Paxful Pay

Paxful Pay nedir?
Paxful Pay, e-ticaret/iş web sitenizde kurabileceğiniz bir entegrasyondur. Bu entegrasyon, alıcıların hediye kartları, çevrim içi cüzdanlar vb. ile ödeme yapmasına izin veren bir düğme ekler.

Paxful Pay, eğer erişim, çevrim içi, veya fiziksel ürünler satıyorsanız harikadır. Bu entegrasyon, halihazırda var olanlara ek olarak yeni bir ödeme yöntemi eklemenize izin verir. Süreç, ters ibraza tamamen kapalı olduğu için endişelenmenizi gerektiren bir durum söz konusu olmayacaktır.

Bir üye iş yeri olarak, BTC cinsinden ödeme kabul etmeye istekli olmanız gereklidir, ancak Bitcoin'leri her zaman yerel itibari para birimine dönüştürebileceğiniz oldukça fazla yol mevcuttur.

Nasıl çalışır?
Paxful Pay, üç tarafı bir araya getirir: üye iş yerleri (bir şey satan taraf), alıcılar (bir şey satın almak isteyen taraf) ve Paxful tedarikçiler (BTC ile alıcı ödeme yöntemlerini takas edenler). Tüm işlemler güçlü Paxful platformu üzerinden gerçekleştirildiği (kişiler arasında olarak) için benzersiz bir çözümdür.

Üye iş yerleri, çözümün yapılandırılması konusunda kontrol sahibidirler ve her işlemi bir takip kimliği ile izleyebilirler. Her başarılı ödeme için, üye iş yerinin ürünleri alıcıya aktarmasını sağlamak üzere yapılandırabileceği bir geri arama/bildirim işlevi mevcuttur.

Üye iş yerleri, gerçekleştirilen tüm işlemlerin listesine Üye İş yeri Paneli'nden ulaşabilirler.

Paxful Pay ne kadar güvenli?
Paxful Pay entegrasyonu, güvenli işlem emaneti sistemimizi ve yılların testinden başarıyla çıkmış olan platformumuzu kullanır. Alıcılarınız güvendedir.
Bir üye iş yeri olarak, Paxful tarafından güvenli bir URL token sistemi kullanılıp kimlik hırsızlığı ihtimali önlendiği için siz de güvendesiniz. Bitcoin adresinize otomatik gönderileri devreye almak için güvenli token sistemimizi kullanmanız gereklidir. Daha fazla bilgi için geliştirici sayfasına göz atın.
Paxful Pay'den tahmini olarak ne kadar kazanabilirim ve kazançlarımı nasıl takip edebilirim?

Kazanabileceğiniz miktar, tamamlanan işlem sayısına bağlıdır. 

Her bir başarılı işlemle birlikte, Üye İş Yeri Panelinde işlemi görüntüleyebileceksiniz. Sizin tarafınızda söz konusu olan işlemleri otomatik hale getirmek için bir "geri arama" çözümü de oluşturabilirsiniz.

Ödemeler Bitcoin cinsinden yapılır. Bu, Bitcoin'lerinizi EUR/USD vb. para birimlerine dönüştürmek için Üye İş Yeri hesabınızda tutabileceğiniz anlamına gelmektedir. Bunu yapmak için çok sayıda hizmet vardır, hatta Kraken gibi takas borsalarını dahi kullanabilirsiniz.

Not: Fonları üye iş yeri hesabınızdan Paxful cüzdanınıza iletmek için ekstra bir adım mevcuttur, ama endişelenmeyin—bunun size herhangi bir maliyeti olmaz.

Kontrolün ne kadarı bende olacak? Ziyaretçilerimin sitemden ayrılması söz konusu olacak mı?
Kiosk bağlantısı, yeni bir sekmede veya bir iframe içerisinde açılacak şekilde yapılandırılabilir. Bu özelliği, doğrudan web sayfalara iframe olarak gömerek ziyaretçilerin web sitenizi terk etmek zorunda kalmayacağı şekilde yapılandırabilirsiniz. Sürecin bir parçası olarak, kullanıcılarınızın Paxful kullanıcısı olarak kaydolmaları gerekir. Ancak, bir üye iş yeri olarak kullanıcıların işlemlerini daha kolay tamamlamaları için kullanıcı e-postasını ve oluşturulan bağlantıyı kullanıcılar için önceden doldurulmuş olarak sağlayabilirsiniz.
Farklı yapılandırma seçenekleri nelerdir?
Bağlantıyı nasıl yapılandırmak istediğinizi seçebilirsiniz. Şunlarla ilgili bazı seçenekler vardır:
Para Birimi: Ödemenin BTC veya İTİBARİ para birimi cinsinden yapılmasını talep edebilirsiniz (Paxful, toplam bakiyeyi piyasa fiyatına göre dönüştürebilir).
Toplam: Normalde bunu belirleyebilirsiniz, ancak tüm kullanıcıların Paxful bakiyelerini talep etme seçenekleri vardır (ya da kullanıcının bakiyesi 0 ise, tutarı tanımlamasına izin verin).
Kayıt: Satın alma işlemini kolaylaştırmak için kullanıcı e-postasını tanımlayabilirsiniz.
Alıcı: Varsayılan olarak, fonlar üye iş yeri hesap bakiyenize yatırılır, ancak fonları herhangi bir Bitcoin adresine yatırılacak şekilde de yapılandırabilirsiniz.
Geri arama: Geri arama parametrelerini işleyebilecek bir Geri Arama adresini tanımlamanız zorunludur.

Teknik parametrelerin tam listesine buradan ulaşabilirsiniz: (https://developers.paxful.com/documentation/pay-with-paxful).

Kullanması ne kadar kolay?
Üye iş yerleri için, ilgili entegrasyon ayarlaması kolaydır. Bağlantı oluşturmayı ayarlamak için bir miktar kodlama yapmanız gerekir. Örnekleri, geliştirici dokümantasyonu içerisinden bulabilirsiniz: geliştirici sayfası.

Alıcılar için, satın alma süreci biraz daha farklı olacaktır. Alıcılar, bir işlemi bir başka kişiyle tamamlamak zorundadır.

Söz konusu olacak ücretler nelerdir?
Bir Üye İş Yeri olarak, Paxful Pay'i kullanmak için herhangi ücret ödemenize gerek yoktur.

Paxful ücretlerinin tam listesini görüntülemek için bu makaleye göz atın. 

İzin verilen minimum ve maksimum ödeme tutarı nedir?
Bir üye iş yeri herhangi bir tutarda ödeme talep edebilir, ancak minimum işlem tutarı 10 dolardır (diğer para birimlerinde de). Üye iş yeri tarafından talep edilen tutarın üzerindeki fonlar alıcının Paxful bakiyesinde kalır ve alıcılar istediği zaman bu bakiyeyi kullanabilir veya çekebilir.

Satın alma hacmi için doğrudan bir sınırlama yoktur, fakat büyük meblağlar için, bir alıcı birden fazla işlem yapmak zorunda kalabilir ve tedarikçi ek Müşterinizi Tanıyın prosedürleri talep edebilir.

Paxful Pay ile ilgili daha fazla bilgiyi nereden bulabilirim?
Paxful Pay hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz ve geliştirici kılavuzunu da buradan inceleyebilirsiniz.

 

Bu bölümdeki makaleler