Kripto Paralar Karşılığı Bitcoin Satma

Paxful'da kripto para birimleri (altcoinler) karşılığında Bitcoin satmak mümkündür. Bu makale, desteklenen kripto para birimlerinden herhangi birini kullanarak Bitcoin satmaya dair bir inceleme sunmaktadır. 

İşlem yapmadan önce

Kripto para birimleri karşılığında Bitcoin satmadan önce, doğru cüzdan adresine sahip olduğunuzdan ve cüzdan hizmet sağlayıcısına erişebildiğinizden emin olun. Ayrıca, seçtiğiniz kripto para birimiyle ilgili tüm özel durumları incelediğinizden emin olun ve herhangi bir olası işlem sınırlaması veya özel durumunun varlığından haberdar olun. 

İşlem

Teklif arama

Kripto para birimleriyle Bitcoin satmanın ilk adımı, aradığınız kripto para birimini kabul eden bir teklif bulmaktır. Aynı zamanda satmak istediğiniz tutarı ve tercih ettiğiniz para birimini de girmeniz gerekir. 

Not: Bitcoinin piyasa fiyatına referans noktası olarak kullanılacak tercih edilen itibari para birimini de seçmeniz gerekir. Ancak, dünyadaki Bitcoin fiyatı USD'ye göre belirlendiğinden USD seçmeniz tavsiye edilir.  

Uygun bir teklif bulduktan sonra, işlemi açmadan önce teklif koşullarını mutlaka okuyun. Burada alıcının ödemeyle ilgili olarak neler gerektirdiğine dair kısa bir özet göreceksiniz.  

İşlemi başlattığınızda, daha ayrıntılı bir dizi talimat görünecektir. Bunlara işlem talimatları adı verilir. Alıcının gerekli kılacakları, kullandığınız belirli çevrimiçi ödeme yöntemlerine göre değişiklik gösterecektir.

Not: Bir alıcıya doğru cüzdan adresini sunmak tamamen sizin sorumluluğunuzdur.

Teklif oluşturma

Kripto para birimleri karşılığında Bitcoin satmak için kendi teklifinizi de oluşturabilirsiniz.
Burada teklifiniz için birkaç ipucu bulabilirsiniz:

  • İşlem sırasında hiçbir pazarlığa izin verilmediğinden karlı olacağını düşündüğünüz bir marj belirleyin.
  • Net teklif şartları ve talimatları yazın.
  • Varsa bir işlem ücretini kimin ödeyeceğini açıkça belirleyin.

Kişiselleştirilmiş teklifinizi oluşturup yayınladıktan sonra, alıcının sizinle işlem başlatmasını bekleyin. Bir işlem başladığında, bir bildirim alırsınız. Gerekli tüm ayrıntıları işlem ortağınızla tartışmaktan çekinmeyin.

İşlem tamamlama 

Alıcı size ödeme yaptığında, işlemi Ödendi olarak işaretleyip ödeme kanıtını yüklediğinde, ödemenin başarıyla sizi tarafınıza geçtiğini tekrar kontrol edin. 

Son adımınız, işlem emanetinden kripto parayı serbest bırakmaktır. Ödemeyi teslim almak konusunda tam olarak eminseniz, Serbest Bırak düğmesine tıklayın.

İşlemden sonra 

İşlem tamamlandığında, işlem ortağınız için uygun bir geri bildirim bırakabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı ile işlem yapmak hoşunuza gittiyse, onu güvenilenler listesine ekleyebilirsiniz

Paxful'da kripto para satmaya dair daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

 

Bu bölümdeki makaleler

Daha fazlasını göster