Yanıt Vermeyen İşlem Ortağı

Kripto para satmaktaysanız ve alıcı yanıt vermiyorsa:

Alıcının teklif sahibi olması halinde, işlemi görüntülemesi için 5 dakikalık bir süre zarfına sahip olur. Bu 5 dakika geçtiğinde işlemi iptal edebilirsiniz. 

Alıcı işlemi görüntülemiş ama henüz Ödeme yaptım düğmesine tıklamamış halde ise, işlem süresi sona erince kripto paranız işlem emanetinden geri iade edilecektir. 

Alıcı Ödeme yaptım seçeneğine tıklarsa ama henüz siz ödemeyi almamış halde olursanız, alıcıdan işlemi iptal etmesini isteyebilirsiniz. Alıcının işlemi iptal etmemesi halinde, İtiraz seçeneğine tıklayabilirsiniz. Buradan sonra moderatörlerimiz duruma göz atacaktır. 

Kripto para satın almakta iseniz ve satıcı yanıt vermiyorsa: 

Bir işlemi başlatmış halde iseniz ve satıcı çevrim dışı görünüyor veya size cevap vermiyor ise, işlemi iptal edebilir ve şansınızı bir başka satıcı ile deneyebilirsiniz. 

Bir satıcı yanıt vermekte ve ödemeyi onaylamış halde iken artık yanıt vermez hale gelmişse, Ödemeyi yaptım seçeneğine tıklamanız gerekir ki işlemin geçerlilik süresi sona erip iptal durumu olmasın. İşlemin süresi sona erip iptal durumu olursa, satıcı, emanetten kripto parayı geri alır. 

Ödemeyi zaten yapmış olduğunuz halde Ödemeyi yaptım düğmesine tıklamayı unutursanız dijital paralarınızı almak çok daha zor olacaktır. Böyle bir durumda lütfen Destek ile iletişime geçin.

İlgili makalemiz içerisinden itirazlar ile ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bu bölümdeki makaleler

Daha fazlasını göster