Genel

Genel

 • Paxful İle İşlem Yapmaya Başlamak

  Paxful, kullanıcıların çeşitli kripto paraları satın alma, satma ve depolama işlemlerini yapabilecekleri öncü bir kişiler arası alım satım platformudur. Finansal geleceğinizi inşa etmeye başlamaya hazır mısınız? Hadi bir Paxful hesabıyla sizin de bir başlangıç yapmanızı sağlayalım.

   

  1. Paxful Hesap Kayıt Sayfasından başlayın

  Eğer Paxful'un ana sayfasından başlıyorsanız Kaydol seçeneğine tıklayın.

  Bu noktada telefon numaranız veya e-posta adresinizle bir hesap oluşturmanız gerekecektir.

  Register_account_with_phone_number.png

  Hesabınız oluşturulduğunda, bir ücretsiz kripto para cüzdanı alırsınız. Bu dijital cüzdan, zorluklarla kazandığınız kripto paralarınızı depoladığınız yerdir. Bu cüzdanın işlevleri ve mevcut kısıtlamaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için Paxful Cüzdanları konulu Yardım Merkezi bölümünü ziyaret edin. 

   

  2. Hesabınızı Doğrulayın

  Hesabınızı oluşturmanız sonrasında telefon numaranızı veya e-posta adresinizi, telefonunuza veya e-postanıza gönderilecek bir kodla doğrulamanız gerekecektir (hesabınızı oluşturmak için neyi kullandığınıza bağlı olarak).

  Tamamlayabileceğiniz çeşitli doğrulama seviyeleri mevcuttur. Bu doğrulama seviyeleri, alım satım platformunda farklı alım satım fırsatlarına izin verir ve doğrulama prosesi, platformumuzun güvenliğine yardımcı olur.

  Uzman İpucu

  Doğrulamanızı tamamladıktan sonra kendinizi platforma aşina hale getirmek için biraz zaman harcatın. Şuna tıklamak suretiyle platformumuzda bir tur atabilirsiniz Screen_Shot_2021-03-15_at_11.38.15_AM.png

  İşte bu kadar! Artık alım satıma başlama zamanı🤘 

  Not:

   Belirli eyaletlerde veya belirli ülkelerde bulunuyorsanız, henüz Paxful'a erişemeyebilirsiniz. Erişimi yasaklanmış ülkeler hakkında daha fazla bilgi için burayı ziyaret edin.

 • Paxful nedir?

  Paxful, kripto para ticareti için önemli bir kişiler arası finans platformudur.

  2014 yılında Ray Youssef ve Artur Schaback, daha sonra Latincede "barış" anlamına gelen Paxful ismini alan EasyBitz'i kurdu. Bu platformu yaratırken akıllarında tek bir amaç vardı: Bitcoin alım satımını işletmelerden üye işyerlerine kadar herkes için kolaylaştırmak.

  Dünyadaki büyük sorunların bir çoğu, özellikle para kazanma ve paranın transferi konuları etrafında dönmektedir. Tüm dünyada para transferi hızlı ya da ucuz değildir ama Paxful bunu değiştirdi.

  Paxful, alıcıların ve satıcıların iş için bağlantı kurduğu, kişiler arası öncü bir kripto para alım satım platformudur. Paxful'da 300'ün üzerinde ödeme yönteminin hizmetinizde olması, teklifler bulmayı son derece kolay hale getirir. Kullanıcılara, paraları üzerinde tam kontrol veriyoruz. İşlem emaneti sistemimiz ve özel 7/24 müşteri desteğimizin yanı sıra, eğer riski nasıl minimize edeceğinizi ve hesabınızı nasıl güvenceye alacağınızıbiliyorsanız, Paxful aynı zamanda oldukça güvenlidir. Kayıt yaptırmaları sonrasında Paxful kullanıcılarına bir ÜCRETSİZ Bitcoin cüzdanı verilir.

  Kişiler arası Paxful sistemi, hudutları ve limitleri kaldırıyor. Paxful hesabınızı size özel finansal pasaportunuz olarak düşünebilirsiniz. Hesabınız sayesinde dünyanın dört bir yanından para gönderebilir ve istediğinizi satın alabilirsiniz. Bitcoin satış ortaklığı programımızla kendi işinizi kurun.

  6 milyondan fazla kullanıcısı olan topluluğumuz büyümeye devam ediyor. Bu kullanıcılar, Paxful üzerinde alım satım işlemleri yapmayı çok kolay ve zahmetsiz bir hale getirebilmektedir.

  Size özel Paxful hesabınızı bugün oluşturun!

 • Payment Methods

  Paxful'da kripto para alıp satmanın 300'den fazla yolu var.

  İşte popüler ödeme seçeneklerimizden bazıları:

  1. Banka Havalesi ve Nakit olarak kripto para satın alın
  2. PayPal, Skrill ve Neteller gibi Çevrim İçi Cüzdanlar ile kripto para satın alın
  3. İTunes hediye kartları ile kripto para satın alın
  4. Amazon hediye kartları ile kripto para satın alın
  5. Yüz Yüze Nakit yöntemiyle bulunduğunuz bölgede işlem yaparak kripto para satın alın
  6. Ethereum, Litecoin ve diğer altcoinler ile kripto para satın alın.

  Buraya tıklayarak ödeme yapmak istediğiniz yöntemi seçebilirsiniz. Yapmanız gereken satın almak istediğiniz kripto para miktarını, para birimini ve kullanacağınız ödeme yöntemini girmektir. İstediğiniz ödeme yöntemini bulamıyorsanız, bize öneride bulunabilirsiniz! “Ödeme yönteminiz mevcut değil mi? Yeni bir tane önermek için buraya tıklayın” bağlantısını tıklamanız yeterli. 

  Kripto para satın alabileceğiniz yöntemlere “ödeme yöntemleri” denir.

  Kripto para satın alabileceğiniz her yöntem “ödeme yöntemi” olarak adlandırılır. Mevcut tüm ödeme yöntemlerinin listesini burada bulabilirsiniz. Piyasadaki Paxful yatırımcıları sürekli olarak yeni ödeme yöntemleri ile geldiklerinden bu liste devamlı genişlemektedir. Her ödeme yönteminin, bir ticarete başlamadan önce aşina olmanız gereken kendi spesifik özellikleri ve risk seviyeleri vardır. Paxful'un sahip olduğu kişiler arası sistem, kripto para satın almayı kolaylaştırdığı için bunu teşvik eder. 

 • Paxful Ücretleri

  Kripto Para Alım Satımı Yapma

  Ödeme Grubu Sat Satın Al
  Banka Transferi %0,5 ücret yok
  Kredi Kartı/Banka Kartı %1 ücret yok
  Dijital Para Birimi %1 ücret yok
  Çevrim İçi Cüzdan %1 ücret yok
  Nakit %1 ücret yok
  Ürünler & Hizmetler %1 ücret yok
  Hediye Kartı

  iTunes ve Google Play kartları için %5

  Tüm diğer hediye kartı türleri için %3

  ücret yok

  Kripto Para Satın Alma

  • Paxful'da başka bir kullanıcıdan kripto para satın alırken, Kripto parayı müşteriler tarafından belirlenen kurdan satın alırsınız. Bu kurlar, doğrulama durumunuz, ödeme yönteminiz, para birimi çifti (USD, EUR, CNY gibi) ve sipariş hacmi gibi çok sayıda faktöre bağlı olarak değişir.

  Kripto Para Satma

  • Bu emanet tutarı, işlemin başında Paxful Cüzdanınızdan düşülür. İşlemin başarıyla tamamlanmasının ardından Paxful emanet ücretini tahsil eder. Eğer işlem tamamlanmazsa, kripto para işlem emanetinden satıcıya geri ödenir, Paxful bu işlemden ücret almaz.

  Bitcoin Gönderme ve Alma

  Cüzdan Türü Gönderin Alın
  Dış Cüzdan $0 - $9,99 = 0,00008 BTC ücret
  $10 - $19,99 = 0,00016 BTC ücret
  $20+ = 0,0004 BTC ücret
  ücret yok
  Dahili Cüzdan

  Ayda 1.000 USD seviyesine kadar ücretsiz (tüm kripto paralar arasında)

  1.000 USD seviyesine ulaşıldıktan sonra, 1 USD veya gönderilen tutarın %1'i kadar tutardan hangisi daha büyükse o, ücret olarak uygulanır

  ücret yok

  Tether (USDT) Gönderme ve Alma

  Cüzdan Türü Gönderin Alın
  Harici Cüzdan

  Dinamik Ethereum ve Tron ağ ücreti + Paxful Cüzdan masrafı

  Paxful Cüzdan ücreti detayları:

  $0 - $9,99 = 1 USDT ücret
  $10 - $19,99 = 2 USDT ücret
  $20+ = 5 USDT ücret

  ücret yok
  Dahili Cüzdan

  Ayda 1.000 USD seviyesine kadar ücretsiz (tüm kripto paralar arasında)

  1.000 USD seviyesine ulaşıldıktan sonra, 1 USD veya gönderilen tutarın %1'i kadar tutardan hangisi daha büyükse o, ücret olarak uygulanır

  ücret yok
  • Paxful cüzdanınızdan TRC-20 bazlı USDT gönderdiğinizde bir Tron ağ ücreti ödemezsiniz ama Paxful cüzdan ücreti ödersiniz.
  • Paxful Cüzdanınızdan Tron ağı üzerinden USDT gönderebileceğinizi ama cüzdanınızın Tron ağı üzerinden USDT alamayacağını lütfen unutmayın.

  Ethereum (ETH) Gönderme ve Alma

  Cüzdan Türü Gönderin Alın
  Harici Cüzdan

  Dinamik Ethereum ağ ücreti + Paxful Cüzdan ücreti

  Paxful Cüzdan ücreti detayları:

  $0 - $9,99 = 0,0005 ETH ücret
  $10 - $19,99 = 0,001 ETH ücret
  $20+ = 0,002 ETH ücret

  ücret yok
  Dahili Cüzdan

  Ayda 1.000 USD seviyesine kadar ücretsiz (tüm kripto paralar arasında)

  1.000 USD seviyesine ulaşıldıktan sonra, 1 USD veya gönderilen tutarın %1'i kadar tutardan hangisi daha büyükse o, ücret olarak uygulanır

  ücret yok

   

  Lightning

  Cüzdan Türü Gönderin Alın
  Dış Cüzdan

  Gönderilen tutarın %1 kadarı

  ücret yok

   

  Kripto Para Dönüştürme 

  Dönüştürme Türü Ücret
  Tüm kripto dönüşümleri %0,5

  Tether Dönüştürme (USDT)

  Paxful Stablecoin

  Stablecoin Karşı Tarafından aldığınız teklif fiyatı, tüm bu ücret ve kesintileri de içerir. Bu teklif edilen fiyat, Stablecoin Karşı tarafı ve/veya bu işlemi gerçekleştirebilmek için gerekli olan üçüncü taraf ücretlerini de içermektedir. Lütfen bunun üçüncü bir tarafça yansıtılan ayrı bir ücret olduğunu, Paxful'un bundan sorumlu olmadığını ve bu üçüncü taraf ücretlerini Paxful'un hesaplamadığını göz önünde bulundurunuz.

 • Paxful Yasal Ve Güvenli Mi?

  Kullanıcılarımızın platformumuzda güvende olduklarından emin olmak için birçok güvenlik önlemi almış haldeyiz. 

  Sıkı bir doğrulama prosesimiz vardır ve bu, müşterilerimizi bildiğimizden emin olmamıza yardımcı olur, bunun yanı sıra bir ordu dolusu itiraz ve dolandırıcılık önleme analistimiz vardır, bunların sayesinde kötü aktörleri platformdan uzak tutar ve alım satım işlemlerinin pürüzsüzce gerçekleşmesini sağlarız. Ayrıca alım satımı yapılan kripto paranın işlem tamamlanana kadar güvenli bir şekilde içinde tutulduğu işlem emaneti özelliğimiz de mevcuttur. Bu, paranızı koruma altında tutar ve herhangi bir itiraz durumunda kripto paranın doğru tarafa ulaşmasından emin olmamıza yardımcı olur.

  Piyasadaki en güvenli ve yüksek teknoloji hizmetlerden biri olan BitGo'yu cüzdan servis sağlayıcımız olarak kullanıyoruz. Buna ek olarak, hesabınıza giriş yaparken ve kriptoyu Paxful cüzdanınızdan dışarı gönderirken iki adımlı doğrulama gibi Paxful hesabınızda fonlarınızı korumak için gerekebilecek tüm araçları hizmetinize sunmaktayız.

  Bunların hepsinden de önemlisi, ekibimizde alanında en iyilerinden olan bazı siber güvenlik uzmanları mevcut olup bunlar kullanıcılarımızın ve platformumuzun zararlı etkilerden ve bilgisayar korsanlarından güvende olmasını sağlamak üzere 24 saat görev yapmaktadır. 

  Alım satım platformumuzdaki güvenliğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için şu makalelere göz atın:

  Paxful güvenilir mi?

  Paxful'un bir AML politikası mevcuttur, biz ayrıca Yabancı Varlıkların Kontrolü Ofisi ("OFAC") yaptırımlarına uymaktayız, düzenleme altında bulunan bir finansal kuruluşuz ve 5 milyonun üzerinde kullanıcı bize güvenmektedir. Kullanıcılarımızın bizim hakkımızda neler söylediğini değerlendirmelerkısmından inceleyebilirsiniz!

7 makalenin tümünü görüntüle

Kripto Para Satın Alın ve Satın

Kripto Para Satın Alma

 • Kripto Para Satın Alma

  Kripto oldukça heyecan verici ve bizler de bu deneyimi bizimle paylaştığınız için çok mutluyuz.

  Bu kılavuz, kripto para satın alma konusunda var olan teklifleri bulmanıza yardımcı olacaktır. Kendi teklifinizi yaratmak isterseniz, lütfen teklif oluşturma makalemize göz atın. 

  Video

  Nasıl anında Bitcoin satın alabileceğinize dair kısa bir video şuradadır:

  1. Adım: Arama gerekliliklerini ayarlama

  1. Bir hesap oluşturun veya Paxful hesabınıza giriş yapın, Satın Al oku üzerinde gezinin ve tercih edilen kripto paranız üzerine tıklayın.

  Click-buy-crypto-type.png

  Kripto para satın almak için tekliflerin bulunduğu sayfa görüntülenecektir.

  İpucu: Telefonunuzu kullanıyor musunuz? Hamburger simgesine tıklayın ve ortaya çıkan listedeki seçeneklerden birisini seçin.

  2. Tümünü Göster veya Herhangi bir ödeme yöntemi bölümüne tıklayın ve görünen iletişim kutusunda kripto satın almak istediğiniz ödeme yöntemini seçin.

  Buna alternatif olarak mevcut tüm ödeme yöntemlerinin bir listesini görmek için Tüm ödeme seçenekleri için teklifleri görüntüle seçeneğine tıklayın.

  3. Herhangi bir para birimi bölümüne tıklayın ve listeden para biriminizi seçin.  Herhangi bir tutar bölümüne işlem yapmak istediğiniz tutarı girin.
  Aklınızda belirli bir tutar yoksa,  Herhangi bir tutar alanını boş bırakabilirsiniz.

  4. Konum listesinden ülkenizi seçin.

  5. TEKLİF ARA bölümüne tıklayın. Teklif listesi, arama gerekliliklerine göre güncellenir.

  Buying2.png

  2. Adım: Teklif bulma

  1. Teklif listesinde arama yapın.
  Liste, şu tekliflerle başlar:

  • En iyi puanlamaya ve itibara sahip satıcılar.
  • Platformda en aktif olan ve anında işlem yapmaya hazır olan satıcılar.
  • En karlı marj.

  Bir teklif hakkındaki ek bilgiler için etiketlere ve işaretlere göz atın. Beğendiğiniz bir teklfi bulduğunuzda, Satın al düğmesine tıklayın.

  Buying3.png

  Not: Bu noktada, alım satım işleminiz henüz başlamadı.

  Teklif sayfası görünür.

  Teklifin aşağıdakiler dahil tüm ayrıntılarını inceleyin:

  • Satın alma limitleri - teklif edilen tutar aşırı düşük mü veya aşırı yüksek mi?
  • Satıcı kuru - sizin için karlı görünüyor mu?
  • Zaman sınırı - ödemeyi, bu zaman çerçevesinde gerçekleştirebilecek misiniz?
  • Teklif koşulları - satıcı, işlem prosedürünün bir parçası olarak ek belge istiyor mu ya da herhangi bir isteği var mı?

  Offer_temrsNew2.0.png

  2. Geleneksel para birimi alanına veya kripto para alanına işlem yapmaya hazır olduğunuz tutarı girin. ŞİMDİ SATIN AL düğmesine tıklayın.
  Herhangi bir kuşkunuz veya sorunuz varsa işleme dair bir gezinti için Tura Katıl bölümüne tıklayabilirsiniz.

  Buying5.png

  İşlem sohbeti sayfası görünür.

  Not: Şu anda bir işlem başladığında, kripto para kuru sabittir ve dalgalanmaz.

  3. Adım: İşlem

  1. İşlem sohbetimizi kullanarak iş ortağınızla gerekli ayrıntıları tartışın ve talimatlarını dikkatlice takip edin.

  5-buying-following-instructionsEDIT.png

  2. Ödemeyi yapın.
  Ödemeyi yaptıktan sonra, Ödeme yaptım seçeneğine tıklayın.

  Buying7NEW.png

  Kendi Kendine Beyan iletişim kutusu görüntülenir.
  3. Evet, ödeme yaptım seçeneğine tıklayın.

  Not:

  • İstediğiniz zaman İptal seçeneğine tıklayarak işlemi iptal edebilirsiniz.
  • Herhangi bir sorun veya anlaşmazlıkta, vakayı soruşturmak üzere moderatörlerimizi davet etmek için İtiraz seçeneğine tıklayın.

  Satıcı, BTC'yi işlem emanetinden Paxful cüzdanınıza aktarır. İşlem başarıyla tamamlanır.

  İpucu:

  • Kripto para satıcısı, işlem emanetinden Paxful cüzdanınıza fonları aktardığında, geri bildirim bırakmayı düşünün. Bu geri bildirim, diğer yatırımcılara kiminle karşı karşıya olduklarını anlamalarında yardımcı olur.
  • Bir kullanıcıyı İşlem Ortakları listenize eklemek için Gelecekte kolayca işlem yapabilmek için Kullanıcı Adını kişilerinize eklemek için tıklayın  seçeneğine tıklayabilirsiniz. Böylece güvendiğiniz kullanıcılarla kendi işlem topluluğunuzu oluşturabilirsiniz.
  • BTC işlemine dair açık makbuz isterseniz, sayfanın altında Açık makbuz bölümüne tıklayın.

  Daha fazla bilgi için kripto para satın almaya dair ipuçları dokümanımıza göz atın. Kripto para satmak istiyorsanız, aşağıdaki kılavuzu inceleyin.

   

 • Kripto Para Satın Almak İçin İpuçları

  Kripto para satın almak başlangıçta zor olabilir, bu neden burada hızlı ve güvenli şekilde kripto para alabilmeniz için ipuçları sunuyoruz. 

  Başlangıç olarak şuradaki birkaç ipucunu göz önünde bulundurun:

  1. Paxful'da minimum işlem tutarı.

  Bitcoin satın alıyorsanız, şu andaki minimum tutar 10 USD veya bunun diğer para birimlerindeki karşılığıdır. Satıyorsanız, minimum tutar 0,001 BTC'dir.

  2. Satıcının itibarı ve aktivitesi.

  Tedarikçilerin itibar puanı, önünde bir + ile yeşil renkte belirtilmektedir. Örneğin +1305 / -1, tedarikçinin alıcılardan 1305 adet pozitif ve sadece 1 adet negatif geri bildirim aldığı anlamına gelir.
  Pozitif  ve negatif her tür geri bildirime dikkat edin.
  Örneğin, biri 10.000 pozitif geri bildirime ve 1000 negatif bildirime sahipse, bu kullanıcıya yine de dikkat etmelisiniz. Negatif bildirimlerin pozitif ve negatif olanlara göre oranına dikkat edin. Ayrıca, kullanıcının ne kadar uzun süredir platformumuzda olduğuna bakmayı unutmayın.
  Satıcının kimliği doğrulanmışsa çok daha iyi olur. Bu doğrulama, onun belgelerine ve geçmişine baktığımız anlamına gelir.
  Buna ek olarak, satıcının Paxful'da en son çevrim içi görülme zamanına göz atın. Bunu yaparsanız, satıcı tarafında gecikme olmadan hızlı bir işlem yapacağınızdan emin olabilirsiniz.
  Kullanıcılar hakkında daha fazla arka plan bilgisi için kullanıcı adlarına tıklayıp profillerini açın.
  reputation.png
  verified.png

  3. İşleme başlamadan önce her zaman teklif şartlarını okuyun.

  Satıcılar teklif koşullarında ne beklediklerini ve sizin onlara ne sunmanız gerektiğini belirtmelidirler. Örneğin hediye kartları için satıcıların çoğu, hediye kartının yasal yollarla satın alındığını ve sizin hediye kartlarının gerçek sahibi olduğunuzu kanıtlayan makbuzlar isterler. Bu bilgiler istenirse ve sunulmazsa, işlem ile devam etmemek daha iyidir. Tüm gereklilikleri sağlıyorsanız, işleme başlamadan önce her şeyi hazır ettiğinizden emin olun.

  4. Fiyata dikkat edin.

  Paxful'daki Bitcoin fiyatı, satıcılar geleneksel para birimini Bitcoin'e dönüştürmek için bir ücret ödediğinden hiçbir zaman resmi piyasa kuruna eşit değildir. Ücret tutarı satıcılar arasında değişebilir ve kimden satın aldığınıza bağlıdır. Bu yüzden en iyi teklifler için tetikte olun. Teklif sayfası daima her bir satıcının oranını içerir. Sizi en çok ilgilendiren şey, dolar karşılığında ne kadar aldığınızdır. Oran ne kadar yüksekse, işlem karlılığı sizin için o kadar yüksek olacaktır.
  price.png
  Screenshot_2020-02-14_at_13.51.56.png

  5. Satıcının talimatlarını okuyun.

  Bunlar işlem yapmaya başlamanızın ardından size sunulan daha detaylı talimatlardır. Genellikle işlem sohbetinin en başında verilirler. Eğer herhangi bir noktada talimatların anlaşılması veya uygulanmasıyla ilgili yardıma ihtiyacınız olursa, satıcıya, ilgili sohbetin içerisinde bunları rahatlıkla sorabilirsiniz.

  6. Ödendi düğmesine sadece ödemeyi gerçekten yaptıktan sonra basın.

  Bu Ödendi düğmesine bastığınız anda geri sayım sayacı durur ve sipariş süreci sona eremez duruma gelir. Bu konu şu açıdan oldukça önemlidir; satıcıya hediye kartı kodu gibi herhangi bir ödeme bilgisini göndermişseniz ve teklifin süresi dolmuşsa, emanetteki kripto paralar serbest kalır ve siz de bu durumda kripto paralarınızı alamazsınız. Ödendi düğmesi aynı zamanda dürüst olmayan veya unutkan satıcılara karşı da bir güvenlik mekanizması sağlamaktadır. Ödemeyi gerçekleştirmeden Ödendi düğmesine basarsanız, satıcı sizin coinlocker, yani parayı kötü niyetli bloke eden veya onu dolandırmaya çalışan biri olduğunuzu düşünebilir. Bu nedenle bu düğmeye olası bir karışıklığı önlemek adına mutlaka ödemeyi yaptıktan sonra basın.

  7. Paxful’da aracılık yoluyla alınan hediye kartı kodlarının kullanımı kesinlikle yasaktır.

  Aracılık yoluyla alım, daha sonra başka birine satılabileceğinizi düşünerek aldığınız hediye kartlarını kapsar. Satın alırken kodu kontrol etmiş olsanız dahi, satın aldığınız kişi sizin bilginiz dışında bu kodu dilediği zaman kullanabilir, bu nedenle bu işlem Paxful Kullanım Şartları’na aykırıdır. Satıcılara aracılık yoluyla alınan kodları vermeye devam etmeniz halinde raporlanır ve Paxful'da işlem yasaklısı olursunuz. Bu aynı zamanda hem size hem de diğerlerine boşa zaman kaybettirir. Bu nedenle sadece bizzat satın aldığınız hediye kartlarını kullanmayı unutmayın.

  8. Ödemelerin gerçekleştirilmesi için üçüncü kişilerin kullanımına izin verilmemektedir.

  Gönderilen ödemenin orijinal ödeyicisi ve ödemenin gerçek sahibi siz olmalısınız. (Hediye kartı, kredi kartı, banka hesabı, çevrim içi ödeme platform hesabı sahibi) kripto para ödemelerinde aracılık rolüne izin verilmez ve böyle bir durum, bir dolandırıcılık girişimi olarak değerlendirilebilir.

  9. Daima hediye kartındaki tüm tutar ile işlem yapın.

  50$ tutarında bir hediye kartınız varsa, bunun bir bölümüyle işlem yapamazsınız (ör. bir kişiden 50$'lık tutarın sadece 33$'ını almasını istemek gibi). Satıcının yalnızca tutarın tamamını alabileceğini unutmayın, bu nedenle 33$'lık bir işlem başlatırsanız ve satıcı 50$'yi alırsa, aradaki kripto para farkını geri almanın tek yolu yeni bir işlem başlatmaktır. Satıcılar bu aradaki tutarı karşılamayabilir veya tedarikçi tekliflerini iptal edebilir veya çevrimdışı olabilir.

   10. Asla satıcıdan önce kripto paraları serbest bırakmasını talep etmeyin.

  Bu bir dolandırıcılık göstergesi olabileceğinden anında yasaklı hale gelmenize sebep olabilir. Bir işlem emaneti hizmetimiz vardır, siz ödeme işlemini tamamlayana kadar kripto paralarınız güvenle sizin adınıza orada bekletilir.

  11. Satıcılara karşı nazik olun.

  Satıcılar çok sayıda zorlu müşteriyle başa çıkmak durumunda kalıyorlar, bu nedenle nazik olmak size yeteri kadar zaman kazandırabilir. Nazik olmak, iletişim şekli ve içeriğinin yanı sıra tedarikçilerin talimatlarına uygun hareket etmeyi de içerir. Aranızda bir itiraz yaşanması halinde moderatörün kullanılan dil ve ifade şeklinizi dikkate alacağını unutmayın.

   12. İlgilenmiyor musunuz? İptal edin!

  İşlem artık ilginizi çekmiyorsa ve satıcı henüz para ödemediyse, işlemi iptal edebilirsiniz. Emanet serbest bırakılacak ve ilgili başka kişilerle işlem yapabileceksiniz. İşlemi iptal etmez ve askıda bırakırsanız, satıcı bir itiraz başlatacak veya sizi raporlayacaktır, bu da muhtemelen negatif geri bildirim almanıza neden olacaktır. Tüm açık işlemlerinizi panelinizde görebilirsiniz. İşlemi açmak için Sohbet seçeneğine tıklayın ve iptal etmek için İptal seçeneğine tıklayın.
  Ayrıca, her türlü fiyat pazarlığının kesinlikle yasak olduğunu unutmayın. Teklif hoşunuza gitmezse, aynı işlemde fiyatı değiştirmek için ısrar etmeyin. Satıcılarla herhangi bir anlaşmazlıktan veya itiraz oluşturulmasından kaçınmak için yeni değerlerle yeni bir işlem başlatın.

 • Oyun İçi Öğelerle Kripto Para Satın Alma

  Oyun bakiyesi bulunan hediye kartlarına ek olarak, bazı oyunlarda kaynaklar, görünümler, silahlar vb. gibi oyun içi öğelerin hediye edilmesi seçeneği de mevcuttur. Oyun-içi öğeler karşılığı kripto para satın almanız için bir teklif sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Bunun için bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz.

  İşlem yapmadan önce

  Oyun-içi öğeler karşılığı kripto para satın almaya başlamadan önce, söz konusu öğenin işlem ortağınıza aktarılıp aktarılmadığını kanıtlama imkanlarına sahip olduğunuzdan emin olun. Bir oyun para birimi, güçlendirme veya görünüm de olsa öğenin gönderilmiş olduğunu doğrulama imkanlarınızın olduğundan emin olmanız zorunludur.

  Uyarı:

  • Hesap satmak yasaktır. 
  • Herhangi bir bilgiyi (örneğin Paxful veya oyun hesabınızın giriş detaylarını) satıcılara ifşa etmeyin.
  • Paxful işlem akışı dışında işlem yapmanın Paxful güvenli işlem emaneti koruması dışında olması sebebiyle böyle bir risk almayın.

  İşlem

  Teklif arama

  Oyun öğeleri satın almak için ilk adım, bu türde ödemeyi kabul eden bir teklif bulmaktır. Ayrıca satın almak istediğiniz miktarı ve tercih ettiğiniz para birimini de belirtebilirsiniz.

  Mümkün olan en yüksek kârı elde etmek için en iyi kripto para kurunu seçin. Ayrıca, potansiyel işlem ortağınızın itibarını da dikkate alın. Ve son olarak, teklif koşullarını ve işlem talimatlarını dikkatli bir şekilde okuyun. 

  İşlem sohbetinde işlem ortağınızla konuşun. Oyun içi öğenin tam olarak nasıl teslim edileceğini netleştirin ve devam etmeden önce işlem ortağınızın sizdeki ürünü istediğinden emin olun. 

  Teklif oluşturma

  Oyun öğeleri karşılığında kripto para satın almak için kendi teklifinizi de oluşturabilirsiniz.

  Aklınızda tutmanız gereken şu birkaç meseleyi dikkate alın:

  • İşlem sırasında pazarlığa izin verilmediğinden sizin için karlı bir marj seçin.
  • Açık ve net teklif koşulları ve talimatları yazdığınızdan emin olun.
  • Öğe türü ve oyun adı gibi temel bilgileri öne çıkarmak için teklif etiketlerini kullanın.
  • SSS'lar bölümü dahil etmeyi değerlendirin-işlem ortaklarının ne sorular sorabileceğini düşünün.
  • Gerekmesi halinde aşağıdaki bilgileri paylaşın:
   • takasın gerçekleştirileceği oyun sunucusu;
   • teslimat "yüz yüze" mi, oyun postası yoluyla mı veya başka bir oyun içi değişim kanalı yoluyla mı gerçekleştirilecek;
   • gerekli oyun karakter seviyesi vb.
  • İşlem ortağınıza ne tür bir ödeme kanıtı sunabileceğiniz konusunda net olun, örneğin, oyun içi alışveriş işlemi ekran çıktısı gibi.

  Kişiselleştirilmiş teklifinizi oluşturup yayınladıktan sonra, bir satıcının sizinle işlem başlatmasını bekleyin. Bir işlem başladığında, bir bildirim alırsınız. İşlem sohbetinde işlem ortağınızla tüm gerekli ayrıntıları konuşun ve bunlara göre devam edin.

  İşlem tamamlama

  Satıcının istediği tüm belgeleri verdiğinizde, Ödendi seçeneğine tıklayın. Son adım, satıcının ödemeyi onaylaması olacaktır. Bu aşamada lütfen aceleci davranmayın çünkü bu süreç biraz zaman alabilmektedir. Satıcı ödemeyi aldığını teyit ettikten sonra kriptoyu sizin serbest kullanımınıza bırakır ve böylece işlem süreci tamamlanır.

  İpucu: Kanıtınızın ekran görüntüsünü alıp saklayın çünkü bu, gelecekte söz konusu olabilecek bir itiraz için kullanışlı olabilir.

  Bir işlemden sonra

  İşlem tamamlandığında, işlem ortağınız için uygun bir geri bildirim bırakabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı ile işlem yapmak hoşunuza gittiyse, onu güvenilenler listesine ekleyebilirsiniz.

  Nasıl kripto para satın alınır ve kripto para satın alma ipuçları ile ilgili adım adım kılavuzumuza göz atın.

 • Altın İle Kripto Para Satın Alma

  Altın dünyadaki bilinen en eski ödeme yöntemlerinden biridir ve kripto para satın almak için altın kullanma seçeneğini size sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Altın ile yatırım yapmak için bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz. 

  İşlem yapmadan önce

  Altın ile kripto para satın almaya başlamadan önce, altın için güvenilir bir kaynağınızın olduğundan emin olun. Altın elde etmenin yöntemlerinden biri, web sitesinden sipariş etmek ve belirli bir adrese gönderilmesini sağlamaktır. Özel kaynağınızı kullanmaya ve altını şahsen teslim etmeye karar verirseniz, riski en aza indirmeyi ihmal etmemelisiniz.

  Kripto para satın almak için altın ile ödeme yapmaya çalışırsanız, potansiyel işlem ortağınız, işlemi doğrulamak için aşağıdakileri kanıt olarak isteyebilir:

  • Satın alma kanıtı (makbuz).
  • Altın ürünü için orijinallik sertifikası.
  • Kimliğinizin fotoğrafı.
  • Teklif ettiğiniz gerçek altın ürününün fotoğrafı.
  • Kargo hizmetinin verdiği işlem numarası (altının onlara doğrudan gönderilmesi durumunda).

  İşlem

  Teklif arama

  Altın ile kripto para satın almanın ilk adımı, bu ödeme türünü kabul eden bir teklif bulmaktır. Aynı zamanda satın almak istediğiniz tutarı ve tercih ettiğiniz para birimini de girmeniz gerekir.

  Mümkün olan en yüksek karı elde etmek için en iyi kripto para kurunu seçin. Ayrıca, altını işlem ortağınıza gönderebileceğinizden emin olmak için potansiyel işlem ortağının itibarına dikkat edin ve konumu dikkatli seçin. Ve son olarak, teklif koşullarını ve işlem talimatlarını dikkatlice okuyun. Kripto para satıcıları ek doğrulama talep edebilir ve ödeme kanıtı doğrulaması için başka özel gerekliliklere sahip olabilir.

  İşlem sohbetinde işlem ortağınızla konuşun. Altını nasıl teslim edeceğinizi ve işlem ortağının teklifinizi kabul edip etmediğini netleştirin. 

  İpucu:

  • Yüz yüze işlemler için herkese açık yerleri tercih edin.
  • Posta yoluyla teslimat için takip edilebilir bir kargo yöntemi seçin.

  Teklif oluşturma

  Altın ile kripto para satın almak için kendi teklifinizi de oluşturabilirsiniz.
  Akılda tutmanız gereken birkaç şeyi burada bulabilirsiniz:

  • İşlem sırasında pazarlığa izin verilmediğinden sizin için uygun ve karlı bir marj seçin.
  • Net teklif şartları ve talimatları yazın.
  • Sahip olduğunuz altın için sunmak istediğiniz ödeme kanıtlarının ne olduğu konusunda açık olun.
  • Yüz yüze işlemlerde, buluşma yeri ve takas prosedürü hakkında çok net olun.

  Kişiselleştirilmiş teklifinizi oluşturup yayınladıktan sonra, bir satıcının sizinle işlem başlatmasını bekleyin. Bir işlem başladığında, bir bildirim alırsınız. İşlem sohbetinde işlem ortağınızla tüm gerekli ayrıntıları konuşun ve bunlara göre işlem ile devam edin.

  İşlem tamamlama

  Kripto para satıcısının istediği tüm belgeleri verdiğinizde, Ödendi seçeneğine tıklayın. Bu noktadan sonra, altını posta yoluyla veya şahsen işlem ortağına teslim etmek için 21 gününüz olacaktır. Satıcı bu zaman diliminde altını teslim aldığını doğrulamazsa, otomatik olarak bir itiraz başlatılacaktır ve moderatörlerimiz yardım için müdahil olacaktır.

  Not: 21 gün hesabı, işlem Ödendi olarak işaretlendiği anda başlar.

  Son adım, kripto para satıcısının ödemeyi onaylaması olacaktır. Bu aşamada lütfen aceleci davranmayın çünkü bu süreç biraz zaman alabilmektedir. Satıcı ödemeyi aldığını teyit ettikten sonra kriptoyu sizin serbest kullanımınıza bırakır ve böylece işlem süreci tamamlanır. 

  İşlemden sonra

  İşlem tamamlandığında, işlem ortağınız için uygun bir geri bildirim bırakabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı ile işlem yapmak hoşunuza gittiyse, onu güvenilenler listesine ekleyebilirsiniz.

  Kimlik ve adres doğrulaması

  Göz önünde bulundurulması gereken başka bir önemli husus da kimlik ve adres doğrulamanızdır. Altın ile alım satım yapabilmek için kimlik doğrulama ve adres doğrulama adımlarını tamamlamalısınız. Bu doğrulama, kripto para satıcılarını hileli aktivitelerden korumak için önemlidir. Bu nedenle, Paxful'da tam olarak doğrulanmadan altın karşılığında kripto alım satımı yapmak mümkün değildir.

  Note 50 USD'den başlayan işlemler ve teklifler için tam doğrulama zorunludur.

  Kripto para nasıl satın alınır hakkında adım adım kılavuzumuza ve kripto para satın alma ipuçlarına göz atın.

 • Banka havalesiyle kripto para satın alma

  Banka havalesi, Paxful'da popüler bir ödeme yöntemidir. Bu makale, banka havalesiyle kripto para satın almanın ne kadar kolay olduğunu size gösterecektir.

  İşlem yapmadan önce

  Banka transferleriyle kripto para satın almaya başlamadan önce, banka hesabınızın işlem yapmak için ayarlı ve hazır olduğundan emin olun. Banka hesabınızda bir işlem limiti veya coğrafi kısıtlama olup olmadığını öğrenin. Ayrıca, tek bir sayfada veya pdf dosyasında işlem kanıtını tüm ayrıntılarıyla kolayca gösterebilecek bir banka kullanmayı deneyin.

  Gerekli bilgiler şunlardır:

  • Hesap sahibinin adı ve soyadı.
  • Banka adı ve logosu.
  • İşlem tarihi, saati ve durumu.
  • Alıcının hesap bilgileri ve tam adı.

  İşlem

  Teklif arama

  Banka havalesi yoluyla kripto para almak için ilk adım, banka havalesini ödeme olarak kabul eden bir teklif bulmaktır. Aynı zamanda satın almak istediğiniz tutarı ve tercih ettiğiniz para birimini de girmeniz gerekir.

  Sizin için uygun olan teklifi bulduktan sonra, işlem sürecini başlatmadan önce teklif şartlarını okuduğunuzdan emin olun. Burada satıcının ödemeyle ilgili sizden beklediklerinin kısa bir özetini bulacaksınız.

  İşlemi başlattığınızda, talimatların detaylı bir listesi işlem sohbetinde görünecektir. Bunlara işlem talimatları adı verilir. Bazı durumlarda, satıcılar teklif talimatlarına banka bilgilerini ekleyecektir ancak eklememişlerse, banka bilgilerini istemekten çekinmeyin.

  Teklif oluşturma

  Banka transferleriyle kripto para satın almak için de teklifinizi oluşturabilirsiniz.
  Banka transfer teklifi için burada birkaç ipucu bulabilirsiniz:

  • İşlem sırasında hiçbir pazarlığa izin verilmediğinden karlı olacağını düşündüğünüz bir marj belirleyin.
  • Net teklif şartları ve talimatları yazın.
  • Varsa bir transfer ücretini kimin ödeyeceğini açıkça belirleyin.

  Kişiselleştirilmiş teklifinizi oluşturduktan ve yayınladıktan sonra, bir satıcının sizinle işlem başlatmasını bekleyin. Bir işlem başladığında, bir bildirim alırsınız. Gerekli tüm ayrıntıları işlem ortağınızla tartışmaktan çekinmeyin ve sağlanan hesaba parayı aktarın.

  İşlem tamamlama

  Satıcıya ödeme yaptıktan ve ödeme kanıtını yükledikten sonra, Ödendi seçeneğine tıklayın. Ödendi seçeneğine tıklayana kadar ödemeniz onaylanmaz ve bunu yapmazsanız, sonunda işleminizin süresi dolar ve kripto para işlem emanetinden satıcı hesabına geri döner.

  Bir sonraki adım satıcının ödemeyi teyit etmesidir. Bu aşamada lütfen aceleci davranmayın çünkü bu süreç biraz zaman alabilmektedir. Satıcı ödemeyi aldığını teyit ettikten sonra kripto paraları sizin serbest kullanımınıza bırakır ve böylece işlem süreci tamamlanır. 

  İşlemden sonra

  İşlem tamamlandığında, işlem ortağınız için uygun bir geri bildirim bırakabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı ile işlem yapmak hoşunuza gittiyse, onları güvenilenler listesine ekleyebilirsiniz.

  Paxful'da nasıl kripto para satın alınabileceğine dair daha fazla ipucu burada bulunmaktadır.

   

 • Banka/Kredi Kartlarıyla Kripto Para Satın Alma

  Paxful'da, ön ödemeli kartlar dahil, kredi kartları ve nakit kartlarıyla kripto para satın alma seçeneklerine sahibiz. Bu makale, desteklenen kartlardan herhangi birini kullanarak kripto para satın almaya dair bir özet sunmaktadır. 

   

  İşlem yapmadan önce

  Nakit kartı veya kredi kartı ile kripto para satın almadan önce lütfen kartlarınızda yeterli bakiye olduğundan ve ödemelerin günlük limit veya coğrafi sınırlama yüzünden engellenmeyeceğinden emin olun. 

  İşlem

  Teklif arama

  Nakit kartı/kredi kartı ile kripto para satın almanın ilk adımı, sahip olduğunuz kart türünü kabul eden bir teklif bulmaktır. Aynı zamanda satın almak istediğiniz tutarı ve tercih ettiğiniz para birimini de girmeniz gerekir.

  Uygun bir teklif bulduktan sonra, işlemi açmadan önce teklif koşullarını mutlaka okuyun. Burada satıcının ödemeyle ilgili olarak neler gerektirdiğine dair kısa bir özet göreceksiniz.

  İşlemi başlattığınızda, daha ayrıntılı bir talimat kümesi görünecektir. Bunlara işlem talimatları adı verilir. Satıcının gerekli kılacakları, kullandığınız belirli ödeme yöntemlerine göre değişiklik gösterecektir.

  Teklif oluşturma

  Kripto para satın almak için kendi teklifinizi de oluşturabilirsiniz.
  Burada birkaç ipucu bulabilirsiniz:

  Kişiselleştirilmiş teklifinizi oluşturup yayınladıktan sonra, satıcının sizinle işlem başlatmasını bekleyin. Bir işlem başladığında, bir bildirim alırsınız. Gerekli tüm ayrıntıları işlem ortağınızla tartışmaktan çekinmeyin ve ödemeyi tamamlayın.

  İşlem tamamlama

  Satıcıya ödeme yaptıktan ve ödeme kanıtını yükledikten sonra, Ödendi düğmesine tıklayın. Siz Ödendi düğmesine tıklayana kadar ödemeniz onaylanmaz ve bunu yapmayı unutursanız, işleminizin süresi dolacak ve kripto para, işlem emanetinden satıcıya geri aktarılacaktır.

  Son adım, satıcının ödemeyi onaylamasıdır. Bu aşamada lütfen aceleci davranmayın çünkü bu süreç biraz zaman alabilmektedir. Satıcı ödemeyi aldığını teyit ettikten sonra kripto paraları sizin serbest kullanımınıza bırakır ve böylece işlem süreci tamamlanır. 

  İşlemden sonra

  İşlem tamamlandığında, işlem ortağınız için uygun bir geri bildirim bırakabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı ile işlem yapmak hoşunuza gittiyse, onu güvenilenler listesine ekleyebilirsiniz

  Paxful'da nasıl kripto para satın alınabileceğine dair daha fazla ipucu burada bulunmaktadır.
13 makalenin tümünü görüntüle

Kripto Para Satma

 • Bir İşlem Sırasında Kripto Paramı Ne Zaman Serbest Bırakmalıyım?

  Satıcı olarak, satmakta olduğunuz kripto parayı karşı tarafa serbest bırakmak, alım satım işleminizin son adımı olmalıdır. Kriptoyu serbest bırakma işlemini yalnızca alıcıdan başarılı bir şekilde ödeme almayı doğruladıktan sonra gerçekleştirmelisiniz. 

  Başarılı bir ödemeyi onaylama öncesinde kripto parayı serbest bırakırsanız, bir itiraz başlatabilirsiniz, moderatörlerimiz bu sorunu düzeltmede yardımcı olacaktır. Bir itiraz başlatma ile ilgili daha fazla bilgi için bu makaleye göz atın.

 • Kripto Para Satma

  Kripto para satmak çok heyecan verici ve bizler de bu deneyimi bizimle paylaştığınız için heyecanlıyız.

  Bu kılavuz, kripto para satma konusunda var olan teklifleri bulmanıza yardımcı olacaktır. Kendi teklifinizi yaratmak isterseniz, lütfen teklif oluşturma makalemize göz atın

  Video

  1. Adım: Arama gerekliliklerini ayarlama

  2. Adım: Teklif bulma

  3. Adım: İşlem

  Video

  Nasıl anında Bitcoin satabileceğinize dair kısa bir video şuradadır:

  1. Adım: Arama gerekliliklerini ayarlama

  1.  Bir hesap oluşturun veya Paxful hesabınıza giriş yapın, Sat oku üzerinde gezinin ve tercih edilen kripto paranızın üzerine tıklayın.

  click-sell-crypto-type.png

  Kripto para satmak için tekliflerin bulunduğu sayfa görüntülenecektir.

  İpucu: Telefonunuzu kullanıyor musunuz? Hamburger simgesine tıklayın ve ortaya çıkan listedeki seçeneklerden birisini seçin.

  2. Tümünü Göster veya Herhangi bir ödeme yöntemi bölümüne tıklayın ve görünen iletişim kutusunda kripto para satmak istediğiniz ödeme yöntemini seçin.

  Buna alternatif olarak mevcut tüm ödeme yöntemlerinin bir listesini görmek için Tüm ödeme seçenekleri için teklifleri görüntüle seçeneğine tıklayın.

  3. Herhangi bir para birimi bölümüne tıklayın ve listeden para biriminizi seçin. Herhangi bir tutar alanına işlem yapmak istediğiniz tutarı girin.

  Aklınızda belirli bir spesifik tutar yoksa Herhangi bir tutar alanını boş bırakabilirsiniz.

  4. Konum listesinden ülkenizi seçin.

  5. TEKLİF BUL bölümüne tıklayın. Teklif listesi, arama gerekliliklerine göre güncellenir.

  sell_crypto_details.png

  2. Adım: Teklif bulma

  1. Teklif listesini gözden geçirin.

  Liste şu tekliflerle başlar:

  • En iyi puanlamaya ve itibara sahip alıcılar.
  • Platformda en aktif olan ve anında işlem yapmaya hazır olan alıcılar.
  • En karlı marj.

  Teklif hakkındaki ek etiketlere ve işaretlere göz atın. Hoşunuza giden bir teklif bulduğunuzda, Sat seçeneğine tıklayın.

  Selling3.png

  Not: Bu noktada, alım satım işleminiz henüz başlamadı.

  Teklif sayfası görüntülenecektir.

  Teklifin aşağıdakiler dahil tüm ayrıntılarını inceleyin:

  • Satma limitleri - teklif edilen tutar aşırı düşük mü veya aşırı yüksek mi?
  • Alıcı kuru - sizin için karlı görünüyor mu?
  • Teklif koşulları - alıcı, işlem prosedürünün bir parçası olarak ek belge istiyor mu ya da herhangi bir isteği var mı?
  • Paxful ücreti — bu ücret, seçtiğiniz ödeme yöntemine bağlıdır.

  Selling4.png

  2. Geleneksel para birimi alanına veya kripto para alanına işlem yapmaya hazır olduğunuz tutarı girin. ŞİMDİ SAT seçeneğine tıklayın.

  Selling5.png

  3. Görüntülenen iletişim kutusunda, Riski anlıyorum, satışa devam et seçeneğine tıklayın.

  4. Yeni bir uyarı kutucuğu görünecektir. Anladım seçeneğini tıklayarak bu uyarıyı iyice okuduğunuzu onaylayın.

  İşlem sohbeti sayfası görüntülenecektir.

  Not:

  • İşlem başladığında, kripto para kuru sabitlenir ve dalgalanmaz.
  • Kişisel Paxful cüzdanınızdan işlemin güvenli emanetine kripto para taşındı.

  3. Adım: İşlem

  1. İşlem sohbetimizi kullanarak iş ortağınızla gerekli ayrıntıları tartışın ve talimatlarını dikkatlice takip edin.

  6-sellingEDIT.png

  2. İşlem ortağınız ödemeyi yaptığında, Serbest bırak seçeneğine tıklayın.

  Selling8.png

  Size gönderilen tutarın doğruluğunu ikinci kez kontrol edin. Açılan iletişim kutusundan Serbest bırak seçeneğine tıklayarak BTC'yi alıcıya göndermeyi doğrulayın.

  Selling9.png

  Not:

  • Sadece alıcı işlemi iptal edebilir.
  • Herhangi bir sorun veya anlaşmazlık olması halinde İtiraz düğmesine basmak suretiyle moderatörlerimizi gelip durumu incelemeleri için davet edebilirsiniz.
  • Bir sorun bildirme durumu için Sorun bildir seçeneğine tıklayabilirsiniz.
  • İşlemin süresi biterse, Emaneti tekrar aç seçeneğini tıklayarak işlemi yeniden açabilirsiniz.

  BTC'yi işlem emanetinden alıcının Paxful cüzdanına aktardınız. İşlem başarıyla tamamlandı.

  İpucu:

  • Bir işlem sonrasında işlem ortağınız için geri bildirim bırakmayı göz önünde bulundurun. Bu, diğer yatırımcıların nasıl biriyle işlem yaptığını bilmeleri konusunda yardımcı olacaktır.
  • Bir kullanıcıyı İşlem Ortakları listenize eklemek için Gelecekte kolayca işlem yapabilmek için Kullanıcı Adını kişilerinize eklemek için tıklayın  seçeneğine tıklayabilirsiniz. Böylece güvendiğiniz kullanıcılarla kendi işlem topluluğunuzu oluşturabilirsiniz.
  • BTC gönderi işlemine dair açık bir makbuza ihtiyacınız varsa, sayfanın sonundaki Açık makbuz bölümüne tıklayın.

  Uyarı: Ülkeniz OFAC gri listesindeyse, kripto para satmak için kimliğinizi doğrulamanız gerekir.

  Selling10.png

  Daha fazla bilgi için kripto para satmaya dair ipuçlarımıza  göz atın. Kripto para satın almak istiyorsanız, aşağıdaki kılavuzu inceleyin.

 • Kripto Para Satmak İçin Kurallar

  Bazı temel kuralları izlerseniz, Paxful satıcısı olmak çok karlı olabilir.  Başlayabilmeniz için kripto para satmayı hem kolaylaştıracak hem de güvenli ve emniyetli hale getirecek birkaç kuralı bir araya getirdik:

  1. Olası risklerin sorumluluğunu aldığınızı kabul edin.

  Paxful olarak platformumuzun güvenliğini artırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Ancak, siz, satıcı olarak, işlemle birlikte gelen tüm riskleri ve yükümlülükleri kabul etmelisiniz. Kendinizi kötü niyetli kullanıcılardan ve bariz dolandırıcılıklardan korumak sizin sorumluluğunuzdadır. Daha fazla bilgi için güvenlik kılavuzumuzu ve emniyet ipuçlarımızı okuyun.

  2. Paxful’da aracılık yoluyla alınan hediye kartı kodlarının kullanımı kesinlikle yasaktır.

  Aracılık, bir başkasından alınan hediye kartı kodunu daha sonra başka birine satma anlamına gelmektedir. Bu Paxful Hizmet Koşulları’na aykırı olup kesinlikle yasaktır. Bu kural e-kodlar ve fiziksel hediye kartları için de geçerlidir. 

  3. Alıcılara hızlı yanıt verin.

  • Bilgisayarınızda değilseniz, lütfen tüm teklifleri devre dışı bırakın. Panelinizden bunu kolayca yapabilirsiniz.. Bu durum, siz yokken alıcı işlem başlatırsa BTC'nizin işlem emanetinde kilitli kalmasını da önlemeye yardımcı olacaktır.

  • Bir alıcı sizinle işlem başlattığında, "Merhaba" deyin ve işleme hazır olduğunuzu ona bildirin.
   Örneğin, "Merhaba, ben hazırım, lütfen talimatları dikkatle uygulayın, kısa süre içinde kripto paralarınızı alabileceksiniz!". Bu mesaj çok basit ve bariz görünebilir. Ancak, istatistiklerimize göre, iptal edilen işlemlerin yüksek bir çoğunluğu, satıcının yanıt vermemesinden dolayı iptal ediliyor. Lütfen alıcıya hazır olduğunuzu gösterin.

  4. İşlem ortaklarınızla konuşurken medeni bir tonla konuşun.

  Platformumuzda saldırgan ve saygısız konuşmaya izin verilmez. Bazılarının alım satım deneyimi olmadığından alıcılara karşı anlayışlı olun. İşlem ortağınızla herhangi bir ciddi sorun yaşarsanız, bir itiraz başlatarak moderatörlerimizi davet edin.

  5. Net teklif şartları ve işlem talimatları yazın.

  • Hem teklif koşullarını hem de işlem talimatlarını madde madde ya da numaralı basit ve kısa bir liste şeklinde tutun. İyi teklif koşulları ve işlem talimatları nasıl yazılır hakkında daha fazlasını okuyun. Kendi teklifinizi oluştururken bu önemli olacaktır.

  • Kripto paraların serbest bırakılmasını daha da geciktirebilecek ödemeyle ilgili özel prosedürleriniz varsa, bunu alıcı için açıkça belirtin. Bunu teklif koşullarında ve işlem talimatlarında açıkça belirtmelisiniz. Alıcının kripto paraların serbest bırakılmasının makul ölçüde gecikebileceğini anladığından emin olmalısınız. Serbest bırakma süresi, şartlarınızda belirtilen süreyi aşamaz (Paxful'un p2p hizmetini "anlık gerçekleşen" şeklinde reklam yapıp duyurduğunu unutmayın.)

  • Kısa teklif koşulları yazın. Alıcı, işleme başlamadan önce teklif koşullarını görmelidir. İşleme dair önemli bilgileri içermelidir.

   Örnek: kimlik belgesi fotoğrafını yükleme, nakit makbuzunu yükleme, sadece fiziksel hediye kartı kabul etme vb.

   Alıcıların karmaşık şartlardan kaçındığını unutmayın. Açık telif koşulları, itiraz durumunda size avantaj sağlar. Teklif oluştururken asla bu alanı boş bırakmayın.

  • Açık işlem talimatları yazın. İşlem talimatları, işlem başlatıldığında alıcıya gösterilir. Talimatlar, işlem partnerinize ek rehberlik sunar ve açık adımlar içermelidir.

  • Müşterilerinize yardımcı olacak içerikler ve gerekirse örnekler sunun. Örneğin, onlardan kimlik belgesiyle beraber bir selfie yüklemelerini istiyorsanız, örnek bir fotoğraf koyun.

  6. Platformumuzdaki minimum işlem tutarının farkında olun.

  Paxful'da minimum işlem tutarının ne kadar olduğunu bilmeniz önemlidir. Şu anda, kripto para satın almak için minimum işlem tutarı 10 USD'dir. Kripto para satmak için minimum işlem tutarı ise 0,001 BTC'dir.

  7. Ödemeler için üçüncü tarafları kullanmayın.

  Ödemeleri kabul etmek ve işlemek konusunda sorumlu sizsiniz. Ödeme konusunda kontrolünüz yoksa ve başkalarına bu sorumluluğu aktarırsanız, bu dolandırıcılık olarak görülebilir. Örneğin, banka havalesi durumunda, hesap sahibi siz olmalısınız, altcoin durumlarında, cüzdan sahibi siz olmalısınız gibi.

  8. Emanet dışı işlemlere izin verilmez.

  Paxful işlem akışı dışında işlem yapmaları için diğer kullanıcılara iletişim bilgilerinizi vermemeniz son derece önemlidir. Daima Paxful emanet hizmeti kullanılmalıdır, aksi takdirde hesabınız yasaklanabilir. Emanet hizmetimiz dışında işlem yaparak platformumuzda emanet ücretini ödemekten kaçındığınızda, BTC'nizi daha büyük bir riske maruz bırakırsınız çünkü soruşturma ekibimiz, bir itiraz durumunda size yardımcı olamaz.

  9. Fiyat pazarlıklarına kesinlikle izin verilmez.

  Bir kripto para alıcısı, bir işlem için belirlenmiş tam fiyatı ödemelidir. İşlem sırasında her iki taraf da tutarı değiştirmeyi kabul ederse, doğru tutarlı yeni bir işlem tekrar açılmalıdır. Aynı işlem içinde fiyat pazarlıkları Hizmet Koşullarımıza aykırıdır.

  İşlem akışımıza dair genel bir bakış için Paxful'da kripto para nasıl satılır konulu kılavuzumuza göz atın.

   

 • Oyun-İçi Öğeler İçin Kripto Para Satın

  Oyun bakiyesi bulunan hediye kartlarına ek olarak, bazı oyunlarda kaynaklar, görünümler, silahlar vb. gibi oyun içi öğelerin hediye edilmesi seçeneği de mevcuttur. Oyun-içi öğeler karşılığı kripto para satmanız için bir teklif sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Bunun için bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz.

  İşlem yapmadan önce

  Oyun-içi öğeler karşılığı kripto para satmaya başlamadan önce, söz konusu öğenin size aktarılıp aktarılmadığını kontrol etme imkanlarına sahip olduğunuzdan emin olun. Bir oyun para birimi, güçlendirme veya görünüm de olsa öğenin gönderilmiş olduğunu doğrulama imkanlarınızın olduğundan emin olmanız zorunludur.

  Uyarı:

  • Hesap satın almak yasaktır.
  • Oyun içi öğeyi aldıktan sonra hiçbir koşulda asla iade etmeyin.
  • Paxful işlem akışı dışında işlem yapmanın Paxful güvenli işlem emaneti koruması dışında olması sebebiyle böyle bir risk almayın.

  İşlem

  Teklif arama

  Oyun öğeleri satmak için ilk adım, bu türde ödemeyi kabul eden bir teklif bulmaktır. Ayrıca satmak istediğiniz miktarı ve tercih ettiğiniz para birimini de belirtebilirsiniz.

  Mümkün olan en yüksek kârı elde etmek için en iyi kripto para kurunu seçin. Ayrıca, potansiyel işlem ortağınızın itibarını da dikkate alın. Ve son olarak, teklif koşullarını ve işlem talimatlarını dikkatli bir şekilde okuyun. 

  İşlem sohbetinde işlem ortağınızla konuşun. Oyun içi öğenin size tam olarak nasıl teslim edileceğini netleştirin ve devam etmeden önce bu ürünün tam olarak istediğiniz ürün olduğundan emin olun.

  Not: Eğer işlem başlatıldıktan sonra size reklamı yapılan öğeden farklı bir öğenin size teklif ediliyor olması halinde ekstra dikkatli olun.

  Teklif oluşturma

  Oyun öğeleri karşılığında kripto para satmak için kendi teklifinizi de oluşturabilirsiniz.

  Aklınızda tutmanız gereken şu birkaç meseleyi dikkate alın:

  • İşlem sırasında pazarlığa izin verilmediğinden sizin için karlı bir marj seçin.
  • Açık ve net teklif koşulları ve talimatları yazdığınızdan emin olun.
  • Öğe türü ve oyun adı gibi temel bilgileri öne çıkarmak için teklif etiketlerini kullanın.
  • SSS'lar bölümü dahil etmeyi değerlendirin-işlem ortaklarının ne sorular sorabileceğini düşünün.
  • Gerekmesi halinde aşağıdaki bilgileri paylaşın:
   • takasın gerçekleştirileceği oyun sunucusu;
   • teslimat "yüz yüze" mi, oyun postası yoluyla mı veya başka bir oyun içi değişim kanalı yoluyla mı gerçekleştirilecek;
   • gerekli oyun karakter seviyesi vb.
  • İşlem ortağınızdan ne tür bir ödeme kanıtı beklediğiniz konusunda net olun, örneğin, oyun içi alışveriş işlemi ekran çıktısı gibi.

  Kişiselleştirilmiş teklifinizi oluşturup yayınladıktan sonra, bir alıcının sizinle işlem başlatmasını bekleyin. Bir işlem başladığında, bir bildirim alırsınız. İşlem sohbetinde işlem ortağınızla tüm gerekli ayrıntıları konuşun ve bunlara göre devam edin.

  İşlem tamamlama

  Öğeyi almanız ve alıcının işlemi "Ödendi" olarak işaretlemesi sonrasında kripto parayı işlem emanetinden serbest bırakabilirsiniz. Ödemeyi teslim almak konusunda tam olarak eminseniz, Serbest Bırak düğmesine tıklayın. Kripto para işlemlerinin nihai ve geri dönülemez olduğunu unutmayın.

  Bir işlemden sonra

  İşlem tamamlandığında, işlem ortağınız için uygun bir geri bildirim bırakabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı ile işlem yapmak hoşunuza gittiyse, onu güvenilenler listesine ekleyebilirsiniz.

  Nasıl kripto para satılır ve kripto para satma kuralları ile ilgili adım adım kılavuzumuza göz atın.

 • Altın Karşılığı Kripto Para Satmak

  Altın dünyadaki bilinen en eski menkul kıymetlerden biridir ve ekonomideki değişikliklere rağmen zaman içinde değeri sürekli artmıştır. Size altın karşılığında kripto para satma fırsatı sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Altın ile yatırım yapmak için bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz.

  İşlem yapmadan önce

  İşlem

  Teklif arama

  Teklif oluşturma

  İşlem tamamlama

  İşlemden sonra

  Kimlik ve adres doğrulaması

  İşlem yapmadan önce

  Altın karşılığında kripto para satmaya başlamadan önce, ödemeyi yapmadan önce altının kalitesini kontrol edecek araçlara sahip olduğunuzdan emin olun. İster altının size posta yoluyla gönderilmesini, istersen şahsen teslim edilmesini seçin, riski en aza indirdiğinizden emin olun.

  Aşağıdakiler gibi ek belge veya kanıt istemekten çekinmeyin:

  • Satın alma kanıtı (makbuz).
  • Altın ürünü için orijinallik sertifikası.
  • İşlem ortağınızın kimliğinin fotoğrafı.
  • Gerçek altın ürününün fotoğrafı.
  • Kargo hizmetinin verdiği işlem numarası (altının size doğrudan gönderilmesi durumunda).

  İşlem

  Teklif arama

  Altın karşılığında kripto para satmanın ilk adımı, bu tür bir ödemeyi kabul eden bir teklif bulmaktır. Aynı zamanda satmak istediğiniz altın tutarını ve tercih ettiğiniz para birimini de girmeniz gerekir.

  Mümkün olan en yüksek karı elde etmek için en iyi kripto para kurunu seçin. Ayrıca, işlem ortağınızın altını size teslim edebileceğinden emin olmak için potansiyel işlem ortağının itibarına dikkat edin ve konumu dikkatli seçin. Ve son olarak, teklif koşullarını ve işlem talimatlarını dikkatlice okuyun. 

  İşlem sohbetinde işlem ortağınızla konuşun. Devam etmeden önce altının size nasıl teslim edileceğini ve ürün konusunda ikna olup olmadığınızı netleştirin. 

  İpucu:

  • Yüz yüze işlemler için herkese açık yerleri tercih edin.
  • Posta yoluyla teslimat için takip edilebilir bir kargo yöntemi seçin. 

  Teklif oluşturma

  Altın karşılığı kripto para satmak için kendi teklifinizi de oluşturabilirsiniz.
  Akılda tutmanız gereken birkaç şeyi burada bulabilirsiniz:

  • İşlem sırasında pazarlığa izin verilmediğinden sizin için karlı bir marj seçin.
  • Net teklif şartları ve talimatları yazın.
  • Kabul ettiğiniz altın için ne tür ödeme kanıtları beklediğiniz konusunda açık olun.
  • Yüz yüze işlemlerde, buluşma yeri ve takas prosedürü hakkında çok net olun.

  Kişiselleştirilmiş teklifinizi oluşturup yayınladıktan sonra, bir alıcının sizinle işlem başlatmasını bekleyin. Bir işlem başladığında, bir bildirim alırsınız. İşlem sohbetinde işlem ortağınızla tüm gerekli ayrıntıları konuşun ve bunlara göre işlem ile devam edin.

  İşlem tamamlama

  Alıcı ödemeyi yaptığında ve işlemi Ödendi olarak işaretlediğinde, altını size şahsen veya postayla teslim etmek için 21 gün süreye sahip olacaktır. Bu zaman dilimi içinde ürünü aldığınızı doğrulamazsanız, bir itiraz otomatik olarak başlatılacak ve moderatörlerimiz yardım için müdahil olacaktır. 

  Not: 21 gün hesabı, işlem Ödendi olarak işaretlendiği anda başlar.

  Altını teslim aldığınızda, kripto parayı işlem emanetinden serbest bırakabilirsiniz. Ödemeyi teslim almak konusunda tam olarak eminseniz, Serbest Bırak düğmesine tıklayın. Kripto para işlemlerinin nihai ve geri dönülemez olduğunu unutmayın.

  İşlemden sonra

  İşlem tamamlandığında, işlem ortağınız için uygun bir geri bildirim bırakabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı ile işlem yapmak hoşunuza gittiyse, onu güvenilenler listesine ekleyebilirsiniz.

  Kimlik ve adres doğrulaması

  Göz önünde bulundurulması gereken başka bir önemli husus da kimlik ve adres doğrulamanızdır. Altın ile alım satım yapabilmek için kimlik doğrulama ve adres doğrulama adımlarını tamamlamalısınız. Bu doğrulama, kripto para satıcılarını hileli aktivitelerden korumak için önemlidir. Bu nedenle, Paxful'da tam olarak doğrulanmadan altın karşılığında kripto para alım satımı yapmak mümkün değildir.

  Note 50 USD'den başlayan işlemler ve teklifler için tam doğrulama zorunludur.

  Kripto para nasıl satılır hakkında adım adım kılavuzumuza ve kripto para satma kurallarımıza göz atın.

 • Banka Havaleleriyle Kripto Para Satmak

  Banka havaleleri Paxful'da popüler bir ödeme yöntemidir. Bu makale, banka havalesiyle nasıl kripto para satılabileceğini gösterecektir.

  İşlem yapmadan önce

  Banka havalesi karşılığında kripto para satmadan önce, banka hesabınızın işlem almaya hazır olduğundan emin olun. Banka hesabınızda bir işlem limiti veya coğrafi kısıtlama olup olmadığını öğrenin. Ayrıca, bir pdf dosyasında ya da tek bir sayfada tüm ayrıntıları görünebilen bir işlem kanıtını kolayca sunabilecek bir banka kullanmayı düşünün.

  Gerekli bilgiler şunlardır:

  • Hesap sahibinin adı ve soyadı.
  • Banka adı ve logosu.
  • İşlem tarihi, saati ve durumu.
  • Gönderenin hesap bilgileri ve tam adı.

  İşlem

  Teklif arama

  Banka havalesiyle ile kripto para satmanın ilk adımı, banka havalesini ödeme olarak kabul eden bir teklif bulmaktır. Aynı zamanda satmak istediğiniz tutarı ve tercih ettiğiniz para birimini de girmeniz gerekir.

  Uygun bir teklif bulduktan sonra, işlemi açmadan önce teklif koşullarını mutlaka okuyun. Burada alıcının ödemeyle ilgili olarak neler gerektirdiğine dair kısa bir özet göreceksiniz.

  İşlemi başlattığınızda, işlem sohbetinde daha ayrıntılı bir talimat kümesi görünecektir. Bunlara işlem talimatları adı verilir. Satıcılar, daima banka bilgileri isteyecektir. Banka bilgilerinizi profilinize ve işlem sohbetine nasıl ekleyebileceğinizi ve saklayabileceğinizi buradan öğrenin.

  Teklif oluşturma

  Banka havalesi karşılığında kripto para satmak için kendi teklifinizi de oluşturabilirsiniz.
  Burada banka havalesi teklifiniz için birkaç ipucu bulabilirsiniz:

  • İşlem sırasında hiçbir pazarlığa izin verilmediğinden karlı olacağını düşündüğünüz bir marj belirleyin.
  • Net teklif şartları ve talimatları yazın.
  • Varsa bir transfer ücretini kimin ödeyeceğini açıkça belirleyin.

  Kişiselleştirilmiş teklifinizi oluşturup yayınladıktan sonra, alıcının sizinle işlem başlatmasını bekleyin. Bir işlem başladığında, bir bildirim alırsınız. Gerekli tüm ayrıntıları işlem ortağınızla tartışmaktan çekinmeyin.

  İşlem tamamlama

  Alıcı size ödeme yaptığında, işlemi Ödendi olarak işaretleyip ödeme kanıtını yüklediğinde, ödemenin başarıyla sizi tarafınıza geçtiğini tekrar kontrol edin.

  Son adımınız, işlem emanetinden kripto parayı serbest bırakmaktır. Ödemeyi teslim almak konusunda tam olarak eminseniz, Serbest Bırakdüğmesine tıklayın.

  İşlemden sonra

  İşlem tamamlandığında, işlem ortağınız için uygun bir geri bildirim bırakabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı ile işlem yapmak hoşunuza gittiyse, onu güvenilenler listesine ekleyebilirsiniz.

  Paxful'da kripto para satmaya dair daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

   

12 makalenin tümünü görüntüle

Teklifler

 • Güvenilir Teklifler Nelerdir?

  Güvenilir Teklifler, farklı Paxful kullanıcı gruplarından gelir. Bu kullanıcılar, kendileriyle alım satım yapmaktan keyif alacağınızı düşündüğümüz, tarafımızca doğrulanıp onaylanmış kullanıcılardır. Listeye şunlar dahildir:

  • Deneyimli Yatırımcılar
  • Şirket Hesapları
  • Girişimcilik Programı Üyeleri

  Her bir grubun anlamı nedir? 

  • Paxful Girişimcilik Programı (Girişimciler, Temsilciler, İş Ortakları—Paxful topluluğunun bir parçası olmak için ek adımlar atmış, güvenilir ve doğrulanmış kullanıcılar. 
   • Paxful Girişimcilik Programına katılmak istiyorsanız, gereklilikleri ve sonraki adımları buradan gözden geçirebilirsiniz.
  • Deneyimli YatırımcılarDeneyimli yatırımcılar, işlem ortakları için kusursuz işlem deneyimleri sağlamak için mümkün olanın en iyisini ortaya koyuyorlar. 
   • Deneyimli Yatırımcı olarak değerlendirilmek için söz konusu olan gereklilikler ve sonraki adımlar için buraya göz atabilirsiniz.
  • Şirket Hesapları—Gereklilikleri karşılamış olan ve uyum kontrollerimizle onaylanmış olan girişimler. 
   • Gereklilikler ve başvuru prosesi buradan bulunabilir.

  Not: Bu gruplardan yalnızca bazılarından gelen teklifleri görmek isterseniz satın al veya sat sayfalarının solundaki Kullanıcı Türü filtresini kullanabilirsiniz:

  User_Type_Filter.png

 • Sunulan Özellikler

  Öne çıkan teklifler nedir?

  Öne çıkan teklifler, Paxful alım satım platformunda "satın al" ve "sat" olarak öne çıkan tekliflerdir. Ekibimiz, platformumuzda belirli bir süre için yalnızca birkaç teklifi öne çıkan teklif olarak seçer.

  Featured_Offers_-_KB_Screenshot.png

  Platformda öne çıkan bir teklif görürseniz, bu, şunlardan dolayı olabilir:

  • Bir deneyimli yatırımcı
  • Güvendiğimiz bir yatırımcı (işlem ortaklarından iyi geri bildirimler almış birisi)
  • Geçmişte "güvenilir" olarak işaretlediğiniz bir yatırımcı 

  Teklifimin öne çıkmasını nasıl sağlayabilirim?

  Halihazırda teklifleri öne çıkarma isteklerini kabul etmiyoruz. Alım satım platformunda güvenli ve adil bir şekilde alım satım yapmaya devam edin, gün gelir sizin teklifiniz de öne çıkartılır!

 • Ödeme Yöntemlerinde Ülke Sınırlamaları

  Bazı ödeme yöntemleri, Paxful platformunda yalnızca belirli ülkelerde mevcuttur. Mevcut kısıtlamalar aşağıdan bulunabilir:

  Ödeme Yöntemi Kısıtlanmış Ülkeler
  Cash App Kamerun, Gana, Hindistan, Nijerya
  Chime Kamerun, Çin, Gana, Hindistan, Nijerya
  GoBank Çin
  Green Dot Kamerun, Çin, Gana, Hindistan, Nijerya
  Zelle Kamerun, Çin, Gana, Hindistan, Nijerya
 • Ödeme yöntemim üzerindeki bir sınırlamayı nasıl kaldırabilirim?

  Platformu daha güvenli bir ortam yapma gayretinin bir parçası olarak, konumunuza bağlı olarak kullanabileceğiniz ödeme yöntemlerini sınırladığımızı farkedeceksiniz. Maalesef bu ödeme yöntemiyle bir teklif oluşturamaz ve yeni bir işlem başlatamazsınız. Bu ödeme yöntemiyle olan mevcut tekliflerinizin tamamı devre dışı bırakılacak.

  Bir ödeme yönteminin halihazırda sınırlandırılmış olduğu bir ülkede geçici olarak yaşıyor veya seyahat ediyorsanız ama ödeme yönteminin size ait olduğuna dair kanıtınız varsa lütfen:

  1. İsminizi gösterecek şekilde hesabın bir ekran görüntüsünü alın
  2. Sınırlandırılmış bir ülkede geçici olarak bulunduğunuza dair kanıt sağlayın ve adres belgenizi veya menşe ülkeniz ile ilgili belgeleri sunun.
  3. İletişim formunu kullanarak destek ekibimize dokümanların ekran görüntüsünü gönderin. 

  Bilgiyi aldığımızda, ekibimiz neler yapılabileceğini değerlendirmek için inceleme yapacaktır. 

   

 • Teklifim Neden Kaldırıldı?

  Bazen Paxful'da yer alan bir teklif, Paxful topluluğunun satın alma ve satma deneyimine zarar verdiği için platformdan kaldırılabilir. 

  Tekliflerin neden Paxful platformundan kaldırıldığını açıklayan kısa bir liste şu şekildedir:

   • Koşulları ve talimatları değiştirme - İşlem başladıktan sonra üzerinde anlaşmış bulunduğunuz koşulları ve talimatları değiştirmeyin. 
   • İletişim bilgilerinin paylaşımı - Paxful'un işlem sohbeti dışarısında işlem ortağınızla iletişim kurmaya girişmeyin. Kişisel bilgilerin verilmesi, dolandırıcılığın ve kimlik hırsızlığının başlangıç noktasıdır. Buna WhatsApp, Telegram, telefon numaraları, e-posta vb. dahildir. 
   • İşlem ortaklarınıza karşı yanıtsız kalmak - Bir teklif oluşturup, işlem başlatıldıktan sonra işlem ortağınıza yanıtsız davranmayın.
   • Saygısızlık yapmak - Teklifinizde herhangi bir küfür, nefret söylemi ve diğer saldırgan ve kaba mesajlar kullanmayın. Paxful, bu tür davranışlar karşısında sıfır tolerans politikasına sahiptir. 
   • Ödeme yöntemi kısıtlanmış halde - Seçilen ödeme yöntemi, sizin bölgenizde kısıtlanmış olduğu için teklifler platformdan kaldırılabilir. Daha fazla bilgi için bu makaleye göz atın.
   • Paxful'un Hizmet Koşullarının İhlali - Paxful'un Hizmet Koşullarına bir ihlal söz konusu ise, teklifiniz silinebilir.

   

  Teklifimin neden kaldırıldığını anlıyorum, sonraki adımlarım neler olmalıdır?

  Çoğu durumda, teklifiniz ve neden kaldırıldığı ile ilgili kibar bir uyarı alırsınız. Teklifinizi tekrar açıp yukarıda belirtilen kriterlerin dışında kalmasını sağlayacak şekilde koşullarını ve talimatlarını güncellemeniz beklenir. Şiddetli veya tekrarlanan ihlaller durumunda Paxful'dan yasaklanmak veya ödeme yönteminin sınırlandırılması gibi ek eylemlere girişilebilir. 

   

  Teklifimin neden kaldırıldığını ve aynı ödeme yöntemini kullanarak yeni bir teklif oluşturamayacağımı anlıyorum, sonraki adımlarım neler olmalı?

  Lütfen destek ekibimizle iletişime geçin ve böylece bu ödeme yönteminin sizin için tekrar kurulmuş hale gelmesi konusunda size yardımcı olalım. Platform soruşturmaları ekibimiz isteğinizi doğrulayacak ve erişimi tekrar açmadan önce hesabınızın iyi halde olduğunu kontrol edecektir.

   

 • Teklif Çalışma Saatleri

  Teklif sahibi olarak, tekliflerinizin herkese açık listede aktif olacağı bir zaman aralığı belirleme seçeneğiniz vardır. Bu sayede, her bir çevrim dışı oluşunuzda tekliflerinizi tek tek pasif hale getirmeniz gerekmeyecektir. Bu kılavuz, teklifleriniz için çalışma saatlerini nasıl yönetebileceğinizi ve bunları işlem ortağınızın bir teklifinde nasıl bulabileceğinizi gösterecektir.

  Teklifleriniz için çalışma saatlerinin yönetimi

  Teklifiniz için çalışma saatleri belirlemek veya bunları düzenlemek için aşağıdakileri yapın:

  1. Normalde olduğu gibi standart akışta olduğu şekilde teklifinizi oluşturmaya veya düzenlemeye başlayın. 

  2. Teklif oluşturmanın3'üncü Adımında Gelişmiş seçenekler içerisinden  Çalışma saatleri bölümünü bulun. Saat diliminizi Saat Diliminiz açılır menü listesinden seçin.
  OfferWorking1.png

  3. Seçmek veya seçimi kaldırmak istediğiniz haftanın günlerini tıklayın.

  OfferWorking2.png

  4. Bir zaman kutusunu seçin ve açılır menü listesinden bir zaman girin. Herkese açık listelemede teklifinizin aktif olmasını istediğiniz zaman aralığının seçimini yapın.
  OfferWorking3.png

  Not:

  • Haftanın seçilmemiş olan günlerinde teklifiniz devre dışı olacaktır.
  • Haftanın her bir günü için farklı bir zaman aralığı belirlemek için Özel zaman çizelgesi seçimini aktif hale getirin ve gerekli ayarlamaları yapın.
  • Seçilen zaman çizelgesini tüm mevcut tekliflere uygulamak için Tüm tekliflere uygula seçimini aktif hale getirin.
  • Seçilen bir zaman çizelgesini sıfırlamak için Çizelgeyi Sıfırla seçeneğine tıklayın.
   Offerworkingnote.png


  5. Teklif oluşturma veya düzenleme akışına her zamanki gibi devam edin ve teklif çalışma saatlerini kaydetmek için Teklif oluştur veya Teklifi güncelle  seçeneğine tıklayın.

  İşlem ortaklarınızın çalışma saatleri

  Bir teklifin çalışma saatlerini görmek için aşağıdakileri yapabilirsiniz:

  • Teklifler listesi sayfasında ilginizi çeken bir teklif belirleyin ve teklif türüne göre Satın Al veya Sat seçeneğine tıklayın.
   Working_hours.png
  • Bu teklif için çalışma saatleri bölümünü görmek için teklif sayfasında aşağıya doğru kaydırın.
   New-Offer-working-hours.png

  İpucu:

  • Bir teklifin saat dilimini görmek için imleci saat ikonu üzerine getirin.
  • Zaman çizelgesini tam olarak görmek için haftanın bir gününün üzerine imleci getirin.

  Teklif oluşturma akışınızı nasıl geliştirebileceğiniz ile ilgili daha fazla bilgi için iyi teklif koşulları ve işlem talimatları yazma kılavuzumuza göz atın. 

18 makalenin tümünü görüntüle

İşlemler

 • Telegram'da Paxful Alım Satım Botu

  Paxful Alım Satım Botu, Paxful'da Telegram yoluyla, uygulamadan çıkmanın gerekmeyeceği bir şekilde kripto para alım satımı yapmanın hızlı ve kolay bir yoludur.

  Paxful Alım Satım Botunu kullanmak için mobil veya masaüstü Telegram uygulamasına ve bir Paxful hesabına ihtiyaç duyarsınız.

  Her ikisine de zaten sahipseniz, bu bağlantıyı takip edin ve Başla seçeneğine tıklayın.

  Uyarı: Telegram'da Paxful olduğunu iddia eden benzer botlara karşı son derece dikkatli olun. Kaydolurken bu makaledeki bağlantıyı kullandığınızdan emin olun veya Paxful Alım Satım Botuna erişim sağlarken resmi Paxful logosunun (aşağıda gösterilen) olduğundan emin olun.

  Paxful_Trade_Bot_Info.png

  Paxful Alım Satım Botu yoluyla nasıl kripto alım satımı yaparım?

  1. Botu başlamak için bu bağlantıyı kullanın.
   Paxful_Trade_Bot_Buy_or_Sell_Step_1.png
  2. Tercih ettiğiniz dili seçin.
   Paxful_Trading_Bot_Buy_or_Sell_Step_2.png
  3. Giriş butonuna tıklayın ve Paxful hesabınıza giriş yapın. Sonrasında botun tam işlevine erişim sahibi olacaksınız.
   Paxful_Trading_Bot_Buy_or_Sell_Step_3.png
  4. Kripto para almak veya satmak için Alım Satım butonuna tıklayın ve sonrasında Satın Al veya Sat seçeneğine tıklayın.
   Paxful_Trading_Bot_Buy_or_Sell_Step_4.png
  5. Sonrasında, kullanmak istediğiniz ödeme yöntemi kategorisini seçeceksiniz.
   Paxful_Trading_Bot_Buy_or_Sell_Step_5.png
  6. Bir ödeme yöntemi kategorisi seçmeniz sonrasında spesifik ödeme yönteminizi seçebilirsiniz.
   Paxful_Trading_Bot_Buy_or_Sell_Step_6.png
  7. Bir teklif seçtiğinizde, alım satımcının bilgilerini ve teklif detaylarını görürsünüz.
   Paxful_Trading_Bot_Buy_or_Sell_Step_7.png
  8. Satın almak istediğiniz tutarı girin.
   Paxful_Trading_Bot_Buy_or_Sell_Step_8.png

  Paxful Alım Satım Botunu işlem yapmak için kullanmak, Paxful web sitesi veya uygulamasını bu amaçla kullanmayla tam olarak aynıdır. Satıcıdan detayları alırsınız, satıcıya ödemeyi yaparsınız, işlemi "ödendi" olarak işaretlersiniz ve sonrasında satıcı, cüzdanınıza kripto parayı serbest bırakacaktır.

  Paxful Alım Satım Botu yoluyla tekliflerimi nasıl yönetebilirim?

  1. Alım Satım İşlemi Seçin.
   Paxful_Trade_Bot_Manage_Offers_Step_1.png
  2. Tekliflerim seçeneğine tıklayın.
   Paxful_Trade_Bot_Manage_Offers_Step_2.png

  Burada yapabilecekleriniz:

  • Satın al ve sat tekliflerinizi görüntüleyin
  • Teklifleri devre dışı bırakın veya etkinleştirin
  • Teklifleri silin veya oluşturun
  • Teklif fiyatlarını değiştirin
  • Tekliflere abone olun

   

  Bir teklife nasıl abone olurum?

  1. İşlem seçeneğini seçin ve almak veya satmak arasında seçim yapın.
   Subscribe_to_offers_step_1.png
  2. Ödeme yöntemi grubunu seçin ve kullanmak istediğiniz ödeme yöntemini seçin.
   Subscribe_to_offer_step_2.png
  3. Abone Ol seçeneğine tıklayın.
   Subscribe_to_offer_step_3.png
  4. Abone olduğunuz bir teklif mevcut veya kullanılabilir hale geldiğinde şunun gibi bir bildirim alırsınız:
   Subscribe_to_offer_step_4.png
 • Ters İbrazdan Nasıl Sakınılır

  Bazı ödeme yöntemlerinde, bir işlem tamamlandıktan sonra bile ters ibraz gerçekleştirilebilir. Bu, işlem ortağınızın ödeme size ulaştıktan sonra bile fonları geri isteyebileceği anlamına gelmektedir. Alım satım platformumuzda işlem yaparken kendinizi ters ibraz işlemlerinden korumak için yapabileceğiniz birkaç farklı şey mevcuttur:

  • Ters ibrazlar genellikle üçüncü taraf ödemeleri ile ilişkilidir*. Bir üçüncü taraf ödemesinin gönderilmiş olması halinde, ödemenin gönderildiği hesap ile ilgili mümkün olduğunca fazla bilgi elde etmeyi deneyin
  • Herhangi bir işleme başlamadan önce işlem ortağınızın geri bildirim geçmişine bakarak ters ibraz hakkında geri bildirimler almadıklarından emin olun
  • Teklifi siz oluşturduysanız, üçüncü taraf ödemelerini kabul edip etmediğinizi belirten etiketler ekleyin. 
   • Kullanıcının kimlik doğrulamasının yapılmış olması halinde, ödemeyi doğrulanmış adlarıyla yapıp yapmadıklarını kendilerine sorun
  • Üçüncü taraf ödemelerini kabul etmiyorsanız ve alıcı böyle bir yolu kullanmayı deniyorsa, alıcıdan işlemi iptal etmesini isteyin

  *Üçüncü taraf ödemeleri, kişiye ait olmayan bir ödeme yöntemi/hesabı ile ödeme göndermesi anlamına gelmektedir.

  Bir alıcının ters ibraz yapması durumuna maruz kalmanız halinde yapabileceklerinizi görmek için bu makaleye göz atın.

 • QR Kodları Nasıl Çalışır?

  Çevrim içi cüzdan işlemlerinizi daha kolay ve hızlı hale getirmek için Paxful hesabınıza bir QR kodu ekleyebilirsiniz. Bir QR kodu eklemek suretiyle hızlı bir şekilde çevrim içi cüzdan detaylarınızı işlem sohbetinde veya bir teklif oluşturmakta iken paylaşabilirsiniz. Paxful platformuna bir QR kodu ekleme ve bunu kullanma ile ilgili adımları kolayca açıkladık:

  Paxful hesabınıza bir QR kodu eklemek için:

  1. Paxful hesabınızınayarlar sayfasına gidin ve Ödeme detayları
   QR_section_1_step_1.png
   seçeneğine tıklayın
  2. Çevrim İçi Cüzdanlar seçeneğine doğru aşağı kaydırın ve Yeni Ekle
   seçeneğine tıklayınQR_codes_section_1_step_2.png
  3. Sonrasında cüzdan adını seçin, cüzdan URL'sini yükleyin ve hesaba bir takma ad verin QR_codes_section_1_step_3.png
  4. Bunu tamamladıktan sonra Ekle seçeneğine tıklayın
   QR_codes_section_1_step_4.png

  Paxful hesabınıza bağlı bir QR kodunu düzenlemek veya silmek için:

  1. Paxful hesabınızınayarlar sayfasına gidin ve Ödeme detayları
   QR_codes_section_2_step_1.png
   seçeneğine tıklayın
  2. Düzenlemek veya silmek istediğiniz çevrim içi cüzdanı seçin
   QR_codes_section_2_step_2.png
  3. Gerçekleştirmek istediğiniz eylem üzerine tıklayın
   section_2_step_3.png

  Sohbete bir QR kodu yüklemek için:

  1. Bir işlemi başlattığınızda ve Paxful hesabınızla bağlantılı bir QR kodunuz olduğunda, işlem sohbetinde bir mini QR kodu ikonu göreceksiniz. Bağlantılı çevrim içi cüzdanlarınızın bir listesini görmek için ikona tıklayın
   QR_codes_section_3_step_1.png
  2. Kullanmak istediğiniz QR kodunu seçin
   QR_codes_section_3_step_2.png
  3. Bunu yaptıktan sonra QR kodunuz sohbete yüklenecektir

  Notlar:

  • Bir çevrim içi cüzdan ile bir satış teklifi oluşturduysanız, işlem başlatıldığında QR kodunuz otomatik olarak görüntülenecektir.

  • Alıcı siz iseniz, işlem ortağınızın çevrim içi cüzdanını ziyaret etmek için QR kodu linkine tıklamanız gerekecektir.


  Bir QR kodu içerecek şekilde bir teklif oluşturmak için:

  1. Normalde yapacağınız şekilde teklifinizi oluşturmaya başlayın—bu özellikle desteklenen bir çevrim içi cüzdan seçerseniz, ilk adım sırasında bağlantılı çevrim içi cüzdanınızı yükleme seçeneğine sahip olacaksınız:
   QR_codes_section_4_step_1.png
  2. Kullanmak isteyeceğiniz çevrim içi cüzdanı seçin
   QR_codes_section_4_step_2.png
  3. Buradan teklifinizi oluşturmaya her zamanki şekilde devam edebilirsiniz 

  Not: Eğer teklifinize bir QR kodu ekliyorsanız, alım satım işlemi başladığında detaylar işlem sohbetinde otomatik olarak paylaşılacaktır.

  Uyarı: Hali hazırda bu özellikle tüm ödeme yöntemleri ve bölgeler kullanılabilir halde değildir.

 • Paxful Emanet Hesabı

  Paxful'un emanet özelliği, her iki taraf için de adaletli bir işlem deneyimini amaçlar. Paxful, kişilerin bir araya gelip güvenli bir şekilde 300'ün üzerinde ödeme yöntemini kullanmak suretiyle kripto alım satımı yapabileceği kişilerarası bir kripto para platformudur. Bir işlem başlatıldığında, satıcının cüzdanından ilgili kripto para miktarı otomatik olarak alınıp geçici bir güvenli depolama hesabına (emanete) aktarılır ve işlem tamamlanana kadar burada tutulur.

  Peki emanet nasıl çalışır?

  Bir işlem başlatıldığında, satıcının kripto parası otomatik olarak güvenli emanetimize aktarılır. 

  Not: Emanete aktarılan miktar, işlem miktarı artı emanet ücretidir.

  Emanet, kripto para alıcılarına nasıl yardımcı olur: Bir  alıcı olarak ödemeyi yapmanız sonrasında satıcının kriptoyu sizin kullanımınıza serbest bırakmayı reddetmesi halinde güvenli emanet bir garanti işlevi görecektir. Moderatörlerin işleme katılıp durumu soruşturup bitcoini hakeden tarafa vermesine kadarki süre içerisinde kripto para, emanette kalmaya devam edecektir.

  Emanet, kripto para satıcılarına nasıl yardımcı olur: Bazen bir alıcının kripto para için ödemeyi tamamlaması mümkün olmayabilir. Bu durumda siz satıcı iseniz, kripto para güvenli bir şekilde cüzdanınıza geri iletilir.

  Ödeme yapılıp doğrulandıktan sonra, satıcı, kripto parayı emanetten alıcıya serbest bırakabilir ve bu da alışveriş işleminin tamamlanması anlamına gelecektir. 

  escrowImage.png

  Bir itirazı nasıl başlatabileceğiniz ile ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca, 7/24 ilgili müşteri destek ekibimizle nasıl iletişim kurabileceğinizi de buradan öğrenebilirsiniz.

 • Paxful Alım Satımlarının Akışı

  Tüm Paxful işlemleri benzer bir ilerleme akışına sahiptir. Ancak, seçtiğiniz ödeme metoduna bağlı olarak belirli bazı spesifik durumlarla karşılaşabilirsiniz. Kendinizi sürece aşina hale getirirseniz, Paxful'da işlem yapmanız çok daha kolay hale gelecektir.  

  Kripto para satın alma

  Bitcoin Satın Al listemizden bir teklif bulun. Nasıl kripto satın alınacağı konusuyla ilgili daha fazla bilgi için kılavuzumuza göz atın.

  Ayrıca tekliflerinizi doğrudan Paxful hesabınızdan da oluşturabilirsiniz. İlk teklifinizi nasıl oluşturabileceğiniz ile ilgili kısa kılavuzumuza göz atın.

  Kripto para satma

  Bitcoin Sat listemizden bir teklif bulun. Nasıl kripto satılacağı konusuyla ilgili daha fazla bilgi için kılavuzumuza göz atın.

  Ayrıca tekliflerinizi doğrudan Paxful hesabınızdan da oluşturabilirsiniz. İlk teklifinizi nasıl oluşturabileceğiniz ile ilgili kısa kılavuzumuza göz atın.

  Not: Platformumuzdaki bazı ödeme metodlarının otomatikleştirilmiş işlem akışı mevcuttur. Bunların listesi şu şekildedir:

 • İşlem Durumu

  İşlem durumları, işleminizin ilerlemesini belirler. 

  Paxful üzerindeki her bir işlem, farklı bir duruma sahip olabilir. İşlemlerinizin tam durumlarını paneliniz üzerinden görüntüleyebilirsiniz. İşleminizin sahip olabileceği sekiz durum mevcuttur:

  Aktif ve fonlanmış halde – bir işlem başlatılmış halde ve fonlar, satıcının cüzdanından işlem emanetine aktarılmış halde.

  Ödendi – bir alıcı tarafından işlem, ödendi olarak işaretlenmiş halde. Bunun anlamı, bir kripto para alıcısının ödeme yapmış olduğundan emin olması ve Ödendi butonuna tıklamış olmasıdır.

  Süresi doldu – her bir işlemin, bir alıcı tarafından ödemesinin yapılabileceği bir zaman aralığı söz konusudur. Bir işlemin fonlamasının yapılmış fakat ilgili alıcının işlemi ödendi olarak işaretlememiş olması halinde, ödeme zaman aralığı sona erer. Bu durum, ilgili işlemin iptal edilmiş olduğu anlamına gelir.

  İptal edildi bir alıcı veya satıcı, işlemi kendi isteğiyle iptal etmiş halde.

  İtiraz açık – bir alıcı veya satıcı, bir itiraz başlatmış halde.

  Başarılı bir kripto para satıcısı, işlem emanetinden alıcının cüzdanına fonları serbest bırakmıştır.

  Satıcı kazandı işleme itiraz edilmiş ve kripto paranın ilgili kripto para satıcısına verilmesine karar verilmiştir.

  Alıcı kazandı işleme itiraz edilmiş ve kripto paranın ilgili kripto para alıcısına verilmesine karar verilmiştir.

16 makalenin tümünü görüntüle

İtirazlar

 • Bir İtirazı Neden Kaybettim?

  Paxful'u herkes için harika ve güvenli bir yer halinde tutmak için, bir itiraz başlatıldığında moderatörler kullanırız. Paxful protokolünün bir parçası olarak moderatörlerimiz, bir itirazı kimin kazanıp kimin kaybedeceğine tarafsız olarak karar verirler.

  Bir kullanıcının itirazı kaybetmesine yol açabilecek yaygın sebeplerden bazıları aşağıda verilmiştir: 

  • Kullanıcı, itirazdan sonraki 12 saat içerisinde istenen kanıtları sağlamazsa.
  • Şüpheli alım satım aktivitesi olursa
  • Kullanıcının, işlem için işlem/sağlama(hask) kimliği sağlamazsa
  • Alıcı veya Satıcı, işlemi gösteren bir banka/çevrim içi hesap ekstresinin PDF halini sunmazsa
  • Kullanıcı yetersiz, yanlış veya üzerinde oynanmış kanıtlar sunarsa
  • Alıcı veya satıcı, diğer tarafın teklif koşullarını ve/veya işlem talimatlarını ihlal ederse
  • Kullanıcı, Paxful'un Hizmet Koşullarını ihlal ederse.

  Not: Bu sebeplerden bazıları, platformumuzdan kalıcı olarak yasaklanmanıza yol açabilir.


  Bir itiraz sırasında ne yapmalı?

  İtiraz sırasında her iki taraftaki kullanıcıların da Hizmet Koşullarımıza sıkı sıkıya uymasını tavsiye ederiz. Paxful'da mümkün olduğunca adaletli olmaya çalışıyoruz ve bu süreç içerisinde itirazların hızlıca ve düzgünce çözümlenebilmesi için kullanıcıların bilgi bağlamında açık yaklaşmalarını tavsiye ediyoruz. 


  İtirazlarda neleri istiyoruz?

  Bir itiraz sırasında, moderatörün karar vermesine yardımcı olabilecek tüm kanıtları istiyoruz. Kanıtlar aşağıdaki gibi olabilir:

  • İşlemi gösteren banka/çevrim içi hesap ekstrenizi içeren bir PDF dosyası
  • Gerçekleşen çevrim içi cüzdan işleminin video kaydı halinde ekran çıktısı.
  • Gönderinin işlem/sağlama kimlik numarası
  • İşlemi tamamladığınızı kanıtlayan herhangi diğer ekran resimleri

  Bir itiraz sırasında neler sağlayabileceğiniz ile ilgili daha fazla bilgi için şu Yardım Merkezi sayfamıza göz atın: İtiraz Sırasında Neler Sağlamalıyım.

  Paxful, bir itiraz başlatmanın yorucu bir deneyim olabileceğini anlamaktadır ve Paxful alım satım deneyimini tüm kullanıcılarımız için daha da güvenli ve emniyetli hale getirmek için çözümler konusunda sürekli olarak çalışmaktayız. İtiraz istemleriniz ile ilgili daha fazla sorunuzun olması halinde, lütfen destek ekibimizle iletişime geçin. 

  Spesifik olarak  hediye kartları ile ilişkili bir itirazı neden kaybetmiş olabileceğinize dair daha fazla bilgi için şu sayfamızı ziyaret edin Hediye kartı itirazımı neden kaybettim. Bir itiraz başlatma ile ilgili daha fazla bilgi için Yardım Merkezi sayfasını ziyaret edin.

 • Ne Zaman Bir İtirazda Bulunmalıyım?

  Bir sorunu çözmek için en iyi yolunuzun bir itiraz başlatmak olduğu belirli durumlar söz konusudur. 

  Alıcı olarak:

  • Satıcının talimatlarını takip ettiyseniz, ödemeyi tamamladıysanız ama satıcı kripto parayı serbest bırakmayı reddediyorsa
  • Ödeme yaptıysanız ama satıcı yanıt vermeyi durdurduysa ve kripto parayı serbest bırakmadıysa
  • Hizmet Koşullarında herhangi bir ihlal tespit ederseniz

  Satıcı olarak:

  • Alıcı işlemi "ödendi" olarak işaretlerse ama yanıt vermiyorsa
  • Alıcı size ödeme yaptıysa ama siz ödemeyi almadıysanız veya ödeme ile ilgili bir sorun söz konusu ise
  • Hizmet Koşullarında herhangi bir ihlal tespit ederseniz

  Nasıl itiraz edeceğiniz konusunda emin değil iseniz adım adım bir kılavuz için bu makaleyi gözden geçirin.

 • Bir İtiraz Sırasında Hangi Bilgileri Sağlamalıyım?

  Genel ipuçları:

  İtiraz sürecinde ne kadar fazla bilgi sağlarsanız, ekibimizin itirazınızı değerlendirmesi o kadar kolaylaşacaktır. İtirazınızı doğru bir şekilde işlemek için ekibimize yardımcı olacak şekilde bir dizi en iyi uygulamalar belirledik.

  Kanıt yüklerken:

  • Resmin kesilmiş veya kırpılmış olmadığından emin olun
  • Resmin net görünür halde olduğundan emin olun
  • Resim üzerinde oynama veya değişiklik yapmayın

  Hangi bilgileri sağlamalıyım?

  Hediye kartı itirazları:

  Alıcı:
  evidence_--_gift_card_disputes.png

  • Arka planda Paxful işlem sohbetinin net bir şekilde görüleceği şekilde hediye kartının resmi (lütfen resimde kartın dört kenarının da görünür halde olduğundan emin olun)
  • Hediye kartının size ait olduğunu kanıtlayacak makbuzlar
  • İşlem sırasında yükleme öncesinde hediye kartının bakiyesinin kontrolünün video kaydı 
  • Hediye kartının sahibi olduğunuzu gösteren kanıt (tedarikçinin web sitesinden geçmiş kaydı, vb.)

  Satıcı:

  • Hem kodun kendisini, hem de kullanmaya çalıştığınızda çıkan hata mesajını gösteren kırpılmamış bir tam ekran görüntüsü

  Hediye kartı itirazları ile ilgili daha fazla bilgi için bu makaleye göz atın. 

  Banka havalesi itirazları:
  evidence_-_PDF_of_bank_statement.png

  • İşlemi gösteren banka ekstrenizi içeren bir PDF dosyası
  • İşlem geçmişinin video kaydı (İsim, Paxful hesabınızın adı ile eşleşmelidir ve lütfen işlemden bir gün öncesinden başlayarak bugüne kadarki işlemleri gösterdiğinizden emin olun)
  • Sizden ve finansal kuruluşunuzdan işlemi doğrulayan bir ses kaydı

  Mallar ve hizmetler itirazları:

  • Elinizde var olan tüm kanıtlar (işlem yaptığınız kişiyle çektiğiniz özçekim, makbuzlar vb.)

  Çevrim içi cüzdan itirazları:
  evidence_-_online_wallet_transaction.png

  • Gerçekleştirilen çevrim içi cüzdan işleminin ekran görüntüsü
  • Çevrim içi cüzdanın size ait olduğunun kanıtı (çevrim içi cüzdan hesabınızdaki adın, Paxful hesabınızdaki ad ile eşleştiğini gösteren video kaydı)

  Banka/kredi kartı itirazları:

  • Kartınızdan ödeme alındığının kanıtı (banka hesabınızdaki adın Paxful hesabınızdaki adınızla eşleştiğini gösteren ve aynı zamanda 10 günlük işlem geçmişini gösteren video kaydı; lütfen tarihlerin görünür olduğundan emin olun)
  • Sizin ve kart sağlayıcınızın arasında geçen ve işlemi doğrulayan konuşmanın ses kaydı

  Nakit itirazları:

  • Nakit çekiminizi gösteren herhangi bir kanıt (banka ekstresi, ATM dekontu, vb.)

  Dijital para itirazları:

  • Gönderinin işlem/sağlama kimlik numarası
  • İşlemi tamamladığınızı kanıtlayan herhangi diğer ekran resimleri
 • Bir İşlemle İlgili Bir Sorunum Var Ama İtirazda Bulunamıyorum

  Bunun sonuçlanması için en iyi yol bir itiraz bildiriminde bulunmaktır. Bir itiraz başvurusu ne kadar erken yapılırsa, ekibimizin de bu itirazı çözümleme için o kadar fazla kaynağı söz konusu olacaktır. 

  Bir itirazda bulunmanız mümkün değil ise, ekibimiz yardımcı olmak için ellerinden geleni yapacaktır ama sorunu çözmeleri mümkün olmayabilir. Ekibimiz gereken araştırmayı gerçekleştirir ve gerekiyorsa bunun gelecekte tekrarlanmaması için gereken önlemleri alır.

  Bununla ilgili bize ulaşırsanız, lütfen işlem kimliği, mülkiyet kanıtı, başka kanıtlar ve neler olduğunun detayları, vb. dahil olacak şekilde bize daha fazla bilgi gönderin. 

  Not: Bunun yapılmasına yalnızca bir defa izin veririz. Buna benzer sorunların gelecekte meydana gelmesini engellemek için biraraya getirdiğimiz kılavuzumuza göz atmanızı tavsiye ederiz.

 • Neden Bir Hediye Kartı İtirazını Kaybettim?

  Bir alıcı olarak, başlattığınız itirazı aşağıdaki nedenlerden herhangi biri sebebiyle kaybedebilirsiniz:

  • Size sağlanan zaman dilimi içerisinde sizden istenen geçerli kanıtları sağlayamamak
  • Hediye kartının orijinal sahibi olduğunuzu kanıtlayamamanız. İlk olarak kendinizin satın almadığı bir kartı satmanızı tavsiye etmiyoruz. Hediye kartlarda aracılığa izin verilmez
  • Kullanılmış veya geçersiz bir hediye kartı satmak
  • Sağladığınız kanıtın yetersiz olması 
  • Karşı tarafın teklif koşullarının ve/veya işlem talimatlarının ihlal edilmesi
  • Ödeme kanıtı sunmamak, satıcıya yanıt vermemek veya başka bir şekilde "Ödendi" tıklandıktan sonra işlemde aktif olmamak (bu durumlarda itirazınız 12 saatin altında bir sürede karara ulaştırılabileceğini unutmayın)
  • Paxful’ın Hizmet Koşulları ile ilgili diğer ihlaller

  Uyarı: Bu nedenlerden bazıları hesabınızın, platformumuzdan kalıcı olarak yasaklanmasına neden olabilir.

  Kripto para karşılığı hediye kartı işlemlerini desteklemek kompleks bir iştir. Takip ettiğimiz kılavuzlar, bir hediye kartı alım satım işlemine itiraz edildiğinde Paxful topluluğunu korumak içindir.

  Bir satıcı olarak, aşağıdaki sebeplerden herhangi birisi yüzünden itirazınızı kaybedebilirsiniz:

  • Geçerli bir hediye kartı kullandıysanız ve kripto parayı serbest bırakmadıysanız
  • Teklif koşullarını ve/veya işlem talimatlarını ihlal ederseniz
  • Şüpheli alım satım aktivitesi olursa
  • Yetersiz, yanlış veya üzerinde oynanmış kanıtlar sunarsanız
  • Paxful’ın Hizmet Koşulları ile ilgili diğer ihlaller söz konusu olursa

  Bir hediye kartı itirazı süresince ne yapılmalıdır?

  Hediye kartı hizmetlerinin sağladığı asgari desteğe rağmen, Paxful, hediye kartı anlaşmazlıklarını çözmek için kapsamlı araştırmalar yapar. Bir anlaşmazlık başlattığınızda, kartın sahibi olduğunuzu kanıtlamanız gerekir. Hediye kartının orijinal sahibi değilseniz, hediye kartının geçerli olduğunu kanıtlamanız çok zordur. Bu nedenle, bu tür anlaşmazlıklarda genellikle kripto para satıcıları tercih edilmektedir. 

  Hediye kartı itirazlarında ne istiyoruz?

  • Arka plan açıkça görülecek şekilde Paxful işlem sohbeti ile orijinal hediye kartının bir fotoğrafı
  • Orijinal makbuzun tam fotoğrafı (hiçbir bölümü kesilmemelidir)
  • Elektronik kodlar (e-kodlar) için, satın alınma kanıtı olarak orijinal ödeme faturası ve banka ekstrenizin bir video kaydı
  • Hediye kartını düzenleyen şirketin müşteri desteği ile yapılan görüşmenin kanıtı
  • Paxful’ın gerekli gördüğü ek kanıtlar (Örnek: Kimlik Doğrulaması)

  Not: Hediye kartı anlaşmazlıklarının çözüme kavuşturulması üç haftaya kadar süre alabilir. Moderatörün talimatlarını takip etmek ve işlem sohbetinde yanıt vermek, anlaşmazlığın zamanında çözülmesi için önemlidir. İtiraz süreci hakkındaki ayrıntılı makalemize göz atın.

  Hizmet Koşullarımıza göre, Paxful'un lisanslı bir hediye kartı tedarikçisi veya hediye kartı veren herhangi bir kuruluşun yetkili satıcısı olmadığını ve platformumuzda hediye kartı aracılığı yapmanın ve yeniden satışının kesinlikle yasak olduğunu lütfen unutmayın. Paxful, hediye kartı anlaşmazlıklarının çözümünün oldukça zorlu olduğunun farkında ve sürekli olarak işlem deneyimini tüm kullanıcılar için güvenli ve güvenilir hale getirecek çözümler üzerinde çalışıyor.

 • Paxful'da Bir İtirazı Nasıl Başlatırım?

  Paxful, müşterilerimize kendi aralarında serbestçe kripto alıp satma fırsatı sunar. İşlemlerin büyük çoğunluğu sorunsuz ve başarılı şekilde tamamlansa da üçüncü bir tarafın, yani moderatörlerimizin, müdahalesini gerektiren vakalar vardır. Paxful olarak, kullanıcılar arasındaki anlaşmazlıkları çözmek için kendi itiraz sistemimiz vardır. Bu makale, itiraz çözüm sürecimizin bir özetini sunacaktır. 

  Video

  Konuya dair kısa ve bilgilendirici bir videoyu burada bulabilirsiniz:

   

  İtiraz başlatmak için adımlar


  1. İşlem sohbetinde, İtiraz bölümüne tıklayın.

  Dispute1.pngİtiraz iletişim kutusu görüntülenecektir.

  2. Listeden bir itiraz nedeni seçin ve aşağıdaki metin kutusuna ne olduğunu açık şekilde yazın.

  Satıcılar ve alıcılar için itiraz seçenekleri şunlardır:

  • Kripto para satıcısı: Fon kilitleme(coin locking), ödeme sorunu, diğer.
  • Kripto para alıcısı: Yanıt vermeyen tedarikçi, ödeme sorunu, diğer.

  İtiraz türleri hakkında daha fazla bilgi için, İtiraz başlatılacak vakalar bölümüne bakın.

  3. İtiraz başlat bölümüne tıklayın ve moderatörden gelecek bir mesaj için işlem sohbetinize göz atın.

  Dispute2.png

  4. Olabildiğince çok kanıt sunun, örneğin:

  • Ödemenin yapıldığına dair kanıt (işlem makbuzu, ödemenin bir ekran görüntüsü, video kaydı kanıtı)
  • Sahipliğe dair kanıt (işlem makbuzu, hediye kartını satan mağazadan alınmış makbuz, çevrim içi dekont)
  • İşlem sürecinin ekran görüntüleri veya video kayıtları.
  • Üçüncü şahıs müşteri hizmetleriyle yapılmış telefon görüşmesinin kaydı.
  • Moderatörlerin isteyebileceği diğer ek kanıtlar.

  Moderatörlerimiz anlaşmazlığı inceler ve her iki tarafın sağladığı kanıtlara göre bir karar verir. Paxful moderatörleri işlem şartlarını, teklif talimatlarını, ödeme belgesini, işlem sohbeti içeriğini, kullanıcı itibarını, işlem geçmişi ve Gizlilik Politikası'na uygun olarak gönderilen veya toplanan verileri değerlendirerek anlaşmazlıkları çözüme kavuşturur.

  Not: 

  • Bir itiraz talebi gönderdiğinizde, Destek ekibimizle iletişim kurmanıza gerek yoktur. Moderatörlerimiz mümkün olan en kısa sürede kesinlikle vakanızı ele alacak ve size ulaşacaktır.
  • İtiraz araştırması, karmaşık bir süreçtir ve biraz zaman alabilir (üç hafta kadar). Sabrınız ve anlayışınız için minnettarız.
  • Moderatörü yavaşlatabileceğinden sohbet ekranını mesajlarla doldurmayın. İtirazı soruşturmak için moderatörün katılmasını bekleyin.

  İtirazınızı nasıl mı iptal edebilirsiniz?

  Bir itiraz başlattıysanız ve sonra fikrinizi değiştirdiyseniz ve iptal etmek istiyorsanız, şunu yapın:

  • İtirazı bir satıcı olarak başlattıysanız ve alıcının kendi tarafında sorunu çözdüğünü gördüyseniz, Serbest Bırak seçeneğine tıklayın.
  • Alıcı olarak bir itiraz başlattıysanız ve sorunun çözüldüğünü gördüyseniz, İptal seçeneğine tıklayın.

  İpucu: Olası en iyi çözüm için bir moderatörü bekleyin ve itirazı nasıl çözeceklerine karar vermelerini bekleyin.

  İtiraz kaybetme nedenleri

  Bir itirazı kaybederseniz, bunun birçok nedeni olabilir. En yaygın nedenler şunlardır:

  • Moderatör tarafından talep edildiği şekilde kesin nedenler ve kanıtlar sağlayamamış olabilirsiniz
  • Sağladığınız kanıt yeterli değil

  Önceki işlemlerde talimatları veya teklif koşullarını takip edip etmediğinizi görmek için her iki tarafın işlem geçmişini de kontrol ediyoruz. Karar yalnızca soruşturma moderatörü tatmin edecek şekilde tamamlandığında verilir. Daha fazlasını buradan okuyun: Hediye kartı itirazını neden kaybettim? 

  Fonlarınızı dolandırıcılardan nasıl koruyabileceğinize dair daha fazla bilgiyi güvenlik kılavuzumuzdan okuyabilirsiniz. 

Hesap Doğrulama

Hesap Doğrulama

 • Mobil Uygulama üzerinden Telefon Numaranızla Giriş Yapın

  Telefon numaramı kullanarak neden Paxful mobil uygulamama giriş yapamıyorum?

  Halihazırda bir telefon numarasıyla giriş yapma özelliği yalnızca Paxful'un web tarayıcı sürümü için kullanılabilir durumdadır. Henüz bu, mobil için hazır halde olmasa da yine de iki seçeneğiniz vardır:

  • E-posta adresinizi doğrulayın. E-posta adresinizi doğrulayabilir ve mobil uygulamaya giriş yapmak için bunu kullanabilirsiniz. Ek bonus olarak, e-posta adresinizi doğruladığınızda alım satım/gönderi limitleriniz artacaktır.
   E-posta adresinizi doğrulamak için, Paxful hesabınızın Ayarlar sayfasına gidin ve Doğrulama seçeneğine tıklayın. Bu noktadan e-posta adresinizi sadece bir kaç adımla doğrulayabilirsiniz.
  • Bir web tarayıcı kullanın. Telefon numaranızı kullanarak Paxful'un web sürümünden giriş yapabilirsiniz—mobil cihazınızda bile bu mümkün. Favori tarayıcınızı açın ve https://paxful.com sayfasına gidin.

  Ekibimiz bunu mobil için hazır hale getirmek üzere yoğun bir şekilde çalışmaya devam ederken güncellemeler için takipte kalın.

 • Paxful'da NIN'inizi Nasıl Kullanırsınız

  14 Temmuz 2021 tarihinden başlamak üzere Nijerya'daki kullanıcılar artık NIN (ulusal kimlik numarası) numaralarını, Paxful'da kendi kimlik ve adreslerini doğrulamak için kullanabilecektir.

  Paxful'da NIN'inizi kullanmak için aşağıdaki talimatları takip edin: 

  1. Düzenleyen ülke olarak Nijerya seçin ve açılan menüden Ulusal Kimlik Numarası (NIN) seçimini işaretleyin.
   NIN_KB_Step_1.png
  2. 11 haneli NIN numaranızı verilen kutucuğa girin.NIN_KB_Step_2.png

  3. "Doğrulama Sürecini Başlat" düğmesine tıklayın.
   NIN_KB_Step_3.png

  4. Kimliğinizin NIN'iniz ile eşleştiğini kanıtlamak için bir selfie (veya kendinizin bir fotoğrafını) gönderin.

   NIN_KB_Step_4.png

   Lütfen aşağıdakilerden emin olun:

    - Yüzünüz iyi aydınlatılmış ve kameranın tam görünümünde olmalıdır
    - Yüzünüzün herhangi bir kısmını bloklayabilecek herhangi bir şey giymeyin.
    - Ekranda görüntülenen tüm talimatları takip edin.

   5. Selfie'nizi çekerken aşağıdaki resimde görünen şekilde kamera erişimine lütfen izin verin.
   NIN_KB_Step_5.png

   6. Yüzünüzü, ekranda olan oval şekle hizalayarak bir selfie çekin. Daha fazla detay için aşağıdaki resme göz atın.

   NIN_KB_Step_6.png

   7. Resim çekildikten sonra, resminizi doğrularız ve aşağıdaki ekranı görüntülersiniz.
   NIN_KB_Step_7.png8. Resminiz doğrulanıp onaylandıktan sonra aşağıdaki resmi görürsünüz. Bunun anlamı, kimliğiniz ve adresinizin doğrulanmış halde olmasıdır. Artık alım satım yapmaya hazırsınız!

   NIN_KB_Step_9.png

   Not:

   Gönderdiğiniz resim doğrulama prosesimizi geçemezse aşağıdaki ekranı görürsünüz ve tekrar denemeniz gerekir.

    

   NIN_KB_Step_8_-_note.png

 • Limitler ve Doğrulama

  Platformumuzdaki işlem deneyimini mümkün olduğunca daha güvenli hale getirmeyi amaçladığımız için doğrulama, Paxful'un önemli bir parçasıdır.

  Aşağıdaki tabloda, çeşitli doğrulama seviyelerimiz ve bunlara karşılık gelen faydalar listelenmiştir:

  Seviye Gereken Doğrulama İşlem Limiti Başına İşlem Hacmi Limiti (Ömür Boyu) Cüzdandan Para Görderme Limiti (Ömür Boyu) Cüzdana Para Alma Limiti (Ömür Boyu) Dönüştürmeler
  0 Yok 0$ 0$ 0$ Sınırsız $0
  1 Telefon 1.000$ 1.000$ $1.000* Sınırsız Sınırsız*
  2 E-posta ve Kimlik 10,000$ 10,000$ 10,000$ Sınırsız Sınırsız
  3 Adres 50,000$ Sınırsız Sınırsız Sınırsız Sınırsız
  4 Gelişmiş Durum Tespiti 50,000$ ve üzeri Sınırsız Sınırsız Sınırsız Sınırsız

  * Bu listedeki ülkelerden kullanıcıların Paxful Cüzdanlarından kripto satmak, dönüştürmek ve çekmek için seviye 1 ve 2'ye sahip olmaları zorunludur. 

  Not: İşlem limitleri ve cüzdan gönderim limitleri ayrı ayrı takip edilir. Örneğin, işlem limiti olarak $500 ve cüzdan gönderim limiti olarak da $9.000 kalmış olması gibi.

  Hesabımı neden doğrulamalıyım?

  Her bir doğrulama seviyesiyle kilidini açacağınız kısa özelliklerin özeti şu şekildedir:

  1. Seviye

  • Hesabınızda arttırılmış güvenlik seviyesi

  • Daha fazla kripto para işlem yapma ve gönderim imkanı

  • Kripto para dönüştürme imkanı

  2. Seviye

  • Artan işlem ve gönderi limitleri

  • Daha fazla ödeme yöntemlerine erişim

  • Kendi tekliflerinizi oluşturabilme imkanı

  3. Seviye

  • Artan işlem ve gönderi limitleri
  • Tekliflerinizin platformda görünür olmasını sağlamak için 0,002 BTC zorunluluğunun kalkması.

  4. Seviye

  • Artan işlem ve gönderi limitleri

  Uyarı: 

  • Bu listedeki ülkeler, Paxful cüzdan hizmetlerini kullanma ve alım satım platformunda işlem yapma için 1 ve 2 seviyelerini gerektirir. Fonlar çekmek ve Paxful'da herhangi bir işlem yapmak için kullanıcıların kimliklerini doğrulatmaları zorunludur.
  • Teklif oluşturabilmeniz için kimliğinizin doğrulanması gerekir.
  • Paxful cüzdanınızdan fonlar göndermek için telefonunuzun doğrulamasını gerçekleştirmelisiniz.
  • İşlem başına limit, mevcut seviyeniz için mevcut olan tüm aktif işlemlerin toplam hacmine göre hesaplanır.  
  • Ülkenizin OFAC gri listesinde olup olmadığına göz atın. Ülkeniz listedeyse, Paxful cüzdanından para göndermek veya kripto para satmak için kimliğinizi doğrulamanız gerekir.

  Doğrulama gerektirebilecek bazı ek durumlara göz atabilirsiniz. Doğrulama süreci hakkında daha fazla bilgi için lütfen Yardım Merkezimizi ziyaret edin.

 • E-posta Doğrulaması

  E-posta adresi doğrulaması, hesabınıza ek bir güvenlik katmanı ekler. E-posta adresinizi doğrulama ile ilgili adım adım bir kılavuzu buradan okuyabilirsiniz.

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın, sayfanın sağ üst köşesindeki kullanıcı adınızın üzerine gelin ve görüntülenen içerik menüsünden Ayarlar'ı tıklayın.
   Email_verification_1.png

   Ayarlar sayfası açılacaktır.

  2. E-posta adresini doğrula sekmesindeki E-postayı yeniden gönder'i tıklayın.
   Email_verification_2.png
   Kayıtlı e-posta adresinize bir doğrulama e-postası gönderilecektir.
  3. Gelen kutunuzdaki [email protected] adresinden gönderilen e-postayı açın ve Doğrulama E-postasına tıklayın. E-posta adresiniz başarıyla doğrulanacaktır. 

  Not:

  • Sadece her 20 dakikada yeni bir onay e-postası isteyebilirsiniz.
  • E-postalarımızı normal gelen kutunuzda bulamazsanız, lütfen Spam veya Önemsiz e-posta klasörlerinizi de kontrol edin.

  E-posta adresinizi doğrulamanız sonrasında Paxful hesabınızda henüz yapmadıysanız iki adımlı doğrulamayı da ayarlamanızı tavsiye ederiz.

   

 • Telefon Doğrulaması

  Paxful hesabınızı telefon numaranızı kullanarak oluşturmadıysanız, hesabınızda belirli seviyelere erişmek için bunu doğrulamanız gerekecektir. Bu aynı zamanda iki adımlı doğrulama (2FA) gibi araçlarla hesabınıza ek güvenlik sağlamayı da mümkün hale getirecektir. Paxful hesabınızı telefon numaranızı kullanarak oluşturmadıysanız Paxful üzerinde telefon numaranızı şöyle doğrulayabilirsiniz.

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın, sayfanın sağ üst köşesindeki kullanıcı adınızın üzerine gelin ve görüntülenen içerik menüsünden Ayarlar'ı tıklayın.
   Email_verification_1_2.png

   Ayarlar sayfası açılacaktır.
  2. Sayfanın sol tarafındaki menüden Profil seçeneğini tıklayın.
   clickProfile.png
  3. TELEFON alanına telefon numaranızı girin ve Doğrula seçeneğine tıklayın veya bir telefon aramasını kullan seçeneğini kullanın.
   CLickVerify.png

   Not: Arama seçeneğinin tüm ülkelerde desteklenmemesi nedeniyle Doğrula seçeneğini kullanmanızı öneririz.

  4. a) Telefon araması seçeneği
   Sayısal onay kodu içeren bir telefon araması alacaksınız. Kodu dikkatlice dinleyerek aşağıdaki alana yazın ve Gönder seçeneğine tıklayın. Numaranız doğrulanır.
   b) Doğrula (SMS ile) seçeneği
   Sayısal onay kodu içeren bir SMS mesajı alacaksınız. Bu kodu aşağıdaki alana girin ve Gönder seçeneğine tıklayın. Numaranız doğrulanacaktır.
   ClickSubmit.png

   Telefon numaranızı onayladıktan sonra 2 Adımlı Doğrulamayı etkinleştirmeyi ve Kimliğinizi doğrulamayı unutmayın.

   

   

 • Kimlik Doğrulaması

  Kimlik doğrulama işlemi, yatırım deneyiminizi yeni bir seviyeye yükseltir. Bu süreci sizin adınıza mümkün olduğunca kolaylaştırmak için elimizden gelen her şeyi yaptık. İşte Paxful'daki kimliğinizi doğrulamanıza yardımcı olacak adım adım kılavuzumuz.

  Başlamadan önce lütfen telefon numaranızı doğruladığınızdan emin olun.

  Video Rehber

  İşte doğrulama işlemi süresince size yol gösterecek kısa bir video:

  1. Adım: Doğrulama Sayfasını Açın

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın, sayfanın sağ üst köşesindeki kullanıcı adınızın üzerine gelin ve Ayarlar'ı tıklayın.
   ID2.1.png
   Doğrulama video kılavuzunu içeren bir iletişim kutusu açılacaktır.

  2. Videomuzu izledikten sonra, Doğrulamaya Devam Et bölümüne tıklayın.
   ID2.2.png
   Doğrulama sayfası görünecektir.

  2. Adım: Bilgilerinizi Girin

  1. Kimlik doğrulama formundaki alanları doldurun.
  ID2.3.png

  Alan Adı Açıklama
  Resimli kimliğinizin verildiği ülke Kimliğinizin düzenlendiği ülkeyi seçin.
  Fotoğraflı Kimlik Belgesi Türü Gönderdiğiniz kimlik belgesinin türünü seçin.

  2. Doğrulama İşlemini Başlat'a tıklayın
  ID2.4.png
  Fotoğraflı kimlik doğrulama sayfası açılacaktır. 

  3. Adım: Fotoğraflı Kimliğinizi Sağlayın

   

  1. Kimlik doğrulama sayfasında Başlat'ı tıklayın.
  StartVerificationNew.png
  Kimlik kartını gönder sayfası açılacaktır.


  2. Kimliğinizin fotoğrafı çekmek mi, cihazınızdan mevcut bir dosyayı yüklemek mi istediğinizi seçin.
  ID_verification1NEW.png

  Not:

  • Bazı ülkelerde, kimlik doğrulaması sırasında bir dosya yüklemesi mümkün olmayabilir. Bu kullanıcıların bir canlı fotoğraf çekmesi gerekebilir.
  • Cep telefonunuzu kullanmayı tercih ediyorsanız, Cep telefonunu mu kullanmayı tercih edersiniz? seçeneğine tıklayın.

  Fotoğraf Çek

  Kimliğinizin fotoğrafını çekmek için belgenizin hazır olduğundan emin olun ve ekranda gösterilen talimatları izleyin.

  1. Fotoğraf çek seçeneğine tıklayın.
  TakePhotoNEW.png

  2. Başla'ya tıklayın.
  ID2.7.png

  Uyarı: Uygulamaya, cihazınızın kamerasına erişmesi için izni verin.


  Kimlik kartınızı ekranın ortasına yerleştirin ve gerekli tüm detayların görünür olduğundan emin olun. 

  • belgedeki yüzünüz
  • belge numarası
  • adınız

  3. Görüntüyü çekmek için Kamera simgesine tıklayın.
  ID2.7.1.png
  Görüntü çekilir ve ekranda görüntülenir. 

  4. Görüntü net ise Onayla'yı tıklayın. Fotoğraf okunaklı değilse veya sizi tatmin etmediyse, Tekrar Çek'i tıklayarak tekrar deneyin.
  ID2.8.png

  Kimlik kartınızın veya sürücü belgenizin arka kısmını da fotoğraflamak için aynı işlemi tekrarlayın. Pasaport söz konusu ise, bir sonraki adıma geçin.

  Dosya yükleme

  Cihazınızdan bir dosya yüklemek istiyorsanız,

  1. Dosya yükle seçeneğine tıklayın.
  UploadFileNEW.png
  Görüntü yükleme sayfası açılacaktır. 

  2. Dosya seç'i tıklayın ve cihazınızdan bir dosya seçin.

  ID2.10.png

  3. Yeniden denemek istiyorsanız Başka bir dosya seç'i tıklayın. Doğru dosyayı seçtiyseniz Onayla'yı tıklayın.
  ID2.11.jpg

  Kimlik kartınızın veya sürücü belgenizin arka kısmını da fotoğraflamak için aynı işlemi tekrarlayın. Pasaport söz konusu ise, bir sonraki adıma geçin.

  4. Adım: Yüz Doğrulama İşlemini Tamamlayın

  Kimliğinizi gönderdikten sonraki adım, yüz doğrulamanızı tamamlamaktır. Yüz kimliğinizi doğrulamak için:

  1. Yüz doğrulama sayfasında, Devam seçeneğine tıklayın.
  ID2.12.png
  Kameranızı ortalayın sayfası görünecektir.

  2. Kameranızın çalıştığından ve doğru yerleştirildiğinden emin olun. Devam seçeneğine tıklayın.
  ID2.13.png

  Uygulama, yüzün resmine tıklayabilmeniz için cihaz kamerasını etkinleştirir.

  3. Hazır olduğunuzda, Başlat seçeneğine tıklayın.

  selfiestartFinal____.png
  Fotoğrafa tıklarken, şu hususları göz önünde bulundurun:

  • Kameraya doğru bakın.
  • Kıyafetinizin düzgün olduğundan, şapka veya gözlük takmadığınızdan emin olun.
  • Yüzünüzü kameraya doğru yaklaştırarak talimatları izleyin.
  • Yüzünüzün yuvarlak çerçeve içine yerleştirin.

  Bir hata olması durumunda, Tekrar dene'yi tıklayın. İşlemin başarılı olması durumunda fotoğrafınız otomatik olarak Doğrulama Ekibimize gönderilir.
  ID2.14.jpg

  Not: Çabanız başarısız olursa, odadaki ışık miktarını artırmayı deneyin.

  Birkaç dakika içinde başvurunuz hakkında bilgilendirileceksiniz! Başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığını öğrenmek için bildirim kutunuza bakın. Ayrıca, doğrulama işleminizin sonucu e-posta ile de gönderilecektir. 

  Not:

  • Her kullanıcı için ömür boyunca 5 doğrulama denemesi sınırı vardır!
  • 24 saat içinde bir yanıt almazsanız, bu, belgenizin manuel doğrulamadan geçtiği anlamına gelir. Manuel doğrulama 2 günden fazla sürebilir (2-7 gün arası).
  • Korona virüsü (COVID-19) pandemisi nedeniyle, manuel doğrulama işleme süreleri, genelde olduğudan daha uzun sürebilir (3-10 gün). Sabrınız için teşekkür ederiz. 

  Herhangi bir sorunuz varsa veya herhangi bir sorunla karşılaşırsanız iletişim formumuzdan bizimle iletişime geçin. Kimlik doğrulama işleminizi tamamladıktan sonra adresinizi de doğrulamayı da yapabilirsiniz.

   

17 makalenin tümünü görüntüle

Hesap

Hesabınızı Yönetmek

 • Paxful Yatırımcı Programı SSS'ları

  Yatırımcı Programı Nedir?

  Yatırımcı Programı, gereklilikleri karşılayan kullanıcılara özel ayrıcalıklar ve faydalar sağlayan iki seviyeye sahiptir. 

  Programın seviyeleri nelerdir?

  • Deneyimli Yatırımcı
  • Uzman Yatırımcı

  Trader Programının faydaları nelerdir?

  Deneyimli Yatırımcı

  • Profilinizde rozet
  • Yeni özellikleri ilk deneyen olma imkanı
  • Öne çıkan teklifler
  • Satış teklifi tanıtımı
  • Anında itirazlar
  • Hediye kartı işlemlerinde teminat gerekmemesi
  • Öncelikli destek

  Uzman Yatırımcı

  • Profilinizde rozet
  • Yeni özellikleri ilk deneyen olma imkanı
  • Öne çıkan teklifler
  • Satış teklifi tanıtımı
  • Anında itirazlar
  • Hediye kartı işlemlerinde teminat gerekmemesi
  • Öncelikli destek
  • Özel hesap yöneticisi
  • Özel belirlenmiş ücretler

  Yatırımcı Programına katılımın gereklilikleri nelerdir?

  Deneyimli Yatırımcı

  • Hizmet Koşullarımızı takip etmek
  • En az 90 boyunca bir hesaba sahip olmak
  • Kimlik ve adres belgesinin doğrulanmış olması
  • İyi bir davranış skoru*
  • Her 90 günde bir 250 alım satım

  Uzman Yatırımcı

  • Hizmet Koşullarımızı takip etmek
  • En az 90 boyunca bir hesaba sahip olmak
  • Kimlik ve adres belgesinin doğrulanmış olması
  • İyi bir davranış skoru*
  • Her 90 günde bir 1,000 alım satım

  *Paxful, dürüst alım satımı, uygun şekilde hızlı serbest bırakmayı, işlemi Paxful üzerinde tutmayı, vb. dürüst davranış olarak değerlendirir Alım satım platformunda nelerin kabul edilebilir davranış olduğu ile ilgili daha fazla bilgi için Hizmet Koşullarımıza göz atabilirsiniz.

  Yatırımcı Programına katılıma uygun olup olmadığımı nasıl öğrenebilirim?

  Gereklilikleri karşıladığınızda Paxful hesabınıza bir bildirim göndeririz ve ayrıca bir e-posta da göndeririz.

  İlerlemenizi, Klasik Panelinizde yer alan İlerleme Çubuğundan takip edebilirsiniz.

  Yatırımcı Programına girmek için başvuru yapmam gerekir mi?

  Hayır! Yatırımcı Programı faydalarını kazanmaya uygun hale geldiğinizde otomatik olarak kayıt bildirimi alırsınız, bu yüzden başvuru yapmanız gerekmemektedir.

  Yatırımcı Programı statümü kaybedebilir miyim?

  Evet. Yatırımcı Programı statünüzü korumak için 90 günlük dönemde sürekli olarak gereklilikleri karşılamanız gerekecektir. Hizmet Koşullarımızı ve/veya uyumluluk gerekliliklerimizi ihlal ederseniz, Paxful Ödül Programı ayrıcalıklarınızı ve uygunluğunuzu kaybedebilirsiniz.

  Sorular? Yorumlar? Geri bildirim? Öneriler?

  Destek ekibimize ulaşabilirsiniz, bu durumda size geri dönüş yaparız.

 • Paxful Hesabım Neden Donduruldu Veya Kısıtlandı?

  Paxful platformunda güvenli koşulları korumak için, Hizmet Koşullarımızın herhangi birini ihlal eden hesaplara karşı bazı adımlar atıyoruz. Bu adımlarımız, Paxful kullanımını sınırlayan bir duruma yol açar.

  Hesabınız askıya alınırsa, Paxful hesabınızı kullanmanız sınırlandırılmış olur. 

  Hesabınız kilitlenmiş halde ise, geçici olarak Paxful hesabınıza giriş yapamayacaksınız-bunun sebebi yeni bir konumdan giriş yapmış olmanız veya bir şüpheli aktivite tespit etmiş olmamız olabilir, bu nedenle sizi güvende tutmak için kilitlenmiştir. Daha fazla bilgi için bu makaleye göz atın.

  Hesabınızın dondurulması halinde, Paxful'da geçici olarak alım veya satım işlemi yapamaz ve herhangi bir fon çekimi gerçekleştiremezsiniz. 

  Hesabınız askıya alınmış ise, hesabınız daha ileri bir inceleme için bir süre kısıtlanmış demektir. Bu süre sona erdikten sonra cüzdanınızdaki fonları çekebilirsiniz. Hesabınızın kimlik doğrulaması gerçekleştirilmemiş ise, herhangi bir fon çekebilme öncesinde kimliğinizi doğrulamanız gerekecektir.

  Hesabınızın yasaklanmış olması halinde, alım ve satımdan kalıcı olarak yasaklanmış olursunuz. Ancak, bu durumda yine de Paxful hesabınızdan tüm fonlarınızı bir defalığına çekip seçtiğiniz herhangi bir adrese gönderebileceksiniz. Bu listedeki bir ülkeden iseniz veya cüzdan gönderi limitinize erişti iseniz, fonlarınızı çekebilme öncesinde kimliğinizi doğrulamanız gerekecektir.

  Restricted.png

  Hesap sınırlandırmalarına neler sebep olur?

  Hesabınızın sınırlandırılması ile sonuçlanabilecek bazı aktiviteler şunlardır: 

  • Kripto para satıcısının, ödeme tamamlandıktan sonra işlemin iptalini istemesi.
  • Telegram, WhatsApp vb. vasıtasıyla iletişim kurma yoluyla Paxful işlem emanetinin dışından bir işlem gerçekleştirme.
  • Ödeme yapıldıktan sonra geri ödeme veya işlemi tersi yönde ilerletmeye girişme.
  • Para kilitleme (coin locking) veya ödeme yapma niyeti veya işlemi tamamlama niyeti yokken bir satıcının kripto parasını emanette tutma.
  • Bir hediye kartını birden fazla işlemde satma ve zaten kullanılmış hediye kartlarını satma gibi hediye kartlarının yetkilendirilmeyen şekilde kullanılması. 
  • Bir işlem partnerini, kripto parasını derhal serbest bırakması için zorlamak veya bu yönde oyuna getirmek.

  Paxful aşağıdaki durumlara karşı asla tolerans göstermez:

  • Birden fazla Paxful hesabı kullanmak.
  • Sahte kimlik veya düzmece doğrulama belgeleri kullanmak.
  • Bu sayfa üzerinde listelenmiş bir OFAC yasaklı listesinde bulunan ülkeden Paxful'u kullanmak.
  • Hediye kartlarının / sizden geri ödemelerin / dolandırma girişimlerinin kullanılması.

  Sınırlamayı nasıl kaldırabilirim?

  Yasaklanma ve askıya alınma gibi bazı hesap sınırlamaları geri alınamaz olup son işlem teşkil etmektedirler. 

  Ancak, hesabınız dondurulmuş halde ise, ilk olarak gelen bilgileri gözden geçirmek üzere e-postanızı kontrol edin ve daha sonra itiraz için bir sonraki adımın ne olacağını kararlaştırmak üzere Destek ile iletişime geçin

  Hesabınız kilitlenmiş halde ise, hesabınızı geri açma ile ilgili adımlar için bu makaleye göz atın.

  Uyarı: Hesabınızdaki bir sınırlamaya itiraz etmenin en hızlı yolu Bizimle İletişime Geçin formu kullanarak aşağıdaki istek türünü seçmek olacaktır: Hesabıma erişmek ve hesabımı kullanmak > Hesabım yasaklandı, donduruldu, askıya alındı veya beklemeye alındı.

 • Paxful'da Bir Hesap Oluşturmak

  Paxful yolculuğunuz basit bir kararla başlar: hesap oluşturup oluşturmamaya karar vermek. Kripto para ve finansal özgürlük dünyasına adım atmaya hazır olduğunuzu düşünüyorsanız, bir sonraki adım Paxful hesabınızı oluşturmaktır. Hesabınızı oluşturmak kolay ve son derece kullanıcı dostudur. Kayıt olduğunuzda, Paxful’daki işlemlerinizden kazanacağınız kripto paraları saklamak için ücretsiz bir cüzdana da sahip olursunuz. 

  İşte hesabınızı oluştururken size yol gösterecek Paxful okulu eğitim videosu:

  Yeni bir Paxful hesabı oluşturmak için:

  1. Bir web tarayıcısını açın ve Paxful web sayfasına gidin: https://www.paxful.com.

  2. Ana sayfanın sağ üst köşesindeki Kaydol seçeneğine tıklayın.
  Register.png

  3. Hesabınızı telefon numaranızla mı yoksa e-posta adresiyle mi oluşturacağınızı seçin ve bir şifre oluşturun.

  Register_account_with_phone_number.png

  Not: 

  • Paxful'da bir kullanıcı adı oluştururken, size otomatik olarak bir kullanıcı adı atanacaktır ama bunu daha sonra değiştirebilirsiniz. 
  • Bir başka Paxful kullanıcısından almış olduğunuz tavsiye kodunu kaydetmek için Tavsiye kodum var seçeneğine tıklayın.

  4. Buradan telefonunuzu veya e-posta adresinizi doğrulayın (hesabınızı oluşturmak için hangisini kullanmayı seçerseniz).

  Uyarı: Hizmet Koşullarımızı, Satış Ortaklığı Programı Hizmet Koşullarımızı ve Gizlilik Bildirimimizi okuyun. Devam ederek Paxful Hizmet Koşullarını otomatik olarak kabul etmiş olursunuz.

  Hesabınızı oluşturduktan sonra, platformumuzda daha fazla işlem yapabilme fırsatına sahip olabilmek için telefonunuzu veya e-posta adresinizi (hangisini kullanarak kayıt yaptırdıysanız) ve kimliğinizi doğrulamanızı tavsiye ederiz. Herhangi bir başka sorunuz varsa, Yardım Merkezini keşfedebilir, web sitemizdeki Contact Us(Bizimle İletişime Geçin) yoluyla bize ulaşabilir veya Facebook, Twitter veya Instagram üzerinden bize mesaj gönderebilirsiniz.

 • Herkese Açık Profilim

  Herkese açık profilinizde, hesabınızın ve Paxful'daki işlem geçmişinizin bir özeti yer alır.

  Herkese açık profilinizin diğer Paxful kullanıcıları tarafından görülebildiğini unutmayın. Herkese açık profilinizde diğer kullanıcılar size ait şu bilgileri görebilir:

  • Kullanıcı adı
  • Profil fotoğrafı
  • Doğrulama - e-postanızın, telefonunuzun, kimliğinizin, adresinizin ve güvenilir bir tedarikçi olarak doğrulanıp doğrulanmadığınız.
  • İtibar - Paxful'da aldığınız olumlu ve olumsuz geri bildirimlerin bir toplamıdır.
  • Aktif teklifler - oluşturduğunuz tekliflerden şu anda etkin olanlardır.
  • Profil diliniz
  • İşlem ortaklarının sayısı
  • İşlem sayısı
  • İşlem hacmi - Paxful'da işlem yaptığınız toplam BTC tutarı.
  • Size güvenen kullanıcı sayısı
  • Sizi engelleyen kullanıcı sayısı
  • Paxful'a katıldığınızdan bu yana geçen süre
  • Paxful'da en son ne zaman çevrimiçi oldunuz

  Görebildiğiniz gibi, herkese açık profiliniz Paxful'da edindiğiniz tüm referansları içermekte ve diğer kullanıcılara güvenli bir işlem ortağı olup olmadığınıza karar vermede yardımcı olmaktadır.

 • Kontrol paneli

  Kontrol paneliniz, Paxful'daki tüm etkinliklerinizi takip edebileceğiniz merkezdir.

  Kontrol paneli, ihtiyacınız olan tüm bilgilere erişmek için kişiselleştirilebilen bir araçtır. Paxful'da, her biri kendine özgü kullanım amacı ve işlevleri olan 4 farklı panel vardır.

  Klasik Panel

  Paxful'da bir hesap oluşturduktan sonra ücretsiz bir cüzdana sahip olur ve Klasik Panele erişebilirsiniz. Bu panel aşağıdakileri işlemleri yapabileceğiniz genel/varsayılan paneldir:

  • Aktif ve geçmiş işlemlerinizi görebilirsiniz.
  • Yardım sayfalarına göz atabilirsiniz.
  • Teklifler oluşturabilir ve mevcut olanları düzenleyebilirsiniz.
  • Satış ortaklarınızla ilgili genel bilgilere göz atabilirsiniz.
  • Hesap etkinliklerinizi kontrol edebilirsiniz.

  Tedarikçi Paneli

  Bu panel, ilk teklifinizi oluşturmanızın ardından görünür. Tedarikçi panelinizden şunları yapabilirsiniz:

  • Aktif ve geçmiş işlemlerinizi görüntüleyebilirsiniz.
  • Satış ortaklarınızla ilgili genel bilgilere göz atabilirsiniz.
  • Satış grafiklerinize göz atabilirsiniz.
  • Tekliflerinizle ilgili istatistikleri inceleyin: aktif, kapalı teklifler ve daha fazlası.
  • Geçmiş işlemlerle ilgili anket sonuçlarına göz atabilirsiniz.
  • Teklifler oluşturabilir ve mevcut olanları düzenleyebilirsiniz
  • Ek hesap doğrulama adımlarını uygulayabilirsiniz.
  • Geliştiricilerimizden ek özellikler için talepte bulunabilirsiniz.

  Genel olarak, bu panel tüm işlem ve tekliflerinizin durumlarını görmek istediğinizde kullanışlıdır.

  Üye İş Yeri Paneli

  Bu panel yalnızca “Paxful Pay” özelliğini kullanan kullanıcılar için geçerlidir (bu özelliği kullanmak için Paxful Pay sayfamızdan kayıt olabilirsiniz). Üye İş Yeri Paneli'nde görebilecekleriniz:

  • Son 28 gündeki satışlarınız.
  • Üye iş yeri bağlantısı kullanılarak yapılan tüm işlemler.

  Satış Ortaklığı Paneli

  Bu panel, satış ortaklarınızı ve satış ortaklığı komisyonlarınızı takip etmek için kullanabileceğiniz paneldir.

  Bu panelde yapabilecekleriniz:

  • Satış ortağı bağlantınızı görüntüleyin ve arkadaşlarınızla ve ağınızla paylaşın.
  • Tüm satış ortaklarınızla ilgili detaylı bilgilere göz atın.
  • Tamamlanmış işlemlerden elde ettiğiniz satış ortaklığı kazançlarınızı kontrol edin.
  • 'Takip Kimliği' bölümünde benzersiz izlenebilir bağlantılar oluşturun.

  Paxful Satış Ortaklığı Programı, kullanıcıların Paxful satış ortağı bağlantılarını arkadaşlarıyla ve takipçileriyle paylaşarak ödüllendirilmesini sağlayan heyecan verici bir fırsattır.

   

 • Güvenilir/Engelli Listesi

  Paxful’daki kullanıcılara güvenmek ve onları engellemek, iş yapmak istediğiniz kişileri filtrelemeniz için etkili bir yoldur. 

  Belirli kullanıcılarla işlem yapmanın güvenli olup olmadığına karar vermenize yardımcı olabilecek çeşitli dış göstergelerin dışında, kendi kişisel ticaret deneyiminize dayanarak kullanıcılara güvenmeyi veya onları engellemeyi de seçebilirsiniz.

  Kullanıcılara Güvenmek 

  Kullanıcılara güvenmek, olumlu işlem deneyimine sahip olduğunuz kullanıcılarla bağlantıda kalmanın iyi bir yoludur. Örneğin, sürekli olarak bir kullanıcının sizinle verimli bir şekilde işlem yaptığına karar verirseniz, o kullanıcıyı güvenilir kullanıcınız olarak işaretleyebilirsiniz. Bu şekilde, bu kullanıcının teklifleri etkinlik akışınızda öncelikli olarak gösterilir. Teklifler oluştururken, teklifinizi yalnızca güvenilir alıcılar listenizdeki kullanıcıların göstermesini seçebileceğiniz seçenekler de mevcuttur.

  Kullanıcılara güvenmek, onlarla gerçek bağlantılar kurmanın bir yoludur, ancak gerçek hayatta olduğu gibi, Paxful'da da kime güvendiğinize dikkat etmelisiniz.

  Kullanıcıları Engellemek

  Kullanıcılara güvenmek, güvenilir yatırımcılarla iyi ilişkiler kurmanın bir yolu olduğu gibi, kullanıcıları engellemekte tam tersi bir durumdur. Bir kullanıcıyla kötü bir deneyim yaşadıysanız (örneğin, işlem istediğiniz kadar verimli olmadıysa ya da dolandırıldıysanız) bu kullanıcıyı engelleyebilirsiniz. Bir kişiyi, örneğin bir tedarikçiyi engellediğinizde, bu kişi listesindeki size ait teklifleri göremeyecektir. Aynı şekilde, bir alıcıyı engellediğinizde de, bu kişiye ait teklifleri listenizde göremezsiniz.

  Kullanıcıları engellemek, güvenilir olmayan kullanıcıların sizi rahatsız etmemelerini sağlamanın bir yoludur.

  Bir kullanıcıya güvenmek veya engellemek için şu adımları takip edin:

  1. Herhangi bir sayfadayken (teklif listesi, işlem sohbeti, panelinizdeki geçmiş işlemler vb.) kullanıcının adını tıklayın.
   Kullanıcının profili açılacaktır.
  2. Kullanıcıyı güvenilir olarak işaretlemek veya engellemek için kullanıcı adının altındaki Güven veya Engelle bağlantılarını tıklayın.

  Block_Trust1.0.png

  Not:

  • Bu eylemi isterseniz gelecekte geri alabilirsiniz.
  • Bir kullanıcıyı yalnızca kimliğiniz doğrulanmış halde ise veya bu kullanıcı ile geçmişte alım satım yapmış iseniz bloklayabilirsiniz.

  Bloklanmış ve güvenilenler listenizi görüntüleyip yönetmek için Kişiler listenize gidin.

  Alım satım deneyiminizi nasıl geliştirebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi için lütfen iyi teklif şartları için güvenlik ipuçlarımızı ve talimatlarımızı okuyun.

16 makalenin tümünü görüntüle

Hesap Güvenliği

 • SMS (Metin) İle İki Adımlı Doğrulama (2FA) Nasıl Etkinleştirilir

  SMS (metin) ile 2 Adımlı Doğrulamayı (2FA) ayarlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  SMS ile 2FA ayarlaması:

  1. Paxful hesabınıza farklı bir cihazla giriş yapın. 
  2.  Sayfanın sağ üst tarafındaki kullanıcı adınız üzerine gelin ve menüden   Settings_Icon_.png  Ayarlar seçeneğine tıklayın.
   2FA_profile_menu.png
  3. Ayarlar menüsünden Security_Icon.pngGüvenlik seçeneğine tıklayın.
   Security_Menu_.png
    
  4. Güvenlik sayfası içerisinde 2FA (İki adımlı doğrulama) ayarları altından aşağı oka tıklayarak SMS seçeneğini down_arrow_icon.pngseçin
   2FA_Menu_.png
  5. Sonrasında SMS ile 2FA'yı etkinleştir seçeneğine tıklayabileceğiniz bir menüyü göreceksiniz.
   Enable_SMS_2FA_Screen_Image.png
  6. SMS ile 2FA'yı etkinleştir seçeneğine tıkladığınızda bir menü görüntülenecektir. 

  SMS ile 2FA'nin açılmış olduğundan emin olmak için Durum ibaresinin yanında Aktive edilmiş ifadesinin olduğundan emin olun. Ayrıca Giriş yapılıyor seçeneğinin altında 2FA Uygula seçeneğinin mavi olduğundan emin olun.
  2FA_via_SMS_Activated_Screen_Imae.png

  Not:

  Paxful ayrıca SMS ile 2FA'nın Kripto para gönderme ve Kripto para serbest bırakma için de etkinleştirilmesini de tavsiye eder. Bu, giriş yaparken ve alım satım
  yaparken daha üstün güvenliğe izin verir.

  1. Tüm seçenek anahtarları mavi hale getirilince işlem tamam olur! SMS ile 2FA kurulu hale gelmiştir. 

   

  Not:

  SMS ile 2FA'yı kaldırmak için Deactivate_2FA_Button.png düğmesine tıklayın.
  SMS ile 2FA sorun giderme için yardım merkezi sayfamızı ziyaret edin.

   

 • Authy İle İki Adımlı Doğrulama (2FA) Nasıl Etkinleştirilir

  Authy ile 2FA (iki adımlı doğrulama)'yı kurmak için aşağıdaki adımları takip edin: 

  Twilio Authy Gereklilikleri:

  Authy'nin kurulması:

  1. Paxful hesabınıza farklı bir cihazla giriş yapın. 
  2.  Sayfanın sağ üst tarafındaki kullanıcı adınız üzerine gelin ve menüden   Settings_Icon_.png Ayarlar seçeneğine tıklayın.

   Paxful_Drop_Down_Menu_.png
  3. Ayarlar menüsünden Security_Icon.pngGüvenlik
   seçeneğine tıklayınSecurity_Menu_.png
  4.  Güvenlik sayfasında İki adımlı doğrulama (2FA) ayarları altından Authy
   2FA_Menu_.png
   seçeneğini seçin
  5. down_arrow_icon.png aşağı okuna tıklayın, bir QR kodu görüntülenecektir
   2FA_Activation_QR_Menu.png

  6. QR kodunuzu telefonunuzla Authy uygulamasını kullanarak tarayın. Uygulama üzerinde 6 haneli bir kod görüntülenecektir. Veya kodu manuel kurulum için kopyalayabilirsiniz
   Authy_App_Image.jpg
  7. QR kodunun yanındaki alana 6 haneli kodu girin. Kod girildiğinde otomatik olarak gönderilecektir. 
  8. Kodunuz otomatik olarak gönderildikten sonra bir menü görüntülenecektir. Authy ile iki adımlı doğrulamanın (2FA) açık olduğundan emin olmak için burada Durum ibaresinin yanında Aktive edildi şeklinde göründüğünden emin olun. Ayrıca, Giriş yapılıyor seçeneğinin yanındaki 2 Adımlı Doğrulamayı Etkinleştirin sekmesinin mavi
   olduğunu da kontrol edin2FA_activated_final_.png
  9. Tüm sekmeler mavi olduğunda işiniz tamamlanmış olur! Twilio Authy ile 2FA kuruldu.
    

   Not:

   Authy ile 2FA hata giderme yapmak için yardım merkezimizi ziyaret edin.
   Authy'i silmek veya devre dışı bırakmak için Deactivate_2FA_Button.png düğmesine basın.
   Deactivating_GA_or_Authy_Menu.png

    

 • Google Authenticator (GA) Ayarlaması Nasıl Gerçekleştirilir

  Google Authenticator (GA) ile 2 Adımlı Doğrulamayı (2FA) ayarlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  Google Authenticator Gereklilikleri:

  • Android veya iOS için GA uygulamasını indirin

  Google Authenticator'ün kurulup ayarlanması

  1. GA uygulamanız kurulduktan sonra, Paxful hesabınıza farklı bir cihazdan giriş yapın.
  2.  Sayfanın sağ üst köşesinde kullanıcı adınız üzerine imleci getirin ve menüdenSettings_Icon_.png Ayarlar üzerine tıklayın.

  2FA_profile_menu.png

  3. Ayarlar menüsü içerisinden Security_Icon.pngGüvenlik seçeneğine tıklayın.

  Security_Menu_.png

  4. Güvenliksayfasında 2 Adımlı Doğrulama (2FA) ayarları seçeneği altından Google Authenticator'ü seçin

  2FA_Menu_.png

   

  1.  down_arrow_icon.png  aşağı okuna tıklayın, bir QR kodu görüntülenecektir.
  2. QR kodunu telefonunuzla Google Authenticator uygulamasını kullanarak taratın. Uygulama üzerinde 6 haneli bir kod görüntülenecektir. Veya kodu manuel kurulum için kopyalayabilirsiniz.

   2FA_Activation_QR_Menu.png

  3. 6 haneli kodu, QR kodunun altındaki alana girin. Kodu girdiğinizde, kodunuz otomatik olarak gönderilecektir.
  4. Sonrasında bir menü görüntülenecektir. GA üzerinden 2FA'nın aktif hale getirildiğinden emin olmak için Durum kısmının yanında Aktif bilgisinin görüntülendiğinden emin olun. Ayrıca Giriş yapın seçeneğinin yanındaki düğmenin mavi olduğundan emin olun. 

  Actived_GA_2FA_Menu.png

  1. Tüm uygun anahtarlar mavi hale getirilince işlem tamam olur! Google Authenticator ile 2FA kurulup ayarlanması tamamlanmış olur. 

   

  Google Authenticator'ün devre dışı bırakılması:

  Google Authenticator'ü silmek için Etkinleştirilme Durumu Menüsünden "Devre Dışı Bırak" düğmesine tıklayın.

  Deactivating_GA_or_Authy_Menu.png

  Google Authenticator (GA) ile ilgili arıza giderme konusunda bilgiler için lütfen 2FA Arıza Giderme ile ilgili makalemize göz atın.

 • 2 Adımlı Doğrulama (2FA) Nedir?

  İki Adımlı Doğrulama (2FA), kullanıcının iki farklı kimlik doğrulama faktörü sağlayarak kendilerini doğruladıkları bir ek güvenlik katmanıdır. 2FA çoğunlukla kullanıcının giriş bilgilerini ve sistemde (örneğin Paxful'un platformunda) var olan herhangi bir kaynağını korumak için kullanılır. Yalnızca kullanıcı, kendi 2 adımlı doğrulama (2FA) uyarısına erişebilir ve bu uyarılar bir SMS olarak kullanıcının telefonuna veya Google Authenticator (GA) hesabına gönderilir 

  Bu, hesabınızı güvende tutmak için ikinci kademe bir güvenlik katmanıdır. Authenticator (kimlik doğrulayıcı programı) ile cihazınıza bir kod alırsınız, hesabınıza girmek (veya herhangi bir işlemi tamamlamak) için bu kodu girmeniz gerekecektir.

  Kullanabileceğiniz çeşitli authenticatorler (kimlik doğrulayıcı programları) veya 2FA metotları mevcuttur. Üç seçenek şu şekildedir: 

  • Google Authenticator (GA)
  • Twilio Authy
  • SMS

  Not:

  • SMS ile İki Adımlı Doğrulamayı(2FA) etkinleştirebilecek olsanız bile, bu her tam zaman güvenilir değildir çünkü "SİM değiştirme" denen etkili bir hacker dolandırıcılık metodu mevcuttur. Bu, hackerlerin SMS mesajlarınıza ulaşabildiği bir durumdur.
  • Paxful hesabınızda İki Adımlı Doğrulamayı (2FA) kurmak için hem telefon numaranızın, hem de e-posta adresinizin doğrulanmış olması gerekmektedir. 

   

 • Paxful'da Nasıl Güvende Kalınır

  Paxful'da güvenlik bizim için büyük bir önceliktir, bu yüzden hesabınızı güvende tutmanıza yardımcı olacak ipucu ve püf noktaların bir listesini oluşturduk.

  Alım satım işleminde kendinizi koruyun

  1. Mümkünse işlem sohbeti içerisinde kalın.

    • Alım satım işlemini tamamlamak için sohbetin dışına çıkmanızın gerekebileceği durumlar olsa da asla tanımadığınız türde kimlik hırsızlığı bağlantıları gibi şüpheli bağlantılara tıklamamaya özen gösterin.
    • İşlemi iptal etmenizi isteyen veya başka bir teklif bağlantısına geçmenizi isteyen kullanıcılara karşı dikkatli olun. Teklif talimatlarını takip etmeyen kullanıcılara karşı uyanık olun. 
    • Paxful'un işlem sohbeti dışında bir yerde sohbet etmeyin. İşleminizin bir itiraz ile sonuçlanması halinde, bu durumun Paxful dışında gerçekleşmiş olması nedeniyle ekibimiz sorunu tam olarak çözemeyebilir.
    • Hesap ayrıntılarını girmeden önce adres çubuğunda "https://paxful.com" yazdığından emin olun.

  2. Kişisel bilgilerinizi paylaşmayın. 

    • İşlem sohbetinde iletişim bilgilerinizi veya kişisel bilgilerinizi paylaşmayın-kullanıcılar sizi sitemiz dışında işlemlerle dolandırmaya çalışabilir, sizmiş gibi davranıp dolandırıcılık yapabilir veya işlem emaneti dışında kendileriyle işlem yaptığınızı beyan edebilir.

  3. Gerçek Paxful moderatörlerini belirleyin.

    • Moderatörlerimizin özel sohbet balonları ve imzaları olduğunu ve bu sayede bizi temsil ettiklerini size gerçekten gösterebildiklerini bilmek önemlidir. Gerçek bir Paxful moderatörünün mesajı şu şekilde görünecektir:

  moderator.png

  Paxful Hesabınızı Korumak

  1. İki adımlı doğrulama

    • Paxful hesabınızı oluşturur oluşturmaz 2 Adımlı Doğrulamayı oluşturmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Bu ayarlamayı hesap ayarları içerisinden gerçekleştirebilirsiniz. Authy veya Google Authenticator kullanmayı çok sevdiğimiz doğrudur ama SMS seçeneğini de kullanabilirsiniz. SMS seçeneği biraz daha riskli olabilir çünkü bir kişinin SMS mesajlarına ulaşmanın ve SMS mesajlarını almanın, ağ ve bölgeye bağlı olarak bazı taktiklerle söz konusu olması mümkündür (SIM değiştirme gibi).

  2. Güvenlik soruları

    • Paxful hesabınızı oluştururken sorularınızı belirlemek en iyisidir ama bunları istediğiniz zaman hesap ayarlarınızdan belirleyebilirsiniz. Unutmayacağınız sorular ve cevaplar seçtiğinizden emin olun!

  3. Aktif oturumlar

    • Paxful hesabınıza halihazırda giriş yapmış olduğunuz cihazları sıklıkla kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Bunu Paxful hesabınızın güvenlik sekmesi üzerinden kontrol edebilirsiniz. Bir cihazı tanımıyor olmanız halinde, Paxful hesabınızın o cihazdan çıkış yapmasını sağlamak için sayfa üzerindeki "x" seçeneğini kullanın. Bunun söz konusu olması halinde şifrenizi de değiştirmenizi tavsiye ederiz. 
     browser.png

  Paxful hesabınızın dışındaki koruma önlemleri.

  Paxful hesabınıza giriş yapmamış ve aktif bir şekilde kullanıyor olmamanız halinde bile, hesabınızı ve sistemlerinizi güvenli tutmak önemlidir. 

  1. E-postalar ve şifreler

    • Şifreler oluşturma. Bir şifre oluştururken, büyük ve küçük harfler, sayılar ve özel karakterlerin bir birleşimini kullandığınızdan emin olun. 
    • Aynı şifreyi kullanmayın. E-postanız ve Paxful hesaplarınız için farklı şifreler kullanmanız çok önemlidir. Çünkü hacker'lar çoğunlukla e-postalarınızı hedef alır. Olası en kötü senaryoya göre, bir hacker e-postanıza eriştiği anda Paxful cüzdanınızdaki fonlara da ulaşabileceklerdir. 
    • Şifrenizi asla paylaşmayın. İşlem sohbetinde şifre gibi hassas bilgileri isteyen kullanıcılara karşı dikkatli olun. Paxful ekibi sizden ASLA şifrenizi veya diğer hassas hesap bilgilerini sormaz. Bir işlem itirazında iseniz ve moderatörlerimiz tarafından kanıt olarak ekran görüntüsü veya bir video istendiğinde, şifrelerinizin görünmez olduğundan emin olmalısınız.
    • E-posta adresinizi koruyun. Paxful hesabınıza bağlı olan e-posta adresini koruduğunuzdan emin olun ve bunu bir işlem sohbetinde paylaşmayın. E-postanız, Paxful hesabınıza bir giriş yoludur, bu yüzden bunu kendinize sakladığınızdan emin olun!
    • Tanıdık olmayan göndericilerden gelen SMS mesajlar ve e-postalar konusunda son derece dikkatli olun:
     • Paxful size yalnızca 2 adımlı doğrulama ve telefon doğrulamasıyla ilgili SMS gönderir.
     • Şüpheli e-postalarla etkileşime girmeyin. Size kuşkulu görünen e-postaları açmamak en iyisidir. 
     • Şüpheli bağlantılara tıklamayın veya hassas verilerinizi paylaşmayın. Daha fazla bilgi için bakın: Şüpheli bir e-posta aldım. Paxful'dan mı?

  2. Bilgisayar sağlık kontrolü listesi 

    • Sistemlerinizi güncel tutun. Buna bilgisayarınız, tarayıcınız ve var olan diğer yazılımlar ve programlar dahildir.
    • Gereksiz hiçbir şeyi indirmeyin. Buna ek olarak, geliştirici bilindik değilse veya güvenip güvenmemeniz gerektiğinden emin olamıyorsanız, yazılım ve programları indirmeyin. 
    • Resmi lisanslı yazılımlar kullanın. Güvenilir ve lisanslı yazılımlar kullandığınızdan emin olun. Bu programları güncel halde tutmayı da unutmayın. Buna antivirus, kötü amaçlı yazılımdan koruma, kişisel güvenlik duvarı programları vb. dahildir.

  3. Güvenli ağlar kullanın

    • Yalnızca güvenilir ve güvenli Wi-Fi ve ağları kullandığınızdan emin olun. İdealde kablolu bir ağ veya şifreli bir ağ kullanmanız beklenir.


  Paxful alım satım platformunda işlem yaparken kripto paralarınızı nasıl güvende tutabileceğinizle ilgilişu ipuçlarına göz atabilirsiniz.

 • Birileri Benim Hesabıma Giriş Yapmışsa Ne Yapmam Gerekir?

  Birinin hesabınıza erişim sağladığını düşünüyor ya da kullanıcı bilgilerinizin tehlikede olduğundan şüpheleniyorsanız, bu durumda desteğe başvurmadan önce bile belli şeyleri halletmelisiniz. İki Adımlı Doğrulama'yı etkinleştirmek, bu tür durumların olmasını önlemenin iyi bir yoludur. Ancak, böyle bir aksilik durumunda şunları yapabilirsiniz:

  Birisi hesabınıza giriş yaptıysa fakat sizin hala hesaba erişiminiz varsa.

  Aşağıdaki işlemlerden birini yapın:

   1. Genellikle, hesabınızda yeni veya beklenmedik bir giriş olduğunda, izinsiz girişten şüpheleniyorsanız raporlama ve hesabınızı kilitleme imkanı sağlayan bağlantıyı içeren bir e-posta yoluyla hemen sizi bilgilendiririz. E-postadaki bağlantıyı tıklamanız yeterlidir. Hesabınız hemen kilitlenir ve tüm oturumlar sonlandırılır. Ne kadar hızlı hareket ederseniz, BTC'nizi kurtarma şansınız o kadar yüksek olur. Ardından, hesabınıza yeniden erişim sağlamak için destek ekibine başvurun . Daha sonra, hesabınızı korumak için gerekli adımları atın
   2. Alternatif olarak, hesabınıza giriş yapmış halde olduğunuzda, aşağıdaki adımlarla devam edin.

  Hesabınızın güvenliğini sağlamak için adımlar:

  1. Şifrenizi güvenli bir şifre ile değiştirin (diğer e-postalarda ya da sitelerde KULLANMADIĞINIZ bir şifre olmalıdır). Karmaşık bir şifre bulmaya çalışın, ancak aynı zamanda hatırlayabileceğinizden emin olun.
  2. E-posta veya telefon numarası gibi diğer ayarlarınızdan hiçbirinin değiştirilmediğinden emin olmak için göz atın. Bilmediğiniz şeylere değiştirilmişlerse, onları yeniden değiştirin.
  3. Aktif oturumlarınız bölümüne gidin (Ayarlar > Güvenlik > Aktif Oturumlar) ve yanlarında bulunan Kapat simgesine tıklayarak tüm oturumlardan çıkış yapın.
  4. Hesabınızdan çıkış yapın.
  5. Yeni şifrenizi kullanarak tekrar oturum açın.
  6. Google Authenticator(iPhone/Android) veya Authy (Mac/Windows) uygulamasını indirin.
  7. Paxful'da 2 adımlı doğrulamayı açın ve telefonunuzdaki kodu taratın. İşlemlerinizi daha güvenli hale getireceğinden hem oturum açma hem de para gönderme işlemleriniz için 2 Adımlı doğrulamayı etkinleştirmeyi unutmayın. Daha güvenli olduğundan, SMS ile 2 adımlı doğrulama yerine Google Authenticator veya Authy kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Giriş yapmak ya da kripto göndermek istediğiniz her bir seferde uygulamayı açıp kodu girmeniz yeterlidir.
  8. Güvenlik sorularınızı oluşturarak bir yere not edin. Telefonunuzu kaybederseniz ve 2 Adımlı Doğrulamanızı sıfırlamanız gerekirse bu soruların cevaplarına ihtiyacınız olacak.

  Not:

  • Destek ekibimiz bilgisayar korsanlarını tespit ederek herhangi bir fonunuzu kurtarabilirse, sizinle iletişime geçeriz. Genellikle bilgisayar korsanları, eylemlerini çok iyi gizledikleri için bunları takip etmek ve kripto para işlemlerini geriye almak imkansızdır.
  • Bilgisayar korsanları, genellikle e-postalarınıza veya diğer hesaplarınıza girerek erişim sağladığı için çevrimiçi olduğunuz diğer hesaplardaki şifrelerinizi değiştirmeniz önerilir.

  Hesabınıza giriş yapamıyorsanız:

  1. Destek ekibiyle iletişim kurun ve destek ekibi temsilcilerimizin talep ettiği tüm bilgileri sunun. Hesap sahibinin siz olduğu doğrulandığında, destek birimine HESABIN KİLİTLENMESİNİ istediğinizi belirtin. Destek Ekibi, sizin bir hacker olmadığınızı kanıtlayacak yeterli verinin var olup olmadığını inceleyecektir (ve hesabınıza yeniden erişmenizi sağlamaya çalışacaktır). Bir kurban olduğunuz ve hesabın gerçekten size ait olduğu doğrulandığında, hesaba erişiminiz yeniden sağlanacaktır.
  2. Giriş yaptığınızda, derhal hesabınızı güvenlikli hale getirin.

  Bu nasıl oldu ve tekrarlanmamasını nasıl sağlarım?

  Bu durumun tekrarlanmasını önlemek için, farklı sitelerde aynı şifreyi kullanmamanızı ve Google Authenticator uygulaması ile 2 Adımlı Doğrulama'yı etkinleştirmenizi öneririz.

  Paxful'da fonlarınızı olabildiğince güvende tutmak için güvenlik işlemlerini düzenli olarak iyileştiriyoruz.

  Pekala, kripto para nereye gitti?

  • Hesabınıza kimin giriş yaptığını görmek için hesap etkinliğinize göz atın. Hesabınıza erişenin IP adresini not edin.
  • Dijital paralarınızın gönderildiği kripto para adresini görmek için cüzdan kayıtlarınıza göz atın.

  Kripto para adresi ve hırsızın IP adresi elinizde olduğu için birtakım bilgilere sahipsiniz ancak hırsızları bulmanın genellikle mümkün olmadığını unutmayın. Hırsızlar genellikle VPN’in ve kripto paranın genel anonimliğinden yararlandığı için ne yazık ki destek ekibimiz daha detaylı bir inceleme için gerekli kaynaklara sahip değildir. Bu yüzden fonlarınızı bulmak neredeyse imkansız olduğu için, hesabınızı olabildiğinde güvenli tutmaya özen gösterin.

14 makalenin tümünü görüntüle

Cüzdan

Genel Sorular ve Kılavuzlar

 • Paxful Kazanç'ı Nasıl Kullanırım?
  Paxful Earn nedir?

  Paxful’un Kazanç özelliği, cüzdanınıza depoladığınız kripto paradan daha fazla para kazanmanın ilgi çekici ve basit bir yoludur. Kazanç sayesinde Kazanç Cüzdanınıza kripto ekleyebilir ve karşılığında her hafta faiz kazanabilirsiniz. 

  Ayrıca yaptığınız her bir kripto para yatırma için ne kadar kazanacağınızı hesaplamak için yerleşik faiz hesaplayıcıyı da kullanabilirsiniz. Kazanç üzerinden elde ettiğiniz faiz, her Salı cüzdanınıza otomatik olarak eklenecektir ve faiz hesabınıza eklendiğinde bilgilendirme alırsınız.

  Faiz kurlarımızın haftadan haftaya değişebileceğinizi aklınızdan çıkarmayın. Mevcut faiz kurunu Kazanç Cüzdanınızdaki Yatır bölümünden bulabilirsiniz.

  Not:

  Halihazırda yalnızca Nijeryalı Kimlik doğrulamalı kullanıcılar Paxful Kazanç'ı kullanabilir. Ancak bunu diğer kullanıcılara da kısa sürede açmayı umuyoruz. Güncellemeler için bir kulağınız bizde olsun!

  Doğrulama İçin Hangi Kimlik Türleri Kabul Edilmektedir
  Kabul edilen kimliklere sürücü belgeleri, pasaportlar ve ulusal kimlikler dahildir.
  Kazanç'ı Kullanmak İçin Kimliğimi Nasıl Doğrularım

  Kazanç'ı kullanmak için kimliğinizi doğrulamanız gerekir. Adım adım kılavuz olarak aşağıdaki adımları takip edin.

   1. Paxful hesabınızın Cüzdan bölümüne ilerleyin.
    Earn_KB_KYC_Step_1_-_Home_page.png
   2. Sayfanın en üstünden Kazanç (Bakiye ve İşlemler bölümlerinin yanında) bölümüne tıklayın.
    Earn_KYC_KB_Step_2_-_Wallet_page.png
   3. Aşağıdaki pencere açılır ve sizi Kazanç bölümüne karşılar.
    Earn_KYC_KB_Step_3.png
   4. Başla seçeneğine tıkladığınızda bir sonraki ekran sizden bilgileri girmenizi isteyecektir.
    Earn_KYC_KB_Step_4.png
   5. Bir sonraki ekranda adresinizi ve kimliğinizi doğrulamak için dokümanlarınızı girmeniz istenecektir.
    Earn_KYC_KB_Step_5.png

  Not:

  Dokümanlarınızın resimleri JPG, JPEG veya PNG formatında olmalı ve renkli olmalıdır. Siyah beyaz resimleri kabul etmiyoruz. Ayrıca lütfen tüm metinlerin okunabilir olduğundan ve kimliğinizin de fotoğraf içerisinde olduğundan emin olun. Referans olması için aşağıdaki örnekleri gözden geçirin:
  Earn_KYC_KB_Step_5_note.png

  6. Bilgilerinizi doğrulamanız için bir başka pencere açılacaktır. Bunu doldurmanız sonrasında Gönder seçeneğine tıklayın.

  Earn_KYC_KB_Step_4_-_Review.png

  7. Materyallerinizi göndermeniz sonrasında, doğrulama prosesini tamamladığınızı tarafınıza bildiren aşağıdaki ekranı görürsünüz.
  Earn_KYC_KB_Step_5_-_Confirmation.png

  Not: 

  Doğrulamada başarısız olursanız bilgilendirilirsiniz ve aşağıda gösterilen şekilde bir açılır pencere görürsünüz.Earn_KYC_KB_Step_5_-_Rejected.png

  Kazanç'ı Nasıl Kullanırım?
  1. Paxful hesabınızın Cüzdan bölümüne ilerleyin.
   Earn_KB_KYC_Step_1_-_Home_page.png
  2. Sayfanın en üstünden Kazanç (Bakiye ve İşlemler bölümlerinin yanında) bölümüne tıklayın.
   Earn_KYC_KB_Step_2_-_Wallet_page.png

   Kazanç sayfanız şu şekilde görünecektir:
   How_to_Use_Earn_-_Earn_Page.png
  3. Sol tarafta, Kazanç Cüzdanınızda sahip olduğunuz toplam kripto tutarını gösteren bir menü, kazandığınız toplam faiz ve bir sonraki haftanın faiz ödemesini içeren bir menü görürsünüz.
   How_to_Use_Earn_-_Payout_Screen.png
  4. Sağ tarafa yerleşik faiz hesaplayıcıyı göreceksiniz. Buradan belirli bir yatırma tutarı karşılığında ne kadar faiz kazanabileceğinizi görüntüleyebilirsiniz.
   How_to_Use_Earn_-_Interest_Calculator.png
  5. Cüzdanınıza yatırmak istediğiniz tutarı girin ve sonrasında İncele ve Yatır

   seçeneğine tıklayın.

   Not:

   Her bir yatırma işleminin en az 25 USD'lik olması zorunludur

  6. Fonlarınızı yatırdığınızda aşağıdaki mesajı göreceksiniz ve fonlarınız sonunda menünün sol tarafına yansıyacakHow_to_Use_Earn_-_Final_Screen.png

   Hepsi bu kadar! Artık yatırmalarınızdan faiz kazanacaksınız. 

  Kazanç Cüzdanımdan Nasıl Fon Çekeceğim

  Kazanç Cüzdanınızdan kriptonuzu çekmek ve Paxful Cüzdanınıza iletmek için aşağıdaki adımları takip edin: 

  1. Kazanç sayfanıza ilerleyin.
   How_to_Use_Earn_-_Earn_Page.png
  2. Menünün sol alt kısmındaki Çek butonuna tıklayın.
   How_to_Use_Earn_-_Payout_Screen.png
  3. Sonrasında çekmek istediğiniz tutarı girmenizi isteyen bir açılır mesaj göreceksiniz. Çekme işleminizi inceleyip alttaki mavi butona tıklayarak doğrulayın.
   Earn_-_How_to_Withdraw_Funds_-_Withdraw_Amount.png

   Not:

   Minimum çekme tutarı olarak 25 USD seviyesi zorunluluğu vardır.

  4. Çekme işlemi tamamlandığında bir bildirim alacaksınız ve çekme işleminin işlem geçmişinize yansıtıldığını göreceksiniz. Çekme ve yatırma işlemlerinin anında gerçekleşmediğini ve bir saate kadar süre aldığını aklınızdan çıkarmayın. Earn_-_How_to_Withdraw_-_Transactions_list.png

  Böylece işlemleriniz tamamlanmış olur! Kazanç Cüzdanınızdan başarılı bir şekilde çekme işlemi yaptınız.

   
 • Paxful'un Seyahat Kuralı Beni Nasıl Etkiler?

  Uluslararası yönetmeliklerle uyum sağlamak amacıyla Paxful artık 1.000 USD veya daha fazla kıymette kripto para gönderen kullanıcıların daha fazla bilgi sağlamasını zorunlu tutmaktadır.

  Sizi güvenlik alanı dahilinde tutmak, kullanıcı koruması sağlamak ve uluslararası standartlara uyumlu olmak için yeni seyahat kuralı'nı uygulamış bulunmaktayız. 

  Seyahat Kuralı neden oluşturuldu ve bilgilerim nereye gidecek?

  Seyahat Kuralı, kullanıcıların kripto paraları nereye gönderdikleri ve nereden aldıklarını daha iyi anlamak için oluşturulmuştur.  

  Mali Eylem Görev Gücü (FATF), FINCEN ve diğer uluslararası düzenleyici makamlar işlemlerinizi daha güvenli hale getirmeye yardımcı olması amacıyla Seyahat Kuralı'nı oluşturmuşlardır.

  Daha ileri bilgiler sunmak suretiyle (aşağıda listelendiği şekilde) kriptoyu bilinmeyen bir cüzdan adresine göndermenin daha az riski olacaktır. Ayrıca bu, Paxful gibi şirketlerin para aklama ve terör finansmanını daha iyi tespit etmelerine yardımcı olur.

  Bu kural, para hizmeti işletmelerinin, kullanıcılar bir finansal kuruluştan bir başkasına para gönderirken iletişim kurmalarını zorunlu kılar. Piyasada Paxful gibi Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcıları (VASP'lar) olarak adlandırılan ve kendi müşterilerinin kripto para alım satımı yapmasına izin veren işletmeler mevcuttur. Yeni Seyahat Kuralı, VASP'ların (Sanal Para Hizmet Sağlayıcılarının) iki VASP arasında bir işlem gerçekleştirilirken spesifik bilgileri güvenli bir şekilde toplamasını gerektirir. Toplanan bilgileri sonrasında VASP'lar birbirleri arasında paylaşılır. 

  Daha fazla bilgi için Paxful'un şu blog makalesini inceleyin: Yeni Gelen Seyahat Kuralı.


  Yeni seyahat kuralını kimler takip etmek zorundadır? 

  1.000 veya daha fazla USD kıymetinde kripto parayı Paxful üzerinden bir başka platforma göndermek isteyecek her kişinin, yeni seyahat kuralına uyması ve uygun bilgiyi sağlaması zorunludur. 

  Not: 1.000 veya daha fazla USD kıymetinde kripto parayı bir başka Paxful kullanıcısına Paxful içerisinden gönderiyorsanız Seyahat Kuralı geçerli olmayacaktır.


  Seyahat Kuralını nasıl takip ederim?

  Göndermek istediğiniz kripto para tutarını doğruladığınız zaman ekranınızda bir açılır pencere görüntülenecektir. 1.000 USD veya üzerinde kıymette kripto para göndereceğiniz zaman bu pencerenin görüntüleneceğini unutmayın. 


  Paxful'da 1.000 USD'nin üzeri kıymette kripto para göndermek için ne gereklidir? 

  Adres belgenizin doğrulanmış olduğundan emin olmanız, yani bir başka ifadeyle Paxful hesabınızla ilişkili olan adresin doğrulanmış olduğundan emin olmanız zorunludur.

  Ayrıca sizden istendiğinde alıcının detaylarını bir açılır ekrana girmeniz gerekecektir.

  Bir özel kişiye gönderirken, Paxful, şu bilgileri de içerecek şekilde bilgilerini ister:

  • Alıcının adı
  • Alıcının soyadı
  • Alıcı'nın cüzdan sağlayıcısı

   

  Not: Cüzdan sağlayıcısı, gönderilen fonları kabul etmek için alıcı tarafınızın kullandığı hizmettir.

  Ayrıca şu seçeneği seçerek özel bir cüzdan sağlayıcısı adı da gönderebilirsiniz: Diğer. Sonrasında özel tedarikçi adını girmeniz istenecektir. (Daha fazla bilgi için aşağıdaki görüntüyü referans alın.)

   

  Bir şirkete veya kuruluşa gönderirken, Paxful, şu bilgileri de içerecek şekilde bilgilerini ister:

  • Şirket adı
  • Şirketin cüzdan sağlayıcısı 

  Not:  Bir özel kişiye göndermekte olduğuna benzer şekilde, bir özel cüzdan sağlayıcısı adı girme işlemini şu seçeneği seçerek de gerçekleştirebilirsiniz: Diğer. Sonrasında özel sağlayıcı adını girmeniz istenecektir. (Daha fazla bilgi için aşağıdaki görüntüyü referans alın.)

   

  Bilginizi Gönderip mavi düğmeye tıkladıktan sonra aşağıdaki resmi görüntüleyeceksiniz:

   

  Seyahat Kuralı için adresimi nasıl doğrularım?

  Paxful'un standartları ile ve 1.000 USD veya daha fazla tutarda kripto para gönderirken Seyahat Kuralına uygun hale gelmek için E-posta adresinizi, telefon numaranızı, adresinizi ve kimliğinizi doğrulamanız gerekecektir.  Daha fazla yardım için lütfen hesabınızı doğrulama içerisinden yardım merkezimizi ziyaret edin.

 • Paxful Cüzdanı Nedir?

  Kripto para gönderim ve alımını başlatmaya yardımcı olmak için Paxful, kayıt yaptırdıklarında tüm kullanıcılara güvenli ve ücretsiz bir cüzdan sağlar.

  Paxful Cüzdanı, zorluklarla kazanmış olduğunuz kripto paranızı güvenli bir şekilde depolayabileceğiniz bir dijital cüzdandır. Cüzdanınız, çevrim içi bankacılık hesabınız gibi işlemlerinizi görmenize yardımcı olur. 

  Tüm cüzdanlar, bir cüzdan adresiyle gelir. Paxful Cüzdanınıza kripto para göndermek ve almak için, cüzdan adresinizi diğer kripto kullanıcılarına kolayca paylaşabilirsiniz. 

   İster bir web, isterse mobil çözüm arıyor olun, pek çok çeşit cüzdan mevcuttur—Paxful cüzdanınız sizin DERHAL hazır ve işleme başlamış hale gelmenize yardımcı olur! Cüzdan kısıtlamaları ve çeşitli cüzdan türleri hakkında daha fazla bilgi için sözlük sayfamızı ziyaret edin. 

  Paxful Cüzdanınızı kullanarak nasıl satış ve alış yapabileceğinizi öğrenmek için Yardım Merkezimizi ziyaret edin.

   

 • Fonları Yanlış Adrese Gönderdim. Bunları Nasıl Geri Alırım?

  Bazen kripto paranızı yanlışlıkla yanlış cüzdan adresine gönderebilirsiniz.

  Kripto para işlemleri geri alınamaz olduğu için, başlatıldıktan sonra bunlar ne iptal edilebilir, ne de geri alınabilir. Fonları yanlış kişiye gönderirseniz, bu kişiyle iletişime geçip geri iadesini isteyebilirsiniz. Adresin kime ait olduğunu bilmiyorsanız, fonları geri almak için başka hiçbir şey yapamazsınız.

  Uyarı: Fon gönderimi yaptığınız adresi her zaman iki kez kontrol edin ve öncesinden bunun, alıcının adresine tam olarak eşleştiğinden emin olun.

Bitcoin Cüzdanı

 • Paxful Cüzdanımdan Bitcoin Gönderdim Ama Bu, Alıcının Bakiyesinde Görüntülenmiyor.

  Bazen, Paxful cüzdanınızdan gönderdiğiniz Bitcoin, alıcının cüzdan bakiyesinde görüntülenmeyebilir. Bu, fonlarınızın kaybolduğu anlamına gelmez. Neler olmuş olabileceğini çözümlemeniz için atabileceğiniz bazı adımlar şunlardır:

  1. Bitcoin'i doğru cüzdan adresine göndermiş olduğunuzdan emin olun. İşlem geçmişinize giderek bunu kontrol edebilirsiniz.
   • Alıcının cüzdan adresi doğru ise, bir sonraki adıma gidin.
   • Yanlış bir adres kullandıysanız, yanlış cüzdan adresine gönderilmiş fonların kurtarılması ile ilgili şu makaleye gidin.
  1. İşlem durumunu Blockcypher.com veya Blockchain.com üzerinden kontrol edin. 
   • Üçten daha az onay görüyorsanız, işlemin tamamlanması için işleme daha fazla süre tanıyın (bu 24 saate kadar süre alabilir). 
   • Üç veya daha fazla onay görüyorsanız, alıcının cüzdan hizmeti sağlayıcısıyla bu durumu daha ileri seviyede soruşturması için iletişime geçin.

  Not: Endişelenmeyin-Alıcı adresini doğru girdiyseniz fonlarınız kurtarılabilecektir.

 • Bitcoin, Paxful Cüzdanımdan Gönderildi Ama Bakiyemde Bunu Göremiyorum

  Paxful cüzdanınıza (sizin veya herhangi bir üçüncü taraf kişi tarafından) gönderilmiş olan Bitcoin'in bakiyenizde görüntülenmediğini farkedebilirsiniz. Bu, fonlarınızın kaybolduğu anlamına gelmez. Bu durumu düzeltmek için atabileceğiniz bazı adımlar şunlardır:

  1. Fonların doğru cüzdan adresine gönderilmiş olduğundan emin olun. Bir çevrim içi cüzdandan gönderildiyseler, işlem geçmişini kontrol edin. Bir ATM'den gönderildiyse işlem geçmişini ve makbuzu kontrol edin.
   • Alıcı cüzdan adresi ile sizin cüzdan adresiniz eşleşiyorsa, bir sonraki adıma ilerleyin.
   • Adres yanlış ise, yanlış cüzdan adresine gönderilmiş fonların kurtarılması ile ilgili şu makaleye  gidin.
  1. İşlem durumunu Blockcypher.com veya Blockchain.com üzerinden kontrol edin. 
   • İkiden daha az onay görüyorsanız, işlemin tamamlanması için işleme daha fazla süre tanıyın (bu 24 saate kadar süre alabilir). 
   • İki veya daha fazla onay görüyorsanız, bir sonraki adıma gidin.
  1. Bildirimler için cüzdan sayfanızı ve herhangi bir duyuru için Twitter beslememizi kontrol edin. 
   • Cüzdan sayfanızda veya Twitter beslememizde bir mesaj görüyorsanız, daha ileri güncellemeler için bekleyin.
   • Herhangi bir teknik sorun ile ilgili herhangi bir bilgi olmaması halinde Destek ile derhal iletişime geçin. Alıcının cüzdan adresini ve işlem kimlik numarasını da bize sağladığınızdan emin olun.

  Not: Endişelenmeyin! Göndericinin doğru cüzdan adresini girmiş olması halinde, fonlarınız mutlaka kurtarılır.

 • Bitcoin'i Paxful Cüzdanından Harici Cüzdanıma Çekebilir Miyim?

  Cüzdan sayfasında Paxful cüzdanınızdan harici bir cüzdana Bitcoin'i kolayca gönderebilirsiniz. Tüm büyük Bitcoin cüzdan türlerini destekliyoruz, ancak bir istisna söz konusudur. 

  Şu anda kullanımda olan üç Bitcoin adresi vardır:

  1. 1 sayısı ile başlayan P2PKH adresleri.
   Örnek: 1BvBMSEYstWetqTFn5Au4m4GFg7xJaNVN2.
  2. 3 sayısı ile başlayan P2SH adresleri.
   Örnek: 3J98t1WpEZ73CNmQviecrnyiWrnqRhWNLy.
  3. bc1 ile başlayan ve "bc1 adresleri" olarak da bilinen Bech32 adresleri.
   Örnek: bc1qar0srrr7xfkvy5l643lydnw9re59gtzzwf5mdq.

  Bech32, birçak kur platformu haricinde yazılım ve donanım cüzdanlarının çoğunluğu tarafından desteklenir.

  Paxful Cüzdanı, P2PKHP2SH ve Bech32 adreslerine çekime izin verir.

  Ayrıca Paxful cüzdanından nasıl Bitcoin gönderileceğine ve Paxful ücret ayrıntılarına göz atın.

 • Bitcoin İşlem Durumunu Nasıl Kontrol Edebilirim

  Bir Paxful cüzdanından diğerine Bitcoin gönderirseniz, işlem anında gerçekleşir. Ancak, harici cüzdandan veya cüzdana işlem yaparsanız, işlemi izlemeniz gerekebilir. İşte Bitcoin işlemlerini durumunu kontrol etmenin yolları:

  1. İşlem kimlik numarasına bakın. Gönderici cüzdan sağlayıcısının işlem geçmişinde veya ATM durumunda, ekranda veya makbuzunuzda bunu görebilirsiniz. Şöyle bir şey olacaktır: e2e400094he873ec4af1c0ae7af8c3697aaace9f7f56564137dd1ca21b448502s

  2. https://live.blockcypher.com/ veya https://www.blockchain.com/explorer adresine gidin ve arama alanına işlem numarasını yazın veya yapıştırın. İşleminizin kaç onaya sahip olduğunu görebilirsiniz.

   Paxful hesabınıza BTC alıyorsanız, fonlar iki onay aldıktan sonra ulaşmalıdır. BTC'yi harici bir cüzdana gönderiyorsanız, genellikle bunun ulaşması altı onay sonrasında gerçekleşir.

   Bu işlem, Bitcoin ağının yoğunluğuna bağlı olarak 20 dakikadan birkaç saate kadar sürebilir.

   İşleminizde "İşlem Bulunamadı" diyorsa, bu durumda işlem, gönderen cüzdandan hiç çıkmamış demektir. Bu durumda, gönderici cüzdanın hizmet sağlayıcısıyla iletişim kurmalısınız.

  Paxful cüzdanınıza nasıl Bitcoin aktarabileceğinizi ve Cüzdanınızdan nasıl para gönderebileceğinizi gösteren kılavuzumuza göz atın. Buna ek olarak Paxful ücretlerine hızlı bir bakışı buradan görebilirsiniz.

  İşlemde neden farklı bir cüzdan adresi görünüyor?
  Fonları tutmak bir emanet cüzdan kullandığımız için, işlem girdilerinde farklı bir cüzdan adresinin listelenmiş olduğunu görebilirsiniz, bundan endişelenmeyin, bu normaldir.

 • Bitcoin (BTC) Gönderisi Almak ve Yatırmak

  Bir Paxful hesabı için kaydolduğunuzda, ücretsiz bir Bitcoin cüzdanı alırsınız. Bu ücretsiz cüzdan ile bir Bitcoin cüzdan adresi de alırsınız. Bu adres, rakamların ve harflerin (hem büyük, hem küçük harfler) görünürde herhangi bir sıralaması olmayacak şekilde bir araya gelmiş hali görünümüne sahiptir. 

  Bu adresin asla süresi dolması gibi bir durum söz konusu olmaz, o yüzden diğer cüzdanlardan veya Bitcoin ATM'lerinden Bitcoin almak için bunu kopyalayıp kullanmanız yeterli olacaktır. Ekstra gizlilik/güvenlik için ayrıca yeni bir Bitcoin adresi de oluşturabilirsiniz. İstediğiniz kadar çok Bitcoin adresi oluşturabilirsiniz ve istediğiniz kadar tekrar tekrar kullanabilirsiniz.

  Başkaları bu adrese Bitcoin gönderdiğinde doğrudan cüzdanınıza aktarılır. Her zaman bu anında gerçekleşmeyebilir. Bunun nedeni, Bitcoin işlemlerinin geri alınamaz olması ve gelen Bitcoin Paxful cüzdanınıza aktarılmadan önce, Bitcoin ağının işleme iki onay vermesinin gerekmesidir. Bitcoin gönderildikten sonra, “henüz 0 onaya sahip Bitcoin gelmekte” veya “Onaylanmadı” şeklinde bir bildirim almalısınız. Bu sayım ikiye ulaştığında, Paxful cüzdanınızda Bitcoin'inizi görmelisiniz. Bu süreç, Bitcoin ağının ne kadar yoğun halde olduğuna bağlı olarak 20 dakikadan birkaç saate kadar süre alabilir.

  Paxful cüzdanınıza Bitcoin aktarmak için:

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın ve Cüzdan bölümüne tıklayın.

  2. Bitcoin cüzdanınız içerisinden Gönderi Al seçeneğine tıklayın.
  Depositing_Bitcoin_.png

  3. Buradan, Bitcoin cüzdanı adresinizi kopyalayabilir veya QR kodunu kullanabilirsiniz.

  depositing_btc.png

  4. Paxful cüzdan adresinizi uygulamaya, web sitesine veya ATM'ye girin. QR kodunuzu tarattıysanız, cüzdan adresiniz uygulama ekranında veya ATM'de otomatik olarak görüntülenecektir.
  5. Paxful cüzdanınıza Bitcoin gönderimini onaylayın.

  Uyarı: Başka bir kripto para birimi (Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, vb.) değil de sadece Bitcoin gönderdiğinizden emin olun. Bu tür işlemler, fonlarınızın kaybolması ile sonuçlanabilir.

  Not:

  • Gönderici cüzdan veya ATM'de yeterli tutarda fonun mevcut olduğundan emin olun. Minimum BTC işlem tutarının farkında olun.
  • Bitcoin'i gönderen kişinin işlem ücretini ödeyeceğini unutmayın. Genelde, gönderdiğiniz tutar, ağ ücreti olarak ödeyeceğiniz tutar ve cüzdanınızdan düşülecek toplam tutar, siz Bitcoin transferini onaylamadan önce size açıkça gösterilir.

  BTC'nizin ulaşmasını bekleyin ve hazır olduğunuzda işlem yapmaya başlayın. Ayrıca Bitcoin işlem durumunuza istediğiniz zaman göz atabilirsiniz.

  Ayrıca, Paxful cüzdanınızdan nasıl Bitcoin gönderebileceğinizi görün. İşlem yapmaya başlamak istiyorsanız, aşağıdaki kılavuzlara göz atın: Bitcoin satma teklifi oluşturmak ve Bitcoin satmak.

 • Bitcoin göndermek

  Paxful, bitcoin için ücretsiz bir cüzdan hizmeti sunar. Bu hizmetin özelliklerinden biri, hem dahili hem de harici kripto para cüzdanlarına Bitcoin göndermenizi mümkün kılmaktır. Paxful cüzdanınızdan Bitcoin göndermek için:

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın ve Cüzdan bölümüne tıklayın.

  Sending_BTC_-_Step_1.png
  Cüzdan sayfası görüntülenir.
  2. Bitcoin cüzdanınız içerisinden GÖNDER seçeneğine tıklayın.

  Sending_BTC_-_Step_2.png
  Paxful cüzdanından gönder iletişim kutusu görünecektir.
  3. BTC TUTARI alanına Bitcoin tutarını, ALICI BITCOIN ADRESİ alanına alıcı Bitcoin adresini girin, bir başka Paxful kullanıcısına BTC gönderiyorsanız, BİR BAŞKA PAXFUL KULLANICISINA alanına karşı tarafın kullanıcı adını girip Devam seçeneğine tıklayın.
  Sending_BTC_-_Step_3.png
  4. Alıcının Bitcoin adresini (veya kullanıcı adını) ve göndereceğiniz tutarı tekrar kontrol edin. Bitcoin göndermek için 2 Adımlı Doğrulamayı (2FA) etkinleştirdiyseniz, oluşturduğunuz tek kullanımlık 2 Adımlı Doğrulama şifresini 2 Adımlı Doğrulama Kodu alanına girin ve Şimdi Bitcoin gönder seçeneğine tıklayın.Sending_BTC_-_Step_4.png

  Bitcoin'iniz başarılı bir şekilde gönderildi ve Cüzdan sayfasına geri yönlendirildiniz.

  Not: İşlem durumundan daha da emin olmak için, İşlemler sekmesine gidin ve en son giden işleminize göz atın. Paxful dışı bir cüzdana işlem yaptıysanız, bu tür gönderiler için işlem durumuna nasıl göz atılır makalemize göz atın.

  Uyarı: Ülkeniz OFAC gri listesindeyse, harici cüzdanlara Bitcoin göndermek için kimliğinizi doğrulamanız gerekir.

  Paxful cüzdanınıza Bitcoin göndermek için nasıl Bitcoin yatırılır isimli makalemize göz atın. Ayrıca Paxful cüzdan ücretleri makalemizi de gözden geçirdiğinizden emin olun.

   

13 makalenin tümünü görüntüle

Ethereum (ETH)

 • Ethereum (ETH) SSS'lar
  Ethereum Nedir?

  Ethereum, şirketlerin bunun üzerinde ürünler geliştirebileceği bir açık-kaynaklı blok zincir ağıdır. Ethereum, Bitcoin sonrasındaki en büyük ikinci kripto paradır. Ethereum, üzerinde ETH (Ethereum), USDT (Tether) ve diğer kripto paraların da işlem yaptığı bir ağdır.

  Paxful'da kimler Ethereum alıp satabilir?
  Tüm kullanıcılar, doğrulanmış bir e-posta adresiyle ve telefon numarasıyla Ethereum alım satımı ve dönüştürmesi yapabilir. Ancak, ülkenize bağlı olarak Ethereum satmak için adres doğrulamanızın yapılmış olması gerekli olabilir.  

  Ethereum işlemleri için gereken doğrulama durumlarının tam bir listesi için lütfen bu makaleye göz atın.
  Ethereum dönüştürmek için ücretler nelerdir?
  Ethereum ücretlerinin tam detaylı açıklaması için bu makaleyi gözden geçirin.
  Ethereum işlemimi iptal edebilir veya geri alabilir miyim?

  Maalesef, Ethereum işlemleri iptal edilemez ve geri alınamaz. Daha fazla bilgi için bu makaleyi gözden geçirin. 

  Satabileceğim, satın alabileceğim veya dönüştürebileceğim minimum Ethereum miktarı nedir?
  Satın alma, satma veya dönüştürme ile ilgili minimum miktar 10 USD'dir.
  Nasıl Ethereum satın alabilirim ve satabilirim?

  Alım satım platformunda normalde Bitcoin'i alıp sattığınız gibi Ethereum satın almak veya satmak için: 

  1. Mevcut Ethereum tekliflerinin bir listesini görüntülemek için satın al ve sat sayfalarına gidin
  2. Ayrıca kendi Ethereum tekliflerinizi de oluşturabilirsiniz (sadece kimliğinizin doğrulanmış olması gerekmektedir)
  3. Ayrıca BTC veya USDT'nizi Paxful cüzdanınızda ETH'ye dönüştürebilirsiniz
  Ethereum cüzdan adresimi nasıl alabilirim?

  Cüzdan sekmesine gidin ve Ethereum bölümünden Gönderi Al seçeneğine tıklayın.

 • Ethereum (ETH) Gönderme

  Paxful cüzdanınızdan Ethereum (ETH) göndermek kolaydır! Başlamak için aşağıdaki adımları kontrol edin:

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın ve Cüzdan sayfasına ilerleyin.
   Sending_Ethereum_Step_1_.png
  2. Ethereum cüzdanınız altında "Gönder" seçeneğine tıklayın.
   Sending_Ethereum_Step_2.png
  3. Göndermek istediğiniz ETH miktarını ve alıcının adresini girin. Bu tamamlandıktan sonra "Devam et" seçeneğine tıklayın.
   Sending_Ethereum_Step_3.png
  4. Sonrasında bir doğrulama sayfası göreceksiniz. Alıcınızın adresinin buraya doğru girilmiş olduğunu kontrol edip emin olun! Bir harici cüzdana ETH gönderiyorsanız, bu adımda bu işlemle ilişkili mevcut ücretleri de görürsünüz. Bu ücret hakkında daha fazla bilgi almak için bu makaleye göz atın. Ayrıca bu adım için kurmuş halde iseniz iki adımlı doğrulama kodunuzu da girmeniz gerekecektir. Hazır hale geldiğinizde ve tüm bilgilerin doğru olduğunu doğruladığınızda "Şimdi Ethereum gönder" seçeneğine tıklamanız yetecektir!
   Sending_Ethereum_Step_4.png

  Notlar:

  • ETH bir harici bir cüzdana gönderildikten sonra, işlemin başarılı olması için blok zincir üzerinde 12 doğrulama alması gereklidir. İşlemin durumunu Etherscan üzerinden şuradan takip edebilirsiniz. İşlem kimliğini Paxful cüzdanı içerisinde şuradan bulun ve bunu Etherscan'a girerek takibi gerçekleştirin.
 • Ethereum (ETH) Gönderisi Alma ve Yatırma

  Paxful cüzdanınıza ETH yatırmayı düşünüyorsanız, başlamak için aşağıdaki adımları kontrol edin:

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın ve Cüzdan sayfasına gidin.
   Depositing_Ethereum_Step_1.png
  2. Ethereum cüzdanınız altında "Gönderi Al" seçeneğine tıklayın.
   Receive_Ethereum_.png
  3. Artık cüzdan adresinizi burada göreceksiniz, adresi kopyalayıp yapıştırmanız veya QR kodunu kullanmanız mümkün olacaktır. Lütfen hesabınıza alacağınız miktarın bu ücretten daha fazla olduğundan emin olun! 
   Receive_Ethereum_Page.png

  Notlar: 

  • ETH eğer harici bir cüzdana gönderiliyorsa, işlemin başarılı olması için blok zincir üzerinde 12 doğrulama alması gereklidir. İşlemin durumunu Etherscan üzerinden şuradan takip edebilirsiniz. İşlem kimliğini Paxful cüzdanı içerisinde şuradan bulun ve bunu Etherscan'a girerek takibi gerçekleştirin.

Tether (USDT) Cüzdanı

 • Ethereum (ETH) Veya Tether (USDT) İşlemimin Durumunu Nasıl Kontrol Edebilirim?

  Bir cüzdandan diğerine ETH veya USDT gönderiyorken işlemin durumunu ETH ve Ethereum bazlı Tether (ERC-20) için Etherscan ve Tron bazlı USDT (TRC-20) için Tronscan üzerinden kontrol edebilirsiniz. Başlamak için aşağıdaki adımları kontrol edin:

  Her bir işlemin bir işlem kimliği olur (bu işlem sağlama numarası(hash) olarak da bilinir). Bu kimlik genellikle bir dizi rastgele sayı ve rakamın bir araya gelmiş hali gibidir ve şuna benzer bir şeydir:

  • 0x931d387731bbbc988b312206c74f77d004d6b84

  Paxful cüzdanınızdan işlem kimliğinizi bulmak için:

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın ve cüzdanınıza gidinusdt_send_out_step_1.png
  2. Sayfanın en altındaki Tether veya Ethereum işlemleri kısmına kaydırın ve tam işlem geçmişinizi görüntülemek için "tüm işlemler" seçeneğini seçinusdt_send_out_step_2.png
  3. Aradığınız işlemi bulduğunuzda işlem kimliğini kopyalayınusdt_sent_stp_3.0.png

  İşlem kimlik numarasını belirlediğinizde:

  1. Etherscan.io veya Tronscan.org sitesine gidin.
  2. İşlem kimliğini yapıştırın
  3. Bunu da gerçekleştirdikten sonra artık işleminizi takip edebilirsiniz. İşlemin tamamlanması genellikle 12 onay gerektirir (bazı platformlarda 30 onaya kadar gerekebilir), bu yüzden beklerken biraz sabırlı olmanız gerekecek! 


  USDT gönderme ile ilgili daha fazla bilgi için bu makaleye göz atın.

 • Tether (USDT) Transferlerini Alma ve Yatırma

  Paxful cüzdanınıza USDT yatırmayı düşünüyorsanız, başlamak için aşağıdaki adımları kontrol edin:

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın ve Cüzdan sayfasınaSend_-_Step_1_-_Final.png gidin.
  2. Tether cüzdanınız altında "Al" seçeneğine tıklayın.
   Receiving_Tether_screen.png
  3. Artık cüzdan adresinizi burada göreceksiniz, adresi kopyalayıp yapıştırmanız veya QR kodunu kullanmanız mümkün olacaktır. Alacağınız tutarın ücretten daha fazla olduğundan lütfen emin olun!
   Receiving_Tether_Wallet_Address_Screen.png

  Notlar:

  • Lütfen Tether cüzdanınıza Ethereum ağından ERC20 Tether dışında herhangi bir fon göndermeyin. Cüzdanınız Tron (TRC20) gibi diğer ağlardan USDT kabul edemez .
  • USDT gönderildikten sonra işlemin başarılı olması için blok zincir üzerinde 12 doğrulama gereklidir. İşlemin durumunu Etherscan üzerinden şuradan takip edebilirsiniz. İşlem kimliğini Paxful cüzdanından şuradan bulun ve bunu Etherscan'a girerek takibi gerçekleştirin. 
  • Eski bir Tether adresiniz varsa, bu eski adresinizi Tether yatırmak için kullandığınızda tarafınızdan bir ağ ücreti kesintisi olacaktır. Bu ücretten, yeni Tether adresinizi kullanarak kaçınmanız mümkündür.
 • Tether Gönderme ve Çekme (USDT)

  Paxful cüzdanınızdan Tether (USDT) göndermek kolaydır! Başlamak için aşağıdaki adımları kontrol edin:

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın ve Cüzdan sayfasına gidin.Send_-_Step_1_-_Final.png
  2. Tether cüzdanınız altında "Gönder" seçeneğine tıklayınSend_-_Step_2_-_Final.png
  3. Göndermek istediğiniz USDT miktarını ve alıcının cüzdan adresini girin. Burada iki seçeneğiniz bulunur: Tron ağı yoluyla veya Ethereum ağı yoluyla USDT gönderme. Bu ağların farklı ücretleri vardır bunları bu adımda belirtilmiş olarak görürsünüz. Bu tamamlandıktan sonra "Devam et" seçeneğine tıklayın.
   Send_Tether_Choose_Network.png
  4. Sonrasında bir doğrulama sayfası göreceksiniz. Alıcının cüzdan adresinin doğru olduğunu tekrardan kontrol edin. Hazır hale geldiğinizde ve tüm bilgilerin doğru olduğunu doğruladığınızda "Şimdi Tether gönder" seçeneğine tıklamanız yetecektir.new_send_step_4.png

   

  Notlar:

  • USDT gönderildikten sonra gönderi işleminin başarılı olması için blok zincir üzerinde 12 doğrulama gerekir. İşlemin durumunu Etherscan üzerinden (Ethereum USDT için)  buradan ve Tronscan üzerinden (Tron USDT için) buradan kontrol edebilirsiniz. İşlem kimliğini Paxful cüzdanından şuradan kopyalayın ve bunu Etherscan'a veya Tronscan'a girerek takibi gerçekleştirin.

  Uyarı: OFAC gri ülkelerinden birinde iseniz, Paxful cüzdanı dışına fon göndermek için kimlik doğrulamanızın yapılmış olması zorunludur.

 • Tether (USDT) SSS'ları
  Tether nedir?
  Tether (USDT) bir stablecoin olup, değeri yaklaşık 1 USD seviyesindedir. Kur biraz dalgalansa da Tether, Ethereum blok zincirinde 1 ABD dolarının 1'e 1 temsilidir.
  Paxful'da kimler USDT alıp satabilir?
  Tüm kullanıcılar, doğrulanmış bir e-posta adresiyle ve telefon numarasıyla USDT alım satımı ve dönüştürmesi yapabilir. Ancak, ülkenize bağlı olarak USDT satmak için adres doğrulamanızın yapılmış olması gerekli olabilir. 

  USDT işlemleri için gereken doğrulama durumlarının tam bir listesi için lütfen bu makaleye göz atın.
  USDT dönüştürme için ücretler nelerdir?
  USDT ücretlerinin detaylı açıklaması için bu makaleyi gözden geçirin.
  USDT işlemimi iptal edebilir veya geri alabilir miyim?
  Ne yazık ki, blok zincir üzerindeki işlemler iptal edilemez ve geri alınamaz. Daha fazla bilgi için bu makaleyi gözden geçirin.
  Satabileceğim, satın alabileceğim veya dönüştürebileceğim minimum USDT miktarı nedir?
  Paxful ile satın alabileceğiniz, satabileceğiniz ve dönüştürebileceğiniz minimum miktar 10 USDT'dir.
  Nasıl USDT satın alabilirim ve satabilirim?

  USDT'yi, alım satım platformu üzerinde aynen Bitcoin'i alıp sattığınız gibi alıp satabilirsiniz! 

  • Satın al ve sat sayfalarına gidin ve mevcut USDT tekliflerinin bir listesini buradan görüntüleyin. 
  • Ayrıca kendi USDT tekliflerinizi de oluşturabilirsiniz (sadece kimliğinizin doğrulanmış halde olduğundan emin olmalısınız!).
  • BTC'nizi ve ETH'nizi USDT'ye Paxful Cüzdanı içerisinden dönüştürebilirsiniz. Daha fazla bilgi için bu makaleye göz atın.
  Nasıl bir USDT cüzdan adresi alabilirim?
   Paxful cüzdanına gidip Tether altında bulunan "Al" seçeneğine tıklamanız, USDT adresinizi almanız için yeterli olacaktır. Ayrıca  Tether Gönderisi Alma ve Yatırma makalemizi daha fazla bilgi için gözden geçirebilirsiniz.
   
 • USDT Tron

  Blok zincirdeki işlem ücretleri pahalı hale gelebilir ve bazen öngörülemeyebilir halde olabilir. Bu ücretlere Ağ ücretleri denir ve bunlar, Paxful'a gitmez, bunlar, fonlarınızın güvende olduğundan emin olmak için blok zincir ağlarına gider.

  Şanslıyız ki modern blok zincirlerdeki ücretler, eski blok zincirlerin (Bitcoin ve Ethereum gibi) ücretlerinden daha düşüktür. Paxful, kullanıcılara masraflardan tasarruf etme olanağı sunmak için elinden geleni yapar.

  Paxful hangi USDT'yi destekler?

  USDT (Tether USD) için Paxful Cüzdanınızdan iki gönderi seçeneğine imkan sunmaktayız: Ethereum (ERC-20 USDT) ve Tron (TRC-20 USDT).

  Tron USDT gönderme ile ilgili ücretler nelerdir?

  Paxful Cüzdanınızdan Tron bazlı USDT gönderdiğinizde ağ ücreti $0 olur. Ancak Paxful Cüzdan ücretini ödemeniz gerekecektir. Ücretlerimizle ilgili daha fazla bilgi için bu makaleye göz atın.  

  Cüzdanım / borsam hangi ağı kabul eder? 

  Tipik olarak bunu, cüzdanınızdaki 'Gönderi al' veya 'Yatır' ekranından görebilirsiniz. Ethereum (ERC20) USDT veya Tron (TRC20) USDT seçeneklerini bulun. Tarafınıza bir yatırma adresi verilmişse, bunun Ethereum adresi olduğunu kolayca başlangıcındaki '0x' ile anlayabilir, Tron adreslerini ise başlangıcındaki büyük 'T' ile tanıyabilirsiniz.

  Not: Cüzdanınızın/borsanızın USDT transferlerini desteklediğinden emin olun. Lütfen ASLA ICO adreslerine veya USDT kabul etmek üzere tasarlanmamış olan hizmetlere para çekmeyin.

  Peki bir başka Paxful kullanıcısına USDT göndermek istersem?

  Bir başka Paxful Cüzdanına halen daha bir Paxful kullanıcı adı veya cüzdan adresi kullanarak fonlar gönderebilirsiniz. Dahili gönderiler için herhangi bir ağ ücreti yoktur (her ay 1000 USD kıymetinde ücretsiz dahili gönderi hakkınız olur).

  Fonları kendi cüzdanıma çekmek istiyorum, hangi yazılımı kullanmalıyım?

  Fonlarınız Paxful Cüzdanında güvendedir, ama USDT'nizi kendi cüzdanınızda tutmak istiyorsanız, masa üstü veya mobil cihazınız için gereken yazılımı buradan bulabilirsiniz:

  Ethereum Cüzdanları - https://ethereum.org/en/wallets/ 

  Tron Cüzdanları - https://tron.network/wallet 

  İşlemim neden gerçekleşmiyor?

  Adresi doğru şekilde kopyaladığınızdan emin olun. Adreslerin büyük harf küçük harf duyarlı olduğunu aklınızda bulundurun. Ayrıca adreslerinizin ya Ethereum USDT (‘0x’ ile başlayan) veya Tron USDT (‘T’ ile başlayan) olduğundan emin olun. 

  Halen daha sorunlarla karşılaşmanız durumunda, destek ekibimizle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Lightning

 • Lightning

  Lightning Nedir?

  Lightning Ağı, Bitcoin ağının üzerine kurulmuş olan ve kullanıcıların düşük ücretlerle saniyeler içerisinde BTC göndermelerine imkan sağlayan bir sistemdir.

  Paxful'da Lightning üzerinden BTC gönderirken veya alırken Paxful BTC Cüzdanınız kullanılacaktır ve bu BTC'yi platformda zaten yapmakta olduğunuz her şeyi yapmak için kullanabilirsiniz.

  Not: Lightning ağı yalnızca Paxful'un web sürümünde mevcuttur ama bunu mobil uygulamaya da kısa zamanda getirmek için çalışmalara devam ediyoruz!

  Lightning ne için kullanılır?

  Lightning, pek çok BTC cüzdanı ve borsası tarafından desteklenmektedir ve genellikle küçük miktarlarda BTC göndermek için kullanılır (aynı zamanda mikro ödemeler olarak da bilinir).

  Lightning Ağını Kullanarak Paxful'da Nasıl BTC gönderirim?

  1. İlk olarak, bir Lightning faturasına ihtiyacınız olacaktır—bunu, BTC göndermekte olduğunuz cüzdandan oluşturabilirsiniz veya cüzdan sahibi bunu sizin için oluşturabilir. Bu uygulamanın veya borsanın Lightning işlemlerini desteklediğinden emin olun.
  2. Paxful Cüzdanınızın Lightning sekmesine ilerleyin.
  3. Gönder seçeneğini seçin.
  4. Almış olduğunuz faturayı yapıştırın veya QR kare kodunu taratın.
  5. Göndermekte olduğunuz tutarı doğrulayın ve Öde seçeneğine tıklayın. 
  6. İşleminiz saniyeler içerisinde işlenecektir. Lütfen Lightning Ağında yapılan işlemlerin geri alınamadığını unutmayın.

  Lightning Ağını Kullanarak Paxful'da Nasıl BTC Gönderisi Alırım?

  1. Paxful Cüzdanınızın Lightning sekmesine ilerleyin.
  2. Gönderi Al seçeneğine tıklayın ve almak isteyeceğiniz tutarı girin.
  3. Ödemeyi almak istediğiniz cüzdana faturayı gönderin veya QR kare kodunu tarayın.
  4. İşlem başlatıldığında BTC'nizi saniyeler içerisinde alırsınız—doğrulamaları beklemeniz gerekmez, tüm işlemler kesinleşmiş haldedir.

  Lightning ile ilişkili ücretler nelerdir?

  Paxful üzerinden Lightning Ağını kullanarak BTC gönderdiğinizde, göndermekte olduğunuz BTC'nin %1'i ücret kesintisi olarak yansıtılacaktır. Paxful, Lightning üzerinden BTC alma ile ilgili herhangi bir ücret uygulamaz.

  Lightning işlemimden fonlar nereye gitti?

  Bir Lightning işleminden fonlar alırsanız, bunlar Paxful BTC Cüzdanı bakiyenize eklenecektir. Paxful Cüzdanınızı kullanarak fonları göndermek veya almak için Lightning Ağını her kullandığınızda BTC cüzdanınız kullanılacaktır.

Kripto Para Dönüştürme

Kripto Para Dönüştürme

 • Bankaya Transfer Nedir? Nasıl kullanırım?

  Bankaya Transfer Etmek nedir?

  Bankaya Transfer, Bitcoin'i ZAR'a (Güney Afrika Randı) dönüştürmenize ve dönüştürülmüş para birimini banka hesabınıza iletmenize izin veren bir Paxful ürünüdür. 

  Bu işlev, kullanıcıların dijital para birimlerine daha iyi erişim sahibi olmasına imkan sağlar ve kullanıcıların kripto ihtiyaçlarını günlük hayatlarına sorunsuz bir şekilde entegre etmesine daha ileri seviyede yardımcı olur. 

  Bu nasıl çalışır?  

  Kriptonuzu hesabınıza transfer etmek beş kolay adımda gerçekleştirilebilir. Bu işlevi nasıl kullanabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin. 

   1. Paxful ana sayfasından başlayın ve Cüzdanınıza gidin

    Transfer_to_Bank_KB_Step_1.png
   2. Cüzdanınız içerisinden Bankaya Transfer Et 

    Transfer_to_Bank_KB_Step_2.png
    sekmesine tıklayın
   3. Sonrasında banka hesabınıza ne kadar kripto para dönüştürüp göndermek istediğinize karar verin. Ayrıca ne kadar ZAR alacağınızı da görebileceksiniz.

    Transfer_to_Bank_KB_Step_3.png

    Not:

    Her bir transferde 60 ZAR sabit bir ücret olduğunu aklınızda tutun.

   4. Tutarı onaylamanız sonrasında aşağıdaki bilgileri girmeniz gerekecektir: 
    - Adınız soyadınız
    - Bankanızın adı
    - Hesap numaranız
    - Şube kodunuz


    Transfer_to_Bank_KB_Step_4_.png

   5. Banka hesabınıza transfer etmek istediğiniz ZAR tutarını tekrar incelemeniz istenecek.
    Transfer_to_Bank_KB_Step_5.png

    Not:

    Güvenlik amaçları dolayısıyla bir 2FA (iki adımlı doğrulama) kodu girmeniz istenecek. 2FA (iki adımlı doğrulama)'nın düzgün bir şekilde kurulduğundan emin olmak için yardım merkezi makalemizi ziyaret edin.

   6. Hepsi bu! Tutarı başarılı bir şekilde iletmeniz sonrasında aşağıdaki doğrulama sayfasını göreceksiniz.

    Transfer_to_Bank_Step_6.png

  Not:

  Transferler 10:00am - 11:00am SAST ve 3:00pm - 4:00pm SAST arasında işlenir. 4:00pm sonrasında yapılan yatırma işlemleri bir sonraki gün işlenir. Bu saatler arasında bir işlem gönderirseniz ve bunu Paxful üzerinde gönderilmiş olarak görürseniz, destek ekibimize ulaşmanızı tavsiye ederiz. 

  Gönderilmiş bir işlemin nasıl görüneceği ile ilgili bir resim aşağıda gösterilmiştir: Transfer_to_Bank_Step_6_note.png

 • Ethereum Dönüştürme SSS'ları

  ETH'nizi platform üzerinde herhangi bir kripto paraya doğrudan Paxful Cüzdanınız içerisinden dönüştürebilirsiniz. ETH'nizi dönüştürme ile ilgili sık sorulan bazı sorular şunlardır:

  Dönüştürebileceğim minimum ETH miktarı nedir?

  ETH'den BTC'ye: 0,0001 BTC eşdeğeri
  ETH'den USDT'ye: 5 USDT

  ETH dönüştürme ile ilgili ücretler nelerdir?
  Ücretlerin tam bir listesine buradan göz atabilirsiniz.
  Dönüştürme işlemim başarısız oldu. Ne yapmalıyım?

  Bazı dönüştürme işlemleri birkaç saniye sonra gerçekleşir, bu yüzden biraz bekleyin! Dönüştürme işleminiz başarılı olduğunda size bildirmek için bir yeşil sembol gösterilir. Dönüştürme işleminizin başarısız olması halinde, birkaç dakika içerisinde fonlarınız, hesabınıza geri dönecektir. Fonlar geri döndükten sonra dönüştürme işlemini tekrar deneyebilirsiniz. 

  Dönüştürme işlemim başarılı olmadı ve dönüştürme için ayrılmış fonlar kaybolmuş gibi görünmekte. Ne yapmalıyım?
  Dönüştürme işleminiz ile ilişkili işlem kimliğini bize bildirin, destek ekibimiz bu duruma bir göz atsın.
 • Bitcoin Dönüştürme SSS'ları

  BTC'nizi platform üzerinde herhangi bir kripto paraya doğrudan Paxful Cüzdanınız içerisinden dönüştürebilirsiniz. BTC'nizi dönüştürme ile ilgili sık sorulan bazı sorular şunlardır:

  BTC dönüştürme için ücretler nelerdir?
  Ücretlerin tam bir listesi için bu makaleye göz atın. 
  Dönüştürebileceğim minimum BTC tutarı nedir?
  BTC'den USDT'ye: 1 USDT eşdeğeri 
  BTC'den ETH'ye: 0,0001 BTC
  Dönüştürme işlemim başarısız oldu. Ne yapmalıyım?
  Bazı dönüştürme işlemleri birkaç saniye sonra gerçekleşir, bu yüzden biraz bekleyin! Dönüştürme işleminiz başarılı olduğunda size bildirmek için bir yeşil sembol gösterilir. Dönüştürme işleminizin başarısız olması halinde, birkaç dakika içerisinde fonlarınız, hesabınıza geri dönecektir. Fonlar geri döndükten sonra dönüştürme işlemini tekrar deneyebilirsiniz. 
  Dönüştürme işlemim başarılı olmadı ve dönüştürme için ayrılmış fonlar kaybolmuş gibi görünmekte. Ne yapmalıyım?
  Lütfen dönüştürme işleminiz ile ilişkili işlem kimliğini bize bildirin, destek ekibimiz bu duruma bir göz atsın.

   

 • Tether Dönüştürme SSS'ları

  USDT'nizi platform üzerinde herhangi bir kripto paraya doğrudan Paxful Cüzdanınız içerisinden dönüştürebilirsiniz. USDT'nizi dönüştürme ile ilgili sık sorulan bazı sorular şunlardır:

  USDT'mi neden farklı bir kripto paraya dönüştürmek isteyeyim ki?
  Bitcoin'i Tether'e dönüştürmek, fonlarınızı bir stablecoin formunda depolamanıza imkan sağlar ve bu da Bitcoin fiyatındaki piyasa dalgalılığı ve dalgalanmalarının etkilerini ortadan kaldırmanıza yardımcı olur.
  USDT dönüştürme için ücretler nelerdir?
  Ücretlerin tam bir listesi için bu makaleye göz atın. 
  Dönüştürebileceğim minimum USDT tutarı nedir?
  USDT'den BTC'ye: 1 USDT
  USDT'den ETH'ye: 5 USDT
  Dönüştürme işlemim başarısız oldu. Ne yapmalıyım?
  Bazı dönüştürme işlemleri birkaç saniye sonra gerçekleşir, bu yüzden biraz bekleyin! Dönüştürme işleminiz başarılı olduğunda size bildirmek için bir yeşil sembol gösterilir. Dönüştürme işleminizin başarısız olması halinde, birkaç dakika içerisinde fonlarınız, hesabınıza geri dönecektir. Fonlar geri döndükten sonra dönüştürme işlemini tekrar deneyebilirsiniz. 
  Dönüştürme işlemim başarılı olmadı ve dönüştürme için ayrılmış fonlar kaybolmuş gibi görünmekte. Ne yapmalıyım?
  Lütfen dönüştürme işleminiz ile ilişkili işlem kimliğini bize bildirin, destek ekibimiz bu duruma bir göz atsın.

   

Ödül Programı

Ödül Programı

 • Ödül Programı SSS'ları

  Paxful Ödül Programının iki kısmı bulunur: Yatırımcı Programı ve Girişimcilik Programı. Bu programların her birisinin farklı faydaları ve doğrulanması gereken farklı gereklilikleri vardır. 

  Paxful Ödül Programının bileşenlerinin açıklaması şu şekildedir:

  Faydalar

  Programlarımızın her birisinin farklı faydalara sahip farklı seviyeleri mevcuttur. 

  Yatırımcı Programı

  Deneyimli Yatırımcı

  • Profilinizde rozet
  • Yeni özellikleri ilk deneyen olma imkanı
  • Öne çıkan teklifler
  • Satış teklifi tanıtımı
  • Anında itirazlar
  • Hediye kartı işlemlerinde teminat gerekmemesi
  • Öncelikli destek

  Uzman Yatırımcı

  • Profilinizde rozet
  • Yeni özellikleri ilk deneyen olma imkanı
  • Öne çıkan teklifler
  • Satış teklifi tanıtımı
  • Anında itirazlar
  • Hediye kartı işlemlerinde teminat gerekmemesi
  • Öncelikli destek
  • Özel hesap yöneticisi
  • Özel belirlenmiş ücretler

  Girişimcilik Programı

  Girişimci

  • Her bir getirdiğiniz kişi için 5 USD kıymetinde BTC
  • Satış Ortaklığı kazançları
  • Öncelikli destek
  • Profilinizde rozet
  • Özel kampanyalar
  • Paxful markalı tanıtım ürünleri

  Temsilci

  • Her bir getirdiğiniz kişi için 5 USD kıymetinde BTC
  • Satış ortaklığı kazançları
  • Öncelikli destek
  • Profilinizde rozet
  • Özel kampanyalar
  • Paxful markalı tanıtım ürünleri
  • Özel hesap yöneticisi
  • Yeni özellikleri ilk deneyen olma imkanı

  İş Ortağı

  • Her bir getirdiğiniz kişi için 5 USD kıymetinde BTC
  • Satış ortaklığı kazançları
  • Öncelikli destek
  • Profilinizde rozet
  • Özel kampanyalar
  • Paxful markalı tanıtım ürünleri
  • Özel hesap yöneticisi
  • Yeni özellikleri ilk deneyen olma imkanı
  • Her ay 150 USD kıymetinde BTC kazanç

  Gereklilikler

  Girişimcilik Programı

  Girişimcilik Programının bir parçası olmak isterseniz şunları yapmanız gerekir:

  • Paxful hesabınızın tam olarak doğrulanmış olması
  • Başvuru doldurmuş olmak

  Yatırımcı Programı

  Yatırımcı Programına katılmayla ilgileniyorsanız, şu gereklilikleri karşıladığınızda otomatik olarak kaydınız yapılır:

  Deneyimli Yatırımcı

  • Hizmet Koşullarımızı takip etmek
  • En az 90 boyunca bir hesaba sahip olmak
  • Kimlik ve adres belgesinin doğrulanmış olması
  • İyi bir davranış skoru*
  • Her 90 günde bir 250 alım satım

  Uzman Yatırımcı

  • Hizmet Koşullarımızı takip etmek
  • En az 90 boyunca bir hesaba sahip olmak
  • Kimlik ve adres belgesinin doğrulanmış olması
  • İyi bir davranış skoru*
  • Her 90 günde bir 1,000 alım satım

  *Paxful, dürüst alım satımı, uygun şekilde hızlı serbest bırakmayı, işlemi Paxful üzerinde tutmayı, vb. dürüst davranış olarak değerlendirir Alım satım platformunda nelerin kabul edilebilir davranış olduğu ile ilgili daha fazla bilgi için Hizmet Koşullarımıza göz atabilirsiniz.

  Her iki programa da katılabilir miyim?

  Evet! Hem Yatırımcı Programına, hem de Girişimcilik Programına aynı anda dahil olabilirsiniz.

  Yatırımcı Programı hakkında daha fazla bilgiyi buradan, Girişimcilik Programı hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

  İlerlememin kaydını nasıl tutabilirim?

  İlerlemenizi, Klasik Panelinizde yer alan İlerleme Çubuğundan takip edebilirsiniz. İlerleme Çubuğu, tüm alım satım aktivitelerinizi ve bir sonraki Girişimci Programı veya Yatırımcı Programı seviyesine ilerlemeniz için neler yapmanız gerektiğini gösterir.

Mobil Cüzdan

Mobil Cüzdan

 • Paxful Mobil Cüzdan

  Paxful Mobil Cüzdan, hem Android hem de iOS içindir. Paxful Cüzdan Uygulaması, kriptoyu kendi kişisel kripto para birimi cüzdanınızla göndermeyi, almayı ve saklamayı kolaylaştırır. Kripto Cüzdan Uygulaması, aynı zamanda dünyanın en büyük kişiler arası kripto para platformalarından biri olan Paxful'un en iyi yardımcı aracıdır.

  Paxful cüzdanı kullanın:

  • İstediğiniz zaman ve istediğiniz yerde işlem yapmanıza olanak tanıyan kendi özel kripto para birimi cüzdanınıza kripto para gönderin ve alın.
  • Zor kazandığınız kripto paranızı güvenle saklayın ve gerçek zamanlı olarak bakiyenizi kontrol edin.
  • Açık işlemlerinizi Paxful'dan takip edin böylece kripto para alıp satarken son işlemlerinizin o anki durumunu öğrenin.
  • Kripto para cüzdan adresinizi veya QR kodunu diğer yatırımcılarla ve arkadaşlarınızla paylaşın.
  • İşlem yaptığınız insanların sizi daha iyi tanımaları için Paxful Cüzdan profilinizi kişiselleştirin.
  • İstediğiniz şekilde güncellenmiş kripto-geleneksel para dönüşüm kurlarını alın. 

  Peki, kripto paranızı daha etkili, daha akıllı ve daha hızlı bir şekilde gönderme, almak ve saklamak için hazır mısınız? Paxful'un gücünü avucunuza almak için şimdi Paxful Cüzdanı'nı Google Play Store veya App Store'dan indirin!

   

 • Mobil Uygulama: Sorunlar ve Çözümler
  Temel Sorun Giderme İçin Adımlar Nelerdir?
  Şunu yapmak, Paxful uygulaması ile ilgili muhtemel sorunların büyük bir kısmı için bir çözüm teşkil etmektedir:
  • Uygulamanızı kapatıp tekrar açın.
  • İnternet'e bağlı olduğunuzdan emin olun (doğrulamak için bir hız testi gerçekleştirin). 
  • Uygulamanın en son sürümünün yüklü olduğundan emin olun. Lütfen uygulamayı Google Play Store içerisinden veya App Store içerisinden açın ve varsa güncellemeleri yükleyin.
  Parmak İzi Nasıl Ayarlanır?
  Parmak izi, Güvenlik bölümündeki Hesap sekmesinden etkinleştirilebilir:
  • Öncelikle, cihazdan iOS parmak izi seçeneği etkinleştirilmelidir. Parmak izi tanıma özelliği 3 defadan fazla başarısız olursa - bir pin kodu girmeniz gerekecektir.
  • Android cihazlar parmak izi seçeneğini desteklemeli ve cihaz ayarlarından etkinleştirilmelidir. Standart olarak deneme girişimi için sınırlama yoktur. Parmak izi taraması çalışmıyorsa, pencereyi kapatın ve bunun yerine bir pin kodu kullanın.
  Oturum Açma Sorunu Nasıl Çözülür?
  Oturum açma sorunları:
  • Şifreyi görmek için her şifre alanında bir seçenek vardır. Lütfen şifreyi doğru olarak girip girmediğinizi kontrol edin.
  • Bazı sorunlar, uygulamanın daha eski bir sürümünü kullanmanız nedeniyle olabilir. Sistem, zaman zaman sizi uygulamanın en son sürümüne güncellemeye zorlar, ancak bu yine de sorunun %100 çözülmesini sağlamaz. Lütfen uygulamayı Google Play Store'da veya Appstore'da açın ve en son sürümü indirin.
  • Kullandığımız Antibot çözümleri, cihazda, ağda, bölgede vb. şüpheli bir etkinlik tespit ederse kullanıcıları engelleyebilir. Önceki tüm adımları takip ettiyseniz, lütfen spesifik durumunuzu incelememiz için bizimle iletişime geçin.
  Kimlik Doğrulaması İle İlgili Problemler Nasıl Çözülür?
  Cihaz kameranıza erişime izin verdiğinizden emin olun. Muhtemel doğrulama sorunları ile ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayın.
  2 Adımlı Doğrulama Sorunları Nasıl Çözülür?
  2 adımlı doğrulama ile ilgili sorunların muhtemel çözümleri ile ilgili daha fazla bilgiyi buradan okuyabilirsiniz.
  Destek İle Nasıl Mı İletişime Geçebilirsiniz?
  Temel sorun giderme adımlarımızı takip etmenizin sonucu başarılı olmadıysa, destek ekibimizle iletişime geçmekte tereddüt etmeyin.

Ortaklık

Paxful Girişimcilik Programı

 • Paxful Girişimcilik Programı SSS'ları

  Paxful Girişimcilik Programı Nedir?

  Paxful Girişimcilik Programı, Paxful tarafından verilen ödüller karşılığında yeni kripto uzmanlarının kendilerini, Paxful ve diğer kripto meraklılarını yer desteği, pazarlama çabaları ve sosyal etkinliklerle desteklemeye adadıkları uluslararası bir girişimcilik programıdır.

  Paxful Girişimcilik Programı, başarıya karşılık değişen üç seviyeye sahiptir ve her bir girişimci için bir büyüme yolculuğu sunmaktadır. Bu üç seviye şu şekildedir:

  • 1. Seviye - Girişimciler
  • 2. Seviye - Temsilciler
  • 3. Seviye -  İş Ortakları

  Girişimciler, her bir seviyenin gerekliliklerini yerine getirdikçe ödüllendirilirler ve bir sonraki seviyeye yükseltilirler.

  Girişimci/Temsilci/İş Ortağı Rozetleri nedir?

  Rozet sahibi olmak, alım satım kredibilitenizi arttırabilir. Rozetler, alım satım platformundaki diğer kullanıcıların arasından öne çıkmanıza yardımcı olur. Alım satım yapmak isteyen yatırımcılar, Paxful Girişimcilik Programı'nın bir parçası olduğunuzu bilir ve sizinle işlem yapmayı tercih eder.

  Paxful Girişimcilik Programı'ndaki farklı seviyeler nedir?

  Paxful Girişimcilik Programının 3 farklı seviyesi mevcuttur. Yüksek performans göstermeniz ve gereklilikleri karşılamanız durumunda, bir sonraki seviyeye yükselebilirsiniz. Her bir seviye için yapmanız gerekenler şunlardır:

  • Paxful Girişimci: Girişimciler, Paxful'u kendi topluluklarına tanıtarak 7 tane doğrulanmış tavsiyeyle gelen kişi getirmelidir ve alım satım hacmini yükseltmelidir. Girişimciler, Paxful'u mümkün olduğunca fazla kripto heveslisine tanıtmalıdır. Bunlar Paxful'da alım satım yapma ile ilgili tam bilgi sahibi olup, gerektiğinde Paxful'u anlatıp paylaşabilecek seviyede olmalıdır.
  • Paxful Temsilcisi: Temsilciler, Paxful üzerinde tamamen doğrulanmış olmalıdır ve en az 20 tavsiyeyle gelen kişi getirmiş olmalıdır. Genellikle, Temsilcilerin sağlıklı bir işlem hacmi olur ve Paxful'u kendi çevrelerine nasıl tanıtmaları gerektiğini bilirler.
  • Paxful İş Ortağı: İş ortakları, Girişimcilik Programının en üst rütbesindedir. İş Ortağı olarak Paxful platformunun deneyimli bir mentör ve uzmanı olmalısınız ve en az 100 tavsiyeyle gelen kişi getirmiş olmanız gerekir. İş ortakları, topluluklarındaki kripto etkileyicileridir ve Paxful'un öne çıkan yönlerini ve farklı yönlerini bilirler.

  Paxful Girişimcisi olmanın avantajları nelerdir?

  1. Seviye - Girişimci
  • Tavsiye bağlantınız veya kodunuzla kayıt yaptırdığınız ve en az bir işlem tamamlamış olan kimliği doğrulanmış her bir tavsiyeyle gelen kişi için 5 USD kıymetinde BTC
  • Tavsiye ile getirme kazançları - Tavsiye ile getirdiğiniz kullanıcıların her Bitcoin alım ve satımından komisyonlar kazanın. Tavsiye programı ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için lütfen https://paxful.com/bitcoin-affiliate-program adresini ziyaret edin
  • Paxful markalı tanıtım ürünleri - Sizin ve sizin getirdiğiniz kişiler için Paxful ürünleri
  • Öncelikli destek - sorularınız ve itirazlarınız hızlı bir şekilde çözümlenecektir
  • Profilinizde rozet - Güvenilir bir alım satımcı olduğunuzu başkalarına göstermek için Paxful profilinizde girişimci rozeti
  • Girişimcilere ve kendilerinin tavsiyesiyle gelen kullanıcılara özel düzenli çekiliş kampanyaları
  • Paxful blog ve Paxful sosyal medya kanallarında öne çıkma imkanı
  • Ek bonuslar - Motivasyonunuzu yüksek tutmak için, yoğun çabalarınız karşılığında ekstra bonuslar
  2. Seviye: Temsilciler
  • Girişimci Faydaları - Temsilciler, tüm Girişimci seviyesi avantajlarına sahip olacaktır
  • Profilinizde rozet - Güvenilir bir alım satımcı olduğunuzu başkalarına göstermek için Paxful profilinizde temsilci rozeti
  • Hesap yönetimi - Tüm sorularınıza cevap verecek özel bir hesap yöneticisi
  • Yeni özellikler ve ürünler - Paxful ürünlerini ve özelliklerini ilk önce deneme fırsatı
  3. Seviye: İş Ortağı
  • Temsilci faydaları - İş ortakları, tüm Temsilci seviyesi avantajlarına sahip olacaktır
  • Profilinizde rozet - Güvenilir bir alım satımcı olduğunuzu başkalarına göstermek için Paxful profilinizde iş ortağı rozeti
  • Paxful'un kendi takdiriyle belirlenecek şekilde, yalnızca tavsiye ile getirilen kişiler, çeyrek dönem boyunca önemli ölçüde bir gelir getirdiğinde ve/veya işlem hacmi önemli ölçüde yüksek olduğunda, her ay $150 kıymetinde BTC:
   • Ya tavsiye ile gelen kişilerin işlem hacmi, çeyrek dönemde ≥ $50.000 olursa
   • Veya çeyrek dönem başına tavsiye ile gelen kişilerden oluşan gelir ≥ $2.000 olursa

  Bir İş Ortağının Paxful'a aktif tavsiye ile gelen kişi getirememesi ve bu tavsiye ile gelen kişilerin yukarıdaki gereklilikleri karşılayamaması halinde satış ortağı her ay $150 kıymetinde BTC kazanmayacaktır.

  Sosyal medyada ne tür içerikler yayınlayabilirim?

  • Paxful'un resmi Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarından retweetleme veya yeniden gönderme gerçekleştirebilirsiniz
  • #paxful ve #PaxfulPeer etiketlerini kullanarak kendi içeriğinizi oluşturabilirsiniz
  • Yeni tavsiye ile gelen kişilerinize paylaşmak için tavsiye bağlantınızı kullanın (bunu tavsiye panelinizde bulabilirsiniz).
  • Girişimcilik programının bir üyesi olarak kendinizi, Paxful'u ve yeni özellik ve güncellemelerini tanıtıp sosyal medya kanallarınızda Paxful'un destekçisi olabilirsiniz
  • Seçilen gönderileriniz, Paxful Girişimcilik Programı hesapları tarafından yeniden paylaşılabilir

  Not: 

  • Girişimcilere, Temsilcilere ve İş Ortaklarına, hazırlanmış başlıklar ve grafik gibi dijital malzemeler sağlanacaktır
  • Gerekmesi/istenmesi durumunda ülkenizde fotoğraf çekme etkinlikleri düzenlenecektir

  Girişimcilik Programı Başvuru Kontrol Listesi:

  Girişimcilik Programının Nasıl Bir Parçası Olabilirim?

  1. Başvuru için gerekli bilgiler ile başvuru formunu buradan doldurun.
  2. Başvurunuzu gönderdikten ve başlangıç taramasını geçtikten sonra, birileri sizinle e-posta yoluyla iletişime gelip 15 dakikalık bir mülakata davet edecektir. Program ve başvurduğunuz rol ile ilgili bilgilerinizi değerlendiririz. Bu süre boyunca deneyimlerinizi ve planlarınızı paylaşabilirsiniz ve bu, sizin bize istediğiniz soruyu sorabilmeniz için fırsatınızdır.
  3. Mülakat sonrasında, başvurunuzu değerlendiririz ve başvurunuzun uygun bulunması halinde, 2 hafta içerisinde sizinle iletişime geçeriz. Mülakatı ve dahili inceleme sürecini geçmeniz sonrasında, resmi olarak bir #PaxfulPeer olursunuz ve işe alma sürecini başlatırız!

  Mülakatın ilgili olduğu sorular:

  • Girişimcilik Programına katılırsam ne tür fırsatlar elde edebilirim? Girişimci olduğumuzda umabileceğimiz aktiviteler nelerdir?
  • Diğer Girişimci arkadaşlarla ve Paxful çalışanlarıyla Telegfam üzerinden konuşmalar yapabileceksiniz.
  • Girişimcilik Programına yardım etmek için kendi fikirlerinizi ve planlarınızı paylaşmakta her zaman özgürsünüz
  • Girişimciler için gerçekleştirdiğimiz özel kampanyalara ve yarışmalara katılabileceksiniz
  • Paxful'un gerçekleştirdiği web seminerlerimize ve etkinliklerimize katılabilir, bunları gerçekleştirebilir veya katılımcı olabilirsiniz

  Müşterinizi Tanıyın doğrulamamı nasıl tamamlarım?

  Müşterinizi Tanıyın doğrulamasının nasıl tamamlanacağı ile ilgili olarak bu videoya göz atabilirsiniz.

  Girişimci olarak katılımımız tamamlandığında eğitim, kılavuzlar, araçlar, eğitim kılavuzları vb. alacak mıyız?

  Paxful Girişimcilik Programının bir parçası olarak aşağıdakileri alacaksınız:

  • Tavsiye paneli içerisinden girişimci topluluğunuzu yönetmek için ihtiyaç duyacağınız araçlar
  • E-posta veya sosyal medya yoluyla paylaşabileceğiniz bir kişisel tavsiye bağlantısı
  • Paxful'a sizin getirdiğiniz kullanıcılara dair istatistikler
  • Kimlik doğrulama statüsüne dayalı olarak kullanıcıların genel görünümü
  • Tavsiye bağlantılarını izleme ve başarılı kampanyaları tespit etme özelliği

  Girişimcilik Programına katılmanın parasal faydaları nelerdir? Girişimciler nasıl ödeme alır?

  Girişimciler, Temsilciler ve İş Ortakları aşağıdakileri kazanır:

  • Tavsiye programı kazançları: Tavsiye ile gelen herhangi birisinin her bir Bitcoin satın alma veya satma işlemi ile komisyonlar kazanın.
   • *Bunlar otomatiktir ve bunları cüzdanınızda anında görebilirsiniz.
  • Her bir yeni tavsiye ile gelen kişi için $5: Sizin için 5$ ve kimlik doğrulamasını tamamlayıp ilk işlemlerini tamamladıklarında getirmiş olduğunuz her kullanıcıya 5$. Paxful'a ne kadar fazla tavsiyeyle gelen kişi getirirseniz, o kadar fazla BTC kazanırsınız!
   • *Ödemeler, bir sonraki ayın ilk haftasında bir defa gerçekleştirilecektir. 
  • Bu şart Paxful'un kendi takdiriyle belirlenecek şekilde, yalnızca tavsiye ile gelen kişiler çeyrek dönem boyunca önemli ölçüde bir gelir getirdiğinde ve/veya işlem hacmi önemli ölçüde yüksek olduğunda İş Ortakları aylık $150 gelir elde edecektir.

  Öğrenci isem Paxful Girişimcisi olabilir miyim?

  Evet, 18 yaş üstü öğrenciler Paxful Girişimcisi olabilirler.

  Nasıl yeni tavsiye ile gelen kişi elde ederim, bunların doğrulanmasını ve işlem yapmaya başlamasını sağlayabilirim?

  • Aday kullanıcılara nasıl alım satım yapabileceklerini gösterin, bunu yüz yüze yapamıyorsanız, çevrim içi şekilde bunlara öğretmeyi deneyin.
  • Tavsiye ile gelen kişileri, ülkeye özel Telegram topluluklarımıza katılma yönünde motive edin. Bu toplulukların tam listesini şuradan görebilirsiniz: https://paxful.com/community. Her birinin 5 USD kazanacağını kendilerine bildirin.
  • Sosyal medyanızı kullanın. Dünyaya bir #PaxfulPeer olduğunuzu söyleyin.

  İlk işlemi, platformu nasıl kullanacağını göstermek üzere tavsiyem ile gelen kişiyle ben gerçekleştirebilir miyim?

  Maalesef hayır, tavsiye ile gelen kişinizin ilk işlemini sizinle yapması, 5 USD kıymetinde BTC almak için gereken şartı sağlamış olmayacaktır. Girişimcilik Programının üyeleri ve bunların tavsiye ile gelen kişileri, tavsiye ile gelen kişilerin kendilerini getiren Girişimcilik Programı üyesinden başka birisi ile ilk işlemini tamamlaması ile birlikte 5 USD kıymetinde BTC alacaktır.

  Daha fazla bilgi için nereye gidebilirim?

  Ana Paxful Girişimcilik Programı sayfamızdan daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca Girişimci hikayelerini ve mülakatlarını, Paxful Blogu sayfasından gözden geçirebilirsiniz.

  Kaç tane tavsiye ile gelen kişimin olabileceği ile ilgili herhangi bir limit var mı?

  İstediğiniz kadar fazla kişiyi davet edebilirsiniz!

  Başvurumun durumunu nasıl kontrol edebilirim?

  Başvuru durumunuzu buradan kontrol edebilirsiniz.  Ayrıca başvurunuz onaylandığında veya reddedildiğinde bir e-posta da alırsınız.
  Peer_Program_Application_Status_Check.png

  Başvurum hakkında bir güncelleme almak için ne kadar beklemem gerekir?

  Bir güncelleme almanız öncesinde genellikle bir veya iki hafta geçecektir.

  Geçerli bir Girişimci olmama ne yardımcı olabilir?

  Aşağıdakiler yardımcı olabilir:

  • Müşterinizi Tanıyın doğrulamalı hale gelin (Kimlik ve adres belgesi doğrulamalı)
  • Paxful platformu hakkında bilgili olun
  • En az 20 başarılı işlem ve birkaç tavsiye ile gelen kişiniz olsun
  • Kripto topluluğu hakkında ve Paxful'un finansal özgürlüğü genişletmesine yardım etme konusunda tutkulu olun.

  Tavsiyem ile gelen kişileri Girişimcilik Programına davet edebilir miyim?

  Evet, tavsiyeniz ile gelen kişilere Girişimcilik Programını tavsiye edebilirsiniz. Girişimcilik Programına bağımsız olarak başvurmalılar ve ilgilenmemiz halinde, bir mülakat ayarlamak için kendileriyle iletişime geçeriz. 

  Yeni bir tavsiye ile gelen kişi getirip bunların ilk işlemini yapmalarını sağladığımda ne kadar kazanırım?

  Sizin için ve ilk işlemlerini tamamladıklarında getirmiş olduğunuz her bir kimlik doğrulaması tamamlanmış kullanıcı için $5 kıymetinde BTC kazanırsınız.

  Tavsiyem ile gelen kişi hesabını bugün oluşturur ve işlemi bir sonraki ay tamamlarsa tavsiyem ile gelen kişi ve ben 5 USD kıymetinde BTC'yi önümüzdeki ay alır mıyız?

  Tavsiye ile gelen kişiler, hesaplarını oluşturdukları ay içerisinde bir işlem tamamlamalı ve kimliklerini doğrulamalıdır.

  $5 kıymetinde BTC tavsiye ücretini ne zaman kazanırım?

  Tavsiyeniz ile gelen kişi ilk işlemini tamamladıktan sonraki ayın ilk haftası içerisinde $5 alırsınız (örn. tavsiyeniz ile gelen kişi kimliği doğrulanmış halde ve tavsiyeniz ile gelen kişi, ilk işlemini Aralık ayında tamamlamış halde ise, Ocak ayının 1'inci haftası 5 USD alırsınız)

  Girişimcilik Programından neden reddedildim?

  Girişimcilik Programından reddedilmenizin birkaç farklı nedeni olabilir:

  • Paxful hesabınız doğrulanmamış olabilir
  • Paxful hesabınızda yeterli aktivite/tavsiye ile gelen kişi yoktur 
  • Başvurunuzda Girişimcilik Programına az ilgi göstermişsinizdir
  • Başvurunuzda sosyal medya hesaplarınıza bağlantıları dahil etmemişsinizdir

Satış Ortaklığı Programı

 • Satış Ortağı Olarak Nasıl Para Kazanırım?

  Bir kullanıcının, sizin benzersiz satış ortaklığı linkinizi kullanarak Paxful'a kayıt yapması halinde, platformda kripto satın aldıkları her seferde standart işlem emaneti ücretinin bir bölümünü kazanırsınız. 

  Standart işlem emaneti ücretimiz, işlem değerinin %1'ine eşittir ve satış ortaklığı programı kazançları, işlem ücretinin %1'in altında olduğu durumlar dışında bu ücret baz alınarak hesaplanır. İşlem emaneti ücretinin %1'in altında olması halinde, satış ortaklığı ücreti, daha düşük olan ücret baz alınarak hesaplanır. 

  Program derecelerine bağlı olarak kazançların nasıl gerçekleşeceği aşağıda açıklanmıştır:

  • 1. Derece: Satış ortağı olarak getirmiş olduğunuz kişilerin Paxful'da her bir kripto alma işlemlerinde standart işlem emaneti ücretinin %50'sini kazanırsınız. 
  • 2. Kademe: Satış ortağınız olan kişilerin getirdiği kişilerin Paxful'da her bir kripto alma işlemlerinde standart işlem emaneti ücretinin %10'unu kazanırsınız.

  Satış ortaklığı programı ile ilgili daha fazla bilgi için bu makaleye göz atabilirsiniz.

 • Paxful Satış Ortaklığı Programı
  Paxful Satış Ortaklığı Programı nedir?
  Paxful Satış Ortaklığı Programı, Paxful satış ortaklığı bağlantılarını arkadaşları ve takipçileri ile paylaşarak ödüllendirilmek isteyen kullanıcılar için harika bir fırsattır.

  Her Paxful kullanıcısının, klasik, tedarikçi ve satış ortaklığı panellerinde bulabileceği bir satış ortaklığı bağlantısı vardır. Satış ortaklığı bağlantınızı kullanarak kaydolan her yeni kullanıcıdan komisyonlar kazanırsınız.  Program, doğrudan satış ortaklarınızdan biri bir "satın alma" işlemi yaptığında, standart emanet ücretinin %50'si ve satış ortaklarınıza bağlı ortakların “satın alma” işlemlerinden ise standart emanet ücretinin %10'u oranında bir komisyon kazanmanıza imkan tanır. Emanet ücreti, satış ortaklığı ücretlerinin %1'den düşük olduğu durumlar hariç, tüm satış ortaklığı ödemelerinde %1 olarak hesaplanır. Emanet ücretinin %1'in altında olması halinde, satış ortaklığı ücreti, daha düşük olan ücret baz alınarak hesaplanır.

  Nasıl Paxful Satış Ortağı olunur?
  Tüm Paxful kullanıcılarının, satış ortaklığı panellerinde kendi satış ortaklığı bağlantıları mevcuttur. Satış ortağı olmak için kayıt yaptırmanıza gerek yoktur, Paxful'a kayıt yaptırır yaptırmaz bu bağlantınızı kullanmaya başlayabilirsiniz
  Paxful Satış Ortaklığı Programı'nda kaç derece var?
  1. Derece: Direkt olarak bağlantınız üzerinden kaydolan satış ortakları, 1. Derece Satış Ortağı olarak kabul edilir.

  2. Derece: 1. Derece satış ortaklarınızın bağlantıları üzerinden kaydolan satış ortakları 2. Derece Satış Ortağı olarak kabul edilir.

  Programın dereceleri için komisyon yapısı nedir?
  Her işlemden emanet ücreti alıyoruz. 1. Derece veya 2. Derece satış ortaklarınızdan biri, Paxful'daki bir işlemi başarıyla tamamladığında, standart emanet ücreti (%1) üzerinden siz de komisyon kazanırsınız. Komisyon yapısı aşağıdaki gibidir:

  1. Derece: Bu kullanıcı tarafından başarılı şekilde tamamlanan "alış" işlemleri için standart emanet ücretimizin %50'sini alırsınız.

  2. Derece: Bu kullanıcı tarafından başarılı bir şekilde tamamlanan "alış" işlemleri için standart emanet ücretimizin %10'unu alırsınız. 

   Not: Satış ortaklığı ücretinin %1'in altında olduğu durumlar dışında emanet ücreti, tüm satış ortaklığı ödemelerinde %1 olarak alınır. Emanet ücretinin %1'in altında olması halinde, satış ortaklığı ücreti, bu daha düşük olan ücret baz alınarak hesaplanır.

  Satış Ortaklığı bağlantımı nerede bulabilirim?
  Kazançlarınızı klasik panelinizden, tedarikçi panelinizden ve satış ortaklığı panelinizden görüntüleyebilirsiniz.
  Satış ortaklığı bağlantıma ziyaretçi trafiği çekmek için en iyi içerik ve reklam kaynakları nelerdir?
  Blogunuz, web siteniz, Google Ads, Yandex. Direct, Yahoo/Bing Ads, mobil reklam ağları, YouTube kanalları ve diğer büyük eğlence ve finans platformları da dahil olmak üzere size avantaj sağlayabilecek çok sayıda farklı kaynak vardır.

  Sosyal medya da, satış ortaklığı bağlantınızı tanıtmanın harika bir yoludur. Yaptığınız tüm farklı tanıtımlar için bir takip kimliğini kullanmak iyi bir fikirdir, böylece sizin için en iyi olanları gözlemleyerek öğrenebilirsiniz.

  Tavsiye sistemine dahil edebileceğim kullanıcıları bulmak için hangi ülkeleri hedeflemeliyim?
  Paxful, size dünya çapında avantajlar sağlar ve İnternet erişimi olan her yerde sanal olarak kullanılabilir, bu nedenle hangi pazarları hedef almak istediğiniz size bağlıdır - yerel, bölgesel, ulusal veya başka türlü! Halihazırda kullanıcılarımızın büyük çoğunluğu ABD’den olsa da Afrika ve Asya bölgeleri, en hızlı büyüyen pazarlarımız.
  Satış ortaklığı kazançları
  Ne zaman ödeme alırım?

  Genelde kazancınız, üyelerinizin işlemlerinin tamamlanmasından hemen sonra satış ortaklığı cüzdanınıza yatırılır. Satış Ortaklığı Cüzdan bakiyeniz 10$'a ulaştığında, Bitcoin bakiyenizi satış ortaklığı cüzdanınızdan Paxful cüzdanınıza aktarabilirsiniz.

  Satış Ortaklığı Cüzdanınızın Bitcoin bakiyesi toplamda 300$ değerine ulaştığında, kimlik bilgilerinizi göndermeniz ve adres doğrulaması yapmanız gerekir.

  Profesyonel İpucu: Bitcoin birikimlerinizi ek kazanç elde etmek için platformumuzdan satabilirsiniz!

  Satış ortaklığı kazançlarımı nereden görebilirim?

  Kazançlarınızı tedarikçi panelinizden ve satış ortaklığı panelinizden görüntüleyebilirsiniz.

  Özelleştirilmiş takip kimliklerimi nereden görüntüleyebilirim?
  Takip Kimliklerinizi satış ortaklığı paneliniz üzerinden görüntüleyebilirsiniz.
  Nelere izin verilmez?
  • Herhangi bir şekilde Paxful Satış Ortaklığı Programı'ndan yararlanarak Paxful platformundaki mevcut alım-satım işlemlerini yönlendirmek için yeni hesaplar oluşturmak. Sadece bir tane hesabınız olmasına izin verilir.
   Yönlendirme tavsiyelerinde bulunulacak kişileri çekmek için herhangi bir türde spam kullanmak.
  • Kendi alan adınızdan şirket alan adına yeniden yönlendirme (iletme) yapmak.
  • Markalı sorgular için reklam satın alma: Paxful, paxful.com veya türevlerinden herhangi biri veya bu terimlerin yanlış yazılmış sürümler için
  • Daha fazla müşteri çekmek için yanlış bilgi yayınlamak veya müşterileri herhangi bir şekilde yanıltmak
  • Paxful markasını tanıtmak ve reklamlardaki diğer markalarla karşılaştırmak için diğer rakip şirketlerin markalı sorgularını kullanmak ya da diğer markaları haksız surette kötü göstermek
  • Paxful Satış Ortaklığı Programı'nda kâr sağlamak için herhangi bir şekilde dolandırıcılık yapmak
  • Ücret veya bazı diğer teşvikler karşılığında, tavsiye edilen kullanıcılara satış ortaklığı bağlantınızı kullanarak kayıt olma fırsatı sunmak
  • Daha fazla bilgi için lütfen Satış Ortaklığı Hizmet Koşullarımıza göz atın.
  Satış Ortaklığı Panelindeki istatistikler ne sıklıkta güncelleniyor?
  Satış Ortaklığı Panelinizdeki istatistikler neredeyse gerçek zamanlı olarak güncellenir.
  Paxful’a benim satış ortaklığı bağlantımı kullanmadan kayıt olan kullanıcılardan bir komisyon kazanabilir miyim?
  Satış ortaklığı komisyonları sadece benzersiz satış ortaklığı linkiniz üzerinden kayıt olan kullanıcılardan kazanılabilir.
  Takip edebilme amacıyla özel satış ortaklığı linkleri oluşturabilir miyim?
  Evet. Panelinizde, "Takip Kimliği" bölümünden benzersiz izlenebilir bağlantılar oluşturabilirsiniz.
  Neden bazı satış ortaklarım onlarca alışveriş yapıyor da diğerleri tek bir işlem yapmadan sadece kaydoluyor?
  Farklı kullanıcıların farklı ihtiyaçları vardır. Bazıları ilk bitcoin satın alımlarını Paxful'da yapmak ve aldıkları bitcoini aylarca hatta yıllarca tutmak isteyebilir iken, diğerleri bitcoin almak veya satmak için platformu kullanmaya devam edecektir. Kullanıcılarınızın aktiflik düzeyi, onları yönlendirmek için oluşturduğunuz içeriğe ve kimi hedeflediğinize de bağlı olarak değişebilir.
  Bitcoin ile ilgili bir sosyal medya kanalım var ve takipçilerim bitcoin alımı veya satışı ile ilgileniyorlar. Paxful'u bunu yapmanın bir yolu olarak mı tavsiye etmeli miyim?
  Kesinlikle! Paxful, dünyanın herhangi bir yerinden, herhangi bir zamanda kripto para satın almak veya satmak için en kolay yollardan biridir. Takipçileriniz satış ortaklığı bağlantınızı kullanarak kayıt olabilir ve dakikalar içinde kripto satın almaya veya satmaya başlayabilir! Platformumuzdan kripto para alım satımı için Yardım Merkezimizin “Kripto Para Nasıl Alınır ve Satılır" bölümüne göz atabilirsiniz. Kripto para alma ve satma konusunda daha fazla bilgi için lütfen Hizmet Koşullarımıza göz atın.

Paxful Bitcoin Kiosku

Paxful Bitcoin Kiosku

 • Paxful Bitcoin Kiosku
  Paxful sanal kiosk nedir?
  Sanal kiosk, adım adım bir proses yardımıyla kişiden kişiye olacak şekilde bitcoin satın almanıza izin veren özel bir arayüzdür.
  Kioskumu ne kadar hızlı kurabilirim?
  Bu basit ve 3 adımlı bir süreç olup, dakikalar içerisinde bunu kurulu hale getirebilirsiniz.
  Bu, müşterilerim için ne kadar güvenli?
  Müşterileriniz, Paxful'da kendileri için söz konusu olacak aynı güvenlik özelliklerinin rahatını sürecektir. 
  Farklı yapılandırma seçenekleri nelerdir?
  Bu widget, tüm teklifleri, belirli ödeme metodundaki teklifleri veya belirli bir teklifi gösterecek şekilde yapılandırılabilir. Kiosk, bitcoinin alıcıya veya dıştaki herhangi bir harici BTC adresine yatırılmasını sağlayacak şekilde yapılandırılabilir.
  Hangi coğrafyaları destekler?
  Kiosk, ana platformumuz için söz konusu olduğu gibi küresel olarak OFAC ülkeleri dışındaki tüm müşterilere hizmet vermektedir. Tüm önemli ülkelerde ve ulusal para birimlerinde güçlü kullanıcı tabanımız söz konusudur.
  Bir kiosk için nasıl kaydolabilirim?
  Paxful.com üzerinden bir hesap oluşturun ve sonrasında bir kurumsal Müşterinizi Tanıyın formu doldurun.
  İzin verilen maksimum ve minimum ödeme tutarları nedir?
  En az işlem tutarı 10 dolardır (bu tutar diğer para birimleri için geçerlidir). Satın alma hacmi için doğrudan bir sınırlama yoktur, fakat büyük meblağlar için tedarikçi, ek Müşterinizi Tanıyın prosedürleri talep edebilir.
  Müşterimin bitcoini nereye gönderilir?
  Müşterinizin bitcoini, sizin tarafınızdan tutulan bir çoklu cüzdana veya sizin platformunuz üzerindeki kendi benzersiz cüzdan adreslerine gönderilebilir.
  Kiosk, geri ödeme riskini nasıl ele alıyor?
  Geri ödeme riski, Paxful platformu üzerindeki satıcılar tarafından karşılanır. Müşterinizin bitcoini tarafınıza gönderildiğinde, işiniz için herhangi bir geri ödeme riski söz konusu değildir.
  Kazançlarımı nasıl takip edebilirim?
  Başarıyla tamamlanan her işlemin sonrasında, kazançlarınızı Kiosk Paneli üzerinden takip edebilirsiniz. Her başarılı işlem sonrasında bir e-posta alacaksınız ve Kiosk bakiyeniz artacak.
  Ne sıklıkla ödeme alacağım?
  Yapılan her işlemden gerçek zamanlı olarak bir ücret alırsınız. Bu ücret doğrudan Kiosk bakiyenize eklenecektir.
  Kontrolün ne kadarı bende olacak? Ziyaretçilerimin sitemden ayrılması söz konusu olacak mı?
  Kiosk bağlantısı, yeni bir sekmede VEYA veya bir iframe içinde açılacak şekilde yapılandırılabilir. Bağlantıyı, iframe içine gömerek doğrudan sayfanıza ekleyebilirsiniz ve bu sayede ziyaretçileriniz hiçbir zaman sayfanızdan ayrılmaz. Sürecin bir parçası olarak, alıcıların Paxful kullanıcısı olarak kaydolmaları gerekecektir.
  Tarafıma para nasıl ödenir?
  Kazançlarınız bitcoin olarak Kiosk hesabınızda saklanır. Bitcoin alıcılarına bir ücret karşılığında Paxful üzerinden bitcoin satarak daha fazlasını da kazanabilirsiniz!
  Bir itirazın söz konusu olması durumunda ne olur?
  Geniş ve iyi eğitimli 100'ün üzerinde kişiden oluşan bir ekibimiz vardır. Bunlar moderatör ve itiraz çözümleyici olarak 7/24 çalışır.
  Ne kadar esnek? Sadece belirli para birimlerine ayarlayabilir miyim?
  Bir başlangıç para birimi belirleyebileceksiniz. Para birimi, siz bir seçim yapmasanız da ziyaretçinin konumuna uygun olarak %99 oranda doğrulukla otomatik olarak belirlenecektir.
  Ben bir Paxful tedarikçisiyim, bunu doğrudan web sitem üzerinden tekliflerime yönlendiren bir ödeme seçeneği olarak kullanabilir miyim?
  Evet! Paxful ödeme noktası, kanıt olarak teklif kimliğinizi iletmeniz durumunda sadece sizin tekliflerinizi gösterecek şekilde kolayca ayarlanabilir ve sadece özel teklifleriniz gösterilir. Ödeme noktası, temel olarak siteniz için bir emanet eklentisi olarak hizmet verecek ve müşterileriniz hiçbir şekilde web sitenizi terk ettiklerini düşünmeyeceklerdir. Widget'i nasıl özelleştirebileceğinizi anlatan geliştirici dokümanlarımıza göz atın.
  Kioskun görünümünü ve stilini özelleştirebilir miyim?
  Evet. Rengi istediğiniz şekilde değiştirebilir ve kendi marka bilgilerinizi de buna yerleştirebilirsiniz.
  Ne kadar para kazanmayı beklemeliyim ve bunu nasıl bilebilirim?
  Ne kadar kazanacağınız, sitenizin aldığı ziyaretçi trafiği türüne ve ne kadar satın alım yapıldığına bağlıdır.
  Müşterinizi Tanıyın prosesiniz nedir? Bu, bizim için özelleştirilebilir mi?
  Üçüncü taraf yazılımı olan Jumio'yu baz alan amaca uygunlaştırılabilir ve kişiselleştirilebilir bir Müşterinizi Tanıyın sistemimiz vardır. Müşterinizi Tanıyın işlemini tamamlayacak kullanıcıların kimlik, öz çekim ve Adres Doğrulama Belgesi gerekir. Müşterinizi Tanıyın sistemi için işlem hacmi ve coğrafi konuma bağlı olarak kademeli yapılar mevcuttur.

   

  Yeni bir bitcoin startup'ı sahibiyim ve kullanıcılarımın bitcoin'e ihtiyacı oluyor. Bunu, kullanıcılarımın bitcoin satın alabileceği bir araç olarak kullanabilir miyim?
  Evet. Paxful'un Kiosku sizin için ideal çözüm olacaktır. Kioskumuzun sizin borsanızda kurulumunun yapılması sonrasında, müşterileriniz için hızlı ve kolay bir itibari para birimi ödeme metodu (on-ramp) sunmuş olursunuz.
 • Sanal Kiosk ile Bitcoin satın alma

  Paxful, en önde gelen kişiler arası bitcoin piyasası olup, dünyanın her köşesine finansal özgürlük iletmektedir. Kioskumuz, bu özgürlüğü dijital para birimi borsalarına açarak müşterilerinin kendi hesaplarını bitcoin ile fonlamalarına yardımcı olur. Daha fazlası var mı? Paxful'a getirdiğiniz yeni müşterileriniz tarafından gerçekleştirilen tüm satın almalardan otomatik olarak satış ortaklığı geliri elde edersiniz.

  Bitcocin kiosku sayfamıza gidin ve her şeyin nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı olması için Eylem sırasında gör seçeneğine tıklayarak hızlı ve etkileşimli bir kılavuza göz atın. Bunun sayesinde hızla adapte olursunuz.

Paxful Pay

Paxful Pay

 • Paxful Pay - Alıcı'nın Perspektifinden - Mevcut Kullanıcılar

  Yeterli fonlara sahip mevcut kullanıcı

  1. Üye iş yeri web sitesini ziyaret edin. 
   Existing_User_W__Balance_Step_1.png
  2. Öğeleri sepete ekleyin.
   Existing_User_W__Balance_Step_2.png
  3. Sepeti ödeme sayfasına gidin ve adres detaylarını girin.
   Existing_User_W__Balance_Step_3.png
  4. Ödeme yöntemi olarak Paxful Pay'i seçin.
   Existing_User_W__Balance_Step_4.png
  5. Yeterli fonlara sahip mevcut hesaba giriş yapın.Existing_User_W__Balance_Step_5.png

  6. Cüzdan gönderi isteği için şifreyi girin.
   Existing_User_W__Balance_Step_6.png
  7. Ödeme, üye iş yerine gönderilir ve kullanıcı, üye iş yeri web sitesine geri yönlendirilir.
   Existing_User_W__Balance_Step_7.png
  8. Kullanıcı, kendi Paxful hesabında bir doğrulama bildirimi alır.
   Existing_User_W__Balance_Step_8.png
   Existing_User_W__Balance_Step_9.png

   

  Yeterli fona sahip olmayan mevcut kullanıcı

  1. Üye iş yeri web sitesini ziyaret edin.
   Existing_User_W_o_Balance_Step_1.png
  2. Öğeleri sepete ekleyin.
   Existing_User_W_o_Balance_Step_2.png
  3. Sepeti ödeme sayfasına gidin ve adres detaylarını girin.
   Existing_User_W_o_Balance_Step_3.png
  4. Ödeme yöntemi olarak Paxful Pay'i seçin.
   Existing_User_W_o_Balance_Step_4.png
  5. Yeterli fona sahip olmayan mevcut hesaba giriş yapın.
   Existing_User_W_o_Balance_Step_5.png
  6. Kullanıcının cüzdanda herhangi bir fonu bulunmazsa, kullanıcı için bir alım satım işlemleri listesi gösterilecektir ve bir alım satım işlemini tamamlaması istenecektir.
   Existing_User_W_o_Balance_Step_6.png
  7. Sonrasında kullanıcı, normal bir alım satım ekranına yönlendirilecektir.
   Existing_User_W_o_Balance_Step_7.png
  8. İşlemin kullanıcı tarafından tamamlanmasından sonra kullanıcı, cüzdanlarına yönlendirilir ve cüzdan gönderisi için şifre girmesi istenir.
   Existing_User_W_o_Balance_Step_8.png
  9. Ödeme, üye iş yerine gönderilir ve kullanıcı, üye iş yeri web sitesine geri yönlendirilir.
   Existing_User_W_o_Balance_Step_9.png
  10. Kullanıcı, kendi Paxful hesabında bir doğrulama bildirimi alır.
   Existing_User_W_o_Balance_Step_10.png
   Existing_User_W_o_Balance_Step_11.png
 • Paxful Pay - Alıcı'nın Perspektifinden - Yeni Kullanıcılar

  Yeni Kullanıcılar

  1. Üye iş yeri web sitesini ziyaret edin.
   Paxful_Pay_New_User_Checkout_Step_1.png
  2. Öğeleri sepete ekleyin.
   Paxful_Pay_New_User_Checkout_Step_2.png
  3. Sepeti ödeme sayfasına gidin ve adres detaylarını girin.
   Paxful_Pay_New_User_Checkout_Step_3.png
  4. Ödeme yöntemi olarak Paxful Pay'i seçin.
   Paxful_Pay_New_User_Checkout_Step_4.png
  5. Yeni bir kullanıcı oluşturun veya mevcut kullanıcı ile giriş yapın.
   Paxful_Pay_New_User_Checkout_Step_5.png
  6. Kullanıcının cüzdanında bakiye bulunmuyorsa kullanıcıya, tamamlanabileceği ve bu sayede kripto alabileceği bir işlemler listesi görüntülenecektir.
   Paxful_Pay_New_User_Checkout_Step_6.png
   Kullanıcının, işlem için doğrulanmış olması gereklidir. Bu yüzden e-posta ve telefon numarası doğrulamaları sağlarız.
   Paxful_Pay_New_User_Checkout_Step_6_-_Email.png
   Paxful_Pay_New_User_Checkout_Step_6_-_Phone.png
   Doğrulama sonrasında, kullanıcı normal bir alım satım ekranına yönlendirilecektir.
   Paxful_Pay_New_User_Checkout_Step_6_-_Trade.png
  7. Kullanıcının yeterli bakiyesi olması veya bir işlem tamamlayarak sepet için yeterli bakiyeyi elde etmesi sonrasında cüzdan transferi gerçekleştirilir.
   Paxful_Pay_New_User_Checkout_Step_7.png
  8. Kullanıcı, web sitesine geri yönlendirilir.
   Paxful_Pay_New_User_Checkout_Step_8.png
 • Paxful Pay Düğmelerini Değiştirme

  Kısa süre önce Paxful İle Öde'nin adın Paxful Pay olarak değiştirdik, bu yüzden eğer web sitenizdeki düğmenin sürümü eski ise bunu güncellemeniz gerekebilir. Yeni düğme için tasarımlar, Üye İş Yeri Panosunun Ayarlar bölümünde bulunabilir. Bunların herhangi birisini PNG veya SNG formatında indirebilir ve web sitenizde kullanabilirsiniz.

  Paxful_Pay_Change_Button.png

  Bu düğmelerin kurulumu, site tasarımınıza bağlıdır. Bu düğmeler isteğe bağlıdır ve sitenize yerleştirmek için temel seviyede kodlama gerektirir. 

  Daha fazla bilgi için geliştirici dokümanlarımızı buradan inceleyebilirsiniz.

 • Paxful Pay
  Paxful Pay nedir?
  Paxful Pay, e-ticaret/iş web sitenizde kurabileceğiniz bir entegrasyondur. Bu entegrasyon, alıcıların hediye kartları, çevrim içi cüzdanlar vb. ile ödeme yapmasına izin veren bir düğme ekler.

  Paxful Pay, eğer erişim, çevrim içi, veya fiziksel ürünler satıyorsanız harikadır. Bu entegrasyon, halihazırda var olanlara ek olarak yeni bir ödeme yöntemi eklemenize izin verir. Süreç, ters ibraza tamamen kapalı olduğu için endişelenmenizi gerektiren bir durum söz konusu olmayacaktır.

  Bir üye iş yeri olarak, BTC cinsinden ödeme kabul etmeye istekli olmanız gereklidir, ancak Bitcoin'leri her zaman yerel itibari para birimine dönüştürebileceğiniz oldukça fazla yol mevcuttur.

  Nasıl çalışır?
  Paxful Pay, üç tarafı bir araya getirir: üye iş yerleri (bir şey satan taraf), alıcılar (bir şey satın almak isteyen taraf) ve Paxful tedarikçiler (BTC ile alıcı ödeme yöntemlerini takas edenler). Tüm işlemler güçlü Paxful platformu üzerinden gerçekleştirildiği (kişiler arasında olarak) için benzersiz bir çözümdür.

  Üye iş yerleri, çözümün yapılandırılması konusunda kontrol sahibidirler ve her işlemi bir takip kimliği ile izleyebilirler. Her başarılı ödeme için, üye iş yerinin ürünleri alıcıya aktarmasını sağlamak üzere yapılandırabileceği bir geri arama/bildirim işlevi mevcuttur.

  Üye iş yerleri, gerçekleştirilen tüm işlemlerin listesine Üye İş yeri Paneli'nden ulaşabilirler.

  Paxful Pay ne kadar güvenli?
  Paxful Pay entegrasyonu, güvenli işlem emaneti sistemimizi ve yılların testinden başarıyla çıkmış olan platformumuzu kullanır. Alıcılarınız güvendedir.
  Bir üye iş yeri olarak, Paxful tarafından güvenli bir URL token sistemi kullanılıp kimlik hırsızlığı ihtimali önlendiği için siz de güvendesiniz. Bitcoin adresinize otomatik gönderileri devreye almak için güvenli token sistemimizi kullanmanız gereklidir. Daha fazla bilgi için geliştirici sayfasına göz atın.
  Paxful Pay'den tahmini olarak ne kadar kazanabilirim ve kazançlarımı nasıl takip edebilirim?

  Kazanabileceğiniz miktar, tamamlanan işlem sayısına bağlıdır. 

  Her bir başarılı işlemle birlikte, Üye İş Yeri Panelinde işlemi görüntüleyebileceksiniz. Sizin tarafınızda söz konusu olan işlemleri otomatik hale getirmek için bir "geri arama" çözümü de oluşturabilirsiniz.

  Ödemeler Bitcoin cinsinden yapılır. Bu, Bitcoin'lerinizi EUR/USD vb. para birimlerine dönüştürmek için Üye İş Yeri hesabınızda tutabileceğiniz anlamına gelmektedir. Bunu yapmak için çok sayıda hizmet vardır, hatta Kraken gibi takas borsalarını dahi kullanabilirsiniz.

  Not: Fonları üye iş yeri hesabınızdan Paxful cüzdanınıza iletmek için ekstra bir adım mevcuttur, ama endişelenmeyin—bunun size herhangi bir maliyeti olmaz.

  Kontrolün ne kadarı bende olacak? Ziyaretçilerimin sitemden ayrılması söz konusu olacak mı?
  Kiosk bağlantısı, yeni bir sekmede veya bir iframe içerisinde açılacak şekilde yapılandırılabilir. Bu özelliği, doğrudan web sayfalara iframe olarak gömerek ziyaretçilerin web sitenizi terk etmek zorunda kalmayacağı şekilde yapılandırabilirsiniz. Sürecin bir parçası olarak, kullanıcılarınızın Paxful kullanıcısı olarak kaydolmaları gerekir. Ancak, bir üye iş yeri olarak kullanıcıların işlemlerini daha kolay tamamlamaları için kullanıcı e-postasını ve oluşturulan bağlantıyı kullanıcılar için önceden doldurulmuş olarak sağlayabilirsiniz.
  Farklı yapılandırma seçenekleri nelerdir?
  Bağlantıyı nasıl yapılandırmak istediğinizi seçebilirsiniz. Şunlarla ilgili bazı seçenekler vardır:
  Para Birimi: Ödemenin BTC veya İTİBARİ para birimi cinsinden yapılmasını talep edebilirsiniz (Paxful, toplam bakiyeyi piyasa fiyatına göre dönüştürebilir).
  Toplam: Normalde bunu belirleyebilirsiniz, ancak tüm kullanıcıların Paxful bakiyelerini talep etme seçenekleri vardır (ya da kullanıcının bakiyesi 0 ise, tutarı tanımlamasına izin verin).
  Kayıt: Satın alma işlemini kolaylaştırmak için kullanıcı e-postasını tanımlayabilirsiniz.
  Alıcı: Varsayılan olarak, fonlar üye iş yeri hesap bakiyenize yatırılır, ancak fonları herhangi bir Bitcoin adresine yatırılacak şekilde de yapılandırabilirsiniz.
  Geri arama: Geri arama parametrelerini işleyebilecek bir Geri Arama adresini tanımlamanız zorunludur.

  Teknik parametrelerin tam listesine buradan ulaşabilirsiniz: (https://developers.paxful.com/documentation/pay-with-paxful).

  Kullanması ne kadar kolay?
  Üye iş yerleri için, ilgili entegrasyon ayarlaması kolaydır. Bağlantı oluşturmayı ayarlamak için bir miktar kodlama yapmanız gerekir. Örnekleri, geliştirici dokümantasyonu içerisinden bulabilirsiniz: geliştirici sayfası.

  Alıcılar için, satın alma süreci biraz daha farklı olacaktır. Alıcılar, bir işlemi bir başka kişiyle tamamlamak zorundadır.

  Söz konusu olacak ücretler nelerdir?
  Bir Üye İş Yeri olarak, Paxful Pay'i kullanmak için herhangi ücret ödemenize gerek yoktur.

  Paxful ücretlerinin tam listesini görüntülemek için bu makaleye göz atın. 

  İzin verilen minimum ve maksimum ödeme tutarı nedir?
  Bir üye iş yeri herhangi bir tutarda ödeme talep edebilir, ancak minimum işlem tutarı 10 dolardır (diğer para birimlerinde de). Üye iş yeri tarafından talep edilen tutarın üzerindeki fonlar alıcının Paxful bakiyesinde kalır ve alıcılar istediği zaman bu bakiyeyi kullanabilir veya çekebilir.

  Satın alma hacmi için doğrudan bir sınırlama yoktur, fakat büyük meblağlar için, bir alıcı birden fazla işlem yapmak zorunda kalabilir ve tedarikçi ek Müşterinizi Tanıyın prosedürleri talep edebilir.

  Paxful Pay ile ilgili daha fazla bilgiyi nereden bulabilirim?
  Paxful Pay hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz ve geliştirici kılavuzunu da buradan inceleyebilirsiniz.

   

 • Paxful Pay WooCommerce Eklentisi: Kurulum ve Yapılandırma Kılavuzu

  WooCommerce eklentisini Paxful ödemeleriniz için kurup ayarlamak için şu adımları takip edin:

  1. Wordpress için Paxful Pay WooCommerce eklentisini kurun:
   • https://github.com/paxful/pwp-plugins
    Pay_With_Paxful_Plugin_Step_1.png
   • Wordpress'i çalıştırın ve Eklentiler → Yeni Ekle içerisine gidin.
   • İndirilmiş zip dosyasını, Eklentiyi Yükle düğmesini kullanarak yükleyin.
    Pay_With_Paxful_Plugin-Step_1c.png
  2. WooCommerce eklentisi için minimum gereklilikler:
   • WooCommerce 3 veya daha üstü
  3. WooCommerce eklentisi için Paxful Ödemelerini yapılandırın:
   • Wordpress'i çalıştırın ve WooCommerce → Ayarlar → Ödemeler seçeneğine gidin.
   • Ödeme Yöntemleri içerisinden Paxful'u bulun ve Yönet
    Pay_With_Paxful_Plugin_Step_3.png
    seçeneğine tıklayın.
   • Üye İş Yeri Kimliği, API anahtarı, Gizli anahtar, Etkinlik Geri Arama URL'si, Geri Yönlendirme URL'si gibi özellikleri ayarlayın ve Değişiklikleri Kaydet
    Pay_With_Paxful_Plugin_Step_3c.png
    seçeneğine tıklayın.
    • Harici Bitcoin Adresi Kullanmak, bazı transfer ücretlerinin ortaya çıkmasına yol açabilir. Boş bırakıldığında, ilgili tutar, Paxful üye iş yeri cüzdanınıza transfer edilecektir.
    • Not: Üye İş Yeri Kimliği ve API anahtarı, Ayarlar sekmesi → Üye İş Yeri Detayları Paneli içerisindeki Üye İş Yeri Panelinden bulunabilir.
     Pay_With_Paxful_Plugin_Step_3_-_Note_1.png
    • Gizli anahtar, Hesap → Ayarlar → Geliştirici içerisindeki üye iş yeri oluşturma tamamlandıktan sonra oluşturulup görüntülenir. Bu anahtarı, gelecekte referans olması için saklayın.
     Pay_With_Paxful_Plugin_Step_3_-_Note_2.png
    • Etkinlik Geri Çağırma URL'si ve Yeniden Yönlendirme URL'si, sipariş durumu değişimi için doğru bir şekilde ayarlanmalıdır. Bunları, Ayarlar sekmesi → Satın Alma Tamamlandı Geri Arama Ayarlama Paneli
     Pay_With_Paxful_Step_3_-_Note_3.png
     içerisindeki Üye İş Yeri paneli içerisinden girebilirsiniz.
  4. Paxful Ödemesi Seçin:
   • Siparişte Paxful ödemesini seçin
    Pay_With_Paxful_Plugin_Step_4.png

  Daha özelleştirilmiş çözümler için geliştirici dokümanlarımızı buradan gözden geçirebilirsiniz.

  Not: Bir gözünüz, ekleme üzerinde çalışmalarımızın sürdüğü şu eklentilerde olsun: Magento, Shopify, Squarespace ve WiX

Cashier Uygulaması

Cashier Uygulaması

 • Cashier Uygulaması nedir?

  Cashier Uygulaması, hırdavatçı mağazalarının kripto üzerinden ödeme almaları için bir ödeme çözümüdür. Üye işyeri ayrıca mağaza satışlarını da Cashier Uygulaması üzerinden takip edebilir.

 • Cashier Uygulamasını personelimle nasıl paylaşırım?

  Her bir mağazanın, personeli ile paylaşacağı ve bu sayede Cashier Uygulamasına erişmelerini ve müşterilere hizmet sunmalarını sağlayacağı eşsiz bir bağlantısı ve PIN kodu bulunur.

  Bağlantı ve PIN kodu, bir üye işyeri tarafından kopyalanmalı ve üye işyerinin kendi takdirine bağlı olacak şekilde personelle paylaşılmalıdır.

 • Cashier Uygulaması için ödeme prosesi nedir?
  1. Bir alıcı, bir üye işyerinin hırdavatçı mağazasını ziyaret eder ve ürünler satın almak ister.
  2. Kasiyer, Cashier Uygulamasına giriş yapar.
  3. Kasiyer, bir sipariş oluşturur.
  4. Alıcı, kendi Lightning BTC cüzdanını kullanarak siparişin ödemesini yapar.
  5. Siparişin faturası ödenmiş olur.
  6. Fonlar, üye işyerinin Paxful kullanıcı hesabına iletilir (üye işyerinin seçimine göre BTC veya USDT olarak).
 • Cashier Uygulamasında dönüştürmeler nasıl çalışır?

  Üye İşyerleri, USDT ile ödeme almayı seçebilir. Bunu gerçekleştirmek için, Paxful destek ekibi ile iletişime geçmeleri gerekecektir. Buradan, üye işyeri, kendi Üye İşyeri Mağazaları Yönetim Uygulaması içerisinden ilgili seçeneği görecektir:

  Cashier_App_Conversion_Tab.png

  Dönüştürme prosesi:

  1. Alıcı, BTC olarak ödeme yapar.
  2. Üye İşyeri, kendi Paxful kullanıcı hesaplarına BTC alır.
  3. BTC, USDT'ye otomatik olarak dönüştürülür.
  4. Ödenen BTC faturasının USDT karşılığı, Üye işyerinin kendi Paxful kullanıcı hesabına gelir.
  5. Dönüştürme hizmetinin servis dışı olması durumunda, üye işyeri BTC ile ödeme alır.
 • Cashier Uygulamasına nasıl yeni bir mağaza ekleyebilirim?

  Cashier Uygulamasına yeni bir mağaza eklemek için:

  1. Uygulamaya Paxful giriş bilgileriniz ile giriş yapın.
  2. İlk Mağazanızı Oluşturun seçeneğini seçin.
   Cashier_App_-_Create_Store_Step_2.png
  3. Buradan adı, konumu ve simgeyi girebilirsiniz.
   Cashier_App_-_Create_Store_Step_3.png
  4. Mağazayı ekleme sonrasında bu, uygulama içerisinde bir eşsiz mağaza bağlantısı ile ve personelinizle paylaşılması gereken otomatik oluşturulmuş PIN kodunuz ile görüntülenecektir.
   Cashier_App_-_Create_Store_Step_4.png
  5. Not: Cashier Uygulamanıza istediğiniz kadar fazla mağaza ekleyebilirsiniz! 
   Cashier_App_-_Create_Store_Step_5.png

BlockCard'dan VISA Banka Kartı

Başlangıç Yapın

 • Doğrulama Kontrollerini Geçmek

  Partnerlerimizin kendi doğrulama kriterleri mevcuttur. Yerel eyaletinizin veya devletinizin yasalarına bağlı olarak dokümantasyon, kendilerinin standartlarını karşılamalıdır. Müşterinizi Tanıyın'dan (KYC) ilk seferde geçemezseniz belgeleri tekrar gönderip tekrar deneme seçeneğiniz mevcuttur.

  Başvurunuzu göndermeden önce bilgilerin güncel olduğundan emin olun. Bilgileriniz geçerliliğini yitirmiş ve eski ise, başvuru sırasında sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Ücretler ve Limitler

 • BlockCard™ Hesabıma Yatırabileceğim Maksimum ve Minimum Tutarlar Nelerdir?

  BlockCard hesapları, halihazırda Müşterinizi Tanıyın (KYC) kimlik doğrulama sürecini tamamlamak için en az $10 bakiye gerektirmektedir. Başlamak için en az $50-100 yatırmanızı tavsiye ederiz. 

  Maksimum yatırma tutarları: yatırma başına $5.000,00, günlük $10.000,00 ve 30 günlük dönem içerisinde maksimum $20.000,00 şeklindedir.

 • ATM ve POS İşlemlerinde Günlük Limitler Nedir?

  Nakit çekim limiti (ATM çekimleri ve bankada nakit avanslar) günlük $500,00 şeklindedir. Bu limit ayrıca PayPal nakit çekimleri ve Venmo işlemleri için de geçerlidir.  

  POS (satış noktası—banka kartı veya kredi kartını kullanarak) limiti günlük $5.000,00 şeklindedir (kart başına). 

  Nakit çekimlerin ve POS işlemlerinin birlikte limiti günde $5.000,00 seviyesindedir (kart başına). Programı genişlettiğimiz için bu değişecektir.

Dolandırıcılık ve İşlemler

 • Bir ATM Tarafından İstediğim Tutarın Tamamı Verilmezse Ne Yapmalıyım?

  Bazen ATM’lerde hata veya para kalmaması durumları söz konusu olabilir. Herhangi bir ATM ile bir problem yaşamanız halinde, ATM sahibi ile ATM üzerinde listelenmiş olan numarayı arayarak iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz. 

  Çoğu durumda, ATM her gün bir hata raporu yürütür, bu da alamamış olduğunuz fonları banka kartınıza geri iletecektir. ATM’nin işlemi, fonları almışsınız gibi işlemesi durumunda bir itirazda bulunmak zorunda kalacaksınız. İtirazların sonuca ulaşması 60-90 gün civarı bir süre alabilir. 

  İtiraz sunma ile ilgili daha fazla bilgi için Müşteri Desteği ile iletişime geçebilirsiniz.

 • BlockCard™ Banka Kartıma bir İade İşlemi Gerçekleştirdim, Fonların Geri Dönmesi Ne Kadar Süre Alır?

  Ürün/hizmet satıcısının başlangıç işlemini zaten sonuçlandırmış olması halinde, 3-5 iş günü içerisinde bir ürün/hizmet satıcısı kredisi göreceksiniz. İşlemin halen daha bekliyor halde olması durumunda fonların kartınıza geri iade edilmesi için başlangıç işlem tarihinden itibaren 15 güne kadar süre gerekebilir. 

  Bilginiz olsun—araç kiralama ve oteller ile ilgili yetkilendirmelerin kartınıza geri iletilmesi 30 güne kadar süre alabilir.

7 makalenin tümünü görüntüle

Fiziksel Kart

 • PIN Numaramı Nasıl Değiştirebilirim?

  BlockCard’ınız için varsayılan PIN numarası, fiziksel kartınızla birlikte gelen gönderiye basılmış haldedir. 

  Kartınızı aktive ettikten sonra dört haneli PIN kodunuzu değiştirmek için kartınızın arkasındaki telefon numarasını arayın. Canlı destek saatleri içerisinde 1-833-316-6052 olan müşteri destek numarasını ararsanız, PIN numaranızı değiştirmek için doğrudan bir müşteri temsilcisi ile konuşabilirsiniz. 

  Canlı destek için saatler şunlardır: 

  Pazartesi - Perşembe: 9am - 6pm CST

  Cuma - 7am - 8pm CST

  Cumartesi - Pazar: 10am - 6pm CST

 • Kartım Kaybolursa veya Çalınırsa Ne Olacak?

  Kartınızın kayıp, çalınmış veya güvenliği ihlal edilmiş olması halinde lütfen Müşteri Desteği ile derhal iletişime geçin. Kayıp veya çalınmış kartınızı raporlamak için kartınızın arkasındaki telefon numarasını da kullanabilirsiniz. Bunun iş saatleri dışında gerçekleşmesi durumunda kaybolmuş kartı raporlamak için herhangi bir yetkisiz işlemi önlemek amacıyla lütfen otomatikleştirilmiş telefon sistemini kullanın. Kartınız kayıp veya çalınmış olarak işaretlendiğinde artık kullanılamaz.

 • BlockCard Kartım Apple Pay ve Google Pay ile Çalışır Mı?

  Evet—BlockCard’ın Apple Pay, Google Pay ve Samsung Pay ile kullanımı etkinleştirilmiş haldedir. Mobil ödeme seçenekleri, sanal kartınızla veya fiziksel kartınızla kullanılabilmektedir, bu sayede kartınız yanınızda olmasa bile nereye giderseniz gidin kripto ile ödeme yapma seçeneğine sahip olursunuz.

 • Banka Kartımı Aktif Hale Getirme İle İlgili Bir Sorum Var

  Kartınızı aktive etmek için banka kartı panelinize gidin ve Aktive Et butonuna tıklayın. Bu noktada üç haneli CVV kodunuzu ve son kullanma tarihini girmeniz gerekecektir (her ikisi de kartınızın arka kısmında basılmış haldedir).

7 makalenin tümünü görüntüle

Sözlük

Tanımlar

 • 2 Adımlı Kimlik Doğrulama

  İki Adımlı Doğrulama (2FA), kullanıcıların iki farklı kimlik doğrulama faktörü sağlayarak kendilerini doğruladıkları bir ek güvenlik katmanıdır. BU genellikle kullanıcıların giriş kimlik bilgilerini ve kullanıcının erişmeyi denediği herhangi bir başka kaynağı(Paxful platformu gibi) korumak için kullanılır. Yalnızca kullanıcı, kendi 2 adımlı doğrulama uyarısına erişebilir ve bu uyarılar bir SMS olarak kullanıcının telefonuna veya Google Authenticator (GA) hesabına gönderilir.

 • Bitcoin

  Şifreleme tekniklerinin, para birimi oluşturmak ve sermayenin aktarılmasını doğrulamak için kullanıldığı ve bir merkez bankasından bağımsız çalışan dijital bir para birimi türüdür.

 • Bitcoin adres türleri

  Şu anda kullanımda olan üç bitcoin adresi formatı vardır:

  1. P2PKH adresleri  1 rakamıyla başlar.
   Örnek: 1BvBMSEYstWetqTFn5Au4m4GFg7xJaNVN2.
  2. P2SH adresleri 3 rakamıyla başlar.
   Örnek: 3J98t1WpEZ73CNmQviecrnyiWrnqRhWNLy.
  3. Bech32 adresleri aynı zamanda "bc1 adresleri" olarak da bilinir ve bc1 ile başlar.
   Örnek: bc1qar0srrr7xfkvy5l643lydnw9re59gtzzwf5mdq. 
  4. QR Kodları da bir cüzdan adresi olarak kullanılabilir.

  Paxful, P2PKH, P2SH, ve Bech32 adreslerine çekimlere izin verir.

   

 • Bitcoin cüzdan adresi

  Bitcoin'in kendisine gönderilip kendisinden alınabileceği bir dizi harf ve rakamdır. Bitcoin adresi herkese açık olarak paylaşılabilir ve bir e-posta adresine bir e-posta göndermek gibi, Bitcoin adresi de size Bitcoin göndermek isteyen başka kişilere sağlanabilir.

  Örnek bir Bitcoin cüzdanı adresi şu şekildedir:
  3F1tAaz5x1HUXrCNLbtMDqcw6o12Nn4xqX
  Cüzdan adresi, bir QR kodu olarak da ifade edilebilir.

 • Blok zincir, blokzincir


  Bitcoin blok zinciri, bütün Bitcoin işlemlerinin halka açık kaydıdır. "Herkese açık kayıt defteri(public ledger)" terimini de duymanız mümkündür. Blok zincir, sıralamalı bir şekilde her bir bitcoin işlemini sıralamalı olarak ilk işleme kadar geri gidecek şekilde gösterir. Tüm blok zincir, herhangi biri tarafından indirilebilir ve açık bir şekilde incelenebilir veya blok zinciri çevrim içi olarak gözden geçirmek için bir blok gezginini de kullanabilirsiniz.

 • Cüzdan

   

  Cüzdan, Bitcoin harcamak için kullanılan bir Bitcoin özel anahtarları koleksiyonu anlamına gelir. Tıpkı cebinizdeki cüzdanınızda tuttuğunuz kağıt dolar gibi, bir bitcoin cüzdanı da, Bitcoin'i güvenle saklayabileceğiniz, gönderebileceğiniz ve alabileceğiniz dijital bir cüzdandır. Sıcak cüzdanlar ve soğuk cüzdanlar gibi pek çok türde cüzdan mevcuttur.

  Paxful'da bir hesap oluşturduğunuz anda bir ücretsiz Paxful Bitcoin cüzdanı alırsınız. Paxful tarafından genel ve özel anahtarlarınız güvenli bir şekilde saklanır ve cüzdana erişim, bir şifre ve 2 Adımlı Doğrulama ile korunur.

   

49 makalenin tümünü görüntüle

Teknik Sorunlar

Teknik Problemler ve Çözümleri

 • Bir İşlem veya Riskten Koruma (stablecoin alarak koruma, hedging) Sorunum Olması Halinde Neler Yapmalıyım?

  Paxful'daki eylemlerinizin normalden fazla süre almasının birkaç sebebi olabilir. Bu makalede bu sorunlarla karşılaşmanız durumunda neler yapabileceğiniz hakkında konuşacağız.

  Paxful'un Durum Sayfasına Göz Atın

  Paxful'da neden sorunlar yaşıyor olabileceğinizi çözümlemenin bir yolu, Paxful Durum Sayfasına göz atmaktır. 

  Bu sayfa içerisinde, Paxful üzerindeki hangi alanların halihazırda çalışır durumda olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca Paxful ekibinin herhangi bir gecikme bekleyip beklemediğini de görebilirsiniz. Paxful'un spesifik alanları için durum kontrollerimiz de vardır. Durum sayfası içerisindeki alanlara Alım Satım Platformu, Cüzdan, Hesap, Bildirimler, API ve Mobil Uygulamalar dahildir.

  Status_Page_KB_Image_1.png

  Ayrıca sitenin geçmişte atlattığı vakaları da kontrol edebilirsiniz. Bu, halihazırda soruşturulan, belirlenen veya çözümlenmiş olan herhangi bir sorunun olup olmadığını size bildirecektir.

  Status_Page_KB_Image_2.png

  İşlem Durumunu Kontrol Edin 

  İşleminizin hızlı bir şekilde tamamlanmamış olabileceğinin bir muhtemel sebebi, blok zincirin işleminizi onaylamasının uzun süre alması olabilir. Bu, bellek havuzu(mempool) sıkışıklığı sebebiyle meydana gelebilir. Böylesi bir durumda, Bitcoin işlem durumunu kontrol edebilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek suretiyle, işleminiz ve blok zincirde ne durumda olduğu ile ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.


  Halen daha bir cevabınız yoksa ne yapmalı?

  Yukarıdaki adımları takip ettikten sonra halen daha aradığınız cevabı bulamadıysanız, destek ile irtibata geçmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca yardım merkezimiz içerisinden Teknik Problemler ve Çözümler sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

 • Cüzdan Adresim Neden Değişti?

  Yakın zamanlarda Paxful Bitcoin cüzdanı adresinizin değiştiğini farkettiyseniz, endişelenmeyinbu teknik bir hata değil. Yakın zamanda cüzdanınızda adreslerin görüntülenme şeklini değiştirdik. Artık en son işleminiz için oluşturulmuş en yeni Bitcoin adresinizi görüntülemenizi daha kolay hale getirdik. Eski bitcoin adresiniz halen daha geçerlidir ve koinleriniz halen daha oradadır. Önceki Bitcoin adreslerinizi görmek isterseniz, Adresler sekmesine ilerleyin. Daha başka sorularınızın olması halinde lütfen destek ekibimizle iletişime geçin.

 • Paxful'dan E-Postalar Gelmiyor

  Paxful'dan e-postalar almıyorsanız, bunu düzeltmek için şunları yapabilirsiniz:

  • Paxful'a kayıt için kullanmış olduğunuz doğru e-posta adresi ile giriş yaptığınızdan emin olun.
  • İstenmeyen e-posta klasörünüzü kontrol edin. Bazen e-postalarımız buraya düşebilir.
  • Paxful e-posta adreslerini beyaz listeye alın. Bunun anlamı, e-posta adreslerimizi güvenilen göndericiler listenize eklemenizdir. (Bu proses, e-posta hizmet sağlayıcılara göre farklılık gösterebilir.)
  • Beyaz listeye alınacak E-posta adresleri:
  • E-posta istemcinizin veya hizmet sağlayıcınızın normal şekilde çalıştığından emin olun.
  • Mümkünse popüler bir e-posta sağlayıcı kullanın.

  Paxful hesabınızı nasıl koruyabileceğinize dair daha fazla bilgi için güvenlik kılavuzumuza göz atın. Şirketimizden şüpheli bir e-posta almanız durumunda, bir çözüm bulmak için bu makaleyi okuyun.

 • Neden "Bilinmeyen Bitcoin Adresi" Hata Mesajı Alıyorum?

  Paxful cüzdanınızdan harici bir cüzdana bitcoin gönderirken şu şekilde bir mesaj alabilirsiniz: “Bilinmeyen bitcoin adresi”. Bu durum aşağıdaki nedenlerden dolayı olabilir:

  • Hatalı bir cüzdan adresi girdiniz.
  • Mevcut olmayan bir cüzdan adresi girdiniz.
  • Girdiğiniz adres, bir Bitcoin ağ adresi değil.

  Bu hatayı çözmek için aşağıdakileri yapın:

  • Girdiğiniz cüzdan adresini doğrulayın. 
  • Geçerli bir bitcoin adresi girdiğinizden emin olun.
 • İşlem Sohbeti Açılmıyor

  İşlem sohbeti yüklenemiyor veya başlatılamıyor.

  Başlamak için, lütfen önbelleği ve çerezleri temizleyin ve farklı bir tarayıcı kullanmayı deneyin. Bu çözüm işe yaramazsa, lütfen Firebase'deki durumu kontrol edin. Durum normal ise, lütfen ek yardım için iletişim formumuzdan bizimle iletişime geçin.

 • Geçersiz Parametreler. Eksik Bitcoin Adresi.

  Cüzdan sayfasındaki Gönder düğmesine tıkladıktan sonra bir hata mesajı görünüyor: "Geçersiz Parametreler. Eksik Bitcoin adresi.".

  Bu mesaj, bitcoin adresinin hala oluşturulmakta olduğu anlamına gelir. Cüzdan adresini oluşturmak için lütfen destek widget'ı üzerinden bizimle iletişime geçin.

11 makalenin tümünü görüntüle

API

API

 • API nedir?

  API, Paxful ile bağlantı kurmak için uygulamalar oluşturmak isteyen geliştiriciler veya işletmeler içindir.


  Uygulama programlama arayüzleri (API'ler), Paxful ile daha fazla bağlantı kurmanın bir yoludur. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

 • Webhook'ları Ayarlamak

  Webhook'lar, Paxful platformundaki etkinlikler ile ilgili gerçek zamanlı HTTPS bildirimleri almanızı mümkün hale getirir. Örneğin, yeni bir işlem başladığında veya bir işlem sohbetinde işlem ortağınız bir mesaj gönderdiğinde size bir bildirim gönderebiliriz. Bu durum, nesneler üzerinde meydana gelmiş veya gelmemiş olabilecek değişiklikler hakkında API üzerinden sorguda bulunarak hız limitinize ulaşmadan sakınmanıza yardımcı olacaktır. Bu kılavuz, Paxful ile Webhook ayarlamalarını tam olarak nasıl yapabileceğinizi açıklar.

  Aşağıdaki etkinlikler için Webhook desteğimiz vardır:

  • Paxful’da yeni gelen işlem
  • İşlem sohbetinde alınan mesaj
  • İşlem sohbetinde alınan eklenti
  • Birisi Paxful profilinizi görüntüledi
  • Birisi teklifinizi görüntüledi
  • İşlem ortağı, kripto parası için ödeme yaptı
  • İşlem iptal edildi veya süresi sona erdi
  • Kripto para başarılı bir şekilde satıldı
  • Kripto satın alındı
  • Kripto yatırma onaylandı
  • Gelen kripto yatırma işlemi beklemede
  • Bir işlem ortağından geri bildirim alındı
  • Yeni geri bildirim yanıtı alındı

  Webhook'ları ayarlamak

  Not: Hizmetinizin Webhook almaya hazır olduğundan emin olun. URL kayıt prosesi sırasında, hizmetiniz “X-Paxful-İsteği-Meydan-Okuması” istek başlığını almalı ve bunu yanıta olduğu gibi koymalıdır.

  Veri yükünüz içerisinde isteğimizin başlığı şu şekilde görüntülenmelidir (bu, Node.js): içerisinde bir Webhook hizmeti örneğidir)

  RequestHeader.png

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın, sayfanın sağ üst köşesindeki kullanıcı adınızın üzerine gelin ve açılacak içerik menüsünden Ayarlar seçeneğine tıklayın..
  ClickSettings.png

  Ayarlar sayfası görüntülenecektir.

  2. Sayfanın sol tarafındaki Geliştirici düğmesine tıklayın.
  Click_Developer.png

  Geliştirici sayfası görüntülenecektir.

  3. Bir API anahtarınız yoksa, aşağıdaki alana iki adımlı doğrulama kodunu girin ve Yeni bir API anahtarı ekle seçeneğine tıklayın. Zaten bir API anahtarınız varsa, bu adımı atlayabilirsiniz. 
  AddAPIKey.png

  Yeni API anahtarınız Geliştirici sayfasında diğer bölümler ile birlikte görüntülenir.

  4. Uygulamadan URL’yi kopyalayın.
  Paxful Geliştirici sayfası üzerinden Webhooklar bölümüne gidin. Linki İstek URL’si alanına yapıştırın ve Kaydet seçeneğine tıklayın.

  Warning: Webhook'larımız yalnızca HTTPS adres türleri tarafından desteklenmektedir. HTTP adresleri bu amaç için çalışmayacaktır.


  ClickSave.png

  Bir istek başlığı, uygulamanıza gönderilmiştir.

  Not: 10 saniyelik bir zaman aşımımız söz konusudur. Uygulamanızdan bir yanıt almamamız durumunda, URL kaydedilmeyecektir ve bir Webhook oluşturulmayacaktır.

  5. Başarılı olma durumunda üye olunabilecek etkinliklerin bir listesi aşağıda görüntülenir. Etkinliklere abone ol listesinde bir etkinliğe abone olmak için bir kutuyu işaretleyin.
  Events.png

  Not:

  • Seçildiğinde etkinlikler otomatik olarak kaydedilir.
  • Olay bilgisini uygulamanıza gönderme doğrultusunda  üç başarısız girişim olması durumunda Webhook (URL) devre dışı hale gelir. Bir Webhook araması için zaman aşımı 3 saniyedir.
  • Yeni bir link eklemek için, mevcut URL’yi yenisiyle değiştirin ve Değiştir seçeneğine tıklayın. 
  • Webhookları tamamen devre dışı bırakmak için Sil seçeneğine tıklayın.
  • Bir URL’yi devre dışı bırakmak için Yeniden Dene
   ClickRetry.png
   seçeneğine tıklayın. 

  İstek URL’sinin başarılı şekilde kaydedilmesi halinde, uygulamanızda etkinliklerimiz şu şekilde görüntülenecektir:

  WebhookexampleEvent.png

  Paxful'dan istekleri doğrulamak

  Paxful, uygulamanız için eşsiz bir dize(string) oluşturur ve bunu sizinle paylaşır. Paxful'dan gelen istekleri, imzalama sırrınızı kullanmak suretiyle güven içinde doğrulayabilirsiniz.

  Gönderilen her bir HTTPS isteği üzerinde bir "X-Paxful İmzası" HTTPS başlığı ekleriz. İmzanın oluşturulması, standart bir HMAC-SHA256 tuşlu sağlama(hash) kullanılarak imzalama sırrının, istek gövde(metni)ni kombine etmek suretiyle gerçekleştirilir.

  Not: Sonuçta ortaya çıkan imza, her bir istek için eşsizdir ve herhangi bir sır bilgiyi doğrudan içermez. Bu sayede uygulamanız güvende kalırken, kötü aktörlerin soruna sebep olması da önlenmiş olur.

  JavaScript'te örnek

  
  const crypto = require('crypto');
  const express = require('express');
  const app = express();
  const port = 3000;
  const bodyParser = require('body-parser');

  https://paxful.com/account/developer sayfasından API sırrınız:

  
  const apiSecret = 'maE5KV16FV0nDyh7XPm2F8f8FZTdtb5p';
  
  app.use(bodyParser.json());

  Bir hizmet adres doğrulama isteği aldığınızda, istekteki "X-Paxful-İstek-Meydan-Okuması" başlığını alıp yanıt içerisine bunu yapıştırmalısınız.

  
  app.use((req, res, next) => {
  

  Adres doğrulama isteği, veri yükünü ve istek imzasını içermez.

  
   if (!Object.keys(req.body).length && !req.get('X-Paxful-Signature')) {
      console.log('Address verification request received.');
      const challengeHeader = 'X-Paxful-Request-Challenge';
      res.set(challengeHeader, req.get(challengeHeader));
      res.end();
    } else {
      next();
    }
  });

  Etkinlik bildirimi aldığınızda, "X-Paxful-İmzası" başlığını doğrulamalısınız. İsteğin yanlış bir imza içermesi halinde, bunu işlemeyin.

  
   app.use((req, res, next) => {
    const providedSignature = req.get('X-Paxful-Signature');
    const calculatedSignature = crypto.createHmac('sha256', apiSecret).update(JSON.stringify(req.body)).digest('hex');
    if (providedSignature !== calculatedSignature) {
      console.log('Request signature verification failed.');
      res.status(403).end();
    } else {
      next();
    }
  });

  Şimdi bir etkinliği işleyebilirsiniz.

  
   app.post('*', async (req, res) => {
    console.log('New event received:');
    console.log(req.body);
    res.end();
  });
  
  app.listen(port, () => console.log(`Example app listening at http://localhost:${port}`));

  Herhangi bir ek sorunuz olması halinde Destek ile iletişime geçin. Ayrıca API hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgiyi geliştirici belgeleri içerisinden öğrenebilirsiniz.

İletişim

Yardım

 • Destekle Nasıl İletişime Geçebilirim

  Paxful'un her türlü sorularınızda size yardım sağlamak için harika bir müşteri destek ekibi ve bir sanal asistan olan PaxBot'u vardır.

  Bir soru sorabilir ve sohbet simgesine tıklayarak bir bilet sunabilirsiniz:

  Chat_Icon.png

  PaxBot_-_finding_the_chat_icon.png

  PaxBot nedir?

  PaxBot, Paxful'un destek sohbet botudur. Bu bot, Paxful'un ana sayfasında yer alır ve tüm sorularınıza cevap vermek için hizmetinizdedir.

   

  PaxBot neler yapabilir? 

  PaxBot, Paxful ile ilgili sorularınıza cevaplar bulabilir. Sorularınız ister alım satımla, ister itirazlarla, isterse de sadece hesap sorunları ile ilgili olsun, PaxBot harika bir kaynaktır. Paxful işlevlerini nasıl kullanacağınızla ilgili spesifik sorularınız varsa PaxBot bu durumda da size yardımcı olabilir. Bu araç oldukça etkilidir ve en iyisi de soruların cevabını almak için beklemeniz gerekmez.

   

  PaxBot sorumu anlamazsa ne yapmalıyım?

  Bir soru sorar veya bir cümle yazarsanız ve PaxBot bunu anlamazsa, sorunuzu tekrar, daha sade bir cümleyle yazmanızı tavsiye ederiz. Sorunuzun PaxBot tarafından cevaplanamaması durumunda, PaxBot size Destek ekibine bir soru bileti göndermenizde yardımcı olacaktır. 

   

  PaxBot'u nasıl kullanırım? 

  PaxBot'u aşağıdaki adımları takip ederek kullanabilirsiniz: 

   1. Mor sohbet düğmesine tıklayın

  2. PaxBot sizi selamlayıp hakkında yardıma ihtiyacınızın olabileceği çeşitli yaygın konuları sunacaktır: 

  • Hesap Erişimi
  • Alım Satım İşlemleri
  • Doğrulama
  • Cüzdan

  PaxBot_Help_Center_Article_Step_2.png

  3. Kısa, düz bir soru sorun veya listelenenlerden bir seçeneği seçin. 

  PaxBot ya sizin için en iyi cevabı bulur, veya bir çözüm bulmanız için sizi bir dizi adım ve sorudan geçirir. Sorununuz veya sorunuz için geçerli olan en iyi cevabı seçin.

  Uzman ipucu

  PaxBot'un en iyi tarafı, içgörüsel olarak kolay olmasıdır ve bu yüzden siz yazdıkça size konular sunacaktır. Dilinizi basit ve anlaşılması kolay tutmanızı tavsiye ederiz.

   4. Aradığınızı bulamazsanız, PaxBot ekstra bilgiler toplayıp bunları destek ekibine gönderecektir.

   

  PaxBot ile destek bileti gönderme işlemini nasıl gerçekleştirebilirim? 

  PaxBot, sizinle sohbetini baz alarak ilişkili seçenekleri size sunacaktır. Destek ekibi ile iletişime geçmeniz gerekirse, "Destek İle İletişime Geç" seçeneğine tıklayabilirsiniz. 

  Yaşadığınız iletişime bağlı olarak PaxBot sorununuza nasıl cevap vereceğini biliyor bile olabilir. Ek bilgiler gerekmesi halinde PaxBot şununla başlayan bir dizi soru soracaktır: 

  1. 8 seçenek içerisinden istediğinizi seçebileceksiniz. Sorunuz için en uygun olan seçeneği seçin:

  PaxBot_-_How_do_I_file_a_support_ticket_-_step_1.png

  2. Bu noktadan sonra bir dizi sorulardan geçirilirsiniz ve bu sayede en uygun seçeneğe tıklamak suretiyle sorunuzu daha ileri şekilde belirtebilirsiniz. 

  3. İşlem Kimliğinizi(Kimliklerinizi) girmeniz istenebilir. İster İşlem Kimliğini sağlayabilir, isterseniz de bu elinizde yoksa atla seçeneğine tıklayabilirsiniz.

  PaxBot_-_How_do_I_file_a_support_ticket_-_step_3.png

  4. Seçiminize bağlı olarak PaxBot sizden göndericinin veya alıcının cüzdan adresini girmenizi isteyebilir. Bu elinizde yoksa atla seçeneğine tıklayabilirsiniz. 

  PaxBot_-_How_do_I_file_a_support_ticket_-_step_4.png

  5. PaxBot ayrıca işlem tutarını girmenizi de isteyebilir. Bilmiyorsanız atla seçeneğne tıklayabilirsiniz.

  PaxBot_-_How_do_I_file_a_support_ticket_-_step_5.png

  6.  PaxBot her zaman sizden sorunuzun veya sorununuzun detaylı açıklamasını girmenizi isteyerek bu sayede bu bilgileri Paxful'un destek ekibine gönderebilmeyi isteyecektir.

  PaxBot_-_How_do_I_file_a_support_ticket_-_step_6.png

  7. PaxBot son olarak sorunuz çözülmekte iken size güncellemeler verilebilmesini sağlayabilmek için e-posta adresinizi isteyecektir.

  PaxBot_-_How_do_I_file_a_support_ticket_-_step_7.png

  8. PaxBot sizden geri bildiriminizi isteyecektir. Gelişimimize destekçi olabilmeniz için geri bildirim vermenizi isteriz!

  PaxBot_-_How_do_I_file_a_support_ticket_-_Step_8.png

  9. Geri bildirim bırakmanız sonrasında PaxBot sizden daha fazla yardıma ihtiyacınız olup olmadığını soracaktır. Bu noktada herhangi bir başka sorunuz varsa bunları sorabilirsiniz.

  PaxBot_-_How_do_I_file_a_support_ticket_-_step_9.png

  [email protected] adresine ne oldu


  Yeni bir sisteme taşındık ve bu sebeple artık [email protected] adresine gelen e-postalara yanıt vermeyeceğiz. Artık bize ulaşmanın en iyi yolu PaxBot'u kullanmak olacak. Bir destek bileti oluşturduğunuzda, [email protected] adresinden bir e-posta adresiyle iletişim kuruyor olacaksınız. 

   

  Not: Paxful destek, sizinle [email protected] veya [email protected] dışında bir yolla asla iletişime geçmez. Lütfen Paxful'dan gibi davranacak dolandırıcılık girişimi sahte destek e-postalarına karşı dikkatli olun. Bu sahte destek e-postalarının sizi, sosyal medya üzerinden kişisel hesap bilgilerinizi kendilerine sağlamanız için aldatmaya çalışabileceğin farkında olun. Güvenlik kılavuzumuz üzerinden bilgilerinizi güvende tutmanın yolları hakkında daha fazlasını okuyabilirsiniz.

 • Bir Sorun Bildirme

  Kendinizi ve Paxful topluluğunu güvende tutmanın bir yolu şüpheli kullanıcıları raporlamaktır. Paxful platformunda şunları raporlayabilirsiniz.

  Bir teklifi raporlamak—Şüpheli görünen veya Hizmet Koşullarımızı açıkça ihlal eden bir teklifle karşılaşırsanız, bize bildirin

  Bir problemi raporlamak—İşlemin başarılı olmasına bakılmaksızın hem alıcılar hem de satıcılar bir işlemle ilgili bir problemi raporlayabilir. İşleminizle ilgili bir sorunu nasıl raporlayacağınızı görmek için bu sayfayı ziyaret edin.

  Bir dolandırıcılığı raporlamak—Kripto para satıyorsanız ve alıcının geçersiz bir hediye kartı satmış olduğunu düşünüyorsanız, bunu anında raporlayın

  Bir ödeme iptalini(geri ödeme) raporlama—Kripto para satarken, bazı ödeme yöntemlerinde işlem iptal ederek geri ödeme isteme seçeneği söz konusu olabilir. Bir geri ödemeyi nasıl raporlayacağınız hakkında daha fazla bilgi için bu sayfayı ziyaret edin.

  Not: Bir sorunu raporlamak istiyorsanız ama işleminiz henüz iptal edilmemiş halde ise, bir itiraz başlatmak daha iyi olacaktır.

  Tüm bu raporlamalar, uzmanlar tarafından incelenecektir ve e-posta yoluyla bir güncelleme alırsınız. Problemi detaylı bir şekilde anlattığınızdan ve yeterli kanıt sunduğunuzdan emin olun.

 • Bir Teklif Raporlama

  Şüpheli görünen veya Hizmet Koşullarımızı açıkça ihlal eden bir teklifle karşılaştığınızda, bunu anında bize raporlayın.

  1. Teklif sayfasından Bir sorun bildir seçeneğine tıklayın.

  Offer-Click-report-a-problem.png

  Bir sorun bildir iletişim kutusu görüntülenecektir.

  Offer-report-a-problem-dialogue.png

  2. Bir rapor türü seçin, Açıklama alanına detaylı bir açıklama yazın ve Raporla seçeneğine tıklayın.

  Rapor türleri:

  • Emanet dışı - Tedarikçi, bir işlemi Paxful işlem emaneti dışında tamamlama imasında bulunuyor.
  • Kötü teklif koşulları-Teklif koşulları kafa karıştırıcı veya çelişkili.
  • Bariz dolandırıcılık- Makul sağduyulu yaklaşımı veya Hizmet Koşullarımızı açıkça ihlal eden herhangi bir şey.
  • Pazarlık—Teklif sahibi, teklif detaylarında bahsedilenden farklı bir fiyatta anlaşmayı teklif ediyor.

  Offer-click-report.png

  Raporunuz gönderildi. 

  Fonlarınızı korumanıza yardımcı olacak bazı güvenlik ipuçları şu şekildedir.

 • Bir Dolandırıcılığı Raporlama

  Bir kripto para satıcısı iseniz ve alıcının size geçersiz bir hediye kartı sattığını düşünüyorsanız şunları yapabilirsiniz.

  Not:

  • İşlemin henüz iptal edilmemiş olması halinde, derhal bir itiraz başlatın.
  • Bir problem raporlamayı yalnızca alıcı tarafından işlemin "Ödendi" olarak işaretlenmesi sonrasında gerçekleştirebilirsiniz.

   1. İşlem sayfasının alt kısmından şu seçeneğe tıklayın: ! Dolandırıcılık raporla.

  Scam-click-report-scam.png

  Dolandırıcılık raporla iletişim kutusu görüntülenecektir.

  Report-scam-box.png

  2. Bir rapor türü seçin, Açıklama alanına detaylı bir açıklama yazın, var olan destekleyici resimleri yükleyin ve Raporu Gönder seçeneğine tıklayın.

  Click-report-scam.png

  Raporlamanız gönderildi. 

  Fonlarınızı korumanıza yardımcı olacak bazı güvenlik ipuçları şu şekildedir. 

 • Bir İşlem İçerisindeki Bir Problemi Raporlama

  Eğer Paxful'da kripto para satın almakta iken işlem ortağınız tarafından dolandırıldığınızı düşünüyorsanız, şunları yapabilirsiniz.

  Not:

  • İşleminizin henüz iptal edilmemiş olması halinde, derhal bir itiraz başlatın.
  • Bir problem raporlamayı yalnızca alıcı tarafından işlemin "Ödendi" olarak işaretlenmesi sonrasında gerçekleştirebilirsiniz.

   1. İşlem sayfasının en altından, Bir problem raporla seçeneğine tıklayın.

  Trade-click-reporting-new.png

  Bir sorun raporla iletişim kutusu görüntülenecektir.

  Offer-report-a-problem-dialogue.png

  2. Bir rapor türü seçin, Açıklama alanına detaylı bir açıklama yazın ve Raporla seçeneğine tıklayın.

  Kripto para satıcısı için raporlama türleri:

  • Fon kilitleyici(Coinlocker)İşlem ortağınız yanıt vermiyor ve sadece kripto parayı işlem emanetinde tutmakla yetiniyor.
  • Dolandırıcıİşlem ortağınız sizi açıkça dolandırmayı deniyor. Bu rapor türünün tekrarlanan şekilde kötüye kullanılması, yasaklanmanızla sonuçlanabileceğini unutmayın!
  • Küfürlü dil kullanımıİşlem ortağınız uygunsuz/küfürlü dil kullanıyor.
  • Kullanılmış hediye kartıHediye kartı zaten kullanılmış halde.
  • Moderatör kimliğine bürünme—Sıradan bir kullanıcı, bir Paxful moderatörü gibi davranıyor. Paxful moderatörlerinin metinlerinin arka planının açık mavi renkte olacağını unutmayın!
  • DiğerProbleminizle eşleşen herhangi bir tür bulunmamakta.

  Kripto para alıcısı için raporlama türleri:

  • Küfürlü/kötü dil-İşlem ortağınız, sohbette küfürlü/kötü dil kullanıyor.
  • Yanıt vermeyen işlem ortağı - İşlem ortağınız yanıt vermiyor. (Raporlama öncesinde birkaç dakika daha bekleyin)
  • Aldatma/hırsızlık- İşlem ortağınız sizi aldattı/hırsızlık yaptı.
  • Emanet dışı işlem—İşlem ortağınız, bir işlemi Paxful işlem emaneti dışında tamamlamayı ima ediyor.
  • Diğer—Probleminizle eşleşen bir tür mevcut değil.

  TRade-click-report.png

  Raporunuz gönderildi. 

  Fonlarınızı korumanıza yardımcı olacak bazı güvenlik ipuçları şu şekildedir.

   

 • Bir Ters İbraz Durumunu Raporlama

  Bazı ödeme yöntemlerinin ters ibraz seçeneği söz konusu olabilmektedir. Bunun anlamı, kripto paranız için bir ödeme almanız sonrasında işlem ortağınızın fonları bu yolla geri isteme seçeneğinin var olmasıdır. Bu ters ibraz durumunun gerçekleşebilmesinin tek sebebi, ödeme yöntemi olarak kullanılan bazı üçüncü taraf hizmetler tarafından buna izin veriliyor olmasıdır.

  Bir hatırlatmada bulunmak isteriz ki, Paxful, ters ibrazlar başlatma veya bunları işleme koyma yükümlülüğüne sahip değildir ve bir tarafın, kullanılan ödeme yöntemi yoluyla kendisine sunulmuş olan bir yöntemle bir ödemeyi tersine çevirmesi, ters ibraz gerçekleştirmesi veya başka şekilde bir işleme itiraz etmesi durumunda, bu durum bir itirazın kapatılması sonrasında gerçekleşse bile Paxful, bunlardan sorumlu sayılamaz.

  Bunun gerçekleşmesi halinde, şunları yapabilirsiniz:

  Not:

  • Ters ibraz durumunu yalnızca şu ödeme yöntemleri için raporlayabilirsiniz: Amazon Hediye Kartı, Banka Havalesi, MTN Mobil Para, PayPal, Zelle Pay.
  • Ters ibraz durumunu yalnızca bir işlem tamamlandıktan sonra raporlayabilirsiniz (kripto paranın işlem emanetinden serbest bırakılması sonrasında)
  • Raporunuz alındıktan sonra, bu vakayı çözümlemek için elimizden geleni yapacağız. Ancak, fonlarınızı %100 kurtarmayı garanti etmiyoruz.
  • Bize raporlama yapmadan önce, sorunu bankanızla veya cüzdan hizmeti sağlayıcınızla soruşturduğunuzdan emin olun.
  • Zaten bir raporlama yaptıysanız, lütfen yanıtımızla size dönmemiz için bize biraz süre tanıyın. Sabrınız için teşekkür ederiz!

  1. İşlemi, geçmiş işlemleriniz listesinden açın: Panel > Geçmiş işlemleri görüntüle

  2. İşlem sayfasının en altından, Bir ters ibraz raporlayın seçeneğine tıklayın.
  click-report-a-chargeback.png
  Bir ters ibraz raporla iletişim kutusu görüntülenecektir.
  Reporting-a-chargeback-dialogue-box.png

  3. Bir ters ibraz raporla iletişim kutusunda aşağıdakileri yapın:

  • Raporunuz için aşağıdaki sebeplerden birini seçin;
  • Geçerli olan tüm kutucukları işaretleyin;
  • Varsa herhangi bir ek bilgiyi Ek bilgiler alanına girin (göndericinin adı, e-posta adresi vb.);
  • Ters ibrazla ilişkili mesajların bir ekran görüntüsünü ve cüzdan bakiyenizin bir ekran görüntüsünü yüklemek için Yükle seçeneğine tıklayın;
  • İsteğinizi göndermek için Ters ibraz raporla seçeneğine tıklayın.

  Click-Report-Chargeback.png
  Bir doğrulama iletişim kutusu görüntülenecektir.

  4. Doğrulama iletişim kutusunda Tamam seçeneğine tıklayın.
  Click-Okay.png

  Raporunuzu aldık ve mümkün olan en kısa sürede size dönüş yapacağız.

  İpucu: Raporunuzun durumunu, işlem sayfasının alt kısmından istediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz. Üç ayrı ters ibraz rapor durumu mevcuttur:

  • Beklemede
  • Onaylandı
  • Reddedildi

   Chargeback-report-status.png

  Ayrıca bir ters ibraz durumunu, İletişim Formu üzerinden de raporlayabilirsiniz. 

  Başlamak için şunu içeren bir video kaydına ihtiyaç duyacağız:

  • Tarih ve miktar belirtilecek şekilde ilgili işlem
  • Ödeme tersine çevirmeyi ve tarihini gösterecek şekilde işlem

  Ayrıca bunun gerçekleştiği işlem kimlik numarasına da ihtiyaç duyacağız. 

  Gelecekte fonlarınızı korumanıza yardımcı olacak bazı güvenlik ipuçları şu şekildedir.

8 makalenin tümünü görüntüle