Genel

Genel

 • Bitcoin nedir?

  Bitcoin, tıpkı gönderdiğiniz bir e-posta gibi, internet üzerinden dünyanın herhangi bir yerine gönderilebilen çevrimiçi para birimidir.

  Bitcoin göndermek veya almak için bir bitcoin cüzdanına ihtiyacınız vardır. Bu bitcoin cüzdanı, zorluklarla kazandığınız bitcoinlerinizi saklayabileceğiniz size özel bir çevrim içi cüzdandır. Paxful'a katıldığınızda güvenli, ücretsiz ve kolay kullanımlı bir bitcoin cüzdanına sahip olursunuz. Paxful bitcoin cüzdanı diğer tüm cüzdanlarla uyumlu çalışır. Her bitcoin cüzdanı, bir cüzdan adresi ile birlikte gelir. Cüzdan adresinizi kişilere gönderebilir, onlar da cüzdanınıza bitcoin gönderebilirler. Size özel cüzdanınız ile bitcoin gönderebilir, alabilir ve saklayabilirsiniz. Tüm işlemlerinizi tıpkı İnternet bankacılığında olduğu gibi takip edebilirsiniz.

  Paxful, 300'ün üzerinde ödeme yöntemini kullanarak bitcoin satın alabileceğiniz ve satabileceğiniz güvenli bir platform sunar! Platformumuzu nasıl kullanacağınız ve Paxful'u kullanarak alım satımınıza nasıl devam edebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin!

  Bitcoinin en zorlu kısmı ilk bitcoininizi almaktır. Banka hesabınız yoksa bu daha da zor olabilir. Neyse ki, Paxful, 300'den fazla ödeme yöntemini kabul ediyor. Bu yöntemleri inceleyerek sizin için hangisinin en uygun olduğuna karar verebilirsiniz. Paxful'da, bitcoinlerini belirli bir kârla satan kişiler olan Paxful tedarikçilerinden bitcoin satın alırsınız. Bunun nedeni ise tedarikçilerin hediye kartları, Western Union, banka havaleleri ve diğer pek çok farklı ödeme yöntemini kabul etmeleridir. Bitcoin almak hiç bu kadar kolay olmamıştı! Ödeme yöntemine karar vererek iyi bir teklif bulduğunuzda ve tedarikçinin size verdiği talimatları izlediğinizde, bitcoinler dakikalar içinde cüzdanınızda olacaktır.

  İlk bitcoin'inizi aldıktan sonra, şirketimizin 2 Faktörlü Kimlik Doğrulama özelliğini etkinleştirerek hesabınızı güvence altına aldığınızdan ya da çok daha güvenli bir deneyim için Google Authenticator'ı kullandığınızdan emin olun. Bu güvenlik önlemleriyle, kişiler arası finansmanın keyfini çıkarmaya hazırsınız!

  Paxful, 300'den fazla ödeme yöntemini kullanarak bitcoin alıp satabileceğiniz güvenli bir platform sunmaktadır! Platformumuzu nasıl kullanacağınız ve Paxful'u kullanarak işlemlerinize nasıl devam edebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin!

 • Paxful nedir?

  Paxful, Bitcoin ticareti için önemli bir kişiler arası finans platformudur.

  2014 yılında Ray Youssef ve Artur Schaback, daha sonra Paxful ismini alan EasyBitz'i kurdu. Bu platformu yaratırken akıllarında tek bir amaç vardı: Bitcoin alım satımını işletmelerden üye işyerlerine kadar herkes için kolaylaştırmak.

  Dünyadaki büyük sorunların bir çoğu, özellikle para kazanma ve paranın transferi konuları etrafında dönmektedir. Tüm dünyada para transferi hızlı ya da ucuz değildir ama Paxful bunu değiştirdi.

  Paxful, alıcıların ve satıcıların ticaret yapmak amacıyla iletişime geçtikleri önemli bir kişiler arası Bitcoin platformudur. 300'den fazla ödeme yöntemi sunan Paxful, uygun teklifleri bulmayı inanılmaz derecede kolaylaştırmaktadır. Kullanıcılara kendi paraları üzerinde tam kontrol imkânı sunuyoruz. Emanet sistemimiz ve özel 7/24 müşteri desteğimiz sayesinde Paxful, riskleri nasıl en aza indireceğinizi ve hesabınızı nasıl güvenceye alacağınızı biliyorsanız çok güvenlidir. Kaydolduktan hemen sonra, Paxful kullanıcılarına ÜCRETSİZ cüzdan verilir.

  Kişiler arası Paxful sistemi, hudutları ve limitleri kaldırıyor. Paxful hesabınızı size özel finansal pasaportunuz olarak düşünebilirsiniz. Hesabınız sayesinde dünyanın dört bir yanından para gönderebilir ve istediğinizi satın alabilirsiniz. Satış Ortaklığı Programımızla kendi işinizi kurun.

  4,8 milyondan fazla kullanıcısı olan topluluğumuz büyümeye devam ediyor. Bu yüksek sayıda kullanıcı sebebiyle Paxful'da alım satım yapmak çok kolay ve zahmetsiz bir hale gelebilmektedir.

  İşte bu Paxful! Para kazanmaya başlayın!

  Hemen size özel Paxful hesabınızı oluşturun!

 • Ödeme yöntemleri

  Paxful'da kripto para alıp satmanın 300'den fazla yolu var.

  İşte popüler ödeme seçeneklerimizden bazıları:

  1. Banka Havalesi ve Nakit olarak kripto para satın alın
  2. PayPal, Skrill ve Neteller gibi Çevrim İçi Cüzdanlar ile kripto para satın alın
  3. İTunes hediye kartları ile kripto para satın alın
  4. Amazon hediye kartları ile kripto para satın alın
  5. Yüz Yüze Nakit yöntemiyle bulunduğunuz bölgede işlem yaparak kripto para satın alın
  6. Ethereum, Litecoin, Ripple ve diğer altcoinler ile kripto para satın alın.

  Buraya tıklayarak ödeme yapmak istediğiniz yöntemi seçebilirsiniz. Yapmanız gereken satın almak istediğiniz kripto para miktarını, para birimini ve kullanacağınız ödeme yöntemini girmektir. İstediğiniz ödeme yöntemini bulamıyorsanız, bize öneride bulunabilirsiniz! “Ödeme yönteminiz mevcut değil mi? Yeni bir tane önermek için buraya tıklayın” bağlantısını tıklamanız yeterli. 

  Kripto para satın alabileceğiniz yöntemlere “ödeme yöntemleri” denir.

  Kripto para satın alabileceğiniz her yöntem “ödeme yöntemi” olarak adlandırılır. Mevcut tüm ödeme yöntemlerinin listesini burada bulabilirsiniz. Piyasadaki Paxful yatırımcıları sürekli olarak yeni ödeme yöntemleri ile geldiklerinden bu liste devamlı genişlemektedir. Her ödeme yönteminin, bir ticarete başlamadan önce aşina olmanız gereken kendi spesifik özellikleri ve risk seviyeleri vardır. Paxful'un sahip olduğu kişiler arası sistem, kripto para satın almayı kolaylaştırdığı için bunu teşvik eder. 

 • Paxful ücretleri

  Paxful'un kripto para alım satım yapma, yatırma, çekme ve dönüştürme ücretleri ile ilgili gereken tüm bilgileri burada bulabilirsiniz. 

   

   

  Kripto Para Alım Satımı Yapma

  Ödeme Grubu Kripto Para Satın Kripto Para Satın Alın
  Banka Havaleleri %0,5 ücretsiz
  Kredi Kartı/Banka Kartı %1 ücretsiz
  Dijital Para Birimleri %1 ücretsiz
  Çevrimiçi Cüzdanlar %1 ücretsiz
  Nakit %1 ücretsiz
  Ürünler & Hizmetler %1 ücretsiz
  Hediye Kartları

  Her hediye kartı türü için %3
  (iTunes ve Google Play hariç)

  iTunes ve Google Play için %5

  ücretsiz

  Kripto Para Satın Alma

  • Paxful, kripto para satın alan müşterilerinden herhangi bir ücret talep etmez.
  • Paxful'da başka bir müşteriden kripto para alırken, Kripto parayı müşteriler tarafından belirlenen kurdan satın alırsınız. Bu kurlar, doğrulama durumunuz, ödeme yönteminiz, para birimi çifti (USD, EUR, CNY gibi) ve sipariş hacmi gibi çok sayıda faktöre bağlı olarak değişir.
  • Kripto para satın alırken her teklifi değerlendirdiğinizden emin olun. Nasıl kripto para satın alacağınıza dair ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

  Kripto Para Satma

  • Paxful, kripto para satan müşterilerden ücret talep eder.
  • Ücret, kripto paranızı satmak için kabul ettiğiniz ödeme yöntemine bağlı olarak değişir.
   • Bank Havalesi: %0,5
   • Kredi/Banka Kartı: %1
   • Dijital Para Birimleri: %1
   • Çevrimiçi Cüzdanlar: %1
   • Nakit: %1
   • Hediye kartları: Her hediye kartı türü için %3 <0>(iTunes ve Google Play hariç); iTunes ve Google Play için %5. 
  • Bu emanet tutarı, işlemin başında Paxful cüzdanınızdan düşülür. İşlemin başarıyla tamamlanmasının ardından Paxful emanet ücretini tahsil eder. Eğer işlem tamamlanmazsa, kripto para emanet hesaptan satıcıya geri ödenir, Paxful bu işlemden ücret almaz.

  Bitcoin Gönderme ve Alma

  Cüzdan Türü Gönder Gelen
  Dış Cüzdan 0$ - 9,99$ = 0,0001 BTC
  10$ - 19,99$ = 0,0002 BTC
  20$+ = 0,0005 BTC
  ücretsiz
  Dahili Cüzdan

  Ayda 5'e kadarücretsiz

  Ayda 5'ten fazla - hangisi daha büyükse, 1,00$ veya gönderilen tutarın %1'i işlem ücreti.

  ücretsiz

   

  • Paxful bir Paxful cüzdanından harici bir Bitcoin adresine her gönderim için bir cüzdan gönderim ücreti alır. Ücretlerimizin derecelerini burada bulabilirsiniz:
   • 0$ -9,99$ = 0,0001 BTC
   • 10$ -19,99$ = 0,0002 BTC
   • 20$ üzeri = 0,0005 BTC
  • Bu ücret, ilgili madenci ücretinin ödenmesini ve cüzdan alt yapımızın güvenli şekilde sürdürülmesini sağlar.    
  • Aylık ilk 5 işlem için başka bir Paxful müşterisine Bitcoin göndermek ücretsizdir. Sonrasında, diğer Paxful müşterilerine yapılan her işlemde, gönderim tutarından 1,00$ veya %1 ücret alınır. Ücret Bitcoin olarak tahsil edilir ve işlem sırasında Bitcoin'in piyasa kuruna göre hesaplanır. Eğer 1,00$'a eşdeğer Bitcoin'iniz yoksa, para gönderemezsiniz.

  Not: Platformumuzda yüksek tutardaki emanet dışı işlemlerden dolayı iç cüzdan gönderme ücreti 1,00$ veya %1 olarak belirlenmiştir. Düzenli işlem sürecimizin dışında geliştiğinden emanet dışı işlemler iznimiz olmadan yapılan işlemlerdir. Bu ücret, bazı kullanıcıların Hizmet Koşullarımızı kötüye kullanmalarını önlemek için kullanılır.

  Tether (USDT) Gönderme ve Alma

  Cüzdan Türü Dışarı Gönderilen Dışarıdan Gelen
  Harici Cüzdan

  dinamik Ethereum ağ ücreti + Paxful cüzdan ücreti

  Paxful cüzdan ücreti:

  0$ - 9,99$ = 1 USDT
  10$ - 19,99$ = 2 USDT
  20$+ = 5 USDT

   

  dinamik Ethereum ağ ücreti
  Dahili Cüzdan

  Ayda 5'e kadarücretsiz

  ayda 5'ten fazla - hangisi daha büyükse; 1,00 USDT veya gönderilen tutarın %1'i işlem ücreti.

  ücretsiz

   

  • Bir harici adresten Paxful Tether cüzdanınıza USDT almanın (yatırmanın) bir ücreti vardır. Bu, ağ ücretidir. Bunun içerisinde yatırma konsolidasyon ücretinin mevcut Ethereum kuru ile çarpımı da mevcuttur.
   Alın düğmesine tıkladıktan sonra ücretlerin kaba bir tahmini seviyesini Tether cüzdanınızdan görebilirsiniz. Yatırılan miktar geldiğinde, gerçek ücret hesaplanır ve bu miktar, daha önce görmüş olduğunuzdan farklı olabilir. Bu farkın sebebi, Ethereum fiyatının sürekli olarak değiştiği gerçeğidir.
  • Harici cüzdanlardan gelen Tether işlemleri için Ethereum ağ ücretinin üstüne Paxful herhangi bir yatırma ücretinde değişiklik yapmaz.
  • Fonların size başka bir Paxful Tether cüzdanından gelmesi halinde Paxful Tether cüzdanınıza USDT alma (yatırma) işleminden herhangi bir ücret kesintisi olmaz.
  • Bir Paxful cüzdanına harici bir adresten USDT gönderme (çekme) işlemi için söz konusu olan ücretin içerisinde Ethereum ağ ücreti + Paxful cüzdan ücreti yer alır. İşlemin miktarına bağlı olarak üç derece halinde Paxful cüzdan ücretleri şu şekildedir.
   • 0$ - 9,99$ = 1 USDT
   • 10$ - 19,99$ = 2 USDT
   • 20$'ın üstü = 5 USDT
  • Gönderme Bir ay içerisinde bir Paxful cüzdanından bir başka Paxful cüzdanına yapılan USDT göndermelerinin ilk 5'i ücretsizdir. Bunun sonrasındaki her bir işlemde, 1 USDT veya gönderilen miktarın %1'inden hangisi daha büyükse o uygulanır. Ücret, USDT cinsinden alınacaktır.

  Kripto Para Dönüştürme 

  Dönüştürme Türü Ücreti
  Bitcoin'den Tether'e 1% (BTC cinsinden alınır)
  Tether'den Bitcoin'e ücretsiz

   

  Tether Dönüştürme (USDT)

  Paxful Stablecoin

  Her bir Paxful Stablecoin işleminde ("Stablecoin Ücreti") Paxful, dönüştürülecek miktar üzerinden bir ücret uygular, bu BTC cinsinden hesaplanır. Bu Stablecoin Ücreti şunları içerir: (1) içerisine (a) ilgili madenci ücreti ve güvenli cüzdan altyapımızın sürdürme ücretini ve (bu hizmet için Paxful'un ücretini de içeren %1'lik bir ücret ve (2) Paxful Stablecoin dönüşümünü etkinleştirmek için gereken de minimis yuvarlama ücreti.

  Stablecoin Karşı Tarafından aldığınız teklif fiyatı, tüm bu ücret ve kesintileri de içerir. Bu teklif edilen fiyat, Stablecoin Karşıtarafı ve/veya bu işlemi gerçekleştirebilmek için gerekli olan üçüncü taraf ücretlerini de içermektedir. Lütfen bunun üçüncü bir tarafça yansıtılan ayrı bir ücret olduğunu ve Paxful'un bundan sorumlu olmayıp bu üçüncü taraf ücretlerini hesaplamadığını lütfen göz önünde bulundurunuz.

Kripto Para Satın Alın ve Satın

Kripto Para Satın Alma

 • Kripto para satın alma

  Kripto oldukça heyecan verici ve bizler de bu deneyimi bizimle paylaştığınız için çok mutluyuz.

  Bu kılavuz, kripto para satın alma konusunda var olan teklifleri bulmanıza yardımcı olacaktır. Kendi teklifinizi yaratmak isterseniz, lütfen teklif oluşturma makalemize göz atın. 

  Video

  Nasıl anında Bitcoin satın alabileceğinize dair kısa bir video şuradadır:

  1. Adım: Arama gerekliliklerini ayarlama

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın, Satın Al oku üzerinde gezinin ve tercih ettiğiniz kripto para üzerine tıklayın.

  Click-buy-crypto-type.png

  Kripto para satın almak için tekliflerin bulunduğu sayfa görüntülenecektir.

  İpucu: Telefonunuzu kullanıyor musunuz? Hamburger simgesine tıklayın ve ortaya çıkan listedeki seçeneklerden birisini seçin.

  2. Tümünü Göster veya Herhangi bir ödeme yöntemi bölümüne tıklayın ve görünen iletişim kutusunda kripto satın almak istediğiniz ödeme yöntemini seçin.

  Buna alternatif olarak mevcut tüm ödeme yöntemlerinin bir listesini görmek için Tüm ödeme seçenekleri için teklifleri görüntüle seçeneğine tıklayın.

  3. Herhangi bir para birimi bölümüne tıklayın ve listeden para biriminizi seçin.  Herhangi bir tutar bölümüne işlem yapmak istediğiniz tutarı girin.
  Aklınızda belirli bir tutar yoksa,  Herhangi bir tutar alanını boş bırakabilirsiniz.

  4. Konum listesinden ülkenizi seçin.

  5. TEKLİF ARA bölümüne tıklayın. Teklif listesi, arama gerekliliklerine göre güncellenir.

  Buying2.png

  2. Adım: Teklif bulma

  1. Teklif listesinde arama yapın.
  Liste, şu tekliflerle başlar:

  • En iyi puanlamaya ve itibara sahip satıcılar.
  • Platformda en aktif olan ve anında işlem yapmaya hazır olan satıcılar.
  • En karlı indirimler veya marjlar.

  Bir teklif hakkındaki ek bilgiler için etiketlere ve işaretlere göz atın. Beğendiğiniz bir teklfi bulduğunuzda, Satın al düğmesine tıklayın.

  Buying3.png

  Not: Bu noktada, alım satım işleminiz henüz başlamadı.

  Teklif sayfası görünür.

  Teklifin aşağıdakiler dahil tüm ayrıntılarını inceleyin:

  • Satın alma limitleri - teklif edilen tutar aşırı düşük mü veya aşırı yüksek mi?
  • Satıcı kuru - sizin için karlı görünüyor mu?
  • Zaman sınırı - ödemeyi, bu zaman çerçevesinde gerçekleştirebilecek misiniz?
  • Teklif koşulları - satıcı, işlem prosedürünün bir parçası olarak ek belge istiyor mu ya da herhangi bir isteği var mı?

  Offer_temrsNew2.0.png

  2. Geleneksel para birimi alanına veya kripto para alanına işlem yapmaya hazır olduğunuz tutarı girin. ŞİMDİ SATIN AL düğmesine tıklayın.
  Herhangi bir kuşkunuz veya sorunuz varsa işleme dair bir gezinti için Tura Katıl bölümüne tıklayabilirsiniz.

  Buying5.png

  İşlem sohbeti sayfası görünür.

  Not: Şu anda bir işlem başladığında, kripto para kuru sabittir ve dalgalanmaz.

  3. Adım: İşlem

  1. İşlem sohbetimizi kullanarak iş ortağınızla gerekli ayrıntıları tartışın ve talimatlarını dikkatlice takip edin.

  follow_instr.png

  2. Ödemeyi yapın.
  Ödemeyi yaptıktan sonra, Ödeme yaptım seçeneğine tıklayın.

  Buying7NEW.png

  Kendi Kendine Beyan iletişim kutusu görüntülenir.
  3. Evet, ödeme yaptım seçeneğine tıklayın.

  Not:

  • İstediğiniz zaman İptal seçeneğine tıklayarak işlemi iptal edebilirsiniz.
  • Herhangi bir sorun veya anlaşmazlıkta, vakayı soruşturmak üzere moderatörlerimizi davet etmek için İtiraz seçeneğine tıklayın.

  Satıcı, BTC'yi işlem emanetinden Paxful cüzdanınıza aktarır. İşlem başarıyla tamamlanır.

  İpucu:

  • Kripto para satıcısı, işlem emanetinden Paxful cüzdanınıza fonları aktardığında, geri bildirim bırakmayı düşünün. Bu geri bildirim, diğer yatırımcılara kiminle karşı karşıya olduklarını anlamalarında yardımcı olur.
  • Bir kullanıcıyı İşlem Ortakları listenize eklemek için Gelecekte kolayca işlem yapabilmek için Kullanıcı Adını kişilerinize eklemek için tıklayın  seçeneğine tıklayabilirsiniz. Böylece güvendiğiniz kullanıcılarla kendi işlem topluluğunuzu oluşturabilirsiniz.
  • BTC işlemine dair açık makbuz isterseniz, sayfanın altında Açık makbuz bölümüne tıklayın.

  Daha fazla bilgi için kripto para satın almaya dair ipuçları dokümanımıza göz atın. Kripto para satmak istiyorsanız, aşağıdaki kılavuzu inceleyin.

   

 • Kripto para satın almak için ipuçları

  Kripto para satın almak başlangıçta zor olabilir, bu neden burada hızlı ve güvenli şekilde kripto para alabilmeniz için ipuçları sunuyoruz. 

  Başlangıç olarak şuradaki birkaç ipucunu göz önünde bulundurun:

  1. Paxful'da minimum işlem tutarı.

  Bitcoin satın alıyorsanız, şu andaki minimum tutar 10 USD veya bunun diğer para birimlerindeki karşılığıdır. Satıyorsanız, minimum tutar 0,001 BTC'dir.

  2. Satıcının itibarı ve aktivitesi.

  Tedarikçilerin itibar puanı, önünde bir + ile yeşil renkte belirtilmektedir. Örneğin +1305 / -1, tedarikçinin alıcılardan 1305 adet pozitif ve sadece 1 adet negatif geri bildirim aldığı anlamına gelir.
  Pozitif  ve negatif her tür geri bildirime dikkat edin.
  Örneğin, biri 10.000 pozitif geri bildirime ve 1000 negatif bildirime sahipse, bu kullanıcıya yine de dikkat etmelisiniz. Negatif bildirimlerin pozitif ve negatif olanlara göre oranına dikkat edin. Ayrıca, kullanıcının ne kadar uzun süredir platformumuzda olduğuna bakmayı unutmayın.
  Satıcının kimliği doğrulanmışsa çok daha iyi olur. Bu doğrulama, onun belgelerine ve geçmişine baktığımız anlamına gelir.
  Buna ek olarak, satıcının Paxful'da en son çevrim içi görülme zamanına göz atın. Bunu yaparsanız, satıcı tarafında gecikme olmadan hızlı bir işlem yapacağınızdan emin olabilirsiniz.
  Kullanıcılar hakkında daha fazla arka plan bilgisi için kullanıcı adlarına tıklayıp profillerini açın.
  reputation.png
  verified.png

  3. İşleme başlamadan önce her zaman teklif şartlarını okuyun.

  Satıcılar teklif koşullarında ne beklediklerini ve sizin onlara ne sunmanız gerektiğini belirtmelidirler. Örneğin hediye kartları için satıcıların çoğu, hediye kartının yasal yollarla satın alındığını ve sizin hediye kartlarının gerçek sahibi olduğunuzu kanıtlayan makbuzlar isterler. Bu bilgiler istenirse ve sunulmazsa, işlem ile devam etmemek daha iyidir. Tüm gereklilikleri sağlıyorsanız, işleme başlamadan önce her şeyi hazır ettiğinizden emin olun.

  4. Fiyata dikkat edin.

  Paxful'daki Bitcoin fiyatı, satıcılar geleneksel para birimini Bitcoin'e dönüştürmek için bir ücret ödediğinden hiçbir zaman resmi piyasa kuruna eşit değildir. Ücret tutarı satıcılar arasında değişebilir ve kimden satın aldığınıza bağlıdır. Bu yüzden en iyi teklifler için tetikte olun. Teklif sayfası daima her bir satıcının oranını içerir. Sizi en çok ilgilendiren şey, dolar karşılığında ne kadar aldığınızdır. Oran ne kadar yüksekse, işlem karlılığı sizin için o kadar yüksek olacaktır.
  price.png
  Screenshot_2020-02-14_at_13.51.56.png

  5. Satıcının talimatlarını okuyun.

  Bunlar işlem yapmaya başlamanızın ardından size sunulan daha detaylı talimatlardır. Genellikle işlem sohbetinin en başında verilirler. Eğer herhangi bir noktada talimatların anlaşılması veya uygulanmasıyla ilgili yardıma ihtiyacınız olursa, satıcıya, ilgili sohbetin içerisinde bunları rahatlıkla sorabilirsiniz.

  6. Ödendi düğmesine sadece ödemeyi gerçekten yaptıktan sonra basın.

  Bu Ödendi düğmesine bastığınız anda geri sayım sayacı durur ve sipariş süreci sona eremez duruma gelir. Bu konu şu açıdan oldukça önemlidir; satıcıya hediye kartı kodu gibi herhangi bir ödeme bilgisini göndermişseniz ve teklifin süresi dolmuşsa, emanetteki kripto paralar serbest kalır ve siz de bu durumda kripto paralarınızı alamazsınız. Ödendi düğmesi aynı zamanda dürüst olmayan veya unutkan satıcılara karşı da bir güvenlik mekanizması sağlamaktadır. Ödemeyi gerçekleştirmeden Ödendi düğmesine basarsanız, satıcı sizin coinlocker, yani parayı kötü niyetli bloke eden veya onu dolandırmaya çalışan biri olduğunuzu düşünebilir. Bu nedenle bu düğmeye olası bir karışıklığı önlemek adına mutlaka ödemeyi yaptıktan sonra basın.

  7. Paxful’da aracılık yoluyla alınan hediye kartı kodlarının kullanımı kesinlikle yasaktır.

  Aracılık yoluyla alım, daha sonra başka birine satılabileceğinizi düşünerek aldığınız hediye kartlarını kapsar. Satın alırken kodu kontrol etmiş olsanız dahi, satın aldığınız kişi sizin bilginiz dışında bu kodu dilediği zaman kullanabilir, bu nedenle bu işlem Paxful Kullanım Şartları’na aykırıdır. Satıcılara aracılık yoluyla alınan kodları vermeye devam etmeniz halinde raporlanır ve Paxful'da işlem yasaklısı olursunuz. Bu aynı zamanda hem size hem de diğerlerine boşa zaman kaybettirir. Bu nedenle sadece bizzat satın aldığınız hediye kartlarını kullanmayı unutmayın.

  8. Ödemelerin gerçekleştirilmesi için üçüncü kişilerin kullanımına izin verilmemektedir.

  Gönderilen ödemenin orijinal ödeyicisi ve ödemenin gerçek sahibi siz olmalısınız. (Hediye kartı, kredi kartı, banka hesabı, çevrim içi ödeme platform hesabı sahibi) kripto para ödemelerinde aracılık rolüne izin verilmez ve böyle bir durum, bir dolandırıcılık girişimi olarak değerlendirilebilir.

  9. Daima hediye kartındaki tüm tutar ile işlem yapın.

  50$ tutarında bir hediye kartınız varsa, bunun bir bölümüyle işlem yapamazsınız (ör. bir kişiden 50$'lık tutarın sadece 33$'ını almasını istemek gibi). Satıcının yalnızca tutarın tamamını alabileceğini unutmayın, bu nedenle 33$'lık bir işlem başlatırsanız ve satıcı 50$'yi alırsa, aradaki kripto para farkını geri almanın tek yolu yeni bir işlem başlatmaktır. Satıcılar bu aradaki tutarı karşılamayabilir veya tedarikçi tekliflerini iptal edebilir veya çevrimdışı olabilir.

   10. Asla satıcıdan önce kripto paraları serbest bırakmasını talep etmeyin.

  Bu bir dolandırıcılık göstergesi olabileceğinden anında yasaklı hale gelmenize sebep olabilir. Bir işlem emaneti hizmetimiz vardır, siz ödeme işlemini tamamlayana kadar kripto paralarınız güvenle sizin adınıza orada bekletilir.

  11. Satıcılara karşı nazik olun.

  Satıcılar çok sayıda zorlu müşteriyle başa çıkmak durumunda kalıyorlar, bu nedenle nazik olmak size yeteri kadar zaman kazandırabilir. Nazik olmak, iletişim şekli ve içeriğinin yanı sıra tedarikçilerin talimatlarına uygun hareket etmeyi de içerir. Aranızda bir itiraz yaşanması halinde moderatörün kullanılan dil ve ifade şeklinizi dikkate alacağını unutmayın.

   12. İlgilenmiyor musunuz? İptal edin!

  İşlem artık ilginizi çekmiyorsa ve satıcı henüz para ödemediyse, işlemi iptal edebilirsiniz. Emanet serbest bırakılacak ve ilgili başka kişilerle işlem yapabileceksiniz. İşlemi iptal etmez ve askıda bırakırsanız, satıcı bir itiraz başlatacak veya sizi raporlayacaktır, bu da muhtemelen negatif geri bildirim almanıza neden olacaktır. Tüm açık işlemlerinizi panelinizde görebilirsiniz. İşlemi açmak için Sohbet seçeneğine tıklayın ve iptal etmek için İptal seçeneğine tıklayın.
  Ayrıca, her türlü fiyat pazarlığının kesinlikle yasak olduğunu unutmayın. Teklif hoşunuza gitmezse, aynı işlemde fiyatı değiştirmek için ısrar etmeyin. Satıcılarla herhangi bir anlaşmazlıktan veya itiraz oluşturulmasından kaçınmak için yeni değerlerle yeni bir işlem başlatın.

 • Altın ile kripto para satın alma

  Altın dünyadaki bilinen en eski ödeme yöntemlerinden biridir ve kripto para satın almak için altın kullanma seçeneğini size sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Altın ile yatırım yapmak için bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz. 

  İşlem yapmadan önce

  Altın ile kripto para satın almaya başlamadan önce, altın için güvenilir bir kaynağınızın olduğundan emin olun. Altın elde etmenin yöntemlerinden biri, web sitesinden sipariş etmek ve belirli bir adrese gönderilmesini sağlamaktır. Özel kaynağınızı kullanmaya ve altını şahsen teslim etmeye karar verirseniz, riski en aza indirmeyi ihmal etmemelisiniz.

  Kripto para satın almak için altın ile ödeme yapmaya çalışırsanız, potansiyel işlem ortağınız, işlemi doğrulamak için aşağıdakileri kanıt olarak isteyebilir:

  • Satın alma kanıtı (makbuz).
  • Altın ürünü için orijinallik sertifikası.
  • Kimliğinizin fotoğrafı.
  • Teklif ettiğiniz gerçek altın ürününün fotoğrafı.
  • Kargo hizmetinin verdiği işlem numarası (altının onlara doğrudan gönderilmesi durumunda).

  İşlem

  Teklif arama

  Altın ile kripto para satın almanın ilk adımı, bu ödeme türünü kabul eden bir teklif bulmaktır. Aynı zamanda satın almak istediğiniz tutarı ve tercih ettiğiniz para birimini de girmeniz gerekir.

  Mümkün olan en yüksek karı elde etmek için en iyi kripto para kurunu seçin. Ayrıca, altını işlem ortağınıza gönderebileceğinizden emin olmak için potansiyel işlem ortağının itibarına dikkat edin ve konumu dikkatli seçin. Ve son olarak, teklif koşullarını ve işlem talimatlarını dikkatlice okuyun. Kripto para satıcıları ek doğrulama talep edebilir ve ödeme kanıtı doğrulaması için başka özel gerekliliklere sahip olabilir.

  İşlem sohbetinde işlem ortağınızla konuşun. Altını nasıl teslim edeceğinizi ve işlem ortağının teklifinizi kabul edip etmediğini netleştirin. 

  İpucu:

  • Yüz yüze işlemler için herkese açık yerleri tercih edin.
  • Posta yoluyla teslimat için takip edilebilir bir kargo yöntemi seçin.

  Teklif oluşturma

  Altın ile kripto para satın almak için kendi teklifinizi de oluşturabilirsiniz.
  Akılda tutmanız gereken birkaç şeyi burada bulabilirsiniz:

  • İşlem sırasında pazarlığa izin verilmediğinden sizin için uygun ve karlı bir marj seçin.
  • Net teklif şartları ve talimatları yazın.
  • Sahip olduğunuz altın için sunmak istediğiniz ödeme kanıtlarının ne olduğu konusunda açık olun.
  • Yüz yüze işlemlerde, buluşma yeri ve takas prosedürü hakkında çok net olun.

  Kişiselleştirilmiş teklifinizi oluşturup yayınladıktan sonra, bir satıcının sizinle işlem başlatmasını bekleyin. Bir işlem başladığında, bir bildirim alırsınız. İşlem sohbetinde işlem ortağınızla tüm gerekli ayrıntıları konuşun ve bunlara göre işlem ile devam edin.

  İşlem tamamlama

  Kripto para satıcısının istediği tüm belgeleri verdiğinizde, Ödendi seçeneğine tıklayın. Bu noktadan sonra, altını posta yoluyla veya şahsen işlem ortağına teslim etmek için 21 gününüz olacaktır. Satıcı bu zaman diliminde altını teslim aldığını doğrulamazsa, otomatik olarak bir itiraz başlatılacaktır ve moderatörlerimiz yardım için müdahil olacaktır.

  Not: 21 gün hesabı, işlem Ödendi olarak işaretlendiği anda başlar.

  Son adım, kripto para satıcısının ödemeyi onaylaması olacaktır. Bu aşamada lütfen aceleci davranmayın çünkü bu süreç biraz zaman alabilmektedir. Satıcı ödemeyi aldığını teyit ettikten sonra kriptoyu sizin serbest kullanımınıza bırakır ve böylece işlem süreci tamamlanır. 

  İşlemden sonra

  İşlem tamamlandığında, işlem ortağınız için uygun bir geri bildirim bırakabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı ile işlem yapmak hoşunuza gittiyse, onu güvenilenler listesine ekleyebilirsiniz.

  Kimlik ve adres doğrulaması

  Göz önünde bulundurulması gereken başka bir önemli husus da kimlik ve adres doğrulamanızdır. Altın ile alım satım yapabilmek için kimlik doğrulama ve adres doğrulama adımlarını tamamlamalısınız. Bu doğrulama, kripto para satıcılarını hileli aktivitelerden korumak için önemlidir. Bu nedenle, Paxful'da tam olarak doğrulanmadan altın karşılığında kripto alım satımı yapmak mümkün değildir.

  Note 50 USD'den başlayan işlemler ve teklifler için tam doğrulama zorunludur.

  Kripto para nasıl satın alınır hakkında adım adım kılavuzumuza ve kripto para satın alma ipuçlarına göz atın.

 • Banka havalesiyle kripto para satın alma

  Banka havalesi, Paxful'da popüler bir ödeme yöntemidir. Bu makale, banka havalesiyle kripto para satın almanın ne kadar kolay olduğunu size gösterecektir.

  İşlem yapmadan önce

  Banka transferleriyle kripto para satın almaya başlamadan önce, banka hesabınızın işlem yapmak için ayarlı ve hazır olduğundan emin olun. Banka hesabınızda bir işlem limiti veya coğrafi kısıtlama olup olmadığını öğrenin. Ayrıca, tek bir sayfada veya pdf dosyasında işlem kanıtını tüm ayrıntılarıyla kolayca gösterebilecek bir banka kullanmayı deneyin.

  Gerekli bilgiler şunlardır:

  • Hesap sahibinin adı ve soyadı.
  • Banka adı ve logosu.
  • İşlem tarihi, saati ve durumu.
  • Alıcının hesap bilgileri ve tam adı.

  İşlem

  Teklif arama

  Banka havalesi yoluyla kripto para almak için ilk adım, banka havalesini ödeme olarak kabul eden bir teklif bulmaktır. Aynı zamanda satın almak istediğiniz tutarı ve tercih ettiğiniz para birimini de girmeniz gerekir.

  Sizin için uygun olan teklifi bulduktan sonra, işlem sürecini başlatmadan önce teklif şartlarını okuduğunuzdan emin olun. Burada satıcının ödemeyle ilgili sizden beklediklerinin kısa bir özetini bulacaksınız.

  İşlemi başlattığınızda, talimatların detaylı bir listesi işlem sohbetinde görünecektir. Bunlara işlem talimatları adı verilir. Bazı durumlarda, satıcılar teklif talimatlarına banka bilgilerini ekleyecektir ancak eklememişlerse, banka bilgilerini istemekten çekinmeyin.

  Teklif oluşturma

  Banka transferleriyle kripto para satın almak için de teklifinizi oluşturabilirsiniz.
  Banka transfer teklifi için burada birkaç ipucu bulabilirsiniz:

  • İşlem sırasında hiçbir pazarlığa izin verilmediğinden karlı olacağını düşündüğünüz bir marj belirleyin.
  • Net teklif şartları ve talimatları yazın.
  • Varsa bir transfer ücretini kimin ödeyeceğini açıkça belirleyin.

  Kişiselleştirilmiş teklifinizi oluşturduktan ve yayınladıktan sonra, bir satıcının sizinle işlem başlatmasını bekleyin. Bir işlem başladığında, bir bildirim alırsınız. Gerekli tüm ayrıntıları işlem ortağınızla tartışmaktan çekinmeyin ve sağlanan hesaba parayı aktarın.

  İşlem tamamlama

  Satıcıya ödeme yaptıktan ve ödeme kanıtını yükledikten sonra, Ödendi seçeneğine tıklayın. Ödendi seçeneğine tıklayana kadar ödemeniz onaylanmaz ve bunu yapmazsanız, sonunda işleminizin süresi dolar ve kripto para işlem emanetinden satıcı hesabına geri döner.

  Bir sonraki adım satıcının ödemeyi teyit etmesidir. Bu aşamada lütfen aceleci davranmayın çünkü bu süreç biraz zaman alabilmektedir. Satıcı ödemeyi aldığını teyit ettikten sonra kripto paraları sizin serbest kullanımınıza bırakır ve böylece işlem süreci tamamlanır. 

  İşlemden sonra

  İşlem tamamlandığında, işlem ortağınız için uygun bir geri bildirim bırakabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı ile işlem yapmak hoşunuza gittiyse, onları güvenilenler listesine ekleyebilirsiniz.

  Paxful'da nasıl kripto para satın alınabileceğine dair daha fazla ipucu burada bulunmaktadır.

   

 • Banka/kredi kartları ile kripto para satın alma

  Paxful'da, ön ödemeli kartlar dahil, kredi kartları ve nakit kartlarıyla kripto para satın alma seçeneklerine sahibiz. Bu makale, desteklenen kartlardan herhangi birini kullanarak kripto para satın almaya dair bir özet sunmaktadır. 

   

  İşlem yapmadan önce

  Nakit kartı veya kredi kartı ile kripto para satın almadan önce lütfen kartlarınızda yeterli bakiye olduğundan ve ödemelerin günlük limit veya coğrafi sınırlama yüzünden engellenmeyeceğinden emin olun. 

  İşlem

  Teklif arama

  Nakit kartı/kredi kartı ile kripto para satın almanın ilk adımı, sahip olduğunuz kart türünü kabul eden bir teklif bulmaktır. Aynı zamanda satın almak istediğiniz tutarı ve tercih ettiğiniz para birimini de girmeniz gerekir.

  Uygun bir teklif bulduktan sonra, işlemi açmadan önce teklif koşullarını mutlaka okuyun. Burada satıcının ödemeyle ilgili olarak neler gerektirdiğine dair kısa bir özet göreceksiniz.

  İşlemi başlattığınızda, daha ayrıntılı bir talimat kümesi görünecektir. Bunlara işlem talimatları adı verilir. Satıcının gerekli kılacakları, kullandığınız belirli ödeme yöntemlerine göre değişiklik gösterecektir.

  Teklif oluşturma

  Kripto para satın almak için kendi teklifinizi de oluşturabilirsiniz.
  Burada birkaç ipucu bulabilirsiniz:

  Kişiselleştirilmiş teklifinizi oluşturup yayınladıktan sonra, satıcının sizinle işlem başlatmasını bekleyin. Bir işlem başladığında, bir bildirim alırsınız. Gerekli tüm ayrıntıları işlem ortağınızla tartışmaktan çekinmeyin ve ödemeyi tamamlayın.

  İşlem tamamlama

  Satıcıya ödeme yaptıktan ve ödeme kanıtını yükledikten sonra, Ödendi düğmesine tıklayın. Siz Ödendi düğmesine tıklayana kadar ödemeniz onaylanmaz ve bunu yapmayı unutursanız, işleminizin süresi dolacak ve kripto para, işlem emanetinden satıcıya geri aktarılacaktır.

  Son adım, satıcının ödemeyi onaylamasıdır. Bu aşamada lütfen aceleci davranmayın çünkü bu süreç biraz zaman alabilmektedir. Satıcı ödemeyi aldığını teyit ettikten sonra kripto paraları sizin serbest kullanımınıza bırakır ve böylece işlem süreci tamamlanır. 

  İşlemden sonra

  İşlem tamamlandığında, işlem ortağınız için uygun bir geri bildirim bırakabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı ile işlem yapmak hoşunuza gittiyse, onu güvenilenler listesine ekleyebilirsiniz

  Paxful'da nasıl kripto para satın alınabileceğine dair daha fazla ipucu burada bulunmaktadır.
 • Çevrim içi cüzdanlar ile kripto para satın alma

  Paxful'da kripto para satın almak için kullanabileceğiniz PayPal ve Skrill gibi çeşitli çevrim içi cüzdanlar vardır. Bu makale, desteklenen çevrim içi cüzdanlardan herhangi birini kullanarak kripto para satın almaya genel bir bakış sunuyor. 

  İşlem yapmadan önce

  Çevrim içi cüzdanınızla kripto para satın almadan önce, lütfen içinde yeterli para bulunduğundan ve günlük limitiniz veya diğer coğrafi kısıtlamalarınız nedeniyle işleminizin engellenmeyeceğinden emin olun. 

  İşlem

  Teklif arama

  Çevrim içi cüzdanlarla kripto para satın almanın ilk adımı, seçtiğiniz çevrim içi cüzdan için bir teklif aramaktır. Ayrıca satın almak istediğiniz miktarı ve tercih ettiğiniz para birimini girmek için de gerekir.

  Uygun bir teklif bulduktan sonra, işlemi açmadan önce teklif koşullarını okuyun. Bu size satıcının ödeme için gerektirdiklerine dair kısa bir özet gösterecektir.

  İşleme başladığınızda, daha detaylı bir talimat listesi görünecektir. Bunlara işlem talimatları denir. Satıcı gereklilikleri, kullandığınız çevrimiçi ödemeye göre değişiklik gösterebilir. Örneğin, PayPal, Skrill ve Neteller gibi çevrimiçi cüzdanlar normalde kimliğinizin resmini gerektirir.

  Teklif oluşturma

  Çevrimiçi cüzdanlarla kripto para satın almak için de teklifinizi oluşturabilirsiniz.
  Teklifiniz için burada birkaç ipucu bulabilirsiniz:

  • İşlem sırasında hiçbir pazarlığa izin verilmediğinden karlı olacağını düşündüğünüz bir marj belirleyin.
  • Net teklif şartları ve talimatları yazın.
  • Varsa bir işlem ücretini kimin ödeyeceğini açıkça belirleyin.

  Kişiselleştirilmiş teklifinizi oluşturduktan ve yayınladıktan sonra, bir satıcının sizinle işlem başlatmasını bekleyin. Bir işlem başladığında, bir bildirim alırsınız. Gerekli tüm ayrıntıları işlem ortağınızla tartışmaktan çekinmeyin ve sağlanan hesaba parayı aktarın.

  İşlem tamamlama

  Satıcıya ödeme yaptıktan ve ödeme kanıtını yükledikten sonra, Ödendi seçeneğine tıklayın. Ödendi seçeneğine tıklayana kadar ödemeniz onaylanmaz ve bunu yapmazsanız, sonunda işleminizin süresi dolar ve kripto para işlem emanetinden satıcı hesabına geri döner.

  Bir sonraki adım satıcının ödemeyi teyit etmesidir. Bu aşamada lütfen aceleci davranmayın çünkü bu süreç biraz zaman alabilmektedir. Satıcı ödemeyi aldığını teyit ettikten sonra kripto paraları sizin serbest kullanımınıza bırakır ve böylece işlem süreci tamamlanır. 

  İşlemden sonra

  İşlem tamamlandığında, işlem ortağınız için uygun bir geri bildirim bırakabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı ile işlem yapmak hoşunuza gittiyse, onları güvenilenler listesine ekleyebilirsiniz.

  Paxful'da nasıl kripto para satın alınabileceğine dair daha fazla ipucu burada bulunmaktadır.

11 makalenin tümünü görüntüle

Kripto Para Satma

 • Kripto para satma

  Kripto para satmak çok heyecan verici ve bizler de bu deneyimi bizimle paylaştığınız için heyecanlıyız.

  Bu kılavuz, kripto para satma konusunda var olan teklifleri bulmanıza yardımcı olacaktır. Kendi teklifinizi yaratmak isterseniz, lütfen teklif oluşturma makalemize göz atın

  Video

  1. Adım: Arama gerekliliklerini ayarlama

  2. Adım: Teklif bulma

  3. Adım: İşlem

  Video

  Nasıl anında Bitcoin satabileceğinize dair kısa bir video şuradadır:

  1. Adım: Arama gerekliliklerini ayarlama

  1.  Paxful hesabınıza giriş yapın, Sat oku üzerinde gezinin ve tercih ettiğiniz kripto para üzerine tıklayın.

  click-sell-crypto-type.png

  Kripto para satmak için tekliflerin bulunduğu sayfa görüntülenecektir.

  İpucu: Telefonunuzu kullanıyor musunuz? Hamburger simgesine tıklayın ve ortaya çıkan listedeki seçeneklerden birisini seçin.

  2. Tümünü Göster veya Herhangi bir ödeme yöntemi bölümüne tıklayın ve görünen iletişim kutusunda kripto para satmak istediğiniz ödeme yöntemini seçin.

  Buna alternatif olarak mevcut tüm ödeme yöntemlerinin bir listesini görmek için Tüm ödeme seçenekleri için teklifleri görüntüle seçeneğine tıklayın.

  3. Para birimleri bölümüne tıklayın ve listeden para biriminizi seçin. Herhangi bir  tutar alanına işlem yapmak istediğiniz tutarı girin.

  Aklınızda belirli bir tutar yoksa Herhangi bir tutar alanını boş bırakabilirsiniz.

  4. Konum listesinden ülkenizi seçin.

  5. TEKLİF ARA bölümüne tıklayın. Teklif listesi, arama gerekliliklerine göre güncellenir.

  selling2.png

  2. Adım: Teklif bulma

  1. Teklif listesini gözden geçirin.

  Liste şu tekliflerle başlar:

  • En iyi puanlamaya ve itibara sahip alıcılar.
  • Platformda en aktif olan ve anında işlem yapmaya hazır olan alıcılar.
  • En karlı indirimler veya marjlar.

  Teklif hakkındaki ek etiketlere ve işaretlere göz atın. Hoşunuza giden bir teklif bulduğunuzda, Sat seçeneğine tıklayın.

  Selling3.png

  Not: Bu noktada, alım satım işleminiz henüz başlamadı.

  Teklif sayfası görünür.

  Teklifin aşağıdakiler dahil tüm ayrıntılarını inceleyin:

  • Satma limitleri - teklif edilen tutar aşırı düşük mü veya aşırı yüksek mi?
  • Alıcı kuru - sizin için karlı görünüyor mu?
  • Teklif koşulları - alıcı, işlem prosedürünün bir parçası olarak ek belge istiyor mu ya da herhangi bir isteği var mı?
  • Paxful ücreti — bu ücret seçtiğiniz ödeme yöntemine bağlıdır.

  Selling4.png

  2. Geleneksel para birimi alanına veya kripto para alanına işlem yapmaya hazır olduğunuz tutarı girin. ŞİMDİ SAT seçeneğine tıklayın.

  Selling5.png

  3. Görünen iletişim kutusunda, Riski anlıyorum, satışa devam et seçeneğine tıklayın.

  4. Yeni bir uyarı kutucuğu görünecektir. Anladım seçeneğini tıklayarak bu uyarıyı okuduğunuzu onaylayın.

  İşlem sohbeti sayfası görünür.

  Not:

  • İşlem başladığında, kripto para kuru sabitlenir ve dalgalanmaz.
  • Kripto para, kişisel Paxful hesabınızdan işlemin güvenli emanet hizmetine aktarıldı.

  3. Adım: İşlem

  1. İşlem sohbetimizi kullanarak iş ortağınızla gerekli ayrıntıları tartışın ve talimatlarını dikkatlice takip edin.

  Selling6.png

  2. İşlem ortağınız ödemeyi yaptığında, Serbest bırak seçeneğine tıklayın.

  Selling8.png

  Size gönderilen tutarın doğruluğunu ikinci kez kontrol edin. Açılan iletişim kutusunda Serbest bırak seçeneğine tıklayarak BTC'yi alıcıya göndermeyi doğrulayın.

  Selling9.png

  Not:

  • Sadece alıcı işlemi iptal edebilir.
  • Herhangi bir sorun veya anlaşmazlık durumunda, vakayı ele almak üzere moderatörlerimizi davet etmek için İtiraz seçeneğine tıklayın.
  • Bir sorun bildirme durumu için Sorun bildir seçeneğine tıklayabilirsiniz.
  • İşlemin süresi biterse, Emaneti tekrar aç seçeneğini tıklayarak onu yeniden açabilirsiniz.

  BTC'yi işlem emanetinden alıcının Paxful cüzdanına aktardınız. İşlem başarıyla tamamlandı.

  İpucu:

  • Bir işlem sonrasında işlem ortağınız için geri bildirim bırakmayı göz önünde bulundurun. Bu, diğer yatırımcıların nasıl biriyle işlem yaptığını bilmeleri konusunda yardımcı olacaktır.
  • Bir kullanıcıyı İşlem Ortakları listenize eklemek için Gelecekte kolayca işlem yapabilmek için Kullanıcı Adını kişilerinize eklemek için tıklayın  seçeneğine tıklayabilirsiniz. Böylece güvendiğiniz kullanıcılarla kendi işlem topluluğunuzu oluşturabilirsiniz.
  • BTC işlemine dair açık bir makbuza ihtiyacınız varsa, sayfanın sonundaki Açık makbuz bölümüne tıklayın.

  Uyarı: Ülkeniz OFAC gri listesindeyse, kripto para satmak için kimliğinizi doğrulamanız gerekir.

  Selling10.png

  Daha fazla bilgi için kripto para satmaya dair ipuçlarımıza  göz atın. Kripto para satın almak istiyorsanız, aşağıdaki kılavuzu inceleyin.

 • Kripto para satmak için kurallar

  Bazı temel kuralları izlerseniz, Paxful satıcısı olmak çok karlı olabilir.  Başlayabilmeniz için kripto para satmayı hem kolaylaştıracak hem de güvenli ve emniyetli hale getirecek birkaç kuralı bir araya getirdik:

  1. Olası risklerin sorumluluğunu aldığınızı kabul edin.

  Paxful olarak platformumuzun güvenliğini artırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Ancak, siz, satıcı olarak, işlemle birlikte gelen tüm riskleri ve yükümlülükleri kabul etmelisiniz. Kendinizi kötü niyetli kullanıcılardan ve bariz dolandırıcılıklardan korumak sizin sorumluluğunuzdadır. Daha fazla bilgi için güvenlik kılavuzumuzu ve emniyet ipuçlarımızı okuyun.

  2. Paxful’da aracılık yoluyla alınan hediye kartı kodlarının kullanımı kesinlikle yasaktır.

  Aracılık, bir başkasından alınan hediye kartı kodunu daha sonra başka birine satma düşüncesiyle almak anlamına gelmektedir. Bu Paxful Hizmet Koşulları’na aykırı olup kesinlikle yasaktır. Bu kural e-kodlar ve fiziksel hediye kartları için de geçerlidir. Hediye kartı işlem özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

  3. Alıcılara hızlı yanıt verin.

  • Bilgisayarınızda değilseniz, lütfen tüm teklifleri devre dışı bırakın. Panelinizden bunu kolayca yapabilirsiniz.. Bu durum, siz yokken alıcı işlem başlatırsa BTC'nizin işlem emanetinde kilitli kalmasını da önlemeye yardımcı olacaktır.

  • Bir alıcı sizinle işlem başlattığında, "Merhaba" deyin ve işleme hazır olduğunuzu ona bildirin.
   Örneğin, "Merhaba, ben hazırım, lütfen talimatları dikkatle uygulayın, kısa süre içinde kripto paralarınızı alabileceksiniz!". Bu mesaj çok basit ve bariz görünebilir. Ancak, istatistiklerimize göre, iptal edilen işlemlerin yüksek bir çoğunluğu, satıcının yanıt vermemesinden dolayı iptal ediliyor. Lütfen alıcıya hazır olduğunuzu gösterin.

  4. İşlem ortaklarınızla konuşurken medeni bir tonla konuşun.

  Platformumuzda saldırgan ve saygısız konuşmaya izin verilmez. Bazılarının alım satım deneyimi olmadığından alıcılara karşı anlayışlı olun. İşlem ortağınızla herhangi bir ciddi sorun yaşarsanız, bir itiraz başlatarak moderatörlerimizi davet edin.

  5. Net teklif şartları ve işlem talimatları yazın.

  • Hem teklif koşullarını hem de işlem talimatlarını madde madde ya da numaralı basit ve kısa bir liste şeklinde tutun. İyi teklif koşulları ve işlem talimatları nasıl yazılır hakkında daha fazlasını okuyun. Kendi teklifinizi oluştururken bu önemli olacaktır.

  • Kripto paraların serbest bırakılmasını daha da geciktirebilecek ödemeyle ilgili özel prosedürleriniz varsa, bunu alıcı için açıkça belirtin. Bunu teklif koşullarında ve işlem talimatlarında açıkça belirtmelisiniz. Alıcının kripto paraların serbest bırakılmasının makul ölçüde gecikebileceğini anladığından emin olmalısınız. Serbest bırakma süresi, şartlarınızda belirtilen süreyi aşamaz (Paxful'un p2p hizmetini "anlık gerçekleşen" şeklinde reklam yapıp duyurduğunu unutmayın.)

  • Kısa teklif koşulları yazın. Alıcı, işleme başlamadan önce teklif koşullarını görmelidir. İşleme dair önemli bilgileri içermelidir.

   Örnek: kimlik belgesi fotoğrafını yükleme, nakit makbuzunu yükleme, sadece fiziksel hediye kartı kabul etme vb.

   Alıcıların karmaşık şartlardan kaçındığını unutmayın. Açık telif koşulları, itiraz durumunda size avantaj sağlar. Teklif oluştururken asla bu alanı boş bırakmayın.

  • Açık işlem talimatları yazın. İşlem talimatları, işlem başlatıldığında alıcıya gösterilir. Talimatlar, işlem partnerinize ek rehberlik sunar ve açık adımlar içermelidir.

  • Müşterilerinize yardımcı olacak içerikler ve gerekirse örnekler sunun. Örneğin, onlardan kimlik belgesiyle beraber bir selfie yüklemelerini istiyorsanız, örnek bir fotoğraf koyun.

  6. Platformumuzdaki minimum işlem tutarının farkında olun.

  Paxful'da minimum işlem tutarının ne kadar olduğunu bilmeniz önemlidir. Şu anda, kripto para satın almak için minimum işlem tutarı 10 USD'dir. Kripto para satmak için minimum işlem tutarı ise 0,001 BTC'dir.

  7. Ödemeler için üçüncü tarafları kullanmayın.

  Ödemeleri kabul etmek ve işlemek konusunda sorumlu sizsiniz. Ödeme konusunda kontrolünüz yoksa ve başkalarına bu sorumluluğu aktarırsanız, bu dolandırıcılık olarak görülebilir. Örneğin, banka havalesi durumunda, hesap sahibi siz olmalısınız, altcoin durumlarında, cüzdan sahibi siz olmalısınız gibi.

  8. Emanet dışı işlemlere izin verilmez.

  Paxful işlem akışı dışında işlem yapmaları için diğer kullanıcılara iletişim bilgilerinizi vermemeniz son derece önemlidir. Daima Paxful emanet hizmeti kullanılmalıdır, aksi takdirde hesabınız yasaklanabilir. Emanet hizmetimiz dışında işlem yaparak platformumuzda emanet ücretini ödemekten kaçındığınızda, BTC'nizi daha büyük bir riske maruz bırakırsınız çünkü soruşturma ekibimiz, bir itiraz durumunda size yardımcı olamaz.

  9. Fiyat pazarlıklarına kesinlikle izin verilmez.

  Bir kripto para alıcısı, bir işlem için belirlenmiş tam fiyatı ödemelidir. İşlem sırasında her iki taraf da tutarı değiştirmeyi kabul ederse, doğru tutarlı yeni bir işlem tekrar açılmalıdır. Aynı işlem içinde fiyat pazarlıkları Hizmet Koşullarımıza aykırıdır.

  İşlem akışımıza dair genel bir bakış için Paxful'da kripto para nasıl satılır konulu kılavuzumuza göz atın.

   

 • Altın karşılığı kripto para satmak

  Altın dünyadaki bilinen en eski menkul kıymetlerden biridir ve ekonomideki değişikliklere rağmen zaman içinde değeri sürekli artmıştır. Size altın karşılığında kripto para satma fırsatı sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Altın ile yatırım yapmak için bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz.

  İşlem yapmadan önce

  İşlem

  Teklif arama

  Teklif oluşturma

  İşlem tamamlama

  İşlemden sonra

  Kimlik ve adres doğrulaması

  İşlem yapmadan önce

  Altın karşılığında kripto para satmaya başlamadan önce, ödemeyi yapmadan önce altının kalitesini kontrol edecek araçlara sahip olduğunuzdan emin olun. İster altının size posta yoluyla gönderilmesini, istersen şahsen teslim edilmesini seçin, riski en aza indirdiğinizden emin olun.

  Aşağıdakiler gibi ek belge veya kanıt istemekten çekinmeyin:

  • Satın alma kanıtı (makbuz).
  • Altın ürünü için orijinallik sertifikası.
  • İşlem ortağınızın kimliğinin fotoğrafı.
  • Gerçek altın ürününün fotoğrafı.
  • Kargo hizmetinin verdiği işlem numarası (altının size doğrudan gönderilmesi durumunda).

  İşlem

  Teklif arama

  Altın karşılığında kripto para satmanın ilk adımı, bu tür bir ödemeyi kabul eden bir teklif bulmaktır. Aynı zamanda satmak istediğiniz altın tutarını ve tercih ettiğiniz para birimini de girmeniz gerekir.

  Mümkün olan en yüksek karı elde etmek için en iyi kripto para kurunu seçin. Ayrıca, işlem ortağınızın altını size teslim edebileceğinden emin olmak için potansiyel işlem ortağının itibarına dikkat edin ve konumu dikkatli seçin. Ve son olarak, teklif koşullarını ve işlem talimatlarını dikkatlice okuyun. 

  İşlem sohbetinde işlem ortağınızla konuşun. Devam etmeden önce altının size nasıl teslim edileceğini ve ürün konusunda ikna olup olmadığınızı netleştirin. 

  İpucu:

  • Yüz yüze işlemler için herkese açık yerleri tercih edin.
  • Posta yoluyla teslimat için takip edilebilir bir kargo yöntemi seçin. 

  Teklif oluşturma

  Altın karşılığı kripto para satmak için kendi teklifinizi de oluşturabilirsiniz.
  Akılda tutmanız gereken birkaç şeyi burada bulabilirsiniz:

  • İşlem sırasında pazarlığa izin verilmediğinden sizin için karlı bir marj seçin.
  • Net teklif şartları ve talimatları yazın.
  • Kabul ettiğiniz altın için ne tür ödeme kanıtları beklediğiniz konusunda açık olun.
  • Yüz yüze işlemlerde, buluşma yeri ve takas prosedürü hakkında çok net olun.

  Kişiselleştirilmiş teklifinizi oluşturup yayınladıktan sonra, bir alıcının sizinle işlem başlatmasını bekleyin. Bir işlem başladığında, bir bildirim alırsınız. İşlem sohbetinde işlem ortağınızla tüm gerekli ayrıntıları konuşun ve bunlara göre işlem ile devam edin.

  İşlem tamamlama

  Alıcı ödemeyi yaptığında ve işlemi Ödendi olarak işaretlediğinde, altını size şahsen veya postayla teslim etmek için 21 gün süreye sahip olacaktır. Bu zaman dilimi içinde ürünü aldığınızı doğrulamazsanız, bir itiraz otomatik olarak başlatılacak ve moderatörlerimiz yardım için müdahil olacaktır. 

  Not: 21 gün hesabı, işlem Ödendi olarak işaretlendiği anda başlar.

  Altını teslim aldığınızda, kripto parayı işlem emanetinden serbest bırakabilirsiniz. Ödemeyi teslim almak konusunda tam olarak eminseniz, Serbest Bırak düğmesine tıklayın. Kripto para işlemlerinin nihai ve geri dönülemez olduğunu unutmayın.

  İşlemden sonra

  İşlem tamamlandığında, işlem ortağınız için uygun bir geri bildirim bırakabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı ile işlem yapmak hoşunuza gittiyse, onu güvenilenler listesine ekleyebilirsiniz.

  Kimlik ve adres doğrulaması

  Göz önünde bulundurulması gereken başka bir önemli husus da kimlik ve adres doğrulamanızdır. Altın ile alım satım yapabilmek için kimlik doğrulama ve adres doğrulama adımlarını tamamlamalısınız. Bu doğrulama, kripto para satıcılarını hileli aktivitelerden korumak için önemlidir. Bu nedenle, Paxful'da tam olarak doğrulanmadan altın karşılığında kripto para alım satımı yapmak mümkün değildir.

  Note 50 USD'den başlayan işlemler ve teklifler için tam doğrulama zorunludur.

  Kripto para nasıl satılır hakkında adım adım kılavuzumuza ve kripto para satma kurallarımıza göz atın.

 • Banka havaleleriyle kripto para satmak

  Banka havaleleri Paxful'da popüler bir ödeme yöntemidir. Bu makale, banka havalesiyle nasıl kripto para satılabileceğini gösterecektir.

  İşlem yapmadan önce

  Banka havalesi karşılığında kripto para satmadan önce, banka hesabınızın işlem almaya hazır olduğundan emin olun. Banka hesabınızda bir işlem limiti veya coğrafi kısıtlama olup olmadığını öğrenin. Ayrıca, bir pdf dosyasında ya da tek bir sayfada tüm ayrıntıları görünebilen bir işlem kanıtını kolayca sunabilecek bir banka kullanmayı düşünün.

  Gerekli bilgiler şunlardır:

  • Hesap sahibinin adı ve soyadı.
  • Banka adı ve logosu.
  • İşlem tarihi, saati ve durumu.
  • Gönderenin hesap bilgileri ve tam adı.

  İşlem

  Teklif arama

  Banka havalesiyle ile kripto para satmanın ilk adımı, banka havalesini ödeme olarak kabul eden bir teklif bulmaktır. Aynı zamanda satmak istediğiniz tutarı ve tercih ettiğiniz para birimini de girmeniz gerekir.

  Uygun bir teklif bulduktan sonra, işlemi açmadan önce teklif koşullarını mutlaka okuyun. Burada alıcının ödemeyle ilgili olarak neler gerektirdiğine dair kısa bir özet göreceksiniz.

  İşlemi başlattığınızda, işlem sohbetinde daha ayrıntılı bir talimat kümesi görünecektir. Bunlara işlem talimatları adı verilir. Satıcılar, daima banka bilgileri isteyecektir. Banka bilgilerinizi profilinize ve işlem sohbetine nasıl ekleyebileceğinizi ve saklayabileceğinizi buradan öğrenin.

  Teklif oluşturma

  Banka havalesi karşılığında kripto para satmak için kendi teklifinizi de oluşturabilirsiniz.
  Burada banka havalesi teklifiniz için birkaç ipucu bulabilirsiniz:

  • İşlem sırasında hiçbir pazarlığa izin verilmediğinden karlı olacağını düşündüğünüz bir marj belirleyin.
  • Net teklif şartları ve talimatları yazın.
  • Varsa bir transfer ücretini kimin ödeyeceğini açıkça belirleyin.

  Kişiselleştirilmiş teklifinizi oluşturup yayınladıktan sonra, alıcının sizinle işlem başlatmasını bekleyin. Bir işlem başladığında, bir bildirim alırsınız. Gerekli tüm ayrıntıları işlem ortağınızla tartışmaktan çekinmeyin.

  İşlem tamamlama

  Alıcı size ödeme yaptığında, işlemi Ödendi olarak işaretleyip ödeme kanıtını yüklediğinde, ödemenin başarıyla sizi tarafınıza geçtiğini tekrar kontrol edin.

  Son adımınız, işlem emanetinden kripto parayı serbest bırakmaktır. Ödemeyi teslim almak konusunda tam olarak eminseniz, Serbest Bırakdüğmesine tıklayın.

  İşlemden sonra

  İşlem tamamlandığında, işlem ortağınız için uygun bir geri bildirim bırakabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı ile işlem yapmak hoşunuza gittiyse, onu güvenilenler listesine ekleyebilirsiniz.

  Paxful'da kripto para satmaya dair daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

   

 • Nakit ödemeyle kripto para satma

  Paxful'da kripto para satmak için kullanabileceğiniz çeşitli nakit ödeme yöntemleri vardır. Bu makale, desteklenen nakit ödeme yöntemlerinden herhangi birini kullanarak kripto para satmaya dair bir özet sunmaktadır. 

  İşlem yapmadan önce

  Nakit ödemeleriyle kripto para satmadan önce şu hususları göz önünde bulundurun:

  • Posta Yoluyla Nakit veya Yüz Yüze Nakit gibi bazı ödeme yöntemleri, tam kimlik ve adres doğrulaması gerektirir (işlem başına 50 USD'den yüksek tutarlar için).
  • Bazı itiraz durumlarında, Paxful'un yardım sunması çok zordur Böyle bazı durumlarda Polise rapor sunmaya hazır olun.

  İşlem

  Teklif arama

  Nakit ile kripto para satmanın ilk adımı, nakdi ödeme olarak kabul eden bir teklif bulmaktır. Aynı zamanda satmak istediğiniz tutarı ve tercih ettiğiniz para birimini de girmeniz gerekir.

  Size uygun teklif bulduğunuzda, işlemi başlatmadan önce teklif koşullarını mutlaka okuyun. Burada size alıcının ödemeyle ilgili sizden ne gerektirdiğine dair kısa bir özet bulabileceksiniz.  Yüz Yüze Nakit durumunda, teklif koşulları buluşma tercihlerine dair kısa bir liste içermelidir.

  Teklif koşullarını okuduktan ve koşulları kabul ettiğinizi teyit ettikten sonra, işleme başlama zamanı gelir. İşlem başladığında, buluşma için bir dizi daha özel talimatlar görünecektir. Genelde, nakit işlemlerinde, alıcılar bir kasiyer makbuzu sunma sözü vermelidir. İşlem sırasında herhangi bir noktada talimatlar konusunda kafanız karışırsa, işlem sohbeti yoluyla alıcıya bir mesaj gönderebilirsiniz. Herhangi bir sorunuz konusunda size yardımcı olabilmelidirler.

  Teklif oluşturma

  Nakit ödemeyle kripto para satmak için kendi teklifinizi de oluşturabilirsiniz. Hesaba katılması gereke bazı şeyler şunlardır:

  • İşlem sırasında hiçbir pazarlığa izin verilmediğinden karlı olacağını düşündüğünüz bir marj belirleyin.
  • Net teklif şartları ve talimatları yazın.
  • Hangi ödeme kanıtını gerekli kıldığınızı ve ödemeyi onaylamak için ne kadar süreye ihtiyacınız olduğunu açıkça belirtin.
  • Yüz Yüze Nakit durumunda, nerede buluşmak istediğinizi açıkça belirtin.

  İpucu: Yüz Yüze Nakit işlemleri için halka açık alanları tercih edin.

  Kişiselleştirilmiş teklifinizi oluşturup yayınladıktan sonra, alıcının sizinle işlem başlatmasını bekleyin. Bir işlem başladığında, bir bildirim alırsınız. Gerekli tüm ayrıntıları işlem ortağınızla tartışmaktan çekinmeyin.

  İşlem tamamlama

  Yüz Yüze Nakit işlem için, tüm detaylar ayarlandıktan sonra, alıcı ile buluşma zamanı gelir. Belirtilen konuma gidin ve alıcıdan nakdi alın. Bu işlem tamamlandığında, alıcının işlemi Ödendi olarak işaretlemesini bekleyin. Artık Serbest Bırak düğmesine tıklayabilirsiniz. 

  Unutmayın, Posta Yoluyla Nakit durumunda, işlem her iki taraf açısından biraz sabır gerektirebilir.

  Diğer nakit ödeme yöntemleriyle, ödeme işlemi genelde oldukça kolaydır. Herhangi bir durumda, alıcıya doğru bilgileri verdiğinizden ve ödemeyi aldığınıza veya almadığınıza dair her türlü olası kanıtları topladığınızdan her zaman emin olun. 

  Son adımınız, işlem emanetinden kripto parayı serbest bırakmaktır. Ödemeyi teslim almak konusunda tam olarak eminseniz, Serbest Bırak düğmesine tıklayın.

  Bir işlemden sonra 

  İşlem tamamlandığında, işlem ortağınız için uygun bir geri bildirim bırakabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı ile işlem yapmak hoşunuza gittiyse, onu güvenilenler listesine ekleyebilirsiniz

  Paxful'da kripto para satmaya dair daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

 • Banka/kredi kartları karşılığı kripto para satmak

  Paxful'da, ön ödemeli kartlar dahil, kredi kartları ve nakit kartları karşılığında kripto para satma seçeneklerine sahibiz. Bu makale, desteklenen kartlardan herhangi birini kullanarak kripto para satmaya dair bir özet sunmaktadır. 

  İşlem yapmadan önce

  Nakit kartı veya kredi kartı yoluyla kripto para sattığınızda, lütfen karttaki bakiyeyi kontrol edebileceğinizden ve fonları nasıl kullanabileceğinizin tam olarak farkında olduğunuzdan emin olun. 

  İşlem

  Teklif arama

  Nakit kartı/kredi kartı ile kripto para satmanın ilk adımı, sahip olduğunuz kart türünü kabul eden bir teklif bulmaktır. Aynı zamanda satmak istediğiniz tutarı ve tercih ettiğiniz para birimini de girmeniz gerekir.

  Uygun bir teklif bulduktan sonra, işlemi açmadan önce teklif koşullarını mutlaka okuyun. Burada alıcının ödemeyle ilgili olarak neler gerektirdiğine dair kısa bir özet göreceksiniz.

  İşlemi başlattığınızda, daha ayrıntılı bir dizi talimat görünecektir. Bunlara işlem talimatları adı verilir. Alıcının gerekli kılacakları, kullandığınız belirli ödeme yöntemlerine göre değişiklik gösterecektir. 

  Teklif oluşturma

  Belirli bir kripto para satmak için kendi teklifinizi de oluşturabilirsiniz.
  Burada birkaç ipucu bulabilirsiniz:

  • İşlem sırasında hiçbir pazarlığa izin verilmediğinden karlı olacağını düşündüğünüz bir marj belirleyin.
  • Net teklif şartları ve işlem talimatları yazın.

  Kişiselleştirilmiş teklifinizi oluşturup yayınladıktan sonra, alıcının sizinle işlem başlatmasını bekleyin. Bir işlem başladığında, bir bildirim alırsınız. Gerekli tüm ayrıntıları işlem ortağınızla tartışmaktan çekinmeyin.

  İşlem tamamlama

  Alıcı size ödeme yaptığında, işlemi Ödendi olarak işaretleyip ödeme kanıtını yüklediğinde, ödemenin başarıyla sizi tarafınıza geçtiğini tekrar kontrol edin. 

  Son adımınız, işlem emanetinden kripto parayı serbest bırakmaktır. Ödemeyi teslim almak konusunda tam olarak eminseniz, Serbest Bırak düğmesine tıklayın.

  İşlemden sonra

  İşlem tamamlandığında, işlem ortağınız için uygun bir geri bildirim bırakabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı ile işlem yapmak hoşunuza gittiyse, onu güvenilenler listesine ekleyebilirsiniz

  Paxful'da kripto para satmaya dair daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.10 makalenin tümünü görüntüle

Teklifler

 • Ödeme yöntemlerinde ülke sınırlamaları

  Bazı ödeme yöntemleri, Paxful platformunda yalnızca belirli ülkelerde mevcuttur. Mevcut kısıtlamalar aşağıdan bulunabilir:

  Ödeme yöntemi Kısıtlanmış Ülkeler
  Zelle Kamerun, Gana, Hindistan, Nijerya
  Chime Kamerun, Gana, Hindistan, Nijerya
  Green Dot Kamerun, Gana, Hindistan, Nijerya
  Cash App Kamerun, Gana, Hindistan, Nijerya
 • Ödeme yöntemim üzerindeki bir sınırlamayı nasıl kaldırabilirim?

  Platformu daha güvenli bir ortam yapma gayretinin bir parçası olarak, konumunuza bağlı olarak kullanabileceğiniz ödeme yöntemlerini sınırladığımızı farkedeceksiniz. Maalesef bu ödeme yöntemiyle bir teklif oluşturamaz ve yeni bir işlem başlatamazsınız. Bu ödeme yöntemiyle olan mevcut tekliflerinizin tamamı devre dışı bırakılacak.

  Bir ödeme yönteminin halihazırda sınırlandırılmış olduğu bir ülkede geçici olarak yaşıyor veya seyahat ediyorsanız ama ödeme yönteminin size ait olduğuna dair kanıtınız varsa lütfen:

  1. İsminizi gösterecek şekilde hesabın bir ekran görüntüsünü alın
  2. Sınırlandırılmış bir ülkede geçici olarak bulunduğunuza dair kanıt sağlayın ve adres belgenizi veya menşe ülkeniz ile ilgili belgeleri sunun.
  3. İletişim formu ile belgelerin ekran görüntülerini gönderin. Lütfen istek türü için "İşlem" seçeneğini seçin ve aşağıdaki sebebi seçin:

  final_restriction.png

  Ekran görüntüsünü aldığımızda, ekibimiz neler yapılabileceğini değerlendirmek için inceleme yapacaktır. 

   

 • Teklifim neden kaldırıldı?

  Bazen Paxful'da yer alan bir teklif, Paxful topluluğunun satın alma ve satma deneyimine zarar verdiği için platformdan kaldırılabilir. 

  Tekliflerin neden Paxful platformundan kaldırıldığını açıklayan kısa bir liste şu şekildedir:

   • Koşulları ve talimatları değiştirme - İşlem başladıktan sonra üzerinde anlaşmış bulunduğunuz koşulları ve talimatları değiştirmeyin. 
   • İletişim bilgilerinin paylaşımı - Paxful'un işlem sohbeti dışarısında işlem ortağınızla iletişim kurmaya girişmeyin. Kişisel bilgilerin verilmesi, dolandırıcılığın ve kimlik hırsızlığının başlangıç noktasıdır. Buna WhatsApp, Telegram, telefon numaraları, e-posta vb. dahildir. 
   • İşlem ortaklarınıza karşı yanıtsız kalmak - Bir teklif oluşturup, işlem başlatıldıktan sonra işlem ortağınıza yanıtsız davranmayın.
   • Saygısızlık yapmak - Teklifinizde herhangi bir küfür, nefret söylemi ve diğer saldırgan ve kaba mesajlar kullanmayın. Paxful, bu tür davranışlar karşısında sıfır tolerans politikasına sahiptir. 
   • Ödeme yöntemi kısıtlanmış halde - Seçilen ödeme yöntemi, sizin bölgenizde kısıtlanmış olduğu için teklifler platformdan kaldırılabilir. Daha fazla bilgi için bu makaleye göz atın.

   

  Teklifimin neden kaldırıldığını anlıyorum, sonraki adımlarım neler olmalıdır?

  Çoğu durumda, teklifiniz ve neden kaldırıldığı ile ilgili kibar bir uyarı alırsınız. Teklifinizi tekrar açıp yukarıda belirtilen kriterlerin dışında kalmasını sağlayacak şekilde koşullarını ve talimatlarını güncellemeniz beklenir. Şiddetli veya tekrarlanan ihlaller durumunda Paxful'dan yasaklanmak veya ödeme yönteminin sınırlandırılması gibi ek eylemlere girişilebilir. 

   

  Teklifimin neden kaldırıldığını ve aynı ödeme yöntemini kullanarak yeni bir teklif oluşturamayacağımı anlıyorum, sonraki adımlarım neler olmalı?

  Lütfen destek ekibimizle iletişime geçin ve böylece bu ödeme yönteminin sizin için tekrar kurulmuş hale gelmesi konusunda size yardımcı olalım. Platform soruşturmaları ekibimiz isteğinizi doğrulayacak ve erişimi tekrar açmadan önce hesabınızın iyi halde olduğunu kontrol edecektir.

   

 • Teklif çalışma saatleri

  Teklif sahibi olarak, tekliflerinizin herkese açık listede aktif olacağı bir zaman aralığı belirleme seçeneğiniz vardır. Bu sayede, her bir çevrim dışı oluşunuzda tekliflerinizi tek tek pasif hale getirmeniz gerekmeyecektir. Bu kılavuz, teklifleriniz için çalışma saatlerini nasıl yönetebileceğinizi ve bunları işlem ortağınızın bir teklifinde nasıl bulabileceğinizi gösterecektir.

  Teklifleriniz için çalışma saatlerinin yönetimi

  Teklifiniz için çalışma saatleri belirlemek veya bunları düzenlemek için aşağıdakileri yapın:

  1. Normalde olduğu gibi standart akışta olduğu şekilde teklifinizi oluşturmaya veya düzenlemeye başlayın. 
  2. Teklif oluşturmanın3'üncü Adımında Gelişmiş seçenekler içerisinden  Çalışma saatleri bölümünü bulun. Teklifinizin işlemlere açık olmasını istediğinizde teklifinizin işlemlere açık olmasını istediğiniz günler için Haftanın günü seçimlerini aktifleştirin.
   Offerflowtoggle.png
  3. Bir zaman kutusuna tıklayın ve açılan menüden zaman seçimi yapın. Herkese açık listelemede teklifinizin aktif olmasını istediğiniz zaman aralığının seçimini yapın.
   Offerflowchoosetime.png
  4. Teklif oluşturma veya düzenleme akışına her zamanki gibi devam edin ve teklif çalışma saatlerini kaydetmek için Teklif oluştur veya Teklifi güncelle  seçeneğine tıklayın.

  İşlem ortaklarınızın çalışma saatleri

  Bir teklifin çalışma saatlerini görmek için aşağıdakileri yapabilirsiniz:

  • Teklifler listesi sayfasında, ilginizi çeken bir teklif belirleyin. Bir teklifin çevrim dışı olması durumunda, Satın Al veya Sat butonu aktif olmayacaktır. Bunun yerine, teklifin erişilebilir hale gelmesine kadar ne kadar süre kaldığını görebilirsiniz. Tam zaman çizelgesini görmek için, Şu kadar sürede erişilebilecek butonuna tıklayın ve Tam zaman çizelgesini gör seçeneğine tıklayın.
   See-full-schedule.png
  • Bu teklif için çalışma saatleri bölümünü görmek için teklif sayfasında aşağıya doğru kaydırın.
   offerpage.png

  Tüm çevrim dışı teklifleri filtrelemek için aşağıdakileri yapın:

  Teklifler listesi sayfasının üst kenarından Çevrim dışı teklifleri de dahil et düğmesini aktif hale getirin. Çevrim dışı olanlar da dahil olmak üzere tüm teklifler, teklifler listesi sayfasında görünür hale gelecektir.

  togglelastversion.png

  Not: Çevrim dışı teklifler yerel zaman diliminize göre yalnızca önümüzdeki 30 dakika içerisinde kullanılabilir hale gelecek teklifleri içerecektir.

  Teklif oluşturma akışınızı nasıl geliştirebileceğiniz ile ilgili daha fazla bilgi için iyi teklif koşulları ve işlem talimatları yazma kılavuzumuza göz atın. 

 • Kripto para satın almak için teklif oluşturma

  Kişisel takas kurallarınızı ve işlem akışınızı belirlemek için kendi tekliflerinizi oluşturmalısınız. Bu rehber, Paxful’da kripto para almak için nasıl teklif oluşturacağınıza dair genel bilgiler sunmaktadır. Diğer Paxful yatırımcılarının var olan teklifleriyle ilgileniyorsanız, lütfen kripto para satın alma kılavuzumuza göz atın.

  Başlamadan önce, bir hesabınız olduğundan emin olun. Kaydolduğunuzda, size otomatik olarak bir cüzdan atanır. 

  Not: Teklif oluşturabilmeniz için kimliğinizin doğrulanması gerekir.

  Video

  Teklif oluşturmaya dair kısa bir videoyu burada bulabilirsiniz:

  1. Adım - Ödeme yöntemi

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın ve Teklif Oluştur bölümüne tıklayın.

  Click-Create-an-offer-mutlicoin.png
  Teklif Oluştur görünecektir.

  İpucu: Telefonunuzu mu kullanıyorsunuz? Hamburger simgesine tıklayın ve Bir Teklif Oluştur seçeneğine tıklayın.

  2. Satın almak veya satmak istediğiniz kripto para türünü seçin.

  Offer-creation-choose-crypto-type.png

  3. Satın Al teklif türünü seçin.
  2.2.png

  4. Bir ödeme yöntemi seçin.

  Nasıl kripto para satın almak istediğinizi seçin:

  • Soldaki kutudan ödeme grubunu seçin.
  • Ortadaki listeden tam ödeme yöntemi seçin.
  • Ödeme yönteminizin hangi gruba ait olduğundan emin değilseniz, arama çubuğundaki ödeme yöntemlerinden de arayabilirsiniz. Tüm ödeme yöntemlerini ara alanına bir sözcük yazarak başlayın, listede bir seçenek görünecektir. Ödeme yönteminiz zaten kayıtlı ise, seçtiğinizde görünecektir.

  3.2.png

  Not: İstediğiniz ödeme yöntemini göremiyor musunuz? Yeni bir tane önermek için buraya tıklayın bağlantısını tıklayarak yeni bir tane önerin.

  5. Tercih Edilen Para Birimi açılır menü listesinden para biriminizi seçin.

  4.2.png

  Not:

  • Teklif başına yalnızca bir para birimine izin verilir. 
  • Kullanılabilir para birimleri, seçtiğiniz ödeme yöntemine bağlı olarak değişebilir. Bu limitler, yanlış işlemlerden sakınmak için belirlenmiştir. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.
  • Banka havalelerinde banka adını ve banka hesabınızın kayıtlı olduğu ülkeyi girmeniz önemlidir. Bu, potansiyel işlem ortaklarınızla yaşanması muhtemel yanlış anlaşılmaları önleyecektir.

  6. Tüm ayrıntıların doğru olduğundan emin olun ve devam etmek için Sonraki adım düğmesine tıklayın.
  5.2.png

  2. Adım İşlem fiyatlandırma

  1. Kullanmak istediğiniz kripto para kurunu kullanmak için Piyasa fiyatı veya Sabit fiyat seçenekleri üzerine tıklayın.

  chooseprice.png

  Not: 

  • Piyasa fiyatı Teklifinizin satış fiyatı, kripto paranın piyasa fiyatına göre değişecektir.
  • Sabit fiyat Teklifinizin satış fiyatı, teklif oluşturulduğunda kilitlenir ve bir kripto paranın piyasa fiyatıyla değişmeyecektir.
  • Bu seçenek, USDT gibi stablecoinler için mevcut değildir.

  2. Marj alanına rakamı girerek her bir ödemede kazanmak istediğiniz tutarı seçin.

  6.2.png

  Kriptonun piyasa fiyatına ve kişisel hedeflerinize göre bir yüzde belirleyin. Bu yüzde hem negatif, hem de pozitif olabilir. Marj(oran) hakkında daha fazla bilgiye buradan göz atabilirsiniz. Seçilen yüzdeye göre ne kadar kazanacağınıza dair net bir açıklamayı ekranda göreceksiniz.

  Not:

  • Müşteri çekmek için çok düşük veya çok yüksek bir oran belirlemeyin ve işlem esnasında fiyat üzerinde pazarlık yapmayın. Hizmet Koşulları'mıza aykırıdır.
  • Kripto para satıcıları en iyi değeri + kullanıcı puanını ararlar. Hedef kitlenizin değer vereceğini düşündüğünüz bir marj yüzdesi seçin. Kripto para satın alma teklifi oluştururken pozitif bir marj yüzdesine sahip olmak tavsiye edilir.
  • Varsayılan olarak, kripto para fiyatı için Coinbase, Bitstamp, Bitfinex arasındaki ortalama satış fiyatını sunuyoruz. Bitcoin kuruyla ilgili daha fazla esneklik için Gelişmiş moda geç bölümüne tıklayın.

  3. Minimum işlem tutarı ve Maksimum işlem tutarı alanlarına rakamlar girerek teklif işlem sınırlarını belirleyin.
  7.2.png

  Buraya geleneksel para birimi cinsinden ne kadarlık kripto para satın almak istediğinizi seçebilirsiniz.

  Not: Bir aralık belirleyebilir veya Tam tutar kullan seçeneğine tıklayarak ilgilendiğiniz tam toplamı belirleyebilirsiniz. İşlem başladığı anda, işlem tutarının tam BTC karşılığı olan rakam emanate aktarılacaktır.

  4. dakika alanına bir rakam girerek teklif zaman sınırını seçin.
  8.2.png

  Bu, ödemeyi yapmak için sahip olacağınız süreyi gösterir. Ödeme penceresinin süresi dolmadan önce Ödendi düğmesine tıklamazsanız, işlem otomatik olarak iptal edilecektir.

  5. Tüm ayrıntıların doğru olduğundan emin olun ve devam etmek için Sonraki adım düğmesine tıklayın.
  9.2.png

  3. Adım İşlem talimatları


  1. Teklif etiketleri açılır menü listesinden teklif etiketlerini seçin.
  10.2.png

  Teklif etiketleri, teklifler listesinde ödeme yöntemine yakın olarak görünecektir. Bu etiket, teklifinizi kişiselleştirmenize ve ek bilgiler sunmanıza yardımcı olacak bir şey olmalıdır. 

  Örneğin: Tüm banka havaleleri, anında ödeme, uzun vadeli alıcı gerekliliği.

  Not: Aradığınız etiketi bulamıyor musunuz? Bize yeni etiket öner bağlantısını tıklayarak yeni bir tane önerin.

  2. Teklif etiketinizi oluşturun. Teklif etiketiniz alanına bunları yazın.
  11.2.png

  Etiketler, teklifinizin en önemli özelliklerine dikkat çekmek için kullanılır. 

  Örnek: kimlik doğrulaması gerekli değil, hızlı serbest bırakma, makbuz gerekli ve daha fazlası.

  Not: Banka Havalelerinde etiket yerine banka adı kullanılır.

  3. Satıcılar için teklif koşulları yazın. Satıcı için teklif koşulları alanına bunları yazın.
  12.2.png

  Bu bilgiler herkese açık olarak teklifte gösterilir. Şartlar, kısa ve net detaylar içermelidir: örneğin; satıcıdan kimliğinin fotoğrafını göndermesini istiyor musunuz? Makbuz veya başka bir belge gerekiyor mu? Ödeme yöntemini belirli bir şekilde işleme koymak ister misiniz? Ödemeleri işleme koymak için çok fazla zaman mı gerekecek? Buradan daha fazlasına göz atın.

  4. İşlem talimatları yazın. Bunları İşlem talimatları alanına yazın.

  13.2.png

  İşlem talimatları işlem başladığında görünür olacaktır. Bu talimatlar, potansiyel işlem ortağınızın yapması gerekenleri net ve adım adım açıklayan bir rehber olmalıdır. Buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

  5. Doğrulama kutucuğunu işaretleyerek işlem ortaklarınız için bir doğrulama filtresi isteyip istemediğinizi seçin.

  14.2.png

  Doğrulanmış kullanıcılarla işlem yapma, sorumsuz kullanıcılardan kaçınmaya yardımcı olur. Ancak, bazı kullanıcılar çevrimiçi gizliliklerini korumak istediklerinden, potansiyel işlemlerinizin sayısı daha düşük olacaktır.

  İsterseniz, daha fazla ayar için Gelişmiş seçenekler bölümüne tıklayın:

  • Hedef ülke açılır menü listesinden bir hedef ülke seçin.
   İşlem ortaklarınızın hangi ülkelerden olabileceğini seçebilirsiniz. 
  • Bu teklifi sadece güvenilenler listenizdeki kullanıcılara göster kutucuğunu işaretleyerek teklif görünürlüğünü ayarlayın.
   Görünürlük sadece güvenilir kullanıcılar olarak ayarlanabilir. Güvenilir olarak işaretli yatırımcı listenizin olması faydalıdır ve sadece bu gruptaki kişilerle işlem yapmak isteyebilirsiniz.
  • Gerekli minimum işlem alanına rakam girerek gerekli minimum tutarı belirleyin.
   Sadece deneyimli Paxful kullanıcılarıyla işlem yapmak istediğinizde bunu yapmak faydalıdır. Sizin için yeterli olduğunu düşündüğünüz minimum değeri ayarlayın.
  • Yeni hesaplar için itibari para sınırı alanına bir rakam girerek yeni hesaplar için itibari para sınırı belirleyin.
   Sadece birkaç işlemli ve düşük itibarlı kullanıcılarla uğraşıp büyük tutarları riske etmemek için bu seçeneği kullanabilirsiniz.
  • Ülkeye göre sınırlama koyun. Ülkeye göre sınırlama listesinden bir seçenek seçin ve aşağıdaki alana bir ülke ekleyin.
   Teklifinizi belirli ülkelerden müşterilere görünür veya gizli hale getirebilirsiniz. Bu, IP adresi ve akıllı ülke saptama özelliği ile ilgilidir.
  • Proxy/VPN sınırlamaları listesinden bir seçenek seçerek Proxy/VPN sınırlamalarını ayarlayabilirsiniz. Tüm kullanıcılarla alışveriş yapmayı veya VPN ve Anonimleştirici kullananları engellemeyi tercih edebilirsiniz.
  • Çalışma saatleri bölümü altından teklifleriniz için çalışma saatleri seçimi yapın. Bu teklifin aktif olmasını istediğiniz haftanın günlerini ve saatleri seçin. Daha fazlasını buradan okuyun.

  Advancedoptions111.png

  AdvancedOptions222.png

  AdsvancedOptions333.png

  6. Tüm ayrıntıların doğru olduğundan emin olun ve devam etmek için Teklif oluştur seçeneğine tıklayın.
  16.2.png

  Not:

  • Önceki adım düğmesine tıklayarak önceki adıma her zaman geri dönebilirsiniz.
  • Teklifinizi daha sonra değiştirebilir ve düzenleyebilirsiniz.
  • İşlem başladıktan sonra teklifi değiştiremezsiniz.
  • Teklifiniz oluşturulduğunda, panelinizden ona göz atabilirsiniz. Tekliflerinizi düzenlemek ve yönetmek için Tedarikçi Panelini kullanın.

  Teklifiniz oluşturuldu. Satıcıların işlemleri başlatmasını bekleyin. 

  Hizmet Koşulları'ımızı ve kripto para satın alma ipuçlarımızı okuyun. Herhangi bir sorun durumunda, Destek ile iletişim kurmaktan çekinmeyin.

   

 • Kripto para satmak için teklif oluşturma

  Kişisel kur kurallarınızı ve işlem akışınızı belirlemek için kendi tekliflerinizi oluşturmalısınız. Bu rehber, Paxful’da kripto para satmak için nasıl teklif oluşturacağınıza dair genel bilgiler sunmaktadır. Diğer Paxful yatırımcılarının var olan teklifleriyle ilgileniyorsanız, lütfen kripto para satma kılavuzumuza göz atın.

  Başlamadan önce, bir hesabınız olduğundan emin olun. Kaydolduğunuzda, size otomatik olarak ücretsiz bir cüzdan atanır. 

  Not: Teklif oluşturabilmeniz için kimliğinizin doğrulanması gerekir.

  Video

  Teklif oluşturmaya dair kısa bir videoyu burada bulabilirsiniz:

  1. Adım - Ödeme yöntemi


  1. Paxful hesabınıza giriş yapın ve Teklif Oluştur bölümüne tıklayın.

  Click-Create-an-offer-mutlicoin.png

  Teklif Oluştur görünecektir.

  İpucu: Telefonunuzu mu kullanıyorsunuz? Hamburger simgesine tıklayın ve Bir Teklif Oluştur seçeneğine tıklayın.

  2. Satın almak veya satmak istediğiniz kripto para türünü seçin.

  Offer-creation-choose-crypto-type.png

  3. Sat teklif türünü seçin.
  2.2.png
  .4. Bir ödeme yöntemi seçin.

  Nasıl kripto para satmak istediğinizi seçin:

  • Soldaki kutudan ödeme grubunu seçin.
  • Ortadaki listeden tam ödeme yöntemi seçin.
  • Ödeme yönteminizin hangi gruba ait olduğundan emin değilseniz, arama çubuğundaki ödeme yöntemlerinden de arayabilirsiniz. Tüm ödeme yöntemlerinde arama yapın alanına bir sözcük yazarak başlayın ve listede bir seçenek görünecektir. Ödeme yönteminiz zaten kayıtlı ise, seçtiğinizde görünecektir.

  3.2.png

  Not:

  • Seçilen ödeme yöntemi için emanet ücretini not edin.
  • İstediğiniz ödeme yöntemini göremiyor musunuz? Yeni bir tane önermek için buraya tıklayın bağlantısını tıklayarak yeni bir tane önerin.

   5. Tercih edilen para birimi açılır menü listesinden para biriminizi seçin.
  4.2.png

  Not:

  • Teklif başına yalnızca bir para birimine izin verilir. 
  • Kullanılabilir para birimleri, seçtiğiniz ödeme yöntemine bağlı olarak değişebilir. Bu limitler, yanlış işlemlerden sakınmak için belirlenmiştir. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.
  • Banka havalelerinde banka adını ve banka hesabınızın kayıtlı olduğu ülkeyi girmeniz önemlidir. Bu, potansiyel işlem ortaklarınızla yaşanması muhtemel yanlış anlaşılmaları önleyecektir.

   6. Tüm ayrıntıların doğru olduğundan emin olun ve devam etmek için Sonraki adım düğmesine tıklayın.
  5.2.png

  2. Adım İşlem fiyatlandırma

  1. Kullanmak istediğiniz kripto para kurunu kullanmak için Piyasa fiyatı veya Sabit fiyat seçenekleri üzerine tıklayın.

  chooseprice.png

  Not: 

  • Piyasa fiyatı Teklifinizin satış fiyatı, kripto paranın piyasa fiyatına göre değişecektir.
  • Sabit fiyat Teklifinizin satış fiyatı, teklif oluşturulduğunda kilitlenir ve bir kripto paranın piyasa fiyatıyla değişmeyecektir.
  • Bu seçenek, USDT gibi stablecoinler için mevcut değildir.

  2. Marj alanına rakamı girerek her bir ödemede kazanmak istediğiniz tutarı seçin.
  6.2.2.png

  Kripto paranın piyasa fiyatına ve kişisel hedeflerinize göre bir yüzde belirleyin. Bu yüzde hem negatif, hem de pozitif olabilir. Marj(oran) hakkında daha fazla bilgiye buradan göz atabilirsiniz. Seçilen yüzdeye göre ne kadar kazanacağınıza dair net bir açıklamayı ekranda göreceksiniz.

  Not:

  • Müşteri çekmek için çok düşük veya çok yüksek bir oran belirlemeyin ve işlem esnasında fiyat üzerinde pazarlık yapmayın. Hizmet Koşulları'mıza aykırıdır.
  • Alıcılar genelde en iyi değere ve en iyi satıcı puanlarına bakarlar. Hedef alıcılarınızın çekici bulabileceği bir kar yüzdesi seçin.  Kripto para satma teklifi oluştururken negatif bir marj yüzdesi belirlemek tavsiye edilir.
  • Varsayılan olarak, kripto para fiyatı için Coinbase, Bitstamp, Bitfinex arasındaki ortalama satış fiyatını sunuyoruz. Bitcoin kuruyla ilgili daha fazla esneklik için Gelişmiş moda geç bölümüne tıklayın.

   3. Minimum işlem tutarı  ve Maksimum işlem tutarı alanlarına rakamlar girerek teklif işlem sınırlarını belirleyin.
  7.2.png

  Buraya geleneksel para birimi cinsinden ne kadarlık kripto para satmak istediğinizi seçebilirsiniz.

  Not: Bir aralık belirleyebilir veya Tam tutar kullan seçeneğine tıklayarak ilgilendiğiniz tam toplamı belirleyebilirsiniz. İşlem başladığı anda, işlem tutarının tam kripto karşılığı olan rakam emanate aktarılacaktır.

   4. Dakika alanına bir rakam girerek teklif süre sınırını seçin.
  8.2.png

  Bu süre, işlem ortağının ödemeyi yapması için ona verilecek süreyi gösterir. Alıcı, ödeme penceresinin süresi dolmadan önce Ödendi düğmesine tıklamazsa, işlem otomatik olarak iptal edilecektir.

  5.  Tüm bilgilerin doğru olup olmadığını kontrol edin ve devam etmek için Sonraki adıma tıklayın.
  9.2.png

  3. Adım İşlem talimatları

  1. Teklif etiketleri açılır menü listesinden teklif etiketlerini seçin.
  10.2.png

  Teklif etiketleri, teklifler listesinde ödeme yöntemine yakın olarak görünecektir. Bu etiket, teklifinizi kişiselleştirmenize ve ek bilgiler sunmanıza yardımcı olacak bir şey olmalıdır. 

  Örneğin: Tüm banka havaleleri, anında ödeme, uzun vadeli alıcı gerekliliği.

  Not: Aradığınız etiketi bulamıyor musunuz? Bize yeni etiket öner bağlantısını tıklayarak yeni bir tane önerin.

  2. Teklif etiketinizi oluşturun. Teklif etiketiniz alanına bunları yazın.
  11.2.png

  Etiketler, teklifinizin en önemli özelliklerine dikkat çekmek için kullanılır. 

  Örnek: kimlik doğrulaması gerekli değil, hızlı serbest bırakma, makbuz gerekli ve daha fazlası.

  Not: Banka Havalelerinde etiket yerine banka adı kullanılır.

  3. Alıcılar için teklif koşulları yazın. Alıcı için teklif koşulları alanına bunları yazın.
  terms_for_buyer.png

  Bu bilgiler herkese açık olarak teklifte gösterilir. Şartlar, kısa ve net detaylar içermelidir: örneğin; alıcıdan kimliğinin fotoğrafını göndermesini istiyor musunuz? Makbuz veya başka bir belge gerekiyor mu? Ödeme yöntemini belirli bir şekilde işleme koymak ister misiniz? Ödemeleri işleme koymak için çok fazla zaman mı gerekecek? Buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

  4.  İşlem talimatları yazın. Bunları İşlem talimatları alanına yazın.
  13.2.png

  İşlem talimatları işlem başladığında görünür olacaktır. Bu talimatlar, potansiyel işlem ortağınızın yapması gerekenleri net ve adım adım açıklayan bir rehber olmalıdır. Buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

  5. Doğrulama kutucuğunu işaretleyerek işlem ortaklarınız için bir doğrulama filtresi isteyip istemediğinizi seçin.
  14.2.png
  Doğrulanmış kullanıcılarla işlem yapmak, sorumsuz kullanıcılardan kaçınmanıza yardımcı olur. Ancak, bazı kullanıcılar çevrim içi gizliliklerini korumak istediklerinden, potansiyel işlemlerinizin sayısı daha düşük olacaktır.

  İsterseniz, daha fazla ayar için Gelişmiş seçenekler bölümüne tıklayın:

  • Hedef ülke açılır menü listesinden bir hedef ülke seçin.
   İşlem ortaklarınızın hangi ülkelerden olabileceğini seçebilirsiniz. 
  • Bu teklifi sadece güvenilenler listenizdeki kullanıcılara göster kutucuğunu işaretleyerek teklif görünürlüğünü ayarlayın.
   Görünürlük sadece güvenilir kullanıcılar olarak ayarlanabilir. Güvenilir olarak işaretli yatırımcı listenizin olması faydalıdır ve sadece bu gruptaki kişilerle işlem yapmak isteyebilirsiniz.
  • Gerekli minimum işlem alanına rakam girerek gerekli minimum tutarı belirleyin.
   Sadece deneyimli Paxful kullanıcılarıyla işlem yapmak istediğinizde bunu yapmak faydalıdır. Sizin için yeterli olduğunu düşündüğünüz minimum değeri ayarlayın.
  • Yeni hesaplar için itibari para sınırı alanına bir rakam girerek yeni hesaplar için itibari para sınırı belirleyin.
   Sadece birkaç işlemli ve düşük itibarlı kullanıcılarla uğraşıp büyük tutarları riske etmemek için bu seçeneği kullanabilirsiniz.
  • Ülkeye göre sınırlama koyun. Ülkeye göre sınırlama listesinden bir seçenek seçin ve aşağıdaki alana bir ülke ekleyin.
   Teklifinizi belirli ülkelerden müşterilere görünür veya gizli hale getirebilirsiniz. Bu, IP adresi ve akıllı ülke saptama özelliği ile ilgilidir.
  • Proxy/VPN sınırlamaları listesinden bir seçenek seçerek Proxy/VPN sınırlamalarını ayarlayabilirsiniz. Tüm kullanıcılarla alışveriş yapmayı veya VPN ve Anonimleştirici kullananları engellemeyi tercih edebilirsiniz.
  • Çalışma saatleri bölümü altından teklifleriniz için çalışma saatleri seçimi yapın. Bu teklifin aktif olmasını istediğiniz haftanın günlerini ve saatleri seçin. Daha fazlasını buradan okuyun.

  Advancedoptions111.png

  AdvancedOptions222.png

  AdsvancedOptions333.png

  6. Listeden seçenekler seçerek kiosk işlem ayarlarınızı yapılandırın. Kiosk işlem ayarları listesini etkinleştirmek için, Ayarları değiştir seçeneğine tıklayın.
  16.2.png

  Kiosk işlemleri, iş ortağı web sitelerinde yer alan Paxful Kiosklarından gelir. Bu kiosklar, iş ortağı müşterilerinin Paxful platformu dışından Paxful tedarikçilerinden kripto satın almasını sağlar. Bu sizin için daha fazla gelen işlem anlamına gelir. Bu müşterilerin genelde önceden işlemi yoktur ve muhtemelen ne profilleri vardır, ne de kimlikleri doğrulanmıştır. Bu tür işlemlere izin verip vermemeye karar verebilir ve bunlar için özel kurallar belirleyebilirsiniz.

  7. Tüm ayrıntıların doğru olduğundan emin olun ve devam etmek için Teklif oluştur düğmesine tıklayın.
  17.2.png

   

  Not:

  • Önceki adım düğmesine tıklayarak önceki adıma her zaman geri dönebilirsiniz.
  • Teklifinizi daha sonra değiştirebilir ve düzenleyebilirsiniz.
  • İşlem başladıktan sonra teklifi değiştiremezsiniz.
  • Teklifiniz oluşturulduğunda, panelinizden ona göz atabilirsiniz. Tekliflerinizi düzenlemek ve yönetmek için Tedarikçi Panelini kullanın.

  Teklifiniz oluşturuldu. İşlemlerin başlaması için alıcılar bekleyin. 

  Hizmet Koşulları'ımızı ve kripto para satma ipuçlarımızı okuyun. Herhangi bir sorun durumunda, Destek ile iletişim kurmaktan çekinmeyin.

15 makalenin tümünü görüntüle

İşlemler

 • Otomatikleştirilmiş İşlemlerde teklif etiketleri nasıl çalışır?

  Otomatikleştirilmiş işlem akışında, işlem deneyiminizi özelleştirecek şekilde tasarlanmış birkaç teklif etiketleri de mevcuttur. Bir teklife teklif etiketleri eklendiğinde bu, satıcıların bir işlemde tam olarak istedikleri şeyleri aramalarını mümkün hale getirir. 

  Bu makalede aşağıdaki teklif etiketlerini vurgulayacağız:

  Bu etiketlerin her birisi, etiket seçimi sırasında aktif hale getirilmiş olan kurallar baz alınarak alıcıya yalnızca gerekli bilgileri soracak şekilde işlem akışını değiştirecektir.

  Bir işlem akışında her bir teklif etiketinin alıcıya nasıl görüneceği kontrol edin:

  Etiket: Herhangi bir makbuz gerekmiyor

  No_Receipt_Needed-_Final_Copy.png

  • Bu işlem akışında alıcı, hediye kartının bir resmini yüklemeye, kart kodunu ve değerini girmeye yönlendirilecektir. Alıcı, makbuzun bir resmini yüklemeye yönlendirilmeyecektir.

  Etiket: Yalnızca e-hediye kartları

  E-gift_Card_Only_-Final_Copy.png

  • Bu işlem akışında alıcı, e-hediye kartı için bir makbuz yüklemeye, kart kodunu ve değerini girmeye yönlendirilecektir. Alıcının bir fiziksel hediye kartı kullanma seçeneği olmayacaktır.

   

  Etiket: Yalnızca fiziksel kart

  Physical_Card_Only_-_Final_Copy.png

  • Bu işlem akışında alıcı, fiziksel hediye kartı için bir makbuz ve hediye kartının bir resmini yüklemeye yönlendirilir ve kodu ve değeri de girmeleri gerekir.

   

  Etiketler: Yalnızca fiziksel kart + Makbuza gerek yok

  Physical_Card_Only___No_Receipt_Needed_-_Final_Copy.png

  • Bu işlem akışında, alıcının, kendi fiziksel hediye kartının bir resmini yüklemesi ve kartın kodunu ve değerini girmesi gerekecektir. Bu uygulanan teklif etiketlerinde herhangi bir fatura girilmesi gerekmeyecektir.

   

  Etiketler: Yalnıca e-hediye kartı + Makbuz gerekmez

  E-gift_Card_Only___No_Receipt_Needed_-_Final_Copy.png

  • Bu akış içerisinde, alıcının yalnızca hediye kartı kodunu ve e-hediye kartı değerini girmesi gerekecektir.

  Bir teklif etiketinin uygulanması durumunda, bu etiket, teklif sayfasında şöyle görünecektir:

  Tag_Example_-_Final_Copy.png

  Not: Etiket seçilmemiş olması halinde, alıcıya tüm mevcut seçenekler sunulacaktır.

 • Paxful emanet hesabı

  Paxful'un emanet özelliği, her iki taraf için de adaletli bir işlem deneyimini amaçlar. Paxful, kişilerin bir araya gelip güvenli bir şekilde 300'ün üzerinde ödeme yöntemini kullanmak suretiyle kripto alım satımı yapabileceği kişilerarası bir kripto para platformudur. Bir işlem başlatıldığında, satıcının cüzdanından ilgili kripto para miktarı otomatik olarak alınıp geçici bir güvenli depolama hesabına (emanete) aktarılır ve işlem tamamlanana kadar burada tutulur.

  Peki emanet nasıl çalışır?

  Bir işlem başlatıldığında, satıcının kripto parası otomatik olarak güvenli emanetimize aktarılır. 

  Not: Emanete aktarılan miktar, işlem miktarı artı emanet ücretidir.

  Emanet, kripto para alıcılarına nasıl yardımcı olur: Bir  alıcı olarak ödemeyi yapmanız sonrasında satıcının kriptoyu sizin kullanımınıza serbest bırakmayı reddetmesi halinde güvenli emanet bir garanti işlevi görecektir. Moderatörlerin işleme katılıp durumu soruşturup bitcoini hakeden tarafa vermesine kadarki süre içerisinde kripto para, emanette kalmaya devam edecektir.

  Emanet, kripto para satıcılarına nasıl yardımcı olur: Bazen bir alıcının kripto para için ödemeyi tamamlaması mümkün olmayabilir. Bu durumda siz satıcı iseniz, kripto para güvenli bir şekilde cüzdanınıza geri iletilir.

  Ödeme yapılıp doğrulandıktan sonra, satıcı, kripto parayı emanetten alıcıya serbest bırakabilir ve bu da alışveriş işleminin tamamlanması anlamına gelecektir. 

  escrowImage.png

  Bir itirazı nasıl başlatabileceğiniz ile ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca, 7/24 ilgili müşteri destek ekibimizle nasıl iletişim kurabileceğinizi de buradan öğrenebilirsiniz.

 • Paxful işlem akışı

  Tüm Paxful işlemleri benzer bir ilerleme akışına sahiptir. Ancak, seçtiğiniz ödeme metoduna bağlı olarak belirli bazı spesifik durumlarla karşılaşabilirsiniz. Kendinizi sürece aşina hale getirirseniz, Paxful'da işlem yapmanız çok daha kolay hale gelecektir.  

  Kripto para satın alma

  Bitcoin Satın Al listemizden bir teklif bulun. Nasıl kripto satın alınacağı konusuyla ilgili daha fazla bilgi için kılavuzumuza göz atın.

  Ayrıca tekliflerinizi doğrudan Paxful hesabınızdan da oluşturabilirsiniz. İlk teklifinizi nasıl oluşturabileceğiniz ile ilgili kısa kılavuzumuza göz atın.

  Kripto para satma

  Bitcoin Sat listemizden bir teklif bulun. Nasıl kripto satılacağı konusuyla ilgili daha fazla bilgi için kılavuzumuza göz atın.

  Ayrıca tekliflerinizi doğrudan Paxful hesabınızdan da oluşturabilirsiniz. İlk teklifinizi nasıl oluşturabileceğiniz ile ilgili kısa kılavuzumuza göz atın.

  Not: Platformumuzdaki bazı ödeme metodlarının otomatikleştirilmiş işlem akışı mevcuttur. Bunların listesi şu şekildedir:

 • İşlem durumu

  İşlem durumları, işleminizin ilerlemesini belirler. 

  Paxful üzerindeki her bir işlem, farklı bir duruma sahip olabilir. İşlemlerinizin tam durumlarını paneliniz üzerinden görüntüleyebilirsiniz. İşleminizin sahip olabileceği sekiz durum mevcuttur:

  Aktif ve fonlanmış halde – bir işlem başlatılmış halde ve fonlar, satıcının cüzdanından işlem emanetine aktarılmış halde.

  Ödendi – bir alıcı tarafından işlem, ödendi olarak işaretlenmiş halde. Bunun anlamı, bir kripto para alıcısının ödeme yapmış olduğundan emin olması ve Ödendi butonuna tıklamış olmasıdır.

  Süresi doldu – her bir işlemin, bir alıcı tarafından ödemesinin yapılabileceği bir zaman aralığı söz konusudur. Bir işlemin fonlamasının yapılmış fakat ilgili alıcının işlemi ödendi olarak işaretlememiş olması halinde, ödeme zaman aralığı sona erer. Bu durum, ilgili işlemin iptal edilmiş olduğu anlamına gelir.

  İptal edildi bir alıcı veya satıcı, işlemi kendi isteğiyle iptal etmiş halde.

  İtiraz açık – bir alıcı veya satıcı, bir itiraz başlatmış halde.

  Başarılı bir kripto para satıcısı, işlem emanetinden alıcının cüzdanına fonları serbest bırakmıştır.

  Satıcı kazandı işleme itiraz edilmiş ve kripto paranın ilgili kripto para satıcısına verilmesine karar verilmiştir.

  Alıcı kazandı işleme itiraz edilmiş ve kripto paranın ilgili kripto para alıcısına verilmesine karar verilmiştir.

 • Fligranlı görüntüler

  Paxful neden görüntüleri filigranlı olarak kullanmaktadır?

  Fark ettiğiniz üzere, işlem sohbetine yüklenen tüm görüntülerde bir işlem numarasının ve platformumuzun isminin yer aldığı bir filigran bulunmaktadır. Bu bir güvenlik önlemi olup hediye kartı görüntüleri gibi hassas bilgilerin tekrar satışı veya aracılıkta kullanılması gibi dolandırıcılık amaçlı kullanımını önler. Dolandırıcıların, platformumuz üzerinden elde ettikleri hediye kartlarını tekrar satmalarını önlemeyi amaçlıyoruz.

  Peki görüntüler filigranlı değilse?

  Açık ve net olan filigransız görüntülerin bulunmasının da bazı sebepleri mevcuttur. Bunlardan bir tanesi, hediye kartı örneğinde olduğu gibi, hediye kartı şirketiyle herhangi bir olası sorunu çözebilmektir. Peki filigransız görüntü almanın yolu nedir?

  1. Müşterinizi Tanıyın / Kimlik doğrulama sürecinin tamamlanmış ve başarıyla onaylanmış olması gerekmektedir.
  2. Kripto paranın serbest bırakılmasından 24 saat sonra işlem sohbetindeki görüntüler filigransız olarak görüntülenebilecektir.
 • Hediye kartı işlem özellikleri

  Hediye kartları, banka hesabı olmayan kişilerin kripto para almasının ve kişiler arası ekonomiye dahil olmalarının en popüler yollarından biridir. Ancak, hediye kartları karşılığında kripto para işlemi yapmanın bazı riskleri vardır ve bu önemli risklerin farkında olmanızı istiyoruz. Paxful olarak, tüm olumsuz durumları en aza indirmek ve daha güvenli bir ticaret ortamı sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret ediyoruz. İşte dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar:

  1. Hediye kartı satıcısı

  1.1 Çok sayıda geçersiz kart/kod.

  Aktif olmayan/geçersiz hediye kartı kodlarının oranı nispeten yüksektir. Piyasaya ve hediye kartının türüne bağlı olarak, 10 koddan 1 ile 5 tanesi geçersiz olabilmektedir.

  Çözüm: Bu sorunu çözmek için, müşteri destek ekibimizi genişlettik ve geçersiz kodların platformumuza dahil olmasını zorlaştırmak için daha gelişmiş teknolojileri kullanmaya başladık.

  1.2 Fonları bloke etme.

  Hediye kartı satıcıları ellerindeki kodların geçerli olup olmadığından her zaman emin olamayabilirler. Yine de, kartlarının geçerli olduğu konusunda ısrar ederek işlemi aktif tutabilirler. Bir alıcı, hediye kartının koduna güvenmediğinde ve bir anlaşmazlık başlattığında, hediye kartı alıcısının kripto parası güvenli işlem emanetinde kilitlenir ve işlem yapılamaz.

  Çözüm: Bu tür durumlar için, itirazın çözümlenme süresini önemli ölçüde azaltan ve kripto paraların hızlı bir şekilde kripto para satıcısına geri iade edilmesini sağlayan verimli bir itiraz yönetim prosedürü oluşturduk.

  1.3 Aracılık.

  Bazı kullanıcılarımız, Hizmet Koşullarımızı görmezden gelmekte ve aynı hediye kartını tekrar satmaya çalışmaktadır — bu durum, Hizmet Koşullarımızın ihlalidir. Aracılık yapmak veya hediye kartı kodlarını yeniden satmak, dolandırıcılık girişimidir ve hediye kartı alıcılarını riske atmakta ve zaman kaybına neden olmaktadır.

  Çözüm: Bu sorunla başa çıkabilmek için dünya genelindeki anlaşmazlık yönetim ekiplerimizin sayısını önemli ölçüde arttırdık. Tespit edilen tüm aracılar, platformumuzdan yasaklanmaktadırlar.

  2. Hediye kartı alıcısı

  2.1 Kripto para satıcılarının kodlarının yetkisiz kullanımı. 

  Bazı durumlarda dolandırıcılık amacı güden kripto para satıcılarıyla karşılaşmanız mümkündür. Geçerli kodları kullanarak bedelini tahsil eden bu tür yatırımcılar, bunu yaptıklarını inkar ederler. Bu karmaşık bir konu olup daha fazla bilgi için bir sonraki maddeye göz atın.

  Çözüm: Paxful, kripto para satıcılarının arka planlarını ve işlem geçmişlerini kontrol etmek adına soruşturmalar yapmakta ve “Müşterinizi Tanıyın” prensiplerini iyileştirecek araçlara yatırım yapmaktadır.

  2.2 Kripto para satıcıları (tedarikçiler), anlaşmazlık durumlarında daha avantajlıdırlar. 

  Hediye kartlarını platformumuza getiren kripto alıcıları, itiraz durumlarında kripto para satıcılarının daha avantajı olduğu izlenimine kapılabilirler.

  Bunun nedenleri:

  • Hediye kartı sahipleri tarafından işlem için sunulan kartların çoğunun geçersiz olması.
  • Çoğu hediye kartı satıcısının kartın bizzat sahibi olduğunu kanıtlamayı reddetmesi.
  • Deneyimsiz kart sahiplerinin, şart ve talimatları okumadan işlem yapmaya başlaması.
  • Bazı hediye kartlarında bakiye kontrolünün yapılamaması.

  2.3 Yanıt vermeyen satıcı. 

  Hediye kartı satıcısının, kripto para satıcısına kart kodunu verdiği ancak sonrasında tedarikçinin iletişimi durdurduğu ve kripto paraların serbest bırakmadığı durumlarda görülür. Bu durum, genellikle satıcının teklif açıklamasında belirttiği belirli bir işlem süreci nedeniyle olabileceği gibi kodu, hediye kartı alıcısına ödeme yapmadan kullanan satıcılar nedeniyle de olabilir. İkinci durumdaki tek seçenek işlemi iptal etmektir.

  Çözüm: Hediye kartı satıcılarına mümkün olduğunca hızlı destek olabilmek adına Destek Ekibimizin sayısını arttırdık.

  3. İtiraz durumunda gösterilmesi gereken kanıtlar

  Aşağıda belirtilen maddeler, işlemlerle ilgili herhangi bir itirazı sorunsuz ve adil bir şekilde çözüme kavuşturabilmek adına kanıt olarak talep edilmektedir:

  3.1 Arka planda açıkça görülecek şekilde Paxful işlem sohbeti ile orijinal hediye kartının bir fotoğrafı.

  Özel programlar kullanılarak düzenlenen veya işlenen görüntüler kabul edilmez.

  3.2 Orijinal makbuzun tam fotoğrafı.

  Makbuzun dört köşesi de fotoğrafta görünür halde olmalıdır.

  3.3 Elektronik kodlar (e-kod) için, satın alınma kanıtı olarak orijinal ödeme faturası ve banka ekstresinin bir video kaydı.

  E-kodlar da, tıpkı fiziki hediye kartlarında olduğu gibi sahipliğin açık olarak kanıtlanmasını gerektirir.

  3.4 Üçüncü taraf müşteri desteği ile yapılan iletişimin kanıtı.

  Hediye kartı satıcısından, hediye kartı şirketiyle irtibata geçerek ek kanıtlar temin etmesini talep edebiliriz.

  4. Uzun itiraz çözüm süresi

  4.1 İtirazların incelenmesi ortalama 3 haftaya kadar sürebilmektedir.

  Kullanılmış hediye kartı kodlarının tekrar kullanılması gibi kötü niyetli işlemlerin hacmi, ilgili hediye kartı itirazlarının çözüm süresini etkilemektedir.

  4.2 Aşağıdaki faktörler nedeniyle itirazların çözümlenmesi uzun sürebilmektedir:

  • İtiraz sayısının çok fazla olması.
  • Her iki taraftan da temin edilen kanıtların kısmen veya tamamen eksik olması.
  • Paxful ve hediye kartı şirketleri arasında özel bir anlaşmanın olmaması.
  • Yanıt vermeyen kullanıcılar.

  5. Çözülemeyen itirazlar

  İtirazlar, aşağıda verilen durumların gerçekleşmesi halinde çözümsüz kalabilir:

  5.1 Her iki taraf da moderatörlerimize yeterli kanıt sunamamıştır.

  Bazı durumlarda moderatörlerimiz her iki tarafla da yeterince iş birliği yapamamaktadır. Bu da, itiraz çözme sürecininin sonlandırılmasını neredeyse imkansız hale getirebilmektedir.

  Çözüm: Daha katı kimlik doğrulama prosedürlerinin uygulanmasıyla Paxful, genel olarak sorumsuz davranan kullanıcıların sayısını azaltmayı hedeflemektedir.

  5.2 Bazı hediye kartlarında kart bakiyesi kontrol edilememektedir.

  Paxful'un aracı bir platform olduğunu unutmayın. Kişisel e-kodların veya hediye kartlarının kontrol edilmesi için özel araçlarımız bulunmamaktadır.

  Çözüm: Bu tür senaryolarla karşılaşmamak adına, kimlik doğrulama yöntemlerimize yatırım yapıyor ve şüpheli kullanıcıların işlem geçmişini dikkatlice inceliyoruz.

  Hediye kartları ile kripto para satın alma hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız, lütfen buraya tıklayın. Ayrıca itirazlar konusunda size yol gösterecek makalemize ve videomuza da göz atabilirsiniz. Bir hediye kartı itirazını kaybettiyseniz, lütfen buradaki ek bilgileri inceleyin.

18 makalenin tümünü görüntüle

İtirazlar

 • Hediye kartı ile ilgili itirazı neden kaybettim?

  Başlattığınız bir anlaşmazlığı aşağıdaki nedenlerden herhangi birine bağlı olarak kaybedebilirsiniz:

  • Anlaşmazlığın başlatılmasından sonraki 12 saat içinde geçerli kanıt sağlamamak.
  • Hediye kartının orijinal sahibi olduğunuzu kanıtlayamazsanız. İlk olarak kendinizin satın almadığı bir kartı satmanızı tavsiye etmiyoruz. Hediye kartlarında aracılık yasaktır.
  • Kullanılmış veya geçersiz bir hediye kartı satmak.
  • Karşı tarafın teklif koşullarının ve/veya işlem talimatlarının ihlal edilmesi.
  • Geçerli bir hediye kartı kullandıysanız ve kripto parayı serbest bırakmadıysanız.
  • Paxful’ın Hizmet Koşulları ile ilgili diğer ihlaller.

  Uyarı:Bu nedenlerden bazıları hesabınızın platformumuzdan kalıcı olarak yasaklanmasına neden olabilir.

  Kripto para karşılığında hediye kartı alım satımını desteklemek karmaşık bir iştir. Takip ettiğimiz kurallar, hediye kartı anlaşmazlıklarında Paxful topluluğunun korumasını amaçlamaktadır.

  Bir hediye kartı itirazı süresince ne yapılmalıdır?

  Hediye kartı hizmetlerinin sağladığı asgari desteğe rağmen, Paxful, hediye kartı anlaşmazlıklarını çözmek için kapsamlı araştırmalar yapar. Bir anlaşmazlık başlattığınızda, kartın sahibi olduğunuzu kanıtlamanız gerekir. Hediye kartının orijinal sahibi değilseniz, hediye kartının geçerli olduğunu kanıtlamanız çok zordur. Bu nedenle, bu tür anlaşmazlıklarda genellikle kripto para satıcıları tercih edilmektedir. 

  Hediye kartı itirazlarında ne istiyoruz?

  • Arka plan açıkça görülecek şekilde Paxful işlem sohbeti ile orijinal hediye kartının bir fotoğrafı
  • Orijinal makbuzun tam fotoğrafı (hiçbir bölümü kesilmemelidir)
  • Elektronik kodlar (e-kodlar) için, satın alınma kanıtı olarak orijinal ödeme faturası ve banka ekstrenizin bir video kaydı
  • Hediye kartını düzenleyen şirketin müşteri desteği ile yapılan görüşmenin kanıtı.
  • Paxful’ın gerekli gördüğü ek kanıtlar (Örnek: Kimlik Doğrulama)

  Not: Hediye kartı anlaşmazlıklarının çözüme kavuşturulması üç haftaya kadar sürebilir. Moderatörün talimatlarını takip etmek ve işlem sohbetinde yanıt vermek, anlaşmazlığın zamanında çözülmesi için önemlidir. Anlaşmazlık süreci hakkındaki ayrıntılı makalemize göz atın.

  Hizmet Koşullarımıza göre, Paxful'un lisanslı bir hediye kartı tedarikçisi veya hediye kartı veren herhangi bir kuruluşun yetkili satıcısı olmadığını ve platformumuzda hediye kartı aracılığı yapmanın ve yeniden satışının kesinlikle yasak olduğunu lütfen unutmayın. Paxful, hediye kartı anlaşmazlıklarının çözümünün oldukça zorlu olduğunun farkında ve sürekli olarak işlem deneyimini tüm kullanıcılar için güvenli ve güvenilir hale getirecek çözümler üzerinde çalışıyor.

 • İtirazlar

  Paxful, müşterilerimize kendi aralarında serbestçe kripto alıp satma fırsatı sunar. İşlemlerin büyük çoğunluğu sorunsuz ve başarılı şekilde tamamlansa da üçüncü bir tarafın, yani moderatörlerimizin, müdahalesini gerektiren vakalar vardır. Paxful olarak, kullanıcılar arasındaki anlaşmazlıkları çözmek için kendi itiraz sistemimiz vardır. Bu makale, itiraz çözüm sürecimizin bir özetini sunacaktır. 

   

  Video

  Konuya dair kısa ve bilgilendirici bir videoyu burada bulabilirsiniz:

  İtiraz başlatılacak vakalar

  İşlem ortağınızla aranızdaki durum konusunda bir itiraz başlatmayı düşünebileceğiniz çeşitli senaryolar olabilir. Web sitemizde bulabileceğiniz bazı vakaların listesi aşağıdadır:

  Alıcı olarak

  • Ödeme sorunu Satıcı adımlarını izlediniz, kripto para ödemesi yaptınız ama satıcı, kripto parayı size aktarmayı reddediyor.
  • Yanıt vermeyen tedarikçi — Ödemeyi yaptınız ama satıcı, mesajlarınıza artık cevap vermiyor ve kripto parayı size aktarmıyor.
  • Diğer — Paxful’ın Hizmet Koşullarının (link) ihlal edildiğini fark ederseniz, her zaman bir itiraz başlatabilirsiniz. Örneğin: İşlem ortağınız bir Paxful moderatörüymüş gibi davranıp Paxful hesap bilgilerinizi çalmaya çalışırsa, sizi Paxful web sitesi dışında bir işleme zorlamaya çalışırsa vs.

  Satıcı olarak

  • Fon kilidi Alıcı işlemi "ödendi" olarak işaretledi ama yanıt vermiyor ve aktif değil.
  • Ödeme sorunu Satıcı aktif ve size ödeme yapmaya çalıştığını söylüyor ama siz ödemede bir sorun görüyorsunuz.
  • Diğer — Paxful’ın Hizmet Koşullarının ihlal edildiğini fark ederseniz, her zaman bir itiraz başlatabilirsiniz. Örneğin: Taraflardan bir Paxful moderatörüymüş gibi davranıp Paxful hesap bilgilerinizi çalmaya çalışırsa ya da sizi Paxful web sitesi dışında bir işleme zorlamaya çalışırsa.

  İtirazlar için zaman çerçevesi

  Bir itiraz başlatıp moderatörleri işleminiz konusunda yardım etmeleri için davet edebilseniz de bunu ne zaman yapabileceğiniz aşağıdaki tabloda gösterilen belirli koşullara bağlıdır:

  Koşul Kripto Para Satıcısı Kripto Para Alıcısı
  İşlem, "ödendi" olarak işaretlenmeden önce. Bir itiraz başlatılamaz. Bir itiraz başlatılamaz.
  İşlem, başlatıldıktan sonraki beş dakika içinde "ödendi" olarak işaretlendi. 30 dakika içinde itiraz başlatabilirsiniz. 3 saat içinde itiraz başlatabilirsiniz.
  İşlem, başlatıldığı andan beş dakikadan fazla zaman geçtikten sonra "ödendi" olarak işaretlendi. 3 saat içinde itiraz başlatabilirsiniz. 3 saat içinde itiraz başlatabilirsiniz.

  Not: İptal edilen veya tamamlanan işlemlere itiraz edemezsiniz. Bu durumda, aynı kullanıcıyla yeni bir işlem başlatmalı veya durumu Destek birimine aktarmalısınız.

  İtiraz başlatma ve kazanma adımları


  1. İşlem sohbetinde, İtiraz bölümüne tıklayın.

  Dispute1.pngİtiraz iletişim kutusu görünür.

  2. Listeden bir itiraz nedeni seçin ve aşağıdaki metin kutusuna ne olduğunu açık şekilde yazın.

  Satıcılar ve alıcılar için itiraz seçenekleri şunlardır:

  • Kripto para satıcısı: Fon kilitleme(coin locking), ödeme sorunu, diğer.
  • Kripto para alıcısı: Yanıt vermeyen tedarikçi, ödeme sorunu, diğer.

  İtiraz türleri hakkında daha fazla bilgi için, İtiraz başlatılacak vakalar bölümüne bakın.

  3. İtiraz başlat bölümüne tıklayın ve moderatörden gelecek bir mesaj için işlem sohbetinize göz atın.

  Dispute2.png

  4. Olabildiğince çok kanıt sunun, örneğin:

  • Ödemenin yapıldığına dair kanıt (işlem makbuzu, ödemenin bir ekran görüntüsü, video kaydı kanıtı)
  • Sahipliğe dair kanıt (işlem makbuzu, hediye kartını satan mağazadan alınmış makbuz, çevrimiçi dekont)
  • İşlem sürecinin ekran görüntüleri veya video kayıtları.
  • Üçüncü şahıs müşteri hizmetleriyle yapılmış telefon görüşmesinin kaydı.
  • Moderatörlerin isteyebileceği diğer ek kanıtlar.

  Moderatörlerimiz anlaşmazlığı inceler ve her iki tarafın sağladığı kanıtlara göre bir karar verir. Paxful moderatörleri işlem şartlarını, teklif talimatlarını, ödeme belgesini, işlem sohbeti içeriğini, kullanıcı itibarını, işlem geçmişi ve Gizlilik Politikası'na uygun olarak gönderilen veya toplanan verileri değerlendirerek anlaşmazlıkları çözüme kavuşturur.

  Not: 

  • Bir itiraz talebi gönderdiğinizde, Destek ekibimizle iletişim kurmanıza gerek yoktur. Moderatörlerimiz mümkün olan en kısa sürede kesinlikle vakanızı ele alacak ve size ulaşacaktır.
  • İtiraz araştırması, karmaşık bir süreçtir ve biraz zaman alabilir (üç hafta kadar). Sabrınız ve anlayışınız için minnettarız.
  • Moderatörü yavaşlatabileceğinden sohbet ekranını mesajlarla doldurmayın. İtirazı soruşturmak için moderatörün katılmasını bekleyin.

  İtiraz nasıl iptal edilir?

  Bir itiraz başlattıysanız ve sonra fikrinizi değiştirdiyseniz ve onu iptal etmek istiyorsanız, şunu yapın:

  • İtirazı bir satıcı olarak başlattıysanız ve alıcının kendi tarafında sorunu çözdüğünü gördüyseniz, Serbest Bırak seçeneğine tıklayın.
  • Alıcı olarak bir itiraz başlattıysanız ve sorunun çözüldüğünü gördüyseniz, İptal seçeneğine tıklayın.

  İpucu: Olası en iyi çözüm için bir moderatörü bekleyin ve itirazı nasıl çözeceklerine karar vermelerini bekleyin.

  İtiraz kaybetme nedenleri

  Bir itirazı kaybederseniz, bunun birçok nedeni olabilir. En yaygın neden şudur:

  • Moderatör tarafından talep edildiği şekilde kesin nedenler ve kanıtlar sağlayamamış olabilirsiniz
  • Sağladığınız kanıt yeterli değil

  Önceki işlemlerde talimatları veya teklif koşullarını takip edip etmediğinizi görmek için her iki tarafın işlem geçmişini de kontrol ediyoruz. Karar yalnızca soruşturma moderatörü tatmin edecek şekilde tamamlandığında verilir. Daha fazlasını buradan okuyun: Hediye kartı itirazını neden kaybettim?

  Güvenlik kılavuzumuzda dolandırıcılara karşı fonlarınızı nasıl koruyabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin. Hediye kartlarıyla işlem yaptıysanız, şu makalelere göz atın: Hediye Kartı İşlem Detayları.

Hesap Doğrulama

Hesap Doğrulama

 • Hesabımı niçin doğrulamalıyım?

  Hepimiz güvenli ve güvenilir bir ortamda yaşamak ve alışveriş yapmak istiyoruz. Ek doğrulama, hem Paxful ve kullanıcılarımız arasında hem de platformumuzda işlem yapanlar arasında yüksek kaliteli ortaklık kurulmasına yardımcı olur. Bu ortaklık, Müşterinizi Tanıyın aracılığıyla gerçekleşir. Genel olarak 4 doğrulama seviyesi vardır. Bunların hepsi Paxful kullanıcılarına çeşitli avantajlar sağlar:

  1. Seviye

  • E-posta doğrulaması gerektirir.
  • Telefon doğrulaması gerektirir.
  • Hesabınızın güvenlik seviyesini arttırır.
  • Daha yüksek sayıda teklife erişim sağlar.
  • Daha yüksek seviyede güven oluşturur ve itibarınızı pozitif yönde etkiler.
  • İşlem hacmi limiti $1.000 seviyesine kadardır.

  2. Seviye

  • Kimlik doğrulaması gerektirmektedir.
  • İşlem hacmi limitlerini arttırır.
  • Banka Transferi gibi ek işlem metodlarına erişim sağlar.
  • Kendi  tekliflerinizi oluşturmak için fırsat sağlar.
  • İşlem hacmi limiti 10.000$ seviyesine kadardır.

  Not: Avrupa Birliği ve Kanada'dan kullanıcılar için ikinci seviye zorunludur. Paxful'dan fonları çekmek veya Paxful'da herhangi bir alım satım yapmak için kullanıcıların e-postalarını, telefonlarını ve kimliklerini doğrulamaları zorunludur.

  3. Seviye

  • Adres doğrulaması gerektirir.
  • İşlem hacmi limitlerini arttırır.
  • Herkese görünür listelemede kripto para satın alma tekliflerinizi görünür hale getirmek için söz konusu olan hesapta 0,02 BTC bakiye bulundurma şartını kaldırır.
  • İşlem hacmi 10.000$ ve üzeri olabilir.

  Not: Amerika Birleşik Devletleri'nden kullanıcılar için, üçüncü seviye zorunludur. Paxful'dan herhangi bir fon çekmek veya alım satım yapmak için kullanıcıların telefon numarası, e-posta, kimlik ve adreslerini doğrulatmaları zorunludur.

  4. Seviye

  • EDD (Gelişmiş Durum Tespiti) ya da CDD (Müşteri Durum Tespiti) gibi ek doğrulamalar gereklidir.
  • İşlem hacmi ömrü limitlerini artırır.
  • Yalnızca çok yüksek hacimli kurumsal hesaplar için edinilebilir.
  • İşlem hacmi 50.000$ ve üzeri olabilir.

  Sonuncu ama en önemli şey, herhangi bir nedenle hesabınıza erişiminizi kaybederseniz, hesabınızı geri almanız çok daha kolay olacaktır.

  Daha fazla bilgi için lütfen Blogumuza göz atın.

 • Doğrulama seviyeleri

  Platformumuzdaki işlem deneyimini mümkün olduğunca daha güvenli hale getirmeyi amaçladığımız için doğrulama işlemleri, Paxful'un önemli bir parçasıdır. Aşağıdaki tabloda, çeşitli doğrulama seviyelerimiz ve bunlara karşılık gelen faydalar listelenmiştir:

  Seviye Gereken Doğrulama İşlem Limiti Başına İşlem Hacmi Limiti (Ömür Boyu) Cüzdandan Para Görderme Limiti (Ömür Boyu) Cüzdana Para Alma Limiti (Ömür Boyu)
  0 Yok 0$ 0$ 0$ Sınırsız
  1 E-posta ve Telefon 1.000$ 1.000$ 1.000$ Sınırsız
  2 Kimlik 10,000$ 10,000$ 10,000$ Sınırsız
  3 Adres 50,000$ Sınırsız Sınırsız Sınırsız
  4 Gelişmiş Durum Tespiti 50,000$ ve üzeri Sınırsız Sınırsız Sınırsız

   

  Not: 

  • İşlem başına limit, mevcut seviyeniz için mevcut olan tüm aktif işlemlerin toplam hacmine göre hesaplanır.  
  • Amerika Birleşik Devletleri'ndeki kullanıcıların Paxful cüzdan hizmetlerini kullanmaları ve platformumuzda alım satım yapmaları için 1, 2, 3 seviyeleri gerekir. Paxful'dan fonların çekimini yapmak ve alım satım yapmak için kullanıcıların kimliklerini ve adreslerini doğrulatmaları zorunludur.
  • Avrupa Birliği'ndeki ve Kanada'daki kullanıcıların Paxful cüzdan hizmetlerini kullanmaları ve platformumuzda alım satım yapmaları için 1, 2, seviyeleri gerekir. Paxful'dan fonların çekimini yapmak ve alım satım yapmak için kullanıcıların kimliklerini doğrulatmaları zorunludur.

  Uyarı: 

  Doğrulama gerektirebilecek bazı ek durumlara göz atabilirsiniz. Doğrulama süreci hakkında daha fazla bilgi için lütfen bilgi tabanımızı ziyaret edin.

 • E-posta doğrulama

  E-posta doğrulaması, Paxful'da işlem yapmaya başlamak için gerekli bir süreçtir. Ayrıca, gerektiğinde hesabınızı geri almanız veya kilidini açmanız için hesabınıza ekstra bir güvenlik katmanı ekler. İşte e-postanızı nasıl başarıyla doğrulayacağınızla ilgili adım adım kılavuzumuz.

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın, sayfanın sağ üst köşesindeki kullanıcı adınızın üzerine gelin ve görüntülenen içerik menüsünden Ayarlar'ı tıklayın.
   Email_verification_1.png

   Ayarlar sayfası açılacaktır.

  2. E-posta adresini doğrula sekmesindeki E-postayı yeniden gönder'i tıklayın.
   Email_verification_2.png
   Kayıtlı e-posta adresinize bir doğrulama e-postası gönderilecektir.
  3. Gelen kutunuzdaki [email protected] adresinden gönderilen e-postayı açın ve Doğrulama E-postasına tıklayın. E-posta adresiniz başarıyla doğrulanacaktır. 

  Not:

  • Sadece her 20 dakikada yeni bir onay e-postası isteyebilirsiniz.
  • E-postalarımızı normal gelen kutunuzda bulamazsanız, lütfen Spam veya Önemsiz e-posta klasörlerinizi de kontrol edin.
  • E-postanız doğrulandıysa, Hesap ayarlarından özel bir kullanıcı adı belirleyebilirsiniz. Not! Bu sadece bir kez yapılabilir!

  E-postanızı doğruladıktan sonra, telefon numaranızı da doğrulamanızı ve hesabınız için iki adımlı kimlik doğrulama seçeneğini de ayarlamanızı öneririz.

   

 • Telefon numarası doğrulama

  Paxful'da işlem yapmaya başlamadan önce telefon numaranızı doğrulamanız gerekir. Bu işlem, aynı zamanda hesabınız için ekstra bir güvenlik sağlar. Örneğin, hesabınız güvenlik nedeniyle kilitlenmişse ve hesabınıza kayıtlı bir telefon numaranız varsa hesabınızın kilidini kolayca açabilirsiniz. Doğrulanmış bir telefon numarası, iki adımlı kimlik doğrulaması (2FA) için de gereklidir. Paxful'da telefon numaranızı nasıl doğrulayabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

  Not: Başlamadan önce, ilk olarak e-postanızı doğrulamanız gereklidir.

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın, sayfanın sağ üst köşesindeki kullanıcı adınızın üzerine gelin ve görüntülenen içerik menüsünden Ayarlar'ı tıklayın.
   Email_verification_1_2.png

   Ayarlar sayfası açılacaktır.
  2. Sayfanın sol tarafındaki menüden Profil seçeneğini tıklayın.
   clickProfile.png
  3. TELEFON alanına telefon numaranızı girin ve Doğrula seçeneğine tıklayın veya bir telefon aramasını kullan seçeneğini kullanın.
   CLickVerify.png

   Not: Arama seçeneğinin tüm ülkelerde desteklenmemesi nedeniyle Doğrula seçeneğini kullanmanızı öneririz.

  4. a) Telefon araması seçeneği
   Sayısal onay kodu içeren bir telefon araması alacaksınız. Kodu dikkatlice dinleyerek aşağıdaki alana yazın ve Gönder'i tıklayın. Numaranız doğrulanır.
   b) Doğrula (SMS ile) seçeneği
   Sayısal onay kodu içeren bir SMS mesajı alacaksınız. Bu kodu aşağıdaki alana girin ve Gönder'i tıklayın. Numaranız doğrulanacaktır.
   ClickSubmit.png

   Telefon numaranızı onayladıktan sonra 2 Adımlı Doğrulamayı etkinleştirmeyi ve Kimliğinizi doğrulamayı unutmayın.

   

   

 • Kimlik doğrulama

  Kimlik doğrulama işlemi, yatırım deneyiminizi yeni bir seviyeye yükseltir. Bu süreci sizin adınıza mümkün olduğunca kolaylaştırmak için elimizden gelen her şeyi yaptık. İşte Paxful'daki kimliğinizi doğrulamanıza yardımcı olacak adım adım kılavuzumuz.

  Başlamadan önce lütfen telefonunuzu ve e-postanızı doğruladığınızdan emin olun.

  Video Rehber

  İşte doğrulama işlemi süresince size yol gösterecek kısa bir video:

  1. Adım: Doğrulama Sayfasını Açın

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın, sayfanın sağ üst köşesindeki kullanıcı adınızın üzerine gelin ve Ayarlar'ı tıklayın.
   ID2.1.png
   Doğrulama video kılavuzunu içeren bir iletişim kutusu açılacaktır.

  2. Videomuzu izledikten sonra, Doğrulamaya Devam Et bölümüne tıklayın.
   ID2.2.png
   Doğrulama sayfası görünecektir.

  2. Adım: Bilgilerinizi Girin

  1. Kimlik doğrulama formundaki alanları doldurun.
  ID2.3.png

  Alan Adı Açıklama
  Resimli kimliğinizin verildiği ülke Kimliğinizin düzenlendiği ülkeyi seçin.
  Fotoğraflı Kimlik Belgesi Türü Gönderdiğiniz kimlik belgesinin türünü seçin.

  2. Doğrulama İşlemini Başlat'a tıklayın
  ID2.4.png
  Fotoğraflı kimlik doğrulama sayfası açılacaktır. 

  3. Adım: Fotoğraflı Kimliğinizi Sağlayın

   

  1. Kimlik doğrulama sayfasında Başlat'ı tıklayın.
  StartVerificationNew.png
  Kimlik kartını gönder sayfası açılacaktır.


  2. Kimliğinizin fotoğrafı çekmek mi, cihazınızdan mevcut bir dosyayı yüklemek mi istediğinizi seçin.
  ID_verification1NEW.png

  Not: Doğrulamanıza cep telefonunuzda devam etmek ister misiniz? Cep telefonunuzu kullanmayı mı tercih edersiniz? seçeneğine tıklayın.

  Fotoğraf Çek

  Kimliğinizin fotoğrafını çekmek için belgenizin hazır olduğundan emin olun ve ekranda gösterilen talimatları izleyin.

  1. Fotoğraf çek seçeneğine tıklayın.
  TakePhotoNEW.png

  2. Başla'ya tıklayın.
  ID2.7.png

  Uyarı: Uygulamaya, cihazınızın kamerasına erişmesi için izni verin.


  Kimlik kartınızı ekranın ortasına yerleştirin ve gerekli tüm detayların görünür olduğundan emin olun. 

  • belgedeki yüzünüz
  • belge numarası
  • adınız

  3. Görüntüyü çekmek için Kamera simgesine tıklayın.
  ID2.7.1.png
  Görüntü çekilir ve ekranda görüntülenir. 

  4. Görüntü net ise Onayla'yı tıklayın. Fotoğraf okunaklı değilse veya sizi tatmin etmediyse, Tekrar Çek'i tıklayarak tekrar deneyin.
  ID2.8.png

  Kimlik kartınızın veya sürücü belgenizin arka kısmını da fotoğraflamak için aynı işlemi tekrarlayın. Pasaport söz konusu ise, bir sonraki adıma geçin.

  Dosya yükleme

  Cihazınızdan bir dosya yüklemek istiyorsanız,

  1. Dosya yükle seçeneğine tıklayın.
  UploadFileNEW.png
  Görüntü yükleme sayfası açılacaktır. 

  2. Dosya seç'i tıklayın ve cihazınızdan bir dosya seçin.

  ID2.10.png

  3. Yeniden denemek istiyorsanız Başka bir dosya seç'i tıklayın. Doğru dosyayı seçtiyseniz Onayla'yı tıklayın.
  ID2.11.jpg

  Kimlik kartınızın veya sürücü belgenizin arka kısmını da fotoğraflamak için aynı işlemi tekrarlayın. Pasaport söz konusu ise, bir sonraki adıma geçin.

  4. Adım: Yüz Doğrulama İşlemini Tamamlayın

  Kimliğinizi gönderdikten sonraki adım, yüz doğrulamanızı tamamlamaktır. Yüz kimliğinizi doğrulamak için:

  1. Yüz doğrulama sayfasında, Devam seçeneğine tıklayın.
  ID2.12.png
  Kameranızı ortalayın sayfası görünecektir.

  2. Kameranızın çalıştığından ve doğru yerleştirildiğinden emin olun. Devam seçeneğine tıklayın.
  ID2.13.png

  Uygulama, yüzün resmine tıklayabilmeniz için cihaz kamerasını etkinleştirir.

  3. Hazır olduğunuzda, Başlat seçeneğine tıklayın.

  selfiestartFinal____.png
  Fotoğrafa tıklarken, şu hususları göz önünde bulundurun:

  • Kameraya doğru bakın.
  • Kıyafetinizin düzgün olduğundan, şapka veya gözlük takmadığınızdan emin olun.
  • Yüzünüzü kameraya doğru yaklaştırarak talimatları izleyin.
  • Yüzünüzün yuvarlak çerçeve içine yerleştirin.

  Bir hata olması durumunda, Tekrar dene'yi tıklayın. İşlemin başarılı olması durumunda fotoğrafınız otomatik olarak Doğrulama Ekibimize gönderilir.
  ID2.14.jpg

  Not: Çabanız başarısız olursa, odadaki ışık miktarını artırmayı deneyin.

  Birkaç dakika içinde başvurunuz hakkında bilgilendirileceksiniz! Başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığını öğrenmek için bildirim kutunuza bakın. Ayrıca, doğrulama işleminizin sonucu e-posta ile de gönderilecektir. 

  Not:

  • Her kullanıcı için ömür boyunca 5 doğrulama denemesi sınırı vardır!
  • 24 saat içinde bir yanıt almazsanız, bu, belgenizin manuel doğrulamadan geçtiği anlamına gelir. Manuel doğrulama 2 günden fazla sürebilir (2-7 gün arası).
  • Korona virüsü (COVID-19) pandemisi nedeniyle, manuel doğrulama işleme süreleri, genelde olduğudan daha uzun sürebilir (3-10 gün). Sabrınız için teşekkür ederiz. 

  Herhangi bir sorunuz varsa veya herhangi bir sorunla karşılaşırsanız iletişim formumuzdan bizimle iletişime geçin. Kimlik doğrulama işleminizi tamamladıktan sonra adresinizi de doğrulamayı da yapabilirsiniz.

   

 • Kimlik doğrulaması zorunlu mudur?

  Tüm kullanıcılarımızı kimliklerini doğrulamaları için teşvik ediyoruz. Ancak, aşağıdaki durumlarda doğrulama işleminin yapılması zorunludur:

  • Yıllık olarak işlem hacimleri ya da cüzdan işlemleri 1.000$'a ulaşan kullanıcılar kimlik doğrulama işlemini tamamlamalıdırlar.
  • ABD'den, Kanada'dan, Birleşik Krallık'tan ve OFAC gri liste ülkelerinden tüm kullanıcıların herhangi bir cüzdandan çekim yapma ve işlem yapma öncesinde kimlik doğrulamasını tamamlamış olması gerekir.
  • Yıllık olarak işlem hacimleri ya da cüzdan işlemleri 10.000$'a ulaşan kullanıcılar adres doğrulama işlemini tamamlamalıdırlar.
  • Daha yüksek ticaret hacimlerine ulaşan veya belirli cüzdan işlemlerinde bulunan kullanıcılar için Gelişmiş Durum Tespiti yapılması gerekebilir ve kendilerinden video doğrulaması da dahil, ek bilgiler istenebilir. 
  • 50$'ın üzerindeki alım satım işlemleri için Yüz Yüze Nakit ve Posta Yoluyla Nakit ile kripto para işlemi yapan kullanıcıların kimliklerini ve adreslerini doğrulamaları gereklidir.
  • Kripto para satın almak için teklif oluşturmak isteyen kullanıcıların kimlik doğrulamasını tamamlamaları gereklidir.
  • Yüz Yüze Nakit ve Posta Yoluyla Nakit ile kripto para satın almak veya satmak için teklif oluşturmak isteyen kullanıcıların kimliklerini ve adreslerini doğrulamaları gereklidir.

  Hesabımı doğrulamak istemezsem ne olur?

  Kimlik ve adreslerini doğrulamamayı seçen kişiler Paxful hizmetlerini kullanmaya devam edebilir ama doğrulanmamış kullanıcıların tabi olduğu bir işlem ve cüzdan limiti söz konusudur. Doğrulama seviyeleri hakkında daha fazla bilgiyi buradan okuyabilirsiniz.

13 makalenin tümünü görüntüle

Hesap

Hesap Yönetimi

 • Deneyimli Satıcı nasıl olurum?

  Paxful'da nasıl bir Deneyimli Satıcı olurum?

  Birkaç kullanıcının Deneyimli Kullanıcı rozetinin keyfini sürdüğünü görmüş olabilirsiniz. Bu rozet, iyi ölçütlerimizi karşılayan ve ek doğrulama kontrollerimizi geçen kullanıcılarımıza verilir.

  Gereklilikler nelerdir?

  • Kimlik doğrulamasını tamamlamanız gerekmektedir.
  • Adres doğrulamasını tamamlamanız gerekmektedir.
  • Toplamdan en az 500 başarılı işleminizin olması gerekir.
  • En az 200 işlem ortağınızın olması gerekir.
  • Geçen sene süresinde alım satım yapmış olmanız gerekir.
  • Hesabınızın herhangi bir platform uyarısı almamış olması gerekir.
  • Hesabınızın Hizmet Koşullarımızı ihlal etmemiş olması gerekir.
  • Hesabınız yasaklı, dondurulmuş veya askıda durumunda olmamalıdır.
  • Başvurunuzu gönderdiğiniz tarihte hesabınızın en az bir yılını doldurmuş olması gerekir.

  Kulağa çok fazla şey gerekiyor gibi gelebilir, ama uygulamada, yapmanız gereken tek şey Paxful'da iyi durumunuzu korumak ve bunu pozitif tutmaktır. Platformun sağlığı, çok ciddiye aldığımız bir konudur.

  Deneyimli Satıcı olmanın faydaları nelerdir?

  • Platform sizi güvenilir bir tedarikçi olarak görecektir.
  • Bir Hediye Kartı teklifinizde güvenlik teminatı yatırmanız gerekmeyecektir.
  • İşlem sırasında istediğiniz herhangi bir anda rapor sunma imkanı (kripto para satıcısı olarak).
  • Ödeme yöntemleri için daha yüksek marj limitleri (aşağıdaki tabloyu inceleyin).
  Ödeme Grubu Normal Marj Limitleri Deneyimli Satıcı Marj Limitleri
  Hediye Kartları %80 500%
  Nakit %30 %100
  Çevrimiçi Cüzdanlar %50 %100
  Banka Kartları %50 %100
  Dijital Para Birimleri %10 %100
  Banka Havaleleri %40 %100


  Pekala, gereklilikleri karşılıyorum, sonraki adımlarım ne olmalı?
   

  • Destek İle İletişime Geçin ve Deneyimli Satıcı rozeti için söz konusu minimum gereklilikleri karşıladığınızı bize bildirin.
  • Hesabınızı inceleyeceğiz. Gereklilikleri karşılıyorsanız, ek doğrulamalar göndermeniz gerekecektir. Ek doğrulamaları da alıp doğruladığımızda artık hazırsınız demektir!
 • Hesabım neden sınırlandırılmış halde?

  Paxful platformunda güvenli koşulları korumak için, Hizmet Koşullarımızın herhangi birini ihlal eden hesaplara karşı bazı adımlar atıyoruz. Bu adımlarımız, Paxful kullanımını sınırlayan bir duruma yol açar.

  Hesabınız askıya alınırsa, Paxful hesabınızı kullanmanız sınırlandırılmış olur. 

  Hesabınızın dondurulması halinde, Paxful'da geçici olarak alım veya satım işlemi yapamaz ve herhangi bir fon çekimi gerçekleştiremezsiniz. Tekrar erişim kazanmak için Paxful destek ile iletişime geçin ve aşağıdaki istek türlerini seçin: Hesap Sorunları > Sınırlamaları > Hesabım Dondurulmuş halde.

  Hesabınızın yasaklanmış olması halinde, alım ve satımdan kalıcı olarak yasaklanmış olursunuz. Ancak, bu durumda yine de Paxful hesabınızdan tüm fonlarınızı bir defalığına çekip seçtiğiniz herhangi bir adrese gönderebileceksiniz. 

  Restricted.png

  Hesap sınırlandırmalarına ne sebep olur?

  Hesabınızın sınırlandırılması ile sonuçlanabilecek bazı aktiviteler şunlardır: 

  • Kripto para satıcısının, ödeme tamamlandıktan sonra işlemin iptalini istemesi.
  • Telegram, WhatsApp vb. vasıtasıyla iletişim kurma yoluyla Paxful işlem emanetinin dışından bir işlem gerçekleştirme.
  • Ödeme yapıldıktan sonra geri ödeme veya işlemi tersi yönde ilerletmeye girişme.
  • Para kilitleme (coin locking) veya ödeme yapma niyeti veya işlemi tamamlama niyeti yokken bir satıcının kripto parasını emanette tutma.
  • Bir hediye kartını birden fazla işlemde satma ve zaten kullanılmış hediye kartlarını satma gibi hediye kartlarının yetkilendirilmeyen şekilde kullanılması. Hediye kartı işlemi özellikleri ile ilgili daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz. 
  • Bir işlem partnerini, kripto parasını derhal serbest bırakması için zorlamak veya bu yönde oyuna getirmek.

  Paxful aşağıdaki durumlara karşı asla tolerans göstermez:

  • Birden fazla Paxful hesabı kullanmak.
  • Sahte kimlik veya düzmece doğrulama belgeleri kullanmak.
  • Bu sayfa üzerinde listelenmiş bir OFAC yasaklı listesinde bulunan ülkeden Paxful'u kullanmak.
  • Hediye kartlarının / sizden geri ödemelerin / dolandırma girişimlerinin kullanılması.

  Sınırlamayı nasıl kaldırabilirim?

  yasaklanma ve askıya alınma gibi bazı hesap sınırlamaları geri alınamaz olup son işlem teşkil etmektedirler. 

  Ancak, hesabınız dondurulmuş halde ise, ilk olarak gelen bilgileri gözden geçirmek üzere e-postanızı kontrol edin ve daha sonra itiraz için bir sonraki adımın ne olacağını kararlaştırmak üzere Destek ile iletişime geçin

  Uyarı: Hesabınızdaki bir sınırlamaya itiraz etmenin en hızlı yolu Contact Us(Bize Ulaşın) formunu kullanmak ve aşağıdaki istek türünü seçmektir: Hesap Sorunları > Sınırlamaları.

 • Paxful'da hesap oluşturma

  Paxful yolculuğunuz basit bir kararla başlar: hesap oluşturup oluşturmamaya karar vermek. Kripto para ve finansal özgürlük dünyasına adım atmaya hazır olduğunuzu düşünüyorsanız, bir sonraki adım Paxful hesabınızı oluşturmaktır. Hesabınızı oluşturmak kolay ve son derece kullanıcı dostudur. Kayıt olduğunuzda, Paxful’daki işlemlerinizden kazanacağınız kripto paraları saklamak için ücretsiz bir cüzdana da sahip olursunuz. 

  İşte hesabınızı oluştururken size yol gösterecek Paxful okulu eğitim videosu:

  Yeni bir Paxful hesabı oluşturmak için:

  1. Bir web tarayıcısını açın ve Paxful web sayfasına gidin: https://www.paxful.com. Paxful ana sayfasına yönlendirileceksiniz.

  2. Ana sayfanın sağ üst köşesinde Hesap oluştur bölümüne tıklayın.
  1.2.png
  Hesap oluştur sayfası görünecektir.
  2.2New.png

  3. Kayıt formundaki alanları doldurun:

  Alan Adı Açıklama Yorumlar
  E-posta adresiniz E-posta adresinizi girin. E-posta sadece ilk 7 gün içinde ve yazım hatası olması durumunda değiştirilebilir.
  Şifre oluştur Güçlü bir şifre oluşturun. Yeni şifreniz:
  En az 6 karakter uzunluğunda olmalı,
  Bir küçük harf,
  Bir özel karakter (@ # * vb.),
  Bir rakam ve
  Bir büyük harf içermelidir

  Not: 

  • Paxful'a kaydolduğunuzda, otomatik olarak bir kullanıcı adı sizin için oluşturulur. Daha sonra özel bir kullanıcı adı oluşturabilirsiniz. Kendi istediğiniz şekilde bir kullanıcı adı belirlemek için e-postanızı doğrulamalısınız.
  • Bir başka Paxful kullanıcısından almış olduğunuz tavsiye kodunu kaydetmek için Tavsiye kodum var seçeneğine tıklayın.


  4.  Paxful hesabı oluştur seçeneğine tıklayın.
  4.2new.png

  Uyarı: Hizmet Koşullarımızı, Satış Ortaklığı Programı Hizmet Koşullarımızı ve Gizlilik Bildirimimizi okuyun. Devam ederek Paxful Hizmet Koşullarını otomatik olarak kabul etmiş olursunuz.

  6. Captcha güvenlik kodu doğrulamasını tamamlayın.
  Aktivasyon e-postası, e-posta adresinize gönderilir.
  7. Gelen kutunuza gidin, [email protected] adresinden gelen e-postayı açın ve E-postayı Doğrula seçeneğine tıklayın.
  6.2new.png

  Alternatif olarak, e-postanızı onaylamak için E-posta doğrulama yazımızdaki prosedürleri takip edin.

  Hesabınız kaydedilir ve e-postanız onaylanır.

  Hesabınızı oluşturduktan sonra, platformumuzda daha fazla işlem yapabilme fırsatına sahip olabilmek için telefonunuzu ve kimliğinizi doğrulamanızı öneririz. Başka sorularınız varsa, bilgi tabanımızı keşfedebilir, web sitemizdeki Contact Us(Bizimle İletişime Geçin) yoluyla bize ulaşabilir veya Facebook, Twitter<6> veya Instagram'dan bize mesaj gönderebilirsiniz.

 • Herkese açık profilim

  Herkese açık profilinizde, hesabınızın ve Paxful'daki işlem geçmişinizin bir özeti yer alır.

  Herkese açık profilinizin diğer Paxful kullanıcıları tarafından görülebildiğini unutmayın. Herkese açık profilinizde diğer kullanıcılar size ait şu bilgileri görebilir:

  • Kullanıcı adı
  • Profil fotoğrafı
  • Doğrulama - e-postanızın, telefonunuzun, kimliğinizin, adresinizin ve güvenilir bir tedarikçi olarak doğrulanıp doğrulanmadığınız.
  • İtibar - Paxful'da aldığınız olumlu ve olumsuz geri bildirimlerin bir toplamıdır.
  • Aktif teklifler - oluşturduğunuz tekliflerden şu anda etkin olanlardır.
  • Profil diliniz
  • İşlem ortaklarının sayısı
  • İşlem sayısı
  • İşlem hacmi - Paxful'da işlem yaptığınız toplam BTC tutarı.
  • Size güvenen kullanıcı sayısı
  • Sizi engelleyen kullanıcı sayısı
  • Paxful'a katıldığınızdan bu yana geçen süre
  • Paxful'da en son ne zaman çevrimiçi oldunuz

  Görebildiğiniz gibi, herkese açık profiliniz Paxful'da edindiğiniz tüm referansları içermekte ve diğer kullanıcılara güvenli bir işlem ortağı olup olmadığınıza karar vermede yardımcı olmaktadır.

 • Kontrol paneli

  Kontrol paneliniz, Paxful'daki tüm etkinliklerinizi takip edebileceğiniz merkezdir.

  Kontrol paneli, ihtiyacınız olan tüm bilgilere erişmek için kişiselleştirilebilen bir araçtır. Paxful'da, her biri kendine özgü kullanım amacı ve işlevleri olan 4 farklı panel vardır.

  Klasik Panel

  Paxful'da bir hesap oluşturduktan sonra ücretsiz bir cüzdana sahip olur ve Klasik Panele erişebilirsiniz. Bu panel aşağıdakileri işlemleri yapabileceğiniz genel/varsayılan paneldir:

  • Aktif ve geçmiş işlemlerinizi görebilirsiniz.
  • Yardım sayfalarına göz atabilirsiniz.
  • Teklifler oluşturabilir ve mevcut olanları düzenleyebilirsiniz.
  • Satış ortaklarınızla ilgili genel bilgilere göz atabilirsiniz.
  • Hesap etkinliklerinizi kontrol edebilirsiniz.

  Tedarikçi Paneli

  Bu panel, ilk teklifinizi oluşturmanızın ardından görünür. Tedarikçi panelinizden şunları yapabilirsiniz:

  • Aktif ve geçmiş işlemlerinizi görüntüleyebilirsiniz.
  • Satış ortaklarınızla ilgili genel bilgilere göz atabilirsiniz.
  • Satış grafiklerinize göz atabilirsiniz.
  • Tekliflerinizle ilgili istatistikleri inceleyin: aktif, kapalı teklifler ve daha fazlası.
  • Geçmiş işlemlerle ilgili anket sonuçlarına göz atabilirsiniz.
  • Teklifler oluşturabilir ve mevcut olanları düzenleyebilirsiniz
  • Ek hesap doğrulama adımlarını uygulayabilirsiniz.
  • Geliştiricilerimizden ek özellikler için talepte bulunabilirsiniz.

  Genel olarak, bu panel tüm işlem ve tekliflerinizin durumlarını görmek istediğinizde kullanışlıdır.

  Üye İşyeri Paneli

  Bu panel yalnızca “Paxful ile Öde” özelliğini kullanan kullanıcılar için geçerlidir (bu özelliği kullanmak için Paxful ile Öde sayfamızdan kayıt olabilirsiniz). Üye İşyeri Paneli'nde görebilecekleriniz:

  • Son 28 gündeki satışlarınız.
  • Üye işyeri bağlantısı kullanılarak yapılan tüm işlemler.

  Satış Ortaklığı Paneli

  Bu panel, satış ortaklarınızı ve satış ortaklığı komisyonlarınızı takip etmek için kullanabileceğiniz paneldir.

  Bu panelde yapabilecekleriniz:

  • Satış ortağı bağlantınızı görüntüleyin ve arkadaşlarınızla ve ağınızla paylaşın.
  • Tüm satış ortaklarınızla ilgili detaylı bilgilere göz atın.
  • Tamamlanmış işlemlerden elde ettiğiniz satış ortaklığı kazançlarınızı kontrol edin.
  • 'Takip Kimliği' bölümünde benzersiz izlenebilir bağlantılar oluşturun.

  Paxful Satış Ortaklığı Programı, kullanıcıların Paxful satış ortağı bağlantılarını arkadaşlarıyla ve takipçileriyle paylaşarak ödüllendirilmesini sağlayan heyecan verici bir fırsattır.

   

 • Güvenilir/Engelli listesi

  Paxful’daki kullanıcılara güvenmek ve onları engellemek, iş yapmak istediğiniz kişileri filtrelemeniz için etkili bir yoldur.

  Belirli kullanıcılarla işlem yapmanın güvenli olup olmadığına karar vermenize yardımcı olabilecek çeşitli dış göstergelerin dışında, kendi kişisel ticaret deneyiminize dayanarak kullanıcılara güvenmeyi veya onları engellemeyi de seçebilirsiniz.

  Kullanıcılara Güvenmek 

  Kullanıcılara güvenmek, olumlu işlem deneyimine sahip olduğunuz kullanıcılarla bağlantıda kalmanın iyi bir yoludur. Örneğin, sürekli olarak bir kullanıcının sizinle verimli bir şekilde işlem yaptığına karar verirseniz, o kullanıcıyı güvenilir kullanıcınız olarak işaretleyebilirsiniz. Bu şekilde, bu kullanıcının teklifleri etkinlik akışınızda öncelikli olarak gösterilir. Teklifler oluştururken, teklifinizi yalnızca güvenilir alıcılar listenizdeki kullanıcıların göstermesini seçebileceğiniz seçenekler de mevcuttur.

  Kullanıcılara güvenmek, onlarla gerçek bağlantılar kurmanın bir yoludur, ancak gerçek hayatta olduğu gibi, Paxful'da da kime güvendiğinize dikkat etmelisiniz.

  Kullanıcıları Engellemek

  Kullanıcılara güvenmek, güvenilir yatırımcılarla iyi ilişkiler kurmanın bir yolu olduğu gibi, kullanıcıları engellemekte tam tersi bir durumdur. Bir kullanıcıyla kötü bir deneyim yaşadıysanız (örneğin, işlem istediğiniz kadar verimli olmadıysa ya da dolandırıldıysanız) bu kullanıcıyı engelleyebilirsiniz. Bir kişiyi, örneğin bir tedarikçiyi engellediğinizde, bu kişi listesindeki size ait teklifleri göremeyecektir. Aynı şekilde, bir alıcıyı engellediğinizde de, bu kişiye ait teklifleri listenizde göremezsiniz.

  Kullanıcıları engellemek, güvenilir olmayan kullanıcıların sizi rahatsız etmemelerini sağlamanın bir yoludur.

  Bir kullanıcıya güvenmek veya engellemek için şu adımları takip edin:

  1. Herhangi bir sayfadayken (teklif listesi, işlem sohbeti, panelinizdeki geçmiş işlemler vb.) kullanıcının adını tıklayın.
   Kullanıcının profili açılacaktır.
  2. Kullanıcıyı güvenilir olarak işaretlemek veya engellemek için kullanıcı adının altındaki Güven veya Engelle bağlantılarını tıklayın.

  Block_Trust1.0.png

  Not:

  • Bu eylemi isterseniz gelecekte geri alabilirsiniz.
  • Bir kullanıcıyı yalnızca kimliğiniz doğrulanmış halde ise veya bu kullanıcı ile geçmişte alım satım yapmış iseniz bloklayabilirsiniz.

  İşlem deneyiminizi nasıl geliştireceğiniz hakkında daha fazla bilgi için lütfen iyi teklif şartları için güvenlik ipuçlarımızı ve talimatlarımızı okuyun.

16 makalenin tümünü görüntüle

Hesap Güvenliği

 • Güvenlik rehberi

  Kripto para teknolojisi son derece güvenlidir ancak bazen bu teknolojiyi kullanma şeklimiz güvensiz olabilir.

  Hackerlar ve dolandırıcılar, kripto para transferlerinin geri alınamayan doğada olması nedeniyle sürekli olarak bunları ele geçirmenin bir yolunu aramaktadır. Ancak birkaç basit önlemle hesabınızı ve kripto paralarınızı güvende tutabilirsiniz.  

  İşte hesabınızı daha güvenli kılmanın birkaç yolu:

  1. Güçlü bir şifre oluşturun.

  Şifre oluştururken büyük ve küçük harflerin yanı sıra rakamlar ve semboller de kullanın. Hacker'ları uzak tutmak için farklı çevrimiçi ya da sosyal medya hesaplarınız için farklı şifreler kullanın.

  2. E-postanız ve Paxful hesabınız için aynı şifreyi kullanmayın.

  E-postanız ve Paxful hesaplarınız için farklı şifreler kullanmanız çok önemlidir. Çünkü hacker'lar çoğunlukla e-postalarınızı hedef alır. Tüm e-posta etki alanlarının farklı güvenlik seviyeleri vardır. Olası en kötü senoryaya göre, hacker'lar e-postanıza eriştiği anda Paxful cüzdanınızdaki fonlara da ulaşabileceklerdir.

  3. Şifrenizi asla paylaşmayın.

  Bu uyarı oldukça bariz görünse de, kullanıcıların şifrelerini vermeye zorlandığı durumlar söz konusu olabilir. Örneğin, dolandırıcılar Paxful yöneticisi rolüne girerek hesap bilgilerinizi paylaşmanızı talep edebilirler. Paxful çalışanlarının ve temsilcilerinin hiçbir şekilde şifrenizi veya diğer hassas hesap bilgilerinizi talep etmeyeceklerini lütfen unutmayın.

  Ayrıca, bir işlem anlaşmazlığı sürecine dahilseniz ve moderatörlerimiz kanıt olarak ekran görüntüsü ya da video talep ederlerse, bu dosyalarda şifrenizin görünmediğinden emin olun.

  4. Güvenlik sorularınızı belirleyin.

  Bu, hesabınızın güvenliğini oluşturmanın temel bir parçasıdır. Güvenlik sorularınızı mümkün olan en kısa sürede ayarlamanız gerekir. Bunu hesap ayarlarınızdan kolayca yapabilirsiniz. Belirlediğiniz güvenlik sorularını ve bu soruların cevaplarını aklınızda tutmanız önemlidir. Bu yüzden asla unutamayacağınız sorular ve cevaplar seçin. Bu soruları ve cevaplarını bir yere yazmanız akıllıca bir davranış olmayacaktır çünkü bunlar şifreniz kadar önemlidir.

  5. İki Adımlı Kimlik Doğrulamasını etkinleştirin.

  İki Adımlı Kimlik Doğrulama, hesabınıza ek bir güvenlik katmanı ekler. Hacker'lar, SMS mesajlarınızı alabilmek için "SIM değiştirme" adı verilen bir taktiği kullandıklarından, SMS yerine Authy veya Google Authenticatorik kullanmanız önerilir. SMS alımı şebeke sağlayıcısına bağlıdır ve bazı ülkelerde veya bölgelerde ve yüksek hücresel aktivite dönemlerinde kesintiler olabilir. 2 Adımlı Doğrulama'yı (2FA) hesap ayarlarınızdan etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca Authy ve Google Authenticator'ı yapılandırmak için kılavuzlarımıza da göz atabilirsiniz.

  6. E-posta bilgilerinizi güvende tutun.

  Paxful hesabınızla ilişkilendirdiğiniz e-posta adresinizi güvenli şekilde tutun ve işlemler ya da özel sohbetler sırasında ve tanımadığınız kişilerle paylaşmayın. Hacker'lar, hesabınıza ya da kişisel bilgilerinize ulaşmak için e-postanızı hedef alabilirler.

  7. Hesabınızı doğrulayın.

  Telefon numaranızı ve e-posta adresinizi doğrulamak, güvenli bir işlem ortağı olduğunuzu doğrulamakla kalmaz, ayrıca diğer kimlik bilgilerinizle hesabınızı teyit etmek hesaba erişimi kaybetmeniz durumunda ona yeniden ulaşabilmenize de yardımcı olur.

  Faydalı bağlantılar:
  Telefonumu ve e-postamı nereden doğrulayabilirim?
  Kimliğimi nasıl doğrulayabilirim?
  Telefon doğrulama kılavuzu
  E-posta doğrulama kılavuzu
  Kimlik doğrulama kılavuzu
  Adres doğrulama kılavuzu

  8. Kimlik hırsızlığı dolandırıcılığından korunun.

  Size saldırmayı deneyebilecek farklı dolandırıcılar vardır: web sitelerini taklit edenler, sahte e-posta ve SMS gönderenler, işlem sohbetlerine şüpheli ve kötü niyetli bağlantı gönderenler.

  Servis sağlayıcısı olarak güvenlik seviyelerimizi daima geliştiriyoruz. Ancak, sizin de biraz çabanız olmadan sizi tam koruyamayız.

  • Daima ziyaret ettiğiniz sitelerin alan adlarını kontrol edin.

  Hesap ayrıntılarını girmeden önce adres çubuğunda https://paxful.com yazdığından emin olun. HTTPS SSL sertifikası önemlidir.

  • Şüpheli e-postalarla etkileşime girmeyin. Size kuşkulu görünen e-postaları açmamak en iyisidir.

  Şüpheli bağlantılara tıklamayın veya hassas verilerinizi paylaşmayın. Daha fazla bilgi için bakın: Şüpheli bir e-posta adım. Paxful'dan mı?

  • Bilinmeyen göndericilerden gelen beklenmedik SMS mesajlarına karşı dikkatli olun.

  Paxful size yalnızca 2 adımlı doğrulama ve telefon doğrulamasıyla ilgili SMS gönderir.

  • İşlem sohbetlerinde dikkatli olun.

  Dolandırıcılar sizi site dışı işlemlerde kandırmaya çalışabileceklerinden, sizi taklit edebileceklerinden ya da onlarla emanet dışı sistemde işlem yaptığınızı gösterebileceğinden işlem sohbetlerinizde iletişim bilgilerinizi paylaşmayın. Teklif koşullarında veya talimatlarında açıkça belirtilmediği müddetçe kişisel bilgilerinizi kesinlikle vermeyin.

  İşlem sohbetinde bilinmeyen bağlantılara tıklamayın. İdeal olarak, üçüncü taraf bağlantılarını gerektiren işlemlerden tamamen kaçının.

  9. Başka birinden Paxful hesabı satın almaya çalışmayın.

  Büyük ihtimalle satıcı sizi kandırmaya ve siz hesaba fon yükledikten sonra hesaba erişmeye çalışabilir. Bu durum, Paxful Hizmet Şartları’na aykırı olduğu için bu tür hesaplar yasaklanır.

  10. Cihazları ve uygulamaları çıkış yapmaya zorlayın.

  Bilgisayarınızın veya akıllı telefonunuzun ekranını kilitlemek yeterince güvenli değildir. Cihazınızı kaybedebilir veya genel kullanıma açık bir bilgisayar kullandığınız durumlar olabilir, bunlar da kötü niyetli kişilere ek fırsatlar yaratabilir. Oturumunuzun sonunda Paxful uygulamanızdan veya platformundan çıkış yapmak iyi bir uygulamadır, özellikle de başkalarının erişebileceği herkese açık cihazları kullandığınızda.

  11. Tarayıcınızı ve işletim sisteminizi güncel tutun.

  Hackerlar, mevcut güvenlik düzeylerini aşmak için sürekli olarak yeni yöntemler bulur. Bu nedenle tarayıcılar ve işletim sistemleri geliştiriciler tarafından sürekli olarak iyileştirilir ve düzenli olarak güncellenir. Bu nedenle, bu güncellemeleri makinenize yüklemek ve tarayıcınızın her zaman güncel olduğundan emin olmak önemlidir. Aynı zamanda, güvenilmeyen geliştiricilerin gereksiz yazılımlarını indirmeyin.

  12. Uç Nokta Güvenlik yazılımınızı güncel tutun. (Virüsten koruma, kötü amaçlı yazılımdan koruma, kişisel güvenlik duvarı)

  Makinelerinizde resmi olarak lisanslı güvenlik yazılımlarının sürümlerini kullanmanızı öneririz. Bu yazılımların ayrıca sık sık güncelleme ve bakım gerektirdiğini unutmayın.

  13. Herkese açık Wi-Fi etkin noktalarının kullanımından kaçının.

  Hackerların wi-fi etkin noktalarını kötüye kullanmasının çeşitli teknik yöntemleri vardır. İdeal olarak, kablolu bağlantı veya korumalı bir wi-fi ağı kullanın.

  Yukarıda listelenen noktalar en önemlileridir. Ancak, çevrimiçi güvenlik konusunda öğrenilecek daha fazla şey vardır. Çevrimiçi güvenlik, kimlik koruması vb. konuları hakkında daha fazla bilgi edinin ve karşılaştığınız en yeni önerileri ve en iyi pratikleri uygulayın.

 • Birisi hesabıma giriş yaparsa ne yapmam gerekir?

  Birinin hesabınıza erişim sağladığını düşünüyor ya da kullanıcı bilgilerinizin tehlikede olduğundan şüpheleniyorsanız, bu durumda desteğe başvurmadan önce bile belli şeyleri halletmelisiniz. İki Adımlı Doğrulama'yı etkinleştirmek, bu tür durumların olmasını önlemenin iyi bir yoludur. Ancak, böyle bir aksilik durumunda şunları yapabilirsiniz:

  Birisi hesabınıza giriş yaptıysa fakat sizin hala hesaba erişiminiz varsa.

  Aşağıdaki işlemlerden birini yapın:

   1. Genellikle, hesabınızda yeni veya beklenmedik bir giriş olduğunda, izinsiz girişten şüpheleniyorsanız raporlama ve hesabınızı kilitleme bağlantısını içeren bir e-posta yoluyla hemen sizi bilgilendiririz. E-postadaki bağlantıyı tıklamanız yeterlidir. Hesabınız hemen kilitlenir ve tüm oturumlar sonlandırılır. Ne kadar hızlı hareket ederseniz, BTC'nizi kurtarma şansınız o kadar yüksek olur. Ardından, hesabınıza yeniden erişim sağlamak için destek ekibine başvurun . Daha sonra, hesabınızı korumak için gerekli adımları atın
   2. Alternatif olarak, hesabınıza bağlı olduğunuzda, aşağıdaki adımlarla devam edin.

  Hesabınızın güvenliğini sağlamak için adımlar:

  1. Şifrenizi güvenli bir şifre ile değiştirin (diğer e-postalarda ya da sitelerde KULLANMADIĞINIZ bir şifre olmalıdır). Karmaşık bir şifre bulmaya çalışın, ancak aynı zamanda hatırlayabileceğinizden emin olun.
  2. E-posta veya telefon numarası gibi diğer ayarlarınızdan hiçbirinin değiştirilmediğinden emin olmak için göz atın. Bilmediğiniz şeylere değiştirilmişlerse, onları yeniden değiştirin.
  3. Aktif oturumunuza gidin (Ayarlar > Güvenlik > Aktif Oturumlar) ve yanlarında bulunan Kapat simgesine tıklayarak tüm oturumlardan çıkış yapın.
  4. Hesabınızdan çıkış yapın.
  5. Yeni şifrenizi kullanarak tekrar oturum açın.
  6. Google Authenticator(iPhone/Android) veya Authy (Mac/Windows) indirin.
  7. Paxful'da 2 adımlı doğrulamayı açın ve telefonunuzdaki kodu taratın. İşlemlerinizi daha güvenli hale getireceğinden hem oturum açma hem de para gönderme işlemleriniz için 2 Adımlı doğrulamayı etkinleştirmeyi unutmayın. Daha güvenli olduğundan SMS ile 2 adımlı doğrulamalı Google Authenticator veya Authy kullanmanızı öneriyoruz. Giriş yapmak ya da kripto göndermek istediğiniz her zaman uygulamayı açıp kodu girmeniz yeterlidir.
  8. Güvenlik sorularınızı oluşturarak bir yere not edin. Telefonunuzu kaybederseniz ve 2 Adımlı Doğrulamanızı sıfırlamanız gerekirse bu soruların cevaplarına ihtiyacınız olacak.

  Not:

  • Destek ekibimiz bilgisayar korsanlarını tespit ederek fonlarınızı kurtarabilirse, sizinle iletişime geçeriz. Genellikle bilgisayar korsanları eylemlerini çok iyi gizledikleri için onları takip etmek ve kripto para işlemlerini geriye almak neredeyse imkansızdır.
  • Bilgisayar korsanları, genellikle e-postalarınıza veya diğer hesaplarınıza girerek erişim sağladığı için çevrimiçi olduğunuz diğer hesaplardaki şifrelerinizi değiştirmeniz önerilir.

  Hesabınıza giriş yapamıyorsanız:

  1. Destek ekibiyle iletişim kurun ve destek temsilcilerimizin talep ettiği tüm bilgileri sunun. Hesap sahibinin siz olduğu doğrulandığında, destek birimine HESABIN KİLİTLENMESİNİ istediğinizi belirtin. Destek Ekibi, sizin bir hacker olmadığınızı kanıtlayacak yeterli veri olup olmadığına bakacaktır (ve hesabınıza yeniden erişmenizi sağlamaya çalışacaktır). Bir kurban olduğunuz ve hesabın gerçekten size ait olduğu doğrulandığında, hesaba erişiminiz yeniden sağlanacaktır.
  2. Giriş yaptığınızda, hemen hesabınızı güvenlikli hale getirin.

  Bu nasıl oldu ve tekrarlanmamasını nasıl sağlarım?

  Bu durumun tekrarlanmasını önlemek için, farklı sitelerde aynı şifreyi kullanmamanızı ve Google Authenticator uygulaması ile 2 Adımlı Doğrulama'yı etkinleştirmenizi öneririz.

  Paxful'da fonlarınızı olabildiğince güvende tutmak için güvenlik işlemlerini düzenli olarak iyileştiriyoruz.

  Pekala, kripto para nereye gitti?

  • Hesabınıza kimin giriş yaptığını görmek için hesap etkinliğinize bakın. Hesabınıza erişenin IP adresini not edin.
  • Dijital paralarınızın gönderildiği kripto para adresini görmek için cüzdan kayıtlarınıza bakın.

  Kripto para adresi ve hırsızın IP adresi elinizde olduğu için birtakım bilgilere sahipsiniz ancak hırsızları bulmanın genellikle mümkün olmadığını unutmayın. Hırsızlar genellikle VPN’in ve kripto paranın genel anonimliğinden yararlandığı için ne yazık ki destek ekibimiz daha detaylı bir inceleme için gerekli kaynaklara sahip değildir. Bu yüzden fonlarınızı bulmak neredeyse imkansız olduğu için, hesabınızı olabildiğinde güvenli tutmaya özen gösterin.

 • Şüpheli bir e-posta aldım. Paxful tarafından mı gönderildi?

  Bizden veya bizimle ilişkili olduğunu iddia eden bir kuruluştan gelmiş gibi görünen şüpheli bir e-posta aldıysanız, bu tür e-postalardaki bağlantıları tıklamayın, ekleri indirin veya yanıt vermeyin. Bu tür e-postaları Destek ekibimize bildirin. Nereden geldiğini araştırmamıza ve diğer müşterilere yayılmasını önlemek için harekete geçmemize yardımcı olacak şekilde e-posta ile ilgili tüm bilgileri ekleyin.

  Resmi Paxful e-posta adresleri:

  [email protected]

  [email protected]

  [email protected]

  [email protected]

  [email protected]

  [email protected]

  [email protected]

  Paxful'un asla talep etmeyeceği bilgiler:

  • Tam kredi kartı numaranız ya da diğer finansal bilgiler
  • Şifreniz
  • Tek seferlik 2 faktörlü parolanız (kod)

  Bir kimlik hırsızlığı e-postası nasıl tespit edilir:

  Dolandırıcılar taktiklerini sık sık değiştirseler de kimlik avı veya sahte kimlikte girişilen sahtekarlık girişimlerinin bu klasik belirtilerini göz önünde bulundurun:

  • Banka hesabınızı, kullanıcı adınızı, şifrenizi, sosyal güvenlik numaranızı veya kimliğinizi isteyebilirler. Bu bilgileri asla paylaşmayın.
  • Hesabınızın ele geçirildiğine dair bir iddia. Böyle durumarda, "no-reply" e-posta adreslerinden sadece otomatik mesajlar gönderebiliriz.
  • Hesap bilgilerinizi doğrulamak için bağlantı içeren fakat talep etmediğiniz bir e-posta.
  • E-posta adresinde yazım hataları. Şöyle şeyler görmek yaygındır: [email protected] (yazım hatası).
  • www.paxful.com sitesine yönlendirmeyen şüpheli bağlantılar. Giriş bilgilerinizi girmeden veya bir bağlantıyı tıklamadan önce, Enter tuşuna basmadan URL'yi adres çubuğunuza kopyalayarak tekrar kontrol edin.
  • Tasarımımızı kopyalayan e-postalar. Bu tür e-postalar, platformumuza benzer resimler ve renkler kullanarak sizi e-posta adresindeki veya web sitesi bağlantılarındaki yazım hatalarından uzaklaştırmayı amaçlamaktadır.
  • .HTML eklentili e-postalar.

  Hesabınızı nasıl koruyabileceğinize dair daha fazla bilgi için güvenlik kılavuzumuza göz atın.

   

 • Güvenlik sorularının ayarlanması

  Güvenlik soruları Paxful'da hesabınızı korumanın önemli bir parçasıdır. Güvenlik soruları, hesabınızı kaybetmeniz durumunda erişiminizi geri kazanmanıza yardımcı olur. Güvenlik sorularınızı yapılandırmak için bu adımları izleyin.

  1. Paxful hesabınıza giriş yapmak için, sayfanın sağ üst köşesindeki kullanıcı adınızın üzerine gelin ve görüntülenen içerik menüsünden Ayarlar seçeneğini tıklayın.
  Email_verification_1_2_copy.png
  Ayarlar sayfası görünecektir.
  2.Soldaki menüde, GÜVENLİK SORULARINI AYARLA seçeneğine tıklayın.
  Questions2.png

  Güvenlik sorularınızı belirleyin iletişim kutusu görünür.
  3. Yanıtları belirle bağlantısına tıklayın.
  Questions3.png
  Yanıtları belirle iletişim kutusu görünecektir.
  4. Açılır listelerden 3 güvenlik sorusu seçin. İlgili yanıtları soruların altındaki alanlara yazın.
  Questions4.png

  Uyarı: Yanıtlarınızı iki kez kontrol edin ve onları hatırlayacağınızdan emin olun. Gerektiğinde, soruların yanıtlarını tam olarak bu alana yazıldığı şekilde hatırlamak zorundasınız. Yanıtları unutursanız, hesabınıza erişimi kurtarma işlemi daha da zorlaşacaktır.

  İpucu: Güvenlik sorularınız için cevap seçerken, sosyal medya profillerinizde bulunmayan bilgileri kullanın. Örneğin, “okuldaki en iyi arkadaşın kimdi?” sorusuna gerçek bir isimle cevap vermeyin. Bunun yerine o kişinin takma adını kullanın.

   5. Kaydet seçeneğine tıklayın.
  Questions5.png
  Güvenlik sorularınız belirlendi. Hesap ayarları sayfasına geri dönmek için yeniden yönlendirileceksiniz.


  Hesabınızı nasıl koruyabileceğinize dair daha fazla bilgi için, güvenlik kılavuzumuza göz atın.

 • 2 Adımlı Doğrulama Sorunlarını Çözmek

  İki adımlı kimlik doğrulama (2FA) ve iki adımlı SMS kodu alma konusunda sorun yaşıyorsanız veya iki adımlı Google Authenticator (GA) kodunuz çalışmıyorsa, lütfen aşağıdaki sorun giderme ipuçlarını deneyin:

  Google Authenticator

  Google Authenticator kodunuz çalışmıyorsa, bunun nedeni Google Authenticator uygulamanızın cihazınızla doğru şekilde senkronize olmaması olabilir. Cihazınızdaki saati kontrol ettiğinizden ve doğru saat dilimine ayarladığınızdan emin olun. Hatalı bir saat, kodlarda senkronizasyon bozukluğuna neden olabilir.

  SMS

  Cihazınız 2 adımlı SMS iletilerini almıyorsa, aşağıdaki hususları kontrol edin.

  • 2 adımlı kod oluşturulduğunda cihazınızın açık olduğundan emin olun
  • 2 adımlı kod oluşturulduğunda cihazınızın yeterli hücresel sinyale sahip olduğundan emin olun.
  • SMS sağlayıcımız uluslararası dolaşımdaki cihazlarda SMS dağıtımını garanti edemediğinden, cihazınızın yerel ağınız dışında dolaşımda olmadığından emin olun.
  • Cihazınızın SMS gelen kutusunun dolu olmadığından emin olun.

  Not: Birçok kez 2 adımlı SMS kodu oluşturmaya çalıştıysanız ve hala kod almadıysanız, sistemimiz kod göndermeyi durdurmuş olabilir. Durum böyleyse, lütfen 24 saat bekleyin ve 2 adımlı SMS kodlarını tekrar oluşturmayı deneyin. Hala 2 adımlı SMS kodlarını almakta sorun yaşıyorsanız, SMS iletilerinizi engelleyip engellemediklerini öğrenmek için ağ sağlayıcınızla iletişim kurun.

  Google Authenticator veya Authy ile 2 adımlı doğrulama ayarlama şekline dair makalemize göz atın. Ayrıca, hesabınızı nasıl koruyabileceğinize dair ipuçları için güvenlik kılavuzumuza göz atın.

   

 • Şifremi unuttum

  Paxful hesabınızda oturum açamadığınızda şifrenizi sıfırlamak için:

  1. Ana sayfadaki Giriş Yap düğmesine tıklayın
  2. Alt kısımdaki "Şifrenizi mi unuttunuz?”a tıklayın.
  3. Kayıtlı e-posta adresinizi girin.
  4. ŞİFRE TALEP ET düğmesine tıklayın.
  E-posta adresinize [email protected] adresinden bir e-posta gönderilir.
  5. E-postayı açın ve ŞİFRENİZİ ŞİMDİ SIFIRLAYIN'a tıklayın.
  Web sitesine yeniden yönlendirildiniz.
  6. Aşağıdaki alanları tamamlayın.
  ForgotPassword.png

  Alan Adı Açıklama Yorumlar
  E-posta E-posta adresinizi girin.  
  Şifre Yeni bir şifre girin. Yeni şifreniz:
  En az 6 karakter uzunluğunda olmalı,
  Bir küçük harf,
  Bir özel karakter (@#* vb.),
  Bir rakam ve
  Bir büyük harf içermelidir

  Şifreyi onayla

  Yeni şifreyi tekrar girin. Şifre, önceki alana girilenle tamamen aynı olmalıdır.

   7. ŞİFREYİ SIFIRLA seçeneğine tıklayın.

  Not: 

  • E-postanıza gelen şifreyi sıfırlama bağlantısı 60 dakikalığına geçerlidir.
  • Bir bağlantıyı birden fazla kez istediyseniz, e-posta ile gelen en son bağlantıyı kullanın.

  Hesabınızın güvenliğini artırma konusundaki daha fazla bilgi için güvenlik kılavuzumuza bakın. Profil ayarlarınızdan da şifreyi nasıl değiştirebileceğinize bakabilirsiniz.

10 makalenin tümünü görüntüle

Kripto Para Cüzdanları

Genel Sorular ve Kılavuzlar

 • Fonları yanlış adrese gönderdim. Bunları nasıl geri alırım?

  Bazen kripto paranızı yanlışlıkla yanlış cüzdan adresine gönderebilirsiniz.

  Kripto para işlemleri geri alınamaz olduğu için, başlatıldıktan sonra bunlar ne iptal edilebilir, ne de geri alınabilir. Fonları yanlış kişiye gönderirseniz, bu kişiyle iletişime geçip geri iadesini isteyebilirsiniz. Adresin kime ait olduğunu bilmiyorsanız, fonları geri almak için başka hiçbir şey yapamazsınız.

  Uyarı: Fon gönderimi yaptığınız adresi her zaman iki kez kontrol edin ve öncesinden bunun, alıcının adresine tam olarak eşleştiğinden emin olun.

Tether (USDT) Cüzdanı

 • Tether (USDT) Transferlerini Alma ve Yatırma

  Bir Tether cüzdan adresiniz varsa ve Paxful cüzdanınıza USDT yatırmayı düşünüyorsanız, başlamak için aşağıdaki adımları kontrol edin:

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın ve Cüzdan sayfasınaSend_-_Step_1_-_Final.png gidin.
  2. Tether cüzdanınız altında "Al" seçeneğine tıklayın.step_2_--_receiving_.png
  3. Artık cüzdan adresinizi burada göreceksiniz, adresi kopyalayıp yapıştırmanız veya QR kodunu kullanmanız mümkün olacaktır. Ayrıca bu adımda Paxful cüzdanınıza USDT almakla ilişkili mevcut ücretleri de göreceksiniz. Daha fazla bilgi için bu makaleye göz atın. Lütfen hesabınıza alacağınız miktarın bu ücretten daha fazla olduğundan emin olun!Receive_-_Step_2_-_Final.png

  Notlar:

  • USDT gönderildikten sonra işlemin başarılı olması için blok zincir üzerinde 12 doğrulama gereklidir. İşlemin durumunu Etherscan üzerinden şuradan takip edebilirsiniz. İşlem kimliğini Paxful cüzdanından şuradan bulun ve bunu Etherscan'a girerek takibi gerçekleştirin. 
  • Halihazırda henüz herkesin Tether cüzdan adresine erişimi yoktur. Henüz sizin yoksa ve olmasını istiyorsanız, lütfen daha fazla bilgi için destek ekibi ile iletişime geçin.
 • Tether (USDT) Gönderme

  Paxful cüzdanınızdan Tether (USDT) göndermek kolaydır! Başlamak için aşağıdaki adımları kontrol edin:

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın ve Cüzdan sayfasına gidin.Send_-_Step_1_-_Final.png
  2. Tether cüzdanınız altında "Gönder" seçeneğine tıklayınSend_-_Step_2_-_Final.png
  3. Göndermek istediğiniz USDT miktarını ve alıcınınTether adresini girin. Bu tamamlandıktan sonra "Devam et" seçeneğine tıklayın.Send_-_Step_3_-_Final.png
  4. Sonrasında bir doğrulama sayfası göreceksiniz. Alıcınızın adresinin buraya doğru girilmiş olduğunu kontrol edip emin olun! Bir harici cüzdana Tether gönderiyorsanız, bu adımda bu işlemle ilişkili mevcut ücretleri de görürsünüz. Bu ücret ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için bu makaleye göz atın. Hazır olup tüm bilgilerin doğru olduğundan emin olduğunuzda "Şimdi Tether gönder" seçeneğine tıklayarak işlemi tamamlayın!new_send_step_4.png

   

  Notlar:

  • Herhangi bir ağ ücreti olmaksızın dahili olarak USDT'yi bir başka Paxful cüzdan adresine bir ayda 5 defa gönderebilirsiniz. Bu beş transferden sonra artık ağ ücreti ödemeniz gerekecektir. Ücretler ile ilgili daha fazla bilgi için bu makaleyi gözden geçirin.
  • USDT gönderildikten sonra işlemin başarılı olması için blok zincir üzerinde 12 doğrulama gereklidir. İşlemin durumunu Etherscan üzerinden şuradan takip edebilirsiniz. İşlem kimliğini Paxful cüzdanından şuradan bulun ve bunu Etherscan'a girerek takibi gerçekleştirin.

  Uyarı: OFAC gri ülkelerinden birinde iseniz, Paxful cüzdanı dışına fon göndermek için kimlik doğrulamanızın yapılmış olması gerekmektedir.

 • Tether SSS'leri
  Tether nedir?
  Tether (USDT), yaklaşık 1 ABD dolarına eşit bir stablecoindir. Kur biraz dalgalansa da Tether, Ethereum blok zincirinde 1 ABD dolarının 1'e 1 temsilidir.
  Paxful'da kimler Tether alıp satabilir?
  Yalnızca kimliği doğrulanmış kullanıcılar Paxful üzerinde Tether (USDT) alıp satabilir ve dönüştürebilir.
  USDT dönüştürme için ücretler nelerdir?
  Tether ücretlerinin detaylı açıklaması için bu makaleyi gözden geçirin.
  Tether işlemimi iptal edebilir veya geri alabilir miyim?
  Ne yazık ki, blok zincir üzerindeki işlemler iptal edilemez ve geri alınamaz. Daha fazla bilgi için bu makaleyi gözden geçirin.
  Satabileceğim, satın alabileceğim veya dönüştürebileceğim minimum USDT miktarı nedir?
  Paxful ile satın alabileceğiniz, satabileceğiniz ve dönüştürebileceğiniz minimum miktar 10 USDT'dir.
  Nasıl Tether satın alabilirim ve satabilirim?

  Tether'i, platform üzerinde aynen Bitcoin'i alıp sattığınız gibi alıp satabilirsiniz! 

  • Satın al ve sat sayfalarına gidin ve mevcut Tether tekliflerinin bir listesini buradan görüntüleyin. 
  • Ayrıca kendi Tether tekliflerinizi de oluşturabilirsiniz (sadece kimliğinizin doğrulanmış halde olduğundan emin olmalısınız!).
  • BTC'nizi USDT'ye Paxful Cüzdanı içerisinden dönüştürebilirsiniz. Daha fazla bilgi için bu makaleye göz atın.
  Nasıl bir Tether cüzdan adresi alabilirim?

  USDT adresinizi almak için Paxful cüzdanınıza gidip Tether seçeneğinin altından "Al" düğmesine tıklamanız yeterlidir. Ayrıca Tether Alma ve Yatırma makalemizi daha fazla bilgi içingözden geçirebilirsiniz.

Bitcoin Cüzdanı

 • Paxful cüzdanından Bitcoin gönderdim ama bu, alıcının bakiyesinde görüntülenmiyor.

  Bazen, Paxful cüzdanınızdan gönderdiğiniz Bitcoin, alıcının cüzdan bakiyesinde görüntülenmeyebilir. Bu, fonlarınızın kaybolduğu anlamına gelmez. Neler olmuş olabileceğini çözümlemeniz için atabileceğiniz bazı adımlar şunlardır:

  1. Bitcoin'i, doğru alıcının cüzdan adresine gönderdiğinizden emin olun. İşlem geçmişinize giderek bunu kontrol edebilirsiniz.
   • Alıcının cüzdan adresi doğru ise, bir sonraki adıma gidin.
   • Yanlış bir adres kullandıysanız, yanlış cüzdan adresine gönderilmiş fonların kurtarılması ile ilgili şu makaleye gidin.
  1. İşlem durumunu Blockcypher.com veya Blockchain.com üzerinden kontrol edin. 
   • Üçten daha az onay görüyorsanız, işlemin tamamlanması için işleme daha fazla süre tanıyın (bu 24 saate kadar süre alabilir). 
   • Üç veya daha fazla onay görüyorsanız, alıcının cüzdan hizmeti sağlayıcısıyla bu durumu daha ileri seviyede soruşturması için iletişime geçin.

  Not: Endişelenmeyin! Doğru cüzdan adresini girmiş olmanız halinde, fonlarınız mutlaka kurtarılır.

 • Bitcoin, Paxful cüzdanımdan gönderildi ama bakiyemde bunu göremiyorum

  Paxful cüzdanınıza (sizin veya herhangi bir üçüncü taraf kişi tarafından) gönderilmiş olan Bitcoin'in bakiyenizde görüntülenmediğini farkedebilirsiniz. Bu, fonlarınızın kaybolduğu anlamına gelmez. Bu durumu düzeltmek için atabileceğiniz bazı adımlar şunlardır:

  1. Fonların doğru cüzdan adresine gönderilmiş olduğundan emin olun. Bir çevrim içi cüzdandan gönderildiyseler, işlem geçmişini kontrol edin. Bir ATM'den gönderildiyse işlem geçmişini ve makbuzu kontrol edin.
   • Alıcı cüzdan adresi ile sizin cüzdan adresiniz eşleşiyorsa, bir sonraki adıma ilerleyin.
   • Adres yanlış ise, yanlış cüzdan adresine gönderilmiş fonların kurtarılması ile ilgili şu makaleye  gidin.
  1. İşlem durumunu Blockcypher.com veya Blockchain.com üzerinden kontrol edin. 
   • Üçten daha az onay görüyorsanız, işlemin tamamlanması için işleme daha fazla süre tanıyın (bu 24 saate kadar süre alabilir). 
   • Üç veya daha fazla onay görüyorsanız, bir sonraki adıma gidin.
  1. Bildirimler için cüzdan sayfanızı ve herhangi bir duyuru için Twitter beslememizi kontrol edin. 
   • Cüzdan sayfanızda veya Twitter beslememizde bir mesaj görüyorsanız, daha ileri güncellemeler için bekleyin.
   • Herhangi bir teknik sorun ile ilgili herhangi bir bilgi olmaması halinde Destek ile derhal iletişime geçin. Alıcının cüzdan adresini ve işlem kimlik numarasını da bize sağladığınızdan emin olun.

  Not: Endişelenmeyin! Göndericinin doğru cüzdan adresini girmiş olması halinde, fonlarınız mutlaka kurtarılır.

 • Bitcoin'i Paxful cüzdanından harici cüzdanıma çekebilir miyim?

  Cüzdan sayfasında Paxful cüzdanınızdan harici bir cüzdana Bitcoin'i kolayca gönderebilirsiniz. Tüm büyük Bitcoin cüzdan türlerini destekliyoruz, ancak bir istisna söz konusudur. 

  Şu anda kullanımda olan üç Bitcoin adresi vardır:

  1. 1 sayısı ile başlayan P2PKH adresleri.
   Örnek: 1BvBMSEYstWetqTFn5Au4m4GFg7xJaNVN2.
  2. 3 sayısı ile başlayan P2SH adresleri.
   Örnek: 3J98t1WpEZ73CNmQviecrnyiWrnqRhWNLy.
  3. bc1 ile başlayan ve "bc1 adresleri" olarak da bilinen Bech32 adresleri.
   Örnek: bc1qar0srrr7xfkvy5l643lydnw9re59gtzzwf5mdq.

  Bech32, birçak kur platformu haricinde yazılım ve donanım cüzdanlarının çoğunluğu tarafından desteklenir.

  Paxful Cüzdanı, P2PKHP2SH ve Bech32 adreslerine çekime izin verir.

  Ayrıca Paxful cüzdanından nasıl Bitcoin gönderileceğine ve Paxful ücret ayrıntılarına göz atın.

 • Bitcoin işlem durumunu nasıl kontrol edebilirim?

  Bir Paxful cüzdanından diğerine Bitcoin gönderirseniz, işlem anında gerçekleşir. Ancak, harici cüzdandan veya cüzdana işlem yaparsanız, işlemi izlemeniz gerekebilir. İşte Bitcoin işlemlerini durumunu kontrol etmenin yolları:

  1. İşlem kimlik numarasına bakın. Gönderici cüzdan sağlayıcısının işlem geçmişinde veya ATM durumunda, ekranda veya makbuzunuzda bunu görebilirsiniz. Şöyle bir şey olacaktır: e2e400094he873ec4af1c0ae7af8c3697aaace9f7f56564137dd1ca21b448502s

  2. https://live.blockcypher.com/ veya https://www.blockchain.com/explorer adresine gidin ve arama alanına işlem numarasını yazın veya yapıştırın. İşleminizin kaç doğrulamaya sahip olduğunu görebilmelisiniz.

   Eğer üç veya daha fazla doğrulama varsa, alıcı tutarı almış olmalıdır. İşlem hala alıcı cüzdanında görünmüyorsa, alıcının cüzdan sağlayıcısıyla iletişim kurun.

   İşlemin üçten az doğrulaması varsa, fonlar gönderen cüzdandan çıkmış ama işlem hala beklemede görünüyorsa. İşleminiz "Hiçbir İşlem Bulunamadı" şeklinde görünüyorsa, işlem gönderici cüzdandan hiç çıkmamış demektir. Bu durumda, gönderici cüzdanın hizmet sağlayıcıyla iletişim kurmalısınız.

  Paxful cüzdanınıza nasıl Bitcoin aktarabileceğinizi ve Cüzdanınızdan nasıl para gönderebileceğinizi gösteren kılavuzumuza göz atın. Buna ek olarak, Paxful ücretlerine buradan hızlıca bakabilirsiniz.

 • Bitcoin almak ve yatırmak

  Paxful’a üye olduğunuzda ücretsiz bir Bitcoin cüzdanınız olur. Bu ücretsiz cüzdanla birlikte bir de varsayılan Bitcoin adresi alırsınız. Bu adres, herhangi bir şekilde sıralama kuralı olmadan belirlenmiş, içerisinde rakamlar ve harfler (hem büyük harf hem de küçük harf) olan uzun ve kompleks bir şifre gibi görünür. 

  Bu adresin asla süresi dolması gibi bir durum söz konusu olmaz, o yüzden diğer cüzdanlardan veya Bitcoin ATM'lerinden Bitcoin almak için bunu kopyalayıp kullanmanız yeterli olacaktır. Ekstra gizlilik/güvenlik için ayrıca yeni bir Bitcoin adresi de oluşturabilirsiniz. İstediğiniz kadar çok Bitcoin adresi oluşturabilirsiniz ve istediğiniz kadar tekrar tekrar kullanabilirsiniz.

  Başkaları bu adrese Bitcoin gönderdiğinde doğrudan cüzdanınıza aktarılır. Her zaman bu anında gerçekleşmeyebilir. Bunun nedeni, Bitcoin işlemlerinin geri alınamaz olması ve bu nedenle gelen Bitcoin cüzdanınıza aktarılmadan önce, Bitcoin ağının işleme üç onay vermesinin gerekmesidir. Bu yüzden sabırlı olun ve biraz zaman tanıyın. Bitcoin gönderildikten sonra, “0 onaya sahip halde gelen bitcoin” veya “Onaylanmadı” şeklinde bir bildirim almalısınız. Bu sayım 3'e ulaştığında, cüzdanınızda Bitcoin'i görmelisiniz. Bu süreç, Bitcoin ağının ne kadar sıkışık olduğuna bağlı olarak 20 dakikadan birkaç saate kadar süre alabilir.

  Paxful cüzdanınıza Bitcoin aktarmak için:

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın ve Cüzdan bölümüne tıklayın.
  Deposit1.png

  Cüzdan sayfası görüntülenir.
  2. Cüzdan adresini ekrandan kopyalayın veya ADRESİ KOPYALA seçeneğine tıklayın.
  Paxful cüzdanınıza Bitcoin göndermek için kullandığınız uygulama veya ATM'de QR kodu taratma seçeneği varsa, Paxful cüzdanınızdan  QR kodunu taratmanız yeterlidir.
  Screenshot_2020-02-06_at_15.23.38.png

  Not:

  • Yeni bir QR koduyla ek bir adres oluşturmak için Yeni adres al seçeneğine tıklayabilirsiniz.
  • Genellikle QR kodunu taradıktan sonra, uygulamalar veya ATM'ler anında gönderi yapmaz, sadece cüzdan adresini sistemlerine indirir. Bu nedenle eğer yanlış adresi taratmış iseniz, işlemi halen daha iptal etme şansınız var olur.

   3. Paxful cüzdan adresinizi uygulamaya, web sitesine veya ATM'ye girin. QR kodunuzu tarattıysanız, cüzdan adresiniz uygulama ekranında veya ATM'de otomatik olarak görüntülenecektir.
  4. Paxful cüzdanınıza Bitcoin gönderimini onaylayın.

  Uyarı: Başka bir kripto para birimi (Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, vb.) değil de Bitcoin gönderdiğinizden emin olun. Bu tür işlemler fonlarınızın kaybolmasına neden olabilir.

  Not:

  • Gönderici cüzdan veya ATM'de yeterli miktarın olduğundan emin olun. Minimum BTC işlem tutarının farkında olun.
  • Bitcoin'i gönderen kişinin işlem ücretini ödeyeceğini unutmayın. Genelde, gönderdiğiniz tutar, ağ ücreti olarak ödeyeceğiniz tutar ve cüzdanınızdan düşülecek toplam tutar siz Bitcoin transferini onaylamadan önce size açıkça gösterilir.

  BTC'nin ulaşmasını bekleyin ve hazır olduğunuzda işlem yapmaya başlayın. Ayrıca bitcoin işlem durumunuza istediğiniz zaman göz atabilirsiniz.

  Ayrıca, Paxful cüzdanınızdan nasıl Bitcoin gönderebileceğinizi görün. İşlem yapmaya başlamak istiyorsanız, aşağıdaki kılavuzlara göz atın: Bitcoin satma teklifi oluşturma ve Bitcoin satma.

 • Bitcoin göndermek

  Paxful, bitcoin için ücretsiz bir cüzdan hizmeti sunar. Bu hizmetin özelliklerinden biri, hem dahili hem de harici kripto para cüzdanlarına Bitcoin göndermenizi mümkün kılmaktır. Paxful cüzdanınızdan Bitcoin göndermek için:

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın ve Cüzdan bölümüne tıklayın.

  Deposit1.png
  Cüzdan sayfası görüntülenir.
  2. BITCON GÖNDER seçeneği görünecektir.
  Screenshot_2020-02-06_at_17.53.35.png

  Paxful cüzdanından gönder iletişim kutusu görünecektir.
  3. BTC TUTARI alanına bitcoin tutarını, ALICI BITCOIN ADRESİ bölümüne alıcı Bitcoin adresini girin ve Devam seçeneğine tıklayın.
  send3.png
  4. Alıcının bitcoin adresini ve göndereceğiniz tutarı tekrar kontrol edin. Bitcoin göndermek için 2 adımlı doğrulamayı etkinleştirmişseniz, 2 adımlı doğrulama kodu alanına tek seferlik 2 adımlı şifreyi girin ve Şimdi bitcoin gönder seçeneğine tıklayın.
  send4.pngBitcoin tutarınız başarıyla gönderilir ve Cüzdan sayfasına yeniden yönlendirilirsiniz.

  Not: İşlem durumundan daha da emin olmak için, İşlemler sekmesine gidin ve en son giden işleminize göz atın. Paxful dışı bir cüzdana işlem yaptıysanız, bu tür gönderiler için işlem durumuna nasıl göz atılır makalemize göz atın.

  Uyarı: Ülkeniz OFAC gri listesindeyse, harici cüzdanlara Bitcoin göndermek için kimliğinizi doğrulamanız gerekir.

  Paxful cüzdanınıza bitcoin göndermek için nasıl Bitcoin yatırılır isimli makalemizi okuyun. Bilgi bankamızdan Paxful cüzdan ücretleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

   

13 makalenin tümünü görüntüle

Kripto Para Dönüştürme

Kripto Para Dönüştürme

 • Bitcoin'i Tether'e Dönüştürme

  Paxful'da BTC'nizi USDT'ye dönüştürebilirsiniz. USDT veya Tether bir stablecoin olup, bunun anlamı, Bitcoin'lerinizi, Bitcoin fiyatının dalgalılığından etkilenmeyen bir kripto para biriminde depolayabilmenizin mümkün olmasıdır. Bu makale, Bitcoin'inizi Tether'e nasıl dönüştüreceğiniz konusunda size rehberlik edecektir.

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın ve Cüzdan bölümüne tıklayın.

  Click-wallet-new.png

  Cüzdan sayfası, Bitcoin ve Tether cüzdanlarınızı gösterecek şekilde görüntülenecektir.

  İpucu: Bunun nasıl çalıştığının tam detaylı bir açıklaması için Paxful cüzdanınızın sağ üst köşesindeki tur kılavuzunu kullanabilirsiniz.

  TourGuide2NEW.png

  2. Bitcoin cüzdanınızda Dönüştür seçeneğine tıklayın.

  CLickCOnvertBitcoinNew.png

  Bitcoin'i Tether'e Dönüştür iletişim kutusu görüntülenecektir.

  3. Sağlanan alana  dönüştürmek istediğiniz BTC miktarını girin ve Dönüştür seçeneğine tıklayın.

  Not:

  • BTC cinsinden miktarı girdiğinizde, BTC alanının altında USDT olarak alacağınız miktar görüntülenecektir.
  • Bu tutar içerisinde tüm diğer ücretler ve masrafların yanı sıra Paxful'un ücretleri de dahil olacaktır. Riskten Koruma (Hedging) Karşı Tarafının ve/veya üçüncü tarafların uyguladığı ek ücretler söz konusu olabilir.
  • 10 USDT ile 10.000 USDT arasındaki herhangi bir miktarı mevcut bakiyenizden dönüştürebilirsiniz.
  • Ayrıca mevcut bakiyenizin belirli bir yüzdesini dönüştürmeyi %25, %50 veya %75 seçeneklerine tıklamak suretiyle seçebilirsiniz. Veya 10.000 USDT üst limitini aşmadığı sürece tüm BTC'nizi dönüştürmek için Maks seçeneğine tıklayabilirsiniz.

  4. Dönüştürmek istediğiniz tutarı iki defa kontrol ettikten sonra bir defa daha Dönüştür seçeneğine tıklayın.

  Cüzdan sayfanız güncellenmiş miktarlarla görüntülenecektir.

  Not:

  • Tether bakiyenizi her zaman için ücretsiz şekilde Bitcoin'e dönüştürebilirsiniz. Bu konuda adım adım rehberlik için şu makaleye göz atın.
  • İşlem geçmişinizi incelemek suretiyle zaman içerisinde ne kadar kripto dönüştürdüğünüzü de kontrol edebilirsiniz:transaction_history.png

  Kimliğinizi nasıl doğrulayacağınız ve Tether'i Bitcoin'e nasıl dönüştüreceğiniz konusundaki kılavuzlarımız bunlardır. Ayrıca, Tether (USDT) SSS'larımıza,  Bitcoin satın almak için ipuçlarımıza ve Bitcoin satmak için kurallarımıza da göz atabilirsiniz.

   

 • Tether'i Bitcoin'e Dönüştürme

  Paxful'da BTC'nizi USDT'ye dönüştürebilirsiniz. USDT veya Tether bir stablecoin olup, bunun anlamı, Bitcoin'lerinizi, Bitcoin fiyatının dalgalılığından etkilenmeyen bir kripto para biriminde depolayabilmenizin mümkün olmasıdır. Bu makale, Tether'inizi Bitcoin'e nasıl dönüştüreceğiniz konusunda size rehberlik edecektir. 

  Not:

  • Halihazırda, kripto para dönüştürme seçeneği sınırlı sayıda kullanıcı için kullanılabilir haldedir.
  • Bitcoin'i Tether'e dönüştürebilmeniz için kimliğinizi doğrulatmış olmanız zorunludur. 

  Uyarı: USDT'yi (Tether) kendi Paxful hesabınıza göndermeyin. Gönderdiğiniz bu para kaybolacaktır ve bunları kurtarmanız mümkün olmayacaktır.

   

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın ve Cüzdan bölümüne tıklayın.

  Click-wallet-new.png

  Cüzdan sayfası, Bitcoin ve Tether cüzdanlarınızı gösterecek şekilde görüntülenecektir.

  İpucu: Kendinizi cüzdanımızla aşina hale getirmek için tur kılavuzumuzu kullanın.

  TourGuide2NEW.png

  2. Tether cüzdanınızda Dönüştür seçeneğine tıklayın.

  CLickConvertTether_NEW.png

  Tetheri Bitcoine Dönüştür diyalog kutusu görüntülenir.

  3. Sağlanan alana  dönüştürmek istediğiniz USDT miktarını girin ve Dönüştür seçeneğine tıklayın.

  Not:

  • USDT cinsinden miktarı girdiğinizde, USDT alanının altında BTC olarak alacağınız miktar görüntülenecektir.
  • USDT'yi BTC'ye geri dönüştürmek için herhangi bir ücret söz konusu değildir.
  • Mevcut USDT bakiyenizin belirli bir yüzdesini dönüştürmek için %25, %50 veya %75 yüzde seviyelerini seçebilir veya Maks seçeneğine tıklayarak tüm mevcut USDT bakiyenizi dönüştürebilirsiniz.

  4. Dönüştüreceğiniz miktarı iki defa kontrol edip bir defa daha Dönüştür seçeneğine tıklayın.

  Cüzdan sayfanız güncellenmiş miktarlarla görüntülenecektir. 

  Not: İşlem geçmişinizi ziyaret ederek istediğiniz zaman geçmişte ne kadar kripto dönüştürme gerçekleştirdiğinizi kontrol edebilirsiniz.

  Kimliğinizi nasıl doğrulayacağınız ve Bitcoin'i Tether'e nasıl dönüştüreceğiniz konusundaki kılavuzlarımız bunlardır. Ayrıca, Tether (USDT) SSS'larımıza,  Bitcoin satın almak için ipuçlarımıza ve Bitcoin satmak için kurallarımıza da göz atabilirsiniz.

 • Tether Dönüştürme SSS'leri

  Paxful'da BTC'nizi USDT'ye dönüştürebilirsiniz. USDT veya Tether bir stablecoin olup, bunun anlamı, Bitcoin'lerinizi, Bitcoin fiyatının dalgalılığından etkilenmeyen bir kripto para biriminde depolayabilmenizin mümkün olmasıdır. Bu makalemiz bu konudaki en önemli sorularınızdan bazılarını cevaplayacaktır.

  Not:

  • Halihazırda, kripto para dönüştürme seçeneği sınırlı sayıda kullanıcı için kullanılabilir haldedir.
  • Bitcoin'i Tether'e dönüştürebilmeniz için kimliğinizi doğrulatmış olmanız zorunludur. 
  BTC'mi USDT'ye neden dönüştürmek isteyebilirim ki?
  Bitcoini Tether'e dönüştürmek, fonlarınızı bir stablecoin formunda depolamanıza imkan sağlar ve bu da Bitcoin fiyatındaki piyasa dalgalılığı ve dalgalanmalarının etkilerini ortadan kaldırmanıza yardımcı olur.
  Bitcoin'i Tether'e nasıl dönüştürebilirim?
  Adım adım kılavuzumuza buradan göz atabilirsiniz.
  Tether'i Bitcoin'e nasıl dönüştürebilirim?
  Adım adım kılavuzumuza buradan göz atabilirsiniz.
  Paxful cüzdanımdaki USDT'mi çekebilir miyim?
  Evet! USDT'nizi nasıl çekebileceğiniz konusunda adım adım rehberlik için şu makaleye göz atın. 
  Paxful cüzdanıma USDT yükleyebilir miyim?

  Evet! USDT adresini nasıl alacağınız ile ilgili daha fazla bilgi için bu makaleyi gözden geçirebilirsiniz.

  Paxful'da Tether alış satış işlemleri oluşturabilir miyim?
  Evet—platformda Tether alım satımı yapabilirsiniz. Mevcut tekliflerin bir listesini görmek için satın al ve sat sayfalarına göz atabilirsiniz.
  BTC'yi USDT'ye dönüştürmek için ücretler nelerdir?
  Paxful, dönüştürülecek miktara %1 seviyesinde bir ücretlendirme uygular. Ücret, BTC olarak uygulanır. Paxful'un ücretleri hakkında daha fazla bilgiyi buradan okuyabilirsiniz.
  USDT'ye dönüştürebileceğim maksimum ve minimum BTC miktarları nedir?
  Her bir işlem başına minimum 10 USDT ve maksimum 10.000 USDT değerinde Bitcoin dönüştürebilirsiniz. 
  USDT'mi BTC'ye dönüştürmem mümkün mü? Mümkün ise, bunun ücretleri nedir?
  Evet, Paxful cüzdanınızdan istediğiniz anda USDT'yi BTC'ye dönüştürebilirsiniz ve bu dönüşüm için herhangi bir ücret söz konusu değildir.
  Paxful cüzdanıma USDT göndermem durumunda ne olur?
  Lütfen BTC cüzdanınıza USDT (Tether) göndermeyin. Gönderdiğiniz bu para kaybolacaktır ve bunları kurtarmanız mümkün olmayacaktır. Paxful hesabınıza USDT yatırma imkanınız varsa, bunu USDT cüzdan adresinize gönderdiğinizden emin olun. Buna ek olarak, birbirleriyle uyumlu olmadıklarından dolayı OMNI USDT'yi Tether (USDT) cüzdanınıza göndermeyin.
  Paxful mobil uygulamamda kripto para dönüştürebilir miyim?
  Halihazırda, Mobil Cüzdanda dönüştürme seçeneği mevcut değildir. Lütfen bunun yerine cepten web versiyonunu kullanın.
  Dönüştürme işlemim başarısız oldu. Ne yapmalıyım?
  Bazı dönüştürme işlemleri birkaç saniye sonra gerçekleşir, bu yüzden biraz bekleyin! Dönüştürme işleminiz başarılı olduğunda size bildirmek için bir yeşil sembol gösterilir. Dönüştürme işleminizin başarısız olması halinde, birkaç dakika içerisinde fonlarınız, hesabınıza geri dönecektir. Fonlar geri döndükten sonra dönüştürme işlemini tekrar deneyebilirsiniz. 
  Dönüştürme işlemim başarılı olmadı ve dönüştürme için ayrılmış fonlar kaybolmuş gibi görünmekte. Ne yapmalıyım?
  Lütfen dönüştürme işleminiz ile ilişkili işlem kimliğini bize bildirin, destek ekibimiz bu duruma bir göz atsın.

  Kimliğinizi nasıl doğrulayacağınızla ilgili kılavuzumuz buradadır. Ayrıca, Bitcoin satın almak için ipuçları ve Bitcoin satma ile ilgili kurallarımıza da göz atın.

   

Mobil Cüzdan

Mobil Cüzdan

 • Paxful Mobil Cüzdan

  Paxful Mobil Cüzdan, hem Android hem de iOS içindir. Paxful Cüzdan Uygulaması, kriptoyu kendi kişisel kripto para birimi cüzdanınızla göndermeyi, almayı ve saklamayı kolaylaştırır. Kripto Cüzdan Uygulaması, aynı zamanda dünyanın en büyük kişiler arası kripto para platformalarından biri olan Paxful'un en iyi yardımcı aracıdır.

  Paxful cüzdanı kullanın:

  • İstediğiniz zaman ve istediğiniz yerde işlem yapmanıza olanak tanıyan kendi özel kripto para birimi cüzdanınıza kripto para gönderin ve alın.
  • Zor kazandığınız kripto paranızı güvenle saklayın ve gerçek zamanlı olarak bakiyenizi kontrol edin.
  • Açık işlemlerinizi Paxful'dan takip edin böylece kripto para alıp satarken son işlemlerinizin o anki durumunu öğrenin.
  • Kripto para cüzdan adresinizi veya QR kodunu diğer yatırımcılarla ve arkadaşlarınızla paylaşın.
  • İşlem yaptığınız insanların sizi daha iyi tanımaları için Paxful Cüzdan profilinizi kişiselleştirin.
  • İstediğiniz şekilde güncellenmiş kripto-geleneksel para dönüşüm kurlarını alın. 

  Peki, kripto paranızı daha etkili, daha akıllı ve daha hızlı bir şekilde gönderme, almak ve saklamak için hazır mısınız? Paxful'un gücünü avucunuza almak için şimdi Paxful Cüzdanı'nı Google Play Store veya App Store'dan indirin!

   

 • Mobil Cüzdan: sorunlar ve çözümler
  Temel sorun giderme için adımlar nelerdir?
  Şunu yapmak, Paxful uygulaması ile ilgili muhtemel sorunların büyük bir kısmı için bir çözüm teşkil etmektedir:
  • Uygulamanızı kapatıp tekrar açın.
  • İnternet'e bağlı olduğunuzdan emin olun (doğrulamak için bir hız testi gerçekleştirin). 
  • Uygulamanın en son sürümünün yüklü olduğundan emin olun. Lütfen uygulamayı Google Play Store içerisinden veya App Store içerisinden açın ve varsa güncellemeleri yükleyin.
  Parmak izi nasıl ayarlanır?
  Parmak izi, Güvenlik bölümündeki Hesap sekmesinden etkinleştirilebilir:
  • Öncelikle, cihazdan iOS parmak izi seçeneği etkinleştirilmelidir. Parmak izi tanıma özelliği 3 defadan fazla başarısız olursa - bir pin kodu girmeniz gerekecektir.
  • Android cihazlar parmak izi seçeneğini desteklemeli ve cihaz ayarlarından etkinleştirilmelidir. Standart olarak deneme girişimi için sınırlama yoktur. Parmak izi taraması çalışmıyorsa, pencereyi kapatın ve bunun yerine bir pin kodu kullanın.
  Oturum açma sorunu nasıl çözülür?
  Oturum açma sorunları:
  • Şifreyi görmek için her şifre alanında bir seçenek vardır. Lütfen şifreyi doğru olarak girip girmediğinizi kontrol edin.
  • Bazı sorunlar, uygulamanın daha eski bir sürümünü kullanmanız nedeniyle olabilir. Sistem, zaman zaman sizi uygulamanın en son sürümüne güncellemeye zorlar, ancak bu yine de sorunun %100 çözülmesini sağlamaz. Lütfen uygulamayı Google Play Store'da veya Appstore'da açın ve en son sürümü indirin.
  • Kullandığımız Antibot çözümleri, cihazda, ağda, bölgede vb. şüpheli bir etkinlik tespit ederse kullanıcıları engelleyebilir. Önceki tüm adımları takip ettiyseniz, lütfen spesifik durumunuzu incelememiz için bizimle iletişime geçin.
  Kimlik doğrulaması ile ilgili problemler nasıl çözülür?
  Cihaz kameranıza erişime izin verdiğinizden emin olun. Muhtemel doğrulama sorunları ile ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayın.
  2 adımlı doğrulama sorunları nasıl çözülür?
  2 adımlı doğrulama ile ilgili sorunların muhtemel çözümleri ile ilgili daha fazla bilgiyi buradan okuyabilirsiniz.
  Destek ile nasıl mı iletişime geçebilirsiniz?
  Temel sorun giderme adımlarımızı takip sonucu başarılı olmadıysa, destek ekibimizle iletişime geçmekten çekinmeyin.
 • Çin'de Paxful Mobil Cüzdan uygulamasını yükleme

  Çin'de Paxful Cep Cüzdanı'nın Android sürümünü kullanmak mı istiyorsunuz? İnternet kısıtlamaları nedeniyle Google Play’e erişemiyor musunuz? Buradaki adımları takip ederek Mobil Cüzdan uygulamamızı başarılı bir şekilde kurabilirsiniz.

  1. Adım

  Cihazınıza bir VPN hizmeti kurun.

  Çin'de birçok VPN sağlayıcısının web sitesi engellenmiştir. Ancak, popüler sağlayıcılar erişilebilir "ayna" web siteleri (farklı bir URL ile sitenin tam kopyalarını) oluşturdular. Bu web siteleri internette bulunabilir.

  En popüler VPN hizmetleri:

  • Express VPN
  • VyprVPN
  • Nord VPN
  • Surfshark
  • Astrill
  • StrongVPN

  Not: Çin'de çalışıp çalışmadığından emin olmadan bir VPN satın almayın!

  2. Adım

  Google Play'i indirin ve uygulamamızın en son sürümünü edinin.

  1. Google web sitesine gidin. Bağlantı burada.
  2. Mobil cihazınıza Google Play Uygulamasını indirin.
  3. Google Play Store'da Paxful Bitcoin Cüzdanı uygulamasını arayın veya web sitemize gidin.

  Güvenli ve pratik işlem yapılmasına imkan veren mobil uygulamamızı yükledikten sonra, lütfen Müşteri Deneyimi Ekibimize herhangi bir ek soru sormaktan veya SSS bölümlerimizi göz atmaktan çekinmeyin.

   

Ortaklık

Paxful Girişimcilik Programı

 • Paxful Girişimcilik Programı
  Paxful Girişimcilik Programı Nedir?
  Paxful Girişimcilik Programı, yeni kripto profesyonellerinin Paxful ve diğer kripto meraklılarını yer desteği, pazarlama çalışmaları, sosyal etkinlikler ve Paxful tarafından verilen ödüllerle desteklemeye adadıkları uluslararası bir girişimcilik programıdır.

  Başarıyı esas alan bu 3 seviyeli program, her girişimciye daha fazla büyüme fırsatı sunar.

  • 1. Seviye Girişimciler
  • 2. Seviye Temsilciler
  • 3. Seviye İş Ortakları 

  Girişimciler her bir seviyenin gereksinimlerini yerine getirdiklerinde, Paxful tarafından ödüllendirilirler ve bir sonraki seviyeye yükseltilirler.

  Nasıl Paxful Girişimcisi Olunur?
  #PaxfulPeer(Paxful Girişimcisi) olmak kolaydır! Sadece birkaç dakikanızı ayırarak buradaki başvuru formunu doldurun. Formun tarafımıza ulaşmasından sonraki 10 gün içinde sizinle iletişime geçeceğiz. İlk aşamayı başarıyla geçerseniz, bizimle kısa bir video görüşmesi için davet edileceksiniz. Video görüşmesini de geçtikten sonra, resmen bir #Paxful Peer olacaksınız! 
  Paxful Girişimcisi olmanın avantajları nelerdir?
  • Havalı Paxful Promosyon Ürünleri: Size yakışacak, markamızı tanıtan ve temsil eden ürünler
  • Havalı Paxful Promosyon Hediyeleri: Potansiyel yeni Paxful kullanıcılarınıza vereceğiniz ürünlerdir
  • Bölgenizdeki sadece davetiyeyle katılımlı Paxful etkinlikleri
  • Paxful çalışanlarına ve moderatörlerine hızlı erişim için VIP Destek
  • Bir ay boyunca haftalık canlı çevrim içi eğitim
  • Sınırsız Satış Ortaklığı Programı kazançları
  • Paxful'da işlem yaptıktan sonra siz 5 USD değerinde BTC ve kaydolan (kimlik doğrulaması yapılmış) her yeni kullanıcı için de 5 USD değerinde BTC kazanırsınız
  • Paxful çalışanı olmanızın yolunu açabilecek bir büyüme fırsatı
  Paxful Girişimcilik Programı'ndaki farklı seviyeler nelerdir?
  Başvuruzu gönderdikten ve bir video görüşmesinden geçtikten sonra, Paxful Girişimcisi seviyesine gelmiş olacaksınız. Paxful Girişimcisi seviyesi, çok sayıda avantajla birlikte gelmektedir. Yüksek performans gösterip önceden tanımlanmış koşulları karşıladığınızda, bir sonraki seviyeye geçebilir ve sonunda potansiyel olarak Paxful çalışanı olabilirsiniz. Seviyenize göre farklı ödüller kazanırsınız:
  • Paxful Girişimci: Girişimci rozeti, canlı eğitimler, Girişimci Promosyon Ürünleri (SWAG), VIP desteği ve Paxful etkinliklerine davet
  • Paxful Temsilci: Diğer parasal bonusların yanı sıra toplantılarınız için bonkörce sponsorluk
  • Paxful İş Ortağı: Aylık maaş, bir Paxful ofisini ziyaret etme ve bir Paxful çalışanı olabilme fırsatı, becerilerinizi ve bilgilerinizi geliştirmek için çeşitli kariyer imkanları.
  Paxful Girişimcisiyim, nasıl Temsilci seviyesine yükselirim?
  Temsilci seviyesine terfi etmek için aşağıdaki koşulları yerine getirmelisiniz:
  • Girişimci Testini Geçmek
  • Başarılı Çevrim İçi Grup Denetimi
  • Haftada en az 5 defa #PaxfulPeer etiketi ile sosyal medyada mesaj yayınlamak
  • Paxful'a 21 yeni kullanıcının kaydolmasını sağlamak (Tam Müşterinizi Tanıyın onaylı, en az 1 İşlemli)
  • Paxful platformu ve yeni özellikler için haftalık geri bildirim
  Temsilci olmanın avantajları nelerdir?
  Temsilciler düzenli olarak kaliteli içerikler oluşturan, başarılı toplantı organizasyonları düzenleyen ve satış ortaklarını genişleten kişilerdir. Bu seviyedeki üyeler içerik üretirler ve yeni kullanıcı kazandırırlar. Temsilci seviyesine geçerek sahip olacaklarınız:
  • Girişimci Avantajları 
  • Temsilci Promosyonları (SWAG) 
  • Temsilci Rozeti
  • Sponsorlu toplantılar için 500$'a kadar hibe 
  • Paxful'da işlem yaptıktan sonra siz 5 USD değerinde BTC ve kaydolan her yeni kullanıcı (tam olarak Müşterinizi Tanıyın doğrulaması tamamlanmış olan) için de 5 USD değerinde BTC kazanırsınız.
  • Satış Ortaklığı Programı Kazançları
  • Kaliteli içerikler için bonuslar
  • Başarılı organizasyonlar için bonuslar
  Temsilci statümü korumak için ne yapmam gerekiyor?
  • Başarılı bir organizasyon düzenlemek
  • Haftada en az 5 defa #PaxfulPeer etiketi ile sosyal medyada mesaj yayınlamak
  • Aylık olarak bir sosyal medya kampanyası
  • Paxful platformu ve yeni özellikler için düzenli geri bildirim 
  • Çevrim içi grup denetimi
  Paxful Temsilcisi seviyesindeyim, nasıl İş Ortağı seviyesine yükselirim?
  İş Ortağı seviyesine terfi etmek için aşağıdaki koşulları yerine getirmelisiniz:
  • Paxful'a 99 yeni kullanıcının kaydolmasını sağlamak (Tam Müşterinizi Tanıyın onaylı, en az 1 İşlemli)
  • 3 başarılı organizasyon düzenlemek
  • Kaliteli içerik sağlamak (İçeriğin kalitesine Paxful karar verir)
  • Programa en az 1 Girişimci getirmek
  İş Ortağı seviyesinde olmanın avantajları nelerdir?
  • Temsilci Seviyesinin Sağladığı Avantajlar
  • İş Ortağı Rozeti
  • Ayda 150$ maaş
  • Sosyal medyada ve basında Paxful'u tanıtma yoluyla tanınırlık
  • Ekiple tanışmak için Paxful ofislerinden birine uçmak ve ofis ortamını görmek
  • Farklı kariyer yolları seçme ve farklı rozetler alma imkanı:
   Profesör: Diğer girişimcileri eğitir
   Konsolos: Girişimciler arası bağlantıyı sağlar ve girişimcilerin sayısını arttırır
   Gözcü: Yaratıcı yollarla tecrübenizi belgeler ve kullanıcıların geri bildirimlerini yeni ürün özelliklerine dönüştürür
   Koruyucu: Paxful platformunu teknoloji konusundaki üstün yeteneklerini kullanarak bilgisayar korsanlarına ve saldırılara karşı korur
  • Paxful ekibine tam zamanlı katılarak çalışma fırsatı
  İş Ortağı seviyemi korumak için ne yapmam gerekmekte?
  Girişimciler & Temsilciler topluluğunuzu korumanız ve yönetmeniz gerekir. İş Ortağı yolculuğunuza bağlı olarak görevleriniz aşağıdaki şekillerde değişiklik gösterebilir:

  Profesör:

  • Girişimcileri ve Temsilcileri eğitir

  Konsolos:

  • Ayda 1 Girişimci getirir

  Gözcü:

  • Ayda bir Youtube videosu oluşturur (en az 100 görüntüleme)

  Koruyucu:

  • Paxful platformunu bilgisayar korsanlarına ve saldırılara karşı koruyup savunur
  Girişimci/Temsilci/İş Ortağı Rozetleri nelerdir?
  Paxful platformunda rozetlerinizle öne çıkarsınız. Diğer kullanıcılar Paxful Girişimcilik Programı'nın bir parçası olduğunuzu bilecek ve sizinle işlem yapmak için daha istekli olacaklardır.
  Sosyal Medyada ne tür içerikler yayınlayabilirim?
  Lütfen Paxful Girişimcilik Programı Şartlar ve Talimatlar Sözleşmesi'ne bakın.
  Temsilci statüsüne yükselmek için ne tür bir "Testi" geçmem gerekiyor?
  Paxful platformu ile ilgili çoktan seçmeli bir çevrim içi teste girmelisiniz. Test, aldığınız web seminerlerine ve eğitimlere dayanmaktadır. Tüm Temsilci statüsündeki üyelerin platformu en iyi şekilde bilmelerini beklediğimiz için eğitime katılmanız çok önemlidir.
  Temsilci olarak toplantı organizasyonlarım için ne yapmam gerekiyor?
  • Bir konum önerin
  • Katılımcıların (en azından makul bir sayıda) bir listesini yapın
  • Toplantının türüne karar verin (networking ve bağlantı kurma, tarafınızca yapılacak sunum, panel tartışma vb.)
  • Sunumunuzu hazırlayın
  • Sunumunuzu Girişimcilik Programı Koordinatörünüzle paylaşın
  • Bütçe teklifinizi ve programla ilgili diğer ayrıntıları paylaşın
  Bir sonraki seviyeye geçtiğimde, önceki seviyede kazanmış olduğum avantajlarım devam edecek mi?
  Evet, tüm avantajlardan faydalanmaya devam edecesiniz.
  Her seviyenin sağladığı avantajlar arasındaki farklar nelerdir?
  ppp_pres_06new.jpg 

   

Satış Ortaklığı Programı

 • Satış ortağı olarak nasıl para kazanırım?

  Bir kullanıcının, sizin benzersiz satış ortaklığı linkinizi kullanarak Paxful'a kayıt yapması halinde, platformda kripto satın aldıkları her seferde standart işlem emaneti ücretinin bir bölümünü kazanırsınız. 

  Standart işlem emaneti ücretimiz, işlem değerinin %1'ine eşittir ve satış ortaklığı programı kazançları, işlem ücretinin %1'in altında olduğu durumlar dışında bu ücret baz alınarak hesaplanır. İşlem emaneti ücretinin %1'in altında olması halinde, satış ortaklığı ücreti, daha düşük olan ücret baz alınarak hesaplanır. 

  Program derecelerine bağlı olarak kazançların nasıl gerçekleşeceği aşağıda açıklanmıştır:

  • 1. Derece: Satış ortağı olarak getirmiş olduğunuz kişilerin Paxful'da her bir kripto alma işlemlerinde standart işlem emaneti ücretinin %50'sini kazanırsınız. 
  • 2. Kademe: Satış ortağınız olan kişilerin getirdiği kişilerin Paxful'da her bir kripto alma işlemlerinde standart işlem emaneti ücretinin %10'unu kazanırsınız.

  Satış ortaklığı programı ile ilgili daha fazla bilgi için bu makaleye göz atabilirsiniz.

 • Paxful Satış Ortaklığı Programı
  Paxful Satış Ortaklığı Programı nedir?
  Paxful Satış Ortaklığı Programı, Paxful satış ortaklığı bağlantılarını arkadaşları ve takipçileri ile paylaşarak ödüllendirilmek isteyen kullanıcılar için harika bir fırsattır.

  Her Paxful kullanıcısının, klasik, tedarikçi ve satış ortaklığı panellerinde bulabileceği bir satış ortaklığı bağlantısı vardır. Satış ortaklığı bağlantınızı kullanarak kaydolan her yeni kullanıcıdan komisyonlar kazanırsınız.  Program, doğrudan satış ortaklarınızdan biri bir "satın alma" işlemi yaptığında, standart emanet ücretinin %50'si ve satış ortaklarınıza bağlı ortakların “satın alma” işlemlerinden ise standart emanet ücretinin %10'u oranında bir komisyon kazanmanıza imkan tanır. Emanet ücreti, satış ortaklığı ücretlerinin %1'den düşük olduğu durumlar hariç, tüm satış ortaklığı ödemelerinde %1 olarak hesaplanır. Emanet ücretinin %1'in altında olması halinde, satış ortaklığı ücreti, daha düşük olan ücret baz alınarak hesaplanır.

  Nasıl Paxful Satış Ortağı olunur?
  Tüm Paxful kullanıcılarının, satış ortaklığı panellerinde kendi satış ortaklığı bağlantıları mevcuttur. Satış ortağı olmak için kayıt yaptırmanıza gerek yoktur, Paxful'a kayıt yaptırır yaptırmaz bu bağlantınızı kullanmaya başlayabilirsiniz
  Paxful Satış Ortaklığı Programı'nda kaç derece var?
  1. Derece: Direkt olarak bağlantınız üzerinden kaydolan satış ortakları, 1. Derece Satış Ortağı olarak kabul edilir.

  2. Derece: 1. Derece satış ortaklarınızın bağlantıları üzerinden kaydolan satış ortakları 2. Derece Satış Ortağı olarak kabul edilir.

  Programın dereceleri için komisyon yapısı nedir?
  Her işlemden emanet ücreti alıyoruz. 1. Derece veya 2. Derece satış ortaklarınızdan biri, Paxful'daki bir işlemi başarıyla tamamladığında standart emanet ücreti (%1) üzerinden siz de komisyon kazanırsınız. Komisyon yapısı aşağıdaki gibidir:

  1. Derece: Bu kullanıcı tarafından başarılı şekilde tamamlanan "alış" işlemleri için standart emanet ücretimizin %50'sini alırsınız.

  2. Derece: Bu kullanıcı tarafından başarılı bir şekilde tamamlanan "alış" işlemleri için standart emanet ücretimizin %10'unu alırsınız. 

   Not: Satış ortaklığı ücretinin %1'in altında olduğu durumlar dışında emanet ücreti, tüm satış ortaklığı ödemelerinde %1 olarak alınır. Emanet ücretinin %1'in altında olması halinde, satış ortaklığı ücreti, bu daha düşük olan ücret baz alınarak hesaplanır.

  Satış Ortaklığı bağlantımı nerede bulabilirim?
  Kazançlarınızı klasik panelinizden, tedarikçi panelinizden ve satış ortaklığı panelinizden görüntüleyebilirsiniz.
  Satış ortaklığı bağlantıma ziyaretçi trafiği çekmek için en iyi içerik ve reklam kaynakları nelerdir?
  Blogunuz, web siteniz, Google Ads, Yandex. Direct, Yahoo/Bing Ads, mobil reklam ağları, YouTube kanalları ve diğer büyük eğlence ve finans platformları da dahil olmak üzere size avantaj sağlayabilecek çok sayıda farklı kaynak vardır.

  Sosyal medya da, satış ortaklığı bağlantınızı tanıtmanın harika bir yoludur. Yaptığınız tüm farklı tanıtımlar için bir takip kimliğini kullanmak iyi bir fikirdir, böylece sizin için en iyi olanları gözlemleyerek öğrenebilirsiniz.

  Tavsiye sistemine dahil edebileceğim kullanıcıları bulmak için hangi ülkeleri hedeflemeliyim?
  Paxful, size dünya çapında avantajlar sağlar ve İnternet erişimi olan her yerde sanal olarak kullanılabilir, bu nedenle hangi pazarları hedef almak istediğiniz size bağlıdır - yerel, bölgesel, ulusal veya başka türlü! Halihazırda kullanıcılarımızın büyük çoğunluğu ABD’den olsa da Afrika ve Asya bölgeleri, en hızlı büyüyen pazarlarımız.
  Satış ortaklığı kazançları
  Ne zaman ödeme alırım?

  Genelde kazancınız, üyelerinizin işlemlerinin tamamlanmasından hemen sonra satış ortaklığı cüzdanınıza yatırılır. Satış Ortaklığı Cüzdan bakiyeniz 10$'a ulaştığında, Bitcoin bakiyenizi satış ortaklığı cüzdanınızdan Paxful cüzdanınıza aktarabilirsiniz.

  Satış Ortaklığı Cüzdanınızın Bitcoin bakiyesi toplamda 300$ değerine ulaştığında, kimlik bilgilerinizi göndermeniz ve adres doğrulaması yapmanız gerekir.

  Profesyonel İpucu: Bitcoin birikimlerinizi ek kazanç elde etmek için platformumuzdan satabilirsiniz!

  Satış ortaklığı kazançlarımı nereden görebilirim?

  Kazançlarınızı tedarikçi panelinizden ve satış ortaklığı panelinizden görüntüleyebilirsiniz.

  Özelleştirilmiş takip kimliklerimi nereden görüntüleyebilirim?
  Takip Kimliklerinizi satış ortaklığı paneliniz üzerinden görüntüleyebilirsiniz.
  Nelere izin verilmez?
  • Herhangi bir şekilde Paxful Satış Ortaklığı Programı'ndan yararlanarak Paxful platformundaki mevcut alım-satım işlemlerini yönlendirmek için yeni hesaplar oluşturmak. Sadece bir tane hesabınız olmasına izin verilir.
   Yönlendirme tavsiyelerinde bulunulacak kişileri çekmek için herhangi bir türde spam kullanmak.
  • Kendi alan adınızdan şirket alan adına yeniden yönlendirme (iletme) yapmak.
  • Markalı sorgular için reklam satın alma: Paxful, paxful.com veya türevlerinden herhangi biri veya bu terimlerin yanlış yazılmış sürümler için
  • Daha fazla müşteri çekmek için yanlış bilgi yayınlamak veya müşterileri herhangi bir şekilde yanıltmak
  • Paxful markasını tanıtmak ve reklamlardaki diğer markalarla karşılaştırmak için diğer rakip şirketlerin markalı sorgularını kullanmak ya da diğer markaları haksız surette kötü göstermek
  • Paxful Satış Ortaklığı Programı'nda kâr sağlamak için herhangi bir şekilde dolandırıcılık yapmak
  • Ücret veya bazı diğer teşvikler karşılığında, tavsiye edilen kullanıcılara satış ortaklığı bağlantınızı kullanarak kayıt olma fırsatı sunmak
  • Daha fazla bilgi için lütfen Satış Ortaklığı Hizmet Koşullarımıza göz atın.
  Satış Ortaklığı Panelindeki istatistikler ne sıklıkta güncelleniyor?
  Satış Ortaklığı Panelinizdeki istatistikler neredeyse gerçek zamanlı olarak güncellenir.
  Paxful’a benim satış ortaklığı bağlantımı kullanmadan kayıt olan kullanıcılardan bir komisyon kazanabilir miyim?
  Satış ortaklığı komisyonları sadece benzersiz satış ortaklığı linkiniz üzerinden kayıt olan kullanıcılardan kazanılabilir.
  Takip edebilme amacıyla özel satış ortaklığı linkleri oluşturabilir miyim?
  Evet. Panelinizde, "Takip Kimliği" bölümünden benzersiz izlenebilir bağlantılar oluşturabilirsiniz.
  Neden bazı satış ortaklarım onlarca alışveriş yapıyor da diğerleri tek bir işlem yapmadan sadece kaydoluyor?
  Farklı kullanıcıların farklı ihtiyaçları vardır. Bazıları ilk bitcoin satın alımlarını Paxful'da yapmak ve aldıkları bitcoini aylarca hatta yıllarca tutmak isteyebilir iken, diğerleri bitcoin almak veya satmak için platformu kullanmaya devam edecektir. Kullanıcılarınızın aktiflik düzeyi, onları yönlendirmek için oluşturduğunuz içeriğe ve kimi hedeflediğinize de bağlı olarak değişebilir.
  Bitcoin ile ilgili bir sosyal medya kanalım var ve takipçilerim bitcoin alımı veya satışı ile ilgileniyorlar. Paxful'u bunu yapmanın bir yolu olarak mı tavsiye etmeli miyim?
  Kesinlikle! Paxful, dünyanın herhangi bir yerinden, herhangi bir zamanda bitcoin satın almak veya satmak için en kolay yollardan biridir. Takipçileriniz satış ortaklığı linkinizi kullanarak kayıt olabilir ve dakikalar içinde bitcoin satın almaya veya satmaya başlayabilir! Platformumuzdan bitcoin alım satımı için “Nasıl Alınır ve Satılır bölümüne göz atabilirsiniz. Satın alma ve satış yapma konusunda daha fazla bilgi için lütfen Genel Hizmet Şartlarımıza göz atın.

Paxful Bitcoin Kiosku

Paxful Bitcoin Kiosku

 • Paxful bitcoin kiosku
  Paxful sanal kiosk nedir?
  Sanal kiosk, adım adım bir proses yardımıyla kişiden kişiye olacak şekilde bitcoin satın almanıza izin veren özel bir arayüzdür.
  Kioskumu ne kadar hızlı kurabilirim?
  Bu basit ve 3 adımlı bir süreç olup, dakikalar içerisinde bunu kurulu hale getirebilirsiniz.
  Bu, müşterilerim için ne kadar güvenli?
  Paxful üzerinde işlem yapmak ile aynı derecede güvenlidir.
  Farklı yapılandırma seçenekleri nelerdir?
  Bu widget, tüm teklifleri, belirli ödeme metodundaki teklifleri veya belirli bir teklifi gösterecek şekilde yapılandırılabilir. Kiosk, bitcoinin alıcıya veya dıştaki herhangi bir harici BTC adresine yatırılmasını sağlayacak şekilde yapılandırılabilir.
  Hangi coğrafyaları destekler?
  Kiosk, ana platformumuz için söz konusu olduğu gibi küresel olarak OFAC ülkeleri dışındaki tüm müşterilere hizmet vermektedir. Tüm önemli ülkelerde ve ulusal para birimlerinde güçlü kullanıcı tabanımız söz konusudur.
  Bir kiosk için nasıl kaydolabilirim?
  Paxful.com üzerinden bir hesap oluşturun ve sonrasında bir kurumsal Müşterinizi Tanıyın formu doldurun.
  İzin verilen maksimum ve minimum ödeme tutarları nedir?
  En az işlem tutarı 10 dolardır (bu tutar diğer para birimleri için geçerlidir). Satın alma hacmi için doğrudan bir sınırlama yoktur, fakat büyük meblağlar için tedarikçi, ek Müşterinizi Tanıyın prosedürleri talep edebilir.
  Müşterimin bitcoini nereye gönderilir?
  Müşterinizin bitcoini, sizin tarafınızdan tutulan bir çoklu cüzdana veya sizin platformunuz üzerindeki kendi benzersiz cüzdan adreslerine gönderilebilir.
  Kiosk, geri ödeme riskini nasıl ele alıyor?
  Geri ödeme riski, Paxful platformu üzerindeki satıcılar tarafından karşılanır. Müşterinizin bitcoini tarafınıza gönderildiğinde, işiniz için herhangi bir geri ödeme riski söz konusu değildir.
  Ne kadar ödeme alacağım, ne sıklıkla ve nasıl?
  Kiosk üzerinden yapılan her işlemin toplam tutarının %2’sini siz alırsınız.
  Kazançlarımı nasıl takip edebilirim?
  Başarıyla tamamlanan her işlemin sonrasında, kazançlarınızı Kiosk Paneli üzerinden takip edebilirsiniz. Her başarılı işlem sonrasında bir e-posta alacaksınız ve Kiosk bakiyeniz artacak.
  Ne sıklıkla ödeme alacağım?
  Yapılan her işlemden gerçek zamanlı olarak bir ücret alırsınız. Bu ücret doğrudan Kiosk bakiyenize eklenecektir.
  Kontrolün ne kadarı bende olacak? Ziyaretçilerimin sitemden ayrılması söz konusu olacak mı?
  Kiosk bağlantısı, yeni bir sekmede VEYA veya bir iframe içinde açılacak şekilde yapılandırılabilir. Bağlantıyı, iframe içine gömerek doğrudan sayfanıza ekleyebilirsiniz ve bu sayede ziyaretçileriniz hiçbir zaman sayfanızdan ayrılmaz. Sürecin bir parçası olarak, alıcıların Paxful kullanıcısı olarak kaydolmaları gerekecektir.
  Tarafıma para nasıl ödenir?
  Kazançlarınız bitcoin olarak Kiosk hesabınızda saklanır. Bitcoin alıcılarına bir ücret karşılığında Paxful üzerinden bitcoin satarak daha fazla da kazanabilirsiniz!
  Bir itirazın söz konusu olması durumunda ne olur?
  Geniş ve iyi eğitimli 100'ün üzerinde bir ekibimiz vardır. Bunlar moderatör ve itiraz çözümleyici olarak 7/24 çalışır.
  Ne kadar esnek? Sadece belirli para birimlerine ayarlayabilir miyim?
  Başlangıç para birimini belirleyebilirsiniz. Para birimi, siz bir seçim yapmasanız da ziyaretçinin konumuna uygun olarak %99 oranda doğrulukla otomatik olarak belirlenecektir.
  Ben bir Paxful tedarikçisiyim, bunu doğrudan web sitem üzerinden tekliflerime yönlendiren bir ödeme seçeneği olarak kullanabilir miyim?
  Evet! Paxful ödeme noktası, kanıt olarak teklif kimliğinizi iletmeniz durumunda sadece sizin tekliflerinizi gösterecek şekilde kolayca ayarlanabilir ve sadece özel teklifleriniz gösterilir. Ödeme noktası, temel olarak siteniz için bir emanet eklentisi olarak hizmet verecek ve müşterileriniz hiçbir şekilde web sitenizi terk ettiklerini düşünmeyeceklerdir. Widget'i nasıl düzenleyeceğinizi anlatan geliştirici dokümanlarımıza bakın.
  Kioskun görünümünü ve stilini özelleştirebilir miyim?
  Evet. Rengi istediğiniz şekilde değiştirebilir ve kendi marka bilgilerinizi buna yerleştirebilirsiniz.
  Ne kadar para kazanmayı beklemeliyim ve nasıl bileceğim?
  Ne kadar kazanacağınız, sitenizin aldığı ziyaretçi trafiğinin türüne ve ne kadar satın alım yapıldığına bağlıdır.
  Müşterinizi Tanıyın prosesiniz nedir? Bu, bizim için özelleştirilebilir mi?
  Üçüncü taraf yazılımı olan Jumio'yu baz alan amaca uygunlaştırılabilir ve kişiselleştirilebilir bir Müşterinizi Tanıyın sistemimiz vardır. Müşterinizi Tanıyın işlemini tamamlayacak kullanıcıların kimlik, öz çekim ve Adres Doğrulama Belgesi gerekir. Müşterinizi Tanıyın sistemi için işlem hacmi ve coğrafi konuma bağlı olarak kademeli yapılar mevcuttur.

   

  Yeni bir bitcoin startup sahibiyim ve kullanıcılarımın bitcoine ihtiyacı oluyor. Bunu, kullanıcılarımın bitcoin satın alabileceği bir araç olarak kullanabilir miyim?
  Evet. Paxful'un Kiosku sizin için ideal çözüm. Kioskumuzun sizin borsanızda kurulumunun yapılması sonrasında müşterileriniz için hızlı ve kolay bir itibari para birimi ödeme metodu (on-ramp) sunmuş olursunuz.
 • Sanal Kiosk ile bitcoin satın alma

  Paxful, en önde gelen kişiler arası bitcoin piyasası olup, dünyanın her köşesine finansal özgürlük iletmektedir. Kioskumuz, bu özgürlüğü dijital para birimi borsalarına açarak müşterilerinin kendi hesaplarını bitcoin ile fonlamalarına yardımcı olur. Daha fazlası var mı? Paxful'a getirdiğiniz yeni müşterileriniz tarafından gerçekleştirilen tüm satın almalardan otomatik olarak satış ortaklığı geliri elde edersiniz.

  Bitcocin kiosku sayfamıza gidin ve her şeyin nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı olması için Eylem sırasında gör seçeneğine tıklayarak hızlı ve etkileşimli bir kılavuza göz atın. Bunun sayesinde hızla adapte olursunuz.

Paxful ile ödeme

Paxful ile ödeme

 • Paxful ile ödeme
  Paxful ile Öde nedir?
  Paxful ile öde, e-ticaret/işletme web sitenize yerleştirebileceğiniz ve alıcıların hediye kartları da dahil olmak üzere birçok ödeme yöntemiyle ödeme yapabilmelerini sağlayan bir düğmedir.

  Bir web siteniz varsa ve erişim araçları, çevrim içi veya fiziksel ürünler satıyorsanız Paxful ile ödeyin seçeneği harika bir seçenektir. Bu, mevcut müşterilerinize ek olarak daha fazla müşteri çekecek bir ödeme yöntemi olabilir ve ödeme süreci sizin için ücretsiz yani geri ödemesiz olduğu için endişelenmenize gerek yoktur.

  Bir üye iş yeri olarak, BTC cinsinden ödeme kabul etmeye razı olmanız gerekir, ancak isterseniz bitcoini periyodik şekilde yerel itibari para birimine pek çok yolla dönüştürebilirsiniz.

  Nasıl çalışır?
  Paxful ile Öde üç tarafı bir araya getirir: üye iş yerleri (bir şey satan), alıcılar (bir şey satın almak isteyen) ve Paxful tedarikçileri (BTC ile alıcı ödeme yöntemlerini takas edenler). Bu işlemler güçlü Paxful platformu işlemleri üzerinden gerçekleştirildiği (kişiler arasında gerçekleştiği) için benzersiz bir çözümdür.

  Üye iş yerleri, çözümün yapılandırılması konusunda kontrol sahibidirler ve her işlemi bir takip kimliği ile izleyebilirler. Her başarılı ödeme için, üye iş yerinin ürünleri alıcıya aktarmasını sağlamak üzere yapılandırabileceği bir geri arama/bildirim işlevi mevcuttur.

  Üye iş yerleri, gerçekleştirilen tüm işlemlerin listesine Üye İş yeri Paneli'nden ulaşabilirler.

  Paxful İle Öde sistemi ne kadar güvenli?
  Paxful ile Öde düğmesi, güvenli emanet sistemimizi ve güvenliliğini zamanın testiyle ispatlamış platformumuzu kullanır. Alıcılarınız güvendedir.
  Paxful'un kimlik avcılığını önlemek için kullandığı güvenli URL token sistemi nedeniyle bir üye iş yeri olarak siz de güvende olursunuz. Sistem, üye iş yerlerinin yanı sıra alıcıları da korur. Bitcoin adresinize otomatik gönderimlerin yapılmasını etkinleştirmek için güvenli kod sistemimizi kullanmanız gerekir. Daha fazla bilgi için lütfen geliştirici sayfamıza göz atın.
  Paxful ile Öde'den tahmini olarak ne kadar kazanabilirim ve kazançlarımı nasıl takip edebilirim?
  Ne kadar kazanabileceğiniz alıcılar tarafından yapılan işlemlere bağlıdır.

  Başarıyla tamamlanan her satış işlemini Üye İşyeri Paneli'nden görebilir ve yapılan işlemleri otomatikleştirmek için bir geri arama/bildirim çözümünü kendiniz için yapılandırabilirsiniz.

  Ödemeler Bitcoin cinsinden yapılır. Bu, Bitcoin'lerinizi EUR/USD vb. para birimlerine dönüştürmek için Üye İşyeri hesabınızda tutabileceğiniz anlamına gelmektedir. Bunu yapmak için çok sayıda hizmet vardır hatta Kraken gibi takas borsalarını dahi kullanabilirsiniz.

  Not: Fonları, üye iş yeri hesabınızdan Paxful cüzdanınıza aktarmak için ekstra (ücretsiz) bir yol vardır.

  Kontrolün ne kadarı bende olacak? Ziyaretçilerimin sitemden ayrılması söz konusu olacak mı?
  Kiosk bağlantısı, yeni bir sekmede VEYA veya bir iframe içinde açılacak şekilde yapılandırılabilir. Bu özelliği, doğrudan web sayfalara iframe olarak gömerek ziyaretçilerin web sitenizi asla terk etmeyeceği şekilde yapılandırabilirsiniz. Sürecin bir parçası olarak, kullanıcılarınızın Paxful kullanıcısı olarak kaydolmaları gerekir. Ancak, bir üye iş yeri olarak kullanıcıların işlemlerini daha kolay tamamlamaları için kullanıcı e-postasını ve oluşturulan bağlantıyı kullanıcılar için önceden doldurulmuş olarak sağlayabilirsiniz.
  Farklı yapılandırma seçenekleri nelerdir?
  Bağlantıyı nasıl yapılandırmak istediğinizi seçebilirsiniz. Bununla ilgili bazı seçenekler vardır:
  Para Birimi: Ödemenin BTC veya İTİBARİ para birimi cinsinden yapılmasını talep edebilirsiniz (Paxful, toplam bakiyeyi piyasa fiyatına göre dönüştürebilir).
  Toplam: Normalde bunu belirlersiniz, ancak tüm kullanıcıların Paxful bakiyelerini talep etme seçeneği de vardır (ya da bakiye 0 ise, tutarı kullanıcının tanımlamasına izin verin).
  Kayıt: Satın alma işlemini kolaylaştırmak için kullanıcı e-postasını tanımlayabilirsiniz.
  Alıcı: Varsayılan olarak, fonlar üye iş yeri hesap bakiyenize yatırılır, ancak fonları herhangi bir Bitcoin adresine yatırılacak şekilde de yapılandırabilirsiniz.
  Geri arama/bildirim: Geri arama/bildirim parametrelerini işleyebilecek bir Geri Arama adresini tanımlamanız gerekir.

  Teknik parametrelerin tam listesine buradan ulaşabilirsiniz: (https://developers.paxful.com/pay-with-paxful/authentication-requirements/).

  Bunu kullanmak gerçekte ne kadar kolay?
  Üye iş yerleri için yapılandırma işlemi çok basittir. Bağlantı oluşturmayı yapılandırmak için bazı kodlamalar yapmanız gerekir. Geliştirici belgelerinde örnekler bulabilirsiniz: geliştirici sayfası.

  Alıcılar için, satın alma süreci normalden biraz farklıdır. Alıcıların diğer kişilerle bir işlem tamamlamaları gereklidir, ancak bu çözüm, onlar için de benzersiz bir değer sunmaktadır. Alıcıların deneyimini geliştirmek için de çalışmalarımız sürüyor.

  Söz konusu olacak ücretler nelerdir?
  Bir Üye İş Yeri olarak, Paxful ile Öde'yi kullanmak için herhangi ücret ödemenize gerek yoktur.

  Alıcıların, Tedarikçiler tarafından belirlenen bir komisyonu ödemeleri gerekir. Bu, alıcıların Tedarikçi komisyonlarını karşılamak için onlardan talep ettiğiniz tutardan daha fazla ödeme yapmak zorunda oldukları anlamına gelir.

  İşlemler için Harici bir BTC adresi kullanmak istiyorsanız, her işlemde gönderim ücreti olarak tutardan 0.0005 BTC kesinti yapılır.

  İzin verilen minimum ve maksimum ödeme tutarı nedir?
  Bir üye iş yeri herhangi bir tutarda ödeme talep edebilir, ancak minimum işlem tutarı 10 dolardır (diğer para birimlerinde de). Üye iş yeri tarafından talep edilen tutarın üzerindeki fonlar alıcının Paxful bakiyesinde kalır ve alıcılar istediği zaman bu bakiyeyi kullanabilir veya çekebilir.

  Satın alma hacmi için doğrudan bir sınırlama yoktur, fakat büyük meblağlar için, bir alıcı birden fazla işlem yapmak zorunda kalabilir ve tedarikçi ek Müşterinizi Tanıyın prosedürleri talep edebilir.

  Paxful ile Öde sistemi hakkında daha fazla bilgiyi nerede bulabilirim?
  Daha fazla bilgi için açılış sayfasına: https://paxful.com/pay-with-paxful ve buradaki geliştirici rehberine göz atabilirsiniz: https://developers.paxful.com/pay-with-paxful/introduction/

  Daha büyük üye iş yerleri için kişisel bir hesap yöneticisi edinmek veya destek talebinde bulunmak mümkündür.

Sözlük

Nedir?

 • 2 Adımlı Kimlik Doğrulama

  İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması; yalnızca şifre ve kullanıcı adı değil, aynı zamanda kullanıcının telefonuna gönderilecek SMS ya da Google Authenticator gibi sadece kullanıcının ulaşabileceği ek bir güvenlik katmanıdır. Kullanıcıların kimliklerini doğrulamak için iki farklı kimlik doğrulama faktörünün sağladığı bir güvenlik sürecidir. Bu, kullanıcıların kimlik bilgilerinin ve erişebilecekleri kaynakların daha etkili korunmasını sağlar. E-posta hesabınıza yetkisiz erişilmesi ve bunun Paxful şifrenizi sıfırlamak için kullanılması durumunda, İki Adımlı Kimlik Doğrulaması (2FA) ile ek bir güvenlik katmanı eklemek daha kolaydır. 2 Adımlı Kimlik Doğrulaması’nı etkinleştirdiyseniz, fonlarınıza sadece siz erişebilir ve işlemleri sonlandırabilirsiniz. Bu işlemleri Giriş Yapmak, Bitcoin Çekmek ve Göndermek için 2 Adımlı Doğrulama'yı kurduysanız yapabilirsiniz.

 • Açık kaynak


  Kodu herkese açık olarak sunulan ve dağıtımı ücretsiz olan yazılımdır. Bitcoin açık kaynak kodlu bir projedir ve tartışmasız olarak ta ilk açık kaynak kodlu paradır.

 • Alıcı

  Paxful'da, alıcının bir işlemde kripto para SATIN ALAN taraf olduğu şeklinde bir iç anlaşma vardır. Teknik olarak, tedarikçi tarafından sağlanan teklif şartlarını ve talimatları dikkatli bir şekilde takip etmek alıcının sorumluluğundadır (aksi takdirde, işleme yapılacak herhangi bir itiraz durumunda aleyhinde kullanılabilir). Alıcı olarak sorumluluğunuz, tedarikçinin talep ettiği tüm şartları yerine getirdiğinizde sona erer. Size, sadece kripto paranın işlem emanetinden Paxful cüzdanınıza serbest bırakılmasını beklemek kalır.

 • Altcoins

  Altcoin, iki kelimenin birleşiminden oluşur. “Alt” alternatifi, “coin” (temelde) kripto para birimini ifade eder. Böylece ikisi bir araya geldiğinde, dijital para birimi Bitcoin’e alternatif bir kripto para birimini ifade eder. Altcoinlerin birçoğu, Bitcoin’in temel çerçevesi üzerinde oluşturulmuştur.

 • API

  Bir uygulama programlama arayüzü veya API, yazılım programının diğer yazılımlarla iletişim kurabilmesini sağlayan bir "aracı"dır. İşlem kapsamında API genellikle, yazılımınızın gerçek zamanlı veri elde etmek ya da işlem yapmak için bir broker ile bağlantı kurmasını ifade eder.<0><0>API, Paxful ile bağlantı kurma amacıyla uygulama üreten yazılımcılar ya da işletmeler içindir.

  Uygulama programlama arayüzleri (API), Paxful ile daha da fazla bağlantı kurmanın bir yoludur. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

 • Authy

  Authy, kullanıcıları ve işinizin geleceğini güvence altına almanızı sağlayan güçlü bir API ve uygulama sunar. İki Adımlı Kimlik Doğrulaması, çevrimiçi hesaplarınızı korumanın en güvenli yollarından biridir. Bir siteye giriş yaptığınızda, iki farklı bilgiyi kullanarak kendinizi tanıtmanızı gerekli kılar.

89 makalenin tümünü görüntüle

Teknik Sorunlar

Teknik Problemler ve Çözümleri

 • Cüzdan adresim neden değişti?

  Paxful bitcoin cüzdanı adresinizin değiştiğini farkederseniz bunun bir teknik hata olmadığının farkında olun. Bunun meydana gelme sebebi, bitcoin cüzdanı hizmetimizi güncellememiz nedeniyledir. Endişelenmeyin-bu, planlanmış bir güncelleme idi ve her şey beklendiği şekilde çalışmaya devam etmektedir. Eski bitcoin adresiniz halen daha geçerlidir ve fonlarınız güvendedir.

 • Paxful'dan e-postalar gelmiyor

  Paxful'dan e-postalar almıyorsanız, bunu düzeltmek için şunları yapabilirsiniz:

  • Paxful'a kayıt için kullanmış olduğunuz doğru e-posta adresi ile giriş yaptığınızdan emin olun.
  • İstenmeyen e-posta klasörünüzü kontrol edin. Bazen e-postalarımız buraya düşebilir.
  • Paxful e-posta adreslerini beyaz listeye alın. Bunun anlamı, e-posta adreslerimizi güvenilen göndericiler listenize eklemenizdir. (Bu proses, e-posta hizmet sağlayıcılara göre farklılık gösterebilir.)
  • Beyaz listeye alınacak E-posta adresleri:
  • E-posta istemcinizin veya hizmet sağlayıcınızın normal şekilde çalıştığından emin olun.
  • Mümkünse popüler bir e-posta sağlayıcı kullanın.

  Paxful hesabınızı nasıl koruyabileceğinize dair daha fazla bilgi için güvenlik kılavuzumuza göz atın. Şirketimizden şüpheli bir e-posta almanız durumunda, bir çözüm bulmak için bu makaleyi okuyun.

 • Neden "Bilinmeyen bitcoin adresi" hata mesajı alıyorum?

  Paxful cüzdanınızdan harici bir cüzdana bitcoin gönderirken şu şekilde bir mesaj alabilirsiniz: “Bilinmeyen bitcoin adresi”. Bu durum aşağıdaki nedenlerden dolayı olabilir:

  • Hatalı bir cüzdan adresi girdiniz.
  • Mevcut olmayan bir cüzdan adresi girdiniz.
  • Girdiğiniz adres, bir Bitcoin ağ adresi değil.

  Bu hatayı çözmek için aşağıdakileri yapın:

  • Girdiğiniz cüzdan adresini doğrulayın. 
  • Geçerli bir bitcoin adresi girdiğinizden emin olun.
 • İşlem sohbeti açılmıyor

  İşlem sohbeti yüklenemiyor veya başlatılamıyor.

  Başlamak için, lütfen önbelleği ve çerezleri temizleyin ve farklı bir tarayıcı kullanmayı deneyin. Bu çözüm işe yaramazsa, lütfen Firebase'deki durumu kontrol edin. Durum normal ise, lütfen ek yardım için iletişim formumuzdan bizimle iletişime geçin.

 • Geçersiz parametreler. Eksik Bitcoin adresi.

  Cüzdan sayfasındaki Gönder düğmesine tıkladıktan sonra bir hata mesajı görünüyor: "Geçersiz Parametreler. Eksik Bitcoin adresi.".

  Bu mesaj, bitcoin adresinin hala oluşturulmakta olduğu anlamına gelir. Cüzdan adresini oluşturmak için lütfen destek widget'ı üzerinden bizimle iletişime geçin.

 • "Dosya yükleme hatası"

  İşlem sohbetine dosya yüklenirken hata oluştu.

  Bir dosyayı başarılı bir şekilde yüklemek için aşağıdaki gereksinimleri karşılaması gerekir:

  • Kabul edilen dosya formatları: jpeg, JPG, png ve PDF.
  • Aynı anda en fazla 5 dosya yüklenebilir.
  • Maksimum dosya boyutu 5 MB'dir.
13 makalenin tümünü görüntüle

API

API

 • API nedir?

  API, Paxful ile bağlantı kurmak için uygulamalar oluşturmak isteyen geliştiriciler veya işletmeler içindir.


  Uygulama programlama arayüzleri (API'ler), Paxful ile daha fazla bağlantı kurmanın bir yoludur. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

 • Webhook'ları ayarlamak

  Webhook'lar, Paxful platformundaki etkinlikler ile ilgili gerçek zamanlı HTTPS bildirimleri almanızı mümkün hale getirir. Örneğin, yeni bir işlem başladığında veya bir işlem sohbetinde işlem ortağınız bir mesaj gönderdiğinde size bir bildirim gönderebiliriz. Bu durum, nesneler üzerinde meydana gelmiş veya gelmemiş olabilecek değişiklikler hakkında API üzerinden sorguda bulunarak hız limitinize ulaşmadan sakınmanıza yardımcı olacaktır. Bu kılavuz, Paxful ile Webhook ayarlamalarını tam olarak nasıl yapabileceğinizi açıklar.

  Aşağıdaki etkinlikler için Webhook desteğimiz vardır:

  • Paxful’da yeni gelen işlem
  • İşlem sohbetinde alınan mesaj
  • İşlem sohbetinde alınan eklenti
  • Birisi Paxful profilinizi görüntüledi
  • Birisi teklifinizi görüntüledi
  • İşlem ortağı, bitcoini için ödeme yaptı
  • İşlem iptal edildi veya süresi sona erdi
  • Bitcoin başarılı bir şekilde satıldı
  • Bitcoin satın alındı
  • Bitcoin yatırma işlemi onaylandı
  • Gelen bitcoin yüklemesi beklemede
  • Bir işlem ortağından geri bildirim alındı
  • Yeni geri bildirim yanıtı alındı

  Webhook'ları ayarlamak

  Not: Hizmetinizin Webhook almaya hazır olduğundan emin olun. URL kayıt prosesi sırasında, hizmetiniz “X-Paxful-İsteği-Meydan-Okuması” istek başlığını almalı ve bunu yanıta olduğu gibi koymalıdır.

  Veri yükünüz içerisinde isteğimizin başlığı şu şekilde görüntülenmelidir (bu, Node.js): içerisinde bir Webhook hizmeti örneğidir)

  RequestHeader.png

  1. Paxful hesabınıza giriş yapın, sayfanın sağ üst köşesindeki kullanıcı adınızın üzerine gelin ve açılacak içerik menüsünden Ayarlar seçeneğine tıklayın..
  ClickSettings.png

  Ayarlar sayfası görüntülenecektir.

  2. Sayfanın sol tarafındaki Geliştirici düğmesine tıklayın.
  Click_Developer.png

  Geliştirici sayfası görüntülenecektir.

  3. Bir API anahtarınız yoksa, aşağıdaki alana iki adımlı doğrulama kodunu girin ve Yeni bir API anahtarı ekle seçeneğine tıklayın. Zaten bir API anahtarınız varsa, bu adımı atlayabilirsiniz. 
  AddAPIKey.png

  Yeni API anahtarınız Geliştirici sayfasında diğer bölümler ile birlikte görüntülenir.

  4. Uygulamadan URL’yi kopyalayın.
  Paxful Geliştirici sayfası üzerinden Webhooklar bölümüne gidin. Linki İstek URL’si alanına yapıştırın ve Kaydet seçeneğine tıklayın.

  Warning: Webhook'larımız yalnızca HTTPS adres türleri tarafından desteklenmektedir. HTTP adresleri bu amaç için çalışmayacaktır.


  ClickSave.png

  Bir istek başlığı, uygulamanıza gönderilmiştir.

  Not: 10 saniyelik bir zaman aşımımız söz konusudur. Uygulamanızdan bir yanıt almamamız durumunda, URL kaydedilmeyecektir ve bir Webhook oluşturulmayacaktır.

  5. Başarılı olma durumunda üye olunabilecek etkinliklerin bir listesi aşağıda görüntülenir. Etkinliklere abone ol listesinde bir etkinliğe abone olmak için bir kutuyu işaretleyin.
  Events.png

  Not:

  • Seçildiğinde etkinlikler otomatik olarak kaydedilir.
  • Uygulamanıza etkinlik bilgisi göndermede üç başarısız girişim olması durumunda, Webhook (URL) devre dışı olur. 
  • Yeni bir link eklemek için, mevcut URL’yi yenisiyle değiştirin ve Değiştir seçeneğine tıklayın. 
  • Webhookları tamamen devre dışı bırakmak için Sil seçeneğine tıklayın.
  • Bir URL’yi devre dışı bırakmak için Yeniden Dene
   ClickRetry.png
   seçeneğine tıklayın. 

  İstek URL’sinin başarılı şekilde kaydedilmesi halinde, uygulamanızda etkinliklerimiz şu şekilde görüntülenecektir:

  WebhookexampleEvent.png

  Paxful'dan istekleri doğrulamak

  Paxful, uygulamanız için eşsiz bir dize(string) oluşturur ve bunu sizinle paylaşır. Paxful'dan gelen istekleri, imzalama sırrınızı kullanmak suretiyle güven içinde doğrulayabilirsiniz.

  Gönderilen her bir HTTPS isteği üzerinde bir "X-Paxful İmzası" HTTPS başlığı ekleriz. İmzanın oluşturulması, standart bir HMAC-SHA256 tuşlu sağlama(hash) kullanılarak imzalama sırrının, istek gövde(metni)ni kombine etmek suretiyle gerçekleştirilir.

  Not: Sonuçta ortaya çıkan imza, her bir istek için eşsizdir ve herhangi bir sır bilgiyi doğrudan içermez. Bu sayede uygulamanız güvende kalırken, kötü aktörlerin soruna sebep olması da önlenmiş olur.

  JavaScript'te örnek

  
  const crypto = require('crypto');
  const express = require('express');
  const app = express();
  const port = 3000;
  const bodyParser = require('body-parser');

  https://paxful.com/account/developer sayfasından API sırrınız:

  
  const apiSecret = 'maE5KV16FV0nDyh7XPm2F8f8FZTdtb5p';
  
  app.use(bodyParser.json());

  Bir hizmet adres doğrulama isteği aldığınızda, istekteki "X-Paxful-İstek-Meydan-Okuması" başlığını alıp yanıt içerisine bunu yapıştırmalısınız.

  
  app.use((req, res, next) => {
  

  Adres doğrulama isteği, veri yükünü ve istek imzasını içermez.

  
   if (!Object.keys(req.body).length && !req.get('X-Paxful-Signature')) {
      console.log('Address verification request received.');
      const challengeHeader = 'X-Paxful-Request-Challenge';
      res.set(challengeHeader, req.get(challengeHeader));
      res.end();
    } else {
      next();
    }
  });

  Etkinlik bildirimi aldığınızda, "X-Paxful-İmzası" başlığını doğrulamalısınız. İsteğin yanlış bir imza içermesi halinde, bunu işlemeyin.

  
   app.use((req, res, next) => {
    const providedSignature = req.get('X-Paxful-Signature');
    const calculatedSignature = crypto.createHmac('sha256', apiSecret).update(JSON.stringify(req.body)).digest('hex');
    if (providedSignature !== calculatedSignature) {
      console.log('Request signature verification failed.');
      res.status(403).end();
    } else {
      next();
    }
  });

  Şimdi bir etkinliği işleyebilirsiniz.

  
   app.post('*', async (req, res) => {
    console.log('New event received:');
    console.log(req.body);
    res.end();
  });
  
  app.listen(port, () => console.log(`Example app listening at http://localhost:${port}`));

  Herhangi bir ek sorunuz olması halinde Destek ile iletişime geçin. Ayrıca API hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgiyi geliştirici belgeleri içerisinden öğrenebilirsiniz.

İletişim

Yardım

 • Destekle iletişim

  Paxful, 7/24 hizmet sunan en iyi müşteri desteği ekiplerinden birine sahiptir.

  Tarafımıza iletişim formumuz ile iletişime geçebilirsiniz. 

   BizeUlaşın.png

  İstediğiniz zaman bir destek bileti oluşturabilirsiniz, bir destek temsilcimiz bunun takibine mümkün olan en kısa sürede başlayacaktır.

  Paxful destek ile çeşitli yollardan iletişime geçebilirsiniz:

  Masaüstü veya web görünümü

  1. Web sitemizin herhangi bir sayfasında, sağ alt kenarında Bize Ulaşın widget'ını bulun ve tıklayın.

  BizeUlaşın1.png

  Paxful İletişim formu görüntülenir.

  2. İletişim detaylarınızı girin, istek türünüzü seçin, size nasıl yardımcı olabileceğimizi bize söyleyin ve Gönder seçeneğine tıklayın.

  BizeUlaşın2.png

  3. Cevabımız için e-posta gelen kutunuzu kontrol edin.

  Not: İsteğe bağlı olarak, mesele ile ilgili ek bilgiler için iletişim formuna bağlantılar ve eklentiler ekleyebilirsiniz.

  Mobil uygulama

  1. Paxful Mobil Cüzdan hesabınıza giriş yaptıktan sonra Hesap seçeneğine tıklayın.

  MobildenBizeUlaşın1.png

  Hesap sayfası görüntülenecektir.

  2. DİĞER bölümünde, Destekle iletişime geç seçeneğine tıklayın.

  MobildenBizeUlaşın2.png

  Paxful İletişim formu görüntülenir.

  3. İletişim detaylarınızı girin, istek türünüzü seçin, size nasıl yardımcı olabileceğimizi bize söyleyin ve Gönder seçeneğine tıklayın.

  BizeUlaşın4.png

  3. Cevabımız için e-posta gelen kutunuzu kontrol edin.

  Not: İsteğe bağlı olarak, mesele ile ilgili ek bilgiler için iletişim formuna bağlantılar ve eklentiler ekleyebilirsiniz.

  [email protected] adresine ne oldu?
  Yeni bir sisteme taşındık ve bu sebeple artık [email protected] adresine gelen e-postalara yanıt vermeyeceğiz. Artık bize ulaşmanın en iyi yolu iletişim formunu kullanmak olacak. Bir destek bileti oluşturduğunuzda, @paxful.zendesk.com adresinden bir e-posta adresiyle iletişim kuruyor olacaksınız. 

  Not: Paxful destek, sizinle [email protected] veya [email protected] dışında bir yolla asla iletişime geçmez. Lütfen Paxful'dan gibi davranarak kişisel hesap detaylarınızı sosyal medya üzerinden kendilerine sağlamanız için sizi aldatmaya çalışacak sahte destek e-postaları olabileceğinin farkında olun. Güvenlik kılavuzumuz üzerinden daha fazlasını okuyabilirsiniz.

 • Sorun bildirme

  Kendinizi ve Paxful topluluğunu güvende tutmanın bir yolu şüpheli kullanıcıları raporlamaktır. Paxful platformunda şunları raporlayabilirsiniz.

  Bir teklifi raporlamak—Şüpheli görünen veya Hizmet Koşullarımızı açıkça ihlal eden bir teklifle karşılaşırsanız, bize bildirin

  Bir problemi raporlamak—İşlemin başarılı olmasına bakılmaksızın hem alıcılar hem de satıcılar bir işlemle ilgili bir problemi raporlayabilir. İşleminizle ilgili bir sorunu nasıl raporlayacağınızı görmek için bu sayfayı ziyaret edin.

  Bir dolandırıcılığı raporlamak—Kripto para satıyorsanız ve alıcının geçersiz bir hediye kartı satmış olduğunu düşünüyorsanız, bunu anında raporlayın

  Bir ödeme iptalini(geri ödeme) raporlama—Kripto para satarken, bazı ödeme yöntemlerinde işlem iptal ederek geri ödeme isteme seçeneği söz konusu olabilir. Bir geri ödemeyi nasıl raporlayacağınız hakkında daha fazla bilgi için bu sayfayı ziyaret edin.

  Not: Bir sorunu raporlamak istiyorsanız ama işleminiz henüz iptal edilmemiş halde ise, bir itiraz başlatmak daha iyi olacaktır.

  Tüm bu raporlamalar, uzmanlar tarafından incelenecektir ve e-posta yoluyla bir güncelleme alırsınız. Problemi detaylı bir şekilde anlattığınızdan ve yeterli kanıt sunduğunuzdan emin olun.

 • Bir teklif raporlama

  Şüpheli görünen veya Hizmet Koşullarımızı açıkça ihlal eden bir teklifle karşılaştığınızda, bunu anında bize raporlayın.

  1. Teklif sayfasından Bir sorun bildir seçeneğine tıklayın.

  Offer-Click-report-a-problem.png

  Bir sorun bildir iletişim kutusu görüntülenecektir.

  Offer-report-a-problem-dialogue.png

  2. Bir rapor türü seçin, Açıklama alanına detaylı bir açıklama yazın ve Raporla seçeneğine tıklayın.

  Rapor türleri:

  • Emanet dışı - Tedarikçi, bir işlemi Paxful işlem emaneti dışında tamamlama imasında bulunuyor.
  • Kötü teklif koşulları-Teklif koşulları kafa karıştırıcı veya çelişkili.
  • Bariz dolandırıcılık- Makul sağduyulu yaklaşımı veya Hizmet Koşullarımızı açıkça ihlal eden herhangi bir şey.
  • Pazarlık—Teklif sahibi, teklif detaylarında bahsedilenden farklı bir fiyatta anlaşmayı teklif ediyor.

  Offer-click-report.png

  Raporunuz gönderildi. 

  Fonlarınızı korumanıza yardımcı olacak bazı güvenlik ipuçları şu şekildedir.

 • Bir dolandırıcılığı raporlama

  Bir kripto para satıcısı iseniz ve alıcının size geçersiz bir hediye kartı sattığını düşünüyorsanız şunları yapabilirsiniz.

  Not:

  • İşlemin henüz iptal edilmemiş olması halinde, derhal bir itiraz başlatın.
  • Bir problem raporlamayı yalnızca alıcı tarafından işlemin "Ödendi" olarak işaretlenmesi sonrasında gerçekleştirebilirsiniz.

   1. İşlem sayfasının alt kısmından şu seçeneğe tıklayın: ! Dolandırıcılık raporla.

  Scam-click-report-scam.png

  Dolandırıcılık raporla iletişim kutusu görüntülenecektir.

  Report-scam-box.png

  2. Bir rapor türü seçin, Açıklama alanına detaylı bir açıklama yazın, var olan destekleyici resimleri yükleyin ve Raporla seçeneğine tıklayın.

  Click-report-scam.png

  Raporlamanız gönderildi. 

  Fonlarınızı korumanıza yardımcı olacak bazı güvenlik ipuçları şu şekildedir. 

 • Bir işlem içerisindeki bir problemi raporlama

  Eğer Paxful'da kripto para satın almakta iken işlem ortağınız tarafından dolandırıldığınızı düşünüyorsanız, şunları yapabilirsiniz.

  Not:

  • İşleminizin henüz iptal edilmemiş olması halinde, derhal bir itiraz başlatın.
  • Bir problem raporlamayı yalnızca alıcı tarafından işlemin "Ödendi" olarak işaretlenmesi sonrasında gerçekleştirebilirsiniz.

   1. İşlem sayfasının en altından, Bir problem raporla seçeneğine tıklayın.

  Trade-click-reporting-new.png

  Bir sorun raporla iletişim kutusu görüntülenecektir.

  Offer-report-a-problem-dialogue.png

  2. Bir rapor türü seçin, Açıklama alanına detaylı bir açıklama yazın ve Raporla seçeneğine tıklayın.

  Kripto para satıcısı için raporlama türleri:

  • Fon kilitleyici(Coinlocker)İşlem ortağınız yanıt vermiyor ve sadece kripto parayı işlem emanetinde tutmakla yetiniyor.
  • Dolandırıcıİşlem ortağınız sizi açıkça dolandırmayı deniyor. Bu rapor türünün tekrarlanan şekilde kötüye kullanılması, yasaklanmanızla sonuçlanabileceğini unutmayın!
  • Küfürlü dil kullanımıİşlem ortağınız uygunsuz/küfürlü dil kullanıyor.
  • Kullanılmış hediye kartıHediye kartı zaten kullanılmış halde.
  • Moderatör kimliğine bürünme—Sıradan bir kullanıcı, bir Paxful moderatörü gibi davranıyor. Paxful moderatörlerinin metinlerinin arka planının açık mavi renkte olacağını unutmayın!
  • DiğerProbleminizle eşleşen herhangi bir tür bulunmamakta.

  Kripto para alıcısı için raporlama türleri:

  • Küfürlü/kötü dil-İşlem ortağınız, sohbette küfürlü/kötü dil kullanıyor.
  • Yanıt vermeyen işlem ortağı - İşlem ortağınız yanıt vermiyor. (Raporlama öncesinde birkaç dakika daha bekleyin)
  • Aldatma/hırsızlık- İşlem ortağınız sizi aldattı/hırsızlık yaptı.
  • Emanet dışı işlem—İşlem ortağınız, bir işlemi Paxful işlem emaneti dışında tamamlamayı ima ediyor.
  • Diğer—Probleminizle eşleşen bir tür mevcut değil.

  TRade-click-report.png

  Raporunuz gönderildi. 

  Fonlarınızı korumanıza yardımcı olacak bazı güvenlik ipuçları şu şekildedir.

   

 • Bir geri ödeme durumunu raporlama

  Kripto para satarken, bazı ödeme yöntemlerinde ters ibraz seçeneğinin var olduğu gerçeği karşımıza çıkacaktır. Bunun anlamı, kriptonuz için bir ödeme almanız sonrasında işlem ortağınızın fonları bu yolla geri isteme seçeneğinin var olmasıdır. Bu ters ibraz durumunun gerçekleşebilmesinin tek sebebi, ödeme yöntemi olarak kullanılan bazı üçüncü taraf hizmetler tarafından buna izin veriliyor olmasıdır. Böyle bir durum meydana gelirse, şunları yapabilirsiniz.

  Not:

  • Ters ibraz durumunu yalnızca şu ödeme yöntemleri için raporlayabilirsiniz: Amazon Hediye Kartı, Banka Havalesi, MTN Mobil Para, PayPal, Zelle Pay.
  • Ters ibraz durumunu yalnızca bir işlem tamamlandıktan sonra raporlayabilirsiniz (kripto paranın işlem emanetinden serbest bırakılması sonrasında)
  • Raporunuz alındıktan sonra, bu vakayı çözümlemek için elimizden geleni yapacağız. Ancak, fonlarınızı %100 kurtarmayı garanti etmiyoruz.
  • Bize raporlama yapmadan önce, sorunu bankanızla veya cüzdan hizmeti sağlayıcınızla soruşturduğunuzdan emin olun.
  • Zaten bir raporlama yaptıysanız, lütfen yanıtımızla size dönmemiz için bize biraz süre tanıyın. Sabrınız için teşekkür ederiz!

  1. İşlemi, geçmiş işlemleriniz listesinden açın: Panel > Geçmiş işlemleri görüntüle

  2. İşlem sayfasının en altından, Bir ters ibraz raporlayın seçeneğine tıklayın.
  click-report-a-chargeback.png
  Bir ters ibraz raporla iletişim kutusu görüntülenecektir.
  Reporting-a-chargeback-dialogue-box.png

  3. Bir ters ibraz raporla iletişim kutusunda aşağıdakileri yapın:

  • Raporunuz için aşağıdaki sebeplerden birini seçin;
  • Geçerli olan tüm kutucukları işaretleyin;
  • Varsa herhangi bir ek bilgiyi Ek bilgiler alanına girin (göndericinin adı, e-posta adresi vb.);
  • Ters ibrazla ilişkili mesajların bir ekran görüntüsünü ve cüzdan bakiyenizin bir ekran görüntüsünü yüklemek için Yükle seçeneğine tıklayın;
  • İsteğinizi göndermek için Ters ibraz raporla seçeneğine tıklayın.

  Click-Report-Chargeback.png
  Bir doğrulama iletişim kutusu görüntülenecektir.

  4. Doğrulama iletişim kutusunda Tamam seçeneğine tıklayın.
  Click-Okay.png

  Raporunuzu aldık ve mümkün olan en kısa sürede size dönüş yapacağız.

  İpucu: Raporunuzun durumunu, işlem sayfasının alt kısmından istediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz. Üç ayrı ters ibraz rapor durumu mevcuttur:

  • Beklemede
  • Onaylandı
  • Reddedildi

   Chargeback-report-status.png

  Fonlarınızı korumanıza yardımcı olacak bazı güvenlik ipuçları şu şekildedir.

8 makalenin tümünü görüntüle