Bitcoin satışı

Paxful'da bitcoin satmak kolay ve güvenlidir.

Bu eğitim videosu, Paxful’da bitcoin satmak için gerekli tüm adımları açıklayan bir rehberdir. Bu rehber, süreci daha iyi anlamanız ve bu sitede bitcoin satarken karşılaşabileceğiniz bazı risklerin farkına varabilmeniz için hazırlanmıştır. Rehber, mevcut teklifleri bulmanıza yardımcı olacaktır. Eğer kendi teklifinizi kendiniz oluşturmak istiyorsanız lütfen bu rehber'e göz atın.

Paxful’da Bitcoin satmaya başlamak için öncelikle bir hesap açmanız ve cüzdanınıza bitcoin yatırmanız gerekmektedir. Hazır olduğunuz zaman satış yapmaya başlayabilirsiniz.

1. Adım

“Bitcoin Satın Al” düğmesinin üzerine gelin ve “Bitcoin Sat” düğmesine tıklayın.

SellBitcoinStep1__.png

2. Adım

Teklif şartlarına ilişkin tercihlerinizi belirleyin:

 • 300'den fazla ödeme yönteminin yer aldığı listeden tercih ettiğiniz ödeme yöntemini seçin.

SellBitcoinStep2_.png

SellBitcoinStep2.1.png

 • Satmak istediğiniz tutarı seçin.

SellBitcoin2.2.png

 • İşlem yapmak istediğiniz para birimini seçin.

SellBitcoinStep2.3.png

 • Bir ülke seçin.

SellBitcoinStep2.4.png

3. Adım

“Teklif Ara" düğmesine tıklayın. Arasından seçim yapabileceğiniz tekliflerin bulunduğu listeyi göreceksiniz. Doğru teklifi bulmak için tüm teklifleri ayrıntılı şekilde incelemeyi unutmayın: Bitcoin kuru, alıcının itibarı/etkinlikleri vb.

SellBitcoinStep3.png

4. Adım

Bir teklif seçin ve “Sat” düğmesine tıklayın. Bu, işlem sürecini başlatmayacak ancak size teklifin detaylarını inceleme fırsatı sunacaktır.

Lütfen dikkat: Profilini açmak ve potansiyel işlem ortağınız hakkında daha fazla ayrıntı görmek için kullanıcının üzerine tıklayabilirsiniz. Paxful'a katıldığı andan itibaren ki itibar durumunu, faaliyetlerini, doğrulama düzeyini, bitcoin hacmini, güvenen veya engelleyen kullanıcı sayısına göz atın.

 

SellBitcoinStep4.png

5. Adım

Teklif koşullarını okuyun ve bu koşulların sizin için uygun olup olmadığına karar verin.

SellBitcoinStep5.png

Alıcının teklif koşullarını okuduktan ve teklifin size uygun olduğuna karar verdikten sonra, işlem yapmak istediğiniz tutarı girin ve ardından “Şimdi Sat” düğmesine tıklayın.

SellBitcoinStep5.1.png

6. Adım

Artık işlem, talimatlar ve bir sohbet kutusu ile birlikte açılmış durumdadır. Bitcoin'leriniz, işlemle bağlantılı olarak güvenilir emanette tutulur.

Teklif sahibinin tüm talimatlarını takip edin: gerekli dosya ve dokümanları gönderin ve ödeme için ihtiyaç duyulan bilgileri paylaşın.

SellBitcoinsStep6.png

Alıcıdan ödemeyi aldığınızdan emin olun. Alıcı, işlemin içerisinde size ödemeyi yaptığını teyit etmelidir.

“Bitcoinleri serbest bırak” düğmesine tıklayın. Böylece bitcoinler işlem emanetinden alıcının Paxful cüzdanına gönderilecektir.

SellBitcoinStep6.1.png

Lütfen dikkat:

 • İşlem başladığı anda emanette bulunan BTC karşılığı sabitlenir. Herhangi bir dalgalanmadan etkilenerek değişmez.
 • Eğer ödemeyi aldığınızdan %100 emin değilseniz “Bitcoinleri serbest bırak” düğmesine tıklamayın! Lütfen dolandırıcılardan nasıl korunacağınıza dair vermiş olduğumuz ipuçlarına göz atın.
 • İşlem emanetine gönderilen BTC tutarına Paxful komisyonu dahildir.
 • İşlem için belirlenen süre sona ermeden işlemi iptal edemezsiniz.
 • Alıcı, ödemeyi yaptığını onayladıktan sonra işlemi iptal edemezsiniz.
 • Eğer işlem ortağınızın, “Hizmet Koşullarımıza” aykırı hareket ettiğini düşünürseniz, bir itiraz süreci başlatarak moderatörlerimizin sürece dahil olmasını bekleyebilirsiniz.
 • Ayrıca, alıcının profiline dahil edilecek ve ilgili departmanımız tarafından görülüp incelenecek bir rapor da gönderebilirsiniz.

Artık bitcoin'ler alıcının cüzdanına serbest bırakılır ve siz de tercih ettiğiniz ödeme yöntemi aracılığıyla fonlarınızı alırsınız.

Faydalı İpuçları:

 • İşlem tamamlandıktan sonra, dilediğiniz zaman herkese açık işlem makbuzunu indirebilirsiniz.SellBitcoinStep6.2.png 
 • Herkese açık makbuz:

SellBitcoinStep6.3.png

 

 • İşlem ortağınıza bir geri bildirim vermeyi unutmayın. Geri bildirim vermek platformumuzda sizin itibarınızı oluşturan öğelerden biri olmakla beraber her kullanıcı için de son derece değerlidir.

 

SellBitcoinStep6.4.png

Şimdi bitcoin satın almak ve satmak için kullanılan en popüler ödeme yöntemlerinden birkaçını inceleyelim:

 1. 1$-30$'mı almak istiyorsunuz? Hediye kartları sizin için iyi bir seçenek olabilir. Paxful’da iTunes, Target, Amazon, Walmart, BestBuy veya Gamestop gibi çok çeşitli hediye kartı seçenekleri bulabilirsiniz. Dilerseniz OneVanilla ön ödemeli hediye kartını da kullanabilirsiniz. Drugstore’dan bir tane satın almanız ve size uygun bir teklif aramaya başlamanız yeterlidir!
 2. Bankamatik kartı, kredi kartı veya ön ödemeli kartla'mı satın almak istiyorsunuz? Bazı tedarikçiler sizden bunun için kimlik bilgisi talep edebilir ve uygulayacağı fiyat diğer ödeme yöntemlerine göre biraz daha yüksek olabilir, ama bitcoin'lerinizi bu yöntemle hemen satın alabilirsiniz.
 3. EN İYİ FİYATI mı istiyorsunuz? O halde bankaya nakit para yatırarak satın alın! Tedarikçiyle irtibata geçerek banka hesap numarasını öğrenin ve ödeyeceğiniz tutarı nakit olarak yatırın. Nakit ödeme yaptığınız durumlarda bir banka hesabınızın olmasına bile gerek yoktur.
 4. PayPal, Netspend, Skrill veya diğer çevrimiçi cüzdanlar ile Bitcoin almak ister misiniz?

 

 

Bu bölümdeki makaleler