• Bir İşlem veya Riskten Koruma (stablecoin alarak koruma, hedging) Sorunum Olması Halinde Neler Yapmalıyım?

  Paxful'daki eylemlerinizin normalden fazla süre almasının birkaç sebebi olabilir. Bu makalede bu sorunlarla karşılaşmanız durumunda neler yapabileceğiniz hakkında konuşacağız.

  Paxful'un Durum Sayfasına Göz Atın

  Paxful'da neden sorunlar yaşıyor olabileceğinizi çözümlemenin bir yolu, Paxful Durum Sayfasına göz atmaktır. 

  Bu sayfa içerisinde, Paxful üzerindeki hangi alanların halihazırda çalışır durumda olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca Paxful ekibinin herhangi bir gecikme bekleyip beklemediğini de görebilirsiniz. Paxful'un spesifik alanları için durum kontrollerimiz de vardır. Durum sayfası içerisindeki alanlara Alım Satım Platformu, Cüzdan, Hesap, Bildirimler, API ve Mobil Uygulamalar dahildir.

  Status_Page_KB_Image_1.png

  Ayrıca sitenin geçmişte atlattığı vakaları da kontrol edebilirsiniz. Bu, halihazırda soruşturulan, belirlenen veya çözümlenmiş olan herhangi bir sorunun olup olmadığını size bildirecektir.

  Status_Page_KB_Image_2.png

  İşlem Durumunu Kontrol Edin 

  İşleminizin hızlı bir şekilde tamamlanmamış olabileceğinin bir muhtemel sebebi, blok zincirin işleminizi onaylamasının uzun süre alması olabilir. Bu, bellek havuzu(mempool) sıkışıklığı sebebiyle meydana gelebilir. Böylesi bir durumda, Bitcoin işlem durumunu kontrol edebilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek suretiyle, işleminiz ve blok zincirde ne durumda olduğu ile ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.


  Halen daha bir cevabınız yoksa ne yapmalı?

  Yukarıdaki adımları takip ettikten sonra halen daha aradığınız cevabı bulamadıysanız, destek ile irtibata geçmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca yardım merkezimiz içerisinden Teknik Problemler ve Çözümler sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

 • Cüzdan Adresim Neden Değişti?

  Yakın zamanlarda Paxful Bitcoin cüzdanı adresinizin değiştiğini farkettiyseniz, endişelenmeyinbu teknik bir hata değil. Yakın zamanda cüzdanınızda adreslerin görüntülenme şeklini değiştirdik. Artık en son işleminiz için oluşturulmuş en yeni Bitcoin adresinizi görüntülemenizi daha kolay hale getirdik. Eski bitcoin adresiniz halen daha geçerlidir ve koinleriniz halen daha oradadır. Önceki Bitcoin adreslerinizi görmek isterseniz, Adresler sekmesine ilerleyin. Daha başka sorularınızın olması halinde lütfen destek ekibimizle iletişime geçin.

 • Paxful'dan E-Postalar Gelmiyor

  Paxful'dan e-postalar almıyorsanız, bunu düzeltmek için şunları yapabilirsiniz:

  • Paxful'a kayıt için kullanmış olduğunuz doğru e-posta adresi ile giriş yaptığınızdan emin olun.
  • İstenmeyen e-posta klasörünüzü kontrol edin. Bazen e-postalarımız buraya düşebilir.
  • Paxful e-posta adreslerini beyaz listeye alın. Bunun anlamı, e-posta adreslerimizi güvenilen göndericiler listenize eklemenizdir. (Bu proses, e-posta hizmet sağlayıcılara göre farklılık gösterebilir.)
  • Beyaz listeye alınacak E-posta adresleri:
  • E-posta istemcinizin veya hizmet sağlayıcınızın normal şekilde çalıştığından emin olun.
  • Mümkünse popüler bir e-posta sağlayıcı kullanın.

  Paxful hesabınızı nasıl koruyabileceğinize dair daha fazla bilgi için güvenlik kılavuzumuza göz atın. Şirketimizden şüpheli bir e-posta almanız durumunda, bir çözüm bulmak için bu makaleyi okuyun.

 • Neden "Bilinmeyen Bitcoin Adresi" Hata Mesajı Alıyorum?

  Paxful cüzdanınızdan harici bir cüzdana bitcoin gönderirken şu şekilde bir mesaj alabilirsiniz: “Bilinmeyen bitcoin adresi”. Bu durum aşağıdaki nedenlerden dolayı olabilir:

  • Hatalı bir cüzdan adresi girdiniz.
  • Mevcut olmayan bir cüzdan adresi girdiniz.
  • Girdiğiniz adres, bir Bitcoin ağ adresi değil.

  Bu hatayı çözmek için aşağıdakileri yapın:

  • Girdiğiniz cüzdan adresini doğrulayın. 
  • Geçerli bir bitcoin adresi girdiğinizden emin olun.
 • İşlem Sohbeti Açılmıyor

  İşlem sohbeti yüklenemiyor veya başlatılamıyor.

  Başlamak için, lütfen önbelleği ve çerezleri temizleyin ve farklı bir tarayıcı kullanmayı deneyin. Bu çözüm işe yaramazsa, lütfen Firebase'deki durumu kontrol edin. Durum normal ise, lütfen ek yardım için iletişim formumuzdan bizimle iletişime geçin.

 • Geçersiz Parametreler. Eksik Bitcoin Adresi.

  Cüzdan sayfasındaki Gönder düğmesine tıkladıktan sonra bir hata mesajı görünüyor: "Geçersiz Parametreler. Eksik Bitcoin adresi.".

  Bu mesaj, bitcoin adresinin hala oluşturulmakta olduğu anlamına gelir. Cüzdan adresini oluşturmak için lütfen destek widget'ı üzerinden bizimle iletişime geçin.

 • "Dosya Yükleme Hatası”

  İşlem sohbetine dosya yüklenirken hata oluştu.

  Bir dosyayı başarılı bir şekilde yüklemek için aşağıdaki gereksinimleri karşılaması gerekir:

  • Kabul edilen dosya formatları: jpeg, jpg, png ve pdf
  • Aynı anda en fazla 3 dosya yüklenebilir
  • Maksimum dosya boyutu 300 MB'dir
 • E-Posta Bildirimleri Alınamıyor

  Kullanıcı bildirimleri alınamıyor.

  Hesap Ayarları'na giderek Bildirim Ayarları'nı kontrol edin ve almak istediğiniz bildirimler için işaretleri yapılandırabilirsiniz.

  İşlem bildirimleri dışındaki diğer tüm bildirimleri alıyorsanız bildirim ayarları doğrudur.

  Spam klasörünüzü kontrol edin. Gmail, Microsoft veya benzeri bir e-posta sağlayıcısı belirli kelimeleri içeren e-postaları engelliyor olabilir.

 • Bitcoin Adresiyle İlgili Kopyala/Yapıştır Sorunu

  Kullanıcı cüzdan adresini kopyalamaya çalışıyor, ancak bunun yerine farklı bir adres kopyalanıyor.

  Kullanıcının bilgisayarına yüklenen kötü amaçlı bir tarayıcı uzantısı veya başka bir kötü amaçlı program kullanıcının panosundaki bitcoin adreslerini izliyor ve değiştiriyor olabilir.

  Tarayıcı uzantılarını için dikkatlice kontrol edin ve kötü amaçlı yazılımdan koruma aracıyla bilgisayarınızı tarayın.

 • Bitcoin Gönderimi Gecikti, İşlem Kimliği Olmayan Gönderi

  Kullanıcının Bitcoin gönderimleri "Bitcoin gönderilmek üzere kuyruğa alındı" olarak gösteriliyor

  İşlem zaten blockchain'de listeleniyorsa, blockchain ağında bir yavaşlama olabilir. Ancak Bitcoin'ler sadece kuyrukta olarak gösteriliyor ve blok zincirinde gösterilmiyorsa, Paxful içindeki gönderim başarısız olabilir. Durum, desteğe rapor edilmeli ve toplu gönderim manuel olarak yeniden yapılmalıdır.

 • Telefon Numarası Doğrulaması

  Telefon numaramı doğrulayamıyorum çünkü tek kullanımlık SMS kodu gelmedi.

  Bu ülkenin SMS ağ geçidinde bir sorun olabilir ve bu konuda gerçekten bir şey yapmamız mümkün değil. Hesabınız telefonla doğrulanmadığı halde, kullanıcı yine de alım satım işlemi yapabilecek ve çok sayıdaki teklif görebilecektir.

  Olası bir çözüm olarak, başka bir mobil operatörü deneyebilirsiniz.