Hediye kartları için otomatikleştirilmiş işlemler kullanmak

Otomatikleştirilmiş alım satımlar, özellikle hediye kartları alım satımları için tasarlanmıştır. Bu özellik, gerçek işlem başlamadan önce satın alma ve mülkiyet ile ilgili tüm gerekli kanıtları yüklemeniz için size bir fırsat sunar. Bu kılavuz, hem kripto para satıcılarının, hem de kripto para alıcılarının perspektifinden otomatikleştirilmiş işlemin nasıl kullanılacağını gösterecektir.

Not: Otomatikleştirilmiş işlem deneyimi, aşağıdaki hediye kartı türleri için geçerlidir:

 • Amazon
 • eBay
 • Google Play
 • iTunes
 • Playstation
 • Steam Wallet
 • Xbox

Kripto para satıcısı olarak Otomatikleştirilmiş İşlem kullanma

Bir işlemden önce

Başlangıçta kolayca  normalde olduğu gibi bir teklif oluşturun. Ödeme yöntemi olarak Hediye Kartları seçeneğini seçin. Tercih edilen işlem deneyimi menüsü aşağıda görüntülenir. Teklifiniz için otomatikleştirilmiş işlem akışı deneyimini aktifleştirmek için Otomatikleştirilmiş işlem seçeneğine tıklayın.

Choose-Automated-trade.png

Buna ek olarak, ihtiyaçlarınıza göre teklif etiketlerini seçebilirsiniz, ancak, bazı teklif etiketleri, işlem akışında karşılık gelen bazı değişiklikleri tetikleyecektir. Örneğin, “yalnızca fiziksel kartlar” teklif etiketi, işlem sohbetinize e-kodlar yükleme seçeneğini silecektir. “Makbuza gerek yok” etiketini seçmek, işlem akışında bir satın alma kanıtı yükleme seçeneğini kaldıracaktır ve alıcı, bu bilgileri işlem başlamadan gönderemeyecektir. Otomatikleştirilmiş bir alım satım işleminde etiketleri kullanma ile ilgili daha fazla bilgi için bu makaleye göz atabilirsiniz.

Tags.png

Teklif oluşturma için bu noktadan sonra ilgili genel talimatlarımızı aynı şekilde takip edin.

Bir işlem sırasında


1.
Bir işlem başlatıldığında, alıcı, incelemeniz için size işlem sohbeti içerisinden hediye kartı makbuzunu gönderecektir. Makbuz paylaşımı gerçekleştirildikten sonra, fotoğrafı büyüterek daha detaylı bir inceleme gerçekleştirebilirsiniz.

Makbuzu kabul etmek isterseniz, Makbuzu Kabul Et seçeneğine tıklayın. Bu noktadan sonra alıcı bilgilendirilecektir ve hediye kartı paylaşımını gerçekleştirebilirler. Ayrıca işlemi iptal etmek için İşlemi İptal Et seçeneğine tıklayabilirsiniz.

GCCV3_-_STEP_1.png

2. Makbuzu kabul ettiniz, artık alıcının hediye kartı detaylarını yüklemesi gerekecektir. Resmi almanız sonrasında Kart resmini görüntüle seçeneğine tıklayarak hediye kartının kalanını görüntüleyebilir veya Kodu panoya kopyala seçeneğine tıklayarak hediye kartı kodunu kullanabilirsiniz.

GCCV3_-_STEP_2.png

4. Hediye kartı kodunun gerçekliğini kontrol ettikten sonra Serbest Bırak seçeneğine tıklayın ve sonraki adımları her zamanki gibi takip edin.

ReleaseCoin.png

Not: Kod ile ilgili herhangi bir problem ile karşılaşırsanız, İtiraz seçeneğine tıklayarak moderatörlerimizi bir soruşturma yapmaya davet edin.

Kripto para satın alıcısı olarak Otomatikleştirilmiş İşlem kullanma

Not: 

 • Her bir işlem için yalnızca bir kart kullanılabilir. Elinizdeki kartın değerinin, işlem teklifi ile tam olarak aynı değerde olması zorunludur.
 • Teklif koşulları içerisinde belirtilen para biriminde bir kart kullanın.

1. Teklif sayfasında Hediye kartları gönder seçeneğine tıklayın.

Submitcards.png

Bir uyarı diyaloğu kutusu görüntülenir.

2. Ek talimatlar ile birlikte uyarı mesajlarını okuyun ve Devam seçeneğine tıklayın.

WarningMessage.png 

Otomatikleştirilmiş işlem sayfası görüntülenecektir.

3. Kart türünüzü seçmek için, listedeki seçeneklerden birine tıklayın.

GCCV3_-_BUYER_STEP_3.png

 4. Hediye kartınız için bir makbuz yüklemek için makbuz Yükle seçeneğine tıklayın.

GCCV3_-_BUYER_STEP_4.png

Yüklenecek Dosyaları Seçin iletişim kutusu görüntülenir.

SelectFile.png

5. Dosyayı seçin ve Yükle seçeneğine tıklayın.

UploadReceipt.png

Uyarı: Bu resimde hediye kartı kodunuzun görünür halde olmadığından emin olun! Satıcı, bu resmi görüntüledikten sonra kolayca işlemi iptal edebilir.

 6. Bir hediye kartı görüntüsü yüklemek için, Resim yükle seçeneğine tıklayın.

GCCV3_-_BUYER_STEP_6.png

Yüklenecek Dosyaları Seçin iletişim kutusu görüntülenir.

SelectFile.png

7. Dosyayı seçin ve Yükle seçeneğine tıklayın.

UploadImagelast.png

8. Kodu, Hediye kartı kodu alanına girin ve kart değerini Kart miktarı alanına girin ve Kartı kaydet & devam et seçeneğine tıklayın. Sonrasında işlem sohbeti sayfası görüntülenecektir. 

GCCV3_-_BUYER_STEP_8.png

Not:

 • Kartınızı ekledikten sonra Kartı sil seçeneğine tıklayıp farklı bir kart yükleyebilir ve teklif sayfasına geri dönmek için Teklife geri dön seçeneğine tıklayabilirsiniz.

İpucu:

 • İşlem partneriniz hakkında daha fazla bilgi görüntülemek için sağ üst köşedeki Detaylar seçeneğine tıklayın.
 • İşleminizin iptal edilmesi halinde, hediye kartınızın detayları veri tabanımızda kaydedilir. Bir sonraki işleminizden önce, Hediye kartları gönder seçeneğine tıklayın ve görüntülenecek iletişim kutusundan kaydedilmiş kartlarınızdan birini seçin.

 SavedCards.png

9. İşlem başladıktan sonra makbuzu satıcı ile paylaşma olanağına sahip olacaksınız.
GCCV3_-_BUYER_STEP_9.png

Not: Satıcının makbuzu reddetmesi halinde (veya bu işlemin bir "makbuzsuz" işlem olması halinde işlemi iptal ederse) işlem iptal edilecektir.

10. Satıcının makbuzu/işlemi kabul etmesinden sonra, hediye kartını paylaşabilir ve işlemi ödendi olarak işaretleyebilirsiniz.

GCCV3_-_BUYER_STEP_10.png

Sık Sorulan Sorular

 

Satıcının işlemimi reddetmesi halinde ne olur?
Bunun gerçekleşmesi halinde, işlem iptal edilecektir. Endişelenmeyin-hediye kartı bilgileriniz, satıcı ile paylaşılmamıştı.
Bir otomatikleştirilmiş işlem sırasında kaç tane kart kullanabilirim?
Şu anda bir işlem başına yalnızca bir kart kullanabilirsiniz. Birden fazla kart yükleme seçeneği yakında kullanıma sunulacak.
Kripto para satıcısı, kodumu kullandı ama BTC'yi serbest bırakmadı. Ne yapmalıyım?
Kodun kullanıldığını düşünüyorsanız, İptal düğmesine tıklamayın! İşlemin iptal edilmiş olması halinde, durumun kısa bir açıklaması ve işlem kimliği ile birlikte Destek ile iletişime geçin.
Bir kart yükledim ama bunu işlemimden çıkarmak istiyorum. Ne yapmam gerekir?
İşlem akışının 4'üncü adımında (Kart kodunu ve değerini girin) Kartı Sil seçeneğine tıklamanız halinde kartınız işlemden güvenli bir şekilde çıkarılacaktır.

Hediye kartı özellikleri hakkındaki makalemize göz atın. Kripto para satma teklifi oluşturma kılavuzumuza ve kripto para almak istemeniz durumunda kripto para alma ipuçları dokümanımıza da ayrıca göz atın.

Bu bölümdeki makaleler

Daha fazlasını göster