortaklarınızla ilgili detaylı bilgilere göz atın.
  • Tamamlanmış işlemlerden elde ettiğiniz satış ortaklığı kazançlarınızı kontrol edin.
  • 'Takip Kimliği' bölümünde benzersiz izlenebilir bağlantılar oluşturun.

  Paxful Satış Ortaklığı Programı, kullanıcıların Paxful satış ortağı bağlantılarını arkadaşlarıyla ve takipçileriyle paylaşarak ödüllendirilmesini sağlayan heyecan verici bir fırsattır.

   

 • Güvenilir/Engelli listesi

  Paxful’daki kullanıcılara güvenmek ve onları engellemek, iş yapmak istediğiniz kişileri filtrelemeniz için etkili bir yoldur.

  Belirli kullanıcılarla işlem yapmanın güvenli olup olmadığına karar vermenize yardımcı olabilecek çeşitli dış göstergelerin dışında, kendi kişisel ticaret deneyiminize dayanarak kullanıcılara güvenmeyi veya onları engellemeyi de seçebilirsiniz.

  Kullanıcılara Güvenmek 

  Kullanıcılara güvenmek, olumlu işlem deneyimine sahip olduğunuz kullanıcılarla bağlantıda kalmanın iyi bir yoludur. Örneğin, sürekli olarak bir kullanıcının sizinle verimli bir şekilde işlem yaptığına karar verirseniz, o kullanıcıyı güvenilir kullanıcınız olarak işaretleyebilirsiniz. Bu şekilde, bu kullanıcının teklifleri etkinlik akışınızda öncelikli olarak gösterilir. Teklifler oluştururken, teklifinizi yalnızca güvenilir alıcılar listenizdeki kullanıcıların göstermesini seçebileceğiniz seçenekler de mevcuttur.

  Kullanıcılara güvenmek, onlarla gerçek bağlantılar kurmanın bir yoludur, ancak gerçek hayatta olduğu gibi, Paxful'da da kime güvendiğinize dikkat etmelisiniz.

  Kullanıcıları Engellemek

  Kullanıcılara güvenmek, güvenilir yatırımcılarla iyi ilişkiler kurmanın bir yolu olduğu gibi, kullanıcıları engellemekte tam tersi bir durumdur. Bir kullanıcıyla kötü bir deneyim yaşadıysanız (örneğin, işlem istediğiniz kadar verimli olmadıysa ya da dolandırıldıysanız) bu kullanıcıyı engelleyebilirsiniz. Bir kişiyi, örneğin bir tedarikçiyi engellediğinizde, bu kişi listesindeki size ait teklifleri göremeyecektir. Aynı şekilde, bir alıcıyı engellediğinizde de, bu kişiye ait teklifleri listenizde göremezsiniz.

  Kullanıcıları engellemek, güvenilir olmayan kullanıcıların sizi rahatsız etmemelerini sağlamanın bir yoludur.

  Bir kullanıcıya güvenmek veya engellemek için şu adımları takip edin:

  1. Herhangi bir sayfadayken (teklif listesi, işlem sohbeti, panelinizdeki geçmiş işlemler vb.) kullanıcının adını tıklayın.
   Kullanıcının profili açılacaktır.
  2. Kullanıcıyı güvenilir olarak işaretlemek veya engellemek için kullanıcı adının altındaki Güven veya Engelle bağlantılarını tıklayın.

  Block_Trust1.0.png

  Not: Bu işlemi daha sonra istediğiniz zaman geri alabilirsiniz.

  İşlem deneyiminizi nasıl geliştireceğiniz hakkında daha fazla bilgi için lütfen iyi teklif şartları için güvenlik ipuçlarımızı ve talimatlarımızı okuyun.

 • Telefon numarası değiştirme

  Paxful'da telefon numarası değiştirmek basittir. Paxful'da telefon numaranızı değiştirmek için:

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın, sayfanın sağ üst köşesindeki kullanıcı adınızın üzerine gelin ve açılacak içerik menüsünden Ayarlar'ı tıklayın.
  Email_verification_1.png
  Ayarlar sayfası açılacaktır.

  Soldaki menüden Profil'i tıklayın.
  Phone_verification_1.png
  Profil sayfanız açılacaktır.

  TELEFON alanının yanındaki Numarayı değiştir'i tıklayın.
  PhoneReset3.png
  Bir onay bağlantısı göreceksiniz.

  4. E-postaya sıfırlama bağlantısı göndermek için tıklayın seçeneğine tıklayarak işlemi onaylayın.
  PhoneReset4.png
  E-posta gelen kutunuza bir mesaj gönderilecektir.

  5. [email protected] adresinden gelen e-postayı açın ve e-postadaki bağlantıyı tıklayın.
  Web sitemizdeki güvenlik sorularının olduğu sayfaya yönlendirileceksiniz.

  Not: E-postanıza gelen bağlantının süresi, e-postanın gelen kutunuza düştüğü saatten itibaren 30 dakika sonra sona erer.

  6. Güvenlik sorularınızı yanıtlayın ve Gönder'i tıklayın.

  PhoneReset5.png
  Telefon numaranız artık sıfırlandı. İşlemi tamamlamak için telefon doğrulama prosedürünü takip edin.

  Güvenlik sorularını yanıtlama veya e-postayı alma konusunda herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, lütfen yardım için destek ekibimizle iletişime geçin.

   

 • E-posta adresi değiştirme

  Hesap güvenliğiniz için, e-posta adresinizi doğrudan Paxful'daki hesap ayarlarınız sekmesinden değiştiremezsiniz. Hesabınızdaki e-posta adresini [email protected] adresinden destek ekibimizle ile iletişime geçerek değiştirebilirsiniz.

  Hesabınızdaki e-posta adresinizi değiştirme talebinizi kabul edebilmemiz için bazı koşulları karşılamanız gerekmektedir. Bu koşullar şu şekildedir:

  • Hesabınızın oluşturulmasının üzerinden en fazla yedi gün geçmiş olmalıdır.
  • Hesaptaki gerçekleştirilen cüzdan etkinliği 1500 USD veya daha az olmalıdır.
  • E-posta adresinde sadece yazım hatasının düzeltilmesi gibi küçük değişiklikler yapılacak olmalıdır.

  Uyarı: Yukarıdaki koşulları karşılamayan talepler reddedilecektir.

  Destek ekibimize başvurarak e-posta değişikliği talebinde bulunmanız durumunda, size hesabın gerçek sahibi olduğunuzu kanıtlayacak sorular sorularak hesap sahipliğinizi doğrulamanız istenecektir.

10 makalenin tümünü görüntüle

Ortaklık

Paxful Girişimcilik Programı

 • Paxful Girişimcilik Programı

  Paxful Girişimcilik Programı Nedir?

  Paxful Girişimcilik Programı, yeni kripto profesyonellerinin Paxful ve diğer kripto meraklılarını yer desteği, pazarlama çalışmaları, sosyal etkinlikler ve Paxful tarafından verilen ödüllerle desteklemeye adadıkları uluslararası bir girişimcilik programıdır.

  Başarıyı esas alan bu 3 seviyeli program, her girişimciye daha fazla büyüme fırsatı sunar.

  • 1. Seviye Girişimciler
  • 2. Seviye Temsilciler
  • 3. Seviye İş Ortakları

  Girişimciler (Peeks), her seviyenin gereksinimlerini yerine getirdiklerinde Paxful tarafından ödüllendirilirler ve bir sonraki seviyeye yükseltilirler.

  Nasıl Paxful Girişimcisi Olunur?

  #Paxful Girişimcisi olmak çok kolaydır! Sadece birkaç dakikanızı ayırarak buradaki başvuru formunu doldurun. Formun tarafımıza ulaşmasından sonraki 10 gün içinde sizinle iletişime geçeceğiz. İlk aşamayı başarıyla geçerseniz, kısa bir video görüşmesi için davet edileceksiniz. Video görüşmesini de geçtikten sonra, resmen bir #Paxful Peer olacaksınız!

  Paxful Girişimcisi olmanın avantajları nelerdir?

  • Paxful Promosyon Ürünleri: Markamızı tanıtan ve temsil eden ürünler
  • Paxful Promosyon Hediyeler: Potansiyel yeni Paxful kullanıcılarınıza verecek ürünlerdir
  • Bölgenizdeki sadece Paxful etkinlikleri için davetiyeler
  • Paxful çalışanlarına ve moderatörlerine hızlı erişim için VIP Destek
  • Bir ay boyunca haftalık canlı çevrimiçi eğitim
  • Sınırsız Satış Ortaklığı Programı kazançları
  • Paxful'da işlem yaptıktan sonra siz 5 USD değerinde BTC ve kaydolan her yeni kullanıcı (tam olarak Müşterinizi Tanıyın doğrulaması olan) için ise 5 USD değerinde BTC kazanırsınız
  • Paxful çalışanı olmanızın yolunu açabilecek bir büyüme fırsatı

  Paxful Girişimcilik Programı'ndaki farklı seviyeler nedir?

  Başvuruzu gönderdikten ve bir video görüşmesinden geçtikten sonra, Paxful Girişimcisi (Peer) seviyesinde olacaksınız. Paxful Girişimcisi seviyesi çok sayıda avantajla birlikte gelmektedir. Yüksek performans gösterip önceden tanımlanmış koşulları karşıladığınızda, bir sonraki seviyeye geçebilir ve sonunda potansiyel olarak Paxful çalışanı olabilirsiniz. Seviyenize göre farklı ödüller kazanırsınız:

  • Paxful Girişimci: Girişimci rozeti, canlı eğitimler, Girişimci Promosyonları (SWAG), VIP desteği ve Paxful etkinliklerine davet
  • Paxful Temsilci: Diğer parasal bonusların yanı sıra toplantılarınız için sponsorluk
  • Paxful İş Ortağı: Aylık maaş, bir Paxful ofisini ziyaret etme ve bir Paxful çalışanı olabilme fırsatı, becerilerinizi ve bilgilerinizi geliştirmek için çeşitli kariyer imkanları.

  Paxful Girişimciyim, nasıl Temsilci seviyesine yükselirim?

  Temsilci seviyesine terfi etmek için aşağıdaki koşulları yerine getirmelisiniz:

  • Girişimci Testini Geçmek
  • Başarılı Çevrimiçi Grup Denetimi
  • Haftada en az 5 defa #PaxfulPeer etiketi ile sosyal medyada mesaj yayınlamak
  • Paxful'a 21 yeni kullanıcının kaydolmasını sağlayın (Tam Müşterinizi Tanıyın onaylı, en az 1 işlem)
  • Paxful platformu ve yeni özellikler için haftalık geri bildirim

  Temsilci olmanın avantajları nelerdir?

  Temsilciler düzenli olarak kaliteli içerikler oluşturan, başarılı toplantı organizasyonları düzenleyen ve satış ortaklarını genişleten kişilerdir. Bu seviyedeki üyeler içerik üretirler ve yeni kullanıcı kazandırırlar. Temsilci seviyesine geçerek sahip olacaklarınız:

  • Girişimci seviyesinini avantajları
  • Temsilci Promosyonları (SWAG)
  • Temsilci Rozeti
  • Sponsorlu toplantılar için 500$'a kadar hibe
  • Paxful'da işlem yaptıktan sonra siz 5 USD değerinde BTC ve kaydolan her yeni kullanıcı (tam olarak Müşterinizi Tanıyın doğrulaması olan) için ise 5 USD değerinde BTC kazanırsınız.
  • Satış Ortaklığı Programı Kazançları
  • Kaliteli içerikler için bonuslar
  • Başarılı organizasyonlar için bonuslar

  Temsilci statümü korumak için ne yapmam gerekiyor?

  • Başarılı organizasyonlar düzenleyin
  • Haftada en az 5 defa #PaxfulPeer etiketi ile sosyal medyada mesaj yayınlamak
  • Aylık olarak bir sosyal medya kampanyası
  • Paxful platformu ve yeni özellikler için geri bildirim
  • Çevrimiçi grup denetimi

  Paxful Temsilcisi seviyesindeyim, nasıl İş Ortağı seviyesine yükselirim?

  İş Ortağı seviyesine terfi etmek için aşağıdaki koşulları yerine getirmelisiniz:

  • Paxful'a 99 yeni kullanıcının kaydolmasını sağlayın (Tam Müşterinizi Tanıyın onaylı, en az 1 işlem)
  • 3 başarılı organizasyon düzenleyin
  • Kaliteli içerik sağlama (İçeriğin kalitesine Paxful karar verir)
  • Programa en az 1 Girişimci getirin

  İş Ortağı seviyesinde olmanın avantajları nelerdir?

  • Temsilci seviyesinin sağladığı avantajlar
  • Temsilci Rozeti
  • Ayda 150$ maaş
  • Sosyal medyada ve basında Paxful'u tanıtıcı faaliyetler
  • Ekiple tanışmak için Paxful ofislerinden birine uçun ve ofis ortamını görün
  • Farklı kariyer yolları seçme ve farklı rozetler alma imkanı:
   Profesör: Diğer girişimcileri eğitir
   Konsolos: Girişimciler arası bağlantıyı sağlar ve girişimcilerin sayısını arttırır
   Gözcü: Yaratıcı yollarla tecrübenizi belgeler ve kullanıcıların geri bildirimlerini yeni ürün özelliklerine dönüştürür
   Koruyucu: Paxful platformunu teknoloji konusundaki üstün yeteneklerini kullanarak bilgisayar korsanlarına ve saldırılara karşı korur
  • Paxful ekibine katılarak tam zamanlı çalışma fırsatı

  İş Ortağı seviyemi korumak için ne yapmam gerekiyor?

  Girişimciler ve Temsilciler topluluğunuzu korumanız ve yönetmeniz gerekir. Temsilci seviyenize bağlı olarak görevleriniz aşağıdaki şekilde değişecektir:

  Profesör:

  • Girişimcilerin ve Temsilcilerin eğitilmesi

  Konsolos:

  • Ayda 1 Girişimci getirir

  Gözcü:

  • Ayda bir YouTube videosu oluşturur (en az 100 görüntüleme)

  Koruyucu:

  • Paxful platformunu bilgisayar korsanlarına ve saldırılara karşı savunur

  Girişimci/Temsilci/İş Ortağı Rozetleri nedir?

  Paxful platformunda rozetlerinizle öne çıkarsınız. Diğer kullanıcılar Paxful Girişimcilik Programı'nın bir parçası olduğunuzu bilecek ve sizinle işlem yapmak için daha istekli olacaklardır.

  Sosyal Medyada ne tür içerikler yayınlayabilirim?

  Lütfen Paxful Girişimcilik Programı Şartları'na ve Rehberler Sözleşmesi'ne bakın.

  Temsilci statüsüne yükselmek için ne tür bir "Testi" geçmem gerekiyor?

  Paxful platformu ile ilgili çoktan seçmeli bir çevrimiçi teste girmelisiniz. Test, aldığınız web seminerlerine ve eğitimlere dayanmaktadır. Tüm Temsilci statüsündeki üyelerin platformu en iyi şekilde bilmelerini beklediğimiz için eğitime katılmanız çok önemlidir.

  Temsilci olarak toplantı organizasyonları düzenlemek için ne yapmam gerekiyor?

  • Bir konum önerin
  • Katılımcıların (en azından makul bir sayıda) bir listesini yapın
  • Toplantının türüne karar verin (bağlantı kurma, tarafınızdan yapılacak sunum, panel, tartışma vb.)
  • Sunumunuzu hazırlayın
  • Sunumunuzu Girişimcilik Programı Koordinatörünüzle paylaşın
  • Bütçe teklifinizi ve programla ilgili diğer ayrıntıları paylaşın

  Bir sonraki seviyeye geçtiğimde, önceki seviyede kazanmış olduğum avantajlarım devam edecek mi?

  Evet, tüm avantajlardan faydalanmaya devam edecesiniz.

  Her seviyenin sağladığı avantajlar arasındaki farklar nelerdir?

  ppp_pres_06new.jpg 
Satış Ortaklığı Programı

 • Paxful Satış Ortaklığı Programı nedir?

  Paxful Satış Ortaklığı Programı, Paxful satış ortaklığı bağlantılarını arkadaşları ve takipçileri ile paylaşan kullanıcıları ödüllendirmek için harika bir fırsattır.

  Her Paxful kullanıcısının, klasik, tedarikçi ve satış ortaklığı panellerinde bulabileceği bir satış ortaklığı bağlantısı vardır. Satış ortaklığı bağlantınızı kullanarak kaydolan her yeni kullanıcıdan komisyon kazanırsınız. Program, doğrudan satış ortaklarınızdan biri bir "satın alma" işlemi yaptığında, standart emanet ücretinin %50'si ve satış ortaklarınıza bağlı ortakların “satın alma” işlemlerinden ise standart emanet ücretinin %10'u oranında bir komisyon kazanmanıza imkan tanır. Emanet ücreti, satış ortaklığı ücretlerinin %1'den düşük olduğu durumlar hariç, tüm satış ortaklığı ödemelerinde %1 olarak hesaplanır.

 • Paxful Satış Ortaklığı Programı'nda kaç derece var?

  Doğrudan satış ortaklarınız aracılığıyla para kazanmanız için herhangi bir sınırlama yoktur. Paxful Satış Ortaklığı Programı'nda iki farklı derece vardır - doğrudan (1. Derece) ve dolaylı (2. Derece):

  1. Derece: Direkt olarak bağlantınız üzerinden kaydolan satış ortakları, 1. Derece Satış Ortağı olarak kabul edilir.

  2. Derece: 1. Derece satış ortaklarınızın bağlantıları üzerinden kaydolan satış ortakları 2. Derece Satış Ortağı olarak kabul edilir.

 • Programın dereceleri için komisyon yapısı nedir?

  Her işlemden emanet ücreti alıyoruz. 1. Derece veya 2. Derece satış ortaklarınızdan biri, Paxful'daki bir işlemi başarıyla tamamladığında standart emanet ücreti (%1) üzerinden siz de komisyon kazanırsınız. Komisyon yapısı aşağıdaki gibidir:

  1. Derece: Bu kullanıcı tarafından başarılı şekilde tamamlanan "alış" işlemleri için standart emanet ücretimizin %50'sini alırsınız.

  2. Derece: Bu kullanıcı tarafından başarılı bir şekilde tamamlanan "alış" işlemleri için standart emanet ücretimizin %10'unu alırsınız.

   

   Lütfen dikkat: 

  • Emanet ücreti, satış ortaklığı ücretinin %1'inden düşük olduğu durumlar hariç, tüm satış ortaklığı ödemelerinde %1 olarak hesaplanır. Emanet ücreti %1'den düşükse, satış ortaklığı ücreti daha düşük ücrete göre hesaplanır.
  • Aynı zamanda “satış” işlemlerinden de kazanç elde etmek istiyorsanız, lütfen Müşteri Destek Ekibimize başvurun.
 • Satış ortaklığı bağlantıma ziyaretçi trafiği çekmek için en iyi içerik ve reklam kaynakları nelerdir?

  Blogunuz, web siteniz, Google Ads, Yandex. Direct, Yahoo/Bing Ads, mobil reklam ağları, YouTube kanalları ve diğer büyük eğlence ve finans platformları da dahil olmak üzere size avantaj sağlayabilecek çok sayıda farklı kaynak vardır.

  Sosyal medya, satış ortaklığı bağlantınızı tanıtmanın harika bir yoludur. Yaptığınız tüm farklı tanıtımlar için bir takip kimliğini kullanmak iyi bir fikirdir, böylece sizin için en iyi olanları gözlemleyerek öğrenebilirsiniz.

14 makalenin tümünü görüntüle