Çevrim İçi Cüzdanlar İle Kripto Para Satma

Paxful'da kripto para satmada kullanabileceğiniz PayPal ve Skrill gibi çeşitli çevrim içi cüzdanlar vardır. Bu makale, desteklenen çevrim içi cüzdanlardan herhangi birini kullanarak kripto para satmaya dair bir özet sunmaktadır. 

İşlem yapmadan önce

Çevrimiçi cüzdanınızla kripto para satmadan önce, lütfen göndericinin operasyonunun günlük limitiniz veya diğer coğrafi kısıtlamalarınız nedeniyle engellenmeyeceğinden emin olun. 

İşlem

Teklif arama

Çevrim içi cüzdanlarla kripto para satmanın ilk adımı, seçtiğiniz çevrim içi cüzdan için bir teklif bulmaktır. Satmak istediğiniz tutarı ve tercih ettiğiniz para birimini de girmelisiniz.

Uygun bir teklif bulduktan sonra, işlemi açmadan önce teklif koşullarını mutlaka okuyun. Burada alıcının ödemeyle ilgili olarak neler gerektirdiğine dair kısa bir özet göreceksiniz.  

İşlemi başlattığınızda, işlem sohbetinde daha ayrıntılı bir dizi talimat görünecektir. Bunlara işlem talimatları adı verilir. Alıcılar, daima çevrimiçi cüzdan bilgilerinizi isteyecektir. Alıcının gereklilikleri, kullandığınız çevrimiçi ödeme yöntemine göre değişebilir. Örneğin, PayPal, Skrill ve Neteller gibi çevrimiçi cüzdanları olan yatırımcılar normalde kimliğinizin resmini isteyecektir.

İpucu: Çevrimiçi cüzdan hesabındaki isim ile Paxful'daki ismin aynı olduğundan emin olun. Emniyet ipuçları hakkında makalemizde daha fazlasını öğrenebilirsiniz.

Teklif oluşturma

Çevrimiçi cüzdanlarla kripto para satmak için kendi teklifinizi de oluşturabilirsiniz.
Burada teklifiniz için birkaç ipucu bulabilirsiniz:

  • İşlem sırasında hiçbir pazarlığa izin verilmediğinden karlı olacağını düşündüğünüz bir marj belirleyin.
  • Net teklif şartları ve talimatları yazın.
  • Varsa bir işlem ücretini kimin ödeyeceğini açıkça belirleyin.

Kişiselleştirilmiş teklifinizi oluşturup yayınladıktan sonra, alıcının sizinle işlem başlatmasını bekleyin. Bir işlem başladığında, bir bildirim alırsınız. Gerekli tüm ayrıntıları işlem ortağınızla tartışmaktan çekinmeyin.

İşlem tamamlama

Alıcı size ödeme yaptığında, işlemi Ödendi olarak işaretleyip ödeme kanıtını yüklediğinde, ödemenin başarıyla sizi tarafınıza geçtiğini tekrar kontrol edin. 

Son adımınız, işlem emanetinden kripto parayı serbest bırakmaktır. Ödemeyi teslim almak konusunda tam olarak eminseniz, Serbest Bırak düğmesine tıklayın.

İşlemden sonra 

İşlem tamamlandığında, işlem ortağınız için uygun bir geri bildirim bırakabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı ile işlem yapmak hoşunuza gittiyse, onu güvenilenler listesine ekleyebilirsiniz.

Paxful'da kripto para satmaya dair daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

 

Bu bölümdeki makaleler

Daha fazlasını göster