Dijital Para Birimleri (Altcoin'ler) İle Kripto Para Satın Alma

Paxful'da dijital para birimleriyle (altcoinler) kripto para satın almak mümkündür. Bu makale, desteklenen dijital para birimlerini kullanarak kripto para satın almaya dair bir özet sunmaktadır. 

İşlem yapmadan önce

Dijital para birimleriyle kripto para satın almadan önce, cüzdanınızda yeterli para olmalıdır. Ayrıca, seçtiğiniz kripto parayla ilgili tüm özel koşulları inceleyin ve herhangi bir işlem kısıtlamasının veya özel durumun farkında olun. 

İşlem

Teklif arama

Dijital para birimleriyle kripto para satın almanın ilk adımı, aradığınız belirli bir kripto parayı kabul eden bir teklif bulmaktır. Satın almak istediğiniz tutarı ve tercih ettiğiniz para birimini de girmeniz gerekir.

Not: Bir kripto paranın piyasa fiyatına referans noktası olarak kullanılacak tercih edilen  itibari para birimini de seçmeniz gerekir. Ancak, dünyadaki kripto para fiyatı USD'ye göre belirlendiğinden USD seçmeniz tavsiye edilir.

Uygun bir teklif bulduktan sonra, işlemi açmadan önce teklif koşullarını okuduğunuzdan emin olun. Bu size satıcının ödeme için gerektirdiklerine dair kısa bir özet gösterecektir.

İşlemi başlattığınızda, daha ayrıntılı bir talimat kümesi görünecektir. Bunlara işlem talimatları adı verilir. Satıcının gerekli kılacakları, kullanacağınız çevrimiçi ödeme yöntemine bağlı olacaktır.

Not: Satıcı, doğru cüzdan adresini vermekten sorumludur. İşlemi yapmak için acele etmeyin, cüzdan adresinin nihai ve %100 doğru olduğundan emin olmak için satıcıyla ikinci kez kontrol edin.

Teklif oluşturma

Dijital para birimleriyle kripto para satın almak için de teklifinizi oluşturabilirsiniz.
Teklifiniz için burada birkaç ipucu bulabilirsiniz:

  • İşlem sırasında hiçbir pazarlığa izin verilmediğinden karlı olacağını düşündüğünüz bir marj belirleyin.
  • Net teklif şartları ve talimatları yazın.
  • Varsa bir işlem ücretini kimin ödeyeceğini açıkça belirleyin.

Kişiselleştirilmiş teklifinizi oluşturduktan ve yayınladıktan sonra, bir satıcının sizinle işlem başlatmasını beklemelisiniz. Bir işlem başladığında, bir bildirim alırsınız. Gerekli tüm ayrıntıları işlem ortağınızla tartışmaktan çekinmeyin ve sağlanan cüzdan adresine parayı aktarın.

İşlem tamamlama

Satıcıya ödeme yaptıktan ve ödemenizin kanıtını (işlem numarasını) yükledikten sonra, Ödendi seçeneğine tıklayın. Bunu yapmazsanız, sonunda işleminizin süresi dolar ve kripto para, işlem emanetinden satıcı hesabına geri döner.

Bir sonraki adım satıcının ödemeyi teyit etmesidir. Bu aşamada lütfen aceleci davranmayın çünkü bu süreç biraz zaman alabilmektedir. Satıcı ödemeyi aldığını teyit ettikten sonra kripto parayı sizin serbest kullanımınıza bırakır ve böylece işlem süreci tamamlanır. 

İşlemden sonra

İşlem tamamlandığında, işlem ortağınız için uygun bir geri bildirim bırakabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı ile işlem yapmak hoşunuza gittiyse, onları güvenilenler listesine ekleyebilirsiniz.

Paxful'da nasıl kripto para satın alınabileceğine dair daha fazla ipucu burada bulunmaktadır.

 

Bu bölümdeki makaleler

Daha fazlasını göster