Hediye Kartları Karşılığında Kripto Para Satmak

Hediye kartları, Paxful'da popüler bir ödeme yöntemidir. Bu makale, desteklenen hediye kartlarından herhangi birini kullanarak kripto para satmaya dair bir özet sunmaktadır. 

İşlem yapmadan önce

Hediye kartlarıyla kripto para satmadan önce, aşağıdaki hususları göz önünde bulundurun:

  • Yalnızca işlem ortağınızın şahsi sahipliğinde bulunan kartları satın alabilirsiniz.
  • E-kod veya fiziksel kart mı istediğinize karar verin.

İşlem

Teklif arama

Hediye kartlarıyla kripto para satmanın ilk adımı, hediye kartı yöntemini ödeme olarak kabul eden bir teklif bulmaktır. Aynı zamanda satmak istediğiniz kripto para tutarını ve tercih ettiğiniz para birimini de girmeniz gerekir.

Size uygun teklif bulduğunuzda, işlemi başlatmadan önce teklif koşullarını mutlaka okuyun. 

İpucu: Bir alıcı makbuz veya başka bir ödeme kanıtı sunabilecek mi diye emin olun.

İşlemi başlattığınızda, daha ayrıntılı bir dizi talimat görünecektir. Bunlara işlem talimatları adı verilir. Bazı durumlarda alıcılar, izlemeniz için adım adım kılavuzlara sahip olabilirler.

Teklif oluşturma

Hediye kartlarıyla kripto para satmak için kendi teklifinizi de oluşturabilirsiniz. Hesaba katılması gereke bazı şeyler şunlardır:

  • İşlem sırasında hiçbir pazarlığa izin verilmediğinden karlı olacağını düşündüğünüz bir marj belirleyin.
  • Net teklif şartları ve talimatları yazın.

Kişiselleştirilmiş teklifinizi oluşturup yayınladıktan sonra, alıcının sizinle işlem başlatmasını bekleyin. Bir işlem başladığında, bir bildirim alırsınız. Gerekli tüm ayrıntıları işlem ortağınızla tartışmaktan çekinmeyin.

İşlem tamamlama

Alıcı size ödeme yaptığında ve işlemi Ödendi olarak işaretlediğinde, ödemenin başarıyla sizi tarafınıza geçtiğini tekrar kontrol edin. 

Son adımınız, işlem emanetinden kripto parayı serbest bırakmaktır. Ödemeyi teslim almak konusunda tam olarak eminseniz, Serbest Bırak düğmesine tıklayın.

İşlemden sonra

İşlem tamamlandığında, işlem ortağınız için uygun bir geri bildirim bırakabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı ile işlem yapmak hoşunuza gittiyse, onu güvenilenler listesine ekleyebilirsiniz

Paxful'da kripto para satmaya dair daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

 

Bu bölümdeki makaleler

Daha fazlasını göster