Kripto Para Satmak İçin Bir Teklif Oluşturmak

Kişisel kur kurallarınızı ve işlem akışınızı belirlemek için kendi tekliflerinizi oluşturmalısınız. Bu rehber, Paxful’da kripto para satmak için nasıl teklif oluşturacağınıza dair genel bilgiler sunmaktadır. Diğer Paxful yatırımcılarının var olan teklifleriyle ilgileniyorsanız, lütfen kripto para satma kılavuzumuza göz atın.

Başlamadan önce, bir hesabınız olduğundan emin olun. Kaydolduğunuzda, size otomatik olarak ücretsiz bir cüzdan atanır. 

Not:

Teklif oluşturabilmeniz için kimliğinizin doğrulanması gerekir.

Video

Teklif oluşturmaya dair kısa bir videoyu burada bulabilirsiniz:

1. Adım - Ödeme yöntemi


1. Paxful hesabınıza giriş yapın ve Teklif Oluştur bölümüne tıklayın.

Click-Create-an-offer-mutlicoin.png

2. Satmak istediğiniz kripto para türünü seçin.

Select_your_cryptocurrency.png

3. Sat teklif türünü seçin.
select_sell_cryptocurrency.png
4. Bir ödeme yöntemi ve tercih ettiğiniz para birimini seçin.
select_payment_method_.png

Not:

 • Ödeme yönteminizin hangi gruba dahil olduğundan emin değilseniz bunun için arama yapabilirsiniz.
 • Seçilen ödeme yöntemi için işlem emaneti ücretini not edin.
 • Teklif başına yalnızca bir para birimine izin verilir. 
 • Kullanılabilir para birimleri, seçtiğiniz ödeme yöntemine bağlı olarak değişebilir. Bu limitler, yanlış işlemlerden sakınmak için belirlenmiştir. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.
 • Banka havalelerinde banka adını ve banka hesabınızın kayıtlı olduğu ülkeyi girmeniz önemlidir. Bu, potansiyel işlem ortaklarınızla yaşanması muhtemel yanlış anlaşılmaları önleyecektir.

 5. Tüm detayların doğru olduğunu iki defa kontrol edin ve devam etmek için Bir Sonraki Adım seçeneğine tıklayın.

2. Adım İşlem fiyatlandırma

1. Kullanmak istediğiniz kripto para kurunu kullanmak için Piyasa fiyatı veya Sabit fiyat seçenekleri üzerine tıklayın.

select_trade_pricing_method.png

Not: 

 • Piyasa fiyatı Teklifinizin satış fiyatı, kripto paranın piyasa fiyatına göre değişecektir.
 • Sabit fiyat Teklifinizin satış fiyatı, teklif oluşturulduğunda kilitlenir ve bir kripto paranın piyasa fiyatıyla değişmeyecektir.
 • Bu seçenek, USDT gibi stablecoinler için mevcut değildir.

2. Marj alanına rakamı girerek her bir ödemede kazanmak istediğiniz tutarı seçin.
set_margin_.png

Kripto paranın piyasa fiyatına ve kişisel hedeflerinize göre bir yüzde belirleyin. Bu yüzde hem negatif, hem de pozitif olabilir. Marj(oran) hakkında daha fazla bilgiye buradan göz atabilirsiniz. Seçilen yüzdeye göre ne kadar kazanacağınıza dair net bir açıklamayı ekranda göreceksiniz.

Not:

 • Müşteri çekmek için çok düşük veya çok yüksek bir oran belirlemeyin ve işlem esnasında fiyat üzerinde pazarlık yapmayın. Hizmet Koşulları'mıza aykırıdır.
 • Alıcılar genelde en iyi değere ve en iyi satıcı puanlarına bakarlar. Hedef alıcılarınızın çekici bulabileceği bir kâr yüzdesi seçin.  Kripto para satma teklifi oluştururken negatif bir marj yüzdesi belirleme tavsiye edilir.
 • Varsayılan olarak, kripto para fiyatı için Coinbase, Bitstamp, Bitfinex arasındaki ortalama satış fiyatını sunuyoruz. Bitcoin kuruyla ilgili daha fazla esneklik için Gelişmiş moda geç seçeneğine tıklayın.

 3. Minimum işlem tutarı  ve Maksimum işlem tutarı alanlarına rakamlar girerek teklif işlem limitlerini belirleyin.
set_trade_limits.png

Buraya geleneksel para birimi cinsinden ne kadarlık kripto para satmak istediğinizi seçebilirsiniz.

Not:

 • İşleminizin bir güvenlik teminatı gerektirmesi halinde, bu adımda bilgilendirilirsiniz. Teklifinizi oluşturmanız tamamlandığında, teklifinizin alım satım platformunda görünür halde olması için güvenlik teminatını yatırmanız gerekecektir.
 • Bir aralık belirleyebilir veya Tam tutar kullan seçeneğine tıklayarak ilgilendiğiniz tam toplamı belirleyebilirsiniz. İşlem başladığı anda, işlem tutarının tam kripto karşılığı olan rakam, işlem emanatine aktarılacaktır.

 4. Dakika alanına bir rakam girerek teklif süre limitini seçin.
set_offer_time_limit.png

Bu süre, işlem ortağının ödemeyi yapması için ona verilecek süreyi gösterir. Alıcı, ödeme penceresinin süresi dolmadan önce Ödendi düğmesine tıklamazsa, işlem otomatik olarak iptal edilecektir.

5.  Tüm bilgilerin doğru olduğunu iki defa kontrol edin ve devam etmek için Sonraki adıma tıklayın.

3. Adım İşlem talimatları

1. Teklif etiketleri açılır menü listesinden teklif etiketlerini seçin.
set_offer_tags.png

Teklif etiketleri, teklifler listesinde ödeme yöntemine yakın olarak görünecektir. Bu etiket, teklifinizi kişiselleştirmenize ve ek bilgiler sunmanıza yardımcı olacak bir şey olmalıdır. 

2. Teklif etiketinizi oluşturun. Teklif etiketiniz alanına bunları yazın.
set_offer_label.png

Banka Transferleri için banka adı, etiket olarak kullanılır.

3. Alıcılar için teklif koşulları yazın. Bunları Alıcılar için teklif koşulları alanına yazın.
set_offer_terms.png

Bu bilgiler herkese açık olarak teklifte gösterilir. Teklif koşulları hakkında daha fazla bilgiyi buradan okuyun.

4.  İşlem talimatları yazın. Bunları İşlem talimatları alanına yazın.
set_trade_instructions.png

İşlem talimatları işlem başladığında görünür olacaktır. Bu talimatlar, potansiyel işlem ortağınızın yapması gerekenleri net ve adım adım açıklayan bir rehber olmalıdır. Buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

5. Doğrulama kutucuğunu işaretleyerek işlem ortaklarınız için bir doğrulama filtresi isteyip istemediğinizi seçin.
verification_settings.png

Ek işlem ayarları için Gelişmiş Seçenekler seçeneğine tıklayabilirsiniz:

 • Bu teklifi sadece güvenilenler listenizdeki kullanıcılara göster kutucuğunu işaretleyerek teklif görünürlüğünü ayarlayın.
 • Minimum gereken işlem alanına bir sayı girmek suretiyle gerekli minimum işlem sayısını belirleyin.
 • Yeni hesaplar için itibari para birimi limiti alanına tıklamak ve bir sayı girmek suretiyle yeni hesaplar için bir itibari para birimi limiti belirleyin.
 • Ülkeye göre sınırlama koyun. Ülkelere göre limitler belirle listesinde bir seçeneği tıklayıp aşağıdaki alana bir ülke girin.
 • Proxy/VPN sınırlamaları listesinden bir seçenek seçerek Proxy/VPN sınırlamalarını ayarlayabilirsiniz. Tüm kullanıcılarla alışveriş yapmayı veya VPN ve Anonimleştirici kullananları engellemeyi tercih edebilirsiniz.
 • Çalışma saatleri bölümü altından teklifleriniz için çalışma saatleri seçimi yapın. Bu teklifin aktif olmasını istediğiniz haftanın günlerini ve saatleri seçin. Daha fazlasını buradan okuyun.

6. Listeden seçenekler seçerek kiosk işlem ayarlarınızı yapılandırın. Kiosk işlem ayarları listesini etkinleştirmek için, Ayarları değiştir seçeneğine tıklayın.
Kiosk_offer_settings.png

Kiosk işlemleri, iş ortağı web sitelerinde yer alan Paxful Kiosklarından gelir. Bu kiosklar iş ortağının müşterilerinin, Paxful tedarikçilerinden kriptoyu Paxful platformu dışından satın almasını mümkün hale getirir. Bu, sizin için daha fazla gelen işlem anlamına gelir. Bu müşterilerin genelde önceden işlemi yoktur ve muhtemelen ne profilleri vardır, ne de kimlikleri doğrulanmıştır. Böylesi işlemlere izin verip vermeme ve bunlarla ilgili özel kurallar belirleme seçeneğiniz mevcut olacaktır.

Not:

Bazı kiosklar, satıcılardan Paxful'un işlem emaneti ücretine ek ücretler gerektirebilmektedir. Bu ücreti ödemek istemiyorsanız, kiosk alım satımlarına izin vermeme seçeneğini de kullanabilirsiniz.


7. Tüm detayların doğru olduğunu iki defa kontrol edip emin olun ve devam etmek için Teklif oluştur seçeneğine tıklayın.

Hizmet Koşulları'mızı ve kripto para satma ipuçlarımızı okuyun. Herhangi bir sorun durumunda, Destek ile iletişim kurmaktan çekinmeyin.

Bu bölümdeki makaleler

Daha fazlasını göster