Banka Havaleleriyle Kripto Para Satmak

Banka Transferleri, Paxful'da popüler bir ödeme yöntemidir. Bu makale, otomatikleştirilmiş Banka Transferlerimizle nasıl kripto para satılacağını gösterecektir.

İşlem yapmadan önce

Banka Transferleriyle kripto para satmaya başlamadan önce, Paxful profilinize banka hesabı detaylarınızı ekleyin.

Banka hesabınızın işlemler yapmaya hazır olduğundan emin olun ve bu hesabın ayrıca herhangi bir gönderi limiti veya coğrafik kısıtlamalara sahip olup olmadığını da kontrol edin. Ayrıca, bir sayfa üzerinde veya bir pdf dosyası üzerinde tüm detayları gösterecek şekilde ödeme kanıtını kolayca sağlayabilen bir banka seçmeyi de değerlendirmeye alın.

Paxful üzerinde ödeme kanıtı için gerekli detaylar şu şekildedir: 

  • Hesap sahibinin adı ve soyadı.
  • Banka adı ve logosu.
  • İşlem tarihi, saati ve durumu.
  • Gönderenin hesap bilgileri ve tam adı.

İşlem

Teklif arama

Banka Transferi yoluyla kripto para satmanın ilk adımı, Banka Transferlerini ödeme olarak kabul eden bir teklif aramak olacaktır. Aynı zamanda satmak istediğiniz tutarı ve tercih ettiğiniz para birimini de girmeniz gerekir.

Uygun bir teklif bulmanız sonrasında işlem başlamadan önce yeni teklif koşullarını okuyup kabul etmeniz gerekecektir. Bu teklif koşulları Paxful tarafından belirlenmiş olup işlemin nasıl gerçekleştirilmesi gerektiğini belirtir.

İşlem başladığında işlem sohbeti devre dışı kalacaktır. Artık alıcının ve satıcının banka hesaplarını birbirlerine göndermeyi otomatik olarak gerçekleştirmekteyiz ve bu sayede Banka Transferleri daha da güvenli ve kolay hale gelmektedir. 

Teklif oluşturma

Banka Transferiyle kripto para satmak için kendi teklifinizi de oluşturabilirsiniz.

Banka Transferi teklifiniz için birkaç ipucu şu şekildedir:

  • İşlem sırasında hiçbir pazarlığa izin verilmediğinden karlı olacağını düşündüğünüz bir marj belirleyin.
  • Eğer eski Banka Transferi prosesini kullanmak ve kendi teklif koşullarınızı belirlemek isterseniz, ödeme yöntemi olarak "Diğer Banka Transferi" seçeneğini seçin.

Kişiselleştirilmiş teklifinizi oluşturup yayınladıktan sonra, alıcının sizinle işlem başlatmasını bekleyin. Bir işlem başladığında, bir bildirim alırsınız. Gerekli tüm ayrıntıları işlem ortağınızla tartışmaktan çekinmeyin.

İşlem tamamlama

Alıcı size ödeme yaptıktan, işlemi Ödendi olarak işaretledikten ve ödeme kanıtını yükledikten sonra ödemeyi sizin alıp almadığınızı kesinlikle siz de kontrol edin.

Son adımınız, işlem emanetinden kripto parayı serbest bırakmaktır. Yalnızca ödemeyi aldığınızdan kesinlikle eminseniz "Serbest Bırak" düğmesine tıklayın.

İşlemden sonra

İşlem tamamlandığında, işlem ortağınız için uygun bir geri bildirim bırakabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı ile işlem yapmak hoşunuza gittiyse, onu güvenilenler listesine ekleyebilirsiniz.

Paxful'da kripto para satmaya dair daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

 

Bu bölümdeki makaleler

Daha fazlasını göster