Genel

Genel

 • Paxful nedir?

  Kişiler arası (P2P) öncü Bitcoin alım satım platformu olan Paxful'a hoş geldiniz!

  Platformumuz, Pax Sakinlerinin dünya genelinde kendileri gibi olan diğer insanlarla bağlantı kurup kripto para alıp satmalarına olanak sağlar. Topluluğumuz 9 milyon kişiye sahiptir ve günden güne büyümeye devam etmektedir!

  Pekala Paxful'un platformunda gerçekten ne yaparsınız?

  • Diğer Pax Sakinleriyle bağlantıya geçer ve Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Tether (USDT) satın alırsınız.
  • Kripto paralar satarken fiyat ve kabul edeceğiniz ödeme yöntemlerini kendiniz seçersiniz. Paxful'da kendi finansal geleceğinizi kendiniz kontrol edersiniz!
  • Ücretsiz Cüzdanınızda kripto paranızı depolayın ve koinleri diğer Paxful cüzdanlarınıza ücretsiz transfer edin!
  • Bankanız yok mu? Problem yok. Paxful ile PayPal ve diğer eCüzdanlar, ön ödemeli banka kartları ve hediye kartları gibi 400'ün üzerinde ödeme yöntemini kullanabilirsiniz.
  • İşlem emaneti sistemimiz ve dedike bir şekilde hizmet sunan Müşteri Destek ekibimiz sayesinde Paxful aynı zamanda son derece güvenlidir ve bunu bu şekilde tutmak için sürekli olarak çalışmaktayız.

  Paxful, insanlara hizmet için özellikle tasarlanmıştır. Sadece insanların %1'inin değil %100'ünün finansal yaşamını iyileştirmeyi hedeflemekteyiz.

   

 • Paxful İle İşlem Yapmaya Başlamak

  Paxful, kullanıcıların çeşitli kripto paralar alıp satabileceği öncü bir kişiler arası alım satım platformudur. Finansal geleceğinizi inşa etmeye başlamaya hazır mısınız? Paxful'a kaydolma sürecinde size adım adım yardımcı olacağız.

   

  1. Paxful Hesap Kayıt Sayfasından başlayın

  Eğer Paxful'un ana sayfasından başlıyorsanız Kaydol seçeneğine tıklayın.

  Bu noktada telefon numaranız veya e-posta adresinizle bir hesap oluşturmanız gerekecektir.

  Register_account_with_phone_number.png

  Hesabınız oluşturulduğunda, bir ücretsiz kripto para cüzdanı alırsınız. Bu dijital cüzdan, zorluklarla kazandığınız kripto paralarınızı depoladığınız yerdir. Bu cüzdanın işlevleri ve mevcut kısıtlamaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için Paxful Cüzdanları konulu Yardım Merkezi bölümünü ziyaret edin. 

   

  2. Hesabınızı Doğrulayın

  Hesabınızı oluşturmanız sonrasında telefon numaranızı veya e-posta adresinizi, telefonunuza veya e-postanıza gönderilecek bir kodla doğrulamanız gerekecektir (hesabınızı oluşturmak için hangisini kullandığınıza bağlı olarak).

  Tamamlayabileceğiniz çeşitli doğrulama seviyeleri mevcuttur. Bu doğrulama seviyeleri, alım satım platformunda farklı alım satım fırsatlarına izin verir ve doğrulama prosesi, platformumuzun güvenliğine yardımcı olur.

  Uzman İpucu

  Doğrulamanızı tamamladıktan sonra kendinizi platforma aşina hale getirmek için biraz zaman harcatın. Şuna tıklamak suretiyle platformumuzda bir tur atabilirsiniz Screen_Shot_2021-03-15_at_11.38.15_AM.png

  İşte bu kadar! Artık alım satıma başlama zamanı🤘 

  Not:

   Belirli eyaletlerde veya belirli ülkelerde bulunuyorsanız, henüz Paxful'a erişemeyebilirsiniz. Erişimi yasaklanmış ülkeler hakkında daha fazla bilgi için burayı ziyaret edin.

 • Ödeme Yöntemleri

  Paxful'da kripto alma ve satmak için 400'ün üzerinde yolumuz vardır! Bazı ödeme yöntemleri yaşadığınız yere göre kısıtlamalara tabi olabilse de alım satım platformumuzda alım satım yapmak için halen daha pekçok yol hizmetinizde olacaktır.

  En popüler ödeme türlerimizden bazılarını şunlar oluşturmaktadır:

  1. Banka transferleri (ACH, bankalar arası transferler, vb.)
  2. Kredi/banka kartları
  3. Çevrim İçi Cüzdanlar (PayPal, Skrill, Neteller, vb.)
  4. Hediye kartları (Amazon, iTunes, Visa, vb.)
  5. Altcoinler (Ethereum, Litecoin)

   

 • Paxful Ücretleri

  Kripto para alım satımı veya transferi gerçekleştirirken masraflarla karşılaşabilirsiniz. Paxful'da rekabetçi bir ücret yapısı sunmaktayız ve bu sayede Bitcoin'inizin daha fazlasını elinizde tutmanız mümkün olmaktadır.   

   

  Kripto Para Alım Satımı Yapma

  Ödeme Grubu Sat Satın Al
  Banka Transferi %0,5 ücret yok
  Diğer Banka Transferi %1 ücret yok
  Kredi Kartı/Banka Kartı %1 ücret yok
  Dijital Para Birimi %1 ücret yok
  Çevrim İçi Cüzdan %1 ücret yok
  Nakit %1 ücret yok
  Ürünler & Hizmetler %1 ücret yok
  Hediye Kartı

  iTunes ve Google Play kartları için %5

  Tüm diğer hediye kartı türleri için %3

  ücret yok

   

  Kripto Para Satın Alma

  • Paxful'da başka bir kullanıcıdan kripto para satın alırken, Kripto parayı müşteriler tarafından belirlenen kurdan satın alırsınız. Bu kurlar, doğrulama durumunuz, ödeme yönteminiz, para birimi çifti (USD, EUR, CNY gibi) ve sipariş hacmi gibi çok sayıda faktöre bağlı olarak değişir.

  Kripto Para Satma

  • Bu emanet tutarı, işlemin başında Paxful Cüzdanınızdan düşülür. İşlemin başarıyla tamamlanmasının ardından Paxful emanet ücretini tahsil eder. Eğer işlem tamamlanmazsa, kripto para işlem emanetinden satıcıya geri ödenir, Paxful bu işlemden ücret almaz.
  • Bazı kiosk alım satımları, Paxful'un işlem emaneti ücretinin üzerinde ek ücretler gerektirebilir. Kiosk alım satımları ile ilgili daha fazla bilgi için bu makaleyi gözden geçirebilirsiniz

   

  Bitcoin Gönderme ve Alma

  Cüzdan Türü Gönderin Alın
  Dış Cüzdan $0 - $9,99 = 0,00008 BTC ücret
  $10 - $19,99 = 0,00016 BTC ücret
  $20+ = 0,0004 BTC ücret
  ücret yok
  Dahili Cüzdan

  Ayda 1.000 USD seviyesine kadar ücretsiz (tüm kripto paralar arasında)

  1.000 USD seviyesine ulaşıldıktan sonra, 1 USD veya gönderilen tutarın %1'i kadar tutardan hangisi daha büyükse o, ücret olarak uygulanır

  ücret yok

   

  Tether (USDT) Gönderme ve Alma

  Cüzdan Türü Gönderin Alın
  Harici Cüzdan

  Dinamik Ethereum ve Tron ağ ücreti + Paxful Cüzdan masrafı

  Paxful Cüzdan ücreti detayları:

  $0 - $9,99 = 1 USDT ücret
  $10 - $19,99 = 2 USDT ücret
  $20+ = 5 USDT ücret

  ücret yok
  Dahili Cüzdan

  Ayda 1.000 USD seviyesine kadar ücretsiz (tüm kripto paralar arasında)

  1.000 USD seviyesine ulaşıldıktan sonra, 1 USD veya gönderilen tutarın %1'i kadar tutardan hangisi daha büyükse o, ücret olarak uygulanır

  ücret yok
  • Paxful cüzdanınızdan TRC-20 bazlı USDT gönderdiğinizde bir Tron ağ ücreti ödemezsiniz ama Paxful cüzdan ücreti ödersiniz.

   

  Ethereum (ETH) Gönderme ve Alma

  Cüzdan Türü Gönderin Alın
  Harici Cüzdan

  Dinamik Ethereum ağ ücreti + Paxful Cüzdan ücreti

  Paxful Cüzdan ücreti detayları:

  $0 - $9,99 = 0,0005 ETH ücret
  $10 - $19,99 = 0,001 ETH ücret
  $20+ = 0,002 ETH ücret

  ücret yok
  Dahili Cüzdan

  Ayda 1.000 USD seviyesine kadar ücretsiz (tüm kripto paralar arasında)

  1.000 USD seviyesine ulaşıldıktan sonra, 1 USD veya gönderilen tutarın %1'i kadar tutardan hangisi daha büyükse o, ücret olarak uygulanır

  ücret yok

   

  Lightning

  Cüzdan Türü Gönderin Alın
  Dış Cüzdan

  Gönderilen tutarın %1 kadarı

  ücret yok

   

  Kripto Para Dönüştürme 

  Dönüştürme Türü Ücret
  Tüm kripto dönüşümleri %0,5

   

  Tether Dönüştürme (USDT)

  Paxful Stablecoin

  Stablecoin Karşı Tarafından aldığınız teklif fiyatı, tüm bu ücret ve kesintileri de içerir. Bu teklif edilen fiyat, Stablecoin Karşı tarafı ve/veya bu işlemi gerçekleştirebilmek için gerekli olan üçüncü taraf ücretlerini de içermektedir. Lütfen bunun üçüncü bir tarafça yansıtılan ayrı bir ücret olduğunu ve Paxful'un bundan sorumlu olmayıp bu üçüncü taraf ücretlerini hesaplamadığını lütfen göz önünde bulundurunuz.

 • Paxful Yasal Ve Güvenli Mi?

  Kullanıcılarımızın platformumuzda güvende olduklarından emin olmak için birçok güvenlik önlemi almış haldeyiz. 

  Sıkı bir doğrulama prosesimiz vardır ve bu, müşterilerimizi bildiğimizden emin olmamıza yardımcı olur, bunun yanı sıra bir ordu dolusu itiraz ve dolandırıcılık önleme analistimiz vardır, bunların sayesinde kötü aktörleri platformdan uzak tutar ve alım satım işlemlerinin pürüzsüzce gerçekleşmesini sağlarız. Ayrıca alım satımı yapılan kripto paranın işlem tamamlanana kadar güvenli bir şekilde içinde tutulduğu işlem emaneti özelliğimiz de mevcuttur. Bu, paranızı koruma altında tutar ve herhangi bir itiraz durumunda kripto paranın doğru tarafa ulaşmasından emin olmamıza yardımcı olur.

  Piyasadaki en güvenli ve yüksek teknoloji hizmetlerden biri olan BitGo'yu cüzdan servis sağlayıcımız olarak kullanıyoruz. Buna ek olarak, hesabınıza giriş yaparken ve kriptoyu Paxful cüzdanınızdan dışarı gönderirken iki adımlı doğrulama gibi Paxful hesabınızda fonlarınızı korumak için gerekebilecek tüm araçları hizmetinize sunmaktayız.

  Bunların hepsinden de önemlisi, ekibimizde alanında en iyilerinden olan bazı siber güvenlik uzmanları mevcut olup bunlar kullanıcılarımızın ve platformumuzun zararlı etkilerden ve bilgisayar korsanlarından güvende olmasını sağlamak üzere 24 saat görev yapmaktadır. 

  Alım satım platformumuzdaki güvenliğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için şu makalelere göz atın:

  Paxful güvenilir mi?

  Paxful'un bir AML politikası mevcuttur, biz ayrıca Yabancı Varlıkların Kontrolü Ofisi ("OFAC") yaptırımlarına uymaktayız, düzenleme altında bulunan bir finansal kuruluşuz ve 5 milyonun üzerinde kullanıcı bize güvenmektedir. Kullanıcılarımızın bizim hakkımızda neler söylediğini değerlendirmelerkısmından inceleyebilirsiniz!

 • Bitcoin Gönderi İşlemim Neden Halen Daha Onaylanmamış Halde?

  Çoğu Bitcoin gönderi işlemlerinizin hızlı bir şekilde doğrulanmış olması olasılığı oldukça yüksektir. Bakiyenizin Paxful cüzdanınızda tamamen kullanılabilir hale gelmesi için ağdan iki onay alması gerekir. Bu, gerçekten güvenilir bir cüzdan için endüstrideki standart uygulamadır. Bu, tamamen bitcoin ağının durumuna bağlı olarak 5 dakikadan 1 saate kadar süre alabilir. Ancak, bazı Bitcoin işlemlerinin, madenciler tarafından onaylanması daha fazla süre alabilir. Gönderi işleminizin sıradan bir zamanda olduğundan daha uzun süre aldığını düşünüyorsanız, bu bellek havuzu(mempool) sıkışıklığı ve ücretler ile ilişkili bir durumdan kaynaklanmış olabilir. 

   

  Bellek Havuzu(Mempool) ve Bellek Havuzu(Mempool) Sıkışıklığı Nedir?

  Bellek havuzu(Mempool), "bellek(memory)" ve "havuz(pool)" terimlerinin kısa halidir. Bu, Bitcoin'in, işlemleri blok zincir üzerinde doğrulama öncesinde doğrulanmamış işlemleri depolaması için var olan bir sistemdir. Bunu, bir doktor ofisindeki bekleme odasına benzetebilirsiniz. 

  Bellek havuzu(mempool) sıkışıklığı, madenciler tarafından blok zincirde doğrulanması için bekleyen fazla sayıda Bitcoin gönderi işleminin var olması durumudur ve bu, bekleme odalarının farklı farklı doktorlarla görüşmek için gelmiş insanlarla dolup taşması ile benzetilebilir. Bellek havuzu(mempool) sıkışıklığı, iki şey sebebiyle gerçekleşebilir:

  • İşlem hacmi yüksekse

  Bunun anlamı, blok zincir üzerinde onaylanmayı beklemekte olan gönderi işlemi sayısının yüksek olması ve gerekli olan onay hacminin yeterince hızlı bir şekilde işlenemiyor olmasıdır. Bu, doktorların bekleme odasında bekleyen hasta sayısı sebebiyle tıkanmış hale gelmelerine benzer olarak algılanabilir.

  • İşlem sağlaması(hash) ansızın düşmüşse

  İşlem sağlaması(hash) aniden düştüğünde, bunun anlamı, her bir işlemi onaylamaya yetecek kadar madencinin var olmamasıdır. Bu durum, bekleyen hastaları görmek için yeterli doktorun olmaması durumuna benzerdir. Bu sebeple hastalar, veya bu durumda Bitcoin onayları, daha uzun süre beklemek zorunda olur.

   

  İşlem Ücretlerim, Bekleme Sürelerimle Nasıl İlişkilidir?

  Tek bir evrensel bellek havuzu(mempool) olduğu düşüncesi söylentiden ibarettir. Gerçekte olan bu değildir çünkü her bir işlem eşsizdir ve madencilerin, her bir işlemi blok zincirde doğrulamak için farklı metotları vardır. Her bir eşsiz gönderi işlemine farklı bir ücret bağlı olduğu için, madenciler, bu ücretlerin bir kısmını kendilerine aldıkları için, daha yüksek ücretli işlemleri büyük olasılıkla daha hızlı işleme alırlar. Daha düşük miktarda bir Bitcoin gönderdiyseniz veya satın aldıysanız ve daha düşük bir ücret ödediyseniz, daha uzun süre beklemeniz gerekebilecektir.

   

  Bitcoin İşlemim Doğrulanmamış Halde İse Ne Yapmalıyım?

  Bir işlemin blok zincirde asla onay alamaması nadir karşılaşılabilecek bir durumdur ve çoğu işlem, 72 saat içerisinde sonuçlandırılır. Çoğu durumda Paxful, işlemi tekrar gönderme öncesinde 72 saat beklemenizi tavsiye eder. İşleminiz blok zincire hiç ulaşmazsa, 72 saat sonrasında Bitcoin'iniz, gönderiyi yaptığınız cüzdanda geri görünür hale gelecektir. 

  İşlem durumunu kontrol etme ile ilgili daha fazla bilgi için, yardım merkezi makalemizi ziyaret edin: Bitcoin Gönderi İşlemi Durumu Nasıl Kontrol Edilebilir

Kripto Para Satın Alın ve Satın

Kripto Para Satın Alma

 • Hindistan gelir vergisi yasalarında değişiklikler

  1 Temmuz 2022 tarihinden başlamak üzere Hindistan'daki gelir vergisi yasasına göre kripto para gibi herhangi bir sanal dijital varlığın (VDA) transferi, yani satış veya değiş tokuşu için gelir vergilerinin ödenmesi gerekecektir. Hindistan'da bulunan birinden kripto para satın alan herhangi bir kişinin, alıcının nerede olduğundan bağımsız bir şekilde satıştan %1 vergi ödemesi gerekecektir.

  Bu vergi, Paxful tarafından toplanmamakta ve ödenmemektedir çünkü topluluğumuzun tüm üyeleri, gelirlerini uygun devlet kuruluşlarına raporlama ve geçerli vergileri ödeme sorumluluğu altındadır. Bu değişiklik ile ilgili daha fazla bilgi için: blog gönderisi

  Vergi yasası veya sizin spesifik durumunuz hakkında daha fazla bilgi isterseniz, bir hukuk uzmanına veya vergi uzmanına danışmanız gerekecektir.

 • Paxful Onaylı Teklifler Neler?

  Paxful'a kaydoldunuz - hoş geldiniz! Alım satıma başlama zamanı! 

  Başlangıçta bir teklif seçmenin zor olabileceğini biliyoruz. Hangisini seçmeli? Kime güvenmeli?

  Artık topluluğumuzun güvenli üyelerinden gelen ve Paxful onaylı olan tekliflerden bulabileceksiniz.

  Paxful Onaylı Teklifleri Nasıl Kullanırım?

  Screen_Shot_2022-05-11_at_7.46.41_PM.png

  Alım satım platformundaki tekliflerde arama yaparken, satın almak istediğiniz kripto para, ödeme yönteminiz ve para biriminiz gibi arama kriterinizi ve ne kadar satın almak istediğinizi girin.

  Yalnızca Paxful Onaylı Teklifleri gördüğünüzden emin olmak için bu seçenek anahtarını aktif hale getirmeniz gerekecektir.

  Screen_Shot_2022-05-11_at_8.00.25_PM.png

  Sonrasında 'Teklifler Bul' seçeneğine tıklayabilirsiniz, bu sayede kriterlerinizle eşleşen teklifler tarafınıza gösterilir. Tüm bu teklifler Paxful tarafından onaylanmış olup bu satıcılar, topluluğumuzda iyi duruşu olan satıcılardır. 

  Mutlu alım satımlar!

 • Kripto Para Satın Alma

  Kripto oldukça heyecan verici ve bizler de bu deneyimi bizimle paylaştığınız için çok mutluyuz.

  Bu kılavuz, kripto para satın alma konusunda var olan teklifleri bulmanıza yardımcı olacaktır. Kendi teklifinizi yaratmak isterseniz, lütfen teklif oluşturma makalemize göz atın. 

  Video

  Nasıl anında Bitcoin satın alabileceğinize dair kısa bir video şuradadır:

  1. Adım: Arama gerekliliklerini ayarlama

  1. Bir hesap oluşturun veya Paxful hesabınıza giriş yapın, Satın Al oku üzerinde gezinin ve tercih edilen kripto paranız üzerine tıklayın.

  Click-buy-crypto-type.png

  Kripto para satın almak için tekliflerin bulunduğu sayfa görüntülenecektir.

  İpucu: Telefonunuzu kullanıyor musunuz? Hamburger simgesine tıklayın ve ortaya çıkan listedeki seçeneklerden birisini seçin.

  2. Tümünü Göster veya Herhangi bir ödeme yöntemi bölümüne tıklayın ve görünen iletişim kutusunda kripto satın almak istediğiniz ödeme yöntemini seçin.

  Buna alternatif olarak mevcut tüm ödeme yöntemlerinin bir listesini görmek için Tüm ödeme seçenekleri için teklifleri görüntüle seçeneğine tıklayın.

  3. Herhangi bir para birimi bölümüne tıklayın ve listeden para biriminizi seçin.  Herhangi bir tutar bölümüne işlem yapmak istediğiniz tutarı girin.
  Aklınızda belirli bir tutar yoksa,  Herhangi bir tutar alanını boş bırakabilirsiniz.

  4. Konum listesinden ülkenizi seçin.

  5. TEKLİF ARA bölümüne tıklayın. Teklif listesi, arama gerekliliklerine göre güncellenir.

  Buying2.png

  2. Adım: Teklif bulma

  1. Teklif listesinde arama yapın.
  Liste, şu tekliflerle başlar:

  • En iyi puanlamaya ve itibara sahip satıcılar.
  • Platformda en aktif olan ve anında işlem yapmaya hazır olan satıcılar.
  • En karlı marj.

  Bir teklif hakkındaki ek bilgiler için etiketlere ve işaretlere göz atın. Beğendiğiniz bir teklfi bulduğunuzda, Satın al düğmesine tıklayın.

  Buying3.png

  Not: Bu noktada, alım satım işleminiz henüz başlamadı.

  Teklif sayfası görünür.

  Teklifin aşağıdakiler dahil tüm ayrıntılarını inceleyin:

  • Satın alma limitleri - teklif edilen tutar aşırı düşük mü veya aşırı yüksek mi?
  • Satıcı kuru - sizin için karlı görünüyor mu?
  • Zaman sınırı - ödemeyi, bu zaman çerçevesinde gerçekleştirebilecek misiniz?
  • Teklif koşulları - satıcı, işlem prosedürünün bir parçası olarak ek belge istiyor mu ya da herhangi bir isteği var mı?

  Offer_temrsNew2.0.png

  2. Geleneksel para birimi alanına veya kripto para alanına işlem yapmaya hazır olduğunuz tutarı girin. ŞİMDİ SATIN AL düğmesine tıklayın.
  Herhangi bir kuşkunuz veya sorunuz varsa işleme dair bir gezinti için Tura Katıl bölümüne tıklayabilirsiniz.

  Buying5.png

  İşlem sohbeti sayfası görünür.

  Not: Şu anda bir işlem başladığında, kripto para kuru sabittir ve dalgalanmaz.

  3. Adım: İşlem

  1. İşlem sohbetimizi kullanarak iş ortağınızla gerekli ayrıntıları tartışın ve talimatlarını dikkatlice takip edin.

  5-buying-following-instructionsEDIT.png

  2. Ödemeyi yapın.
  Ödemeyi yaptıktan sonra, Ödeme yaptım seçeneğine tıklayın.

  Buying7NEW.png

  Kendi Kendine Beyan iletişim kutusu görüntülenir.
  3. Evet, ödeme yaptım seçeneğine tıklayın.

  Not:

  • İstediğiniz zaman İptal seçeneğine tıklayarak işlemi iptal edebilirsiniz.
  • Herhangi bir sorun veya anlaşmazlıkta, vakayı soruşturmak üzere moderatörlerimizi davet etmek için İtiraz seçeneğine tıklayın.

  Satıcı, BTC'yi işlem emanetinden Paxful cüzdanınıza aktarır. İşlem başarıyla tamamlanır.

  İpucu:

  • Kripto para satıcısı, işlem emanetinden Paxful cüzdanınıza fonları aktardığında, geri bildirim bırakmayı düşünün. Bu geri bildirim, diğer yatırımcılara kiminle karşı karşıya olduklarını anlamalarında yardımcı olur.
  • Bir kullanıcıyı İşlem Ortakları listenize eklemek için Gelecekte kolayca işlem yapabilmek için Kullanıcı Adını kişilerinize eklemek için tıklayın  seçeneğine tıklayabilirsiniz. Böylece güvendiğiniz kullanıcılarla kendi işlem topluluğunuzu oluşturabilirsiniz.
  • BTC işlemine dair açık makbuz isterseniz, sayfanın altında Açık makbuz bölümüne tıklayın.

  Daha fazla bilgi için kripto para satın almaya dair ipuçları dokümanımıza göz atın. Kripto para satmak istiyorsanız, aşağıdaki kılavuzu inceleyin.

   

 • Kripto Para Satın Almak İçin İpuçları

  Özellikle de yeniyseniz kripto para satın almak oldukça kafa karıştırıcı olabilmektedir. İnternet tamamen birbirine karşıt bilgilerle doludur, bu yüzden Paxful'da kripto paralara başlangıç yapmanıza yardımcı olacak bazı ipuçlarını sizin için derledik: 

  Paxful'da minimum işlem tutarı.

  Bitcoin satın alıyorsanız, şu andaki minimum tutar 10 USD veya bunun diğer para birimlerindeki eş değeridir. Satıyorsanız, minimum tutar 0,001 BTC'dir.

  Satıcının itibarı ve aktivitesi.

  Satıcının itibarı bir yeşil parmak simgesi ile gösterilir. Screen_Shot_2022-03-11_at_5.18.37_PM.png Bu, satıcının almış olduğu toplam pozitif geri bildirimdir.

  Satıcının adına tıklamak, tam profilini gösterecektir ve burada pozitiflerin yanı sıra ne kadar negatif geri bildirim aldıklarını da görebilirsiniz. Ayrıca konumunu, tüm aktif tekliflerini ve bunlar hakkındaki diğer önemli bilgileri de görebilirsiniz.

   
  Mutlaka iki türde de geri bildirime dikkatle göz atın: pozitif ve negatif.
  Örneğin 10.000 pozitif geri bildirimi de olsa 1000 negatif geri bildirimi olan bir kullanıcı hakkında oldukça temkinli olmanız gerekir. Pozitif geri bildirim karşısında negatif geri bildirim yüzdesine dikkat edin. Ayrıca bir kullanıcının ne kadar süredir platformumuzda olduğunu da kontrol etmeyi unutmayın.
  Ayrıca satıcının kimliğinin doğrulanmış olması da çok daha iyi olacaktır. Bu sayede, belgelerini ve arka planlarını kontrol etmiş olduğumuzu bileceksiniz.
  Ayrıca satıcının Paxful'da en son ne zaman çevrim içi göründüğünü de kontrol edin. Bu sayede satıcı tarafından herhangi bir gecikme olmaksızın hızlı bir şekilde alım satım işlemini gerçekleştirebileceğinizi öngörebiirsiniz.
  reputation.png

  Her seferinde işleme başlamadan önce teklif şartlarını ve satıcının talimatlarını okuyun.

  Satıcılar teklif koşullarında ne beklediklerini ve sizin onlara ne sunmanız gerektiğini belirtmelidirler. Örneğin hediye kartları için satıcıların çoğu, hediye kartının yasal yollarla satın alındığını ve sizin hediye kartlarının gerçek sahibi olduğunuzu kanıtlayan makbuzlar isterler. Bu bilgiler istenirse ve sunamayacak durumda iseniz, bu işlemle alım satıma devam etmemek daha iyidir. Tüm gereklilikleri sağlıyorsanız, işleme başlamadan önce her şeyi hazır hale getirdiğinizden emin olun.

  Fiyatın mutlaka farkında olun.

  Paxful'daki Bitcoin fiyatı, satıcılar geleneksel para birimini Bitcoin'e dönüştürmek için bir ücret ödediğinden hiçbir zaman resmi piyasa kuruna eşit değildir. Ücret tutarı satıcıdan satıcıya değişebilir ve kimden satın aldığınıza bağlıdır. Bu yüzden en iyi teklifleri bulmaya çalışın. Teklif sayfası daima her bir satıcının kurunu içerir. Sizi en çok ilgilendirmesi gereken şey, dolar karşılığında ne kadar aldığınız olmalıdır. Oran ne kadar yüksekse, işlem kârlılığı sizin için o kadar yüksek olacaktır.
  price.png
  Screenshot_2020-02-14_at_13.51.56.png

  Ödendi düğmesine yalnızca ödemeyi gerçekten yapınca basın.

  Bu Ödendi düğmesine bastığınız anda geri sayım sayacı durur ve sipariş süreci sona eremez duruma gelir. Bu konu şu açıdan oldukça önemlidir; satıcıya hediye kartı kodu gibi herhangi bir ödeme bilgisini göndermişseniz ve teklifin süresi dolmuşsa, emanetteki kripto paralar serbest kalır ve siz de bu durumda kripto paralarınızı alamazsınız. Ödendi düğmesi aynı zamanda dürüst olmayan veya unutkan satıcılara karşı da bir güvenlik mekanizması sağlamaktadır. Ödemeyi gerçekleştirmeden Ödendi düğmesine basarsanız, satıcı sizin coinlocker, yani parayı kötü niyetli bloke eden veya onu dolandırmaya çalışan biri olduğunuzu düşünebilir. Bu nedenle bu düğmeye olası bir karışıklığı önlemek adına mutlaka ödemeyi yaptıktan sonra basın.

   

  Ödemeyi zaten yapmış olduğunuzda asla alım satım işlemini iptal etmeyin.

  İşlemler sırasında bazen problemlerin ortaya çıkabildiğini biliyoruz ama satıcıya ödemeyi zaten yapmış halde iken işlemi iptal etmemek önemlidir. Kriptonuzu ödediyseniz ve birşeyler yolunda gitmediyse bir itiraz başlatabilirsiniz! Bir itiraz başlatmak, bir Paxful Moderatörünün duruma yardımcı olması için işleme gelmesini sağlayacaktır. İşlemi iptal ederseniz Moderatörler bu şekilde yardımcı olamayacaktır ve bir çözüm oluşturmak daha uzun süre alacaktır.

   

  Paxful’da aracılık yoluyla alınan hediye kartı kodlarının kullanımı kesinlikle yasaktır.

  Aracılık yoluyla alınmış olma durumu, daha sonra başka birine satılabileceğinizi düşünerek aldığınız hediye kartlarını kapsar. Satın alırken kodu kontrol etmiş olsanız dahi, satın aldığınız kişi sizin bilginiz dışında bu kodu dilediği zaman kullanabilir, bu nedenle bu işlem Paxful Hizmet Koşulları’na aykırıdır. Satıcılara aracılık yoluyla alınan kodları vermeye çalışmaya devam etmeniz halinde bu durum raporlanır ve Paxful'da işlem yasaklısı durumuna alınırsınız çünkü bu durum hem size hem de diğerlerine boşa zaman kaybettirir. Bu nedenle yalnızca bizzat satın aldığınız hediye kartlarını kullanmayı unutmayın.

  Ödemelerin gerçekleştirilmesi için üçüncü tarafların kullanımına izin verilmemektedir.

  Gönderilen ödemenin orijinal ödeyicisi ve yapılan ödemenin gerçek sahibi siz olmalısınız (Hediye kartı, kredi kartı, banka hesabı, çevrim içi ödeme platform hesabı sahibi). Kripto para ödemelerinde aracılık rolüne izin verilmez ve böyle bir durum, bir dolandırıcılık girişimi olarak değerlendirilebilir.

  Daima hediye kartındaki tüm tutar için işlem yapın.

  $50 tutarında bir hediye kartınız varsa, bunun yalnızca bir bölümüyle işlem yapamazsınız (ör. bir kişiden $50'lık tutarın sadece $33'ını almasını istemek gibi). Satıcının yalnızca tutarın tamamını alabileceğini unutmayın, bu nedenle $33'lık bir işlem başlatırsanız ve satıcı $50'ı alırsa, aradaki kripto para farkını geri almanın tek yolu yeni bir işlem başlatmaktır. Satıcının aralıkları bu tutarı karşılamayabilir veya satıcı, tekliflerini iptal edebilir veya çevrim dışı hale gelebilir.

   Asla satıcıdan öncelikle kendisinin kripto parayı serbest bırakmasını talep etmeyin.

  Bu bir dolandırıcılık göstergesi olabileceğinden anında yasaklı hale gelmenize sebep olabilir. Bir işlem emaneti hizmetimiz vardır, bu sayede siz ödeme işlemini tamamlayana kadar kripto paralarınız güvenle sizin adınıza orada bekletilir.

   Satıcılara karşı kibar olun.

  Satıcılar çok sayıda zorlu müşteriyle başa çıkmak durumunda kalıyorlar, bu nedenle kibar olmak size oldukça fazla zaman kazandırabilir. Kibar olmak, iletişim şekli ve içeriğinin yanı sıra tedarikçilerin talimatlarına uygun hareket etmeyi de içerir. Aranızda bir itiraz gerektiren anlaşmazlık yaşanması halinde moderatörün kullanılan dil ve ifade şeklinizi dikkate alacağını unutmayın.

   İlgilenmiyor musunuz? İptal edin!

  İşlemle artık ilgilenmiyorsanız ve satıcıya henüz para ödemediyseniz, işlemi iptal etmekten çekinmeyin. Bu sayede satıcının işlem emaneti kendisine geri serbest bırakılır ve isteyen başka kişilerle işlem yapmaları mümkün hale gelir. İşlemi iptal etmez ve öylece bırakırsanız satıcı size karşı bir itiraz oluşturmak veya sizi raporlamak zorunda kalır ve bu da büyük ihtimalle sizin bir negatif geri bildirim almanızla sonuçlanacaktır. Tüm açık işlemlerinizi panelinizden görebilirsiniz. İşlemi açmak için Sohbet seçeneğine tıklayın ve iptal etmek için İptal seçeneğine tıklayın.
  Ayrıca, her türlü fiyat pazarlığının kesinlikle yasak olduğunu unutmayın. Teklif hoşunuza gitmezse, aynı işlemde fiyatı değiştirmek için ısrar etmeyin. Satıcıyla herhangi bir anlaşmazlıktan veya itiraz oluşturulmasından kaçınmak için yeni değerlerle yeni bir işlem başlatın.

 • Oyun İçi Öğelerle Kripto Para Satın Alma

  Oyun bakiyesi bulunan hediye kartlarına ek olarak, bazı oyunlarda kaynaklar, görünümler, silahlar vb. gibi oyun içi öğelerin hediye edilmesi seçeneği de mevcuttur. Oyun-içi öğeler karşılığı kripto para satın almanız için bir teklif sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Bunun için bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz.

  İşlem yapmadan önce

  Oyun-içi öğeler karşılığı kripto para satın almaya başlamadan önce, söz konusu öğenin işlem ortağınıza aktarılıp aktarılmadığını kanıtlama imkanlarına sahip olduğunuzdan emin olun. Bir oyun para birimi, güçlendirme veya görünüm de olsa öğenin gönderilmiş olduğunu doğrulama imkanlarınızın olduğundan emin olmanız zorunludur.

  Uyarı:

  • Hesap satmak yasaktır. 
  • Herhangi bir bilgiyi (örneğin Paxful veya oyun hesabınızın giriş detaylarını) satıcılara ifşa etmeyin.
  • Paxful işlem akışı dışında işlem yapmanın Paxful güvenli işlem emaneti koruması dışında olması sebebiyle böyle bir risk almayın.

  İşlem

  Teklif arama

  Oyun öğeleri satın almak için ilk adım, bu türde ödemeyi kabul eden bir teklif bulmaktır. Ayrıca satın almak istediğiniz miktarı ve tercih ettiğiniz para birimini de belirtebilirsiniz.

  Mümkün olan en yüksek kârı elde etmek için en iyi kripto para kurunu seçin. Ayrıca, potansiyel işlem ortağınızın itibarını da dikkate alın. Ve son olarak, teklif koşullarını ve işlem talimatlarını dikkatli bir şekilde okuyun. 

  İşlem sohbetinde işlem ortağınızla konuşun. Oyun içi öğenin tam olarak nasıl teslim edileceğini netleştirin ve devam etmeden önce işlem ortağınızın sizdeki ürünü istediğinden emin olun. 

  Teklif oluşturma

  Oyun öğeleri karşılığında kripto para satın almak için kendi teklifinizi de oluşturabilirsiniz.

  Aklınızda tutmanız gereken şu birkaç meseleyi dikkate alın:

  • İşlem sırasında pazarlığa izin verilmediğinden sizin için karlı bir marj seçin.
  • Açık ve net teklif koşulları ve talimatları yazdığınızdan emin olun.
  • Öğe türü ve oyun adı gibi temel bilgileri öne çıkarmak için teklif etiketlerini kullanın.
  • SSS'lar bölümü dahil etmeyi değerlendirin-işlem ortaklarının ne sorular sorabileceğini düşünün.
  • Gerekmesi halinde aşağıdaki bilgileri paylaşın:
   • takasın gerçekleştirileceği oyun sunucusu;
   • teslimat "yüz yüze" mi, oyun postası yoluyla mı veya başka bir oyun içi değişim kanalı yoluyla mı gerçekleştirilecek;
   • gerekli oyun karakter seviyesi vb.
  • İşlem ortağınıza ne tür bir ödeme kanıtı sunabileceğiniz konusunda net olun, örneğin, oyun içi alışveriş işlemi ekran çıktısı gibi.

  Kişiselleştirilmiş teklifinizi oluşturup yayınladıktan sonra, bir satıcının sizinle işlem başlatmasını bekleyin. Bir işlem başladığında, bir bildirim alırsınız. İşlem sohbetinde işlem ortağınızla tüm gerekli ayrıntıları konuşun ve bunlara göre devam edin.

  İşlem tamamlama

  Satıcının istediği tüm belgeleri verdiğinizde, Ödendi seçeneğine tıklayın. Son adım, satıcının ödemeyi onaylaması olacaktır. Bu aşamada lütfen aceleci davranmayın çünkü bu süreç biraz zaman alabilmektedir. Satıcı ödemeyi aldığını teyit ettikten sonra kriptoyu sizin serbest kullanımınıza bırakır ve böylece işlem süreci tamamlanır.

  İpucu: Kanıtınızın ekran görüntüsünü alıp saklayın çünkü bu, gelecekte söz konusu olabilecek bir itiraz için kullanışlı olabilir.

  Bir işlemden sonra

  İşlem tamamlandığında, işlem ortağınız için uygun bir geri bildirim bırakabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı ile işlem yapmak hoşunuza gittiyse, onu güvenilenler listesine ekleyebilirsiniz.

  Nasıl kripto para satın alınır ve kripto para satın alma ipuçları ile ilgili adım adım kılavuzumuza göz atın.

 • Altın İle Kripto Para Satın Alma

  Altın dünyadaki bilinen en eski ödeme yöntemlerinden biridir ve kripto para satın almak için altın kullanma seçeneğini size sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Altın ile yatırım yapmak için bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz. 

  İşlem yapmadan önce

  Altın ile kripto para satın almaya başlamadan önce, altın için güvenilir bir kaynağınızın olduğundan emin olun. Altın elde etmenin yöntemlerinden biri, web sitesinden sipariş etmek ve belirli bir adrese gönderilmesini sağlamaktır. Özel kaynağınızı kullanmaya ve altını şahsen teslim etmeye karar verirseniz, riski en aza indirmeyi ihmal etmemelisiniz.

  Kripto para satın almak için altın ile ödeme yapmaya çalışırsanız, potansiyel işlem ortağınız, işlemi doğrulamak için aşağıdakileri kanıt olarak isteyebilir:

  • Satın alma kanıtı (makbuz).
  • Altın ürünü için orijinallik sertifikası.
  • Kimliğinizin fotoğrafı.
  • Teklif ettiğiniz gerçek altın ürününün fotoğrafı.
  • Kargo hizmetinin verdiği işlem numarası (altının onlara doğrudan gönderilmesi durumunda).

  İşlem

  Teklif arama

  Altın ile kripto para satın almanın ilk adımı, bu ödeme türünü kabul eden bir teklif bulmaktır. Aynı zamanda satın almak istediğiniz tutarı ve tercih ettiğiniz para birimini de girmeniz gerekir.

  Mümkün olan en yüksek karı elde etmek için en iyi kripto para kurunu seçin. Ayrıca, altını işlem ortağınıza gönderebileceğinizden emin olmak için potansiyel işlem ortağının itibarına dikkat edin ve konumu dikkatli seçin. Ve son olarak, teklif koşullarını ve işlem talimatlarını dikkatlice okuyun. Kripto para satıcıları ek doğrulama talep edebilir ve ödeme kanıtı doğrulaması için başka özel gerekliliklere sahip olabilir.

  İşlem sohbetinde işlem ortağınızla konuşun. Altını nasıl teslim edeceğinizi ve işlem ortağının teklifinizi kabul edip etmediğini netleştirin. 

  İpucu:

  • Yüz yüze işlemler için herkese açık yerleri tercih edin.
  • Posta yoluyla teslimat için takip edilebilir bir kargo yöntemi seçin.

  Teklif oluşturma

  Altın ile kripto para satın almak için kendi teklifinizi de oluşturabilirsiniz.
  Akılda tutmanız gereken birkaç şeyi burada bulabilirsiniz:

  • İşlem sırasında pazarlığa izin verilmediğinden sizin için uygun ve karlı bir marj seçin.
  • Net teklif şartları ve talimatları yazın.
  • Sahip olduğunuz altın için sunmak istediğiniz ödeme kanıtlarının ne olduğu konusunda açık olun.
  • Yüz yüze işlemlerde, buluşma yeri ve takas prosedürü hakkında çok net olun.

  Kişiselleştirilmiş teklifinizi oluşturup yayınladıktan sonra, bir satıcının sizinle işlem başlatmasını bekleyin. Bir işlem başladığında, bir bildirim alırsınız. İşlem sohbetinde işlem ortağınızla tüm gerekli ayrıntıları konuşun ve bunlara göre işlem ile devam edin.

  İşlem tamamlama

  Kripto para satıcısının istediği tüm belgeleri verdiğinizde, Ödendi seçeneğine tıklayın. Bu noktadan sonra, altını posta yoluyla veya şahsen işlem ortağına teslim etmek için 21 gününüz olacaktır. Satıcı bu zaman diliminde altını teslim aldığını doğrulamazsa, otomatik olarak bir itiraz başlatılacaktır ve moderatörlerimiz yardım için müdahil olacaktır.

  Not: 21 gün hesabı, işlem Ödendi olarak işaretlendiği anda başlar.

  Son adım, kripto para satıcısının ödemeyi onaylaması olacaktır. Bu aşamada lütfen aceleci davranmayın çünkü bu süreç biraz zaman alabilmektedir. Satıcı ödemeyi aldığını teyit ettikten sonra kriptoyu sizin serbest kullanımınıza bırakır ve böylece işlem süreci tamamlanır. 

  İşlemden sonra

  İşlem tamamlandığında, işlem ortağınız için uygun bir geri bildirim bırakabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı ile işlem yapmak hoşunuza gittiyse, onu güvenilenler listesine ekleyebilirsiniz.

  Kimlik ve adres doğrulaması

  Göz önünde bulundurulması gereken başka bir önemli husus da kimlik ve adres doğrulamanızdır. Altın ile alım satım yapabilmek için kimlik doğrulama ve adres doğrulama adımlarını tamamlamalısınız. Bu doğrulama, kripto para satıcılarını hileli aktivitelerden korumak için önemlidir. Bu nedenle, Paxful'da tam olarak doğrulanmadan altın karşılığında kripto alım satımı yapmak mümkün değildir.

  Note 50 USD'den başlayan işlemler ve teklifler için tam doğrulama zorunludur.

  Kripto para nasıl satın alınır hakkında adım adım kılavuzumuza ve kripto para satın alma ipuçlarına göz atın.

15 makalenin tümünü görüntüle

Kripto Para Satma

 • Kripto Para Satma

  Kripto para satmak çok heyecan verici ve bizler de bu deneyimi bizimle paylaştığınız için heyecanlıyız.

  Bu kılavuz, kripto para satma konusunda var olan teklifleri bulmanıza yardımcı olacaktır. Kendi teklifinizi yaratmak isterseniz, lütfen teklif oluşturma makalemize göz atın

  Video

  1. Adım: Arama gerekliliklerini ayarlama

  2. Adım: Teklif bulma

  3. Adım: İşlem

  Video

  Nasıl anında Bitcoin satabileceğinize dair kısa bir video şuradadır:

  1. Adım: Arama gerekliliklerini ayarlama

  1.  Bir hesap oluşturun veya Paxful hesabınıza giriş yapın, Sat oku üzerinde gezinin ve tercih edilen kripto paranızın üzerine tıklayın.

  click-sell-crypto-type.png

  Kripto para satmak için tekliflerin bulunduğu sayfa görüntülenecektir.

  İpucu: Telefonunuzu kullanıyor musunuz? Hamburger simgesine tıklayın ve ortaya çıkan listedeki seçeneklerden birisini seçin.

  2. Tümünü Göster veya Herhangi bir ödeme yöntemi bölümüne tıklayın ve görünen iletişim kutusunda kripto para satmak istediğiniz ödeme yöntemini seçin.

  Buna alternatif olarak mevcut tüm ödeme yöntemlerinin bir listesini görmek için Tüm ödeme seçenekleri için teklifleri görüntüle seçeneğine tıklayın.

  3. Herhangi bir para birimi bölümüne tıklayın ve listeden para biriminizi seçin. Herhangi bir tutar alanına işlem yapmak istediğiniz tutarı girin.

  Aklınızda belirli bir spesifik tutar yoksa Herhangi bir tutar alanını boş bırakabilirsiniz.

  4. Konum listesinden ülkenizi seçin.

  5. TEKLİF BUL bölümüne tıklayın. Teklif listesi, arama gerekliliklerine göre güncellenir.

  sell_crypto_details.png

  2. Adım: Teklif bulma

  1. Teklif listesini gözden geçirin.

  Liste şu tekliflerle başlar:

  • En iyi puanlamaya ve itibara sahip alıcılar.
  • Platformda en aktif olan ve anında işlem yapmaya hazır olan alıcılar.
  • En karlı marj.

  Teklif hakkındaki ek etiketlere ve işaretlere göz atın. Hoşunuza giden bir teklif bulduğunuzda, Sat seçeneğine tıklayın.

  Selling3.png

  Not: Bu noktada, alım satım işleminiz henüz başlamadı.

  Teklif sayfası görüntülenecektir.

  Teklifin aşağıdakiler dahil tüm ayrıntılarını inceleyin:

  • Satma limitleri - teklif edilen tutar aşırı düşük mü veya aşırı yüksek mi?
  • Alıcı kuru - sizin için karlı görünüyor mu?
  • Teklif koşulları - alıcı, işlem prosedürünün bir parçası olarak ek belge istiyor mu ya da herhangi bir isteği var mı?
  • Paxful ücreti — bu ücret, seçtiğiniz ödeme yöntemine bağlıdır.

  Selling4.png

  2. Geleneksel para birimi alanına veya kripto para alanına işlem yapmaya hazır olduğunuz tutarı girin. ŞİMDİ SAT seçeneğine tıklayın.

  Selling5.png

  3. Görüntülenen iletişim kutusunda, Riski anlıyorum, satışa devam et seçeneğine tıklayın.

  4. Yeni bir uyarı kutucuğu görünecektir. Anladım seçeneğini tıklayarak bu uyarıyı iyice okuduğunuzu onaylayın.

  İşlem sohbeti sayfası görüntülenecektir.

  Not:

  • İşlem başladığında, kripto para kuru sabitlenir ve dalgalanmaz.
  • Kişisel Paxful cüzdanınızdan işlemin güvenli emanetine kripto para taşındı.

  3. Adım: İşlem

  1. İşlem sohbetimizi kullanarak iş ortağınızla gerekli ayrıntıları tartışın ve talimatlarını dikkatlice takip edin.

  6-sellingEDIT.png

  2. İşlem ortağınız ödemeyi yaptığında, Serbest bırak seçeneğine tıklayın.

  Selling8.png

  Size gönderilen tutarın doğruluğunu ikinci kez kontrol edin. Açılan iletişim kutusundan Serbest bırak seçeneğine tıklayarak BTC'yi alıcıya göndermeyi doğrulayın.

  Selling9.png

  Not:

  • Sadece alıcı işlemi iptal edebilir.
  • Herhangi bir sorun veya anlaşmazlık olması halinde İtiraz düğmesine basmak suretiyle moderatörlerimizi gelip durumu incelemeleri için davet edebilirsiniz.
  • Bir sorun bildirme durumu için Sorun bildir seçeneğine tıklayabilirsiniz.
  • İşlemin süresi biterse, Emaneti tekrar aç seçeneğini tıklayarak işlemi yeniden açabilirsiniz.

  BTC'yi işlem emanetinden alıcının Paxful cüzdanına aktardınız. İşlem başarıyla tamamlandı.

  İpucu:

  • Bir işlem sonrasında işlem ortağınız için geri bildirim bırakmayı göz önünde bulundurun. Bu, diğer yatırımcıların nasıl biriyle işlem yaptığını bilmeleri konusunda yardımcı olacaktır.
  • Bir kullanıcıyı İşlem Ortakları listenize eklemek için Gelecekte kolayca işlem yapabilmek için Kullanıcı Adını kişilerinize eklemek için tıklayın  seçeneğine tıklayabilirsiniz. Böylece güvendiğiniz kullanıcılarla kendi işlem topluluğunuzu oluşturabilirsiniz.
  • BTC gönderi işlemine dair açık bir makbuza ihtiyacınız varsa, sayfanın sonundaki Açık makbuz bölümüne tıklayın.

  Uyarı: Ülkeniz OFAC gri listesindeyse, kripto para satmak için kimliğinizi doğrulamanız gerekir.

  Selling10.png

  Daha fazla bilgi için kripto para satmaya dair ipuçlarımıza  göz atın. Kripto para satın almak istiyorsanız, aşağıdaki kılavuzu inceleyin.

 • Kripto Para Satmak İçin Kurallar

  Bazı temel kuralları izlerseniz, Paxful satıcısı olmak çok karlı olabilir.  Başlayabilmeniz için kripto para satmayı hem kolaylaştıracak hem de güvenli ve emniyetli hale getirecek birkaç kuralı bir araya getirdik:

  1. Olası risklerin sorumluluğunu aldığınızı kabul edin.

  Paxful olarak platformumuzun güvenliğini artırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Ancak, siz, satıcı olarak, işlemle birlikte gelen tüm riskleri ve yükümlülükleri kabul etmelisiniz. Kendinizi kötü niyetli kullanıcılardan ve bariz dolandırıcılıklardan korumak sizin sorumluluğunuzdadır. Daha fazla bilgi için güvenlik kılavuzumuzu ve emniyet ipuçlarımızı okuyun.

  2. Paxful’da aracılık yoluyla alınan hediye kartı kodlarının kullanımı kesinlikle yasaktır.

  Aracılık, bir başkasından alınan hediye kartı kodunu daha sonra başka birine satma anlamına gelmektedir. Bu Paxful Hizmet Koşulları’na aykırı olup kesinlikle yasaktır. Bu kural e-kodlar ve fiziksel hediye kartları için de geçerlidir. 

  3. Alıcılara hızlı yanıt verin.

  • Bilgisayarınızda değilseniz, lütfen tüm teklifleri devre dışı bırakın. Panelinizden bunu kolayca yapabilirsiniz.. Bu durum, siz yokken alıcı işlem başlatırsa BTC'nizin işlem emanetinde kilitli kalmasını da önlemeye yardımcı olacaktır.

  • Bir alıcı sizinle işlem başlattığında, "Merhaba" deyin ve işleme hazır olduğunuzu ona bildirin.
   Örneğin, "Merhaba, ben hazırım, lütfen talimatları dikkatle uygulayın, kısa süre içinde kripto paralarınızı alabileceksiniz!". Bu mesaj çok basit ve bariz görünebilir. Ancak, istatistiklerimize göre, iptal edilen işlemlerin yüksek bir çoğunluğu, satıcının yanıt vermemesinden dolayı iptal ediliyor. Lütfen alıcıya hazır olduğunuzu gösterin.

  4. İşlem ortaklarınızla konuşurken medeni bir tonla konuşun.

  Platformumuzda saldırgan ve saygısız konuşmaya izin verilmez. Bazılarının alım satım deneyimi olmadığından alıcılara karşı anlayışlı olun. İşlem ortağınızla herhangi bir ciddi sorun yaşarsanız, bir itiraz başlatarak moderatörlerimizi davet edin.

  5. Net teklif şartları ve işlem talimatları yazın.

  • Hem teklif koşullarını hem de işlem talimatlarını madde madde ya da numaralı basit ve kısa bir liste şeklinde tutun. İyi teklif koşulları ve işlem talimatları nasıl yazılır hakkında daha fazlasını okuyun. Kendi teklifinizi oluştururken bu önemli olacaktır.

  • Kripto paraların serbest bırakılmasını daha da geciktirebilecek ödemeyle ilgili özel prosedürleriniz varsa, bunu alıcı için açıkça belirtin. Bunu teklif koşullarında ve işlem talimatlarında açıkça belirtmelisiniz. Alıcının kripto paraların serbest bırakılmasının makul ölçüde gecikebileceğini anladığından emin olmalısınız. Serbest bırakma süresi, şartlarınızda belirtilen süreyi aşamaz (Paxful'un p2p hizmetini "anlık gerçekleşen" şeklinde reklam yapıp duyurduğunu unutmayın.)

  • Kısa teklif koşulları yazın. Alıcı, işleme başlamadan önce teklif koşullarını görmelidir. İşleme dair önemli bilgileri içermelidir.

   Örnek: kimlik belgesi fotoğrafını yükleme, nakit makbuzunu yükleme, sadece fiziksel hediye kartı kabul etme vb.

   Alıcıların karmaşık şartlardan kaçındığını unutmayın. Açık telif koşulları, itiraz durumunda size avantaj sağlar. Teklif oluştururken asla bu alanı boş bırakmayın.

  • Açık işlem talimatları yazın. İşlem talimatları, işlem başlatıldığında alıcıya gösterilir. Talimatlar, işlem partnerinize ek rehberlik sunar ve açık adımlar içermelidir.

  • Müşterilerinize yardımcı olacak içerikler ve gerekirse örnekler sunun. Örneğin, onlardan kimlik belgesiyle beraber bir selfie yüklemelerini istiyorsanız, örnek bir fotoğraf koyun.

  6. Platformumuzdaki minimum işlem tutarının farkında olun.

  Paxful'da minimum işlem tutarının ne kadar olduğunu bilmeniz önemlidir. Şu anda, kripto para satın almak için minimum işlem tutarı 10 USD'dir. Kripto para satmak için minimum işlem tutarı ise 0,001 BTC'dir.

  7. Ödemeler için üçüncü tarafları kullanmayın.

  Ödemeleri kabul etmek ve işlemek konusunda sorumlu sizsiniz. Ödeme konusunda kontrolünüz yoksa ve başkalarına bu sorumluluğu aktarırsanız, bu dolandırıcılık olarak görülebilir. Örneğin, banka havalesi durumunda, hesap sahibi siz olmalısınız, altcoin durumlarında, cüzdan sahibi siz olmalısınız gibi.

  8. Emanet dışı işlemlere izin verilmez.

  Paxful işlem akışı dışında işlem yapmaları için diğer kullanıcılara iletişim bilgilerinizi vermemeniz son derece önemlidir. Daima Paxful emanet hizmeti kullanılmalıdır, aksi takdirde hesabınız yasaklanabilir. Emanet hizmetimiz dışında işlem yaparak platformumuzda emanet ücretini ödemekten kaçındığınızda, BTC'nizi daha büyük bir riske maruz bırakırsınız çünkü soruşturma ekibimiz, bir itiraz durumunda size yardımcı olamaz0>.

  9. Fiyat pazarlıklarına kesinlikle izin verilmez.

  Bir kripto para alıcısı, bir işlem için belirlenmiş tam fiyatı ödemelidir. İşlem sırasında her iki taraf da tutarı değiştirmeyi kabul ederse, doğru tutarlı yeni bir işlem tekrar açılmalıdır. Aynı işlem içinde fiyat pazarlıkları Hizmet Koşullarımıza aykırıdır.

  İşlem akışımıza dair genel bir bakış için Paxful'da kripto para nasıl satılır konulu kılavuzumuza göz atın.

   

 • Oyun-İçi Öğeler İçin Kripto Para Satın

  Oyun bakiyesi bulunan hediye kartlarına ek olarak, bazı oyunlarda kaynaklar, görünümler, silahlar vb. gibi oyun içi öğelerin hediye edilmesi seçeneği de mevcuttur. Oyun-içi öğeler karşılığı kripto para satmanız için bir teklif sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Bunun için bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz.

  İşlem yapmadan önce

  Oyun-içi öğeler karşılığı kripto para satmaya başlamadan önce, söz konusu öğenin size aktarılıp aktarılmadığını kontrol etme imkanlarına sahip olduğunuzdan emin olun. Bir oyun para birimi, güçlendirme veya görünüm de olsa öğenin gönderilmiş olduğunu doğrulama imkanlarınızın olduğundan emin olmanız zorunludur.

  Uyarı:

  • Hesap satın almak yasaktır.
  • Oyun içi öğeyi aldıktan sonra hiçbir koşulda asla iade etmeyin.
  • Paxful işlem akışı dışında işlem yapmanın Paxful güvenli işlem emaneti koruması dışında olması sebebiyle böyle bir risk almayın.

  İşlem

  Teklif arama

  Oyun öğeleri satmak için ilk adım, bu türde ödemeyi kabul eden bir teklif bulmaktır. Ayrıca satmak istediğiniz miktarı ve tercih ettiğiniz para birimini de belirtebilirsiniz.

  Mümkün olan en yüksek kârı elde etmek için en iyi kripto para kurunu seçin. Ayrıca, potansiyel işlem ortağınızın itibarını da dikkate alın. Ve son olarak, teklif koşullarını ve işlem talimatlarını dikkatli bir şekilde okuyun. 

  İşlem sohbetinde işlem ortağınızla konuşun. Oyun içi öğenin size tam olarak nasıl teslim edileceğini netleştirin ve devam etmeden önce bu ürünün tam olarak istediğiniz ürün olduğundan emin olun.

  Not: Eğer işlem başlatıldıktan sonra size reklamı yapılan öğeden farklı bir öğenin size teklif ediliyor olması halinde ekstra dikkatli olun.

  Teklif oluşturma

  Oyun öğeleri karşılığında kripto para satmak için kendi teklifinizi de oluşturabilirsiniz.

  Aklınızda tutmanız gereken şu birkaç meseleyi dikkate alın:

  • İşlem sırasında pazarlığa izin verilmediğinden sizin için karlı bir marj seçin.
  • Açık ve net teklif koşulları ve talimatları yazdığınızdan emin olun.
  • Öğe türü ve oyun adı gibi temel bilgileri öne çıkarmak için teklif etiketlerini kullanın.
  • SSS'lar bölümü dahil etmeyi değerlendirin-işlem ortaklarının ne sorular sorabileceğini düşünün.
  • Gerekmesi halinde aşağıdaki bilgileri paylaşın:
   • takasın gerçekleştirileceği oyun sunucusu;
   • teslimat "yüz yüze" mi, oyun postası yoluyla mı veya başka bir oyun içi değişim kanalı yoluyla mı gerçekleştirilecek;
   • gerekli oyun karakter seviyesi vb.
  • İşlem ortağınızdan ne tür bir ödeme kanıtı beklediğiniz konusunda net olun, örneğin, oyun içi alışveriş işlemi ekran çıktısı gibi.

  Kişiselleştirilmiş teklifinizi oluşturup yayınladıktan sonra, bir alıcının sizinle işlem başlatmasını bekleyin. Bir işlem başladığında, bir bildirim alırsınız. İşlem sohbetinde işlem ortağınızla tüm gerekli ayrıntıları konuşun ve bunlara göre devam edin.

  İşlem tamamlama

  Öğeyi almanız ve alıcının işlemi "Ödendi" olarak işaretlemesi sonrasında kripto parayı işlem emanetinden serbest bırakabilirsiniz. Ödemeyi teslim almak konusunda tam olarak eminseniz, Serbest Bırak düğmesine tıklayın. Kripto para işlemlerinin nihai ve geri dönülemez olduğunu unutmayın.

  Bir işlemden sonra

  İşlem tamamlandığında, işlem ortağınız için uygun bir geri bildirim bırakabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı ile işlem yapmak hoşunuza gittiyse, onu güvenilenler listesine ekleyebilirsiniz.

  Nasıl kripto para satılır ve kripto para satma kuralları ile ilgili adım adım kılavuzumuza göz atın.

 • Altın Karşılığı Kripto Para Satmak

  Altın dünyadaki bilinen en eski menkul kıymetlerden biridir ve ekonomideki değişikliklere rağmen zaman içinde değeri sürekli artmıştır. Size altın karşılığında kripto para satma fırsatı sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Altın ile yatırım yapmak için bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz.

  İşlem yapmadan önce

  İşlem

  Teklif arama

  Teklif oluşturma

  İşlem tamamlama

  İşlemden sonra

  Kimlik ve adres doğrulaması

  İşlem yapmadan önce

  Altın karşılığında kripto para satmaya başlamadan önce, ödemeyi yapmadan önce altının kalitesini kontrol edecek araçlara sahip olduğunuzdan emin olun. İster altının size posta yoluyla gönderilmesini, istersen şahsen teslim edilmesini seçin, riski en aza indirdiğinizden emin olun.

  Aşağıdakiler gibi ek belge veya kanıt istemekten çekinmeyin:

  • Satın alma kanıtı (makbuz).
  • Altın ürünü için orijinallik sertifikası.
  • İşlem ortağınızın kimliğinin fotoğrafı.
  • Gerçek altın ürününün fotoğrafı.
  • Kargo hizmetinin verdiği işlem numarası (altının size doğrudan gönderilmesi durumunda).

  İşlem

  Teklif arama

  Altın karşılığında kripto para satmanın ilk adımı, bu tür bir ödemeyi kabul eden bir teklif bulmaktır. Aynı zamanda satmak istediğiniz altın tutarını ve tercih ettiğiniz para birimini de girmeniz gerekir.

  Mümkün olan en yüksek karı elde etmek için en iyi kripto para kurunu seçin. Ayrıca, işlem ortağınızın altını size teslim edebileceğinden emin olmak için potansiyel işlem ortağının itibarına dikkat edin ve konumu dikkatli seçin. Ve son olarak, teklif koşullarını ve işlem talimatlarını dikkatlice okuyun. 

  İşlem sohbetinde işlem ortağınızla konuşun. Devam etmeden önce altının size nasıl teslim edileceğini ve ürün konusunda ikna olup olmadığınızı netleştirin. 

  İpucu:

  • Yüz yüze işlemler için herkese açık yerleri tercih edin.
  • Posta yoluyla teslimat için takip edilebilir bir kargo yöntemi seçin. 

  Teklif oluşturma

  Altın karşılığı kripto para satmak için kendi teklifinizi de oluşturabilirsiniz.
  Akılda tutmanız gereken birkaç şeyi burada bulabilirsiniz:

  • İşlem sırasında pazarlığa izin verilmediğinden sizin için karlı bir marj seçin.
  • Net teklif şartları ve talimatları yazın.
  • Kabul ettiğiniz altın için ne tür ödeme kanıtları beklediğiniz konusunda açık olun.
  • Yüz yüze işlemlerde, buluşma yeri ve takas prosedürü hakkında çok net olun.

  Kişiselleştirilmiş teklifinizi oluşturup yayınladıktan sonra, bir alıcının sizinle işlem başlatmasını bekleyin. Bir işlem başladığında, bir bildirim alırsınız. İşlem sohbetinde işlem ortağınızla tüm gerekli ayrıntıları konuşun ve bunlara göre işlem ile devam edin.

  İşlem tamamlama

  Alıcı ödemeyi yaptığında ve işlemi Ödendi olarak işaretlediğinde, altını size şahsen veya postayla teslim etmek için 21 gün süreye sahip olacaktır. Bu zaman dilimi içinde ürünü aldığınızı doğrulamazsanız, bir itiraz otomatik olarak başlatılacak ve moderatörlerimiz yardım için müdahil olacaktır. 

  Not: 21 gün hesabı, işlem Ödendi olarak işaretlendiği anda başlar.

  Altını teslim aldığınızda, kripto parayı işlem emanetinden serbest bırakabilirsiniz. Ödemeyi teslim almak konusunda tam olarak eminseniz, Serbest Bırak düğmesine tıklayın. Kripto para işlemlerinin nihai ve geri dönülemez olduğunu unutmayın.

  İşlemden sonra

  İşlem tamamlandığında, işlem ortağınız için uygun bir geri bildirim bırakabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı ile işlem yapmak hoşunuza gittiyse, onu güvenilenler listesine ekleyebilirsiniz.

  Kimlik ve adres doğrulaması

  Göz önünde bulundurulması gereken başka bir önemli husus da kimlik ve adres doğrulamanızdır. Altın ile alım satım yapabilmek için kimlik doğrulama ve adres doğrulama adımlarını tamamlamalısınız. Bu doğrulama, kripto para satıcılarını hileli aktivitelerden korumak için önemlidir. Bu nedenle, Paxful'da tam olarak doğrulanmadan altın karşılığında kripto para alım satımı yapmak mümkün değildir.

  Note 50 USD'den başlayan işlemler ve teklifler için tam doğrulama zorunludur.

  Kripto para nasıl satılır hakkında adım adım kılavuzumuza ve kripto para satma kurallarımıza göz atın.

 • Banka Havaleleriyle Kripto Para Satmak

  Banka Transferleri, Paxful'da popüler bir ödeme yöntemidir. Bu makale, otomatikleştirilmiş Banka Transferlerimizle nasıl kripto para satılacağını gösterecektir.

  İşlem yapmadan önce

  Banka Transferleriyle kripto para satmaya başlamadan önce, Paxful profilinize banka hesabı detaylarınızı ekleyin.

  Banka hesabınızın işlemler yapmaya hazır olduğundan emin olun ve bu hesabın ayrıca herhangi bir gönderi limiti veya coğrafik kısıtlamalara sahip olup olmadığını da kontrol edin. Ayrıca, bir sayfa üzerinde veya bir pdf dosyası üzerinde tüm detayları gösterecek şekilde ödeme kanıtını kolayca sağlayabilen bir banka seçmeyi de değerlendirmeye alın.

  Paxful üzerinde ödeme kanıtı için gerekli detaylar şu şekildedir: 

  • Hesap sahibinin adı ve soyadı.
  • Banka adı ve logosu.
  • İşlem tarihi, saati ve durumu.
  • Gönderenin hesap bilgileri ve tam adı.

  İşlem

  Teklif arama

  Banka Transferi yoluyla kripto para satmanın ilk adımı, Banka Transferlerini ödeme olarak kabul eden bir teklif aramak olacaktır. Aynı zamanda satmak istediğiniz tutarı ve tercih ettiğiniz para birimini de girmeniz gerekir.

  Uygun bir teklif bulmanız sonrasında işlem başlamadan önce yeni teklif koşullarını okuyup kabul etmeniz gerekecektir. Bu teklif koşulları Paxful tarafından belirlenmiş olup işlemin nasıl gerçekleştirilmesi gerektiğini belirtir.

  İşlem başladığında işlem sohbeti devre dışı kalacaktır. Artık alıcının ve satıcının banka hesaplarını birbirlerine göndermeyi otomatik olarak gerçekleştirmekteyiz ve bu sayede Banka Transferleri daha da güvenli ve kolay hale gelmektedir. 

  Teklif oluşturma

  Banka Transferiyle kripto para satmak için kendi teklifinizi de oluşturabilirsiniz.

  Banka Transferi teklifiniz için birkaç ipucu şu şekildedir:

  • İşlem sırasında hiçbir pazarlığa izin verilmediğinden karlı olacağını düşündüğünüz bir marj belirleyin.
  • Eğer eski Banka Transferi prosesini kullanmak ve kendi teklif koşullarınızı belirlemek isterseniz, ödeme yöntemi olarak "Diğer Banka Transferi" seçeneğini seçin.

  Kişiselleştirilmiş teklifinizi oluşturup yayınladıktan sonra, alıcının sizinle işlem başlatmasını bekleyin. Bir işlem başladığında, bir bildirim alırsınız. Gerekli tüm ayrıntıları işlem ortağınızla tartışmaktan çekinmeyin.

  İşlem tamamlama

  Alıcı size ödeme yaptıktan, işlemi Ödendi olarak işaretledikten ve ödeme kanıtını yükledikten sonra ödemeyi sizin alıp almadığınızı kesinlikle siz de kontrol edin.

  Son adımınız, işlem emanetinden kripto parayı serbest bırakmaktır. Yalnızca ödemeyi aldığınızdan kesinlikle eminseniz "Serbest Bırak" düğmesine tıklayın.

  İşlemden sonra

  İşlem tamamlandığında, işlem ortağınız için uygun bir geri bildirim bırakabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı ile işlem yapmak hoşunuza gittiyse, onu güvenilenler listesine ekleyebilirsiniz.

  Paxful'da kripto para satmaya dair daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

   

 • Nakit Ödemeyle Kripto Para Satma

  Paxful'da kripto para satmak için kullanabileceğiniz çeşitli nakit ödeme yöntemleri vardır. Bu makale, desteklenen nakit ödeme yöntemlerinden herhangi birini kullanarak kripto para satmaya dair bir özet sunmaktadır. 

  İşlem yapmadan önce

  Nakit ödemeleriyle kripto para satmadan önce şu hususları göz önünde bulundurun:

  • Posta Yoluyla Nakit veya Yüz Yüze Nakit gibi bazı ödeme yöntemleri, tam kimlik ve adres doğrulaması gerektirir (işlem başına 50 USD'den yüksek tutarlar için).
  • Bazı itiraz durumlarında, Paxful'un yardım sunması çok zordur Böyle bazı durumlarda Polise rapor sunmaya hazır olun.

  İşlem

  Teklif arama

  Nakit ile kripto para satmanın ilk adımı, nakdi ödeme olarak kabul eden bir teklif bulmaktır. Aynı zamanda satmak istediğiniz tutarı ve tercih ettiğiniz para birimini de girmeniz gerekir.

  Size uygun teklif bulduğunuzda, işlemi başlatmadan önce teklif koşullarını mutlaka okuyun. Burada size alıcının ödemeyle ilgili sizden ne gerektirdiğine dair kısa bir özet bulabileceksiniz.  Yüz Yüze Nakit durumunda, teklif koşulları buluşma tercihlerine dair kısa bir liste içermelidir.

  Teklif koşullarını okuduktan ve koşulları kabul ettiğinizi teyit ettikten sonra, işleme başlama zamanı gelir. İşlem başladığında, buluşma için bir dizi daha özel talimatlar görünecektir. Genelde, nakit işlemlerinde, alıcılar bir kasiyer makbuzu sunma sözü vermelidir. İşlem sırasında herhangi bir noktada talimatlar konusunda kafanız karışırsa, işlem sohbeti yoluyla alıcıya bir mesaj gönderebilirsiniz. Herhangi bir sorunuz konusunda size yardımcı olabilmelidirler.

  Teklif oluşturma

  Nakit ödemeyle kripto para satmak için kendi teklifinizi de oluşturabilirsiniz. Hesaba katılması gereke bazı şeyler şunlardır:

  • İşlem sırasında hiçbir pazarlığa izin verilmediğinden karlı olacağını düşündüğünüz bir marj belirleyin.
  • Net teklif şartları ve talimatları yazın.
  • Hangi ödeme kanıtını gerekli kıldığınızı ve ödemeyi onaylamak için ne kadar süreye ihtiyacınız olduğunu açıkça belirtin.
  • Yüz Yüze Nakit durumunda, nerede buluşmak istediğinizi açıkça belirtin.

  İpucu: Yüz Yüze Nakit işlemleri için halka açık alanları tercih edin.

  Kişiselleştirilmiş teklifinizi oluşturup yayınladıktan sonra, alıcının sizinle işlem başlatmasını bekleyin. Bir işlem başladığında, bir bildirim alırsınız. Gerekli tüm ayrıntıları işlem ortağınızla tartışmaktan çekinmeyin.

  İşlem tamamlama

  Yüz Yüze Nakit işlem için, tüm detaylar ayarlandıktan sonra, alıcı ile buluşma zamanı gelir. Belirtilen konuma gidin ve alıcıdan nakdi alın. Bu işlem tamamlandığında, alıcının işlemi Ödendi olarak işaretlemesini bekleyin. Artık Serbest Bırak düğmesine tıklayabilirsiniz. 

  Unutmayın, Posta Yoluyla Nakit durumunda, işlem her iki taraf açısından biraz sabır gerektirebilir.

  Diğer nakit ödeme yöntemleriyle, ödeme işlemi genelde oldukça kolaydır. Herhangi bir durumda, alıcıya doğru bilgileri verdiğinizden ve ödemeyi aldığınıza veya almadığınıza dair her türlü olası kanıtları topladığınızdan her zaman emin olun. 

  Son adımınız, işlem emanetinden kripto parayı serbest bırakmaktır. Ödemeyi teslim almak konusunda tam olarak eminseniz, Serbest Bırak düğmesine tıklayın.

  Bir işlemden sonra 

  İşlem tamamlandığında, işlem ortağınız için uygun bir geri bildirim bırakabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı ile işlem yapmak hoşunuza gittiyse, onu güvenilenler listesine ekleyebilirsiniz

  Paxful'da kripto para satmaya dair daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

12 makalenin tümünü görüntüle

Teklifler

 • Tekliflerimi Nasıl Düzenlerim

  Satın al veya sat teklifinizi yapmanız sonrasında, şu hızlı adımları takip etmek suretiyle teklifinizi kolayca düzenleyebilirsiniz:

  1. Klasik Panelinize gidin Tekliflerim bölümünün altından tüm mevcut tekliflerinizin bir toplu görünümünü inceleyebilirsiniz. Burada tekliflerinizi daha detaylı görüntüleyebilir ve tekliflerinizi düzenleyebilirsiniz.
  How_to_Edit_Your_Offer_Step_1.png

  2. Satın Alma Teklifleriniz için, Satın Alma Tekliflerinize tıklayın. Satma Teklifleriniz için, Satma Teklifleriniz üzerine tıklayın

  How_to_Edit_Your_Offer_Step_2.png

  3. Sonrasında Görüntüle düğmesinin yanındaki Düzenle düğmesine tıklayın.

  How_To_Edit_Your_Offer_Step_3_-_Edit_Button.png

  Not:

  Mavi değiştir düğmesiyle tekliflerinizi Kapalı hale getirebilirsiniz

  4. İlk Teklifi Düzenle sayfasına götürüleceksiniz. Bu sayfada, ödeme yönteminizde ve diğer işlem detaylarında değişiklikler yapabilirsiniz. Tüm bilgileriniz güncellendikten sonra, sağ sütundaki Sonraki Adım seçeneğine tıklayın. 

  How_to_Edit_Your_Offer_Step_3.png

  Not:

  Teklifi sil düğmesine tıklamak suretiyle istediğiniz zaman teklifi silebilirsiniz.

   

  5. Sonraki Adım seçeneğine tıkladıktan sonra ikinci Teklifi Düzenle sayfasına iletileceksiniz. Burada işlem fiyatlandırması, teklif marjları ve diğer detayları değiştirebilirsiniz. Tüm bu bilgiler güncellendikten sonra, sağ sütundaki Sonraki Adım seçeneğine tıklayın.

  How_to_Edit_Your_Offer_Step_5_-_Trade_Pricing.png

  6. Sonraki Adım seçeneğine tıklamanız sonrasında üçüncü Teklifi Düzenle sayfasına iletileceksiniz. Buradan işlem talimatlarını, teklif etiketlerini, teklif koşullarını ve diğer detayları değiştirebilirsiniz. Tüm bu bilgiler güncellendikten sonra, sağ sütundaki Teklifi Güncelle seçeneğine tıklayın.

  How_to_Edit_Your_Offer_Step_6.png

  7. Teklifinizi güncellemeniz sonrasında, güncellemelerinizi onaylayan bir açılır ileti görürsünüz. 

  How_to_Edit_Your_Offer_Step_7.png

  Not:

  Güncellenmiş teklifinizi aynı zamanda sosyal medya hesaplarınızda ve e-posta yoluyla paylaşabilirsiniz.

  Hepsi bu kadar! Artık başarılı bir şekilde teklifinizi düzenlediniz.

 • Sunulan Özellikler

  Öne çıkan teklifler nedir?

  Öne çıkan teklifler, Paxful alım satım platformunda "satın al" ve "sat" olarak öne çıkan tekliflerdir. Ekibimiz, platformumuzda belirli bir süre için yalnızca birkaç teklifi öne çıkan teklif olarak seçer.

  Featured_Offers_-_KB_Screenshot.png

  Platformda öne çıkan bir teklif görürseniz, bu, şunlardan dolayı olabilir:

  • Bir deneyimli yatırımcı
  • Güvendiğimiz bir yatırımcı (işlem ortaklarından iyi geri bildirimler almış birisi)
  • Geçmişte "güvenilir" olarak işaretlediğiniz bir yatırımcı 

  Teklifimin öne çıkmasını nasıl sağlayabilirim?

  Halihazırda teklifleri öne çıkarma isteklerini kabul etmiyoruz. Alım satım platformunda güvenli ve adil bir şekilde alım satım yapmaya devam edin, gün gelir sizin teklifiniz de öne çıkartılır!

 • Ödeme Yöntemlerinde Ülke Sınırlamaları

  Bazı ödeme yöntemleri, Paxful platformunda yalnızca belirli ülkelerde mevcuttur. Mevcut kısıtlamalar aşağıdan bulunabilir:

  Ödeme Yöntemi Kısıtlanmış Ülkeler
  Cash App Kamerun, Gana, Hindistan, Nijerya
  Chime Kamerun, Çin, Gana, Hindistan, Nijerya
  GoBank Çin
  Green Dot Kamerun, Çin, Gana, Hindistan, Nijerya
  Zelle Kamerun, Çin, Gana, Hindistan, Nijerya
 • Ödeme yöntemim üzerindeki bir sınırlamayı nasıl kaldırabilirim?

  Alım satım platformunu daha güvenli bir ortam yapma çabamızın bir parçası olarak Paxful, bazı ülkelerde bazı ödeme yöntemlerine bazı kısıtlamalar getirmiş haldedir. Kısıtlanmış ödeme yöntemlerini kullanarak yeni bir teklif oluşturamayacak ve yeni bir işlem başlatamayacaksınız. Kısıtlı ödeme yöntemlerini kullanan mevcut teklifleriniz varsa bu tekliflerin yetkilendirmesi kaldırılacaktır.

   

  Bir ödeme yönteminin kısıtlanmış olduğu bir ülkede geçici olarak yaşıyor veya seyahat ediyorsanız ama ödeme yönteminin size ait olduğuna dair kanıtınız varsa lütfen:

  1. İsminizi gösterecek şekilde hesabın bir ekran görüntüsünü alın
  2. Sınırlandırılmış bir ülkede geçici olarak bulunduğunuza dair kanıt sağlayın ve adres belgenizi veya menşe ülkeniz ile ilgili belgeleri sunun.
  3. PaxBot veya otomatikleştirilmiş web sitesi yardımcımız yoluyla belgelerinizin ekran çıktılarını destek ekibimize gönderin. 

  Ekibimiz bilgilerinizi gözden geçirir ve herhangi bir ek soru söz konusu olması halinde sizinle iletişime geçer.

   

 • Teklifim Neden Kaldırıldı?

  Bazen Paxful'da yer alan bir teklif, Paxful topluluğunun satın alma ve satma deneyimine zarar verdiği için platformdan kaldırılabilir. 

  Tekliflerin neden Paxful platformundan kaldırıldığını açıklayan kısa bir liste şu şekildedir:

   • Koşulları ve talimatları değiştirme - İşlem başladıktan sonra üzerinde anlaşmış bulunduğunuz koşulları ve talimatları değiştirmeyin. 
   • İletişim bilgilerinin paylaşımı - Paxful'un işlem sohbeti dışarısında işlem ortağınızla iletişim kurmaya girişmeyin. Kişisel bilgilerin verilmesi, dolandırıcılığın ve kimlik hırsızlığının başlangıç noktasıdır. Buna WhatsApp, Telegram, telefon numaraları, e-posta vb. dahildir. 
   • İşlem ortaklarınıza karşı yanıtsız kalmak - Bir teklif oluşturup, işlem başlatıldıktan sonra işlem ortağınıza yanıtsız davranmayın.
   • Saygısızlık yapmak - Teklifinizde herhangi bir küfür, nefret söylemi ve diğer saldırgan ve kaba mesajlar kullanmayın. Paxful, bu tür davranışlar karşısında sıfır tolerans politikasına sahiptir. 
   • Ödeme yöntemi kısıtlanmış halde - Seçilen ödeme yöntemi, sizin bölgenizde kısıtlanmış olduğu için teklifler platformdan kaldırılabilir. Daha fazla bilgi için bu makaleye göz atın.
   • Paxful'un Hizmet Koşullarının İhlali - Paxful'un Hizmet Koşullarına bir ihlal söz konusu ise, teklifiniz silinebilir.

  Sistemimiz, teklifinizin başarılı olması ihtimalinin çok düşük olduğunu tespit ederse (örn. aşırı yüksek marj), teklifiniz diğer kullanıcılara görünür olmayabilir. En iyi teklifleri gözden geçirmenizi ve tekliflerinizi bunlara uygun şekilde modellemenizi tavsiye ederiz. Algoritma mevcut piyasa koşullarını hesaba katmakta olduğu için bu, teklifinizin görünürlüğünü korumak veya arttırmak için düzenli olarak kalibre etmeniz gereken şeydir.

   

  Teklifimin neden kaldırıldığını anlıyorum, sonraki adımlarım neler olmalıdır?

  Çoğu durumda, teklifiniz ve neden kaldırıldığı ile ilgili kibar bir uyarı alırsınız. Teklifinizi tekrar açıp yukarıda belirtilen kriterlerin dışında kalmasını sağlayacak şekilde koşullarını ve talimatlarını güncellemeniz beklenir. Şiddetli veya tekrarlanan ihlaller durumunda Paxful'dan yasaklanmak veya ödeme yönteminin kısıtlanması gibi ek eylemlere girişilebilir. 

   

  Teklifimin neden kaldırıldığını ve aynı ödeme yöntemini kullanarak yeni bir teklif oluşturamayacağımı anlıyorum, sonraki adımlarım neler olmalı?

  Lütfen destek ekibimizle iletişime geçin ve böylece bu ödeme yönteminin sizin için tekrar kurulmuş hale gelmesi konusunda size yardımcı olalım. Alım satım platformu soruşturmaları ekibimiz isteğinizi doğrulayacak ve erişimi tekrar açmadan önce hesabınızın iyi halde olduğunu kontrol edecektir.

   

 • Teklif Çalışma Saatleri

  Teklif sahibi olarak, tekliflerinizin herkese açık listede aktif olacağı bir zaman aralığı belirleme seçeneğiniz vardır. Bu sayede, her bir çevrim dışı oluşunuzda tekliflerinizi tek tek pasif hale getirmeniz gerekmeyecektir. Bu kılavuz, teklifleriniz için çalışma saatlerini nasıl yönetebileceğinizi ve bunları işlem ortağınızın bir teklifinde nasıl bulabileceğinizi gösterecektir.

  Teklifleriniz için çalışma saatlerinin yönetimi

  Teklifiniz için çalışma saatleri belirlemek veya bunları düzenlemek için aşağıdakileri yapın:

  1. Normalde olduğu gibi standart akışta olduğu şekilde teklifinizi oluşturmaya veya düzenlemeye başlayın. 

  2. Teklif oluşturmanın3'üncü Adımında Gelişmiş seçenekler içerisinden  Çalışma saatleri bölümünü bulun. Saat diliminizi Saat Diliminiz açılır menü listesinden seçin.
  OfferWorking1.png

  3. Seçmek veya seçimi kaldırmak istediğiniz haftanın günlerini tıklayın.

  OfferWorking2.png

  4. Bir zaman kutusunu seçin ve açılır menü listesinden bir zaman girin. Herkese açık listelemede teklifinizin aktif olmasını istediğiniz zaman aralığının seçimini yapın.
  OfferWorking3.png

  Not:

  • Haftanın seçilmemiş olan günlerinde teklifiniz devre dışı olacaktır.
  • Haftanın her bir günü için farklı bir zaman aralığı belirlemek için Özel zaman çizelgesi seçimini aktif hale getirin ve gerekli ayarlamaları yapın.
  • Seçilen zaman çizelgesini tüm mevcut tekliflere uygulamak için Tüm tekliflere uygula seçimini aktif hale getirin.
  • Seçilen bir zaman çizelgesini sıfırlamak için Çizelgeyi Sıfırla seçeneğine tıklayın.
   Offerworkingnote.png


  5. Teklif oluşturma veya düzenleme akışına her zamanki gibi devam edin ve teklif çalışma saatlerini kaydetmek için Teklif oluştur veya Teklifi güncelle  seçeneğine tıklayın.

  İşlem ortaklarınızın çalışma saatleri

  Bir teklifin çalışma saatlerini görmek için aşağıdakileri yapabilirsiniz:

  • Teklifler listesi sayfasında ilginizi çeken bir teklif belirleyin ve teklif türüne göre Satın Al veya Sat seçeneğine tıklayın.
   Working_hours.png
  • Bu teklif için çalışma saatleri bölümünü görmek için teklif sayfasında aşağıya doğru kaydırın.
   New-Offer-working-hours.png

  İpucu:

  • Bir teklifin saat dilimini görmek için imleci saat ikonu üzerine getirin.
  • Zaman çizelgesini tam olarak görmek için haftanın bir gününün üzerine imleci getirin.

  Teklif oluşturma akışınızı nasıl geliştirebileceğiniz ile ilgili daha fazla bilgi için iyi teklif koşulları ve işlem talimatları yazma kılavuzumuza göz atın. 

17 makalenin tümünü görüntüle

İşlemler

 • Otomatikleştirilmiş Banka Transferleri

  Alım satımı kullanıcılarımız için daha da kolay ve güvenli hale getirmek için Banka Transferlerini otomatikleştirdik. 

  Artık oluşturduğunuz veya düzenlediğiniz Banka Transferi tekliflerinde işlem sohbeti devre dışı olacaktır. Bunun yerine alıcının ve satıcının banka hesabı detaylarını birbirleriyle biz otomatik olarak paylaşacağız. Banka Transferi işlemleri için ayrıca Paxful tarafından belirlenmiş olan yeni Teklif Koşullarını da devreye almış bulunmaktayız. Bu Teklif Koşulları, işlemin nasıl devam edeceğini belirtmektedir. 

  Not: Eski Banka Transferi prosesini kullanmaya devam etmeyi tercih ediyorsanız, ödeme yöntemi olarak "Diğer Banka Transferi" seçeneğini seçin.

  Otomatikleştirilmiş Banka Transferlerimiz şöyle çalışmaktadır:

  Otomatikleştirilmiş Banka Transferiyle nasıl kripto para satılır

  Bir Teklif Oluşturmak
  1. Paxful ana sayfasından "Teklif Oluşturun" seçeneğine tıklayın.
   Screen_Shot_2021-11-10_at_10.45.19.png
  2. Satmak istediğiniz kripto parayı seçin, sonrasında "Bitcoin/Tether/Ethereum Sat" seçeneğinin seçilmiş olduğundan emin olun.
   Screen_Shot_2021-11-10_at_16.25.46.png
  3. Ödeme yönteminiz olarak "Banka Transferi" seçeneğini seçin, sonrasında almak istediğiniz para birimini seçin ve bankanızın bulunduğu ülkeyi seçin. 
   Screen_Shot_2021-11-10_at_13.15.50.png
  4. Otomatik işlemle devam etmek için Paxful'un Banka Transferleri için yeni koşullarını kabul etmeniz gerekecektir. Screen_Shot_2021-11-10_at_14.49.52.png
  5. Bu teklif için kullanmak isteyeceğiniz banka hesap(lar)ını seçin ve bankanızın ad(lar)ını girin. Henüz bir banka hesabı eklemediyseniz bunu buradan gerçekleştirebilirsiniz. Bunu tamamlamanın ardından "Sonraki Adım" seçeneğine tıklayın. 
   Screen_Shot_2021-11-10_at_15.53.35.png
  6. "Sonraki Adım" ile devam etme öncesinde kuru, teklif işlem limitlerini ve teklif marjını belirleyin. 
   Screen_Shot_2021-11-10_at_15.57.14.png
  7. Artık "kılavuzlu işlem", "üçüncü taraf olmasın" ve "makbuz gereklidir" seçeneklerinin varsayılan şekilde Teklif Etiketi olarak ayarlandığını göreceksiniz. "Kılavuzlu işlem" etiketi zorunludur. Son iki etiketi ihtiyaçlarınıza uygun olacak şekilde değiştirebilir veya kaldırabilirsiniz. 
   Screen_Shot_2021-11-10_at_16.00.50.png
  8. Paxful'un yeni Teklif Koşullarını dikkatlice okuyun, sonrasında işlem ortağınızın doğrulanmış olmasını isteyip istemediğinizi, teklifinizin görünürlüğünü ve Banka Transferinde sebep olarak ne girilmesini istediğinizi (isteğe bağlı) belirtin.
   Screen_Shot_2021-11-10_at_16.55.37.png
  9. "Teklif Oluştur" seçeneğine tıkladığınızda teklifiniz artık aktif olacaktır!
   Screen_Shot_2021-11-10_at_17.07.14.png
  Bir İşlem Gerçekleştirmek
  1. Bir alıcının sizin teklifinizle aktif bir işlem başlatması durumunda kripto paranız güvenli bir şekilde siz serbest bırakana kadar işlem emanetinde tutulacaktır. 
  2. Ne kadar kripto para sattığınız ve karşılığında ne alacağınızın yanı sıra alıcının ve sizin hesap detayları tarafınıza gösterilecektir.  
   Screen_Shot_2021-11-10_at_17.17.13.png
  3. Alıcı tarafından işlem Ödendi olarak işaretlendikten ve ödeme kanıtı eklendikten sonra kendi hesabınızı mutlaka kontrol edin ve fonları almış olduğunuzu doğrulayın. 
  4. Fonlar size ulaştığında "Bitcoin'i Gönder" seçeneğine tıklayın.
   Screen_Shot_2021-11-10_at_17.19.53.png
  5. İşlem emanetinden kriptoyu serbest bırakmak ve işlemi tamamlamak için 2FA kodunuzu girin. Geri bildirim bırakmayı unutmayın!Screen_Shot_2021-11-10_at_17.23.52.png

  Otomatikleştirilmiş Banka Transferiyle nasıl kripto para satın alınır

  Bir Teklif Oluşturmak
  1. Paxful ana sayfasından "Teklif Oluşturun" seçeneğine tıklayın.
   Screen_Shot_2021-11-10_at_10.45.19.png
  2. Satın almak istediğiniz kripto parayı seçin, sonrasında "Bitcoin/Tether/Ethereum Satın Al" seçeneğinin seçilmiş olduğundan emin olun.
   Screen_Shot_2021-11-10_at_17.35.35.png
  3. Ödeme yönteminiz olarak "Banka Transferi" seçeneğini seçin, sonrasında göndermek istediğiniz para birimini seçin ve bankanızın bulunduğu ülkeyi seçin. 
   Screen_Shot_2021-11-10_at_13.15.50.png
  4. Otomatik işlemle devam etmek için ayrıca Paxful'un Banka Transferleri için yeni koşullarını kabul etmeniz gerekecektir. 
   Screen_Shot_2021-11-10_at_14.49.52.png
  5. Hangi bankalara ödeme göndermek istediğinizi seçin (veya "Tüm Bankalar" seçeneğini seçin), sonrasında ödeme göndermek için hangi banka hesabını kullanacağınızı seçin. Henüz bir banka hesabı eklemediyseniz bunu buradan gerçekleştirebilirsiniz. Bunu tamamlamanın ardından "Sonraki Adım" seçeneğine tıklayın.
   Screen_Shot_2021-11-10_at_17.55.54.png
  6. "Sonraki Adım" ile devam etme öncesinde kuru, teklif işlem limitlerini ve teklif marjını belirleyin. 
   Screen_Shot_2021-11-10_at_17.53.37.png
  7. Artık "kılavuzlu işlem", "üçüncü taraf olmasın" ve "makbuz gereklidir" seçeneklerinin varsayılan şekilde Teklif Etiketi olarak ayarlandığını göreceksiniz. "Kılavuzlu işlem" etiketi zorunludur. Son iki etiketi ihtiyaçlarınıza uygun olacak şekilde değiştirebilir veya kaldırabilirsiniz. 
   Screen_Shot_2021-11-10_at_16.00.50.png
  8. Paxful'un yeni Teklif Koşullarını dikkatlice okuduğunuzdan emin olun, sonrasında teklifiniz için ek talimatları ve sınırlamaları belirtin.
  9. "Teklif Oluştur" seçeneğine tıkladığınızda teklifiniz artık aktif olacaktır! 
   Screen_Shot_2021-11-10_at_17.07.14.png
  Bir İşlem Gerçekleştirmek
  1. Bir satıcının sizin teklifinizle aktif bir işlem başlatması durumunda kripto paranız güvenli bir şekilde işlem emanetinde tutulacaktır. Karşı taraf ödemeyi aldığında işlem emanetindeki fonu serbest bırakır.
  2. Ne kadar satın aldığınız ve ne kadar ödemeniz gerektiğinin yanı sıra satıcının banka hesabı detayları tarafınıza bu noktada gösterilir. 
   Screen_Shot_2021-11-10_at_18.34.00.png
  3. Hangi banka hesabından ödemeyi yapacağınızı seçin ve "Onayla" seçeneğine tıklayın. Sonrasında satıcıya, hesap detaylarınızı göndeririz. 
   Screen_Shot_2021-11-10_at_18.35.14.png
  4. Ödemeyi satıcının belirtmiş olduğu banka hesabına gönderin. Ödemeden bir makbuz aldığınızdan veya ödeme kanıtı olarak kullanmak için doğrulama sayfasının bir resmini veya ekran görüntüsünü aldığınızdan emin olun.
  5. İşlemi "Ödendi" olarak işaretleyin, sonrasında görüntülenen Kendi Kendine Beyan Metnini doğrulayın. 
   Screen_Shot_2021-11-10_at_18.37.14.png
   Screen_Shot_2021-11-10_at_18.39.09.png
  6. Bir sonraki açılır pencerede ödeme kanıtınızı seçin, sonrasında "Yükle" seçeneğine tıklayın.
   Screen_Shot_2021-11-10_at_18.41.00.pngScreen_Shot_2021-11-10_at_18.42.57.png
  7. Ödeme kanıtınızı satıcıya göndermek için "Yükle" seçeneğine tıklayın. 
   Screen_Shot_2021-11-10_at_18.41.58.png
  8. Satıcı ödemenizi aldığında, işlemi tamamlanmış hale getirmek için kripto paranızı cüzdanınıza serbest bırakacaktır. Geri bildirim bırakmayı unutmayın!

 • Ters İbrazdan Nasıl Sakınılır

  Bazı ödeme yöntemlerinde, bir işlem tamamlandıktan sonra bile ters ibraz gerçekleştirilebilir. Bu, işlem ortağınızın ödeme size ulaştıktan sonra bile fonları geri isteyebileceği anlamına gelmektedir. Alım satım platformumuzda işlem yaparken kendinizi ters ibraz işlemlerinden korumak için yapabileceğiniz birkaç farklı şey mevcuttur:

  • Ters ibrazlar genellikle üçüncü taraf ödemeleri ile ilişkilidir*. Bir üçüncü taraf ödemesinin gönderilmiş olması halinde, ödemenin gönderildiği hesap ile ilgili mümkün olduğunca fazla bilgi elde etmeyi deneyin
  • Herhangi bir işleme başlamadan önce işlem ortağınızın geri bildirim geçmişine bakarak ters ibraz hakkında geri bildirimler almadıklarından emin olun
  • Teklifi siz oluşturduysanız, üçüncü taraf ödemelerini kabul edip etmediğinizi belirten etiketler ekleyin. 
   • Kullanıcının kimlik doğrulamasının yapılmış olması halinde, ödemeyi doğrulanmış adlarıyla yapıp yapmadıklarını kendilerine sorun
  • Üçüncü taraf ödemelerini kabul etmiyorsanız ve alıcı böyle bir yolu kullanmayı deniyorsa, alıcıdan işlemi iptal etmesini isteyin

  *Üçüncü taraf ödemeleri, kişiye ait olmayan bir ödeme yöntemi/hesabı ile ödeme göndermesi anlamına gelmektedir.

  Bir alıcının ters ibraz yapması durumuna maruz kalmanız halinde yapabileceklerinizi görmek için bu makaleye göz atın.

 • Paxful Emanet Hesabı

  Paxful'un emanet özelliği, her iki taraf için de adaletli bir işlem deneyimini amaçlar. Paxful, kişilerin bir araya gelip güvenli bir şekilde 300'ün üzerinde ödeme yöntemini kullanmak suretiyle kripto alım satımı yapabileceği kişilerarası bir kripto para platformudur. Bir işlem başlatıldığında, satıcının cüzdanından ilgili kripto para miktarı otomatik olarak alınıp geçici bir güvenli depolama hesabına (emanete) aktarılır ve işlem tamamlanana kadar burada tutulur.

  Peki emanet nasıl çalışır?

  Bir işlem başlatıldığında, satıcının kripto parası otomatik olarak güvenli emanetimize aktarılır. 

  Not: Emanete aktarılan miktar, işlem miktarı artı emanet ücretidir.

  Emanet, kripto para alıcılarına nasıl yardımcı olur: Bir  alıcı olarak ödemeyi yapmanız sonrasında satıcının kriptoyu sizin kullanımınıza serbest bırakmayı reddetmesi halinde güvenli emanet bir garanti işlevi görecektir. Moderatörlerin işleme katılıp durumu soruşturup bitcoini hakeden tarafa vermesine kadarki süre içerisinde kripto para, emanette kalmaya devam edecektir.

  Emanet, kripto para satıcılarına nasıl yardımcı olur: Bazen bir alıcının kripto para için ödemeyi tamamlaması mümkün olmayabilir. Bu durumda siz satıcı iseniz, kripto para güvenli bir şekilde cüzdanınıza geri iletilir.

  Ödeme yapılıp doğrulandıktan sonra, satıcı, kripto parayı emanetten alıcıya serbest bırakabilir ve bu da alışveriş işleminin tamamlanması anlamına gelecektir. 

  escrowImage.png

  Bir itirazı nasıl başlatabileceğiniz ile ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca, 7/24 ilgili müşteri destek ekibimizle nasıl iletişim kurabileceğinizi de buradan öğrenebilirsiniz.

 • Paxful Alım Satımlarının Akışı

  Tüm Paxful işlemleri benzer bir ilerleme akışına sahiptir. Ancak, seçtiğiniz ödeme metoduna bağlı olarak belirli bazı spesifik durumlarla karşılaşabilirsiniz. Kendinizi sürece aşina hale getirirseniz, Paxful'da işlem yapmanız çok daha kolay hale gelecektir.  

  Kripto para satın alma

  Bitcoin Satın Al listemizden bir teklif bulun. Nasıl kripto satın alınacağı konusuyla ilgili daha fazla bilgi için kılavuzumuza göz atın.

  Ayrıca tekliflerinizi doğrudan Paxful hesabınızdan da oluşturabilirsiniz. İlk teklifinizi nasıl oluşturabileceğiniz ile ilgili kısa kılavuzumuza göz atın.

  Kripto para satma

  Bitcoin Sat listemizden bir teklif bulun. Nasıl kripto satılacağı konusuyla ilgili daha fazla bilgi için kılavuzumuza göz atın.

  Ayrıca tekliflerinizi doğrudan Paxful hesabınızdan da oluşturabilirsiniz. İlk teklifinizi nasıl oluşturabileceğiniz ile ilgili kısa kılavuzumuza göz atın.

  Not: Platformumuzdaki bazı ödeme metodlarının otomatikleştirilmiş işlem akışı mevcuttur. Bunların listesi şu şekildedir:

 • İşlem Durumu

  İşlem durumları, işleminizin ilerlemesini belirler. 

  Paxful üzerindeki her bir işlem, farklı bir duruma sahip olabilir. İşlemlerinizin tam durumlarını paneliniz üzerinden görüntüleyebilirsiniz. İşleminizin sahip olabileceği sekiz durum mevcuttur:

  Aktif ve fonlanmış halde – bir işlem başlatılmış halde ve fonlar, satıcının cüzdanından işlem emanetine aktarılmış halde.

  Ödendi – bir alıcı tarafından işlem, ödendi olarak işaretlenmiş halde. Bunun anlamı, bir kripto para alıcısının ödeme yapmış olduğundan emin olması ve Ödendi butonuna tıklamış olmasıdır.

  Süresi doldu – her bir işlemin, bir alıcı tarafından ödemesinin yapılabileceği bir zaman aralığı söz konusudur. Bir işlemin fonlamasının yapılmış fakat ilgili alıcının işlemi ödendi olarak işaretlememiş olması halinde, ödeme zaman aralığı sona erer. Bu durum, ilgili işlemin iptal edilmiş olduğu anlamına gelir.

  İptal edildi bir alıcı veya satıcı, işlemi kendi isteğiyle iptal etmiş halde.

  İtiraz açık – bir alıcı veya satıcı, bir itiraz başlatmış halde.

  Başarılı bir kripto para satıcısı, işlem emanetinden alıcının cüzdanına fonları serbest bırakmıştır.

  Satıcı kazandı işleme itiraz edilmiş ve kripto paranın ilgili kripto para satıcısına verilmesine karar verilmiştir.

  Alıcı kazandı işleme itiraz edilmiş ve kripto paranın ilgili kripto para alıcısına verilmesine karar verilmiştir.

 • QR Kodları Nasıl Çalışır?

  Çevrim içi cüzdan işlemlerinizi daha kolay ve hızlı hale getirmek için Paxful hesabınıza bir QR kodu ekleyebilirsiniz. Bir QR kodu eklemek suretiyle hızlı bir şekilde çevrim içi cüzdan detaylarınızı işlem sohbetinde veya bir teklif oluşturmakta iken paylaşabilirsiniz. Paxful platformuna bir QR kodu ekleme ve bunu kullanma ile ilgili adımları kolayca açıkladık:

  Paxful hesabınıza bir QR kodu eklemek için:

  1. Paxful hesabınızınayarlar sayfasına gidin ve Ödeme detayları
   QR_section_1_step_1.png
   seçeneğine tıklayın
  2. Çevrim İçi Cüzdanlar seçeneğine doğru aşağı kaydırın ve Yeni Ekle
   seçeneğine tıklayınQR_codes_section_1_step_2.png
  3. Sonrasında cüzdan adını seçin, cüzdan URL'sini yükleyin ve hesaba bir takma ad verin QR_codes_section_1_step_3.png
  4. Bunu tamamladıktan sonra Ekle seçeneğine tıklayın
   QR_codes_section_1_step_4.png

  Paxful hesabınıza bağlı bir QR kodunu düzenlemek veya silmek için:

  1. Paxful hesabınızınayarlar sayfasına gidin ve Ödeme detayları
   QR_codes_section_2_step_1.png
   seçeneğine tıklayın
  2. Düzenlemek veya silmek istediğiniz çevrim içi cüzdanı seçin
   QR_codes_section_2_step_2.png
  3. Gerçekleştirmek istediğiniz eylem üzerine tıklayın
   section_2_step_3.png

  Sohbete bir QR kodu yüklemek için:

  1. Bir işlemi başlattığınızda ve Paxful hesabınızla bağlantılı bir QR kodunuz olduğunda, işlem sohbetinde bir mini QR kodu ikonu göreceksiniz. Bağlantılı çevrim içi cüzdanlarınızın bir listesini görmek için ikona tıklayın
   QR_codes_section_3_step_1.png
  2. Kullanmak istediğiniz QR kodunu seçin
   QR_codes_section_3_step_2.png
  3. Bunu yaptıktan sonra QR kodunuz sohbete yüklenecektir

  Notlar:

  • Bir çevrim içi cüzdan ile bir satış teklifi oluşturduysanız, işlem başlatıldığında QR kodunuz otomatik olarak görüntülenecektir.

  • Alıcı siz iseniz, işlem ortağınızın çevrim içi cüzdanını ziyaret etmek için QR kodu linkine tıklamanız gerekecektir.


  Bir QR kodu içerecek şekilde bir teklif oluşturmak için:

  1. Normalde yapacağınız şekilde teklifinizi oluşturmaya başlayın—bu özellikle desteklenen bir çevrim içi cüzdan seçerseniz, ilk adım sırasında bağlantılı çevrim içi cüzdanınızı yükleme seçeneğine sahip olacaksınız:
   QR_codes_section_4_step_1.png
  2. Kullanmak isteyeceğiniz çevrim içi cüzdanı seçin
   QR_codes_section_4_step_2.png
  3. Buradan teklifinizi oluşturmaya her zamanki şekilde devam edebilirsiniz 

  Not: Eğer teklifinize bir QR kodu ekliyorsanız, alım satım işlemi başladığında detaylar işlem sohbetinde otomatik olarak paylaşılacaktır.

  Uyarı: Hali hazırda bu özellikle tüm ödeme yöntemleri ve bölgeler kullanılabilir halde değildir.

16 makalenin tümünü görüntüle

İtirazlar

 • Paxful'da Bir İtirazı Nasıl Başlatırım?

  Paxful, müşterilerimize kendi aralarında serbestçe kripto alıp satma fırsatı sunar. İşlemlerin büyük çoğunluğu sorunsuz ve başarılı şekilde tamamlansa da üçüncü bir tarafın, yani moderatörlerimizin, müdahalesini gerektiren vakalar vardır. Paxful olarak, kullanıcılar arasındaki anlaşmazlıkları çözmek için kendi itiraz sistemimiz vardır. Bu makale, itiraz çözüm sürecimizin bir özetini sunacaktır. 

  Video

  Konuya dair kısa ve bilgilendirici bir videoyu burada bulabilirsiniz:

   

  İtiraz başlatmak için adımlar


  1. İşlem sohbetinde, İtiraz bölümüne tıklayın.

  Dispute1.pngİtiraz iletişim kutusu görüntülenecektir.

  2. Listeden bir itiraz nedeni seçin ve aşağıdaki metin kutusuna ne olduğunu açık şekilde yazın.

  Satıcılar ve alıcılar için itiraz seçenekleri şunlardır:

  • Kripto para satıcısı: Fon kilitleme(coin locking), ödeme sorunu, diğer.
  • Kripto para alıcısı: Yanıt vermeyen tedarikçi, ödeme sorunu, diğer.

  İtiraz türleri hakkında daha fazla bilgi için, İtiraz başlatılacak vakalar bölümüne bakın.

  3. İtiraz başlat bölümüne tıklayın ve moderatörden gelecek bir mesaj için işlem sohbetinize göz atın.

  Dispute2.png

  4. Olabildiğince çok kanıt sunun, örneğin:

  • Ödemenin yapıldığına dair kanıt (işlem makbuzu, ödemenin bir ekran görüntüsü, video kaydı kanıtı)
  • Sahipliğe dair kanıt (işlem makbuzu, hediye kartını satan mağazadan alınmış makbuz, çevrim içi dekont)
  • İşlem sürecinin ekran görüntüleri veya video kayıtları.
  • Üçüncü şahıs müşteri hizmetleriyle yapılmış telefon görüşmesinin kaydı.
  • Moderatörlerin isteyebileceği diğer ek kanıtlar.

  Moderatörlerimiz anlaşmazlığı inceler ve her iki tarafın sağladığı kanıtlara göre bir karar verir. Paxful moderatörleri işlem şartlarını, teklif talimatlarını, ödeme belgesini, işlem sohbeti içeriğini, kullanıcı itibarını, işlem geçmişi ve Gizlilik Politikası'na uygun olarak gönderilen veya toplanan verileri değerlendirerek anlaşmazlıkları çözüme kavuşturur.

  Not: 

  • Bir itiraz talebi gönderdiğinizde, Destek ekibimizle iletişim kurmanıza gerek yoktur. Moderatörlerimiz mümkün olan en kısa sürede kesinlikle vakanızı ele alacak ve size ulaşacaktır.
  • İtiraz araştırması, karmaşık bir süreçtir ve biraz zaman alabilir (üç hafta kadar). Sabrınız ve anlayışınız için minnettarız.
  • Moderatörü yavaşlatabileceğinden sohbet ekranını mesajlarla doldurmayın. İtirazı soruşturmak için moderatörün katılmasını bekleyin.

  İtirazınızı nasıl mı iptal edebilirsiniz?

  Bir itiraz başlattıysanız ve sonra fikrinizi değiştirdiyseniz ve iptal etmek istiyorsanız, şunu yapın:

  • İtirazı bir satıcı olarak başlattıysanız ve alıcının kendi tarafında sorunu çözdüğünü gördüyseniz, Serbest Bırak seçeneğine tıklayın.
  • Alıcı olarak bir itiraz başlattıysanız ve sorunun çözüldüğünü gördüyseniz, İptal seçeneğine tıklayın.

  İpucu: Olası en iyi çözüm için bir moderatörü bekleyin ve itirazı nasıl çözeceklerine karar vermelerini bekleyin.

  İtiraz kaybetme nedenleri

  Bir itirazı kaybederseniz, bunun birçok nedeni olabilir. En yaygın nedenler şunlardır:

  • Moderatör tarafından talep edildiği şekilde kesin nedenler ve kanıtlar sağlayamamış olabilirsiniz
  • Sağladığınız kanıt yeterli değil

  Önceki işlemlerde talimatları veya teklif koşullarını takip edip etmediğinizi görmek için her iki tarafın işlem geçmişini de kontrol ediyoruz. Karar yalnızca soruşturma moderatörü tatmin edecek şekilde tamamlandığında verilir. Daha fazlasını buradan okuyun: Hediye kartı itirazını neden kaybettim? 

  Fonlarınızı dolandırıcılardan nasıl koruyabileceğinize dair daha fazla bilgiyi güvenlik kılavuzumuzdan okuyabilirsiniz. 

 • Ne Zaman Bir İtirazda Bulunmalıyım?

  Bir sorunu çözmek için en iyi yolunuzun bir itiraz başlatmak olduğu belirli durumlar söz konusudur. 

  Alıcı olarak:

  • Satıcının talimatlarını takip ettiyseniz, ödemeyi tamamladıysanız ama satıcı kripto parayı serbest bırakmayı reddediyorsa
  • Ödeme yaptıysanız ama satıcı yanıt vermeyi durdurduysa ve kripto parayı serbest bırakmadıysa
  • Hizmet Koşullarında herhangi bir ihlal tespit ederseniz

  Satıcı olarak:

  • Alıcı işlemi "ödendi" olarak işaretlerse ama yanıt vermiyorsa
  • Alıcı size ödeme yaptıysa ama siz ödemeyi almadıysanız veya ödeme ile ilgili bir sorun söz konusu ise
  • Hizmet Koşullarında herhangi bir ihlal tespit ederseniz

  Nasıl itiraz edeceğiniz konusunda emin değil iseniz adım adım bir kılavuz için bu makaleyi gözden geçirin.

 • Bir İtiraz Sırasında Hangi Bilgileri Sağlamalıyım?

  Genel ipuçları:

  İtiraz sürecinde ne kadar fazla bilgi sağlarsanız, ekibimizin itirazınızı değerlendirmesi o kadar kolaylaşacaktır. İtirazınızı doğru bir şekilde işlemek için ekibimize yardımcı olacak şekilde bir dizi en iyi uygulamalar belirledik.

  Kanıt yüklerken:

  • Resmin kesilmiş veya kırpılmış olmadığından emin olun
  • Resmin net görünür halde olduğundan emin olun
  • Resim üzerinde oynama veya değişiklik yapmayın

  Hangi bilgileri sağlamalıyım?

  Hediye kartı itirazları:

  Alıcı:
  evidence_--_gift_card_disputes.png

  • Arka planda Paxful işlem sohbetinin net bir şekilde görüleceği şekilde hediye kartının resmi (lütfen resimde kartın dört kenarının da görünür halde olduğundan emin olun)
  • Hediye kartının size ait olduğunu kanıtlayacak makbuzlar
  • İşlem sırasında yükleme öncesinde hediye kartının bakiyesinin kontrolünün video kaydı 
  • Hediye kartının sahibi olduğunuzu gösteren kanıt (tedarikçinin web sitesinden geçmiş kaydı, vb.)

  Satıcı:

  • Hem kodun kendisini, hem de kullanmaya çalıştığınızda çıkan hata mesajını gösteren kırpılmamış bir tam ekran görüntüsü

  Hediye kartı itirazları ile ilgili daha fazla bilgi için bu makaleye göz atın. 

  Banka havalesi itirazları:
  evidence_-_PDF_of_bank_statement.png

  • İşlemi gösteren banka ekstrenizi içeren bir PDF dosyası
  • İşlem geçmişinin video kaydı (İsim, Paxful hesabınızın adı ile eşleşmelidir ve lütfen işlemden bir gün öncesinden başlayarak bugüne kadarki işlemleri gösterdiğinizden emin olun)
  • Sizden ve finansal kuruluşunuzdan işlemi doğrulayan bir ses kaydı

  Mallar ve hizmetler itirazları:

  • Elinizde var olan tüm kanıtlar (işlem yaptığınız kişiyle çektiğiniz özçekim, makbuzlar vb.)

  Çevrim içi cüzdan itirazları:
  evidence_-_online_wallet_transaction.png

  • Gerçekleştirilen çevrim içi cüzdan işleminin ekran görüntüsü
  • Çevrim içi cüzdanın size ait olduğunun kanıtı (çevrim içi cüzdan hesabınızdaki adın, Paxful hesabınızdaki ad ile eşleştiğini gösteren video kaydı)

  Banka/kredi kartı itirazları:

  • Kartınızdan ödeme alındığının kanıtı (banka hesabınızdaki adın Paxful hesabınızdaki adınızla eşleştiğini gösteren ve aynı zamanda 10 günlük işlem geçmişini gösteren video kaydı; lütfen tarihlerin görünür olduğundan emin olun)
  • Sizin ve kart sağlayıcınızın arasında geçen ve işlemi doğrulayan konuşmanın ses kaydı

  Nakit itirazları:

  • Nakit çekiminizi gösteren herhangi bir kanıt (banka ekstresi, ATM dekontu, vb.)

  Dijital para itirazları:

  • Gönderinin işlem/sağlama kimlik numarası
  • İşlemi tamamladığınızı kanıtlayan herhangi diğer ekran resimleri
 • Bir İşlemle İlgili Bir Sorunum Var Ama İtirazda Bulunamıyorum

  Bunun sonuçlanması için en iyi yol bir itiraz bildiriminde bulunmaktır. Bir itiraz başvurusu ne kadar erken yapılırsa, ekibimizin de bu itirazı çözümleme için o kadar fazla kaynağı söz konusu olacaktır. 

  Bir itirazda bulunmanız mümkün değil ise, ekibimiz yardımcı olmak için ellerinden geleni yapacaktır ama sorunu çözmeleri mümkün olmayabilir. Ekibimiz gereken araştırmayı gerçekleştirir ve gerekiyorsa bunun gelecekte tekrarlanmaması için gereken önlemleri alır.

  Bununla ilgili bize ulaşırsanız, lütfen işlem kimliği, mülkiyet kanıtı, başka kanıtlar ve neler olduğunun detayları, vb. dahil olacak şekilde bize daha fazla bilgi gönderin. 

  Not: Bunun yapılmasına yalnızca bir defa izin veririz. Buna benzer sorunların gelecekte meydana gelmesini engellemek için biraraya getirdiğimiz kılavuzumuza göz atmanızı tavsiye ederiz.

 • Bir İtirazı Neden Kaybettim?

  Paxful'u herkes için harika ve güvenli bir yer halinde tutmak için, bir itiraz başlatıldığında moderatörler kullanırız. Paxful protokolünün bir parçası olarak moderatörlerimiz, bir itirazı kimin kazanıp kimin kaybedeceğine tarafsız olarak karar verirler.

  Bir kullanıcının itirazı kaybetmesine yol açabilecek yaygın sebeplerden bazıları aşağıda verilmiştir: 

  • Kullanıcı, itirazdan sonraki 12 saat içerisinde istenen kanıtları sağlamazsa.
  • Şüpheli alım satım aktivitesi olursa
  • Kullanıcının, işlem için işlem/sağlama(hask) kimliği sağlamazsa
  • Alıcı veya Satıcı, işlemi gösteren bir banka/çevrim içi hesap ekstresinin PDF halini sunmazsa
  • Kullanıcı yetersiz, yanlış veya üzerinde oynanmış kanıtlar sunarsa
  • Alıcı veya satıcı, diğer tarafın teklif koşullarını ve/veya işlem talimatlarını ihlal ederse
  • Kullanıcı, Paxful'un Hizmet Koşullarını ihlal ederse.

  Not: Bu sebeplerden bazıları, platformumuzdan kalıcı olarak yasaklanmanıza yol açabilir.


  Bir itiraz sırasında ne yapmalı?

  İtiraz sırasında her iki taraftaki kullanıcıların da Hizmet Koşullarımıza sıkı sıkıya uymasını tavsiye ederiz. Paxful'da mümkün olduğunca adaletli olmaya çalışıyoruz ve bu süreç içerisinde itirazların hızlıca ve düzgünce çözümlenebilmesi için kullanıcıların bilgi bağlamında açık yaklaşmalarını tavsiye ediyoruz. 


  İtirazlarda neleri istiyoruz?

  Bir itiraz sırasında, moderatörün karar vermesine yardımcı olabilecek tüm kanıtları istiyoruz. Kanıtlar aşağıdaki gibi olabilir:

  • İşlemi gösteren banka/çevrim içi hesap ekstrenizi içeren bir PDF dosyası
  • Gerçekleşen çevrim içi cüzdan işleminin video kaydı halinde ekran çıktısı.
  • Gönderinin işlem/sağlama kimlik numarası
  • İşlemi tamamladığınızı kanıtlayan herhangi diğer ekran resimleri

  Bir itiraz sırasında neler sağlayabileceğiniz ile ilgili daha fazla bilgi için şu Yardım Merkezi sayfamıza göz atın: İtiraz Sırasında Neler Sağlamalıyım.

  Paxful, bir itiraz başlatmanın yorucu bir deneyim olabileceğini anlamaktadır ve Paxful alım satım deneyimini tüm kullanıcılarımız için daha da güvenli ve emniyetli hale getirmek için çözümler konusunda sürekli olarak çalışmaktayız. İtiraz istemleriniz ile ilgili daha fazla sorunuzun olması halinde, lütfen destek ekibimizle iletişime geçin. 

  Spesifik olarak  hediye kartları ile ilişkili bir itirazı neden kaybetmiş olabileceğinize dair daha fazla bilgi için şu sayfamızı ziyaret edin Hediye kartı itirazımı neden kaybettim. Bir itiraz başlatma ile ilgili daha fazla bilgi için Yardım Merkezi sayfasını ziyaret edin.

 • Neden Bir Hediye Kartı İtirazını Kaybettim?

  Bir alıcı olarak, başlattığınız itirazı aşağıdaki nedenlerden herhangi biri sebebiyle kaybedebilirsiniz:

  • Size sağlanan zaman dilimi içerisinde sizden istenen geçerli kanıtları sağlayamamak
  • Hediye kartının orijinal sahibi olduğunuzu kanıtlayamamanız. İlk olarak kendinizin satın almadığı bir kartı satmanızı tavsiye etmiyoruz. Hediye kartlarda aracılığa izin verilmez
  • Kullanılmış veya geçersiz bir hediye kartı satmak
  • Sağladığınız kanıtın yetersiz olması 
  • Karşı tarafın teklif koşullarının ve/veya işlem talimatlarının ihlal edilmesi
  • Ödeme kanıtı sunmamak, satıcıya yanıt vermemek veya başka bir şekilde "Ödendi" tıklandıktan sonra işlemde aktif olmamak (bu durumlarda itirazınız 12 saatin altında bir sürede karara ulaştırılabileceğini unutmayın)
  • Paxful’ın Hizmet Koşulları ile ilgili diğer ihlaller

  Uyarı: Bu nedenlerden bazıları hesabınızın, platformumuzdan kalıcı olarak yasaklanmasına neden olabilir.

  Kripto para karşılığı hediye kartı işlemlerini desteklemek kompleks bir iştir. Takip ettiğimiz kılavuzlar, bir hediye kartı alım satım işlemine itiraz edildiğinde Paxful topluluğunu korumak içindir.

  Bir satıcı olarak, aşağıdaki sebeplerden herhangi birisi yüzünden itirazınızı kaybedebilirsiniz:

  • Geçerli bir hediye kartı kullandıysanız ve kripto parayı serbest bırakmadıysanız
  • Teklif koşullarını ve/veya işlem talimatlarını ihlal ederseniz
  • Şüpheli alım satım aktivitesi olursa
  • Yetersiz, yanlış veya üzerinde oynanmış kanıtlar sunarsanız
  • Paxful’ın Hizmet Koşulları ile ilgili diğer ihlaller söz konusu olursa

  Bir hediye kartı itirazı süresince ne yapılmalıdır?

  Hediye kartı hizmetlerinin sağladığı asgari desteğe rağmen, Paxful, hediye kartı anlaşmazlıklarını çözmek için kapsamlı araştırmalar yapar. Bir anlaşmazlık başlattığınızda, kartın sahibi olduğunuzu kanıtlamanız gerekir. Hediye kartının orijinal sahibi değilseniz, hediye kartının geçerli olduğunu kanıtlamanız çok zordur. Bu nedenle, bu tür anlaşmazlıklarda genellikle kripto para satıcıları tercih edilmektedir. 

  Hediye kartı itirazlarında ne istiyoruz?

  • Arka plan açıkça görülecek şekilde Paxful işlem sohbeti ile orijinal hediye kartının bir fotoğrafı
  • Orijinal makbuzun tam fotoğrafı (hiçbir bölümü kesilmemelidir)
  • Elektronik kodlar (e-kodlar) için, satın alınma kanıtı olarak orijinal ödeme faturası ve banka ekstrenizin bir video kaydı
  • Hediye kartını düzenleyen şirketin müşteri desteği ile yapılan görüşmenin kanıtı
  • Paxful’ın gerekli gördüğü ek kanıtlar (Örnek: Kimlik Doğrulaması)

  Not: Hediye kartı anlaşmazlıklarının çözüme kavuşturulması üç haftaya kadar süre alabilir. Moderatörün talimatlarını takip etmek ve işlem sohbetinde yanıt vermek, anlaşmazlığın zamanında çözülmesi için önemlidir. İtiraz süreci hakkındaki ayrıntılı makalemize göz atın.

  Hizmet Koşullarımıza göre, Paxful'un lisanslı bir hediye kartı tedarikçisi veya hediye kartı veren herhangi bir kuruluşun yetkili satıcısı olmadığını ve platformumuzda hediye kartı aracılığı yapmanın ve yeniden satışının kesinlikle yasak olduğunu lütfen unutmayın. Paxful, hediye kartı anlaşmazlıklarının çözümünün oldukça zorlu olduğunun farkında ve sürekli olarak işlem deneyimini tüm kullanıcılar için güvenli ve güvenilir hale getirecek çözümler üzerinde çalışıyor.

Hesap Doğrulama

Hesap Doğrulama

 • Mobil Uygulama üzerinden Telefon Numaranızla Giriş Yapın

  Telefon numaramı kullanarak neden Paxful mobil uygulamama giriş yapamıyorum?

  Halihazırda bir telefon numarasıyla giriş yapma özelliği yalnızca Paxful'un web tarayıcı sürümü için kullanılabilir durumdadır. Henüz bu, mobil için hazır halde olmasa da yine de iki seçeneğiniz vardır:

  • E-posta adresinizi doğrulayın. E-posta adresinizi doğrulayabilir ve mobil uygulamaya giriş yapmak için bunu kullanabilirsiniz. Ek bonus olarak, e-posta adresinizi doğruladığınızda alım satım/gönderi limitleriniz artacaktır.
   E-posta adresinizi doğrulamak için, Paxful hesabınızın Ayarlar sayfasına gidin ve Doğrulama seçeneğine tıklayın. Bu noktadan e-posta adresinizi sadece bir kaç adımla doğrulayabilirsiniz.
  • Bir web tarayıcı kullanın. Telefon numaranızı kullanarak Paxful'un web sürümünden giriş yapabilirsiniz—mobil cihazınızda bile bu mümkün. Favori tarayıcınızı açın ve https://paxful.com sayfasına gidin.

  Ekibimiz bunu mobil için hazır hale getirmek üzere yoğun bir şekilde çalışmaya devam ederken güncellemeler için takipte kalın.

 • Paxful'da NIN'inizi Nasıl Kullanırsınız

  14 Temmuz 2021 tarihinden başlamak üzere Nijerya'daki kullanıcılar artık NIN (ulusal kimlik numarası) numaralarını, Paxful'da kendi kimlik ve adreslerini doğrulamak için kullanabilecektir.

  Paxful'da NIN'inizi kullanmak için aşağıdaki talimatları takip edin: 

  1. Düzenleyen ülke olarak Nijerya seçin ve açılan menüden Ulusal Kimlik Numarası (NIN) seçimini işaretleyin.
   NIN_KB_Step_1.png
  2. 11 haneli NIN numaranızı verilen kutucuğa girin.NIN_KB_Step_2.png

  3. "Doğrulama Sürecini Başlat" düğmesine tıklayın.
   NIN_KB_Step_3.png

  4. Kimliğinizin NIN'iniz ile eşleştiğini kanıtlamak için bir selfie (veya kendinizin bir fotoğrafını) gönderin.

   NIN_KB_Step_4.png

   Lütfen aşağıdakilerden emin olun:

    - Yüzünüz iyi aydınlatılmış ve kameranın tam görünümünde olmalıdır
    - Yüzünüzün herhangi bir kısmını bloklayabilecek herhangi bir şey giymeyin.
    - Ekranda görüntülenen tüm talimatları takip edin.

   5. Selfie'nizi çekerken aşağıdaki resimde görünen şekilde kamera erişimine lütfen izin verin.
   NIN_KB_Step_5.png

   6. Yüzünüzü, ekranda olan oval şekle hizalayarak bir selfie çekin. Daha fazla detay için aşağıdaki resme göz atın.

   NIN_KB_Step_6.png

   7. Resim çekildikten sonra, resminizi doğrularız ve aşağıdaki ekranı görüntülersiniz.
   NIN_KB_Step_7.png8. Resminiz doğrulanıp onaylandıktan sonra aşağıdaki resmi görürsünüz. Bunun anlamı, kimliğiniz ve adresinizin doğrulanmış halde olmasıdır. Artık alım satım yapmaya hazırsınız!

   NIN_KB_Step_9.png

   Not:

   Gönderdiğiniz resim doğrulama prosesimizi geçemezse aşağıdaki ekranı görürsünüz ve tekrar denemeniz gerekir.

    

   NIN_KB_Step_8_-_note.png

 • Limitler ve Doğrulama

  Platformumuzdaki işlem deneyimini mümkün olduğunca daha güvenli hale getirmeyi amaçladığımız için doğrulama, Paxful'un önemli bir parçasıdır.

  Aşağıdaki tabloda, çeşitli doğrulama seviyelerimiz ve bunlara karşılık gelen faydalar listelenmiştir:

  Seviye Gereken Doğrulama İşlem Limiti Başına İşlem Hacmi Limiti (Ömür Boyu) Cüzdandan Para Görderme Limiti (Ömür Boyu)
  0 - 0$ 0$ 0$
  1 Telefon $1.000* $1.000 * $1.000*
  2 E-posta ve Kimlik 10,000$ 10,000$ 10,000$
  3 Adres 50,000$ Sınırsız Sınırsız
  4 Gelişmiş Durum Tespiti 50,000$ ve üzeri Sınırsız Sınırsız
  • Bu listedeki ülkelerden kullanıcıların Paxful Cüzdanlarından kripto satmak, dönüştürmek ve çekmek için seviye 1 ve 2'ye sahip olmaları zorunludur. 

  • Lightning işlemleri için işlem başına $750 ve ayda $10.000 olacak şekilde ek bir sınırlama söz konusudur.

  Not: İşlem limitleri ve cüzdan gönderim limitleri ayrı ayrı takip edilir. Örneğin, işlem limiti olarak $500 ve cüzdan gönderim limiti olarak da $9.000 kalmış olması gibi.

  Hesabımı neden doğrulamalıyım?

  Her bir yeni doğrulama seviyesiyle kilidini açacağınız özelliklerin kısa özeti şu şekildedir:

  1. Seviye

  • Hesabınızda arttırılmış güvenlik seviyesi

  • Daha fazla kripto para işlemi yapma ve gönderme imkanı

  • Kripto para dönüştürme imkanı

  2. Seviye

  • Artan işlem ve gönderi limitleri

  • Daha fazla ödeme yöntemi seçeneğine erişim

  • Kendi tekliflerinizi oluşturabilme imkanı

  3. Seviye

  • Artan işlem ve gönderi limitleri
  • Tekliflerinizin platformda görünür olmasını sağlamak için 0,002 BTC zorunluluğunun kalkması.

  4. Seviye

  • Artan işlem ve gönderi limitleri

  Uyarı: 

  • Bu listedeki ülkeler, Paxful cüzdan hizmetlerini kullanma ve alım satım platformunda işlem yapma için 1 ve 2 seviyelerini gerektirir. Fonlar çekmek ve Paxful'da herhangi bir işlem yapmak için kullanıcıların kimliklerini doğrulatmaları zorunludur.
  • Teklif oluşturabilmeniz için kimliğinizin doğrulanması gerekir.
  • Paxful cüzdanınızdan fonlar göndermek için telefonunuzun doğrulamasını gerçekleştirmelisiniz.
  • İşlem başına limit, mevcut seviyeniz için mevcut olan tüm aktif işlemlerin toplam hacmine göre hesaplanır.  
  • Ülkenizin OFAC gri listesinde olup olmadığına göz atın. Ülkeniz listedeyse, Paxful cüzdanından para göndermek veya kripto para satmak için kimliğinizi doğrulamanız gerekir.

  Doğrulama gerektirebilecek bazı ek durumlara göz atabilirsiniz. Doğrulama süreci hakkında daha fazla bilgi için lütfen Yardım Merkezimizi ziyaret edin.

 • E-posta Doğrulaması

  E-posta adresi doğrulaması, hesabınıza ek bir güvenlik katmanı ekler. E-posta adresinizi doğrulama ile ilgili adım adım bir kılavuzu buradan okuyabilirsiniz.

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın, sayfanın sağ üst köşesindeki kullanıcı adınızın üzerine gelin ve görüntülenen içerik menüsünden Ayarlar'ı tıklayın.
   Email_verification_1.png

   Ayarlar sayfası açılacaktır.

  2. E-posta adresini doğrula sekmesindeki E-postayı yeniden gönder'i tıklayın.
   Email_verification_2.png
   Kayıtlı e-posta adresinize bir doğrulama e-postası gönderilecektir.
  3. Gelen kutunuzdaki [email protected] adresinden gönderilen e-postayı açın ve Doğrulama E-postasına tıklayın. E-posta adresiniz başarıyla doğrulanacaktır. 

  Not:

  • Sadece her 20 dakikada yeni bir onay e-postası isteyebilirsiniz.
  • E-postalarımızı normal gelen kutunuzda bulamazsanız, lütfen Spam veya Önemsiz e-posta klasörlerinizi de kontrol edin.

  E-posta adresinizi doğrulamanız sonrasında Paxful hesabınızda henüz yapmadıysanız iki adımlı doğrulamayı da ayarlamanızı tavsiye ederiz.

   

 • Telefon Doğrulaması

  Paxful hesabınızı telefon numaranızı kullanarak oluşturmadıysanız, hesabınızda belirli seviyelere erişmek için bunu doğrulamanız gerekecektir. Bu aynı zamanda iki adımlı doğrulama (2FA) gibi araçlarla hesabınıza ek güvenlik sağlamayı da mümkün hale getirecektir. Paxful hesabınızı telefon numaranızı kullanarak oluşturmadıysanız Paxful üzerinde telefon numaranızı şöyle doğrulayabilirsiniz.

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın, sayfanın sağ üst köşesindeki kullanıcı adınızın üzerine gelin ve görüntülenen içerik menüsünden Ayarlar'ı tıklayın.
   Email_verification_1_2.png

   Ayarlar sayfası açılacaktır.
  2. Sayfanın sol tarafındaki menüden Profil seçeneğini tıklayın.
   clickProfile.png
  3. TELEFON alanına telefon numaranızı girin ve Doğrula seçeneğine tıklayın veya bir telefon aramasını kullan seçeneğini kullanın.
   CLickVerify.png

   Not: Arama seçeneğinin tüm ülkelerde desteklenmemesi nedeniyle Doğrula seçeneğini kullanmanızı öneririz.

  4. a) Telefon araması seçeneği
   Sayısal onay kodu içeren bir telefon araması alacaksınız. Kodu dikkatlice dinleyerek aşağıdaki alana yazın ve Gönder seçeneğine tıklayın. Numaranız doğrulanır.
   b) Doğrula (SMS ile) seçeneği
   Sayısal onay kodu içeren bir SMS mesajı alacaksınız. Bu kodu aşağıdaki alana girin ve Gönder seçeneğine tıklayın. Numaranız doğrulanacaktır.
   ClickSubmit.png

   Telefon numaranızı onayladıktan sonra 2 Adımlı Doğrulamayı etkinleştirmeyi ve Kimliğinizi doğrulamayı unutmayın.

   

   

 • Kimlik Doğrulaması

  Kimlik doğrulama işlemi, yatırım deneyiminizi yeni bir seviyeye yükseltir. Bu süreci sizin adınıza mümkün olduğunca kolaylaştırmak için elimizden gelen her şeyi yaptık. İşte Paxful'daki kimliğinizi doğrulamanıza yardımcı olacak adım adım kılavuzumuz.

  Başlamadan önce lütfen telefon numaranızı doğruladığınızdan emin olun.

  Video Rehber

  İşte doğrulama işlemi süresince size yol gösterecek kısa bir video:

  1. Adım: Doğrulama Sayfasını Açın

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın, sayfanın sağ üst köşesindeki kullanıcı adınızın üzerine gelin ve Ayarlar'ı tıklayın.
   ID2.1.png
   Doğrulama video kılavuzunu içeren bir iletişim kutusu açılacaktır.

  2. Videomuzu izledikten sonra, Doğrulamaya Devam Et bölümüne tıklayın.
   ID2.2.png
   Doğrulama sayfası görünecektir.

  2. Adım: Bilgilerinizi Girin

  1. Kimlik doğrulama formundaki alanları doldurun.
  ID2.3.png

  Alan Adı Açıklama
  Resimli kimliğinizin verildiği ülke Kimliğinizin düzenlendiği ülkeyi seçin.
  Fotoğraflı Kimlik Belgesi Türü Gönderdiğiniz kimlik belgesinin türünü seçin.

  2. Doğrulama İşlemini Başlat'a tıklayın
  ID2.4.png
  Fotoğraflı kimlik doğrulama sayfası açılacaktır. 

  3. Adım: Fotoğraflı Kimliğinizi Sağlayın

   

  1. Kimlik doğrulama sayfasında Başlat'ı tıklayın.
  StartVerificationNew.png
  Kimlik kartını gönder sayfası açılacaktır.


  2. Kimliğinizin fotoğrafı çekmek mi, cihazınızdan mevcut bir dosyayı yüklemek mi istediğinizi seçin.
  ID_verification1NEW.png

  Not:

  • Bazı ülkelerde, kimlik doğrulaması sırasında bir dosya yüklemesi mümkün olmayabilir. Bu kullanıcıların bir canlı fotoğraf çekmesi gerekebilir.
  • Cep telefonunuzu kullanmayı tercih ediyorsanız, Cep telefonunu mu kullanmayı tercih edersiniz? seçeneğine tıklayın.

  Fotoğraf Çek

  Kimliğinizin fotoğrafını çekmek için belgenizin hazır olduğundan emin olun ve ekranda gösterilen talimatları izleyin.

  1. Fotoğraf çek seçeneğine tıklayın.
  TakePhotoNEW.png

  2. Başla'ya tıklayın.
  ID2.7.png

  Uyarı: Uygulamaya, cihazınızın kamerasına erişmesi için izni verin.


  Kimlik kartınızı ekranın ortasına yerleştirin ve gerekli tüm detayların görünür olduğundan emin olun. 

  • belgedeki yüzünüz
  • belge numarası
  • adınız

  3. Görüntüyü çekmek için Kamera simgesine tıklayın.
  ID2.7.1.png
  Görüntü çekilir ve ekranda görüntülenir. 

  4. Görüntü net ise Onayla'yı tıklayın. Fotoğraf okunaklı değilse veya sizi tatmin etmediyse, Tekrar Çek'i tıklayarak tekrar deneyin.
  ID2.8.png

  Kimlik kartınızın veya sürücü belgenizin arka kısmını da fotoğraflamak için aynı işlemi tekrarlayın. Pasaport söz konusu ise, bir sonraki adıma geçin.

  Dosya yükleme

  Cihazınızdan bir dosya yüklemek istiyorsanız,

  1. Dosya yükle seçeneğine tıklayın.
  UploadFileNEW.png
  Görüntü yükleme sayfası açılacaktır. 

  2. Dosya seç'i tıklayın ve cihazınızdan bir dosya seçin.

  ID2.10.png

  3. Yeniden denemek istiyorsanız Başka bir dosya seç'i tıklayın. Doğru dosyayı seçtiyseniz Onayla'yı tıklayın.
  ID2.11.jpg

  Kimlik kartınızın veya sürücü belgenizin arka kısmını da fotoğraflamak için aynı işlemi tekrarlayın. Pasaport söz konusu ise, bir sonraki adıma geçin.

  4. Adım: Yüz Doğrulama İşlemini Tamamlayın

  Kimliğinizi gönderdikten sonraki adım, yüz doğrulamanızı tamamlamaktır. Yüz kimliğinizi doğrulamak için:

  1. Yüz doğrulama sayfasında, Devam seçeneğine tıklayın.
  ID2.12.png
  Kameranızı ortalayın sayfası görünecektir.

  2. Kameranızın çalıştığından ve doğru yerleştirildiğinden emin olun. Devam seçeneğine tıklayın.
  ID2.13.png

  Uygulama, yüzün resmine tıklayabilmeniz için cihaz kamerasını etkinleştirir.

  3. Hazır olduğunuzda, Başlat seçeneğine tıklayın.

  selfiestartFinal____.png
  Fotoğrafa tıklarken, şu hususları göz önünde bulundurun:

  • Kameraya doğru bakın.
  • Kıyafetinizin düzgün olduğundan, şapka veya gözlük takmadığınızdan emin olun.
  • Yüzünüzü kameraya doğru yaklaştırarak talimatları izleyin.
  • Yüzünüzün yuvarlak çerçeve içine yerleştirin.

  Bir hata olması durumunda, Tekrar dene'yi tıklayın. İşlemin başarılı olması durumunda fotoğrafınız otomatik olarak Doğrulama Ekibimize gönderilir.
  ID2.14.jpg

  Not: Çabanız başarısız olursa, odadaki ışık miktarını artırmayı deneyin.

  Birkaç dakika içinde başvurunuz hakkında bilgilendirileceksiniz! Başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığını öğrenmek için bildirim kutunuza bakın. Ayrıca, doğrulama işleminizin sonucu e-posta ile de gönderilecektir. 

  Not:

  • Her kullanıcı için ömür boyunca 5 doğrulama denemesi sınırı vardır!
  • 24 saat içinde bir yanıt almazsanız, bu, belgenizin manuel doğrulamadan geçtiği anlamına gelir. Manuel doğrulama 2 günden fazla sürebilir (2-7 gün arası).
  • Korona virüsü (COVID-19) pandemisi nedeniyle, manuel doğrulama işleme süreleri, genelde olduğudan daha uzun sürebilir (3-10 gün). Sabrınız için teşekkür ederiz. 

  Herhangi bir sorunuz varsa veya herhangi bir sorunla karşılaşırsanız iletişim formumuzdan bizimle iletişime geçin. Kimlik doğrulama işleminizi tamamladıktan sonra adresinizi de doğrulamayı da yapabilirsiniz.

   

16 makalenin tümünü görüntüle

Hesap

Hesabınızı Yönetmek

 • Paxful Trader Programı SSS'ları

  Paxful Trader Programını duydunuz mu? Sorularınız mı var? Cevapları bizde!

  Trader Programı Nedir?

  Trader Programının faydaları nelerdir?

  Trader Programına katılımın gereklilikleri nelerdir?

  Trader Programına katılıma uygun olup olmadığımı nasıl öğrenebilirim?

  Tüm gereklilikleri karşıladım. Nasıl bir hesap rozeti alabilirim?

  Gereken tutarda işlemi tamamlamış bulunmaktayım. Hesabımda neden rozet yok?

  Trader Programı statümü kaybedebilir miyim?

  Trader Programı Nedir?

  Trader Programı, platformumuzun aktif ve saygı gören üyelerine özel ayrıcalıklar ve faydalar sunar. İki farklı seviye mevcuttur: Deneyimli Yatırımcı ve Uzman Yatırımcı.

  Trader Programının faydaları nelerdir?

  Deneyimli Yatırımcı

  • Profilinizde bir rozet
  • Yeni özellikleri ilk deneyen olma imkanı
  • Anında itirazlar
  • Hediye kartı işlemlerinde teminat gerekmemesi
  • Öncelikli destek

  Uzman Yatırımcı

  • Profilinizde bir rozet
  • Yeni özellikleri ilk deneyen olma imkanı
  • Öne çıkan teklifler (özel hesap yöneticileri olan üyelerin kullanımına açıktır)
  • Satış teklifi tanıtımı (özel hesap yöneticileri olan üyelerin kullanımına açıktır)
  • Anında itirazlar
  • Hediye kartı işlemlerinde teminat gerekmemesi
  • Öncelikli destek
  • Özel hesap yöneticisi (bu faydayı geçici olarak duraklattık)
  • Kişiselleştirilmiş ücretler  (bu faydayı geçici olarak duraklattık)

  Trader Programına katılımın gereklilikleri nelerdir?

  Deneyimli Yatırımcı

  • Hizmet Koşullarımızı takip etmek
  • Hesabınıza en az 90 gün boyunca sahip olmanız
  • Kimlik ve adres belgesinin doğrulanmış olması
  • İyi bir davranış skoru*
  • Her 90 gün içerisinde en az 250 alım satım işlemi tamamlamış olmanız**

  Uzman Yatırımcı

  • Hizmet Koşullarımızı takip etmek
  • Hesabınıza en az 90 gün boyunca sahip olmanız
  • Kimlik ve adres belgesinin doğrulanmış olması
  • İyi bir davranış skoru*
  • Her 90 gün içerisinde en az 1000 alım satım işlemi tamamlamış olmanız**

  *Paxful'da bir alım satımcıyı iyi bir alım satımcı olarak değerlendirmek için dürüst alım satımı, uygun şekilde hızlı serbest bırakmayı, işlemi Paxful üzerinde tutmayı, vb. beklentileri sağlamasını bekliyoruz Alım satım platformumuzu kullanırkenki kabul edilebilir davranışlar ile ilgili daha fazla bilgi için Hizmet Koşullarımıza göz atabilirsiniz.

  **Trader Programı için sayılabilmesi için bir alım satım işleminin en azından 20 USD kıymetinde olması zorunludur.

  Trader Programına katılıma uygun olup olmadığımı nasıl öğrenebilirim?

  Gereklilikleri karşıladığınızda, Paxful hesabınıza bir bildirim göndererek sizi bilgilendiririz! Ayrıca Paxful hesabınızın bağlantılı olduğu adrese bir e-posta da göndeririz.

  Tüm gereklilikleri karşıladım. Nasıl bir hesap rozeti alabilirim?

  Harika soru! Gerekli sayıda işlemi tamamlamanız ve hesabınızın genel durumunun iyi olması sonrasında destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Bunun sonrasında hesabınızı gözden geçirirler ve gereklilikleri sağlamanız halinde rozeti eklerler. Rozetinizi almanız sonrasında programın faydalarının keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz!

  Gerekli işlem sayısını tamamladım. Hesabımda neden rozet yok?

  Biz alım satım işlemleri olarak, platformumuzda hem kripto para alma hem de satmayı değerlendirmekteyiz. Eğer bu ikisinden yalnızca birisini yaptıysanız Trader Programına uygun bulunmazsınız. Ancak, hem kripto para alıyor hem de satıyor iseniz ve buna rağmen rozetiniz yoksa rozetinizle ilgili size yardımcı olmamız için bizimle iletişime geçebilirsiniz!

  Trader Programı statümü kaybedebilir miyim?

  Evet, bu mümkündür. Hesabınızı düzenli olarak bu bağlamda gözden geçiririz ve Trader Programı statünüzü korumanız için gerekliliklerin sürekli olarak 90 günlük dönemler için sağlanıyor olması gerekmektedir. Ayrıca Hizmet Koşullarımızı ve/veya uyum gerekliliklerimizi ihlal ederseniz de Trader Programı durumunuzu kaybedebilirsiniz.

  Sorular? Yorumlar? Geri bildirim? Öneriler?

  Sizden gelecek bilgileri okumayı çok isteriz! Destek ekibimize ulaşabilirsiniz ve sonrasında size dönüş yaparız.

 • Paxful Hesabım Neden Donduruldu Veya Kısıtlandı?

  Paxful platformunda güvenli koşulları korumak için, Hizmet Koşullarımızın herhangi birini ihlal eden hesaplara karşı bazı adımlar atıyoruz. Bu adımlarımız, Paxful kullanımını sınırlayan bir duruma yol açar.

  Hesabınız askıya alınırsa, Paxful hesabınızı kullanmanız sınırlandırılmış olur. 

  Hesabınız kilitlenmiş halde ise, geçici olarak Paxful hesabınıza giriş yapamayacaksınız-bunun sebebi yeni bir konumdan giriş yapmış olmanız veya bir şüpheli aktivite tespit etmiş olmamız olabilir, bu nedenle sizi güvende tutmak için kilitlenmiştir. Daha fazla bilgi için bu makaleye göz atın.

  Hesabınızın dondurulması halinde, Paxful'da geçici olarak alım veya satım işlemi yapamaz ve herhangi bir fon çekimi gerçekleştiremezsiniz. 

  Hesabınızın kısıtlanmış olması halinde alım satım yapmadan, teklifler oluşturma veya düzenlemeden ya kalıcı olarak, veya geçici olarak kısıtlanmışsınız demektir. Hesabınız kısıtlanmış olsa bile, gönderi alma, gönderme ve kripto dönüştürme gibi cüzdan hizmetleri yine de kullanılabilir halde olacaktır.

  Hesabınız askıya alınmış ise, hesabınız daha ileri bir inceleme için bir süreliğine kısıtlanmış demektir. Bu süre sona erdikten sonra cüzdanınızdaki fonları çekebilirsiniz. Hesabınızın kimlik doğrulaması gerçekleştirilmemiş ise, herhangi bir fon çekebilme öncesinde kimliğinizi doğrulamanız gerekecektir.

  Hesabınızın yasaklanmış olması halinde, alım ve satımdan kalıcı olarak yasaklanmış olursunuz. Ancak, bu durumda yine de Paxful hesabınızdan tüm fonlarınızı bir defalığına çekip seçtiğiniz herhangi bir adrese gönderebileceksiniz. Bu listedeki bir ülkeden iseniz veya cüzdan gönderi limitinize erişti iseniz, fonlarınızı çekebilme öncesinde kimliğinizi doğrulamanız gerekecektir.

  Restricted.png

  Hesap kısıtlamalarına ne sebep olur?

  Hesabınızın kısıtlanması ile sonuçlanabilecek bazı aktiviteler şunlardır: 

  • Kripto para satıcısının, ödeme tamamlandıktan sonra işlemin iptalini istemesi.
  • Telegram, WhatsApp vb. vasıtasıyla iletişim kurma yoluyla Paxful işlem emanetinin dışından bir işlem gerçekleştirme.
  • Ödeme yapıldıktan sonra geri ödeme veya işlemi tersi yönde ilerletmeye girişme.
  • Para kilitleme (coin locking) veya ödeme yapma niyeti veya işlemi tamamlama niyeti yokken bir satıcının kripto parasını emanette tutma.
  • Bir hediye kartını birden fazla işlemde satma ve zaten kullanılmış hediye kartlarını satma gibi hediye kartlarının yetkilendirilmeyen şekilde kullanılması. 
  • Bir işlem partnerini, kripto parasını derhal serbest bırakması için zorlamak veya bu yönde oyuna getirmek.

  Paxful aşağıdaki durumlara karşı asla tolerans göstermez:

  • Birden fazla Paxful hesabı kullanmak.
  • Sahte kimlik veya düzmece doğrulama belgeleri kullanmak.
  • Bu sayfa üzerinde listelenmiş bir OFAC yasaklı listesinde bulunan ülkeden Paxful'u kullanmak.
  • Hediye kartlarının / sizden geri ödemelerin / dolandırma girişimlerinin kullanılması.

  Kısıtlamayı nasıl kaldırabilirim?

  Yasaklanma ve askıya alınma gibi bazı hesap kısıtlamaları geri alınamaz olup son işlem teşkil ederler. 

  Ancak, hesabınız dondurulmuş halde ise, ilk olarak gelen bilgileri gözden geçirmek üzere e-postanızı kontrol edin ve daha sonra itiraz için bir sonraki adımın ne olacağını kararlaştırmak üzere Destek ile iletişime geçin

  Hesabınız kilitlenmiş halde ise, hesabınızı geri açma ile ilgili adımlar için bu makaleye göz atın.

  Uyarı: Hesabınızdaki bir sınırlamaya itiraz etmenin en hızlı yolu Bizimle İletişime Geçin formu kullanarak aşağıdaki istek türünü seçmek olacaktır: Hesabıma erişmek ve hesabımı kullanmak > Hesabım yasaklandı, donduruldu, askıya alındı veya beklemeye alındı.

 • Paxful'da Bir Hesap Oluşturmak

  Paxful yolculuğunuz basit bir kararla başlar: hesap oluşturup oluşturmamaya karar vermek. Kripto para ve finansal özgürlük dünyasına adım atmaya hazır olduğunuzu düşünüyorsanız, bir sonraki adım Paxful hesabınızı oluşturmaktır. Hesabınızı oluşturmak kolay ve son derece kullanıcı dostudur. Kayıt olduğunuzda, Paxful’daki işlemlerinizden kazanacağınız kripto paraları saklamak için ücretsiz bir cüzdana da sahip olursunuz. 

  İşte hesabınızı oluştururken size yol gösterecek Paxful okulu eğitim videosu:

  Yeni bir Paxful hesabı oluşturmak için:

  1. Bir web tarayıcısını açın ve Paxful web sayfasına gidin: https://www.paxful.com.

  2. Ana sayfanın sağ üst köşesindeki Kaydol seçeneğine tıklayın.
  Register.png

  3. Hesabınızı telefon numaranızla mı yoksa e-posta adresiyle mi oluşturacağınızı seçin ve bir şifre oluşturun.

  Register_account_with_phone_number.png

  Not: 

  • Paxful'da bir kullanıcı adı oluştururken, size otomatik olarak bir kullanıcı adı atanacaktır ama bunu daha sonra değiştirebilirsiniz. 
  • Bir başka Paxful kullanıcısından almış olduğunuz tavsiye kodunu kaydetmek için Tavsiye kodum var seçeneğine tıklayın.

  4. Buradan telefonunuzu veya e-posta adresinizi doğrulayın (hesabınızı oluşturmak için hangisini kullanmayı seçerseniz).

  Uyarı: Hizmet Koşullarımızı, Satış Ortaklığı Programı Hizmet Koşullarımızı ve Gizlilik Bildirimimizi okuyun. Devam ederek Paxful Hizmet Koşullarını otomatik olarak kabul etmiş olursunuz.

  Hesabınızı oluşturduktan sonra, platformumuzda daha fazla işlem yapabilme fırsatına sahip olabilmek için telefonunuzu veya e-posta adresinizi (hangisini kullanarak kayıt yaptırdıysanız) ve kimliğinizi doğrulamanızı tavsiye ederiz. Herhangi bir başka sorunuz varsa, Yardım Merkezini keşfedebilir, web sitemizdeki Contact Us(Bizimle İletişime Geçin) yoluyla bize ulaşabilir veya Facebook, Twitter veya Instagram üzerinden bize mesaj gönderebilirsiniz.

 • Herkese Açık Profilim

  Herkese açık profilinizde, hesabınızın ve Paxful'daki işlem geçmişinizin bir özeti yer alır.

  Herkese açık profilinizin diğer Paxful kullanıcıları tarafından görülebildiğini unutmayın. Herkese açık profilinizde diğer kullanıcılar size ait şu bilgileri görebilir:

  • Kullanıcı adı
  • Profil fotoğrafı
  • Doğrulama - e-postanızın, telefonunuzun, kimliğinizin, adresinizin ve güvenilir bir tedarikçi olarak doğrulanıp doğrulanmadığınız.
  • İtibar - Paxful'da aldığınız olumlu ve olumsuz geri bildirimlerin bir toplamıdır.
  • Aktif teklifler - oluşturduğunuz tekliflerden şu anda etkin olanlardır.
  • Profil diliniz
  • İşlem ortaklarının sayısı
  • İşlem sayısı
  • İşlem hacmi - Paxful'da işlem yaptığınız toplam BTC tutarı.
  • Size güvenen kullanıcı sayısı
  • Sizi engelleyen kullanıcı sayısı
  • Paxful'a katıldığınızdan bu yana geçen süre
  • Paxful'da en son ne zaman çevrimiçi oldunuz

  Görebildiğiniz gibi, herkese açık profiliniz Paxful'da edindiğiniz tüm referansları içermekte ve diğer kullanıcılara güvenli bir işlem ortağı olup olmadığınıza karar vermede yardımcı olmaktadır.

 • Kontrol paneli

  Kontrol paneliniz, Paxful'daki tüm etkinliklerinizi takip edebileceğiniz merkezdir.

  Kontrol paneli, ihtiyacınız olan tüm bilgilere erişmek için kişiselleştirilebilen bir araçtır. Paxful'da, her biri kendine özgü kullanım amacı ve işlevleri olan 4 farklı panel vardır.

  Klasik Panel

  Paxful'da bir hesap oluşturduktan sonra ücretsiz bir cüzdana sahip olur ve Klasik Panele erişebilirsiniz. Bu panel aşağıdakileri işlemleri yapabileceğiniz genel/varsayılan paneldir:

  • Aktif ve geçmiş işlemlerinizi görebilirsiniz.
  • Yardım sayfalarına göz atabilirsiniz.
  • Teklifler oluşturabilir ve mevcut olanları düzenleyebilirsiniz.
  • Satış ortaklarınızla ilgili genel bilgilere göz atabilirsiniz.
  • Hesap etkinliklerinizi kontrol edebilirsiniz.

  Tedarikçi Paneli

  Bu panel, ilk teklifinizi oluşturmanızın ardından görünür. Tedarikçi panelinizden şunları yapabilirsiniz:

  • Aktif ve geçmiş işlemlerinizi görüntüleyebilirsiniz.
  • Satış ortaklarınızla ilgili genel bilgilere göz atabilirsiniz.
  • Satış grafiklerinize göz atabilirsiniz.
  • Tekliflerinizle ilgili istatistikleri inceleyin: aktif, kapalı teklifler ve daha fazlası.
  • Geçmiş işlemlerle ilgili anket sonuçlarına göz atabilirsiniz.
  • Teklifler oluşturabilir ve mevcut olanları düzenleyebilirsiniz
  • Ek hesap doğrulama adımlarını uygulayabilirsiniz.
  • Geliştiricilerimizden ek özellikler için talepte bulunabilirsiniz.

  Genel olarak, bu panel tüm işlem ve tekliflerinizin durumlarını görmek istediğinizde kullanışlıdır.

  Üye İş Yeri Paneli

  Bu panel yalnızca “Paxful Pay” özelliğini kullanan kullanıcılar için geçerlidir (bu özelliği kullanmak için Paxful Pay sayfamızdan kayıt olabilirsiniz). Üye İş Yeri Paneli'nde görebilecekleriniz:

  • Son 28 gündeki satışlarınız.
  • Üye iş yeri bağlantısı kullanılarak yapılan tüm işlemler.

  Satış Ortaklığı Paneli

  Bu panel, satış ortaklarınızı ve satış ortaklığı komisyonlarınızı takip etmek için kullanabileceğiniz paneldir.

  Bu panelde yapabilecekleriniz:

  • Satış ortağı bağlantınızı görüntüleyin ve arkadaşlarınızla ve ağınızla paylaşın.
  • Tüm satış ortaklarınızla ilgili detaylı bilgilere göz atın.
  • Tamamlanmış işlemlerden elde ettiğiniz satış ortaklığı kazançlarınızı kontrol edin.
  • 'Takip Kimliği' bölümünde benzersiz izlenebilir bağlantılar oluşturun.

  Paxful Satış Ortaklığı Programı, kullanıcıların Paxful satış ortağı bağlantılarını arkadaşlarıyla ve takipçileriyle paylaşarak ödüllendirilmesini sağlayan heyecan verici bir fırsattır.

   

 • Güvenilir/Engelli Listesi

  Paxful’daki kullanıcılara güvenmek ve onları engellemek, iş yapmak istediğiniz kişileri filtrelemeniz için etkili bir yoldur. 

  Belirli kullanıcılarla işlem yapmanın güvenli olup olmadığına karar vermenize yardımcı olabilecek çeşitli dış göstergelerin dışında, kendi kişisel ticaret deneyiminize dayanarak kullanıcılara güvenmeyi veya onları engellemeyi de seçebilirsiniz.

  Kullanıcılara Güvenmek 

  Kullanıcılara güvenmek, olumlu işlem deneyimine sahip olduğunuz kullanıcılarla bağlantıda kalmanın iyi bir yoludur. Örneğin, sürekli olarak bir kullanıcının sizinle verimli bir şekilde işlem yaptığına karar verirseniz, o kullanıcıyı güvenilir kullanıcınız olarak işaretleyebilirsiniz. Bu şekilde, bu kullanıcının teklifleri etkinlik akışınızda öncelikli olarak gösterilir. Teklifler oluştururken, teklifinizi yalnızca güvenilir alıcılar listenizdeki kullanıcıların göstermesini seçebileceğiniz seçenekler de mevcuttur.

  Kullanıcılara güvenmek, onlarla gerçek bağlantılar kurmanın bir yoludur, ancak gerçek hayatta olduğu gibi, Paxful'da da kime güvendiğinize dikkat etmelisiniz.

  Kullanıcıları Engellemek

  Kullanıcılara güvenmek, güvenilir yatırımcılarla iyi ilişkiler kurmanın bir yolu olduğu gibi, kullanıcıları engellemekte tam tersi bir durumdur. Bir kullanıcıyla kötü bir deneyim yaşadıysanız (örneğin, işlem istediğiniz kadar verimli olmadıysa ya da dolandırıldıysanız) bu kullanıcıyı engelleyebilirsiniz. Bir kişiyi, örneğin bir tedarikçiyi engellediğinizde, bu kişi listesindeki size ait teklifleri göremeyecektir. Aynı şekilde, bir alıcıyı engellediğinizde de, bu kişiye ait teklifleri listenizde göremezsiniz.

  Kullanıcıları engellemek, güvenilir olmayan kullanıcıların sizi rahatsız etmemelerini sağlamanın bir yoludur.

  Bir kullanıcıya güvenmek veya engellemek için şu adımları takip edin:

  1. Herhangi bir sayfadayken (teklif listesi, işlem sohbeti, panelinizdeki geçmiş işlemler vb.) kullanıcının adını tıklayın.
   Kullanıcının profili açılacaktır.
  2. Kullanıcıyı güvenilir olarak işaretlemek veya engellemek için kullanıcı adının altındaki Güven veya Engelle bağlantılarını tıklayın.

  Block_Trust1.0.png

  Not:

  • Bu eylemi isterseniz gelecekte geri alabilirsiniz.
  • Bir kullanıcıyı yalnızca kimliğiniz doğrulanmış halde ise veya bu kullanıcı ile geçmişte alım satım yapmış iseniz bloklayabilirsiniz.

  Bloklanmış ve güvenilenler listenizi görüntüleyip yönetmek için Kişiler listenize gidin.

  Alım satım deneyiminizi nasıl geliştirebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi için lütfen iyi teklif şartları için güvenlik ipuçlarımızı ve talimatlarımızı okuyun.

15 makalenin tümünü görüntüle

Hesap Güvenliği

 • 2 Adımlı Doğrulama (2FA) Nedir?

  İki Adımlı Doğrulama (2FA), kullanıcının iki farklı kimlik doğrulama faktörü sağlayarak kendilerini doğruladıkları bir ek güvenlik katmanıdır. 2FA çoğunlukla kullanıcının giriş bilgilerini ve sistemde (örneğin Paxful'un platformunda) var olan herhangi bir kaynağını korumak için kullanılır. Yalnızca kullanıcı, kendi 2 adımlı doğrulama (2FA) uyarısına erişebilir ve bu uyarılar bir SMS olarak kullanıcının telefonuna veya Google Authenticator (GA) hesabına gönderilir 

  Bu, hesabınızı güvende tutmak için ikinci kademe bir güvenlik katmanıdır. Authenticator (kimlik doğrulayıcı programı) ile cihazınıza bir kod alırsınız, hesabınıza girmek (veya herhangi bir işlemi tamamlamak) için bu kodu girmeniz gerekecektir.

  Kullanabileceğiniz çeşitli authenticatorler (kimlik doğrulayıcı programları) veya 2FA metotları mevcuttur. Üç seçenek şu şekildedir: 

  • Google Authenticator (GA)
  • Twilio Authy
  • SMS

  Not:

  • SMS ile İki Adımlı Doğrulamayı(2FA) etkinleştirebilecek olsanız bile, bu her tam zaman güvenilir değildir çünkü "SİM değiştirme" denen etkili bir hacker dolandırıcılık metodu mevcuttur. Bu, hackerlerin SMS mesajlarınıza ulaşabildiği bir durumdur.
  • Paxful hesabınızda İki Adımlı Doğrulamayı (2FA) kurmak için hem telefon numaranızın, hem de e-posta adresinizin doğrulanmış olması gerekmektedir. 

   

 • Google Authenticator (GA) Ayarlaması Nasıl Gerçekleştirilir

  Google Authenticator (GA) ile 2 Adımlı Doğrulamayı (2FA) ayarlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  Google Authenticator Gereklilikleri:

  • Android veya iOS için GA uygulamasını indirin

  Google Authenticator'ün kurulup ayarlanması

  1. GA uygulamanız kurulduktan sonra, Paxful hesabınıza farklı bir cihazdan giriş yapın.
  2.  Sayfanın sağ üst köşesinde kullanıcı adınız üzerine imleci getirin ve menüdenSettings_Icon_.png Ayarlar üzerine tıklayın.

  2FA_profile_menu.png

  3. Ayarlar menüsü içerisinden Security_Icon.pngGüvenlik seçeneğine tıklayın.

  Security_Menu_.png

  4. Güvenliksayfasında 2 Adımlı Doğrulama (2FA) ayarları seçeneği altından Google Authenticator'ü seçin

  2FA_Menu_.png

   

  1.  down_arrow_icon.png  aşağı okuna tıklayın, bir QR kodu görüntülenecektir.
  2. QR kodunu telefonunuzla Google Authenticator uygulamasını kullanarak taratın. Uygulama üzerinde 6 haneli bir kod görüntülenecektir. Veya kodu manuel kurulum için kopyalayabilirsiniz.

   2FA_Activation_QR_Menu.png

  3. 6 haneli kodu, QR kodunun altındaki alana girin. Kodu girdiğinizde, kodunuz otomatik olarak gönderilecektir.
  4. Sonrasında bir menü görüntülenecektir. GA üzerinden 2FA'nın aktif hale getirildiğinden emin olmak için Durum kısmının yanında Aktif bilgisinin görüntülendiğinden emin olun. Ayrıca Giriş yapın seçeneğinin yanındaki düğmenin mavi olduğundan emin olun. 

  Actived_GA_2FA_Menu.png

  1. Tüm uygun anahtarlar mavi hale getirilince işlem tamam olur! Google Authenticator ile 2FA kurulup ayarlanması tamamlanmış olur. 

   

  Google Authenticator'ün devre dışı bırakılması:

  Google Authenticator'ü silmek için Etkinleştirilme Durumu Menüsünden "Devre Dışı Bırak" düğmesine tıklayın.

  Deactivating_GA_or_Authy_Menu.png

  Google Authenticator (GA) ile ilgili arıza giderme konusunda bilgiler için lütfen 2FA Arıza Giderme ile ilgili makalemize göz atın.

 • Authy İle İki Adımlı Doğrulama (2FA) Nasıl Etkinleştirilir

  Authy ile 2FA (iki adımlı doğrulama)'yı kurmak için aşağıdaki adımları takip edin: 

  Twilio Authy Gereklilikleri:

  Authy'nin kurulması:

  1. Paxful hesabınıza farklı bir cihazla giriş yapın. 
  2.  Sayfanın sağ üst tarafındaki kullanıcı adınız üzerine gelin ve menüden   Settings_Icon_.png Ayarlar seçeneğine tıklayın.

   Paxful_Drop_Down_Menu_.png
  3. Ayarlar menüsünden Security_Icon.pngGüvenlik
   seçeneğine tıklayınSecurity_Menu_.png
  4.  Güvenlik sayfasında İki adımlı doğrulama (2FA) ayarları altından Authy
   2FA_Menu_.png
   seçeneğini seçin
  5. down_arrow_icon.png aşağı okuna tıklayın, bir QR kodu görüntülenecektir
   2FA_Activation_QR_Menu.png

  6. QR kodunuzu telefonunuzla Authy uygulamasını kullanarak tarayın. Uygulama üzerinde 6 haneli bir kod görüntülenecektir. Veya kodu manuel kurulum için kopyalayabilirsiniz
   Authy_App_Image.jpg
  7. QR kodunun yanındaki alana 6 haneli kodu girin. Kod girildiğinde otomatik olarak gönderilecektir. 
  8. Kodunuz otomatik olarak gönderildikten sonra bir menü görüntülenecektir. Authy ile iki adımlı doğrulamanın (2FA) açık olduğundan emin olmak için burada Durum ibaresinin yanında Aktive edildi şeklinde göründüğünden emin olun. Ayrıca, Giriş yapılıyor seçeneğinin yanındaki 2 Adımlı Doğrulamayı Etkinleştirin sekmesinin mavi
   olduğunu da kontrol edin2FA_activated_final_.png
  9. Tüm sekmeler mavi olduğunda işiniz tamamlanmış olur! Twilio Authy ile 2FA kuruldu.
    

   Not:

   Authy ile 2FA hata giderme yapmak için yardım merkezimizi ziyaret edin.
   Authy'i silmek veya devre dışı bırakmak için Deactivate_2FA_Button.png düğmesine basın.
   Deactivating_GA_or_Authy_Menu.png

    

 • SMS (Metin) İle İki Adımlı Doğrulama (2FA) Nasıl Etkinleştirilir

  SMS (metin) ile 2 Adımlı Doğrulamayı (2FA) ayarlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  SMS ile 2FA ayarlaması:

  1. Paxful hesabınıza farklı bir cihazla giriş yapın. 
  2.  Sayfanın sağ üst tarafındaki kullanıcı adınız üzerine gelin ve menüden   Settings_Icon_.png  Ayarlar seçeneğine tıklayın.
   2FA_profile_menu.png
  3. Ayarlar menüsünden Security_Icon.pngGüvenlik seçeneğine tıklayın.
   Security_Menu_.png
    
  4. Güvenlik sayfası içerisinde 2FA (İki adımlı doğrulama) ayarları altından aşağı oka tıklayarak SMS seçeneğini down_arrow_icon.pngseçin
   2FA_Menu_.png
  5. Sonrasında SMS ile 2FA'yı etkinleştir seçeneğine tıklayabileceğiniz bir menüyü göreceksiniz.
   Enable_SMS_2FA_Screen_Image.png
  6. SMS ile 2FA'yı etkinleştir seçeneğine tıkladığınızda bir menü görüntülenecektir. 

  SMS ile 2FA'nin açılmış olduğundan emin olmak için Durum ibaresinin yanında Aktive edilmiş ifadesinin olduğundan emin olun. Ayrıca Giriş yapılıyor seçeneğinin altında 2FA Uygula seçeneğinin mavi olduğundan emin olun.
  2FA_via_SMS_Activated_Screen_Imae.png

  Not:

  Paxful ayrıca SMS ile 2FA'nın Kripto para gönderme ve Kripto para serbest bırakma için de etkinleştirilmesini de tavsiye eder. Bu, giriş yaparken ve alım satım
  yaparken daha üstün güvenliğe izin verir.

  1. Tüm seçenek anahtarları mavi hale getirilince işlem tamam olur! SMS ile 2FA kurulu hale gelmiştir. 

   

  Not:

  SMS ile 2FA'yı kaldırmak için Deactivate_2FA_Button.png düğmesine tıklayın.
  SMS ile 2FA sorun giderme için yardım merkezi sayfamızı ziyaret edin.

   

 • 2 Adımlı Doğrulama Sorunlarını Çözmek

  İki adımlı kimlik doğrulama (2FA) ve iki adımlı SMS kodu alma konusunda sorun yaşıyorsanız veya iki adımlı Google Authenticator (GA) kodunuz çalışmıyorsa, lütfen aşağıdaki sorun giderme ipuçlarını deneyin:

  Google Authenticator ve Authy

  Google Authenticator kodunuz çalışmıyorsa, bunun nedeni Google Authenticator uygulamanızın cihazınızla doğru şekilde senkronize olmaması olabilir. Cihazınızdaki saati kontrol ettiğinizden ve doğru saat dilimine ayarladığınızdan emin olun. Hatalı bir saat, kodlarda senkronizasyon bozukluğuna neden olabilir.

  SMS

  Cihazınız 2 adımlı SMS iletilerini almıyorsa, aşağıdaki hususları kontrol edin.

  • 2 adımlı kod oluşturulduğunda cihazınızın açık olduğundan emin olun
  • 2 adımlı kod oluşturulduğunda cihazınızın yeterli hücresel sinyale sahip olduğundan emin olun.
  • SMS sağlayıcımız uluslararası dolaşımdaki cihazlarda SMS dağıtımını garanti edemediğinden, cihazınızın yerel ağınız dışında dolaşımda olmadığından emin olun.
  • Cihazınızın SMS gelen kutusunun dolu olmadığından emin olun.

  Not: Birçok kez 2 adımlı SMS kodu oluşturmaya çalıştıysanız ve hala kod almadıysanız, sistemimiz kod göndermeyi durdurmuş olabilir. Durum böyleyse, lütfen 24 saat bekleyin ve 2 adımlı SMS kodlarını tekrar oluşturmayı deneyin. Hala 2 adımlı SMS kodlarını almakta sorun yaşıyorsanız, SMS iletilerinizi engelleyip engellemediklerini öğrenmek için ağ sağlayıcınızla iletişim kurun.

  Google Authenticator veya Authy ile 2 adımlı doğrulama ayarlama şekline dair makalemize göz atın. Ayrıca, hesabınızı nasıl koruyabileceğinize dair ipuçları için güvenlik kılavuzumuza göz atın.

   

 • 2 Adımlı Doğrulama Erişimini Geri Yükleme

  Hesabınızda 2 Adımlı Doğrulama'nın ayarlanmış olması, kripto para cüzdanınızın güvenlik düzeyini önemli ölçüde artırır. Ancak, bazen aşağıdaki nedenlerden dolayı 2 Adımlı Doğrulama erişiminizi kaybedebilirsiniz:

  • Telefonunuz kaybolmuşsa veya hasar görmüşse.
  • Kimlik doğrulama uygulaması silinmişse.
  • Başka bir cihaza geçtiyseniz ve tüm kodları içeren uygulamayı yeni cihazınıza aktarmadıysanız.
  • Telefon numaranız değiştiyse.

  Bunun meydana gelmesi halinde, 2 adımlı doğrulama kodunuzu girmeniz istendiğinde "Giriş yapmakta zorlanıyor musunuz?" seçeneğine tıklayın. Bu noktadan sonra size bazı sorular sorarız ve size nasıl yardımcı olabileceğimizi değerlendiririz.12 makalenin tümünü görüntüle

Cüzdan

Genel Sorular ve Kılavuzlar

 • Paxful Kazanç'ı Nasıl Kullanırım?
  Paxful Earn nedir?

  Paxful’un Kazanç özelliği, cüzdanınıza depoladığınız kripto paradan daha fazla para kazanmanın ilgi çekici ve basit bir yoludur. Kazanç sayesinde Kazanç Cüzdanınıza kripto ekleyebilir ve karşılığında her hafta faiz kazanabilirsiniz. 

  Ayrıca yaptığınız her bir kripto para yatırma için ne kadar kazanacağınızı hesaplamak için yerleşik faiz hesaplayıcıyı da kullanabilirsiniz. Kazanç üzerinden elde ettiğiniz faiz, her Salı cüzdanınıza otomatik olarak eklenecektir ve faiz hesabınıza eklendiğinde bilgilendirme alırsınız.

  Faiz kurlarımızın haftadan haftaya değişebileceğinizi aklınızdan çıkarmayın. Mevcut faiz kurunu Kazanç Cüzdanınızdaki Yatır bölümünden bulabilirsiniz.

  Not:

  Halihazırda yalnızca Nijeryalı Kimlik doğrulamalı kullanıcılar Paxful Kazanç'ı kullanabilir. Ancak bunu diğer kullanıcılara da kısa sürede açmayı umuyoruz. Güncellemeler için bir kulağınız bizde olsun!

  Doğrulama İçin Hangi Kimlik Türleri Kabul Edilmektedir
  Kabul edilen kimliklere sürücü belgeleri, pasaportlar ve ulusal kimlikler dahildir.
  Kazanç'ı Kullanmak İçin Kimliğimi Nasıl Doğrularım

  Kazanç'ı kullanmak için kimliğinizi doğrulamanız gerekir. Adım adım kılavuz olarak aşağıdaki adımları takip edin.

   1. Paxful hesabınızın Cüzdan bölümüne ilerleyin.
    Earn_KB_KYC_Step_1_-_Home_page.png
   2. Sayfanın en üstünden Kazanç (Bakiye ve İşlemler bölümlerinin yanında) bölümüne tıklayın.
    Earn_KYC_KB_Step_2_-_Wallet_page.png
   3. Aşağıdaki pencere açılır ve sizi Kazanç bölümüne karşılar.
    Earn_KYC_KB_Step_3.png
   4. Başla seçeneğine tıkladığınızda bir sonraki ekran sizden bilgileri girmenizi isteyecektir.
    Earn_KYC_KB_Step_4.png
   5. Bir sonraki ekranda adresinizi ve kimliğinizi doğrulamak için dokümanlarınızı girmeniz istenecektir.
    Earn_KYC_KB_Step_5.png

  Not:

  Dokümanlarınızın resimleri JPG, JPEG veya PNG formatında olmalı ve renkli olmalıdır. Siyah beyaz resimleri kabul etmiyoruz. Ayrıca lütfen tüm metinlerin okunabilir olduğundan ve kimliğinizin de fotoğraf içerisinde olduğundan emin olun. Referans olması için aşağıdaki örnekleri gözden geçirin:
  Earn_KYC_KB_Step_5_note.png

  6. Bilgilerinizi doğrulamanız için bir başka pencere açılacaktır. Bunu doldurmanız sonrasında Gönder seçeneğine tıklayın.

  Earn_KYC_KB_Step_4_-_Review.png

  7. Materyallerinizi göndermeniz sonrasında, doğrulama prosesini tamamladığınızı tarafınıza bildiren aşağıdaki ekranı görürsünüz.
  Earn_KYC_KB_Step_5_-_Confirmation.png

  Not: 

  Doğrulamada başarısız olursanız bilgilendirilirsiniz ve aşağıda gösterilen şekilde bir açılır pencere görürsünüz.Earn_KYC_KB_Step_5_-_Rejected.png

  Kazanç'ı Nasıl Kullanırım?
  1. Paxful hesabınızın Cüzdan bölümüne ilerleyin.
   Earn_KB_KYC_Step_1_-_Home_page.png
  2. Sayfanın en üstünden Kazanç (Bakiye ve İşlemler bölümlerinin yanında) bölümüne tıklayın.
   Earn_KYC_KB_Step_2_-_Wallet_page.png

   Kazanç sayfanız şu şekilde görünecektir:
   How_to_Use_Earn_-_Earn_Page.png
  3. Sol tarafta, Kazanç Cüzdanınızda sahip olduğunuz toplam kripto tutarını gösteren bir menü, kazandığınız toplam faiz ve bir sonraki haftanın faiz ödemesini içeren bir menü görürsünüz.
   How_to_Use_Earn_-_Payout_Screen.png
  4. Sağ tarafa yerleşik faiz hesaplayıcıyı göreceksiniz. Buradan belirli bir yatırma tutarı karşılığında ne kadar faiz kazanabileceğinizi görüntüleyebilirsiniz.
   How_to_Use_Earn_-_Interest_Calculator.png
  5. Cüzdanınıza yatırmak istediğiniz tutarı girin ve sonrasında İncele ve Yatır

   seçeneğine tıklayın.

   Not:

   Her bir yatırma işleminin en az 25 USD'lik olması zorunludur

  6. Fonlarınızı yatırdığınızda aşağıdaki mesajı göreceksiniz ve fonlarınız sonunda menünün sol tarafına yansıyacakHow_to_Use_Earn_-_Final_Screen.png

   Hepsi bu kadar! Artık yatırmalarınızdan faiz kazanacaksınız. 

  Kazanç Cüzdanımdan Nasıl Fon Çekeceğim

  Kazanç Cüzdanınızdan kriptonuzu çekmek ve Paxful Cüzdanınıza iletmek için aşağıdaki adımları takip edin: 

  1. Kazanç sayfanıza ilerleyin.
   How_to_Use_Earn_-_Earn_Page.png
  2. Menünün sol alt kısmındaki Çek butonuna tıklayın.
   How_to_Use_Earn_-_Payout_Screen.png
  3. Sonrasında çekmek istediğiniz tutarı girmenizi isteyen bir açılır mesaj göreceksiniz. Çekme işleminizi inceleyip alttaki mavi butona tıklayarak doğrulayın.
   Earn_-_How_to_Withdraw_Funds_-_Withdraw_Amount.png

   Not:

   Minimum çekme tutarı olarak 25 USD seviyesi zorunluluğu vardır.

  4. Çekme işlemi tamamlandığında bir bildirim alacaksınız ve çekme işleminin işlem geçmişinize yansıtıldığını göreceksiniz. Çekme ve yatırma işlemlerinin anında gerçekleşmediğini ve bir saate kadar süre aldığını aklınızdan çıkarmayın. Earn_-_How_to_Withdraw_-_Transactions_list.png

  Böylece işlemleriniz tamamlanmış olur! Kazanç Cüzdanınızdan başarılı bir şekilde çekme işlemi yaptınız.

   
 • Paxful'un Seyahat Kuralı Beni Nasıl Etkiler?

  Uluslararası yönetmeliklerle uyum sağlamak amacıyla Paxful artık 1.000 USD veya daha fazla kıymette kripto para gönderen kullanıcıların daha fazla bilgi sağlamasını zorunlu tutmaktadır.

  Sizi güvenlik alanı dahilinde tutmak, kullanıcı koruması sağlamak ve uluslararası standartlara uyumlu olmak için yeni seyahat kuralı'nı uygulamış bulunmaktayız. 

  Seyahat Kuralı neden oluşturuldu ve bilgilerim nereye gidecek?

  Seyahat Kuralı, kullanıcıların kripto paraları nereye gönderdikleri ve nereden aldıklarını daha iyi anlamak için oluşturulmuştur.  

  Mali Eylem Görev Gücü (FATF), FINCEN ve diğer uluslararası düzenleyici makamlar işlemlerinizi daha güvenli hale getirmeye yardımcı olması amacıyla Seyahat Kuralı'nı oluşturmuşlardır.

  Daha ileri bilgiler sunmak suretiyle (aşağıda listelendiği şekilde) kriptoyu bilinmeyen bir cüzdan adresine göndermenin daha az riski olacaktır. Ayrıca bu, Paxful gibi şirketlerin para aklama ve terör finansmanını daha iyi tespit etmelerine yardımcı olur.

  Bu kural, para hizmeti işletmelerinin, kullanıcılar bir finansal kuruluştan bir başkasına para gönderirken iletişim kurmalarını zorunlu kılar. Piyasada Paxful gibi Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcıları (VASP'lar) olarak adlandırılan ve kendi müşterilerinin kripto para alım satımı yapmasına izin veren işletmeler mevcuttur. Yeni Seyahat Kuralı, VASP'ların (Sanal Para Hizmet Sağlayıcılarının) iki VASP arasında bir işlem gerçekleştirilirken spesifik bilgileri güvenli bir şekilde toplamasını gerektirir. Toplanan bilgileri sonrasında VASP'lar birbirleri arasında paylaşılır. 

  Daha fazla bilgi için Paxful'un şu blog makalesini inceleyin: Yeni Gelen Seyahat Kuralı.


  Yeni seyahat kuralını kimler takip etmek zorundadır? 

  1.000 veya daha fazla USD kıymetinde kripto parayı Paxful üzerinden bir başka platforma göndermek isteyecek her kişinin, yeni seyahat kuralına uyması ve uygun bilgiyi sağlaması zorunludur. 

  Not: 1.000 veya daha fazla USD kıymetinde kripto parayı bir başka Paxful kullanıcısına Paxful içerisinden gönderiyorsanız Seyahat Kuralı geçerli olmayacaktır.


  Seyahat Kuralını nasıl takip ederim?

  Göndermek istediğiniz kripto para tutarını doğruladığınız zaman ekranınızda bir açılır pencere görüntülenecektir. 1.000 USD veya üzerinde kıymette kripto para göndereceğiniz zaman bu pencerenin görüntüleneceğini unutmayın. 


  Paxful'da 1.000 USD'nin üzeri kıymette kripto para göndermek için ne gereklidir? 

  Adres belgenizin doğrulanmış olduğundan emin olmanız, yani bir başka ifadeyle Paxful hesabınızla ilişkili olan adresin doğrulanmış olduğundan emin olmanız zorunludur.

  Ayrıca sizden istendiğinde alıcının detaylarını bir açılır ekrana girmeniz gerekecektir.

  Bir özel kişiye gönderirken, Paxful, şu bilgileri de içerecek şekilde bilgilerini ister:

  • Alıcının adı
  • Alıcının soyadı
  • Alıcı'nın cüzdan sağlayıcısı

   

  Not: Cüzdan sağlayıcısı, gönderilen fonları kabul etmek için alıcı tarafınızın kullandığı hizmettir.

  Ayrıca şu seçeneği seçerek özel bir cüzdan sağlayıcısı adı da gönderebilirsiniz: Diğer. Sonrasında özel tedarikçi adını girmeniz istenecektir. (Daha fazla bilgi için aşağıdaki görüntüyü referans alın.)

   

  Bir şirkete veya kuruluşa gönderirken, Paxful, şu bilgileri de içerecek şekilde bilgilerini ister:

  • Şirket adı
  • Şirketin cüzdan sağlayıcısı 

  Not:  Bir özel kişiye göndermekte olduğuna benzer şekilde, bir özel cüzdan sağlayıcısı adı girme işlemini şu seçeneği seçerek de gerçekleştirebilirsiniz: Diğer. Sonrasında özel sağlayıcı adını girmeniz istenecektir. (Daha fazla bilgi için aşağıdaki görüntüyü referans alın.)

   

  Bilginizi Gönderip mavi düğmeye tıkladıktan sonra aşağıdaki resmi görüntüleyeceksiniz:

   

  Seyahat Kuralı için adresimi nasıl doğrularım?

  Paxful'un standartları ile ve 1.000 USD veya daha fazla tutarda kripto para gönderirken Seyahat Kuralına uygun hale gelmek için E-posta adresinizi, telefon numaranızı, adresinizi ve kimliğinizi doğrulamanız gerekecektir.  Daha fazla yardım için lütfen hesabınızı doğrulama içerisinden yardım merkezimizi ziyaret edin.

 • Paxful Cüzdanı Nedir?

  Kripto para gönderim ve alımını başlatmaya yardımcı olmak için Paxful, kayıt yaptırdıklarında tüm kullanıcılara güvenli ve ücretsiz bir cüzdan sağlar.

  Paxful Cüzdanı, zorluklarla kazanmış olduğunuz kripto paranızı güvenli bir şekilde depolayabileceğiniz bir dijital cüzdandır. Cüzdanınız, çevrim içi bankacılık hesabınız gibi işlemlerinizi görmenize yardımcı olur. 

  Tüm cüzdanlar, bir cüzdan adresiyle gelir. Paxful Cüzdanınıza kripto para göndermek ve almak için, cüzdan adresinizi diğer kripto kullanıcılarına kolayca paylaşabilirsiniz. 

   İster bir web, isterse mobil çözüm arıyor olun, pek çok çeşit cüzdan mevcuttur—Paxful cüzdanınız sizin DERHAL hazır ve işleme başlamış hale gelmenize yardımcı olur! Cüzdan kısıtlamaları ve çeşitli cüzdan türleri hakkında daha fazla bilgi için sözlük sayfamızı ziyaret edin. 

  Paxful Cüzdanınızı kullanarak nasıl satış ve alış yapabileceğinizi öğrenmek için Yardım Merkezimizi ziyaret edin.

   

 • Fonları Yanlış Adrese Gönderdim. Bunları Nasıl Geri Alırım?

  Bazen kripto paranızı yanlışlıkla yanlış cüzdan adresine gönderebilirsiniz.

  Kripto para işlemleri geri alınamaz olduğu için, başlatıldıktan sonra bunlar ne iptal edilebilir, ne de geri alınabilir. Fonları yanlış kişiye gönderirseniz, bu kişiyle iletişime geçip geri iadesini isteyebilirsiniz. Adresin kime ait olduğunu bilmiyorsanız, fonları geri almak için başka hiçbir şey yapamazsınız.

  Uyarı: Fon gönderimi yaptığınız adresi her zaman iki kez kontrol edin ve öncesinden bunun, alıcının adresine tam olarak eşleştiğinden emin olun.

Bitcoin Cüzdanı

 • Paxful Cüzdanımdan Bitcoin Gönderdim Ama Bu, Alıcının Bakiyesinde Görüntülenmiyor.

  Bazen, Paxful cüzdanınızdan gönderdiğiniz Bitcoin, alıcının cüzdan bakiyesinde görüntülenmeyebilir. Bu, fonlarınızın kaybolduğu anlamına gelmez. Neler olmuş olabileceğini çözümlemeniz için atabileceğiniz bazı adımlar şunlardır:

  1. Bitcoin'i doğru cüzdan adresine göndermiş olduğunuzdan emin olun. İşlem geçmişinize giderek bunu kontrol edebilirsiniz.
   • Alıcının cüzdan adresi doğru ise, bir sonraki adıma gidin.
   • Yanlış bir adres kullandıysanız, yanlış cüzdan adresine gönderilmiş fonların kurtarılması ile ilgili şu makaleye gidin.
  1. İşlem durumunu Blockcypher.com veya Blockchain.com üzerinden kontrol edin. 
   • Üçten daha az onay görüyorsanız, işlemin tamamlanması için işleme daha fazla süre tanıyın (bu 24 saate kadar süre alabilir). 
   • Üç veya daha fazla onay görüyorsanız, alıcının cüzdan hizmeti sağlayıcısıyla bu durumu daha ileri seviyede soruşturması için iletişime geçin.

  Not: Endişelenmeyin-Alıcı adresini doğru girdiyseniz fonlarınız kurtarılabilecektir.

 • Bitcoin, Paxful Cüzdanımdan Gönderildi Ama Bakiyemde Bunu Göremiyorum

  Paxful cüzdanınıza (sizin veya herhangi bir üçüncü taraf kişi tarafından) gönderilmiş olan Bitcoin'in bakiyenizde görüntülenmediğini farkedebilirsiniz. Bu, fonlarınızın kaybolduğu anlamına gelmez. Bu durumu düzeltmek için atabileceğiniz bazı adımlar şunlardır:

  1. Fonların doğru cüzdan adresine gönderilmiş olduğundan emin olun. Bir çevrim içi cüzdandan gönderildiyseler, işlem geçmişini kontrol edin. Bir ATM'den gönderildiyse işlem geçmişini ve makbuzu kontrol edin.
   • Alıcı cüzdan adresi ile sizin cüzdan adresiniz eşleşiyorsa, bir sonraki adıma ilerleyin.
   • Adres yanlış ise, yanlış cüzdan adresine gönderilmiş fonların kurtarılması ile ilgili şu makaleye  gidin.
  1. İşlem durumunu Blockcypher.com veya Blockchain.com üzerinden kontrol edin. 
   • İkiden daha az onay görüyorsanız, işlemin tamamlanması için işleme daha fazla süre tanıyın (bu 24 saate kadar süre alabilir). 
   • İki veya daha fazla onay görüyorsanız, bir sonraki adıma gidin.
  1. Bildirimler için cüzdan sayfanızı ve herhangi bir duyuru için Twitter beslememizi kontrol edin. 
   • Cüzdan sayfanızda veya Twitter beslememizde bir mesaj görüyorsanız, daha ileri güncellemeler için bekleyin.
   • Herhangi bir teknik sorun ile ilgili herhangi bir bilgi olmaması halinde Destek ile derhal iletişime geçin. Alıcının cüzdan adresini ve işlem kimlik numarasını da bize sağladığınızdan emin olun.

  Not: Endişelenmeyin! Göndericinin doğru cüzdan adresini girmiş olması halinde, fonlarınız mutlaka kurtarılır.

 • Bitcoin'i Paxful Cüzdanından Harici Cüzdanıma Çekebilir Miyim?

  Cüzdan sayfasında Paxful cüzdanınızdan harici bir cüzdana Bitcoin'i kolayca gönderebilirsiniz. Tüm büyük Bitcoin cüzdan türlerini destekliyoruz, ancak bir istisna söz konusudur. 

  Şu anda kullanımda olan üç Bitcoin adresi vardır:

  1. 1 sayısı ile başlayan P2PKH adresleri.
   Örnek: 1BvBMSEYstWetqTFn5Au4m4GFg7xJaNVN2.
  2. 3 sayısı ile başlayan P2SH adresleri.
   Örnek: 3J98t1WpEZ73CNmQviecrnyiWrnqRhWNLy.
  3. bc1 ile başlayan ve "bc1 adresleri" olarak da bilinen Bech32 adresleri.
   Örnek: bc1qar0srrr7xfkvy5l643lydnw9re59gtzzwf5mdq.

  Bech32, birçak kur platformu haricinde yazılım ve donanım cüzdanlarının çoğunluğu tarafından desteklenir.

  Paxful Cüzdanı, P2PKHP2SH ve Bech32 adreslerine çekime izin verir.

  Ayrıca Paxful cüzdanından nasıl Bitcoin gönderileceğine ve Paxful ücret ayrıntılarına göz atın.

 • Bitcoin İşlem Durumunu Nasıl Kontrol Edebilirim

  Bir Paxful cüzdanından diğerine Bitcoin gönderirseniz, işlem anında gerçekleşir. Ancak, harici cüzdandan veya cüzdana işlem yaparsanız, işlemi izlemeniz gerekebilir. İşte Bitcoin işlemlerini durumunu kontrol etmenin yolları:

  1. İşlem kimlik numarasına bakın. Gönderici cüzdan sağlayıcısının işlem geçmişinde veya ATM durumunda, ekranda veya makbuzunuzda bunu görebilirsiniz. Şöyle bir şey olacaktır: e2e400094he873ec4af1c0ae7af8c3697aaace9f7f56564137dd1ca21b448502s

  2. https://live.blockcypher.com/ veya https://www.blockchain.com/explorer adresine gidin ve arama alanına işlem numarasını yazın veya yapıştırın. İşleminizin kaç onaya sahip olduğunu görebilirsiniz.

   Paxful hesabınıza BTC alıyorsanız, fonlar iki onay aldıktan sonra ulaşmalıdır. BTC'yi harici bir cüzdana gönderiyorsanız, genellikle bunun ulaşması altı onay sonrasında gerçekleşir.

   Bu işlem, Bitcoin ağının yoğunluğuna bağlı olarak 20 dakikadan birkaç saate kadar sürebilir.

   İşleminizde "İşlem Bulunamadı" diyorsa, bu durumda işlem, gönderen cüzdandan hiç çıkmamış demektir. Bu durumda, gönderici cüzdanın hizmet sağlayıcısıyla iletişim kurmalısınız.

  Paxful cüzdanınıza nasıl Bitcoin aktarabileceğinizi ve Cüzdanınızdan nasıl para gönderebileceğinizi gösteren kılavuzumuza göz atın. Buna ek olarak Paxful ücretlerine hızlı bir bakışı buradan görebilirsiniz.

  İşlemde neden farklı bir cüzdan adresi görünüyor?
  Fonları tutmak bir emanet cüzdan kullandığımız için, işlem girdilerinde farklı bir cüzdan adresinin listelenmiş olduğunu görebilirsiniz, bundan endişelenmeyin, bu normaldir.

 • Bitcoin (BTC) Gönderisi Almak ve Yatırmak

  Bir Paxful hesabı için kaydolduğunuzda, ücretsiz bir Bitcoin cüzdanı alırsınız. Bu ücretsiz cüzdan ile bir Bitcoin cüzdan adresi de alırsınız. Bu adres, rakamların ve harflerin (hem büyük, hem küçük harfler) görünürde herhangi bir sıralaması olmayacak şekilde bir araya gelmiş hali görünümüne sahiptir. 

  Bu adresin asla süresi dolması gibi bir durum söz konusu olmaz, o yüzden diğer cüzdanlardan veya Bitcoin ATM'lerinden Bitcoin almak için bunu kopyalayıp kullanmanız yeterli olacaktır. Ekstra gizlilik/güvenlik için ayrıca yeni bir Bitcoin adresi de oluşturabilirsiniz. İstediğiniz kadar çok Bitcoin adresi oluşturabilirsiniz ve istediğiniz kadar tekrar tekrar kullanabilirsiniz.

  Başkaları bu adrese Bitcoin gönderdiğinde doğrudan cüzdanınıza aktarılır. Her zaman bu anında gerçekleşmeyebilir. Bunun nedeni, Bitcoin işlemlerinin geri alınamaz olması ve gelen Bitcoin Paxful cüzdanınıza aktarılmadan önce, Bitcoin ağının işleme iki onay vermesinin gerekmesidir. Bitcoin gönderildikten sonra, “henüz 0 onaya sahip Bitcoin gelmekte” veya “Onaylanmadı” şeklinde bir bildirim almalısınız. Bu sayım ikiye ulaştığında, Paxful cüzdanınızda Bitcoin'inizi görmelisiniz. Bu süreç, Bitcoin ağının ne kadar yoğun halde olduğuna bağlı olarak 20 dakikadan birkaç saate kadar süre alabilir.

  Paxful cüzdanınıza Bitcoin aktarmak için:

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın ve Cüzdan bölümüne tıklayın.

  2. Bitcoin cüzdanınız içerisinden Gönderi Al seçeneğine tıklayın.
  Depositing_Bitcoin_.png

  3. Buradan, Bitcoin cüzdanı adresinizi kopyalayabilir veya QR kodunu kullanabilirsiniz.

  depositing_btc.png

  4. Paxful cüzdan adresinizi uygulamaya, web sitesine veya ATM'ye girin. QR kodunuzu tarattıysanız, cüzdan adresiniz uygulama ekranında veya ATM'de otomatik olarak görüntülenecektir.
  5. Paxful cüzdanınıza Bitcoin gönderimini onaylayın.

  Uyarı: Başka bir kripto para birimi (Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, vb.) değil de sadece Bitcoin gönderdiğinizden emin olun. Bu tür işlemler, fonlarınızın kaybolması ile sonuçlanabilir.

  Not:

  • Gönderici cüzdan veya ATM'de yeterli tutarda fonun mevcut olduğundan emin olun. Minimum BTC işlem tutarının farkında olun.
  • Bitcoin'i gönderen kişinin işlem ücretini ödeyeceğini unutmayın. Genelde, gönderdiğiniz tutar, ağ ücreti olarak ödeyeceğiniz tutar ve cüzdanınızdan düşülecek toplam tutar, siz Bitcoin transferini onaylamadan önce size açıkça gösterilir.

  BTC'nizin ulaşmasını bekleyin ve hazır olduğunuzda işlem yapmaya başlayın. Ayrıca Bitcoin işlem durumunuza istediğiniz zaman göz atabilirsiniz.

  Ayrıca, Paxful cüzdanınızdan nasıl Bitcoin gönderebileceğinizi görün. İşlem yapmaya başlamak istiyorsanız, aşağıdaki kılavuzlara göz atın: Bitcoin satma teklifi oluşturmak ve Bitcoin satmak.

 • Bitcoin göndermek

  Paxful, bitcoin için ücretsiz bir cüzdan hizmeti sunar. Bu hizmetin özelliklerinden biri, hem dahili hem de harici kripto para cüzdanlarına Bitcoin göndermenizi mümkün kılmaktır. Paxful cüzdanınızdan Bitcoin göndermek için:

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın ve Cüzdan bölümüne tıklayın.

  Sending_BTC_-_Step_1.png
  Cüzdan sayfası görüntülenir.
  2. Bitcoin cüzdanınız içerisinden GÖNDER seçeneğine tıklayın.

  Sending_BTC_-_Step_2.png
  Paxful cüzdanından gönder iletişim kutusu görünecektir.
  3. BTC TUTARI alanına Bitcoin tutarını, ALICI BITCOIN ADRESİ alanına alıcı Bitcoin adresini girin, bir başka Paxful kullanıcısına BTC gönderiyorsanız, BİR BAŞKA PAXFUL KULLANICISINA alanına karşı tarafın kullanıcı adını girip Devam seçeneğine tıklayın.
  Sending_BTC_-_Step_3.png
  4. Alıcının Bitcoin adresini (veya kullanıcı adını) ve göndereceğiniz tutarı tekrar kontrol edin. Bitcoin göndermek için 2 Adımlı Doğrulamayı (2FA) etkinleştirdiyseniz, oluşturduğunuz tek kullanımlık 2 Adımlı Doğrulama şifresini 2 Adımlı Doğrulama Kodu alanına girin ve Şimdi Bitcoin gönder seçeneğine tıklayın.Sending_BTC_-_Step_4.png

  Bitcoin'iniz başarılı bir şekilde gönderildi ve Cüzdan sayfasına geri yönlendirildiniz.

  Not: İşlem durumundan daha da emin olmak için, İşlemler sekmesine gidin ve en son giden işleminize göz atın. Paxful dışı bir cüzdana işlem yaptıysanız, bu tür gönderiler için işlem durumuna nasıl göz atılır makalemize göz atın.

  Uyarı: Ülkeniz OFAC gri listesindeyse, harici cüzdanlara Bitcoin göndermek için kimliğinizi doğrulamanız gerekir.

  Paxful cüzdanınıza Bitcoin göndermek için nasıl Bitcoin yatırılır isimli makalemize göz atın. Ayrıca Paxful cüzdan ücretleri makalemizi de gözden geçirdiğinizden emin olun.

   

13 makalenin tümünü görüntüle

Ethereum (ETH)

 • Ethereum (ETH) SSS'lar
  Ethereum Nedir?

  Ethereum, şirketlerin bunun üzerinde ürünler geliştirebileceği bir açık-kaynaklı blok zincir ağıdır. Ethereum, Bitcoin sonrasındaki en büyük ikinci kripto paradır. Ethereum, üzerinde ETH (Ethereum), USDT (Tether) ve diğer kripto paraların da işlem yaptığı bir ağdır.

  Paxful'da kimler Ethereum alıp satabilir?
  Tüm kullanıcılar, doğrulanmış bir e-posta adresiyle ve telefon numarasıyla Ethereum alım satımı ve dönüştürmesi yapabilir. Ancak, ülkenize bağlı olarak Ethereum satmak için adres doğrulamanızın yapılmış olması gerekli olabilir.  

  Ethereum işlemleri için gereken doğrulama durumlarının tam bir listesi için lütfen bu makaleye göz atın.
  Ethereum dönüştürmek için ücretler nelerdir?
  Ethereum ücretlerinin tam detaylı açıklaması için bu makaleyi gözden geçirin.
  Ethereum işlemimi iptal edebilir veya geri alabilir miyim?

  Maalesef, Ethereum işlemleri iptal edilemez ve geri alınamaz. Daha fazla bilgi için bu makaleyi gözden geçirin. 

  Satabileceğim, satın alabileceğim veya dönüştürebileceğim minimum Ethereum miktarı nedir?
  Satın alma, satma veya dönüştürme ile ilgili minimum miktar 10 USD'dir.
  Nasıl Ethereum satın alabilirim ve satabilirim?

  Alım satım platformunda normalde Bitcoin'i alıp sattığınız gibi Ethereum satın almak veya satmak için: 

  1. Mevcut Ethereum tekliflerinin bir listesini görüntülemek için satın al ve sat sayfalarına gidin
  2. Ayrıca kendi Ethereum tekliflerinizi de oluşturabilirsiniz (sadece kimliğinizin doğrulanmış olması gerekmektedir)
  3. Ayrıca BTC veya USDT'nizi Paxful cüzdanınızda ETH'ye dönüştürebilirsiniz
  Ethereum cüzdan adresimi nasıl alabilirim?

  Cüzdan sekmesine gidin ve Ethereum bölümünden Gönderi Al seçeneğine tıklayın.

 • Ethereum (ETH) Gönderme

  Paxful cüzdanınızdan Ethereum (ETH) göndermek kolaydır! Başlamak için aşağıdaki adımları kontrol edin:

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın ve Cüzdan sayfasına ilerleyin.
   Sending_Ethereum_Step_1_.png
  2. Ethereum cüzdanınız altında "Gönder" seçeneğine tıklayın.
   Sending_Ethereum_Step_2.png
  3. Göndermek istediğiniz ETH miktarını ve alıcının adresini girin. Bu tamamlandıktan sonra "Devam et" seçeneğine tıklayın.
   Sending_Ethereum_Step_3.png
  4. Sonrasında bir doğrulama sayfası göreceksiniz. Alıcınızın adresinin buraya doğru girilmiş olduğunu kontrol edip emin olun! Bir harici cüzdana ETH gönderiyorsanız, bu adımda bu işlemle ilişkili mevcut ücretleri de görürsünüz. Bu ücret hakkında daha fazla bilgi almak için bu makaleye göz atın. Ayrıca bu adım için kurmuş halde iseniz iki adımlı doğrulama kodunuzu da girmeniz gerekecektir. Hazır hale geldiğinizde ve tüm bilgilerin doğru olduğunu doğruladığınızda "Şimdi Ethereum gönder" seçeneğine tıklamanız yetecektir!
   Sending_Ethereum_Step_4.png

  Notlar:

  • ETH bir harici bir cüzdana gönderildikten sonra, işlemin başarılı olması için blok zincir üzerinde 12 doğrulama alması gereklidir. İşlemin durumunu Etherscan üzerinden şuradan takip edebilirsiniz. İşlem kimliğini Paxful cüzdanı içerisinde şuradan bulun ve bunu Etherscan'a girerek takibi gerçekleştirin.
 • Ethereum (ETH) Gönderisi Alma ve Yatırma

  Paxful cüzdanınıza ETH yatırmayı düşünüyorsanız, başlamak için aşağıdaki adımları kontrol edin:

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın ve Cüzdan sayfasına gidin.
   Depositing_Ethereum_Step_1.png
  2. Ethereum cüzdanınız altında "Gönderi Al" seçeneğine tıklayın.
   Receive_Ethereum_.png
  3. Artık cüzdan adresinizi burada göreceksiniz, adresi kopyalayıp yapıştırmanız veya QR kodunu kullanmanız mümkün olacaktır. Lütfen hesabınıza alacağınız miktarın bu ücretten daha fazla olduğundan emin olun! 
   Receive_Ethereum_Page.png

  Notlar: 

  • ETH eğer harici bir cüzdana gönderiliyorsa, işlemin başarılı olması için blok zincir üzerinde 12 doğrulama alması gereklidir. İşlemin durumunu Etherscan üzerinden şuradan takip edebilirsiniz. İşlem kimliğini Paxful cüzdanı içerisinde şuradan bulun ve bunu Etherscan'a girerek takibi gerçekleştirin.

Tether (USDT) Cüzdanı

 • Ethereum (ETH) Veya Tether (USDT) İşlemimin Durumunu Nasıl Kontrol Edebilirim?

  Bir cüzdandan diğerine ETH veya USDT gönderiyorken işlemin durumunu ETH ve Ethereum bazlı Tether (ERC-20) için Etherscan ve Tron bazlı USDT (TRC-20) için Tronscan üzerinden kontrol edebilirsiniz. Başlamak için aşağıdaki adımları kontrol edin:

  Her bir işlemin bir işlem kimliği olur (bu işlem sağlama numarası(hash) olarak da bilinir). Bu kimlik genellikle bir dizi rastgele sayı ve rakamın bir araya gelmiş hali gibidir ve şuna benzer bir şeydir:

  • 0x931d387731bbbc988b312206c74f77d004d6b84

  Paxful cüzdanınızdan işlem kimliğinizi bulmak için:

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın ve cüzdanınıza gidinusdt_send_out_step_1.png
  2. Sayfanın en altındaki Tether veya Ethereum işlemleri kısmına kaydırın ve tam işlem geçmişinizi görüntülemek için "tüm işlemler" seçeneğini seçinusdt_send_out_step_2.png
  3. Aradığınız işlemi bulduğunuzda işlem kimliğini kopyalayınusdt_sent_stp_3.0.png

  İşlem kimlik numarasını belirlediğinizde:

  1. Etherscan.io veya Tronscan.org sitesine gidin.
  2. İşlem kimliğini yapıştırın
  3. Bunu da gerçekleştirdikten sonra artık işleminizi takip edebilirsiniz. İşlemin tamamlanması genellikle 12 onay gerektirir (bazı platformlarda 30 onaya kadar gerekebilir), bu yüzden beklerken biraz sabırlı olmanız gerekecek! 


  USDT gönderme ile ilgili daha fazla bilgi için bu makaleye göz atın.

 • Tether (USDT) Transferlerini Alma ve Yatırma

  Paxful cüzdanınıza USDT yatırmayı düşünüyorsanız, başlamak için aşağıdaki adımları kontrol edin:

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın ve Cüzdan sayfasınaSend_-_Step_1_-_Final.png gidin.
  2. Tether cüzdanınız altında "Al" seçeneğine tıklayın.
   Receiving_Tether_screen.png
  3. Artık cüzdan adresinizi burada göreceksiniz, adresi kopyalayıp yapıştırmanız veya QR kodunu kullanmanız mümkün olacaktır. Alacağınız tutarın ücretten daha fazla olduğundan lütfen emin olun!
   Receiving_Tether_Wallet_Address_Screen.png

  Notlar:

  • USDT gönderildikten sonra işlemin başarılı olması için blok zincir üzerinde 12 doğrulama gereklidir. İşlemin durumunu Etherscan üzerinden şuradan takip edebilirsiniz. İşlem kimliğini Paxful cüzdanı içerisinde şuradan bulun ve bunu Etherscan'a girerek takibi gerçekleştirin. 
  • Eski bir Tether adresiniz varsa, bu eski adresinizi Tether yatırmak için kullandığınızda tarafınızdan bir ağ ücreti kesintisi olacaktır. Bu ücretten, yeni Tether adresinizi kullanarak kaçınmanız mümkündür.
 • Tether Gönderme ve Çekme (USDT)

  Paxful cüzdanınızdan Tether (USDT) göndermek kolaydır! Başlamak için aşağıdaki adımları kontrol edin:

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın ve Cüzdan sayfasına gidin.Send_-_Step_1_-_Final.png
  2. Tether cüzdanınız altında "Gönder" seçeneğine tıklayınSend_-_Step_2_-_Final.png
  3. Göndermek istediğiniz USDT miktarını ve alıcının cüzdan adresini girin. Burada iki seçeneğiniz bulunur: Tron ağı yoluyla veya Ethereum ağı yoluyla USDT gönderme. Bu ağların farklı ücretleri vardır bunları bu adımda belirtilmiş olarak görürsünüz. Bu tamamlandıktan sonra "Devam et" seçeneğine tıklayın.
   Send_Tether_Choose_Network.png
  4. Sonrasında bir doğrulama sayfası göreceksiniz. Alıcının cüzdan adresinin doğru olduğunu tekrardan kontrol edin. Hazır hale geldiğinizde ve tüm bilgilerin doğru olduğunu doğruladığınızda "Şimdi Tether gönder" seçeneğine tıklamanız yetecektir.new_send_step_4.png

   

  Notlar:

  • USDT gönderildikten sonra gönderi işleminin başarılı olması için blok zincir üzerinde 12 doğrulama gerekir. İşlemin durumunu Etherscan üzerinden (Ethereum USDT için)  buradan ve Tronscan üzerinden (Tron USDT için) buradan kontrol edebilirsiniz. İşlem kimliğini Paxful cüzdanından şuradan kopyalayın ve bunu Etherscan'a veya Tronscan'a girerek takibi gerçekleştirin.

  Uyarı: OFAC gri ülkelerinden birinde iseniz, Paxful cüzdanı dışına fon göndermek için kimlik doğrulamanızın yapılmış olması zorunludur.

 • Tether (USDT) SSS'ları
  Tether nedir?
  Tether (USDT) bir stablecoin olup, değeri yaklaşık 1 USD seviyesindedir. Kur biraz dalgalansa da Tether, Ethereum blok zincirinde 1 ABD dolarının 1'e 1 temsilidir.
  Paxful'da kimler USDT alıp satabilir?
  Tüm kullanıcılar, doğrulanmış bir e-posta adresiyle ve telefon numarasıyla USDT alım satımı ve dönüştürmesi yapabilir. Ancak, ülkenize bağlı olarak USDT satmak için adres doğrulamanızın yapılmış olması gerekli olabilir. 

  USDT işlemleri için gereken doğrulama durumlarının tam bir listesi için lütfen bu makaleye göz atın.
  USDT dönüştürme için ücretler nelerdir?
  USDT ücretlerinin detaylı açıklaması için bu makaleyi gözden geçirin.
  USDT işlemimi iptal edebilir veya geri alabilir miyim?
  Ne yazık ki, blok zincir üzerindeki işlemler iptal edilemez ve geri alınamaz. Daha fazla bilgi için bu makaleyi gözden geçirin.
  Satabileceğim, satın alabileceğim veya dönüştürebileceğim minimum USDT miktarı nedir?
  Paxful ile satın alabileceğiniz, satabileceğiniz ve dönüştürebileceğiniz minimum miktar 10 USDT'dir.
  Nasıl USDT satın alabilirim ve satabilirim?

  USDT'yi, alım satım platformu üzerinde aynen Bitcoin'i alıp sattığınız gibi alıp satabilirsiniz! 

  • Satın al ve sat sayfalarına gidin ve mevcut USDT tekliflerinin bir listesini buradan görüntüleyin. 
  • Ayrıca kendi USDT tekliflerinizi de oluşturabilirsiniz (sadece kimliğinizin doğrulanmış halde olduğundan emin olmalısınız!).
  • BTC'nizi ve ETH'nizi USDT'ye Paxful Cüzdanı içerisinden dönüştürebilirsiniz. Daha fazla bilgi için bu makaleye göz atın.
  Nasıl bir USDT cüzdan adresi alabilirim?
   Paxful cüzdanına gidip Tether altında bulunan "Al" seçeneğine tıklamanız, USDT adresinizi almanız için yeterli olacaktır. Ayrıca  Tether Gönderisi Alma ve Yatırma makalemizi daha fazla bilgi için gözden geçirebilirsiniz.
   
 • USDT TRON

  Blok zincirdeki işlem ücretleri pahalı hale gelebilir ve bazen öngörülemeyebilir halde olabilir. Bu ücretlere Ağ ücretleri denir ve bunlar, Paxful'a gitmez. Bunlar, fonlarınızın güvende olduğundan emin olmak için blok zincir ağlarına gider.

  Şanslıyız ki modern blok zincirlerdeki ücretler, eski blok zincirlerin (Bitcoin ve Ethereum gibi) ücretlerinden daha düşüktür. Paxful, kullanıcıların ücretler konusunda tasarruf etmesini sağlama konusunda elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmaktadır, bu yüzden TRON (TRC-20) Ağını eklemiş bulunmaktayız.

  Paxful hangi USDT'yi destekler?

  USDT (Tether USD) için Paxful Cüzdanınızdan iki farklı gönderi seçeneği imkanı sunmaktayız: Ethereum (ERC-20 USDT) ve TRON (TRC-20 USDT).

  TRON USDT gönderme ile ilişkili ücretler nelerdir?

  Paxful Cüzdanınızdan TRON bazlı USDT gönderdiğinizde ağ ücreti $0 olur. Ancak Paxful Cüzdan ücretini ödemeniz gerekecektir. Ücretlerimizle ilgili daha fazla bilgi için bu makaleye göz atın.  

  Cüzdanım/borsam hangi ağı kabul eder? 

  Tipik olarak bunu, cüzdanınızdaki 'Gönderi al' veya 'Yatır' ekranından görebilirsiniz. Ethereum (ERC20) USDT veya TRON (TRC20) USDT seçeneklerini bulun. Tarafınıza bir yatırma adresi verilmişse, bunun Ethereum adresi olduğunu kolayca başlangıcındaki '0x' ile anlayabilir, TRON adreslerini ise başlangıcındaki büyük 'T' ile tanıyabilirsiniz.

  Not: Cüzdanınızın/borsanızın USDT transferlerini desteklediğinden emin olun. Lütfen ASLA ICO adreslerine veya USDT kabul etmek üzere tasarlanmamış olan hizmetlere para çekmeyin.

  Peki bir başka Paxful kullanıcısına USDT göndermek istersem?

  Bir başka Paxful Cüzdanına istemeniz durumunda sadece bir Paxful kullanıcı adı veya cüzdan adresi kullanarak fonlar gönderebilirsiniz. Dahili gönderiler için herhangi bir ağ ücreti yoktur (her ay 1000 USD kıymetinde ücretsiz dahili gönderi hakkınız olur).

  Fonları kendi cüzdanıma çekmek istiyorum, hangi yazılımı kullanmalıyım?

  Fonlarınız Paxful Cüzdanında güvendedir, ama USDT'nizi kendi cüzdanınızda tutmak istiyorsanız, masaüstü veya mobil cihazınız için gereken yazılımı buradan bulabilirsiniz:

  Ethereum Cüzdanları

  TRON Cüzdanları 

  İşlemim neden gerçekleşmiyor?

  Adresi doğru şekilde kopyaladığınızdan emin olun. Adreslerin büyük harf küçük harf duyarlı olduğunu aklınızda bulundurun. Ayrıca adreslerinizin ya Ethereum USDT (‘0x’ ile başlayan) veya TRON USDT (‘T’ ile başlayan) olduğundan emin olun. 

  Halen daha sorunlarınızı çözemediyseniz destek ekibimizle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Lightning

 • Lightning

  Lightning Nedir?

  Lightning Ağı, Bitcoin ağının üzerine kurulmuş olan ve kullanıcıların düşük ücretlerle saniyeler içerisinde BTC göndermelerine imkan sağlayan bir sistemdir.

  Paxful'da Lightning üzerinden BTC gönderirken veya alırken Paxful BTC Cüzdanınız kullanılacaktır ve bu BTC'yi platformda zaten yapmakta olduğunuz her şeyi yapmak için kullanabilirsiniz.

  Not: Lightning ağı yalnızca Paxful'un web sürümünde mevcuttur ama bunu mobil uygulamaya da kısa zamanda getirmek için çalışmalara devam ediyoruz!

  Lightning ne için kullanılır?

  Lightning, pek çok BTC cüzdanı ve borsası tarafından desteklenmektedir ve genellikle küçük miktarlarda BTC göndermek için kullanılır (aynı zamanda mikro ödemeler olarak da bilinir).

  Lightning Ağını Kullanarak Paxful'da Nasıl BTC gönderirim?

  1. İlk olarak, bir Lightning faturasına ihtiyacınız olacaktır—bunu, BTC göndermekte olduğunuz cüzdandan oluşturabilirsiniz veya cüzdan sahibi bunu sizin için oluşturabilir. Bu uygulamanın veya borsanın Lightning işlemlerini desteklediğinden emin olun.
  2. Paxful Cüzdanınızın Lightning sekmesine ilerleyin.
  3. Gönder seçeneğini seçin.
  4. Almış olduğunuz faturayı yapıştırın veya QR kare kodunu taratın.
  5. Göndermekte olduğunuz tutarı doğrulayın ve Öde seçeneğine tıklayın. 
  6. İşleminiz saniyeler içerisinde işlenecektir. Lütfen Lightning Ağında yapılan işlemlerin geri alınamadığını unutmayın.

  Lightning Ağını Kullanarak Paxful'da Nasıl BTC Gönderisi Alırım?

  1. Paxful Cüzdanınızın Lightning sekmesine ilerleyin.
  2. Gönderi Al seçeneğine tıklayın ve almak isteyeceğiniz tutarı girin.
  3. Ödemeyi almak istediğiniz cüzdana faturayı gönderin veya QR kare kodunu tarayın.
  4. İşlem başlatıldığında BTC'nizi saniyeler içerisinde alırsınız—doğrulamaları beklemeniz gerekmez, tüm işlemler kesinleşmiş haldedir.

  Lightning ile ilişkili ücretler nelerdir?

  Paxful üzerinden Lightning Ağını kullanarak BTC gönderdiğinizde, göndermekte olduğunuz BTC'nin %1'i ücret kesintisi olarak yansıtılacaktır. Paxful, Lightning üzerinden BTC alma ile ilgili herhangi bir ücret uygulamaz.

  Lightning işlemimden fonlar nereye gitti?

  Bir Lightning işleminden fonlar alırsanız, bunlar Paxful BTC Cüzdanı bakiyenize eklenecektir. Paxful Cüzdanınızı kullanarak fonları göndermek veya almak için Lightning Ağını her kullandığınızda BTC cüzdanınız kullanılacaktır.

Kripto Para Dönüştürme

Kripto Para Dönüştürme

 • Bankaya Transfer Nedir? Nasıl kullanırım?

  Bankaya Transfer Etmek nedir?

  Bankaya Transfer, Bitcoin'i ZAR'a (Güney Afrika Randı) dönüştürmenize ve dönüştürülmüş para birimini banka hesabınıza iletmenize izin veren bir Paxful ürünüdür. 

  Bu işlev, kullanıcıların dijital para birimlerine daha iyi erişim sahibi olmasına imkan sağlar ve kullanıcıların kripto ihtiyaçlarını günlük hayatlarına sorunsuz bir şekilde entegre etmesine daha ileri seviyede yardımcı olur. 

  Bu nasıl çalışır?  

  Kriptonuzu hesabınıza transfer etmek beş kolay adımda gerçekleştirilebilir. Bu işlevi nasıl kullanabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin. 

   1. Paxful ana sayfasından başlayın ve Cüzdanınıza gidin

    Transfer_to_Bank_KB_Step_1.png
   2. Cüzdanınız içerisinden Bankaya Transfer Et 

    Transfer_to_Bank_KB_Step_2.png
    sekmesine tıklayın
   3. Sonrasında banka hesabınıza ne kadar kripto para dönüştürüp göndermek istediğinize karar verin. Ayrıca ne kadar ZAR alacağınızı da görebileceksiniz.

    Transfer_to_Bank_KB_Step_3.png

    Not:

    Her bir transferde 60 ZAR sabit bir ücret olduğunu aklınızda tutun.

   4. Tutarı onaylamanız sonrasında aşağıdaki bilgileri girmeniz gerekecektir: 
    - Adınız soyadınız
    - Bankanızın adı
    - Hesap numaranız
    - Şube kodunuz


    Transfer_to_Bank_KB_Step_4_.png

   5. Banka hesabınıza transfer etmek istediğiniz ZAR tutarını tekrar incelemeniz istenecek.
    Transfer_to_Bank_KB_Step_5.png

    Not:

    Güvenlik amaçları dolayısıyla bir 2FA (iki adımlı doğrulama) kodu girmeniz istenecek. 2FA (iki adımlı doğrulama)'nın düzgün bir şekilde kurulduğundan emin olmak için yardım merkezi makalemizi ziyaret edin.

   6. Hepsi bu! Tutarı başarılı bir şekilde iletmeniz sonrasında aşağıdaki doğrulama sayfasını göreceksiniz.

    Transfer_to_Bank_Step_6.png

  Not:

  Transferler 10:00am - 11:00am SAST ve 3:00pm - 4:00pm SAST arasında işlenir. 4:00pm sonrasında yapılan yatırma işlemleri bir sonraki gün işlenir. Bu saatler arasında bir işlem gönderirseniz ve bunu Paxful üzerinde gönderilmiş olarak görürseniz, destek ekibimize ulaşmanızı tavsiye ederiz. 

  Gönderilmiş bir işlemin nasıl görüneceği ile ilgili bir resim aşağıda gösterilmiştir: Transfer_to_Bank_Step_6_note.png

 • Ethereum Dönüştürme SSS'ları

  ETH'nizi platform üzerinde herhangi bir kripto paraya doğrudan Paxful Cüzdanınız içerisinden dönüştürebilirsiniz. ETH'nizi dönüştürme ile ilgili sık sorulan bazı sorular şunlardır:

  Dönüştürebileceğim minimum ETH miktarı nedir?

  ETH'den BTC'ye: 0,0001 BTC eş değeri
  ETH'den USDT'ye: 5 USDT

  ETH dönüştürme ile ilgili ücretler nelerdir?
  Ücretlerin tam bir listesine buradan göz atabilirsiniz.
  Dönüştürme işlemim başarısız oldu. Ne yapmalıyım?

  Bazı dönüştürme işlemleri birkaç saniye sonra gerçekleşir, bu yüzden biraz bekleyin! Dönüştürme işleminiz başarılı olduğunda size bildirmek için bir yeşil sembol gösterilir. Dönüştürme işleminizin başarısız olması halinde, birkaç dakika içerisinde fonlarınız, hesabınıza geri dönecektir. Fonlar geri döndükten sonra dönüştürme işlemini tekrar deneyebilirsiniz. 

  Dönüştürme işlemim başarılı olmadı ve dönüştürme için ayrılmış fonlar kaybolmuş gibi görünmekte. Ne yapmalıyım?
  Dönüştürme işleminiz ile ilişkili işlem kimliğini bize bildirin, destek ekibimiz bu duruma bir göz atsın.
 • Bitcoin Dönüştürme SSS'ları

  BTC'nizi platform üzerinde herhangi bir kripto paraya doğrudan Paxful Cüzdanınız içerisinden dönüştürebilirsiniz. BTC'nizi dönüştürme ile ilgili sık sorulan bazı sorular şunlardır:

  BTC dönüştürme için ücretler nelerdir?
  Ücretlerin tam bir listesi için bu makaleye göz atın. 
  Dönüştürebileceğim minimum BTC tutarı nedir?
  BTC'den USDT'ye: 1 USDT eş değeri 
  BTC'den ETH'ye: 0,0001 BTC
  Dönüştürme işlemim başarısız oldu. Ne yapmalıyım?
  Bazı dönüştürme işlemleri birkaç saniye sonra gerçekleşir, bu yüzden biraz bekleyin! Dönüştürme işleminiz başarılı olduğunda size bildirmek için bir yeşil sembol gösterilir. Dönüştürme işleminizin başarısız olması halinde, birkaç dakika içerisinde fonlarınız, hesabınıza geri dönecektir. Fonlar geri döndükten sonra dönüştürme işlemini tekrar deneyebilirsiniz. 
  Dönüştürme işlemim başarılı olmadı ve dönüştürme için ayrılmış fonlar kaybolmuş gibi görünmekte. Ne yapmalıyım?
  Lütfen dönüştürme işleminiz ile ilişkili işlem kimliğini bize bildirin, destek ekibimiz bu duruma bir göz atsın.

   

 • Tether Dönüştürme SSS'ları

  USDT'nizi platform üzerinde herhangi bir kripto paraya doğrudan Paxful Cüzdanınız içerisinden dönüştürebilirsiniz. USDT'nizi dönüştürme ile ilgili sık sorulan bazı sorular şunlardır:

  Kripto paramı USDT'ye neden dönüştürmek isteyebilirim ki?
  Kripto paraları Tether'e dönüştürmek, fonlarınızı bir stablecoin formunda depolamanıza imkan sağlar ve bu da Bitcoin fiyatındaki piyasa dalgalılığı ve dalgalanmalarının etkilerini ortadan kaldırmanıza yardımcı olur.
  USDT dönüştürme için ücretler nelerdir?
  Ücretlerin tam bir listesi için bu makaleye göz atın. 
  Dönüştürebileceğim minimum USDT tutarı nedir?
  USDT'den BTC'ye: 1 USDT
  USDT'den ETH'ye: 5 USDT
  Dönüştürme işlemim başarısız oldu. Ne yapmalıyım?
  Bazı dönüştürme işlemleri birkaç saniye sonra gerçekleşir, bu yüzden biraz bekleyin! Dönüştürme işleminiz başarılı olduğunda size bildirmek için bir yeşil sembol gösterilir. Dönüştürme işleminizin başarısız olması halinde, birkaç dakika içerisinde fonlarınız, hesabınıza geri dönecektir. Fonlar geri döndükten sonra dönüştürme işlemini tekrar deneyebilirsiniz. 
  Dönüştürme işlemim başarılı olmadı ve dönüştürme için ayrılmış fonlar kaybolmuş gibi görünmekte. Ne yapmalıyım?
  Lütfen dönüştürme işleminiz ile ilişkili işlem kimliğini bize bildirin, destek ekibimiz bu duruma bir göz atsın.

   

Ödül Programı

Ödül Programı

 • Ödül Programı SSS'ları

  Paxful Rewards Programının iki kısmı bulunur: Trader Programı ve Peer Programı. Bu programların her birisinin farklı faydaları ve doğrulanması gereken farklı gereklilikleri vardır. 

  Paxful Ödül Programının bileşenlerinin açıklaması şu şekildedir:

  Faydalar

  Programlarımızın her birisinin farklı faydalara sahip farklı seviyeleri mevcuttur. 

  Trader Programı

  Deneyimli Yatırımcı

  • Profilinizde rozet
  • Yeni özellikleri ilk deneyen olma imkanı
  • Öne çıkan teklifler
  • Satış teklifi tanıtımı
  • Anında itirazlar
  • Hediye kartı işlemlerinde teminat gerekmemesi
  • Öncelikli destek

  Uzman Yatırımcı

  • Profilinizde rozet
  • Yeni özellikleri ilk deneyen olma imkanı
  • Öne çıkan teklifler
  • Satış teklifi tanıtımı
  • Anında itirazlar
  • Hediye kartı işlemlerinde teminat gerekmemesi
  • Öncelikli destek
  • Özel hesap yöneticisi
  • Özel belirlenmiş ücretler

  Girişimcilik Programı

  Girişimci

  • Her bir getirdiğiniz kişi için 5 USD kıymetinde BTC
  • Satış Ortaklığı kazançları
  • Öncelikli destek
  • Profilinizde rozet
  • Özel kampanyalar
  • Paxful markalı tanıtım ürünleri

  Temsilci

  • Her bir getirdiğiniz kişi için 5 USD kıymetinde BTC
  • Satış ortaklığı kazançları
  • Öncelikli destek
  • Profilinizde rozet
  • Özel kampanyalar
  • Paxful markalı tanıtım ürünleri
  • Özel hesap yöneticisi
  • Yeni özellikleri ilk deneyen olma imkanı

  İş Ortağı

  • Her bir getirdiğiniz kişi için 5 USD kıymetinde BTC
  • Satış ortaklığı kazançları
  • Öncelikli destek
  • Profilinizde rozet
  • Özel kampanyalar
  • Paxful markalı tanıtım ürünleri
  • Özel hesap yöneticisi
  • Yeni özellikleri ilk deneyen olma imkanı
  • Her ay 150 USD kıymetinde BTC kazanç

  Gereklilikler

  Girişimcilik Programı

  Girişimcilik Programının bir parçası olmak isterseniz şunları yapmanız gerekir:

  • Paxful hesabınızın tam olarak doğrulanmış olması
  • Başvuru doldurmuş olmak

  Trader Programı

  Trader Programı'na katılmayla ilgileniyorsanız, şu gereklilikleri karşıladığınızda otomatik olarak kaydınız yapılır:

  Deneyimli Yatırımcı

  • Hizmet Koşullarımızı takip etmek
  • En az 90 boyunca bir hesaba sahip olmak
  • Kimlik ve adres belgesinin doğrulanmış olması
  • İyi bir davranış skoru*
  • Her 90 günde bir 250 alım satım

  Uzman Yatırımcı

  • Hizmet Koşullarımızı takip etmek
  • En az 90 boyunca bir hesaba sahip olmak
  • Kimlik ve adres belgesinin doğrulanmış olması
  • İyi bir davranış skoru*
  • Her 90 günde bir 1,000 alım satım

  *Paxful, dürüst alım satımı, uygun şekilde hızlı serbest bırakmayı, işlemi Paxful üzerinde tutmayı, vb. dürüst davranış olarak değerlendirir Alım satım platformunda nelerin kabul edilebilir davranış olduğu ile ilgili daha fazla bilgi için Hizmet Koşullarımıza göz atabilirsiniz.

  Her iki programa da katılabilir miyim?

  Evet! Hem Trader Programına, hem de Peer Programına aynı anda dahil olabilirsiniz.

  Trader Programı hakkında daha fazla bilgiyi buradan, Peer Programı hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

  İlerlememin kaydını nasıl tutabilirim?

  İlerlemenizi, Klasik Panelinizde yer alan İlerleme Çubuğundan takip edebilirsiniz. İlerleme Çubuğu, tüm alım satım aktivitelerinizi ve bir sonraki Girişimci Programı veya Yatırımcı Programı seviyesine ilerlemeniz için neler yapmanız gerektiğini gösterir.

Mobil Cüzdan

Mobil Cüzdan

 • Paxful Mobil Cüzdan

  Paxful Mobil Cüzdan, hem Android hem de iOS içindir. Paxful Cüzdan Uygulaması, kriptoyu kendi kişisel kripto para birimi cüzdanınızla göndermeyi, almayı ve saklamayı kolaylaştırır. Kripto Cüzdan Uygulaması, aynı zamanda dünyanın en büyük kişiler arası kripto para platformalarından biri olan Paxful'un en iyi yardımcı aracıdır.

  Paxful cüzdanı kullanın:

  • İstediğiniz zaman ve istediğiniz yerde işlem yapmanıza olanak tanıyan kendi özel kripto para birimi cüzdanınıza kripto para gönderin ve alın.
  • Zor kazandığınız kripto paranızı güvenle saklayın ve gerçek zamanlı olarak bakiyenizi kontrol edin.
  • Açık işlemlerinizi Paxful'dan takip edin böylece kripto para alıp satarken son işlemlerinizin o anki durumunu öğrenin.
  • Kripto para cüzdan adresinizi veya QR kodunu diğer yatırımcılarla ve arkadaşlarınızla paylaşın.
  • İşlem yaptığınız insanların sizi daha iyi tanımaları için Paxful Cüzdan profilinizi kişiselleştirin.
  • İstediğiniz şekilde güncellenmiş kripto-geleneksel para dönüşüm kurlarını alın. 

  Peki, kripto paranızı daha etkili, daha akıllı ve daha hızlı bir şekilde gönderme, almak ve saklamak için hazır mısınız? Paxful'un gücünü avucunuza almak için şimdi Paxful Cüzdanı'nı Google Play Store veya App Store'dan indirin!

   

 • Mobil Uygulama: Sorunlar ve Çözümler
  Temel Sorun Giderme İçin Adımlar Nelerdir?
  Şunu yapmak, Paxful uygulaması ile ilgili muhtemel sorunların büyük bir kısmı için bir çözüm teşkil etmektedir:
  • Uygulamanızı kapatıp tekrar açın.
  • İnternet'e bağlı olduğunuzdan emin olun (doğrulamak için bir hız testi gerçekleştirin). 
  • Uygulamanın en son sürümünün yüklü olduğundan emin olun. Lütfen uygulamayı Google Play Store içerisinden veya App Store içerisinden açın ve varsa güncellemeleri yükleyin.
  Parmak İzi Nasıl Ayarlanır?
  Parmak izi, Güvenlik bölümündeki Hesap sekmesinden etkinleştirilebilir:
  • Öncelikle, cihazdan iOS parmak izi seçeneği etkinleştirilmelidir. Parmak izi tanıma özelliği 3 defadan fazla başarısız olursa - bir pin kodu girmeniz gerekecektir.
  • Android cihazlar parmak izi seçeneğini desteklemeli ve cihaz ayarlarından etkinleştirilmelidir. Standart olarak deneme girişimi için sınırlama yoktur. Parmak izi taraması çalışmıyorsa, pencereyi kapatın ve bunun yerine bir pin kodu kullanın.
  Oturum Açma Sorunu Nasıl Çözülür?
  Oturum açma sorunları:
  • Şifreyi görmek için her şifre alanında bir seçenek vardır. Lütfen şifreyi doğru olarak girip girmediğinizi kontrol edin.
  • Bazı sorunlar, uygulamanın daha eski bir sürümünü kullanmanız nedeniyle olabilir. Sistem, zaman zaman sizi uygulamanın en son sürümüne güncellemeye zorlar, ancak bu yine de sorunun %100 çözülmesini sağlamaz. Lütfen uygulamayı Google Play Store'da veya Appstore'da açın ve en son sürümü indirin.
  • Kullandığımız Antibot çözümleri, cihazda, ağda, bölgede vb. şüpheli bir etkinlik tespit ederse kullanıcıları engelleyebilir. Önceki tüm adımları takip ettiyseniz, lütfen spesifik durumunuzu incelememiz için bizimle iletişime geçin.
  Kimlik Doğrulaması İle İlgili Problemler Nasıl Çözülür?
  Cihaz kameranıza erişime izin verdiğinizden emin olun. Muhtemel doğrulama sorunları ile ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayın.
  2 Adımlı Doğrulama Sorunları Nasıl Çözülür?
  2 adımlı doğrulama ile ilgili sorunların muhtemel çözümleri ile ilgili daha fazla bilgiyi buradan okuyabilirsiniz.
  Destek İle Nasıl Mı İletişime Geçebilirsiniz?
  Temel sorun giderme adımlarımızı takip etmenizin sonucu başarılı olmadıysa, destek ekibimizle iletişime geçmekte tereddüt etmeyin.

Ortaklık

Satış Ortaklığı Programı

 • Paxful Satış Ortaklığı Programı
  Paxful Satış Ortaklığı Programı nedir?
  Paxful Satış Ortaklığı Programı, Paxful satış ortaklığı bağlantılarını arkadaşları ve takipçileri ile paylaşarak ödüllendirilmek isteyen kullanıcılar için harika bir fırsattır.

  Her Paxful kullanıcısının, klasik, tedarikçi ve satış ortaklığı panellerinde bulabileceği bir satış ortaklığı bağlantısı vardır. Satış ortaklığı bağlantınızı kullanarak kaydolan her yeni kullanıcıdan komisyonlar kazanırsınız.  Program, doğrudan satış ortaklarınızdan biri bir "satın alma" işlemi yaptığında, standart emanet ücretinin %50'si ve satış ortaklarınıza bağlı ortakların “satın alma” işlemlerinden ise standart emanet ücretinin %10'u oranında bir komisyon kazanmanıza imkan tanır. Emanet ücreti, satış ortaklığı ücretlerinin %1'den düşük olduğu durumlar hariç, tüm satış ortaklığı ödemelerinde %1 olarak hesaplanır. Emanet ücretinin %1'in altında olması halinde, satış ortaklığı ücreti, daha düşük olan ücret baz alınarak hesaplanır.

  Nasıl Paxful Satış Ortağı olunur?
  Tüm Paxful kullanıcılarının, satış ortaklığı panellerinde kendi satış ortaklığı bağlantıları mevcuttur. Satış ortağı olmak için kayıt yaptırmanıza gerek yoktur, Paxful'a kayıt yaptırır yaptırmaz bu bağlantınızı kullanmaya başlayabilirsiniz
  Paxful Satış Ortaklığı Programı'nda kaç derece var?
  1. Derece: Doğrudan bağlantınızı kullanarak kaydolan satış ortakları, 1. Derece Satış Ortağı olarak kabul edilir.

  2. Derece: 1. Derece satış ortaklarınızın bağlantıları üzerinden kaydolan satış ortakları 2. Derece Satış Ortağı olarak kabul edilir.

  Programın dereceleri için komisyon yapısı nedir?
  Her işlemden emanet ücreti alıyoruz. 1. Derece veya 2. Derece satış ortaklarınızdan biri, Paxful'daki bir işlemi başarıyla tamamladığında, standart emanet ücreti (%1) üzerinden siz de komisyon kazanırsınız. Komisyon yapısı aşağıdaki gibidir:

  1. Derece: Bu kullanıcı tarafından başarılı şekilde tamamlanan "alış" işlemleri için standart emanet ücretimizin %50'sini alırsınız.

  2. Derece: Bu kullanıcı tarafından başarılı bir şekilde tamamlanan "alış" işlemleri için standart emanet ücretimizin %10'unu alırsınız. 

   Not: Satış ortaklığı ücretinin %1'in altında olduğu durumlar dışında emanet ücreti, tüm satış ortaklığı ödemelerinde %1 olarak alınır. Emanet ücretinin %1'in altında olması halinde, satış ortaklığı ücreti, bu daha düşük olan ücret baz alınarak hesaplanır.

  Satış Ortaklığı bağlantımı nerede bulabilirim?
  Kazançlarınızı klasik panelinizden, tedarikçi panelinizden ve satış ortaklığı panelinizden görüntüleyebilirsiniz.
  Satış ortaklığı bağlantıma ziyaretçi trafiği çekmek için en iyi içerik ve reklam kaynakları nelerdir?
  Blogunuz, web siteniz, Google Ads, Yandex. Direct, Yahoo/Bing Ads, mobil reklam ağları, YouTube kanalları ve diğer büyük eğlence ve finans platformları da dahil olmak üzere size avantaj sağlayabilecek çok sayıda farklı kaynak vardır.

  Sosyal medya da, satış ortaklığı bağlantınızı tanıtmanın harika bir yoludur. Yaptığınız tüm farklı tanıtımlar için bir takip kimliğini kullanmak iyi bir fikirdir, böylece sizin için en iyi olanları gözlemleyerek öğrenebilirsiniz.

  Tavsiye sistemine dahil edebileceğim kullanıcıları bulmak için hangi ülkeleri hedeflemeliyim?
  Paxful, size dünya çapında avantajlar sağlar ve İnternet erişimi olan her yerde sanal olarak kullanılabilir, bu nedenle hangi pazarları hedef almak istediğiniz size bağlıdır - yerel, bölgesel, ulusal veya başka türlü! Halihazırda kullanıcılarımızın büyük çoğunluğu ABD’den olsa da Afrika ve Asya bölgeleri, en hızlı büyüyen pazarlarımız.
  Satış ortaklığı kazançları
  Ne zaman ödeme alırım?

  Genelde kazancınız, üyelerinizin işlemlerinin tamamlanmasından hemen sonra satış ortaklığı cüzdanınıza yatırılır. Satış Ortaklığı Cüzdan bakiyeniz 10$'a ulaştığında, Bitcoin bakiyenizi satış ortaklığı cüzdanınızdan Paxful cüzdanınıza aktarabilirsiniz.

  Satış Ortaklığı Cüzdanınızın Bitcoin bakiyesi toplamda 300$ değerine ulaştığında, kimlik bilgilerinizi göndermeniz ve adres doğrulaması yapmanız gerekir.

  Profesyonel İpucu: Bitcoin birikimlerinizi ek kazanç elde etmek için platformumuzdan satabilirsiniz!

  Satış ortaklığı kazançlarımı nereden görebilirim?

  Kazançlarınızı tedarikçi panelinizden ve satış ortaklığı panelinizden görüntüleyebilirsiniz.

  Özelleştirilmiş takip kimliklerimi nereden görüntüleyebilirim?
  Takip Kimliklerinizi satış ortaklığı paneliniz üzerinden görüntüleyebilirsiniz.
  Nelere izin verilmez?
  • Herhangi bir şekilde Paxful Satış Ortaklığı Programı'ndan yararlanarak Paxful platformundaki mevcut alım-satım işlemlerini yönlendirmek için yeni hesaplar oluşturmak. Sadece bir tane hesabınız olmasına izin verilir.
   Yönlendirme tavsiyelerinde bulunulacak kişileri çekmek için herhangi bir türde spam kullanmak.
  • Kendi alan adınızdan şirket alan adına yeniden yönlendirme (iletme) yapmak.
  • Markalı sorgular için reklam satın alma: Paxful, paxful.com veya türevlerinden herhangi biri veya bu terimlerin yanlış yazılmış sürümler için
  • Daha fazla müşteri çekmek için yanlış bilgi yayınlamak veya müşterileri herhangi bir şekilde yanıltmak
  • Paxful markasını tanıtmak ve reklamlardaki diğer markalarla karşılaştırmak için diğer rakip şirketlerin markalı sorgularını kullanmak ya da diğer markaları haksız surette kötü göstermek
  • Paxful Satış Ortaklığı Programı'nda kâr sağlamak için herhangi bir şekilde dolandırıcılık yapmak
  • Ücret veya bazı diğer teşvikler karşılığında, tavsiye edilen kullanıcılara satış ortaklığı bağlantınızı kullanarak kayıt olma fırsatı sunmak
  • Daha fazla bilgi için lütfen Satış Ortaklığı Hizmet Koşullarımıza göz atın.
  Satış Ortaklığı Panelindeki istatistikler ne sıklıkta güncelleniyor?
  Satış Ortaklığı Panelinizdeki istatistikler neredeyse gerçek zamanlı olarak güncellenir.
  Paxful’a benim satış ortaklığı bağlantımı kullanmadan kayıt olan kullanıcılardan bir komisyon kazanabilir miyim?
  Satış ortaklığı komisyonları sadece benzersiz satış ortaklığı linkiniz üzerinden kayıt olan kullanıcılardan kazanılabilir.
  Takip edebilme amacıyla özel satış ortaklığı linkleri oluşturabilir miyim?
  Evet. Panelinizde, "Takip Kimliği" bölümünden benzersiz izlenebilir bağlantılar oluşturabilirsiniz.
  Neden bazı satış ortaklarım onlarca alışveriş yapıyor da diğerleri tek bir işlem yapmadan sadece kaydoluyor?
  Farklı kullanıcıların farklı ihtiyaçları vardır. Bazıları ilk bitcoin satın alımlarını Paxful'da yapmak ve aldıkları bitcoini aylarca hatta yıllarca tutmak isteyebilir iken, diğerleri bitcoin almak veya satmak için platformu kullanmaya devam edecektir. Kullanıcılarınızın aktiflik düzeyi, onları yönlendirmek için oluşturduğunuz içeriğe ve kimi hedeflediğinize de bağlı olarak değişebilir.
  Bitcoin ile ilgili bir sosyal medya kanalım var ve takipçilerim bitcoin alımı veya satışı ile ilgileniyorlar. Paxful'u bunu yapmanın bir yolu olarak mı tavsiye etmeli miyim?
  Kesinlikle! Paxful, dünyanın herhangi bir yerinden, herhangi bir zamanda kripto para satın almak veya satmak için en kolay yollardan biridir. Takipçileriniz satış ortaklığı bağlantınızı kullanarak kayıt olabilir ve dakikalar içinde kripto satın almaya veya satmaya başlayabilir! Platformumuzdan kripto para alım satımı için Yardım Merkezimizin “Kripto Para Nasıl Alınır ve Satılır" bölümüne göz atabilirsiniz. Kripto para alma ve satma konusunda daha fazla bilgi için lütfen Hizmet Koşullarımıza göz atın.

Paxful Bitcoin Kiosku

Paxful Bitcoin Kiosku

 • Paxful Bitcoin Kiosku
  Paxful sanal kiosk nedir?
  Sanal kiosk, adım adım bir proses yardımıyla kişiden kişiye olacak şekilde bitcoin satın almanıza izin veren özel bir arayüzdür.
  Kioskumu ne kadar hızlı kurabilirim?
  Bu basit ve 3 adımlı bir süreç olup, dakikalar içerisinde bunu kurulu hale getirebilirsiniz.
  Bu, müşterilerim için ne kadar güvenli?
  Müşterileriniz, Paxful'da kendileri için söz konusu olacak aynı güvenlik özelliklerinin rahatını sürecektir. 
  Farklı yapılandırma seçenekleri nelerdir?
  Bu widget, tüm teklifleri, belirli ödeme metodundaki teklifleri veya belirli bir teklifi gösterecek şekilde yapılandırılabilir. Kiosk, bitcoinin alıcıya veya dıştaki herhangi bir harici BTC adresine yatırılmasını sağlayacak şekilde yapılandırılabilir.
  Hangi coğrafyaları destekler?
  Kiosk, ana platformumuz için söz konusu olduğu gibi küresel olarak OFAC ülkeleri dışındaki tüm müşterilere hizmet vermektedir. Tüm önemli ülkelerde ve ulusal para birimlerinde güçlü kullanıcı tabanımız söz konusudur.
  Bir kiosk için nasıl kaydolabilirim?
  Paxful.com üzerinden bir hesap oluşturun ve sonrasında bir kurumsal Müşterinizi Tanıyın formu doldurun.
  İzin verilen maksimum ve minimum ödeme tutarları nedir?
  En az işlem tutarı 10 dolardır (bu tutar diğer para birimleri için geçerlidir). Satın alma hacmi için doğrudan bir sınırlama yoktur, fakat büyük meblağlar için tedarikçi, ek Müşterinizi Tanıyın prosedürleri talep edebilir.
  Müşterimin bitcoini nereye gönderilir?
  Müşterinizin bitcoini, sizin tarafınızdan tutulan bir çoklu cüzdana veya sizin platformunuz üzerindeki kendi benzersiz cüzdan adreslerine gönderilebilir.
  Kiosk, geri ödeme riskini nasıl ele alıyor?
  Geri ödeme riski, Paxful platformu üzerindeki satıcılar tarafından karşılanır. Müşterinizin bitcoini tarafınıza gönderildiğinde, işiniz için herhangi bir geri ödeme riski söz konusu değildir.
  Kazançlarımı nasıl takip edebilirim?
  Başarıyla tamamlanan her işlemin sonrasında, kazançlarınızı Kiosk Paneli üzerinden takip edebilirsiniz. Her başarılı işlem sonrasında bir e-posta alacaksınız ve Kiosk bakiyeniz artacak.
  Ne sıklıkla ödeme alacağım?
  Yapılan her işlemden gerçek zamanlı olarak bir ücret alırsınız. Bu ücret doğrudan Kiosk bakiyenize eklenecektir.
  Kontrolün ne kadarı bende olacak? Ziyaretçilerimin sitemden ayrılması söz konusu olacak mı?
  Kiosk bağlantısı, yeni bir sekmede VEYA veya bir iframe içinde açılacak şekilde yapılandırılabilir. Bağlantıyı, iframe içine gömerek doğrudan sayfanıza ekleyebilirsiniz ve bu sayede ziyaretçileriniz hiçbir zaman sayfanızdan ayrılmaz. Sürecin bir parçası olarak, alıcıların Paxful kullanıcısı olarak kaydolmaları gerekecektir.
  Tarafıma para nasıl ödenir?
  Kazançlarınız bitcoin olarak Kiosk hesabınızda saklanır. Bitcoin alıcılarına bir ücret karşılığında Paxful üzerinden bitcoin satarak daha fazlasını da kazanabilirsiniz!
  Bir itirazın söz konusu olması durumunda ne olur?
  Geniş ve iyi eğitimli 100'ün üzerinde kişiden oluşan bir ekibimiz vardır. Bunlar moderatör ve itiraz çözümleyici olarak 7/24 çalışır.
  Ne kadar esnek? Sadece belirli para birimlerine ayarlayabilir miyim?
  Bir başlangıç para birimi belirleyebileceksiniz. Para birimi, siz bir seçim yapmasanız da ziyaretçinin konumuna uygun olarak %99 oranda doğrulukla otomatik olarak belirlenecektir.
  Ben bir Paxful tedarikçisiyim, bunu doğrudan web sitem üzerinden tekliflerime yönlendiren bir ödeme seçeneği olarak kullanabilir miyim?
  Evet! Paxful ödeme noktası, kanıt olarak teklif kimliğinizi iletmeniz durumunda sadece sizin tekliflerinizi gösterecek şekilde kolayca ayarlanabilir ve sadece özel teklifleriniz gösterilir. Ödeme noktası, temel olarak siteniz için bir emanet eklentisi olarak hizmet verecek ve müşterileriniz hiçbir şekilde web sitenizi terk ettiklerini düşünmeyeceklerdir. Widget'i nasıl özelleştirebileceğinizi anlatan geliştirici dokümanlarımıza göz atın.
  Kioskun görünümünü ve stilini özelleştirebilir miyim?
  Evet. Rengi istediğiniz şekilde değiştirebilir ve kendi marka bilgilerinizi de buna yerleştirebilirsiniz.
  Ne kadar para kazanmayı beklemeliyim ve bunu nasıl bilebilirim?
  Ne kadar kazanacağınız, sitenizin aldığı ziyaretçi trafiği türüne ve ne kadar satın alım yapıldığına bağlıdır.
  Müşterinizi Tanıyın prosesiniz nedir? Bu, bizim için özelleştirilebilir mi?
  Üçüncü taraf yazılımı olan Jumio'yu baz alan amaca uygunlaştırılabilir ve kişiselleştirilebilir bir Müşterinizi Tanıyın sistemimiz vardır. Müşterinizi Tanıyın işlemini tamamlayacak kullanıcıların kimlik, öz çekim ve Adres Doğrulama Belgesi gerekir. Müşterinizi Tanıyın sistemi için işlem hacmi ve coğrafi konuma bağlı olarak kademeli yapılar mevcuttur.

   

  Yeni bir bitcoin startup'ı sahibiyim ve kullanıcılarımın bitcoin'e ihtiyacı oluyor. Bunu, kullanıcılarımın bitcoin satın alabileceği bir araç olarak kullanabilir miyim?
  Evet. Paxful'un Kiosku sizin için ideal çözüm olacaktır. Kioskumuzun sizin borsanızda kurulumunun yapılması sonrasında, müşterileriniz için hızlı ve kolay bir itibari para birimi ödeme metodu (on-ramp) sunmuş olursunuz.
 • Sanal Kiosk ile Bitcoin satın alma

  Paxful, en önde gelen kişiler arası bitcoin piyasası olup, dünyanın her köşesine finansal özgürlük iletmektedir. Kioskumuz, bu özgürlüğü dijital para birimi borsalarına açarak müşterilerinin kendi hesaplarını bitcoin ile fonlamalarına yardımcı olur. Daha fazlası var mı? Paxful'a getirdiğiniz yeni müşterileriniz tarafından gerçekleştirilen tüm satın almalardan otomatik olarak satış ortaklığı geliri elde edersiniz.

  Bitcocin kiosku sayfamıza gidin ve her şeyin nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı olması için Eylem sırasında gör seçeneğine tıklayarak hızlı ve etkileşimli bir kılavuza göz atın. Bunun sayesinde hızla adapte olursunuz.

İş Hizmetleri

Paxful Pay Ödeme Noktası (PoS)

 • Paxful Pay Ödeme Noktası (PoS)

  Paxful Pay PoS, fiziksel iş yeri olan mağazaların kripto para üzerinden ödeme almaları için bir ödeme çözümüdür. Üye iş yeri ayrıca mağaza satışlarını da Paxful Pay PoS üzerinden takip edebilir.

   

  Paxful Pay PoS'umu personelimle nasıl paylaşırım?

  Ödeme prosesi nedir?

  Diğer kripto paralara dönüştürmeler nasıl çalışır?

  Nasıl yeni bir mağaza ekleyebilirim?

  Herhangi bir ücret mevcut mudur?

  Yerel para biriminde sipariş fiyatlandırma

   

  Paxful Pay PoS'umu personelimle nasıl paylaşırım?

  Her bir mağazanın, personeli ile paylaşacağı ve bu sayede Paxful Pay PoS'a erişmelerini ve müşterilere hizmet sunmalarını sağlayacağı eşsiz bir bağlantısı ve PIN kodu bulunur.

  Bağlantı ve PIN kodu, bir üye işyeri tarafından kopyalanmalı ve üye işyerinin kendi takdirine bağlı olacak şekilde personelle paylaşılmalıdır.

  Ödeme prosesi nedir?

  1. Bir alıcı, bir üye işyerinin fiziksel iş yeri olan mağazasını ziyaret eder ve ürünler satın almak ister.
  2. Kasiyer, Paxful Pay PoS'a giriş yapar.
  3. Kasiyer, bir sipariş oluşturur.
  4. Alıcı, kendi Lightning BTC cüzdanını kullanarak siparişin ödemesini yapar.
  5. Siparişin faturası ödenmiş olur.
  6. Fonlar, üye işyerinin Paxful kullanıcı hesabına iletilir (üye işyerinin seçimine göre BTC veya USDT olarak).

  Diğer kripto paralara dönüştürmeler nasıl çalışır?

  Üye İşyerleri, USDT ile ödeme almayı seçebilir. Bunu gerçekleştirmek için Paxful destek ekibiyle iletişime geçmeleri gerekir. Buradan üye iş yeri, Paxful Pay PoS içerisinde ilgili seçeneği görecektir:

  Cashier_App_Conversion_Tab.png

  Dönüştürme prosesi:

  1. Alıcı, BTC olarak ödeme yapar.
  2. Üye İşyeri, kendi Paxful kullanıcı hesaplarına BTC alır.
  3. BTC, USDT'ye otomatik olarak dönüştürülür.
  4. Ödenen BTC faturasının USDT karşılığı, Üye işyerinin kendi Paxful kullanıcı hesabına gelir.
  5. Dönüştürme hizmetinin servis dışı olması durumunda, üye işyeri BTC ile ödeme alır.

  Paxful Pay PoS'a nasıl yeni bir mağaza eklerim?

  Paxful Pay PoS'a yeni bir mağaza eklemek için:

  1. Uygulamaya Paxful giriş bilgileriniz ile giriş yapın.
  2. İlk Mağazanızı Oluşturun seçeneğini seçin.
   Cashier_App_-_Create_Store_Step_2.png
  3. Buradan adı, konumu ve simgeyi girebilirsiniz.
   Cashier_App_-_Create_Store_Step_3.png
  4. Mağazayı ekleme sonrasında bu, uygulama içerisinde bir eşsiz mağaza bağlantısı ile ve personelinizle paylaşılması gereken otomatik oluşturulmuş PIN kodunuz ile görüntülenecektir.
   Cashier_App_-_Create_Store_Step_4.png
  5. Not: Paxful Pay PoS'a istediğiniz kadar mağaza ekleyebilirsiniz.
   Cashier_App_-_Create_Store_Step_5.png

  Söz konusu herhangi bir ücret mevcut mudur?

  • Hizmet ücreti: %0
  • Dönüşüm ücreti (BTC'den USDT'ye): %0,5

  Not: Bu ücretler değişebilir.

  Yerel para birimlerinde sipariş fiyatlandırma

  BTC olarak oluşturulmuş siparişlerde eş değer tutarı yerel bir para biriminde göstermek de mümkündür. 

  1. Uygulamaya Paxful giriş bilgileriniz ile giriş yapın.
  2. Mağaza'nın ayarlarını seçin
  3. Buradan yerel para biriminizi seçebilirsiniz.

   

Paxful Pay

 • Paxful Pay - Alıcı'nın Perspektifinden - Mevcut Kullanıcılar

  Yeterli fonlara sahip mevcut kullanıcı

  1. Üye iş yeri web sitesini ziyaret edin. 
   Existing_User_W__Balance_Step_1.png
  2. Öğeleri sepete ekleyin.
   Existing_User_W__Balance_Step_2.png
  3. Sepeti ödeme sayfasına gidin ve adres detaylarını girin.
   Existing_User_W__Balance_Step_3.png
  4. Ödeme yöntemi olarak Paxful Pay'i seçin.
   Existing_User_W__Balance_Step_4.png
  5. Yeterli fonlara sahip mevcut hesaba giriş yapın.Existing_User_W__Balance_Step_5.png

  6. Cüzdan gönderi isteği için şifreyi girin.
   Existing_User_W__Balance_Step_6.png
  7. Ödeme, üye iş yerine gönderilir ve kullanıcı, üye iş yeri web sitesine geri yönlendirilir.
   Existing_User_W__Balance_Step_7.png
  8. Kullanıcı, kendi Paxful hesabında bir doğrulama bildirimi alır.
   Existing_User_W__Balance_Step_8.png
   Existing_User_W__Balance_Step_9.png

   

  Yeterli fona sahip olmayan mevcut kullanıcı

  1. Üye iş yeri web sitesini ziyaret edin.
   Existing_User_W_o_Balance_Step_1.png
  2. Öğeleri sepete ekleyin.
   Existing_User_W_o_Balance_Step_2.png
  3. Sepeti ödeme sayfasına gidin ve adres detaylarını girin.
   Existing_User_W_o_Balance_Step_3.png
  4. Ödeme yöntemi olarak Paxful Pay'i seçin.
   Existing_User_W_o_Balance_Step_4.png
  5. Yeterli fona sahip olmayan mevcut hesaba giriş yapın.
   Existing_User_W_o_Balance_Step_5.png
  6. Kullanıcının cüzdanda herhangi bir fonu bulunmazsa, kullanıcı için bir alım satım işlemleri listesi gösterilecektir ve bir alım satım işlemini tamamlaması istenecektir.
   Existing_User_W_o_Balance_Step_6.png
  7. Sonrasında kullanıcı, normal bir alım satım ekranına yönlendirilecektir.
   Existing_User_W_o_Balance_Step_7.png
  8. İşlemin kullanıcı tarafından tamamlanmasından sonra kullanıcı, cüzdanlarına yönlendirilir ve cüzdan gönderisi için şifre girmesi istenir.
   Existing_User_W_o_Balance_Step_8.png
  9. Ödeme, üye iş yerine gönderilir ve kullanıcı, üye iş yeri web sitesine geri yönlendirilir.
   Existing_User_W_o_Balance_Step_9.png
  10. Kullanıcı, kendi Paxful hesabında bir doğrulama bildirimi alır.
   Existing_User_W_o_Balance_Step_10.png
   Existing_User_W_o_Balance_Step_11.png
 • Paxful Pay - Alıcı'nın Perspektifinden - Yeni Kullanıcılar

  Yeni Kullanıcılar

  1. Üye iş yeri web sitesini ziyaret edin.
   Paxful_Pay_New_User_Checkout_Step_1.png
  2. Öğeleri sepete ekleyin.
   Paxful_Pay_New_User_Checkout_Step_2.png
  3. Sepeti ödeme sayfasına gidin ve adres detaylarını girin.
   Paxful_Pay_New_User_Checkout_Step_3.png
  4. Ödeme yöntemi olarak Paxful Pay'i seçin.
   Paxful_Pay_New_User_Checkout_Step_4.png
  5. Yeni bir kullanıcı oluşturun veya mevcut kullanıcı ile giriş yapın.
   Paxful_Pay_New_User_Checkout_Step_5.png
  6. Kullanıcının cüzdanında bakiye bulunmuyorsa kullanıcıya, tamamlanabileceği ve bu sayede kripto alabileceği bir işlemler listesi görüntülenecektir.
   Paxful_Pay_New_User_Checkout_Step_6.png
   Kullanıcının, işlem için doğrulanmış olması gereklidir. Bu yüzden e-posta ve telefon numarası doğrulamaları sağlarız.
   Paxful_Pay_New_User_Checkout_Step_6_-_Email.png
   Paxful_Pay_New_User_Checkout_Step_6_-_Phone.png
   Doğrulama sonrasında, kullanıcı normal bir alım satım ekranına yönlendirilecektir.
   Paxful_Pay_New_User_Checkout_Step_6_-_Trade.png
  7. Kullanıcının yeterli bakiyesi olması veya bir işlem tamamlayarak sepet için yeterli bakiyeyi elde etmesi sonrasında cüzdan transferi gerçekleştirilir.
   Paxful_Pay_New_User_Checkout_Step_7.png
  8. Kullanıcı, web sitesine geri yönlendirilir.
   Paxful_Pay_New_User_Checkout_Step_8.png
 • Paxful Pay Düğmelerini Değiştirme

  Kısa süre önce Paxful İle Öde'nin adın Paxful Pay olarak değiştirdik, bu yüzden eğer web sitenizdeki düğmenin sürümü eski ise bunu güncellemeniz gerekebilir. Yeni düğme için tasarımlar, Üye İş Yeri Panosunun Ayarlar bölümünde bulunabilir. Bunların herhangi birisini PNG veya SNG formatında indirebilir ve web sitenizde kullanabilirsiniz.

  Paxful_Pay_Change_Button.png

  Bu düğmelerin kurulumu, site tasarımınıza bağlıdır. Bu düğmeler isteğe bağlıdır ve sitenize yerleştirmek için temel seviyede kodlama gerektirir. 

  Daha fazla bilgi için geliştirici dokümanlarımızı buradan inceleyebilirsiniz.

 • Paxful Pay
  Paxful Pay nedir?
  Paxful Pay, e-ticaret/iş web sitenize entegre edebileceğiniz bir kurulumdur. Entegrasyon, alıcıların hediye kartları, çevrim içi cüzdanlar vb. ile ödemeye imkan sağlayan bir düğme ekleyecektir.

  Paxful Pay, ister çevrim içi hizmetler isterse de fiziksel ürünler satıyor olun sattığınız şeyden bağımsız bir şekilde harika kullanışlılığa sahiptir. Bu entegrasyon, halihazırda var olanlara ek olarak yeni bir ödeme yöntemleri eklemenize izin verir. Süreç, ters ibraz dolandırıcılığına tamamen kapalı olduğu için endişelenmenizi gerektiren bir durum söz konusu olmayacaktır.

  Bir üye iş yeri olarak, BTC cinsinden ödeme kabul etmeye istekli olmanız gereklidir, ancak Bitcoin'leri her zaman yerel itibari para birimine dönüştürebileceğiniz oldukça fazla yol mevcuttur.

  Nasıl çalışır?
  Paxful Pay, üç tarafı bir araya getirir: üye işyerleri (bir şeyler satan taraf), alıcılar (bir şeyler almak isteyen taraf) ve Paxful tedarikçileri (alıcı ödeme yöntemlerini BTC'ye dönüştüren taraf). İşlemler sağlam Paxful platformu alım satımları (kişiler arası şekilde gerçekleşmekte olan) yoluyla gerçekleştirildiği için çözüm oldukça benzersizdir.

  Üye işyerleri, çözümün yapılandırmasında kontrol sahibidirler ve bir takip kimlik numarası sayesinde her bir işlemi takip edebilirler. Her bir başarılı ödeme ile bir geri arama yapılandırılabilir ve bu da üye işyeri sitesinde ürünleri alıcılara serbest bırakmayı sağlayacak şekilde kurgulanabilir.

  Üye iş yerleri, gerçekleştirilen tüm işlemlerin listesine Üye İş yeri Paneli'nden ulaşabilirler.

  Paxful Pay ne kadar güvenli?
  Paxful Pay entegrasyonu, güvenli işlem emaneti sistemimizi ve zamanın testinden geçmiş platformumuzu kullanır. Alıcılarınız güvende olur.
  Bir üye işyeri olarak, siz de güvende olursunuz çünkü Paxful, oltalamayı engellemek için bir güvenli URL token sistemi kullanır. Bitcoin adresinize otomatik gönderileri etkinleştirmek için güvenli token sistemimizi kullanmanız gerekecektir. Daha fazla bilgi için geliştirici sayfasını gözden geçirin.
  Paxful Pay'den tahmini olarak ne kadar kazanabilirim ve kazançlarımı nasıl takip edebilirim?

  Kazanabileceğiniz miktar, tamamlanan işlem sayısına bağlıdır. 

  Her bir başarılı işlem sonrasında işlemi, Üye İşyeri Panelinde göreceksiniz. Sizin tarafınızda eylemleri otomatize etmek için bir "geri arama" da kurabilirsiniz.

  Ödemeler Bitcoin ile gerçekleştirilir. Bunun anlamı, işlemi Üye İşyeri hesabınızda EUR/USD/vb.'ye dönüştürmek üzere tutabileceğinizdir. Bunun için pek çok hizmet mevcuttur, bunun için Kraken gibi borsaları bile kullanabilirsiniz.

  Not: Fonları üye iş yeri hesabınızdan Paxful cüzdanınıza iletmek için ekstra bir adım mevcuttur, ama endişelenmeyin—bunun size herhangi bir maliyeti olmaz.

  Ne kadar kontrol sahibiyim? Ziyaretçilerim benim sitemden ayrılmak durumunda kalır mı?
  Kiosk bağlantısı, bir iframe içerisinde yeni bir sekmede açılacak şekilde yapılandırılabilir. Bunun yapılandırmasını, doğrudan sayfaların içine bir iframe olarak gömülecek bir çözüm şeklinde gerçekleştirebilirsiniz ve bu sayede ziyaretçilerinizin web sitenizden ayrılması gerekmeyecektir. Prosesin bir parçası olarak kullanıcılarınızın, Paxful kullanıcıları olarak kaydolmaları gerekecektir ama bir üye işyeri olarak prosesi çok daha kolay hale getirmeyi, kullanıcılara oluşturulan URL'yi sağlayacak bir e-posta göndererek sağlayabilirsiniz ve böylece hesapları, kullanıcılar için önceden doldurulmuş olacaktır.
  Farklı yapılandırma seçenekleri nelerdir?
  Bağlantıyı nasıl yapılandırmak istediğinizi seçebilirsiniz. Şu konularda bazı opsiyonlar mevcuttur:
  Para birimi: Ödemeyi ister BTC olarak, isterseniz de itibari para birimi olarak isteyebilirsiniz (Paxful, piyasa fiyatına göre toplamı dönüştürebilir).
  Toplam: Normalde bunu siz tanımlarsınız ama tüm kullanıcıların Paxful bakiyesini isteme seçeneği de mevcuttur (veya bakiye 0 ise, kullanıcının tanımlamasına izin vermek).
  Kaydolma: Satın alma prosesini daha kolay hale getirmek için kullanıcı e-postasını tanımlayabilirsiniz.
  Alıcı: Varsayılan olarak fonlar, üye işyeri hesabınıza yatırılır ama yatırmaları herhangi bir Bitcoin adresine olacak şekilde yapılandırabilirsiniz.
  Geri arama: Geri aramalarını ele alabilecek Geri Arama adresini sizin tanımlamanız zorunludur.

  Teknik parametrelerin tam listesine buradan ulaşabilirsiniz: (https://developers.paxful.com/documentation/pay-with-paxful).

  Kullanması ne kadar kolay?
  Üye iş yerleri için, ilgili entegrasyonun kurulumu kolaydır. Bağlantı oluşturmayı yapılandırmak için biraz kodlama yapmanız gerekir. Geliştirici dokümantasyonundan örnekler bulabilirsiniz: geliştirici sayfası.

  Alıcılar için satın alma prosesi biraz daha farklı olacaktır. Bir başka kişiyle bir alım satım işlemini tamamlamaları gerekecektir.

  Söz konusu olacak ücretler nelerdir?
  Bir Üye İş Yeri olarak, Paxful Pay'i kullanmak için herhangi ücret ödemenize gerek yoktur.

  Paxful ücretlerinin tam bir listesini görüntülemek için bu makaleye göz atın.  

  İzin verilen minimum ve maksimum ödeme tutarı nedir?
  Bir üye işyeri, herhangi bir tutarda ödeme isteyebilir ama minimum işlem tutarı 10 dolardır (diğer para birimleri için de bu bedel geçerlidir). Üye işyeri tarafından istenen tutarın üzerindeki herhangi bir tutar, alıcının Paxful bakiyesinde kalacaktır ve bunu istedikleri zaman kullanabilir veya çekebilirler.

  Satın alma hacmi için doğrudan bir sınırlama yoktur, fakat büyük meblağlar için, bir alıcı birden fazla işlem yapmak zorunda kalabilir ve tedarikçi, ek Müşterinizi Tanıyın prosedürleri talep edebilir.

  Paxful Pay ile ilgili daha fazla bilgiyi nereden bulabilirim?
  Paxful Pay hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz ve geliştirici kılavuzunu da buradan inceleyebilirsiniz.

   

 • Paxful Pay WooCommerce Eklentisi: Kurulum ve Yapılandırma Kılavuzu

  WooCommerce eklentisini Paxful ödemeleriniz için kurup ayarlamak için şu adımları takip edin:

  1. Wordpress için Paxful Pay WooCommerce eklentisini kurun:
   • https://github.com/paxful/pwp-plugins
    Pay_With_Paxful_Plugin_Step_1.png
   • Wordpress'i çalıştırın ve Eklentiler → Yeni Ekle içerisine gidin.
   • İndirilmiş zip dosyasını, Eklentiyi Yükle düğmesini kullanarak yükleyin.
    Pay_With_Paxful_Plugin-Step_1c.png
  2. WooCommerce eklentisi için minimum gereklilikler:
   • WooCommerce 3 veya daha üstü
  3. WooCommerce eklentisi için Paxful Ödemelerini yapılandırın:
   • Wordpress'i çalıştırın ve WooCommerce → Ayarlar → Ödemeler seçeneğine gidin.
   • Ödeme Yöntemleri içerisinden Paxful'u bulun ve Yönet
    Pay_With_Paxful_Plugin_Step_3.png
    seçeneğine tıklayın.
   • Üye İş Yeri Kimliği, API anahtarı, Gizli anahtar, Etkinlik Geri Arama URL'si, Geri Yönlendirme URL'si gibi özellikleri ayarlayın ve Değişiklikleri Kaydet
    Pay_With_Paxful_Plugin_Step_3c.png
    seçeneğine tıklayın.
    • Harici Bitcoin Adresi Kullanmak, bazı transfer ücretlerinin ortaya çıkmasına yol açabilir. Boş bırakıldığında, ilgili tutar, Paxful üye iş yeri cüzdanınıza transfer edilecektir.
    • Not: Üye İş Yeri Kimliği ve API anahtarı, Ayarlar sekmesi → Üye İş Yeri Detayları Paneli içerisindeki Üye İş Yeri Panelinden bulunabilir.
     Pay_With_Paxful_Plugin_Step_3_-_Note_1.png
    • Gizli anahtar, Hesap → Ayarlar → Geliştirici içerisindeki üye iş yeri oluşturma tamamlandıktan sonra oluşturulup görüntülenir. Bu anahtarı, gelecekte referans olması için saklayın.
     Pay_With_Paxful_Plugin_Step_3_-_Note_2.png
    • Etkinlik Geri Çağırma URL'si ve Yeniden Yönlendirme URL'si, sipariş durumu değişimi için doğru bir şekilde ayarlanmalıdır. Bunları, Ayarlar sekmesi → Satın Alma Tamamlandı Geri Arama Ayarlama Paneli
     Pay_With_Paxful_Step_3_-_Note_3.png
     içerisindeki Üye İş Yeri paneli içerisinden girebilirsiniz.
  4. Paxful Ödemesi Seçin:
   • Siparişte Paxful ödemesini seçin
    Pay_With_Paxful_Plugin_Step_4.png

  Daha özelleştirilmiş çözümler için geliştirici dokümanlarımızı buradan gözden geçirebilirsiniz.

  Not: Bir gözünüz, ekleme üzerinde çalışmalarımızın sürdüğü şu eklentilerde olsun: Magento, Shopify, Squarespace ve WiX

Sözlük

Tanımlar

 • Bitcoin (BTC)

  Şifreleme tekniklerinin, para birimi oluşturmak ve sermayenin aktarılmasını doğrulamak için kullanıldığı ve bir merkez bankasından bağımsız çalışan dijital bir para birimi türüdür.

 • Bitcoin adres türleri

  Şu anda kullanımda olan üç bitcoin adresi formatı vardır:

  1. P2PKH adresleri  1 rakamıyla başlar.
   Örnek: 1BvBMSEYstWetqTFn5Au4m4GFg7xJaNVN2.
  2. P2SH adresleri 3 rakamıyla başlar.
   Örnek: 3J98t1WpEZ73CNmQviecrnyiWrnqRhWNLy.
  3. Bech32 adresleri aynı zamanda "bc1 adresleri" olarak da bilinir ve bc1 ile başlar.
   Örnek: bc1qar0srrr7xfkvy5l643lydnw9re59gtzzwf5mdq. 
  4. QR Kodları da bir cüzdan adresi olarak kullanılabilir.

  Paxful, P2PKH, P2SH, ve Bech32 adreslerine çekimlere izin verir.

   

 • Bitcoin cüzdan adresi

  Bitcoin'in kendisine gönderilip kendisinden alınabileceği bir dizi harf ve rakamdır. Bitcoin adresi herkese açık olarak paylaşılabilir ve bir e-posta adresine bir e-posta göndermek gibi, Bitcoin adresi de size Bitcoin göndermek isteyen başka kişilere sağlanabilir.

  Örnek bir Bitcoin cüzdanı adresi şu şekildedir:
  3F1tAaz5x1HUXrCNLbtMDqcw6o12Nn4xqX
  Cüzdan adresi, bir QR kodu olarak da ifade edilebilir.

 • Blok zincir, blokzincir


  Bitcoin blok zinciri, bütün Bitcoin işlemlerinin halka açık kaydıdır. "Herkese açık kayıt defteri(public ledger)" terimini de duymanız mümkündür. Blok zincir, sıralamalı bir şekilde her bir bitcoin işlemini sıralamalı olarak ilk işleme kadar geri gidecek şekilde gösterir. Tüm blok zincir, herhangi biri tarafından indirilebilir ve açık bir şekilde incelenebilir veya blok zinciri çevrim içi olarak gözden geçirmek için bir blok gezginini de kullanabilirsiniz.

 • Cüzdan

   

  Cüzdan, Bitcoin harcamak için kullanılan bir Bitcoin özel anahtarları koleksiyonu anlamına gelir. Tıpkı cebinizdeki cüzdanınızda tuttuğunuz kağıt dolar gibi, bir bitcoin cüzdanı da, Bitcoin'i güvenle saklayabileceğiniz, gönderebileceğiniz ve alabileceğiniz dijital bir cüzdandır. Sıcak cüzdanlar ve soğuk cüzdanlar gibi pek çok türde cüzdan mevcuttur.

  Paxful'da bir hesap oluşturduğunuz anda bir ücretsiz Paxful Bitcoin cüzdanı alırsınız. Paxful tarafından genel ve özel anahtarlarınız güvenli bir şekilde saklanır ve cüzdana erişim, bir şifre ve 2 Adımlı Doğrulama ile korunur.

   

 • Deneyimli Yatırımcı

  Deneyimli Yatırımcı, Paxful'da bulunan özel bir kullanıcı durumudur. Alım satım platformumuzda, Deneyimli Yatırımcılar, diğerleriyle alım satım yaparkenki profesyonel ve kusursuz davranışları nedeniyle ekstra itibar gören kullanıcılardır. Paxful'un alım ve satım kılavuzlarını takip etmeye ek olarak, Deneyimli Yatırımcıların yüksek alım satım aktivite seviyesi vardır. Tüm Deneyimli Yatırımcılar ek faydalara sahip olmanın yanı sıra diğer Paxful kullanıcılarına statülerini gösteren bir rozete de kavuşurlar.

46 makalenin tümünü görüntüle

Teknik Sorunlar

Teknik Problemler ve Çözümleri

 • Bir İşlem veya Riskten Koruma (stablecoin alarak koruma, hedging) Sorunum Olması Halinde Neler Yapmalıyım?

  Paxful'daki eylemlerinizin normalden fazla süre almasının birkaç sebebi olabilir. Bu makalede bu sorunlarla karşılaşmanız durumunda neler yapabileceğiniz hakkında konuşacağız.

  Paxful'un Durum Sayfasına Göz Atın

  Paxful'da neden sorunlar yaşıyor olabileceğinizi çözümlemenin bir yolu, Paxful Durum Sayfasına göz atmaktır. 

  Bu sayfa içerisinde, Paxful üzerindeki hangi alanların halihazırda çalışır durumda olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca Paxful ekibinin herhangi bir gecikme bekleyip beklemediğini de görebilirsiniz. Paxful'un spesifik alanları için durum kontrollerimiz de vardır. Durum sayfası içerisindeki alanlara Alım Satım Platformu, Cüzdan, Hesap, Bildirimler, API ve Mobil Uygulamalar dahildir.

  Status_Page_KB_Image_1.png

  Ayrıca sitenin geçmişte atlattığı vakaları da kontrol edebilirsiniz. Bu, halihazırda soruşturulan, belirlenen veya çözümlenmiş olan herhangi bir sorunun olup olmadığını size bildirecektir.

  Status_Page_KB_Image_2.png

  İşlem Durumunu Kontrol Edin 

  İşleminizin hızlı bir şekilde tamamlanmamış olabileceğinin bir muhtemel sebebi, blok zincirin işleminizi onaylamasının uzun süre alması olabilir. Bu, bellek havuzu(mempool) sıkışıklığı sebebiyle meydana gelebilir. Böylesi bir durumda, Bitcoin işlem durumunu kontrol edebilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek suretiyle, işleminiz ve blok zincirde ne durumda olduğu ile ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.


  Halen daha bir cevabınız yoksa ne yapmalı?

  Yukarıdaki adımları takip ettikten sonra halen daha aradığınız cevabı bulamadıysanız, destek ile irtibata geçmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca yardım merkezimiz içerisinden Teknik Problemler ve Çözümler sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

 • Cüzdan Adresim Neden Değişti?

  Yakın zamanlarda Paxful Bitcoin cüzdanı adresinizin değiştiğini farkettiyseniz, endişelenmeyinbu teknik bir hata değil. Yakın zamanda cüzdanınızda adreslerin görüntülenme şeklini değiştirdik. Artık en son işleminiz için oluşturulmuş en yeni Bitcoin adresinizi görüntülemenizi daha kolay hale getirdik. Eski bitcoin adresiniz halen daha geçerlidir ve koinleriniz halen daha oradadır. Önceki Bitcoin adreslerinizi görmek isterseniz, Adresler sekmesine ilerleyin. Daha başka sorularınızın olması halinde lütfen destek ekibimizle iletişime geçin.

 • Paxful'dan E-Postalar Gelmiyor

  Paxful'dan e-postalar almıyorsanız, bunu düzeltmek için şunları yapabilirsiniz:

  • Paxful'a kayıt için kullanmış olduğunuz doğru e-posta adresi ile giriş yaptığınızdan emin olun.
  • İstenmeyen e-posta klasörünüzü kontrol edin. Bazen e-postalarımız buraya düşebilir.
  • Paxful e-posta adreslerini beyaz listeye alın. Bunun anlamı, e-posta adreslerimizi güvenilen göndericiler listenize eklemenizdir. (Bu proses, e-posta hizmet sağlayıcılara göre farklılık gösterebilir.)
  • Beyaz listeye alınacak E-posta adresleri:
  • E-posta istemcinizin veya hizmet sağlayıcınızın normal şekilde çalıştığından emin olun.
  • Mümkünse popüler bir e-posta sağlayıcı kullanın.

  Paxful hesabınızı nasıl koruyabileceğinize dair daha fazla bilgi için güvenlik kılavuzumuza göz atın. Şirketimizden şüpheli bir e-posta almanız durumunda, bir çözüm bulmak için bu makaleyi okuyun.

 • Neden "Bilinmeyen Bitcoin Adresi" Hata Mesajı Alıyorum?

  Paxful cüzdanınızdan harici bir cüzdana bitcoin gönderirken şu şekilde bir mesaj alabilirsiniz: “Bilinmeyen bitcoin adresi”. Bu durum aşağıdaki nedenlerden dolayı olabilir:

  • Hatalı bir cüzdan adresi girdiniz.
  • Mevcut olmayan bir cüzdan adresi girdiniz.
  • Girdiğiniz adres, bir Bitcoin ağ adresi değil.

  Bu hatayı çözmek için aşağıdakileri yapın:

  • Girdiğiniz cüzdan adresini doğrulayın. 
  • Geçerli bir bitcoin adresi girdiğinizden emin olun.
 • İşlem Sohbeti Açılmıyor

  İşlem sohbeti yüklenemiyor veya başlatılamıyor.

  Başlamak için, lütfen önbelleği ve çerezleri temizleyin ve farklı bir tarayıcı kullanmayı deneyin. Bu çözüm işe yaramazsa, lütfen Firebase'deki durumu kontrol edin. Durum normal ise, lütfen ek yardım için iletişim formumuzdan bizimle iletişime geçin.

 • Geçersiz Parametreler. Eksik Bitcoin Adresi.

  Cüzdan sayfasındaki Gönder düğmesine tıkladıktan sonra bir hata mesajı görünüyor: "Geçersiz Parametreler. Eksik Bitcoin adresi.".

  Bu mesaj, bitcoin adresinin hala oluşturulmakta olduğu anlamına gelir. Cüzdan adresini oluşturmak için lütfen destek widget'ı üzerinden bizimle iletişime geçin.

11 makalenin tümünü görüntüle

API

API

 • API nedir?

  API, Paxful ile bağlantı kurmak için uygulamalar oluşturmak isteyen geliştiriciler veya işletmeler içindir.


  Uygulama programlama arayüzleri (API'ler), Paxful ile daha fazla bağlantı kurmanın bir yoludur. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

 • Webhook'ları Ayarlamak

  Webhook'lar, Paxful platformundaki etkinlikler ile ilgili gerçek zamanlı HTTPS bildirimleri almanızı mümkün hale getirir. Örneğin, yeni bir işlem başladığında veya bir işlem sohbetinde işlem ortağınız bir mesaj gönderdiğinde size bir bildirim gönderebiliriz. Bu durum, nesneler üzerinde meydana gelmiş veya gelmemiş olabilecek değişiklikler hakkında API üzerinden sorguda bulunarak hız limitinize ulaşmadan sakınmanıza yardımcı olacaktır. Bu kılavuz, Paxful ile Webhook ayarlamalarını tam olarak nasıl yapabileceğinizi açıklar.

  Aşağıdaki etkinlikler için Webhook desteğimiz vardır:

  • Paxful’da yeni gelen işlem
  • İşlem sohbetinde alınan mesaj
  • İşlem sohbetinde alınan eklenti
  • Birisi Paxful profilinizi görüntüledi
  • Birisi teklifinizi görüntüledi
  • İşlem ortağı, kripto parası için ödeme yaptı
  • İşlem iptal edildi veya süresi sona erdi
  • Kripto para başarılı bir şekilde satıldı
  • Kripto satın alındı
  • Kripto yatırma onaylandı
  • Gelen kripto yatırma işlemi beklemede
  • Bir işlem ortağından geri bildirim alındı
  • Yeni geri bildirim yanıtı alındı

  Webhook'ları ayarlamak

  Not: Hizmetinizin Webhook almaya hazır olduğundan emin olun. URL kayıt prosesi sırasında, hizmetiniz “X-Paxful-İsteği-Meydan-Okuması” istek başlığını almalı ve bunu yanıta olduğu gibi koymalıdır.

  Veri yükünüz içerisinde isteğimizin başlığı şu şekilde görüntülenmelidir (bu, Node.js): içerisinde bir Webhook hizmeti örneğidir)

  RequestHeader.png

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın, sayfanın sağ üst köşesindeki kullanıcı adınızın üzerine gelin ve açılacak içerik menüsünden Ayarlar seçeneğine tıklayın..
  ClickSettings.png

  Ayarlar sayfası görüntülenecektir.

  2. Sayfanın sol tarafındaki Geliştirici düğmesine tıklayın.
  Click_Developer.png

  Geliştirici sayfası görüntülenecektir.

  3. Bir API anahtarınız yoksa, aşağıdaki alana iki adımlı doğrulama kodunu girin ve Yeni bir API anahtarı ekle seçeneğine tıklayın. Zaten bir API anahtarınız varsa, bu adımı atlayabilirsiniz. 
  AddAPIKey.png

  Yeni API anahtarınız Geliştirici sayfasında diğer bölümler ile birlikte görüntülenir.

  4. Uygulamadan URL’yi kopyalayın.
  Paxful Geliştirici sayfası üzerinden Webhooklar bölümüne gidin. Linki İstek URL’si alanına yapıştırın ve Kaydet seçeneğine tıklayın.

  Warning: Webhook'larımız yalnızca HTTPS adres türleri tarafından desteklenmektedir. HTTP adresleri bu amaç için çalışmayacaktır.


  ClickSave.png

  Bir istek başlığı, uygulamanıza gönderilmiştir.

  Not: 10 saniyelik bir zaman aşımımız söz konusudur. Uygulamanızdan bir yanıt almamamız durumunda, URL kaydedilmeyecektir ve bir Webhook oluşturulmayacaktır.

  5. Başarılı olma durumunda üye olunabilecek etkinliklerin bir listesi aşağıda görüntülenir. Etkinliklere abone ol listesinde bir etkinliğe abone olmak için bir kutuyu işaretleyin.
  Events.png

  Not:

  • Seçildiğinde etkinlikler otomatik olarak kaydedilir.
  • Olay bilgisini uygulamanıza gönderme doğrultusunda  üç başarısız girişim olması durumunda Webhook (URL) devre dışı hale gelir. Bir Webhook araması için zaman aşımı 3 saniyedir.
  • Yeni bir link eklemek için, mevcut URL’yi yenisiyle değiştirin ve Değiştir seçeneğine tıklayın. 
  • Webhookları tamamen devre dışı bırakmak için Sil seçeneğine tıklayın.
  • Bir URL’yi devre dışı bırakmak için Yeniden Dene
   ClickRetry.png
   seçeneğine tıklayın. 

  İstek URL’sinin başarılı şekilde kaydedilmesi halinde, uygulamanızda etkinliklerimiz şu şekilde görüntülenecektir:

  WebhookexampleEvent.png

  Paxful'dan istekleri doğrulamak

  Paxful, uygulamanız için eşsiz bir dize(string) oluşturur ve bunu sizinle paylaşır. Paxful'dan gelen istekleri, imzalama sırrınızı kullanmak suretiyle güven içinde doğrulayabilirsiniz.

  Gönderilen her bir HTTPS isteği üzerinde bir "X-Paxful İmzası" HTTPS başlığı ekleriz. İmzanın oluşturulması, standart bir HMAC-SHA256 tuşlu sağlama(hash) kullanılarak imzalama sırrının, istek gövde(metni)ni kombine etmek suretiyle gerçekleştirilir.

  Not: Sonuçta ortaya çıkan imza, her bir istek için eşsizdir ve herhangi bir sır bilgiyi doğrudan içermez. Bu sayede uygulamanız güvende kalırken, kötü aktörlerin soruna sebep olması da önlenmiş olur.

  JavaScript'te örnek

  
  const crypto = require('crypto');
  const express = require('express');
  const app = express();
  const port = 3000;
  const bodyParser = require('body-parser');

  https://paxful.com/account/developer sayfasından API sırrınız:

  
  const apiSecret = 'maE5KV16FV0nDyh7XPm2F8f8FZTdtb5p';
  
  app.use(bodyParser.json());

  Bir hizmet adres doğrulama isteği aldığınızda, istekteki "X-Paxful-İstek-Meydan-Okuması" başlığını alıp yanıt içerisine bunu yapıştırmalısınız.

  
  app.use((req, res, next) => {
  

  Adres doğrulama isteği, veri yükünü ve istek imzasını içermez.

  
   if (!Object.keys(req.body).length && !req.get('X-Paxful-Signature')) {
      console.log('Address verification request received.');
      const challengeHeader = 'X-Paxful-Request-Challenge';
      res.set(challengeHeader, req.get(challengeHeader));
      res.end();
    } else {
      next();
    }
  });

  Etkinlik bildirimi aldığınızda, "X-Paxful-İmzası" başlığını doğrulamalısınız. İsteğin yanlış bir imza içermesi halinde, bunu işlemeyin.

  
   app.use((req, res, next) => {
    const providedSignature = req.get('X-Paxful-Signature');
    const calculatedSignature = crypto.createHmac('sha256', apiSecret).update(JSON.stringify(req.body)).digest('hex');
    if (providedSignature !== calculatedSignature) {
      console.log('Request signature verification failed.');
      res.status(403).end();
    } else {
      next();
    }
  });

  Şimdi bir etkinliği işleyebilirsiniz.

  
   app.post('*', async (req, res) => {
    console.log('New event received:');
    console.log(req.body);
    res.end();
  });
  
  app.listen(port, () => console.log(`Example app listening at http://localhost:${port}`));

  Herhangi bir ek sorunuz olması halinde Destek ile iletişime geçin. Ayrıca API hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgiyi geliştirici belgeleri içerisinden öğrenebilirsiniz.

İletişim

Yardım

 • Destekle Nasıl İletişime Geçebilirim

  Paxful'un her türlü sorularınızda size yardım sağlamak için harika bir müşteri destek ekibi ve bir sanal asistan olan PaxBot'u vardır.

  Bir soru sorabilir ve sohbet simgesine tıklayarak bir bilet sunabilirsiniz:

  Chat_Icon.png

  PaxBot_-_finding_the_chat_icon.png

  PaxBot nedir?

  PaxBot, Paxful'un destek sohbet botudur. Bu bot, Paxful'un ana sayfasında yer alır ve tüm sorularınıza cevap vermek için hizmetinizdedir.

   

  PaxBot neler yapabilir? 

  PaxBot, Paxful ile ilgili sorularınıza cevaplar bulabilir. Sorularınız ister alım satımla, ister itirazlarla, isterse de sadece hesap sorunları ile ilgili olsun, PaxBot harika bir kaynaktır. Paxful işlevlerini nasıl kullanacağınızla ilgili spesifik sorularınız varsa PaxBot bu durumda da size yardımcı olabilir. Bu araç oldukça etkilidir ve en iyisi de soruların cevabını almak için beklemeniz gerekmez.

   

  PaxBot sorumu anlamazsa ne yapmalıyım?

  Bir soru sorar veya bir cümle yazarsanız ve PaxBot bunu anlamazsa, sorunuzu tekrar, daha sade bir cümleyle yazmanızı tavsiye ederiz. Sorunuzun PaxBot tarafından cevaplanamaması durumunda, PaxBot size Destek ekibine bir soru bileti göndermenizde yardımcı olacaktır. 

   

  PaxBot'u nasıl kullanırım? 

  PaxBot'u aşağıdaki adımları takip ederek kullanabilirsiniz: 

   1. Mor sohbet düğmesine tıklayın

  2. PaxBot sizi selamlayıp hakkında yardıma ihtiyacınızın olabileceği çeşitli yaygın konuları sunacaktır: 

  • Hesap Erişimi
  • Alım Satım İşlemleri
  • Doğrulama
  • Cüzdan

  PaxBot_Help_Center_Article_Step_2.png

  3. Kısa, düz bir soru sorun veya listelenenlerden bir seçeneği seçin. 

  PaxBot ya sizin için en iyi cevabı bulur, veya bir çözüm bulmanız için sizi bir dizi adım ve sorudan geçirir. Sorununuz veya sorunuz için geçerli olan en iyi cevabı seçin.

  Uzman ipucu

  PaxBot'un en iyi tarafı, içgörüsel olarak kolay olmasıdır ve bu yüzden siz yazdıkça size konular sunacaktır. Dilinizi basit ve anlaşılması kolay tutmanızı tavsiye ederiz.

   4. Aradığınızı bulamazsanız, PaxBot ekstra bilgiler toplayıp bunları destek ekibine gönderecektir.

   

  PaxBot ile destek bileti gönderme işlemini nasıl gerçekleştirebilirim? 

  PaxBot, sizinle sohbetini baz alarak ilişkili seçenekleri size sunacaktır. Destek ekibi ile iletişime geçmeniz gerekirse, "Destek İle İletişime Geç" seçeneğine tıklayabilirsiniz. 

  Yaşadığınız iletişime bağlı olarak PaxBot sorununuza nasıl cevap vereceğini biliyor bile olabilir. Ek bilgiler gerekmesi halinde PaxBot şununla başlayan bir dizi soru soracaktır: 

  1. 8 seçenek içerisinden istediğinizi seçebileceksiniz. Sorunuz için en uygun olan seçeneği seçin:

  PaxBot_-_How_do_I_file_a_support_ticket_-_step_1.png

  2. Bu noktadan sonra bir dizi sorulardan geçirilirsiniz ve bu sayede en uygun seçeneğe tıklamak suretiyle sorunuzu daha ileri şekilde belirtebilirsiniz. 

  3. İşlem Kimliğinizi(Kimliklerinizi) girmeniz istenebilir. İster İşlem Kimliğini sağlayabilir, isterseniz de bu elinizde yoksa atla seçeneğine tıklayabilirsiniz.

  PaxBot_-_How_do_I_file_a_support_ticket_-_step_3.png

  4. Seçiminize bağlı olarak PaxBot sizden göndericinin veya alıcının cüzdan adresini girmenizi isteyebilir. Bu elinizde yoksa atla seçeneğine tıklayabilirsiniz. 

  PaxBot_-_How_do_I_file_a_support_ticket_-_step_4.png

  5. PaxBot ayrıca işlem tutarını girmenizi de isteyebilir. Bilmiyorsanız atla seçeneğne tıklayabilirsiniz.

  PaxBot_-_How_do_I_file_a_support_ticket_-_step_5.png

  6.  PaxBot her zaman sizden sorunuzun veya sorununuzun detaylı açıklamasını girmenizi isteyerek bu sayede bu bilgileri Paxful'un destek ekibine gönderebilmeyi isteyecektir.

  PaxBot_-_How_do_I_file_a_support_ticket_-_step_6.png

  7. PaxBot son olarak sorunuz çözülmekte iken size güncellemeler verilebilmesini sağlayabilmek için e-posta adresinizi isteyecektir.

  PaxBot_-_How_do_I_file_a_support_ticket_-_step_7.png

  8. PaxBot sizden geri bildiriminizi isteyecektir. Gelişimimize destekçi olabilmeniz için geri bildirim vermenizi isteriz!

  PaxBot_-_How_do_I_file_a_support_ticket_-_Step_8.png

  9. Geri bildirim bırakmanız sonrasında PaxBot sizden daha fazla yardıma ihtiyacınız olup olmadığını soracaktır. Bu noktada herhangi bir başka sorunuz varsa bunları sorabilirsiniz.

  PaxBot_-_How_do_I_file_a_support_ticket_-_step_9.png

  [email protected] adresine ne oldu


  Yeni bir sisteme taşındık ve bu sebeple artık [email protected] adresine gelen e-postalara yanıt vermeyeceğiz. Artık bize ulaşmanın en iyi yolu PaxBot'u kullanmak olacak. Bir destek bileti oluşturduğunuzda, hel[email protected] adresinden bir e-posta adresiyle iletişim kuruyor olacaksınız. 

   

  Not: Paxful destek, sizinle [email protected] veya [email protected] dışında bir yolla asla iletişime geçmez. Lütfen Paxful'dan gibi davranacak dolandırıcılık girişimi sahte destek e-postalarına karşı dikkatli olun. Bu sahte destek e-postalarının sizi, sosyal medya üzerinden kişisel hesap bilgilerinizi kendilerine sağlamanız için aldatmaya çalışabileceğin farkında olun. Güvenlik kılavuzumuz üzerinden bilgilerinizi güvende tutmanın yolları hakkında daha fazlasını okuyabilirsiniz.

 • Bir Sorun Bildirme

  Kendinizi ve Paxful topluluğunu güvende tutmanın bir yolu şüpheli kullanıcıları raporlamaktır. Paxful platformunda şunları raporlayabilirsiniz.

  Bir teklifi raporlamak—Şüpheli görünen veya Hizmet Koşullarımızı açıkça ihlal eden bir teklifle karşılaşırsanız, bize bildirin

  Bir problemi raporlamak—İşlemin başarılı olmasına bakılmaksızın hem alıcılar hem de satıcılar bir işlemle ilgili bir problemi raporlayabilir. İşleminizle ilgili bir sorunu nasıl raporlayacağınızı görmek için bu sayfayı ziyaret edin.

  Bir dolandırıcılığı raporlamak—Kripto para satıyorsanız ve alıcının geçersiz bir hediye kartı satmış olduğunu düşünüyorsanız, bunu anında raporlayın

  Bir ödeme iptalini(geri ödeme) raporlama—Kripto para satarken, bazı ödeme yöntemlerinde işlem iptal ederek geri ödeme isteme seçeneği söz konusu olabilir. Bir geri ödemeyi nasıl raporlayacağınız hakkında daha fazla bilgi için bu sayfayı ziyaret edin.

  Not: Bir sorunu raporlamak istiyorsanız ama işleminiz henüz iptal edilmemiş halde ise, bir itiraz başlatmak daha iyi olacaktır.

  Tüm bu raporlamalar, uzmanlar tarafından incelenecektir ve e-posta yoluyla bir güncelleme alırsınız. Problemi detaylı bir şekilde anlattığınızdan ve yeterli kanıt sunduğunuzdan emin olun.

 • Bir Teklif Raporlama

  Şüpheli görünen veya Hizmet Koşullarımızı açıkça ihlal eden bir teklifle karşılaştığınızda, bunu anında bize raporlayın.

  1. Teklif sayfasından Bir sorun bildir seçeneğine tıklayın.

  Offer-Click-report-a-problem.png

  Bir sorun bildir iletişim kutusu görüntülenecektir.

  Offer-report-a-problem-dialogue.png

  2. Bir rapor türü seçin, Açıklama alanına detaylı bir açıklama yazın ve Raporla seçeneğine tıklayın.

  Rapor türleri:

  • Emanet dışı - Tedarikçi, bir işlemi Paxful işlem emaneti dışında tamamlama imasında bulunuyor.
  • Kötü teklif koşulları-Teklif koşulları kafa karıştırıcı veya çelişkili.
  • Bariz dolandırıcılık- Makul sağduyulu yaklaşımı veya Hizmet Koşullarımızı açıkça ihlal eden herhangi bir şey.
  • Pazarlık—Teklif sahibi, teklif detaylarında bahsedilenden farklı bir fiyatta anlaşmayı teklif ediyor.

  Offer-click-report.png

  Raporunuz gönderildi. 

  Fonlarınızı korumanıza yardımcı olacak bazı güvenlik ipuçları şu şekildedir.

 • Bir Dolandırıcılığı Raporlama

  Bir kripto para satıcısı iseniz ve alıcının size geçersiz bir hediye kartı sattığını düşünüyorsanız şunları yapabilirsiniz.

  Not:

  • İşlemin henüz iptal edilmemiş olması halinde, derhal bir itiraz başlatın.
  • Bir problem raporlamayı yalnızca alıcı tarafından işlemin "Ödendi" olarak işaretlenmesi sonrasında gerçekleştirebilirsiniz.

   1. İşlem sayfasının alt kısmından şu seçeneğe tıklayın: ! Dolandırıcılık raporla.

  Scam-click-report-scam.png

  Dolandırıcılık raporla iletişim kutusu görüntülenecektir.

  Report-scam-box.png

  2. Bir rapor türü seçin, Açıklama alanına detaylı bir açıklama yazın, var olan destekleyici resimleri yükleyin ve Raporu Gönder seçeneğine tıklayın.

  Click-report-scam.png

  Raporlamanız gönderildi. 

  Fonlarınızı korumanıza yardımcı olacak bazı güvenlik ipuçları şu şekildedir. 

 • Bir İşlem İçerisindeki Bir Problemi Raporlama

  Eğer Paxful'da kripto para satın almakta iken işlem ortağınız tarafından dolandırıldığınızı düşünüyorsanız, şunları yapabilirsiniz.

  Not:

  • İşleminizin henüz iptal edilmemiş olması halinde, derhal bir itiraz başlatın.
  • Bir problem raporlamayı yalnızca alıcı tarafından işlemin "Ödendi" olarak işaretlenmesi sonrasında gerçekleştirebilirsiniz.

   1. İşlem sayfasının en altından, Bir problem raporla seçeneğine tıklayın.

  Trade-click-reporting-new.png

  Bir sorun raporla iletişim kutusu görüntülenecektir.

  Offer-report-a-problem-dialogue.png

  2. Bir rapor türü seçin, Açıklama alanına detaylı bir açıklama yazın ve Raporla seçeneğine tıklayın.

  Kripto para satıcısı için raporlama türleri:

  • Fon kilitleyici(Coinlocker)İşlem ortağınız yanıt vermiyor ve sadece kripto parayı işlem emanetinde tutmakla yetiniyor.
  • Dolandırıcıİşlem ortağınız sizi açıkça dolandırmayı deniyor. Bu rapor türünün tekrarlanan şekilde kötüye kullanılması, yasaklanmanızla sonuçlanabileceğini unutmayın!
  • Küfürlü dil kullanımıİşlem ortağınız uygunsuz/küfürlü dil kullanıyor.
  • Kullanılmış hediye kartıHediye kartı zaten kullanılmış halde.
  • Moderatör kimliğine bürünme—Sıradan bir kullanıcı, bir Paxful moderatörü gibi davranıyor. Paxful moderatörlerinin metinlerinin arka planının açık mavi renkte olacağını unutmayın!
  • DiğerProbleminizle eşleşen herhangi bir tür bulunmamakta.

  Kripto para alıcısı için raporlama türleri:

  • Küfürlü/kötü dil-İşlem ortağınız, sohbette küfürlü/kötü dil kullanıyor.
  • Yanıt vermeyen işlem ortağı - İşlem ortağınız yanıt vermiyor. (Raporlama öncesinde birkaç dakika daha bekleyin)
  • Aldatma/hırsızlık- İşlem ortağınız sizi aldattı/hırsızlık yaptı.
  • Emanet dışı işlem—İşlem ortağınız, bir işlemi Paxful işlem emaneti dışında tamamlamayı ima ediyor.
  • Diğer—Probleminizle eşleşen bir tür mevcut değil.

  TRade-click-report.png

  Raporunuz gönderildi. 

  Fonlarınızı korumanıza yardımcı olacak bazı güvenlik ipuçları şu şekildedir.

   

 • Bir Ters İbraz Durumunu Raporlama

  Bazı ödeme yöntemlerinin ters ibraz seçeneği söz konusu olabilmektedir. Bunun anlamı, kripto paranız için bir ödeme almanız sonrasında işlem ortağınızın fonları bu yolla geri isteme seçeneğinin var olmasıdır. Bu ters ibraz durumunun gerçekleşebilmesinin tek sebebi, ödeme yöntemi olarak kullanılan bazı üçüncü taraf hizmetler tarafından buna izin veriliyor olmasıdır.

  Bir hatırlatmada bulunmak isteriz ki, Paxful, ters ibrazlar başlatma veya bunları işleme koyma yükümlülüğüne sahip değildir ve bir tarafın, kullanılan ödeme yöntemi yoluyla kendisine sunulmuş olan bir yöntemle bir ödemeyi tersine çevirmesi, ters ibraz gerçekleştirmesi veya başka şekilde bir işleme itiraz etmesi durumunda, bu durum bir itirazın kapatılması sonrasında gerçekleşse bile Paxful, bunlardan sorumlu sayılamaz.

  Bunun gerçekleşmesi halinde, şunları yapabilirsiniz:

  Not:

  • Ters ibraz durumunu yalnızca şu ödeme yöntemleri için raporlayabilirsiniz: Amazon Hediye Kartı, Banka Havalesi, MTN Mobil Para, PayPal, Zelle Pay.
  • Ters ibraz durumunu yalnızca bir işlem tamamlandıktan sonra raporlayabilirsiniz (kripto paranın işlem emanetinden serbest bırakılması sonrasında)
  • Raporunuz alındıktan sonra, bu vakayı çözümlemek için elimizden geleni yapacağız. Ancak, fonlarınızı %100 kurtarmayı garanti etmiyoruz.
  • Bize raporlama yapmadan önce, sorunu bankanızla veya cüzdan hizmeti sağlayıcınızla soruşturduğunuzdan emin olun.
  • Zaten bir raporlama yaptıysanız, lütfen yanıtımızla size dönmemiz için bize biraz süre tanıyın. Sabrınız için teşekkür ederiz!

  1. İşlemi, geçmiş işlemleriniz listesinden açın: Panel > Geçmiş işlemleri görüntüle

  2. İşlem sayfasının en altından, Bir ters ibraz raporlayın seçeneğine tıklayın.
  click-report-a-chargeback.png
  Bir ters ibraz raporla iletişim kutusu görüntülenecektir.
  Reporting-a-chargeback-dialogue-box.png

  3. Bir ters ibraz raporla iletişim kutusunda aşağıdakileri yapın:

  • Raporunuz için aşağıdaki sebeplerden birini seçin;
  • Geçerli olan tüm kutucukları işaretleyin;
  • Varsa herhangi bir ek bilgiyi Ek bilgiler alanına girin (göndericinin adı, e-posta adresi vb.);
  • Ters ibrazla ilişkili mesajların bir ekran görüntüsünü ve cüzdan bakiyenizin bir ekran görüntüsünü yüklemek için Yükle seçeneğine tıklayın;
  • İsteğinizi göndermek için Ters ibraz raporla seçeneğine tıklayın.

  Click-Report-Chargeback.png
  Bir doğrulama iletişim kutusu görüntülenecektir.

  4. Doğrulama iletişim kutusunda Tamam seçeneğine tıklayın.
  Click-Okay.png

  Raporunuzu aldık ve mümkün olan en kısa sürede size dönüş yapacağız.

  İpucu: Raporunuzun durumunu, işlem sayfasının alt kısmından istediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz. Üç ayrı ters ibraz rapor durumu mevcuttur:

  • Beklemede
  • Onaylandı
  • Reddedildi

   Chargeback-report-status.png

  Ayrıca bir ters ibraz durumunu, İletişim Formu üzerinden de raporlayabilirsiniz. 

  Başlamak için şunu içeren bir video kaydına ihtiyaç duyacağız:

  • Tarih ve miktar belirtilecek şekilde ilgili işlem
  • Ödeme tersine çevirmeyi ve tarihini gösterecek şekilde işlem

  Ayrıca bunun gerçekleştiği işlem kimlik numarasına da ihtiyaç duyacağız. 

  Gelecekte fonlarınızı korumanıza yardımcı olacak bazı güvenlik ipuçları şu şekildedir.

8 makalenin tümünü görüntüle