Çevrimiçi ödemelerle bitcoin satın alın

Paxful'da (PayPal ve Skrill gibi) çeşitli çevrimiçi ödeme seçenekleri bulunmaktadır ve bu
yöntemler Paxful'da bitcoin satın almak için kullanılabilirler.

Herhangi bir çevrimiçi ödeme yoluyla bitcoin satın almanın ilk adımı, aradığınız çevrimiçi ödeme türünü kabul eden bir teklif aramaktır. Bunu yapmak için, satın almak istediğiniz tutarı, tercih ettiğiniz para birimini ve kullanacağınız ödeme yöntemini girmeniz gerekir.

Uygun bir teklif bulduktan sonra alım satım işlemini açmadan önce teklif koşullarını mutlaka okuyun. Bu size ödeme konusunda satıcının sizden ne isteyeceğinin kısa bir özetini gösterecektir. Alım satım işlemi başladıktan sonra, daha detaylı bir talimat seti görünecektir. Bunlara alım satım açıklamaları denir. Satıcının sizden ne isteyeceği, hangi online ödemeyi kullanacağınıza bağlı olarak değişecektir. Örneğin, PayPal, Skrill ve Neteller gibi çevrimiçi cüzdanlar normalde kimlik belgesi görseli gerektirir.

Satıcıya ödeme yaptıktan ve ödemenizin kanıtını yükledikten sonra “Ödendi olarak işaretle” yi tıkladığınızdan emin olun. Eğer ``ödendi olarak işaretle``yi tıklamaz iseniz , işlem süresi dolacak, işlem sona erecek ve bitcoinler satıcıya geri dönecektir.

Bir sonraki adım, satıcının ödemeyi onaylamasıdır. Lütfen bu aşamada sabırlı olun çünkü bu biraz zaman alabilir. Satıcı ödemeyi onayladıktan sonra, bitcoinler size gönderilecek ve işlem tamamlanacaktır. Yapmanız gereken tek şey alım satım yaptığınız kişi için uygun geri bildirim bırakmak olacaktır.

Bu bölümdeki makaleler