Hediye Kartları İçin Otomatikleştirilmiş İşlemleri Kullanmak

Otomatikleştirilmiş alım satımlar, özellikle hediye kartları alım satımları için tasarlanmıştır. Bu özellik, gerçek işlem başlamadan önce satın alma ve mülkiyet ile ilgili tüm gerekli kanıtları yüklemeniz için size bir fırsat sunar. Bu kılavuz, hem kripto para satıcılarının, hem de kripto para alıcılarının perspektifinden otomatikleştirilmiş işlemin nasıl kullanılacağını gösterecektir.

Not: Otomatikleştirilmiş işlem deneyimi, aşağıdaki hediye kartı türleri için geçerlidir:

  • Amazon, eBay, Google Play, iTunes, Playstation, Steam Wallet, Xbox

 

Kripto Para Satıcısı Olarak Otomatikleştirilmiş İşlem Kullanma

Bir işlemden önce

Başlangıçta kolayca normalde olduğu gibi bir teklif oluşturun. Ödeme yöntemi olarak Hediye Kartlarını seçin ve sonrasında istediğiniz spesifik hediye kartını seçin. Tercih edilen alım satım işlemi deneyimi menüsü aşağıda görüntülenecektir. Otomatikleştirilmiş işlem seçeneğine, teklifinizde otomatikleştirilmiş işlem akışını kullanmak için tıklayın.

Choose-Automated-trade.png

Bu noktadan sonra, teklifinizi oluşturmayı, normalde olduğu şekilde tamamlayın.

Buna ek olarak, teklif etiketlerinizi ihtiyaçlarınıza göre seçebilirsiniz, ancak, etiketlerden bazıları, teklif akışınızda karşılık gelen bazı sınırlamaları tetikleyecektir. Teklif etiketlerini otomatikleştirilmiş bir işlemde kullanma hakkında daha fazla bilgi için, bu makaleye göz atın.

Automated_Trade_Seller_Tags.png

 

Bir işlem sırasında


1.
Bir işlem başladığında, alıcı size hediye kartı makbuzunu işlem sohbeti içerisinden incelemeniz için gönderir.

Makbuzu kabul etmek ve işleme başlamak isterseniz, Makbuzu Kabul Et seçeneğine tıklayın. Bu noktadan sonra alıcı bilgilendirilecektir ve hediye kartı paylaşımını gerçekleştirebilirler. Makbuzu kabul etmiyorsanız, İşlemi Reddet seçeneğine tıklayıp işlemi iptal edebilirsiniz.

Automated_Trade_Seller_Step_1.png

  1. Makbuzu kabul etmeniz sonrasında, alıcının hediye kartı detaylarını paylaşması gerekecektir. Detayları aldığınızda, Kart resmini görüntüle seçeneğine tıklayarak hediye kartını görüntüleyinveya kodu kullanmak için Kodu kopyala seçeneğine tıklayın.

Automated_Trade_Seller_Step_2.png

  1. Kodun geçerli olduğundan emin olduktan sonra kriptoyu serbest bırakın ve bir sonraki adımdan devam edin.

Automated_Trade_Seller_Step_3.png

Not:

Kodla ilgili bir sorun yaşarsanız, İtiraz seçeneğine tıkladığınızda moderatörlerimiz durumu inceleyecektir. Bir itirazı nasıl başlatabileceğinizle ilgili olarak bu makaleyi ziyaret edin.

 

Kripto para satın alıcısı olarak Otomatikleştirilmiş İşlem kullanma

Not: 

  • Her bir işlem için yalnızca bir kart kullanılabilir. Elinizdeki kartın değerinin, işlem teklifi ile tam olarak aynı değerde olması zorunludur.
  • Teklif koşulları içerisinde belirtilen para biriminde bir kart kullanın.

 

1. Teklif sayfasında Hediye kartları gönder seçeneğine tıklayın.

Automated_Trade_Buyer_Step_1.png

2. Kart türünüzü seçin.

Automated_Trade_Buyer_Step_2.png 

3. Sonrasında Makbuz Yükle seçeneğine tıklayarak hediye kartınız için bir makbuz yükleyin. Bu adım, yalnızca fiziksel kartlar için geçerlidir.

Automated_Trade_Buyer_Step_3.png

Uyarı:

Hediye kartınızın, makbuzda görünür halde olmadığından emin olun. Satıcı bu resmi gördükten sonra kolayca işlemi iptal edebilir.

 

4.  Sonrasında Görüntü Yükle seçeneğine tıklayarak resmi yükleyin. Bu adım, yalnızca fiziksel kartlar içindir.

Automated_Trade_Buyer_Step_4.png

5. Sonrasında, hediye kartı kodunu girin ve Kart Ekle seçeneğine tıklayın.

Automated_Trade_Buyer_Step_5.png

6. Hazır olduğunuzda İşlemi Şimdi Başlat seçeneğine tıklayın.

Automated_Trade_Buyer_Step_6.png

Not:

  • Kartınızı ekledikten sonra Kartı sil seçeneğine tıklayıp farklı bir kart yükleyebilir ve teklif sayfasına geri dönmek için Teklife geri dön seçeneğine tıklayabilirsiniz.
  1. İşlem başladıktan sonra makbuzu satıcı ile paylaşabilirsiniz.

Automated_Trade_Buyer_Step_7.png

Not:

  • Satıcının işlemi reddetmesi halinde, işlem iptal edilecektir.
  1. Satıcı tarafından makbuz kabul edildikten sonra, hediye kartını paylaşabilirsiniz. Buradan sonra işlem otomatik olarak Ödendi olarak işaretlenecektir. Satıcı bundan sonrasında hediye kartını kontrol etmeli ve kriptoyu cüzdanınıza serbest bırakmalıdır. 

Automated_Trade_Buyer_Step_8.png

 

Sık Sorulan Sorular

 

Satıcının işlemimi reddetmesi halinde ne olur?
Bunun gerçekleşmesi halinde, işlem iptal edilecektir. Endişelenmeyin—hediye kartı bilgileriniz, satıcı ile paylaşılmamıştı.
Bir otomatikleştirilmiş işlem sırasında kaç tane kart kullanabilirim?
Halihazırda, bir işlem başına yalnızca bir kart kullanabilirsiniz. Birden fazla kart yükleme seçeneği yakında kullanıma sunulacak.
Kripto para satıcısı, kodumu kullandı ama BTC'yi serbest bırakmadı. Ne yapmalıyım?
Kodun kullanıldığını düşünüyorsanız, İptal düğmesine tıklamayın! İşlemin iptal edilmiş olması halinde, durumun kısa bir açıklaması ve işlem kimliği ile birlikte Destek ile iletişime geçin.
Bir kart yükledim ama bunu işlemimden çıkarmak istiyorum. Ne yapmam gerekir?
İşlem akışının 4'üncü adımında (Kart kodunu ve değerini girin) Kartı Sil seçeneğine tıklamanız halinde kartınız, işlemden güvenli bir şekilde çıkarılacaktır.

Hediye kartı işlemlerinin özellikleri hakkındaki makalemize göz atın. Kripto para satın almak istemeniz durumunda Kripto para satma teklifi oluşturma kılavuzumuza ve kripto para satın alma ipuçları dokümanlarımıza da ayrıca göz atın.

Bu bölümdeki makaleler

Daha fazlasını göster