• Paxful'da nasıl güvende kalınır

  Paxful'da güvenlik bizim için büyük bir önceliktir, bu yüzden hesabınızı güvende tutmanıza yardımcı olacak ipucu ve püf noktaların bir listesini oluşturduk.

  Alım satım işleminde kendinizi koruyun

  1. Mümkünse işlem sohbeti içerisinde kalın.

    • Alım satım işlemini tamamlamak için sohbetin dışına çıkmanızın gerekebileceği durumlar olsa da asla tanımadığınız türde kimlik hırsızlığı bağlantıları gibi şüpheli bağlantılara tıklamamaya özen gösterin.
    • İşlemi iptal etmenizi isteyen veya başka bir teklif bağlantısına geçmenizi isteyen kullanıcılara karşı dikkatli olun. Teklif talimatlarını takip etmeyen kullanıcılara karşı uyanık olun. 
    • Paxful'un işlem sohbeti dışında bir yerde sohbet etmeyin. İşleminizin bir itiraz ile sonuçlanması halinde, bu durumun Paxful dışında gerçekleşmiş olması nedeniyle ekibimiz sorunu tam olarak çözemeyebilir.
    • Hesap ayrıntılarını girmeden önce adres çubuğunda "https://paxful.com" yazdığından emin olun.

  2. Kişisel bilgilerinizi paylaşmayın. 

    • İşlem sohbetinde iletişim bilgilerinizi veya kişisel bilgilerinizi paylaşmayın-kullanıcılar sizi sitemiz dışında işlemlerle dolandırmaya çalışabilir, sizmiş gibi davranıp dolandırıcılık yapabilir veya işlem emaneti dışında kendileriyle işlem yaptığınızı beyan edebilir.

  3. Gerçek Paxful moderatörlerini belirleyin.

    • Moderatörlerimizin özel sohbet balonları ve imzaları olduğunu ve bu sayede bizi temsil ettiklerini size gerçekten gösterebildiklerini bilmek önemlidir. Gerçek bir Paxful moderatörünün mesajı şu şekilde görünecektir:

  moderator.png

  Paxful Hesabınızı Korumak

  1. İki adımlı doğrulama

    • Paxful hesabınızı oluşturur oluşturmaz 2 Adımlı Doğrulamayı oluşturmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Bu ayarlamayı hesap ayarları içerisinden gerçekleştirebilirsiniz. Authy veya Google Authenticator kullanmayı çok sevdiğimiz doğrudur ama SMS seçeneğini de kullanabilirsiniz. SMS seçeneği biraz daha riskli olabilir çünkü bir kişinin SMS mesajlarına ulaşmanın ve SMS mesajlarını almanın, ağ ve bölgeye bağlı olarak bazı taktiklerle söz konusu olması mümkündür (SIM değiştirme gibi).

  2. Güvenlik soruları

    • Paxful hesabınızı oluştururken sorularınızı belirlemek en iyisidir ama bunları istediğiniz zaman hesap ayarlarınızdan belirleyebilirsiniz. Unutmayacağınız sorular ve cevaplar seçtiğinizden emin olun!

  3. Aktif oturumlar

    • Paxful hesabınıza halihazırda giriş yapmış olduğunuz cihazları sıklıkla kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Bunu Paxful hesabınızın güvenlik sekmesi üzerinden kontrol edebilirsiniz. Bir cihazı tanımıyor olmanız halinde, Paxful hesabınızın o cihazdan çıkış yapmasını sağlamak için sayfa üzerindeki "x" seçeneğini kullanın. Bunun söz konusu olması halinde şifrenizi de değiştirmenizi tavsiye ederiz. 
     browser.png

  Paxful hesabınızın dışındaki koruma önlemleri.

  Paxful hesabınıza giriş yapmamış ve aktif bir şekilde kullanıyor olmamanız halinde bile, hesabınızı ve sistemlerinizi güvenli tutmak önemlidir. 

  1. E-postalar ve şifreler

    • Şifreler oluşturma. Bir şifre oluştururken, büyük ve küçük harfler, sayılar ve özel karakterlerin bir birleşimini kullandığınızdan emin olun. 
    • Aynı şifreyi kullanmayın. E-postanız ve Paxful hesaplarınız için farklı şifreler kullanmanız çok önemlidir. Çünkü hacker'lar çoğunlukla e-postalarınızı hedef alır. Olası en kötü senaryoya göre, bir hacker e-postanıza eriştiği anda Paxful cüzdanınızdaki fonlara da ulaşabileceklerdir. 
    • Şifrenizi asla paylaşmayın. İşlem sohbetinde şifre gibi hassas bilgileri isteyen kullanıcılara karşı dikkatli olun. Paxful ekibi sizden ASLA şifrenizi veya diğer hassas hesap bilgilerini sormaz. Bir işlem itirazında iseniz ve moderatörlerimiz tarafından kanıt olarak ekran görüntüsü veya bir video istendiğinde, şifrelerinizin görünmez olduğundan emin olmalısınız.
    • E-posta adresinizi koruyun. Paxful hesabınıza bağlı olan e-posta adresini koruduğunuzdan emin olun ve bunu bir işlem sohbetinde paylaşmayın. E-postanız, Paxful hesabınıza bir giriş yoludur, bu yüzden bunu kendinize sakladığınızdan emin olun!
    • Tanıdık olmayan göndericilerden gelen SMS mesajlar ve e-postalar konusunda son derece dikkatli olun:
     • Paxful size yalnızca 2 adımlı doğrulama ve telefon doğrulamasıyla ilgili SMS gönderir.
     • Şüpheli e-postalarla etkileşime girmeyin. Size kuşkulu görünen e-postaları açmamak en iyisidir. 
     • Şüpheli bağlantılara tıklamayın veya hassas verilerinizi paylaşmayın. Daha fazla bilgi için bakın: Şüpheli bir e-posta aldım. Paxful'dan mı?

  2. Bilgisayar sağlık kontrolü listesi 

    • Sistemlerinizi güncel tutun. Buna bilgisayarınız, tarayıcınız ve var olan diğer yazılımlar ve programlar dahildir.
    • Gereksiz hiçbir şeyi indirmeyin. Buna ek olarak, geliştirici bilindik değilse veya güvenip güvenmemeniz gerektiğinden emin olamıyorsanız, yazılım ve programları indirmeyin. 
    • Resmi lisanslı yazılımlar kullanın. Güvenilir ve lisanslı yazılımlar kullandığınızdan emin olun. Bu programları güncel halde tutmayı da unutmayın. Buna antivirus, kötü amaçlı yazılımdan koruma, kişisel güvenlik duvarı programları vb. dahildir.

  3. Güvenli ağlar kullanın

    • Yalnızca güvenilir ve güvenli Wi-Fi ve ağları kullandığınızdan emin olun. İdealde kablolu bir ağ veya şifreli bir ağ kullanmanız beklenir.


  Paxful alım satım platformunda işlem yaparken kripto paralarınızı nasıl güvende tutabileceğinizle ilgilişu ipuçlarına göz atabilirsiniz.

 • Birisi hesabıma giriş yaparsa ne yapmam gerekir?

  Birinin hesabınıza erişim sağladığını düşünüyor ya da kullanıcı bilgilerinizin tehlikede olduğundan şüpheleniyorsanız, bu durumda desteğe başvurmadan önce bile belli şeyleri halletmelisiniz. İki Adımlı Doğrulama'yı etkinleştirmek, bu tür durumların olmasını önlemenin iyi bir yoludur. Ancak, böyle bir aksilik durumunda şunları yapabilirsiniz:

  Birisi hesabınıza giriş yaptıysa fakat sizin hala hesaba erişiminiz varsa.

  Aşağıdaki işlemlerden birini yapın:

   1. Genellikle, hesabınızda yeni veya beklenmedik bir giriş olduğunda, izinsiz girişten şüpheleniyorsanız raporlama ve hesabınızı kilitleme bağlantısını içeren bir e-posta yoluyla hemen sizi bilgilendiririz. E-postadaki bağlantıyı tıklamanız yeterlidir. Hesabınız hemen kilitlenir ve tüm oturumlar sonlandırılır. Ne kadar hızlı hareket ederseniz, BTC'nizi kurtarma şansınız o kadar yüksek olur. Ardından, hesabınıza yeniden erişim sağlamak için destek ekibine başvurun . Daha sonra, hesabınızı korumak için gerekli adımları atın
   2. Alternatif olarak, hesabınıza bağlı olduğunuzda, aşağıdaki adımlarla devam edin.

  Hesabınızın güvenliğini sağlamak için adımlar:

  1. Şifrenizi güvenli bir şifre ile değiştirin (diğer e-postalarda ya da sitelerde KULLANMADIĞINIZ bir şifre olmalıdır). Karmaşık bir şifre bulmaya çalışın, ancak aynı zamanda hatırlayabileceğinizden emin olun.
  2. E-posta veya telefon numarası gibi diğer ayarlarınızdan hiçbirinin değiştirilmediğinden emin olmak için göz atın. Bilmediğiniz şeylere değiştirilmişlerse, onları yeniden değiştirin.
  3. Aktif oturumunuza gidin (Ayarlar > Güvenlik > Aktif Oturumlar) ve yanlarında bulunan Kapat simgesine tıklayarak tüm oturumlardan çıkış yapın.
  4. Hesabınızdan çıkış yapın.
  5. Yeni şifrenizi kullanarak tekrar oturum açın.
  6. Google Authenticator(iPhone/Android) veya Authy (Mac/Windows) indirin.
  7. Paxful'da 2 adımlı doğrulamayı açın ve telefonunuzdaki kodu taratın. İşlemlerinizi daha güvenli hale getireceğinden hem oturum açma hem de para gönderme işlemleriniz için 2 Adımlı doğrulamayı etkinleştirmeyi unutmayın. Daha güvenli olduğundan SMS ile 2 adımlı doğrulamalı Google Authenticator veya Authy kullanmanızı öneriyoruz. Giriş yapmak ya da kripto göndermek istediğiniz her zaman uygulamayı açıp kodu girmeniz yeterlidir.
  8. Güvenlik sorularınızı oluşturarak bir yere not edin. Telefonunuzu kaybederseniz ve 2 Adımlı Doğrulamanızı sıfırlamanız gerekirse bu soruların cevaplarına ihtiyacınız olacak.

  Not:

  • Destek ekibimiz bilgisayar korsanlarını tespit ederek fonlarınızı kurtarabilirse, sizinle iletişime geçeriz. Genellikle bilgisayar korsanları eylemlerini çok iyi gizledikleri için onları takip etmek ve kripto para işlemlerini geriye almak neredeyse imkansızdır.
  • Bilgisayar korsanları, genellikle e-postalarınıza veya diğer hesaplarınıza girerek erişim sağladığı için çevrimiçi olduğunuz diğer hesaplardaki şifrelerinizi değiştirmeniz önerilir.

  Hesabınıza giriş yapamıyorsanız:

  1. Destek ekibiyle iletişim kurun ve destek temsilcilerimizin talep ettiği tüm bilgileri sunun. Hesap sahibinin siz olduğu doğrulandığında, destek birimine HESABIN KİLİTLENMESİNİ istediğinizi belirtin. Destek Ekibi, sizin bir hacker olmadığınızı kanıtlayacak yeterli veri olup olmadığına bakacaktır (ve hesabınıza yeniden erişmenizi sağlamaya çalışacaktır). Bir kurban olduğunuz ve hesabın gerçekten size ait olduğu doğrulandığında, hesaba erişiminiz yeniden sağlanacaktır.
  2. Giriş yaptığınızda, hemen hesabınızı güvenlikli hale getirin.

  Bu nasıl oldu ve tekrarlanmamasını nasıl sağlarım?

  Bu durumun tekrarlanmasını önlemek için, farklı sitelerde aynı şifreyi kullanmamanızı ve Google Authenticator uygulaması ile 2 Adımlı Doğrulama'yı etkinleştirmenizi öneririz.

  Paxful'da fonlarınızı olabildiğince güvende tutmak için güvenlik işlemlerini düzenli olarak iyileştiriyoruz.

  Pekala, kripto para nereye gitti?

  • Hesabınıza kimin giriş yaptığını görmek için hesap etkinliğinize bakın. Hesabınıza erişenin IP adresini not edin.
  • Dijital paralarınızın gönderildiği kripto para adresini görmek için cüzdan kayıtlarınıza bakın.

  Kripto para adresi ve hırsızın IP adresi elinizde olduğu için birtakım bilgilere sahipsiniz ancak hırsızları bulmanın genellikle mümkün olmadığını unutmayın. Hırsızlar genellikle VPN’in ve kripto paranın genel anonimliğinden yararlandığı için ne yazık ki destek ekibimiz daha detaylı bir inceleme için gerekli kaynaklara sahip değildir. Bu yüzden fonlarınızı bulmak neredeyse imkansız olduğu için, hesabınızı olabildiğinde güvenli tutmaya özen gösterin.

 • Şüpheli bir e-posta aldım. Paxful tarafından mı gönderildi?

  Bizden veya bizimle ilişkili olduğunu iddia eden bir kuruluştan gelmiş gibi görünen şüpheli bir e-posta aldıysanız, bu tür e-postalardaki bağlantıları tıklamayın, ekleri indirin veya yanıt vermeyin. Bu tür e-postaları Destek ekibimize bildirin. Nereden geldiğini araştırmamıza ve diğer müşterilere yayılmasını önlemek için harekete geçmemize yardımcı olacak şekilde e-posta ile ilgili tüm bilgileri ekleyin.

  Resmi Paxful e-posta adresleri:

  [email protected]

  [email protected]

  [email protected]

  [email protected]

  [email protected]

  [email protected]

  [email protected]

  Paxful'un asla talep etmeyeceği bilgiler:

  • Tam kredi kartı numaranız ya da diğer finansal bilgiler
  • Şifreniz
  • Tek seferlik 2 faktörlü parolanız (kod)

  Bir kimlik hırsızlığı e-postası nasıl tespit edilir:

  Dolandırıcılar taktiklerini sık sık değiştirseler de kimlik avı veya sahte kimlikte girişilen sahtekarlık girişimlerinin bu klasik belirtilerini göz önünde bulundurun:

  • Banka hesabınızı, kullanıcı adınızı, şifrenizi, sosyal güvenlik numaranızı veya kimliğinizi isteyebilirler. Bu bilgileri asla paylaşmayın.
  • Hesabınızın ele geçirildiğine dair bir iddia. Böyle durumarda, "no-reply" e-posta adreslerinden sadece otomatik mesajlar gönderebiliriz.
  • Hesap bilgilerinizi doğrulamak için bağlantı içeren fakat talep etmediğiniz bir e-posta.
  • E-posta adresinde yazım hataları. Şöyle şeyler görmek yaygındır: [email protected] (yazım hatası).
  • www.paxful.com sitesine yönlendirmeyen şüpheli bağlantılar. Giriş bilgilerinizi girmeden veya bir bağlantıyı tıklamadan önce, Enter tuşuna basmadan URL'yi adres çubuğunuza kopyalayarak tekrar kontrol edin.
  • Tasarımımızı kopyalayan e-postalar. Bu tür e-postalar, platformumuza benzer resimler ve renkler kullanarak sizi e-posta adresindeki veya web sitesi bağlantılarındaki yazım hatalarından uzaklaştırmayı amaçlamaktadır.
  • .HTML eklentili e-postalar.

  Hesabınızı nasıl koruyabileceğinize dair daha fazla bilgi için güvenlik kılavuzumuza göz atın.

   

 • Güvenlik sorularının ayarlanması

  Güvenlik soruları Paxful'da hesabınızı korumanın önemli bir parçasıdır. Güvenlik soruları, hesabınızı kaybetmeniz durumunda erişiminizi geri kazanmanıza yardımcı olur. Güvenlik sorularınızı yapılandırmak için bu adımları izleyin.

  1. Paxful hesabınıza giriş yapmak için, sayfanın sağ üst köşesindeki kullanıcı adınızın üzerine gelin ve görüntülenen içerik menüsünden Ayarlar seçeneğini tıklayın.
  Email_verification_1_2_copy.png
  Ayarlar sayfası görünecektir.
  2.Soldaki menüde, GÜVENLİK SORULARINI AYARLA seçeneğine tıklayın.
  Questions2.png

  Güvenlik sorularınızı belirleyin iletişim kutusu görünür.
  3. Yanıtları belirle bağlantısına tıklayın.
  Questions3.png
  Yanıtları belirle iletişim kutusu görünecektir.
  4. Açılır listelerden 3 güvenlik sorusu seçin. İlgili yanıtları soruların altındaki alanlara yazın.
  Questions4.png

  Uyarı: Yanıtlarınızı iki kez kontrol edin ve onları hatırlayacağınızdan emin olun. Gerektiğinde, soruların yanıtlarını tam olarak bu alana yazıldığı şekilde hatırlamak zorundasınız. Yanıtları unutursanız, hesabınıza erişimi kurtarma işlemi daha da zorlaşacaktır.

  İpucu: Güvenlik sorularınız için cevap seçerken, sosyal medya profillerinizde bulunmayan bilgileri kullanın. Örneğin, “okuldaki en iyi arkadaşın kimdi?” sorusuna gerçek bir isimle cevap vermeyin. Bunun yerine o kişinin takma adını kullanın.

   5. Kaydet seçeneğine tıklayın.
  Questions5.png
  Güvenlik sorularınız belirlendi. Hesap ayarları sayfasına geri dönmek için yeniden yönlendirileceksiniz.


  Hesabınızı nasıl koruyabileceğinize dair daha fazla bilgi için, güvenlik kılavuzumuza göz atın.

 • 2 Adımlı Doğrulama Sorunlarını Çözmek

  İki adımlı kimlik doğrulama (2FA) ve iki adımlı SMS kodu alma konusunda sorun yaşıyorsanız veya iki adımlı Google Authenticator (GA) kodunuz çalışmıyorsa, lütfen aşağıdaki sorun giderme ipuçlarını deneyin:

  Google Authenticator

  Google Authenticator kodunuz çalışmıyorsa, bunun nedeni Google Authenticator uygulamanızın cihazınızla doğru şekilde senkronize olmaması olabilir. Cihazınızdaki saati kontrol ettiğinizden ve doğru saat dilimine ayarladığınızdan emin olun. Hatalı bir saat, kodlarda senkronizasyon bozukluğuna neden olabilir.

  SMS

  Cihazınız 2 adımlı SMS iletilerini almıyorsa, aşağıdaki hususları kontrol edin.

  • 2 adımlı kod oluşturulduğunda cihazınızın açık olduğundan emin olun
  • 2 adımlı kod oluşturulduğunda cihazınızın yeterli hücresel sinyale sahip olduğundan emin olun.
  • SMS sağlayıcımız uluslararası dolaşımdaki cihazlarda SMS dağıtımını garanti edemediğinden, cihazınızın yerel ağınız dışında dolaşımda olmadığından emin olun.
  • Cihazınızın SMS gelen kutusunun dolu olmadığından emin olun.

  Not: Birçok kez 2 adımlı SMS kodu oluşturmaya çalıştıysanız ve hala kod almadıysanız, sistemimiz kod göndermeyi durdurmuş olabilir. Durum böyleyse, lütfen 24 saat bekleyin ve 2 adımlı SMS kodlarını tekrar oluşturmayı deneyin. Hala 2 adımlı SMS kodlarını almakta sorun yaşıyorsanız, SMS iletilerinizi engelleyip engellemediklerini öğrenmek için ağ sağlayıcınızla iletişim kurun.

  Google Authenticator veya Authy ile 2 adımlı doğrulama ayarlama şekline dair makalemize göz atın. Ayrıca, hesabınızı nasıl koruyabileceğinize dair ipuçları için güvenlik kılavuzumuza göz atın.

   

 • Şifremi unuttum

  Paxful hesabınızda oturum açamadığınızda şifrenizi sıfırlamak için:

  1. Ana sayfadaki Giriş Yap düğmesine tıklayın
  2. Alt kısımdaki "Şifrenizi mi unuttunuz?”a tıklayın.
  3. Kayıtlı e-posta adresinizi girin.
  4. ŞİFRE TALEP ET düğmesine tıklayın.
  E-posta adresinize [email protected] adresinden bir e-posta gönderilir.
  5. E-postayı açın ve ŞİFRENİZİ ŞİMDİ SIFIRLAYIN'a tıklayın.
  Web sitesine yeniden yönlendirildiniz.
  6. Aşağıdaki alanları tamamlayın.
  ForgotPassword.png

  Alan Adı Açıklama Yorumlar
  E-posta E-posta adresinizi girin.  
  Şifre Yeni bir şifre girin. Yeni şifreniz:
  En az 6 karakter uzunluğunda olmalı,
  Bir küçük harf,
  Bir özel karakter (@#* vb.),
  Bir rakam ve
  Bir büyük harf içermelidir

  Şifreyi onayla

  Yeni şifreyi tekrar girin. Şifre, önceki alana girilenle tamamen aynı olmalıdır.

   7. ŞİFREYİ SIFIRLA seçeneğine tıklayın.

  Not: 

  • E-postanıza gelen şifreyi sıfırlama bağlantısı 60 dakikalığına geçerlidir.
  • Bir bağlantıyı birden fazla kez istediyseniz, e-posta ile gelen en son bağlantıyı kullanın.

  Hesabınızın güvenliğini artırma konusundaki daha fazla bilgi için güvenlik kılavuzumuza bakın. Profil ayarlarınızdan da şifreyi nasıl değiştirebileceğinize bakabilirsiniz.

 • Profil ayarlarından şifre değiştirme

  Paxful şifrenizi hesap güvenliği ayarlarınızdan sıfırlayabilirsiniz.

  Videomuzu izleyin:

  Paxful hesabınıza giriş yaparak şifrenizi değiştirmek için:


  1. Sayfanın sağ üst köşesindeki kullanıcı adınızın üzerine gelin ve açılacak içerik menüsünden Ayarlar'ı tıklayın.
  Ayarlar sayfası açılacaktır.
  2. Sayfanın sol tarafındaki menüden Güvenlik'i tıklayın.
  3. Şifreyi değiştir iletişim kutusundaki aşağıdaki alanları doldurun:
  ResetPassword.png

  Alan Adı Açıklama Yorumlar
  Mevcut Mevcut şifrenizi girin.  
  Yeni bir şifre girin Yeni bir şifre girin. Yeni şifreniz:
  En az 6 karakter uzunluğunda olmalı,
  Bir küçük harf,
  Bir özel karakter (@ # * vb.),
  Bir rakam ve
  Bir büyük harf içermelidir
  Şifreyi doğrulayın Yeni şifreyi tekrar girin. Şifre, önceki alana girilenle tamamen aynı olmalıdır.

  4. Şifreyi değiştir seçeneğine tıklayın.
  Şifreniz artık sıfırlandı. Hesap oturumunuz sonlandırılacak ve Giriş sayfasına yönlendirileceksiniz. Daha sonra, [email protected] adresinden tarafınıza bir onay e-postası gönderilecek. E-postadaki bağlantı, sizi yeni şifrenizi kullanarak giriş yapabileceğiniz Giriş sayfasına yönlendirecek.

  Hesabınızın güvenliğini artırma konusundaki daha fazla bilgi için güvenlik kılavuzumuza bakın. Şifrenizi hatırlamıyorsanız buraya tıklayın.

 • 2 Adımlı Doğrulama erişimini geri yükleme

  Hesabınızda 2 Adımlı Doğrulama'nın ayarlanmış olması, kripto para cüzdanınızın güvenlik düzeyini önemli ölçüde artırır. Ancak, bazen aşağıdaki nedenlerden dolayı 2 Adımlı Doğrulama erişiminizi kaybedebilirsiniz:

  • Telefonunuz kaybolmuşsa veya hasar görmüşse.
  • Kimlik doğrulama uygulaması silinmişse.
  • Başka bir cihaza geçtiyseniz ve tüm kodları içeren uygulamayı yeni cihazınıza aktarmadıysanız.
  • Telefon numaranız değiştiyse.

  Bunun meydana gelmesi halinde, 2 adımlı doğrulama kodunuzu girmeniz istendiğinde "Giriş yapmakta zorlanıyor musunuz?" seçeneğine tıklayın. Bu noktadan sonra size bazı sorular sorarız ve size nasıl yardımcı olabileceğimizi değerlendiririz. • 2 Adımlı Google Authenticator'u etkinleştirmek

  2 Adımlı Doğrulama'yı (2FA) etkinleştirmek için ekstra zaman ayırmak, hesap güvenliğiniz açısından büyük bir fark yaratabilir. 2 Adımlı Doğrulama'yı SMS yoluyla da etkinleştirebilmenize rağmen, en güvenli seçenek olduğu için Google Authenticator'ı kullanmanızı öneririz. Bilgisayar korsanlarının SMS mesajlarınızı alabilmek için “SIM değiştime” adı verilen yaygın bir hack taktiğini kullanmaları nedeniyle SMS güvenilir bir seçenek değildir..

  İki adımlı kimlik doğrulama hakkındaki rehber videomuzu izleyin:

   

  Not: Başlamadan önce, telefonunuza Google Authenticator uygulamasını indirin.

  Hesap güvenliği ayarlarınız altındaki Google Authenticator ile 2 Adımlı Doğrulama'yı etkinleştirmek için:

  1. Uygulamayı yüklendikten sonra, farklı bir cihazdan (PC, tablet veya başka bir akıllı telefon) Paxful hesabınıza giriş yapın.
  2. Sayfanın sağ üst köşesindeki kullanıcı adınızın üzerine gelin ve açılan içerik menüsünden Ayarlar'ı tıklayın.
  Email_verification_1_2.png
  Ayarlar sayfası açılacaktır.
  3. Soldaki menuden, Güvenlik seçeneğine tıklayın.
  Screenshot_2020-02-04_at_10.15.54.png
  Güvenlik sayfanız açılacaktır.
  4. Giriş yapmak için 2 Adımlı Doğrulama (2FA) altındaki, GOOGLE AUTHENTICATOR veya AUTHY'yi seçin.
  2FaReset3.png

  5. GİRİŞ İÇİN 2 ADIMLI DOĞRULAMAYI GÜNCELLE'yi tıklayın.

  2FaReset4.png
  Bir QR kodu görünecektir.
  6. Google Authenticator uygulamasını kullanarak telefonunuzla QR kodunu tarayın. Uygulama tarafından 6 haneli bir kod gösterilecektir.
  7. QR kodunun yanındaki alana 6 haneli kodu girin.

  2FAReset6NEW.png
  8. GİRİŞ İÇİN 2 ADIMLI DOĞRULAMAYI GÜNCELLE'yi tıklayın.
  2FAReset7NEW.png

  İpucu: 2 Adımlı Doğrulama'yı, kripto para gönderme veya serbest bırakma için ayarlayabilirsiniz. Bu özellik, Paxful cüzdanınızın güvenliğini önemli ölçüde artıracaktır.

  Daha fazla bilgi için güvenlik kılavuzumuza ve güvenlik ipuçlarımıza gözatın.

 • 2 Adımlı Authy'i etkinleştirmek

  İki Adımlı Doğrulama'yı (2FA) etkinleştirmek için ekstra zaman ayırmak, hesap güvenliğiniz açısından büyük bir fark yaratabilir. 2 Adımlı Doğrulama'yı SMS yoluyla da etkinleştirebilmenize rağmen, en güvenli seçenek olduğu için Authy'i kullanmanızı öneririz. Bilgisayar korsanlarının SMS mesajlarınızı alabilmek için “SIM değiştime” adı verilen yaygın bir hack taktiğini kullanmaları nedeniyle SMS güvenilir bir seçenek değildir..

  İki adımlı kimlik doğrulama hakkındaki rehber videomuzu izleyin:

  Not: Başlamadan önce, telefonunuza Authy uygulamasını indirin.

  Hesap güvenliği ayarlarınız altındaki Authy ile 2 Adımlı Doğrulama'yı etkinleştirmek için:

  1. Uygulama kurulduktan sonra, bir başka cihazdan (bilgisayar, tablet, bir başka akıllı telefon) Paxful hesabınıza giriş yapın.
  2. Sayfanın sağ üst köşesindeki kullanıcı adınız üzerinde fareyi gezdirin ve açılan içindekiler menüsünde Ayarlar seçeneğine tıklayın.
  Email_verification_1_2.png
  Ayarlar sayfası görüntülenecektir. 
  3. Soldaki menüden Güvenlik seçeneğine tıklayın.
  Screenshot_2020-02-04_at_10.15.54.png
  Güvenliğiniz sayfası görüntülenecektir.
  4. 2 adımlı doğrulama seçeneğinin altından GOOGLE AUTHENTICATOR veya AUTHY seçimi yapın.
  2FaReset3.png
  5. GİRİŞ İÇİN 2 ADIMLI DOĞRULAMAYI GÜNCELLE seçeneğine tıklayın.
  2FaReset4.png
  Bir QR kodu görüntülenecektir.
  6. Bu QR-kodunu, Authy uygulamasını kullanarak telefonunuzla tarayın. 6-dijitli bir kod, uygulamada görüntülenecektir.
  7. Bu 6 dijitli kodu, QR kodunun yanındaki alana girin.
  2FAReset6NEW.png
  8. GİRİŞ İÇİN 2 ADIMLI DOĞRULAMAYI GÜNCELLE seçeneğine tıklayın.
  2FAReset7NEW.png

  İpucu: 2 Adımlı Doğrulama'yı, kripto para gönderme ve serbest bırakma için ayarlayabilirsiniz. Bu özellik, Paxful cüzdanınızın güvenliğini önemli ölçüde artıracaktır.

  Daha fazla bilgi için güvenlik kılavuzumuza ve güvenlik ipuçlarımıza gözatın.