Bitcoin Satın Alımı

Bitcoin çok heyecan verici ve bizler de bu deneyimi bizimle paylaştığınız için çok heyecanlıyız.

Satın almaya başlamadan önce, Paxful’da bir hesap açtığınıza emin olun. Paxful, üye girişi akabinde tüm kullanıcılarına ücretsiz bir cüzdan vermektedir. Hesabınızı oluşturduktan hemen sonra bu cüzdana ücretsiz olarak sahip olacaksınız.

Bu rehber sizlere mevcut teklifleri nasıl bulacağınız konusunda yardımcı olacaktır. Eğer kendi teklifinizi oluşturmak istiyorsanız lütfen bu rehbere göz atın.

Şimdi, Paxful’da Bitcoin satın almak için gereken önemli adımların neler olduğuna bakalım;

1. Adım

“Bitcoin Satın Al” düğmesine tıklayarak tekliflere göz atmaya başlayın.

BuyStep01_.png

2. Adım


Teklif şartlarına ilişkin tercihlerinizi belirleyin.

 • 300'den fazla ödeme yönteminin yer aldığı listeden tercih ettiğiniz ödeme yöntemini seçin.
  BuyStep02_.png
  BuyStep03_.png
 • Satın almak için ne kadarlık bir tutar harcayacağınızı belirleyin.
  BuyStep05_.png
 • İşlem yapmak istediğiniz para birimini seçin.
  BuyStep06_.png
 • Bir ülke seçin.
  BuySTep06.5choose_country_.png

3. Adım


“Teklif Ara” düğmesine tıklayın. Arasından seçim yapabileceğiniz tekliflerin bulunduğu listeyi göreceksiniz. Her teklifin detayını incelemeyi unutmayın, çünkü bu detaylar size uygun olan teklifi bulamanızda önemli bir rol oynayacak; USD karşılığı ne alacağınız, satıcının itibarı ve faaliyetleri gibi.
BuyStep07_.png

4. Adım


Bir teklif seçin, “Satın Al” veya “Teklifi İncele” düğmesine tıklayın. Bu, işlem sürecini başlatmayacak ancak size teklifin detaylarını inceleme fırsatı sunacaktır.

Lütfen dikkat:
 • Potansiyel işlem ortağınız hakkında daha fazla bilgi almak ve profilini açmak için kullanıcı adına tıklayabilirsiniz.
 • Kullanıcının Paxful'a katıldığı tarihten itibaren ki itibar durumunu, faaliyetlerini, doğrulama düzeyini, bitcoin hacmini, güvenen veya engelleyen sayısına dikkat edin.


BuySTep8.1_.png
Alternatif sürüm:
BuyStep08_.png

5. Adım


Teklif koşullarını okuyun ve size uygun olup olmadığına karar verin.
BuyStep010_.png
Eğer Paxful’da yeniyseniz,“Tura Başla” düğmesine tıklayarak dilediğiniz zaman kullanım kılavuzumuza göz atabilirsiniz.
BuyStep09_.png

Satıcının teklif koşullarını okuduktan ve teklifin size uygun olduğuna karar verdikten sonra, işlem yapmak istediğiniz tutarı girin ve ardından “Şimdi Satın Al” düğmesine tıklayın.
BuyStep011__.png

6. Adım

Bu seçenek, talimatlar ve sohbet kutusuyla birlikte işlemi başlatır. Tedarikçinin tüm talimatlarını izleyin, gerekli dosya ve belgeleri gönderin ve ödemeyi yaptıktan sonra “Ödendi”düğmesine tıklayın. Tıklamazsanız işlemin süresi dolar ve emanetteki bitcoin satıcıya geri gönderilir.
BuyStep012_.png

Lütfen dikkat:
 • İşlem başladığı anda emanette bulunan BTC karşılığı sabitlenir. Herhangi bir dalgalanmadan etkilenerek değişmez.
 • Ödemeyi onaylamanız için size özel bir süre penceresi mevcuttur.
 • İşlemi her zaman iptal edebilirsiniz.
 • "Ödendi"düğmesine tıkladığınız andan itibaren artık satıcı işlemi iptal edemez.
 • Eğer işlem ortağınızın, “Hizmet Koşullarımıza” aykırı hareket ettiğini düşünürseniz bir itiraz süreci başlatarak moderatörlerimizin anlaşmazlığı çözmek için dahil olmasını bekleyebilirsiniz.
 • Dilerseniz bu konuyla ilgili, satıcının profilinde de görülebilecek bir rapor oluşturabilirsiniz. Bu rapor ilgili departmanımız tarafından sonrasında incelemek üzere görüntülenmektedir.

 

İşlem başarılı olduğu anda, satıcı bitcoin'leri serbest bırakarak bunların emanetten kişisel Paxful cüzdanınıza transfer edilmesini sağlar.

Faydalı İpuçları:

 • İşlem tamamlandıktan sonra dilediğiniz zaman herkese açık işlem makbuzunu indirebilirsiniz.

BuyStep014_.png

 • Herkese açık makbuz:

 BuyStep015_.png

 • İşlem ortağınıza bir geri bildirim vermeyi unutmayın. Platformumuzda geri bildirim vermek, itibarınızı oluşturur ve her kullanıcı için son derece değerlidir.

BuyStep013_.png

Şimdi Bitcoin satın almak ve satmak için kullanılan en popüler ödeme yöntemlerinden birkaçını inceleyelim;

 1. 1$-30$'mı almak istiyorsunuz? Hediye kartları sizin için iyi bir seçenek olabilir. Paxful’da iTunes, Target, Amazon, Walmart, BestBuy, veya Gamestop gibi çok çeşitli hediye kartı seçenekleri bulabilirsiniz. Dilerseniz OneVanilla ön ödemeli hediye kartını da kullanabilirsiniz. Drugstore’dan bir tane satın almanız ve size uygun bir teklif aramaya başlamanız yeterli!
 2. Bankamatik kartı, kredi kartı veya ön ödemeli kartla'mı satın almak istiyorsunuz? Bazı tedarikçiler sizden bunun için kimlik bilgisi talep edebilir ve uygulayacağı fiyat diğer ödeme yöntemlerine göre biraz daha yüksek olabilir, ama bitcoinlerinizi bu yöntemle hemen satın alabilirsiniz.
 3. EN İYİ FİYATI mı istiyorsunuz? O halde bankaya nakit para yatırarak satın alın! Tedarikçiyle irtibata geçerek banka hesap numarasını öğrenin ve ödeyeceğiniz tutarı nakit olarak yatırın. Nakit ödeme yaptığınız durumlarda bir banka hesabınızın olmasına bile gerek yoktur.
 4. PayPal, Netspend, Skrill veya diğer çevrimiçi cüzdanlar ile Bitcoin almak ister misiniz?


Hızlı ve kolay bitcoin satın alma konusundaki daha fazla ipucu için buraya tıklayın.

 

Bu bölümdeki makaleler