Doğrulama Sorunları Ve Sorun Giderme

Kimliğinizin veya adres doğrulamanızın reddedilmesinin birkaç farklı sebebi olabilir. En yaygın  sebepler şunlardır: 

Kimlik Doğrulaması

Doğrulama denemesi sınırına ulaştınız.
Doğrulama girişimi hakkınız biterse, lütfen nasıl yardımcı olabileceğimizi değerlendirmemiz için destek ekibimizle iletişime geçin.
Okunamayan veya düşük kaliteli bir fotoğraf yüklediniz.
Web sitemiz üzerinden yeni bir doğrulama isteği gönderin. Giriş yapın ve gereken tüm belgeleri yükleyin. Lütfen resmin JPEG formatında ve yüksek kalitede olması gerektiğini unutmayın. Resmin yakından çekilmiş olduğundan ve bilgilerin okunaklı olduğundan emin olun. Belge üzerindeki tüm kılıfları çıkarın ve başka bir nesne tarafından kapatılmadığından emin olun.
Kağıt formatında bir kimlik yüklediniz.
Pasaportunuz, nüfus cüzdanınız, sürücü belgeniz veya seçmen kartınız gibi kabul edilen kimlik belgelerinden (Ulusal kimlik kartı yeni formatta olmalıdır) herhangi birini kullanarak yeni bir doğrulama isteği gönderin. Belge kağıt formatında olmamalıdır.
Yükleme sırasında kimliğiniz ve özçekim fotoğrafınız birbiri yerine değiştirildi.
Yeni bir doğrulama talebi gönderin ve belgenizi ve özçekiminizi Paxful doğrulama formundaki uygun bölümlere yükleyin. Lütfen belgenizin ve özçekiminizin net olarak görünür ve yüksek çözünürlüklü olduğundan emin olun. 
Kimlik kartınızın süresi dolmuş.
Kimlik kartınızın geçerlilik süresinin geçtiğine dair bir hata mesajı alırsanız; pasaport, ulusal kimlik kartı ya da sürücü belgesi gibi alternatif kimlik belgelerini deneyebilirsiniz. Yüklediğiniz yeni kimlik belgenizin üzerinde geçerlilik tarihi yazmalıdır. 
Hesap sahibine ait olmayan belgeler yüklediniz.
Lütfen hesabınızdaki ad, soyad ve ülke bilgileriyle eşleşen bilgilerin yer aldığı belgeleri yükleyin. Kimlik kartındaki fotoğraf, gönderdiğiniz özçekim ile aynı olmalıdır. 
Belgeleriniz üzerinde oynanmış veya belgeleriniz orijinal değil.
Üzerlerinde herhangi bir düzenleme yapmadan orijinal belgelerle yeni bir doğrulama isteği gönderin. Resimler tam renkli olmalı, herhangi bir kırpma veya oynama yapılmamalıdır. 
Yanlış bir belge yüklediniz.
Pasaportunuz, nüfus cüzdanınız, vergi kimlik kartınız, sürücü belgeniz veya seçmen kartınız gibi kabul edilen kimlik belgelerinden (Ulusal kimlik kartı kağıt formatında değil yeni formatta olmalıdır) herhangi birini kullanarak yeni bir doğrulama isteği gönderin. Öğrenci kimlik belgesi gibi diğer kimlik belgeleri doğrulama sağlayıcımız tarafından kabul edilmemektedir. 
Özçekim çekmek yerine taranmış bir fotoğrafın görüntüsünü yüklediniz.
Doğrulama sağlayıcımız, özçekim yerine taranmış bir fotoğrafın görüntüsünü kabul etmemektedir. Yalnızca orijinal dijital fotoğrafları yükleyin. Yüklenen resim JPEG formatında ve yüksek kalitede olmalıdır. Fotoğrafın yakından çekilmiş ve net olduğundan emin olun.
Kimliğiniz, Latin harflerinin kullanılmadığı bir dilde düzenlenmiş.
Belgeniz, İngilizce alfabenin kullanılmadığı bir dilde yazılmış olsa dahi, doğrulama işlemine başvurmak için kullanabilirsiniz. "Desteklenmeyen kimlik" uyarısı almanız, doğrulama sağlayıcımızın, ana dilinizi henüz desteklemediğini gösterir. Bu durumda, tercihen İngilizce olarak yazılmış başka bir geçerli belgeyi kullanın.
Özçekim çekerken bir sıkıntı yaşadınız.
Canlılık kontrolümüz (kimliğinizdeki resimle eşleştirmek adına bir özçekim çektiğiniz adımdır) esnasında bir hata mesajı alıyorsanız, bunun sebebi uygulamanın telefonunuzun kamerasına erişiminin kısıtlanmış olması olabilir. Örneğin; uygulamanın telefonunuzun kamerasına erişim izni olmayabilir. Tarayıcı veya uygulamanın kişisel cihaz kamerasına erişimi olduğundan emin olun. Alternatif olarak doğrulama işlemini başka bir tarayıcı veya cihazda deneyebilirsiniz.

Adres Doğrulaması

Doğrulama denemesi sınırına ulaştınız.

Doğrulama girişimi hakkınız biterse, lütfen nasıl yardımcı olabileceğimizi değerlendirmemiz için destek ekibimizle iletişime geçin.

Kabul edilmeyen belgeler yüklediniz.
Adres doğrulaması için kabul edilen adres doğrulamaları, elektrik, su vb. faturaları ve banka ekstreleridir. Bu dokümanlardan birini yüklüyor olduğunuzdan emin olun.

Yüklediğiniz belge, tam adınızı ve/veya ikamet adresinizi göstermedi.

Yüklediğiniz belgede bilgi kesilmesi söz konusu olmuşsa (örneğin adınız soyadınız veya ikamet adresiniz gibi), bu reddedilebilir. Bir belge yüklerken, tüm bilgilerin net bir şekilde gösterildiğinden ve hiçbir şeyin kesilmiş veya eksik olmadığından emin olun.
Belgeniz, Latin harflerinin kullanılmadığı bir dilde düzenlenmiş.

Belgeniz, İngiliz alfabesinin kullanılmadığı bir dilde yazıldıysa, lütfen doğrulama sayfasında belirtilen talimatları takip edin.

Belgeniz kırpılmış veya üzerinde oynanmış.

Lütfen tüm belgeyi yüklediğinizden emin olun. Belgeniz kırpılmış, kesilmiş veya üzerinde oynanmış olursa, kabul edilmeyecektir.

Yüklediğiniz belge, 3 aydan daha eski bir belge.

Lütfen 3 aydan daha az süre öncesinden bir belge yükleyin. 3 aydan daha eski belgeler kabul edilmeyecektir.

Bu bölümdeki makaleler

Daha fazlasını göster