Bitcoin nedir?

Bitcoin, e-posta göndermek gibi, Interneti kullanarak dünyanın herhangi bir yerine gönderilebilen çevrimiçi bir para birimidir.

Bitcoin göndermek veya almak için bir bitcoin cüzdanına ihtiyacınız olacak. Bir bitcoin cüzdanı, tüm zor kazanılmış bitcoin’lerinizi saklayabileceğiniz kendi çevrimiçi cüzdanınızdır. Paxful'a katıldığınızda, kullanımı kolay, güvenli, basit ve ücretsiz bir bitcoin cüzdanı elde edersiniz. Paxful bitcoin cüzdanı diğer tüm cüzdanlarla çalışır. Her bitcoin cüzdan ile birlikte bir cüzdan adresi gelir. Cüzdan adresinizi insanlara gönderebilirsiniz ve onlar da cüzdanınıza bitcoin gönderebilirler. Kendi cüzdanınızla, bitcoin gönderebilir, alabilir ve bitcoinlerinizi muhafaza edebilirsiniz. Tüm işlemlerinizi tıpkı Internet bankacılığınız’daki gibi görebilirsiniz.

Bitcoini ödeme yöntemi olarak kabul eden mağazalardan çevrimiçi alışveriş yapmak için de kullanabilirsiniz. İcadından bu yana, bitcoin'i ödeme yöntemi olarak kabul eden işletmelerin sayısı gittikçe artmaktadır, bu yüzden şansınızı deneyin. Alışveriş yaptığınız mağaza bitcoin'i kabul ediyor da olabilir. Tüm ticari işlemlerinizi Paxful’un sağladığı gibi güvenli bir cüzdan kullanarak çevrimiçi yapmanın rahatlığı artık hayal değil.

Bitcoin ile ilgili en zorlu kısım, ilk bitcoin'inizi almaktır. Banka hesabınız yoksa, bu sizin için daha da zor olabilir. Neyse ki, Paxful’da 300 ün üzerinde farklı ödeme yöntemi kabul ediliyor, sağladığımız ödeme yöntemlerine bir göz atın ve hangisinin size en uygun olduğunu görün. Paxful'da, satıcı olarak tabir ettiğimiz, bitcoin'lerini kâr amacı güderek satan insanlardan bitcoin satın alırsınız. Çünkü farklı alıcılar, hediye kartları, Western Union, Banka havaleleri ve bunlar gibi birçok farklı ödeme biçimini kabul etmektedirler. Bitcoine sahip olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı! Sizin için uygun olan ödeme yöntemini seçtiğinizde ve iyi bir teklif bulduğunuzda, satıcının size verdiği talimatları izleyin ve bitcoininiz dakikalar içinde bitcoin cüzdanınıza ulaşsın.

İlk bitcoin'inizi aldıktan sonra, çok daha güvenli bir deneyim için, 2-Faktörlü Kimlik Doğrulama özelliğini etkinleştirerek ve hatta Google Authenticator'ı kullanarak hesabınızı güvence altına aldığınızdan emin olun.

Paxful, 300'ün üzerinde ödeme yöntemini kullanarak bitcoin satın alabileceğiniz ve satabileceğiniz güvenli bir platform sunar! Platformumuzu nasıl kullanacağınız ve Paxful'u kullanarak alım satımınıza nasıl devam edebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin!

Bu bölümdeki makaleler