Genel

Genel

 • Bitcoin nedir?

  Bitcoin, e-posta göndermek gibi, Interneti kullanarak dünyanın herhangi bir yerine gönderilebilen çevrimiçi bir para birimidir.

  Bitcoin göndermek veya almak için bir bitcoin cüzdanına ihtiyacınız olacak. Bir bitcoin cüzdanı, tüm zor kazanılmış bitcoin’lerinizi saklayabileceğiniz kendi çevrimiçi cüzdanınızdır. Paxful'a katıldığınızda, kullanımı kolay, güvenli, basit ve ücretsiz bir bitcoin cüzdanı elde edersiniz. Paxful bitcoin cüzdanı diğer tüm cüzdanlarla çalışır. Her bitcoin cüzdan ile birlikte bir cüzdan adresi gelir. Cüzdan adresinizi insanlara gönderebilirsiniz ve onlar da cüzdanınıza bitcoin gönderebilirler. Kendi cüzdanınızla, bitcoin gönderebilir, alabilir ve bitcoinlerinizi muhafaza edebilirsiniz. Tüm işlemlerinizi tıpkı Internet bankacılığınız’daki gibi görebilirsiniz.

  Bitcoini ödeme yöntemi olarak kabul eden mağazalardan çevrimiçi alışveriş yapmak için de kullanabilirsiniz. İcadından bu yana, bitcoin'i ödeme yöntemi olarak kabul eden işletmelerin sayısı gittikçe artmaktadır, bu yüzden şansınızı deneyin. Alışveriş yaptığınız mağaza bitcoin'i kabul ediyor da olabilir. Tüm ticari işlemlerinizi Paxful’un sağladığı gibi güvenli bir cüzdan kullanarak çevrimiçi yapmanın rahatlığı artık hayal değil.

  Bitcoin ile ilgili en zorlu kısım, ilk bitcoin'inizi almaktır. Banka hesabınız yoksa, bu sizin için daha da zor olabilir. Neyse ki, Paxful’da 300 ün üzerinde farklı ödeme yöntemi kabul ediliyor, sağladığımız ödeme yöntemlerine bir göz atın ve hangisinin size en uygun olduğunu görün. Paxful'da, satıcı olarak tabir ettiğimiz, bitcoin'lerini kâr amacı güderek satan insanlardan bitcoin satın alırsınız. Çünkü farklı alıcılar, hediye kartları, Western Union, Banka havaleleri ve bunlar gibi birçok farklı ödeme biçimini kabul etmektedirler. Bitcoine sahip olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı! Sizin için uygun olan ödeme yöntemini seçtiğinizde ve iyi bir teklif bulduğunuzda, satıcının size verdiği talimatları izleyin ve bitcoininiz dakikalar içinde bitcoin cüzdanınıza ulaşsın.

  İlk bitcoin'inizi aldıktan sonra, çok daha güvenli bir deneyim için, 2-Faktörlü Kimlik Doğrulama özelliğini etkinleştirerek ve hatta Google Authenticator'ı kullanarak hesabınızı güvence altına aldığınızdan emin olun.

  Paxful, 300'ün üzerinde ödeme yöntemini kullanarak bitcoin satın alabileceğiniz ve satabileceğiniz güvenli bir platform sunar! Platformumuzu nasıl kullanacağınız ve Paxful'u kullanarak alım satımınıza nasıl devam edebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin!

 • Paxful nedir?

  Paxful alanında lider, kişiler arası bitcoin ticareti için kurulmuş bir finans platformudur.

  2014'te Ray Youssef ve Artur Schaback, daha sonra Paxful olarak yeniden adlandırılan EasyBitz'i kurdu. Bunu oluştururken akıllarında tek bir hedef vardı: Bitcoin'i işletmelerden satıcılara kadar herkes için kolaylaştırmak.

  Finans dünyasında bir çok sorun, özellikle parayı kazanma ve transferi konuları ile ilgilidir. Dünya çapında para göndermek hiçbir şekilde hızlı ya da ucuz değildir. Paxful bunu değiştirdi.

  Paxful, alıcıların ve satıcıların biraraya geldiği kişiler arası piyasada önde gelen bir bitcoin platformudur. Paxful'da 300'den fazla ödeme yöntemi sunuluyor olması, size uygun teklifler bulmayı inanılmaz derecede kolaylaştırır.Biz, paralarının tüm kontrolünün tamamen kullanıcılarda olmasını sağlıyoruz.Emanet sistemimiz ve özel 7/24 müşteri desteğimizle birlikte, riski nasıl en aza indirebileceğinizi ve hesabınızı nasıl güvence altına alacağınızı biliyorsanız Paxful çok güvenli bir platformdur. Kaydolmayı takiben, Paxful kullanıcılarına ÜCRETSiZ cüzdan verir.

  Paxful`un kişiler arası sistemi sınırları ve sınırlamaları kaldırıyor. Paxful hesabınızı kendi finansal pasaportunuz olarak düşünebilirsiniz. Hesabınızla, dünyanın herhangi yerinden para gönderebilir ve bir şeyler satın alabilirsiniz. Ortaklık programımızla kendinize bir iş kurun.

  Platformumuzun 2 milyonun üzerinde kullanıcısı var ve artmaya devam ediyor. Bu kullanıcılar için Paxful'da işlem yapmayı çok daha kolay ve zahmetsiz hale getirebilir.

  Paxful. Money Your Way!

  Bugün kendi Paxful hesabınızı oluşturun!

 • Ödeme metodları

  Paxful'da bitcoin alıp satmanın 300'den fazla yolu var.

  İşte en popüler ödeme yöntemlerimizden bazıları:

  1. Banka Havalesi ya da Nakit ile Bitcoin Satın Alın

  2. PayPal, Skrill, Neteller gibi Çevrimiçi Cüzdanlar ile bitcoin satın alın

  3. İTunes hediye kartları ile bitcoin satın alın

  4. Amazon hediye kartları ile bitcoin satın al

  5. Yerel olarak, elden nakit ödeme karşılığı bitcoin satın alın

  6. Ethereum, Litecoin, Ripple vs. gibi altcoin'lerle bitcoin satın al

  Buraya tıklayarak, istediğiniz ödeme yollarını arayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken satın almak istediğiniz bitcoin miktarını, kullanacağınız para birimini ve kullanacağınız ödeme yöntemini girmektir. Aradığınız ödeme yöntemini bulamıyorsanız, her zaman yeni bir yöntem önerebilirsiniz! Bu “Ödeme yönteminiz yok mu?” Diyen bir bağlantı göndermek kadar basit. Yeni bir yöntem önermek için buraya tıklayın ”.

  “Bana En İyi Teklifi Ver” düğmesi sizi hemen çevrimiçi bir satıcıya bağlayacaktır. Teklifi kendiniz seçmeyi tercih ediyorsanız, sadece “Ara” düğmesine tıklayın. Tercih ettiğiniz teklifi seçebileceğiniz bir liste görünecektir. (Bitcoin almayla ilgili ipuçları için buraya tıklayın). 

  Bitcoin satın alabileceğiniz yöntemlere “ödeme yöntemleri” denir.

  Bitcoin satın alabileceğiniz her yol “ödeme yöntemi” olarak adlandırılır. Burada mevcut tüm ödeme yöntemlerinin bir listesini (ve nasıl kullanacağınızı) bulabilirsiniz. Bu liste, piyasadaki Paxful yatırımcılarının her zaman yeni ödeme yöntemleri oluşturması nedeniyle büyümektedir.

  Her ödeme yönteminin, bir ticarete başlamadan önce aşina olmanız gereken kendi özellikleri ve risk seviyeleri vardır. Paxful, kişiler arası satın alma sistemini, bitcoin alma işlemlerini kolaylaştırdığı için teşvik ediyor.

 • Hizmet Koşulları

  Güncel hizmet şartlarını ve kullanıcı sözleşmesini burada görebilirsiniz.

 • Komisyon ve Ücretler

  Bitcoin satarken  Paxful’un aldığı belirli bir ücret bulunuyor.

  Paxful'da, her bir işlem bedeli, alım satım işleminin hangi tarafında olduğunuza bağlıdır, alıcı veya satıcı olmaniza göre değişir.

  Örneğin, Paxful alıcılarından hiçbir bedel talep etmez. Her satıcının fiyat teklifini satıcının sayfasında görebilirsiniz, bu nedenle bu ücretler daha önce bitcoin satın alan hiç kimseyi şaşırtmamalıdır.

  Paxful'da bitcoin satın alırken, acele etmeyin ve ticaret yapmak üzere olduğunuz kullanıcının teklifini okumak için zaman ayırın. Eğer aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla teklif ya da işlem yoksa, kendinize fiyat tekliflerinin size göre adil olup olmadığını sorun. Paxful'da bitcoin satın alma konusunda daha fazla ipucu için burayı tıklayın.

  Paxful’da alıcılardan herhangi bir ücret talep edilmediği gibi, cüzdan ücreti de yoktur.

  Paxful ile ilgili en harika şeylerden biri, her kullanıcının kayıt olduktan sonra ücretsiz bir cüzdanı olmasıdır, bu sayede bir hesap oluşturduktan sonra hemen işlem yapmaya başlayabilirsiniz.
  Satıcı olmanız durumunda, Paxful tüm işlemlerde % 1 ücret talep eder. Şirket her işlemin yalnızca % 1'ini aldığı için gayet adil bir anlaşma. Bu bedele emanet ücreti denir.

  Özellikle iTunes hediye kartı işlemleri için emanet ücreti% 5'e yükseldi.

  Madenci ücreti şu anda 0.0005 bitcoin seviyesinde.

  Paxful'un uyguladığı tüm ücretler bunlardan ibarettir.

Alım satım nasıl yapılır?

Bitcoin satın al

 • Adım adım bitcoin satın alımı

  Bitcoin çok heyecan verici ve bizler de  bu deneyimi bizimle paylaştığınız için çok
  heyecanlıyız.

  Bitcoin satın almanın ilk adımı Paxful'da bir hesap oluşturmaktır. Tüm  Paxful kullanıcıları kayıt olduktan hemen sonra ücretsiz bir cüzdana sahip olurlar. Hesabınızı oluşturduktan sonra, anında ücretsiz cüzdanınızı alacaksınız.

  Bitcoin satın almanın bir sonraki adımı sizin için uygun bir teklif aramak. “Bitcoin al” seçeneğine tıklayın ve  istediğiniz para birimini, harcayacağınız tutarı ve 300'den fazla ödeme yönteminden birini seçin. “Ara” yı tıkladıktan sonra, aralarından seçim yapabileceğiniz tekliflerin listesini görebilmeniz gerekir. Tekliflerin her ayrıntısına bakmayı unutmayın, çünkü her bir ayrıntı doğru teklifi bulmada önemli bir rol oynar. Her satıcının teklif şartlarını okuyun ve hangisinin size uygun olabileceğini görün. Satıcının teklif şartlarını okuduysanız ve tekliften memnun iseniz, “satın al” seçeneğine tıklayın.

  Bu işlem talimatlar ve sohbet kutusuyla açılır. Satıcının tüm talimatlarına uyarak, gerekli dosyaları ve belgeleri gönderdikten ve bir ödeme yaptıktan sonra, "Ödendi Olarak İşaretle" düğmesini tıklayın. Tıklamazsanız, işlem süresi sona erecek ve bitcoin'ler emanet hesabından satıcıya geri dönecektir.

  Bir işlem başladığında, satıcının bitcoinleri otomatik olarak güvenli emanetimize aktarılır ve bu noktada satıcı işlemi iptal edemez. Sadece bir alıcı işlemi istediği zaman iptal edebilir ve bitcoinler emanetten tekrar satıcının cüzdanına aktarılır. Eğer alıcı bir ödeme yapmamışsa ve ödeme süresi içerisinde tamamlanmış bir ödeme olarak işaretlenmemişse, bir işlem otomatik olarak iptal edilir ve bitcoinler satıcının cüzdanına geri döner.

  Bitcoin alıp satmak için kullanılan popüler ödeme yöntemlerinden bazıları:

  1 - 30 dolara kadar mı satın almak istiyorsunuz? Hediye kartları sizin için iyi bir seçenek olabilir. Paxful'da iTunes, Target, Amazon, Walmart, BestBuy veya Gamestop gibi çok çeşitli hediye kartları bulunmaktadır. OneVanilla ön ödemeli hediye kartlarını da kullanabilirsiniz. Sadece bir mağazadan bir tane satın alın ve  iyi bir teklif arayın.

  2 -   Banka, kredi kartı veya ön ödemeli hediye kartı ile satın almak ister misiniz? Bazı satıcılar kimlik isteyebilir ve fiyatları diğer ödeme yöntemlerinden biraz daha yüksek olabilir, ancak bitcoin’lerinizi anında alırsınız.

  3 - EN İYİ FİYATI ister misiniz? Bankaya nakit yatırarak satın alın. Bir satıcıyla konuşmaya başlayın ve banka hesap numarasını alın ve parayı bankaya yatırın. Zaten nakit ödeme yaptığınız için bir banka hesabına bile ihtiyacınız olmayacak.

  4 - PayPal, Netspend, Skrill veya diğer çevrimiçi cüzdanlar ile bitcoin almak ister misiniz?

  Hızlı ve kolay bitcoin satın alma konusunda daha fazla ipucu için buraya tıklayın.

 • Banka havalesiyle bitcoin satın alın

  Banka havaleleri Paxful'da popüler bir ödeme yöntemidir ve banka havalelerini kullanarak bitcoin satın almak oldukça kolaydır.

  Banka havalesiyle bitcoin satın almanın ilk adımı, banka havalelerini ödeme olarak kabul eden bir teklif aramaktır. Ayrıca, satın almak istediğiniz miktarı ve tercih ettiğiniz para birimini de girmeniz gerekir.

  Uygun bir teklif bulduktan sonra, ticareti açmadan önce teklif koşullarını mutlaka okuyun. Bu size ödeme konusunda satıcının sizden ne isteyeceğinin kısa bir özetini gösterecektir. Alım satım işlemi başladıktan sonra, daha detaylı bir talimat listesi görünecektir. Bunlara alım satım açıklamaları denir. Bazı durumlarda satıcıların, banka bilgilerini alım satım açıklamaları içerisine yazdıklarını görebilirsiniz. Eğer banka bilgileri verilmemiş ise, satıcıya yazmaktan ve banka bilgilerini istemekten çekinmeyin.

  Satıcıya ödeme yaptıktan ve ödemenizin kanıtını yükledikten sonra “Ödendi olarak işaretle” yi tıkladığınızdan emin olun. Eğer ``ödendi olarak işaretle``yi tıklamaz iseniz , işlem süresi dolacak, işlem sona erecek ve bitcoinler satıcıya geri dönecektir.

  Bir sonraki adım, satıcının ödemeyi onaylamasıdır. Lütfen bu aşamada sabırlı olun çünkü bu biraz zaman alabilir. Satıcı ödemeyi onayladıktan sonra, bitcoinleri size gönderilecek ve işlem tamamlanacaktır. Yapmanız gereken tek şey alım satım yaptığınız kişi için uygun geri bildirim bırakmak olacaktır.

 • Çevrimiçi ödemelerle bitcoin satın alın

  Paxful'da (PayPal ve Skrill gibi) çeşitli çevrimiçi ödeme seçenekleri bulunmaktadır ve bu
  yöntemler Paxful'da bitcoin satın almak için kullanılabilirler.

  Herhangi bir çevrimiçi ödeme yoluyla bitcoin satın almanın ilk adımı, aradığınız çevrimiçi ödeme türünü kabul eden bir teklif aramaktır. Bunu yapmak için, satın almak istediğiniz tutarı, tercih ettiğiniz para birimini ve kullanacağınız ödeme yöntemini girmeniz gerekir.

  Uygun bir teklif bulduktan sonra alım satım işlemini açmadan önce teklif koşullarını mutlaka okuyun. Bu size ödeme konusunda satıcının sizden ne isteyeceğinin kısa bir özetini gösterecektir. Alım satım işlemi başladıktan sonra, daha detaylı bir talimat seti görünecektir. Bunlara alım satım açıklamaları denir. Satıcının sizden ne isteyeceği, hangi online ödemeyi kullanacağınıza bağlı olarak değişecektir. Örneğin, PayPal, Skrill ve Neteller gibi çevrimiçi cüzdanlar normalde kimlik belgesi görseli gerektirir.

  Satıcıya ödeme yaptıktan ve ödemenizin kanıtını yükledikten sonra “Ödendi olarak işaretle” yi tıkladığınızdan emin olun. Eğer ``ödendi olarak işaretle``yi tıklamaz iseniz , işlem süresi dolacak, işlem sona erecek ve bitcoinler satıcıya geri dönecektir.

  Bir sonraki adım, satıcının ödemeyi onaylamasıdır. Lütfen bu aşamada sabırlı olun çünkü bu biraz zaman alabilir. Satıcı ödemeyi onayladıktan sonra, bitcoinler size gönderilecek ve işlem tamamlanacaktır. Yapmanız gereken tek şey alım satım yaptığınız kişi için uygun geri bildirim bırakmak olacaktır.

 • Nakit para yatırarak bitcoin satın al

  Nakit para yatırma Paxful'da popüler bir ödeme yöntemidir ve nakit para kullanarak
  bitcoin satın almak son derece kolaydır.

  Nakit para yatırarak bitcoin satın almanın ilk adımı, nakit parayı ödeme yolu olarak kabul eden bir teklif aramaktır. Ayrıca, satın almak istediğiniz miktarı ve tercih ettiğiniz para birimini de girmeniz gerekir.

  Uygun bir teklif bulduktan sonra, alışverişe başlamadan önce teklif koşullarını mutlaka okuyun. Bu size ödeme konusunda satıcının sizden ne isteyeceğinin kısa bir özetini gösterecektir. Alım satım işlemi başladıktan sonra, daha detaylı bir talimat listesi görünecektir. Bunlara alım satım açıklamaları denir. Bazı durumlarda satıcıların, banka bilgilerini alım satım açıklamaları içerisine yazdıklarını görebilirsiniz. Eğer banka bilgileri verilmemiş ise, satıcıya yazmakta ve banka bilgilerini istemekten çekinmeyin.

  Genellikle, nakit para yatırma işlemi için, satıcılar sizden dekontun görselini isteyecektir. Satıcıya ödeme yaptıktan ve ödemenizin kanıtını yükledikten sonra, “Ödendi olarak işaretle” yi tıkladığınızdan emin olun. Eğer ``ödendi olarak işaretle``yi tıklamaz iseniz , işlem süresi dolacak, işlem sona erecek ve bitcoinler satıcıya geri dönecektir.

  Bir sonraki adım, satıcının ödemeyi onaylamasıdır. Lütfen bu aşamada sabırlı olun çünkü bu biraz zaman alabilir. Satıcı ödemeyi onayladıktan sonra, bitcoinler size gönderilecek ve işlem tamamlanacaktır. Yapmanız gereken tek şey alım satım yaptığınız kişi için uygun geri bildirim bırakmak olacaktır.

 • Nakit ile bitcoin satın al

  Paxful'da bulunan diğer tüm ödeme yöntemlerinde olduğu gibi “nakit alım” yöntemiyle bitcoin satın almak, yerel teklifler için son derece kolay ve idealdir.

  Şahsen bitcoin satın almanın ilk adımı size en uygun teklifi aramaktır. “Bitcoin Satın Al” seçeneğine tıkladığınızda, işlem yapacağınız para birimini, ne kadar işlem yapacağınızı ve kullanacağınız ödeme yöntemini girin (bu durumda “nakit alım” olacaktır).

  Size uygun teklifi bulduğunuzda (dolar cinsinden ne kadar bitcoin alacağınıza ve satıcının güvenilirliğine bakarak), işleme başlamadan önce teklif koşullarını okuduğunuzdan emin olun. Bu şartlar seti, ihtiyaç duyacağınız gereksinimlerin bir özetini verecektir. Nakit alımı olması durumunda, teklif şartları buluşma tercihlerinin kısa bir listesini vermelidir.

  Tavsiyemiz, nakit alım satım işlemlerinde halka açık yerleri tercih etmektir.

  Teklif şartlarını okuduktan ve tüm şartların uygunluğunu onayladıktan sonra, alım satım yapmanın zamanıdır. Alım satım işlemi başladıktan sonra, buluşma için daha belirli bir açıklamalar dizisi görünmelidir. Alım satım sırasında herhangi bir noktada bilgiler konusunda kafanız karışırsa, satıcıya ticari sohbet aracılığıyla bir mesaj göndermekten çekinmeyin. Her türlü karışıklık için size yardım edebilmelidir

  Tüm detaylar çözüldükten sonra satıcınızla tanışma zamanı geldi. Belirtilen buluşma yerine gidin ve satıcıya parayı verin, ki satıcıda size bitcoin'leri göndersin. Bitcoinler'i başarıyla aldıktan ve işlem tamamlandıktan sonra, hem alıcı hemde satıcı, birbirlerine geri bildirimde bulunmalıdır.

  İşlemlerinizi, iyi geri bildirim verilmiş satıcılar ile yapmayı tercih etmenizi tavsiye ederiz.

 • Paxful'dan diğer dijital para birimlerini (altcoin) al

  Paxful'da altcoin tabir edilen diğer dijital para birimlerini satın almak da mümkündür ve
  bitcoin satın almak kadar kolaydır.

  Paxful'da altcoin almak, bitcoin satmakla aynı prosedüre sahiptir. Yapmanız gereken ilk şey, cüzdanınızda bitcoin bulunduğundan emin olmak. Cüzdanınızda herhangi bir bakiye yoksa, bu ilk önce bitcoin satın almanız gerektiği anlamına gelir. Hesabınızda bakiye varsa imlecinizi “bitcoin al” düğmesinin üzerine getirin ve “Bir teklif oluştur” seçeneğini tıklayın. Alacak olduğunuz ödeme yöntemini seçerken, hediye kartlarını, banka havalelerini veya Paxful'daki diğer herhangi bir ödeme yöntemini seçmek yerine altcoin'i seçin.

  Örneğin, Paxful'dan Ethereum (ETH) satın almak istiyorsunuz. Ödeme yöntemi olarak Ethereum'u isteyen bir satış teklifi oluşturun ve başka bir kullanıcı teklifinizi tıkladığında, Ethereum'u cüzdan adresinize göndermelidir. Ödemeyi aldığınızı onayladıktan sonra, bitcoinleri alım satım yaptığınız kişiye gönderebilirsiniz. Net ve özlü teklif şartları ve talimatları vermeyi unutmayın. Bunlar, alım satım  işleminizi kolaylaştıracak ve daha verimli hale getirecektir.

Bitcoin Satın

 • Bitcoins Satışı - Bölüm I - Bir hesap açın ve satışa başlayın

  Paxful'da bitcoin satmak sadece kolay değil, aynı zamanda çok güvenli. Ilk adım olarak cüzdanınızı nasıl kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.

  Bu derste, Paxful ile bitcoin satma konusundaki faydalar riskler ve genel olarak adım adım kılavuz açıklanacaktır. Bu kılavuz, söz konusu süreci daha iyi anlamanıza yardımcı olmak ve sitede bitcoin satarken karşılaşabileceğiniz bazı risklerin farkında olmanıza yardımcı olmak için hazırlanmıştır.

  kullanılırsa, web sitemizi kullanarak yararlanılacak çok şey var. Paxful'u kullanarak önemli kazançlar elde etmeyi başaran birçok hesap var ve sizi bu platform üzerinden nasil kazanabileceğiniz konusunda bilgilendirmek Paxful ekibinin de yararına olacaktır.

  Kişisel Bitcoin Cüzdanınız

  Paxful ile satış yapmaya başlamadan önce, önce hesabınıza biraz bitcoin ekleyiniz. Bunu yapmak için siteye giriş yapın ve sonra en üst kısımda "Cüzdan" olarak isimlendirilmiş bağlantıya geçin:

  unnamed.png

  Cüzdan Bakiyesi ve Adresi

  Bu bağlantıya tıkladığınızda, sayfa içeriği yükledikten sonra, bakiyenizi ve kişisel bitcoin adresinizi görebilirsiniz:

  unnamed__8_.png

  Bunlardan herhangi biri konusunda emin değilseniz, lütfen “CÜZDAN KULLANMA YARDIMI” düğmesine tıklayın. Bu, sayfanın farklı kısımlarını daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için sizi sayfa boyunca yönlendirir. Bu işlemden geçmek istediğinizi düşünüyorsanız, birkaç saniyenizi ayırın ve yardım eğitimini okuyun. Ayrıca, cüzdanınızı başka bir cüzdan adresine bitcoin göndermek için de yada size bitcoin gönderilmesi için de kullanabilirsiniz.

  Mevduat ve Cüzdan Adresi

  unnamed__6_.png

  Bu sayfada bitcoin adresinizi içeren bir bölüm göreceksiniz. Adresi - resimde gösterildiği gibi - kopyala tuşunu kullanarak veya cüzdan adresini seçip ve kopyalayarak da kopyalayabilirsiniz. Bu adres, dünyanın herhangi bir yerinden bitcoin almak için kullanılabilir. Kişisel banka hesap numaranız olarak düşünün. Banka hesaplarından farklı olarak, daha fazla bitcoin almak istediğiniz her seferinde yeni bir adres oluşturabilirsiniz.

  Yeni Adres Oluştur (İsteğe Bağlı)

  Yeni bir adres oluşturmak istiyorsanız - bazı insanlar bunu daha iyi gizlilik için veya kişisel kayıt tutma amacıyla yaparlar - o zaman “Adresi kopyala” nın yanındaki aşağı gösteren oka tıklayın ve ardından “Yeni adres oluştur” u seçin.

  unnamed__7_.png

  İşlemler ve Adresler

  Bu bölümün altında işlemlerinizi (alış / satış) ve bitcoin almak için kullandığınız adresleri anlatan başka bir bölüm bulacaksınız. Birkaç işlem gerçekleştirdikten ve / veya hesabınıza bitcoin aldıktan sonra bunları daha fazla keşfedebilirsiniz.

  unnamed__5_.png

  İşlemler ve Adresler

  Bitcoin'iniz cüzdanınıza ulaştıktan sonra, bitcoin'inizin geçtiğini teyid eden hem e-posta hem de web sitesi bildirimi alırsınız.

  unnamed__4_.png

  unnamed__1_.png

  Artık satış yapmaya hazırsınız!

  BITCOIN SATIN AL butonunun üzerindeki aşağı ok/sekmeye tıklayarak, BITCOIN SATIN ALMA bölümüne ulaşabilirsiniz.

  unnamed__2_.png

  Paxful'da iyi bir satıcı olmayla ilgili daha fazla ipucu için buraya tıklayın.

 • Bitcoins Satışı - Bölüm II - profillerin doğrulanması ve doğrudan satış

  Profilleri nasıl filtreleyeceğinizi öğrenerek Paxful'da işlem yapma riskini en aza indirin.

  1. Bölümde, cüzdanın temelleri, bitcoin ile yüklenmesi ve işlemlerin izlenmesi konularına yer verilmişti.

  Artık hesabınızı bitcoin ile doldurup “Bitcoin Sat” sayfasına ulaştığınızda, kriterlerinize en uygun para birimini ve ödeme yöntemini seçmeye başlayabilirsiniz. Amazon hediye kartları gibi bazı durumlarda, bitcoin için sunulan fiyatların mevcut Bitcoin fiyatının 2 katına kadar ulaşabileceğini fark edebilirsiniz. Paxful deneyiminizi güvenli tutmak için dikkat etmeniz gereken şeyler olacaktır. Bazı durumlarda, teklifler gerçek olamayacak kadar iyi olabilir ve bu durumda, ilgili riskleri anlamak için biraz zaman ayırmanız önemlidir.

  Arama çubuğuna aşina olun:

  sellform_1_.png

  Arama çubuğu şunları seçmenize olanak sağlar:

  • Satmak istediğiniz tutar
  • İstenilen para birimi
  • Tercih ettiğiniz ödeme şekli
  • Bana en iyi teklifiver (alıcının en son ne zaman çevrimiçi olduğuna ve puanına göre size en iyi teklifi getirir)

  Bu örnekte, 20 $ değerinde bitcoin satılacak ve Amazon Hediye Kartı karşılığında para birimini USD olarak seçerek parayı alacaksınız. Paxful'da kişisel tercihinize bağlı olarak seçilebilecek, her birinin kendine has avantajı ve riski olan 300`ün üzerinde ödeme yöntemi vardır.

   Teklif seçimi:

  selectchoice_1_.png

  Bu, tüm sürecin en önemli kısımlarından biridir. Gördüğünüz gibi, burada vurguladığımız birkaç konu var:

  • Son (çevirimiçi) görülme tarihi: Kullanıcının çevirimiçi olup olmadığını gösterir. Bu, kullanıcının ticaret yapmaya hazır olup olmadığını bildirmesi açısından önemlidir.
  • Olumlu geribildirim: Kişinin sahip olduğu olumlu geribildirim sayısını gösterir. Bunu bir işlem yaparken riski değerlendirmek için kullanabilirsiniz. Not: daha yüksek bir geribildirim sayısı otomatik olarak güvenilir oldukları anlamına gelmez. Bazı insanlar, geribildirim sayısını artırmak için farklı hesaplarda kendileriyle alışveriş yapabilirler. Lütfen profillerini, işlem hacimlerini ve kendilerini doğrulayacaklari çeşitli yolları kontrol edin.
  • Min-Max tutarı: Bu, kişinin alım-satım yapmak istediği fiyat aralığıdır. Belki de kişinin beklentinizin altında veya üzerinde bir taban veya tavan limiti vardır. Ayrıca, kişiye güvenene kadar işlemleri küçük miktarlarda yapmanız önerilir.
  • Bitcoin başına oranı: Bu oran kişiye göre değişebilir. Eğer oranlar, gerçek olamayacak kadar iyi görünüyürsa, genellikle öyle olduğunu varsayabilirsiniz.

   

  Teklif #1:

  Bu eğitimde örnek olmasi için, size nasıl bir işlem yapılacağı hakkında fikir vereceğiz:

  sellnow1_1_.png

  Bu örnekte, Amazon Hediye Kartı şeklinde onlarla takas ettiğimiz her 1 $ için bize 1.9 $ veren bir kişi seçtik. Alışverişlerde tasarruf etmek için oldukça iyi bir yol gibi görünüyor!

  Not: Bu gibi durumlarda bir makbuz istemenizi ve kişinin hediye kartı için ödeme belgesini göstermesini tavsiye ediyoruz – ideal olan, hediye kartının nakit ile ödenmiş/satın alınmış olmasını istemenizdir.

   

  Protection Warning:

  protectionwarning_1_.png

  Kullanıcı İtibarı (İyi / Güvenli):

  profiles_1_.png

  • Doğrulamalar: Bu örnekte, kişi her iki iletişim bilgisini de doğrulamış olduğundan, bu harika bir başlangıç noktasıdır.

  •  

   İşlemler: Bu durumda, 240'dan fazla işlem gerçekleştirilmiş olduğundan: (önceki örnekten çok daha büyük bir miktar). Bu, kullanıcının Paxful platformunda büyük bir deneyime sahip olduğunu gösterir.

  •  

   BTC Hacmi: Bu örnekte, kullanıcının çok miktarda bitcoin alım satımı yapmış olduğunu görebiliriz.

  •  

   Bu da, paramız ile ilgili ona güvenebileceğimizin göstergesidir.     

  •  

   Güvenilirlik: Bu kullanıcıya kaç kişinin güvendiğini gösterir. Bu durumda, 24 iyi bir rakamdır, ancak yine de kullanıcıların onlarla işlem yapmadan bile başka bir kullanıcıya güvendiğini işaretleyebileceğini unutmayın.

  • Katıldı: Bu, çok uzun zaman önce katılmış olan kullanıcıların süreç boyunca bize rehberlik etmelerine ve endişelerimizi gidermesine yardımcı olabileceği için bu önemli bir unsurdur. Eğer güvensiz olsalar idi, zaten yasaklanmış veya rapor edilmiş olacaklardı. Kararımızı verme aşamasında kullanıcılar hakkında daha uzun yorum, geri bildirim ve itibar puanlarına erişebiliriz.

  •  

   Genel olarak - Bu profil, aşağıdaki nedenlerden dolayı, satın almaya istekli,  güvenli ve değerli bir satıcı olarak değerlendirilecektir.

  •  

       20'den fazla işlem gerçekleştirmiş

  •  

       3 aydan uzun süredir üye

  •  

       Telefon numarası ve e-postası doğrulanmış

  •  

       Kullanıcılar tarafından bırakılan yorumlar, yalnızca basit tek kelimelik yorum değil.profileratingaverage_1_.png

  Kullanıcı İtibarı (İyi / Güvenli):

  Bu iyi veya güvenli bir kullanıcı için iyi bir örnektir, çünkü 7 aydan daha uzun bir süredir kayıtlı, 242 işlem yapmış ve olumlu bir üne sahiptir. Olumsuz bir geribildirim ve 3 tarafsız değerlendirme dışında, kullanıcı 215 olumlu itibar puanına sahiptir.

  rep_1_.png

  Sohbet Diyaloğu (Ortalama):

  Bu örnekte, önceki işlemlerine ve yukarıda listelenen diğer faktörlere dayanarak güvenli bir üye olarak değerlendirdiğimiz ve işaretlediğimiz bir alıcıyı inceledik. Bir işlem başlatıldıktan sonra, cep telefonlarında daha detaylı bir görünüme ulaşabilirsiniz. Bu, sağlayıcının normal bir ağ üzerinde mi yoksa VOIP / Google telefon servisi aracılığıyla mı satın alındığını görmenizi sağlar.

  Clipboard01_1_.png

  Alıcı/satıcı yerini ABD'de olarak göstermişti, ancak kısa bir incelemeden  sonra cep telefonunun Çin'de kayıtlı olduğunu fark ettik.

  Screenshot_1_.png

  Ayrıca kuponların Alman Amazon web sitesi için olduğu da gözümüze çarptı. Bu, cep telefonunun konumu ile birleştiğinde, endişelenmemize sebep oldu ve dikkatimizi, alıcı ile bu konuyu açıklığa kavuşturma ihtiyacı duymaya yönlendirdi.

  end_1_.png

  Durumu sorgulamaya devam ettikçe, alıcının hediye kartı için bir makbuz sağlamadığını da fark ettik. Bu işlem, kullanıcının işlemi iptal etmesine rağmen güvenli olmayan bir satışa işaret etti.

  Zaman aralığı:

  Genellikle, talimatları izleyebileceğiniz zaman aralığı kullanıcıdan kullanıcıya değişir. İdeal olarak, bunu oldukça hızlı bir şekilde yapabilecek birisinin olmasını istersiniz, böylece iletişim kurma ve işlemi sonuçlandırma sürecinde çok beklemeniz gerekmez.

  timeleft_1_.png

 • Bitcoin satma kuralları

  Birkaç temel kurala uyulması halinde Paxful da satıcı olmak çok karlı olabilir.

  Başlangıç için, bitcoin satışının yalnızca kolay değil, aynı zamanda emin ve güvenli de olmasını sağlamak için birkaç ipucu hazırladık:

  1 - Satıcı olarak, alım satımla birlikte gelen TÜM riskleri ve yükümlülükleri kabul etmelisiniz. Kendinizi korumak size bağlı.
  2 - Aracılık yapmaya izin verilmez. Bu hediye kartları için geçerlidir. Aracılık, birinden bir hediye kartı kodu aldığınızda, daha sonra bir başkasına satabileceğinizi düşünmektir. Bu, Paxful Hizmet Şartlarına aykırıdır ve kesinlikle yasaktır.
  3 - 
  Alıcılara karşı duyarlı olmalısınız. Bilgisayarınızda değilseniz, lütfen tüm tekliflerinizi pasif hale getirin. Bir müşteri/alıcı çıktığında, “Merhaba” deyin ve onlarla alım satım yapmaya ve onlara yardımcı olmaya hazır olduğunuzu bildirin.
  Örneğin, “Merhaba, size yardımcı olmaya hazırım, lütfen açıklamaları izleyin ve bitcoinlerinizi anında alabilin! “. Sadece talimatları okumaları ya da yarım saat beklemeleri gerektiği, aklı başında bir tüccara bahsetmeniz gereken bir şey gibi görünmüyor, ancak kaç satıcının tekliflerini aktif halde bırakıp uyuduğuna veya alıcılara yanıt vermenin gerekli olduğunu düşünmediklerine şaşırırsınız. İptal edilen işlemlerin% 50'si yanıt vermeyen bir satıcıdan kaynaklanmaktadır.
  4 - Müşterilerinizle iletişimde her zaman medeni bir tonda kalmalısınız. Kötü dil veya küfürlü ton    kullanılmasına izin verilmez. İşinizi olumsuz etkiler.
  5 - Tüm teklif şartlarını ve ticari talimatları basit ve kısa maddelerle açıklamalısınız.
  6 - Bitcoinlerin serbest bırakılması anında gerçekleşmezse ve ödeme onayı için belirli bir zaman dilimine sahipseniz. Bu teklif şartları ve ticaret talimatlarında açıkça belirtilmelidir. Bir satıcı olarak, alıcının bitcoin salınımının makul derecede gecikmeli olabileceğini anladığından emin olmalısınız. Yayın süresi, şartlarınızda belirtilen süreyi aşamaz. (Paxful’un p2p anında hizmet olarak tanıttığını unutmayın.)
  7 - Açık ve kısa teklif şartları. Bir satıcı olarak müşteriden satın alma işleminin tamamlaması sürecinde beklediğiniz şeyler bunlardır. Alıcılar bu bilgiyi alım satım başlamadan ÖNCE görmektedir. Alım satım ilgili önemli bilgiler içerebilir (Örn. Kimlik yükleme, nakit makbuz/dekont yükleme, fiziksel bir hediye kartına sahip olmaları gerektiğini söyleme vb.) En yaygın terimler için zaten birçok teklif etiketi var, ancak ÖZEL/CUSTOM terimleri açık ve net olmalı. Net maddeler kullanmalı, mümkün olduğunca basit olmalı ve gereksiz tüm metinleri kesip çıkarmalısınız. Unutmayın! Alıcılar karışık terimlerden hoşlanmazlar. Açık teklif şartları, anlaşmazlıkların azaltılmasına yardımcı olur ve bir anlaşmazlık durumunda, Paxful moderatörleri nezdinde size daha iyi bir konum kazandırır. Bu bölümü asla boş bırakmayın, bir alıcı sizin teklifinizi atlayacak ve başka bir satıcı ya da teklif - bulacaktır. Buraya en uygun teklif şartlarını nasıl yazacağınızı öğrenin.
  8- Tam olarak ne yapmasını istediğinizi anlatan basit ticaret talimatlarına sahip olmalısınız. Kısa ve tatlı tutmak için mermi noktaları kullanın. Ticaret talimatlarının düzgün bir şekilde nasıl yazılacağına dair bazı ipuçları için buraya tıklayın.
  9 -Müşterilerinize gerektiğinde yardımınızı ve yardımcı örnekler sunun. Örneğin, fotoğraflı kimlik belgesi ile çekilmiş bir selfie yüklemelerini isterseniz, örnek bir resim koyun (birisinde yüzü bulanık ve diğerinde ayrıntılı fotograf olan).
  10 - Listelenen tekliflerin sayısında veya listedeki pozisyonunda avantaj sağlamak için birden fazla hesap kullanamazsınız. Bu sistem kötüye kullanımı olarak kabul edilen doğal piyasa rekabetinde makul olmayan bir avantajdır.
  11 - Paxful'da asgari işlem tutarının ne olduğunu bilmeniz önemlidir. Şu anda, bitcoin almak için asgari işlem miktarı 10 USD. Bitcoin satıyorsanız, minimum 0.001 BTC'dir.
  12 - Ödemelerde 3. taraf kullanılmaz. Satıcı olarak, ödemeleri kabul etmekten ve işlemekten sorumlu kişi sizsiniz. Ödeme üzerinde kontrol sahibi değilseniz ve sorumluluğu başkalarına devrederseniz, bu dolandırıcılık olarak kabul edilebilir.
  13 - - Emanet dışı alım satımlara izin verilmez, irtibat kişileri veya harici iletişim bilgileri paylaşılmaz. Diğer kullanıcılara dış ticaret için iletişim bilgilerinizi VERMEYİNİZ. Her zaman Paxful emanet hesabi (escrow) kullanılmalıdır, aksi takdirde yasaklanırsınız. Bunda istisna yoktur. Bu da, emanet dışı ticaret ve gereksiz provokasyon için rapor edilmenizi önlemeye yardımcı olur.
  14 - Pazarlık söz konusu olamaz. Bitcoin alıcısı bu işlem için belirlenen bedeli ödemek zorundadır. Satıcının düzeltme yapması gerekiyorsa, doğru miktarda alım satım yeniden açılmalıdır.

  Yukarıdaki kurallara uyarsanız Paxful üzerinden çok karlı bir yaşam sürdürebilirsiniz.

 • Güvelik tavsiyeleri/tüyoları

  Hediye Kartları

  • Hediye kartının devre dışı bırakılmasını  önlemek için mutlaka makbuz isteyin ve hediye kartının nakit karşılığı satın alındığından emin olun.
  • Kart satıcılarına dikkat edin. Kartın 3. şahıslardan alınmış olması durumunda, kartın takas sırasında veya sonrasında geçersiz olma riski vardır. Herkesten, kullanıcı adını ve ticari adını gösteren bir fotoğraf vermesini isteyin.
  • Herhangi bir banka / kredi kartı ile satın alınan ürünlerin geri ödeme alınabildiği için, banka / kredi kartıyla satın alınan e-posta kodlarını veya hediye kartları kabul ederken dikkatli olun.

  Hesaba Nakit Depozitosu/yatırımı ile

  • Bu, en az risk içeren, ancak en küçük kar marjı saglayan ödeme yöntemidir fakat satın alma miktarları hediye kartlarına kıyasla daha yüksektir.
  • Alıcının adınıza nakit para yatırdığına ve makbuz/dekont aldığına emin olun.
  • İşlem yaptığınız ve para yatıran kişinin ayni şahıs olduğuna emin olun. Para yatırma işlemine katılan 3. şahıslardan kaçının.

  Çevrimiçi Cüzdanlar

  • İlk önce, alıcının hesabının o cüzdanda doğrulandığından emin olun (yani, doğrulanmış PayPal hesabı)
  • Alıcının kimliğini isteyin. Tam adın hem kimliğinde hem de çevrimiçi cüzdan hesabında aynı olduğundan emin olun.
  • Her ödeme bir banka / kredi kartına bağlı olduğundan, kolayca geri ödeme yapılabileceğini unutmayın. Daha az risk almak istiyorsanız, alıcının ödemeyi banka / kredi kartı yerine PayPal bakiyesinden gönderdiğinden emin olun.
  • Hesabın sahibi ile alım satım yaptığınıza ve üçüncü şahıslar olmadığından emin olun.Hesabın sahibi ile alım satım yaptığınıza ve üçüncü şahıslar olmadığından emin olun.
  • Daha fazla önlem almak için, alıcıdan, bir kağıda bitcoin alımının onayını, alım satım işlem numarasını, tutarı ve son olarak ödendiğini yazmasını isteyebilirsiniz. Kullanıcıya bunun resmini çekmesini söyleyebilirsiniz. Ters ibraz durumunda, kanıt olarak gösterebilirsiniz.

  Banka / Kredi Kartları

  • Bu yöntem, çevrimiçi cüzdanlar kadar risklidir; kolayca geri ödeme yapmanız mümkün. Bunun için risklerden kaçınmanın püf noktaları, banka / kredi kartının adının kimlik numarası ile eşleşmesi dışında, çevrimiçi cüzdanlarla aynıdır.

Teklifler

 • İyi teklif şartları yazmak

  İyi teklif koşullarının anahtarı, ihtiyaç duyduğunuz şey konusunda kısa ve özlü olmaktır.Teklif şartları, işlem başlamadan ÖNCE gerekli olan herşeyin kısa bir tanımıdır.

  Müşterilerinize, onlardan ne beklediğinizi ve size ödeme yapmak için hazır olmaları gerekenleri kısaca açıklayın. Nasıl ödenmek istediğiniz, hangi belgelerin gerekli olduğu ve hangi diğer şartlara uymaları gerektiği hakkında kısa bilgiler verin.

  Potansiyel alıcınıza daha fazla ayrıntı vermek için teklif etiketlerini kullanın.

  Teklif etiketleri, alıcıdan neye ihtiyacınız olduğunu daha ayrıntılı olarak açıklamanıza yardımcı olabilir. “KİMLİĞİ GEREKLİ”, “SADECE NAKİT”, “MAKBUZ/DEKONT GEREKLİ”, vs. İhtiyaçlarınıza uygun bir etiket bulamıyorsanız, “Bir Teklif Oluştur” sayfasında yeni bir tane önermekten çekinmeyin.

  Teklif şartlarınızı kısa ve özlü yapmayı unutmayın.

  Teklif koşullarına göre, alıcının işlem başlamadan önce size neyi ödemesi gerektiğini anladığından emin olmalısınız. Teklif koşullarının açık ve anlaşılması kolay DEĞİLSE, kullanıcılar işlemden vazgeçeceklerdir, çünkü bundan sonra ne olacağından emin olamayacaklardır; Teklif şartlarınız açıksa ve anlaşılması kolaysa, daha az iptal edilmiş işlemleriniz olacaktır. Yeterince net/spesifik olmaya çalışın, ancak alıcıya ezici/baskıcı olmayın. Ayrıca, teklif şartlarınızın Paxful'un Hizmet Şartları ile uyumlu olduğundan emin olun.

  Ne yapmamalısınız:

  1. Emanetle hesabı dışında işlem yapmayı önermeyin. Saha dışı ticaret yapma önerileri kesinlikle yasaktır ve bu tür bir faaliyet Paxful'dan men edilmenize yol açar.
  2. Şartlarınızda kişisel iletişim bilgilerini vermeyin.
  3. Dış sitelere link vermeyin veya URL paylaşmayın.

  İyi teklif koşullarına örnekler:

  iTunes hediye kartları

  1. Bu teklif, SADECE iTunes hediye kartları içindir, Apple Music kartları için değil.
  2. SADECE fiziksel kart, e-posta resimlerine veya kodlarına izin verilmez.
  3. SADECE 100 dolara kadar olan kartlar!
  4. Kartın bir resmini yüklemeniz gerekecek. Photoshop edilmiş veya düzenlenmiş resimler rapor edilmenize sebep olur.

  Amazon hediye kartları

  1. Yalnızca NAKİT ile satın alınan fiziksel Amazon Hediye kartlarını kabul ediyorum.
  2. Fiziksel bir Amazon Hediye kartının fotoğrafını çekin (arka yüzünde kodlar görünür şekilde)
  3. Kartın NAKİT ile satın alındığını doğrulayan makbuzun/fişin bir fotoğrafını çekin. Banka ile satın alınan kartlar kabul edilmeyecektir!
  4. Sadece kartların tüm bakiyesini kullanabilirim. Örneğin, 100 TL’lik bir kartınız varsa, yalnızca 50 ABD Doları almamı isteyemezsiniz. SADECE karttaki TÜM miktarını alacağım.

  PayPal

  1. PayPal hesabınız DOĞRULANMIŞ OLMALIDIR.
  2. Kredi kartlarından, banka kartlarından ve PayPal çeklerinden para kabul etmiyorum.
  3. Paranın PayPal bakiyenizde zaten mevcut olduğunu kanıtlamanız ve TAM ekranınızı göstermeniz gerekir.
  4. PayPal hesabınızdaki e-posta hesabının ekran görüntüsünü alın. Bu, adresin ve e-postanın arka ofiste söylediklerini göstermeniz gerektiği anlamına gelir.
  5. Facebook Profilinize bir link vermelisiniz.
  6. Bana fonların PayPal bakiyenizden geldiğine dair bir ekran görüntüsü göndermeniz gerekecek.
  7. Fonlar SERVİS şeklinde gönderilmelidir.
  8. Dolandırıcılıktan şüpheleniyorsam herhangi biriyle alışverişi bırakma hakkım var. Seni rapor/ihbar ederim ve Paxful'dan uzaklaştırman için elimden geleni yaparım.

  Western Union

  1. SADECE NAKİT ÖDEME.
  2. Bir alışverişe başladığınızda Western Union ödemesiyle ilgili detay sağlanacaktır.
  3. Makbuzun net bir resmini gönderin.
  4. Hiçbir üçüncü şahıs işleme dahil olamaz.

  SEPA

  1. Bu bir AB SEPA banka havalesi için bir ticarettir. Bir AB banka hesabınız yoksa, bu işlem sizin için DEĞİLDİR.
  2. Son zamanlarda kimlik hırsızlığı nedeniyle dolandırıcılık yapan bazı kişiler olmasından dolayı, ilk kez işlem yapan müşterilerden kimlik yüklemelerini istemek zorundayım.
  3. Kimlikteki isim, parayı göndermek için kullanılan banka hesabının adıyla aynı olmalıdır.
  4. Ödeme alındıktan sonra BTC serbest bırakılacaktır. Burada sahip olduğumdan daha fazla BTC satın almak istiyorsanız, buradaki cüzdanıma ek BTC göndermemin yarım saat aldığımı göz önünde bulundurun.
  5. Sunulan kimliğe ilişkin kişi olmadığınızdan şüpheleniyorsam, ek doğrulama talep etme hakkını saklı tutarım. Ancak, daha fazla doğrulamayı reddetme seçeneğiniz vardır, bu durumda işlem iptal edilir ve fonları geldiği banka hesabına geri gönderirim.
  6. Yeni hesaplara sahip kullanıcıların, kimliklerini yüzlerinin yanında tutan bir selfie sunmaları gerekir (ek olarak, kimliğin yakın çekim fotoğrafı).
 • Teklifim herkese görünür değil

  Tekliflerinizin diğer Paxful kullanıcılarına görünür olması için gerekli şartlar var.

  Minimum Cüzdan Bakiyesi

  Tekliflerinizin görünür olması için teklifinizde minimum miktarın üzerinde cüzdanınızda en az 0,05 BTC olması gerekir. Örneğin, 100 ABD doları için bir teklif oluşturdunuz, yalnızca hesabınızda 100 ABD Doları + 0,05 BTC varsa Tutar istediğiniz zaman cüzdanınızdan çekilebilir. Ancak bakiye bunun altına düştüğünde teklifleriniz görünmez.

  Bu hem teklif hem de alış için aynı şekilde geçerlidir.

  Senet

  Satıcıların hediye kartı teklifleri oluşturması için teminat gerekmektedir. Alıcıları hediye kartlı kodlarını alacak kötü niyetli satıcılardan korumak amacına hizmet eder. Bir teminat için minimum miktar 0.1 BTC'dir. Miktarı Paxful cüzdanınıza yatırabilirsiniz. Bu miktar Paxful'a aittir ve geri çekilmeye karar verene ve hediye kartı teklifinde bulunmak istemeyene kadar bekletilir. Teminatın serbest bırakılması için hediye kartları için yaptığınız son işlemden sonra 7 günlük bir bekleme süresi olduğunu unutmayın.

  Teminat ile ilgili birkaç kural / ipucu:

  • Teminatlar sadece hediye kartı satışı için gereklidir. Nakit depozito, çevrimiçi transferler ve banka / kredi kartları gibi diğer ödeme yöntemleri için herhangi bir teminat gerekli değildir.
  • İşlemi ve temimato karşılamak için cüzdanınızda yeterli para yoksa, teklifiniz görünmez.

  Satıcı Kontrol Paneliniz üzerinden teminatınızı yatırabilir ve geri alabilirsiniz.

 • Hangi tekliflerim herkese açık listelerde görünecek?

  Listede gösterilen tekliflerin belirlenmesi, sadece size ve tercihlerinize bağlıdır.

  Aynı ödeme yöntemindeki tekliflerinizden yalnızca biri teklifler sayfasında kullanıcılara gösterilecektir. Hepsi, alıcı tarafından belirlenen diğer tüm kriterler ile birlikte fiyatlara/listelere giriyor. Ancak, satıcı panonuza girerseniz, tüm tekliflerinizi görebilirsiniz.

  Örneğin, 3 mevcut teklifiniz varsa:

  • İlki 1000 ABD Doları / BTC fiyatına sahiptir (yalnızca güvenilir kişileriniz görebilir)
  • İkincisinin fiyatı 1200 ABD Doları / BTC'dir (çoğu alıcı görebilir)
  • İlki 1300 dolar / BTC fiyatına sahip (hepsi görebilir)

  Güvenilir olmayan bir kullanıcı tekliflere göz atıp sizinkine rastlıyorsa, ilk teklif listede görünmez. Güvenilir bir kullanıcı tekliflere göz atar ve sizin teklifinize rastlarsa, yalnızca ilk teklif görünür.

  Teklifinizin görünürlüğü çoğunlukla size bağlıdır. İnsanların bir sebepten dolayı sizi engellediği bazı durumlar olabilir (bu insanlar hiçbir teklifinizi göremez) ancak görünürlük seçeneklerinin geri kalanı sizin elinizdedir. Kendinize “Hangi kullanıcıların teklifimin görünür olmasını isterim?” Sorusunu sormanız yeterli olacaktır.

Alım Satımlar

 • Paxful işlem akışı

  Tüm Paxful işlemleri aynı şekilde işler.

  Genel olarak, tüm Paxful işlemlerine ilişkin adımlar aynıdır. Kendinizi bu süreçle alıştırırsanız, Paxful ile işlem yapmak çok daha kolay olacaktır.

  Adım 1. Uygun teklifi bulun veya oluşturun

  Bu teklifler: Tercihlerinize göre, mümkün olan en iyi şekilde gösterilmektedir. Arama çubuğuna girdiğiniz her şey (diğer kullanıcıların güvenilirliği dahil olmak üzere) teklif listesinde gösterildiğinde hepsi dikkate alınır.

  Bitcoin satıyorsanız, teklifi oluşturacak kişi sizsiniz.

  Adım 2. Ödemek istediğiniz miktar için işlem açın

  Sizin için en iyi teklifi seçin! Güvenilir potansiyel ticaret ortakları olan ve iyi bir fiyatı teklifi olan teklifleri arayın.

  Bitcoin satmanız durumunda, birinin teklifinizi seçmesini beklemeniz gerekir.

  Adım 3Ticaret terimlerini ve talimatlarını okuyun / yazın

  Teklif şartları ve ticaret talimatları, alıcıların uyması gereken ayrıntılı gereksinimleri içerdiğinden teklifin en önemli kısımlarından biridir.

  Adım 4. Daha fazla bilgi için işlem yaptığınız kişi ile konuşun

  Ticaret sırasında herhangi bir karışıklık varsa, işlem yaptığınız kişiye bir mesaj göndermekten çekinmeyin. İstediğiniz son şey bir yanlış anlaşılmadır.

  Adım 5. Ödeme sağlayın/onaylayın

  Şimdi teklif şartlarını ve talimatlarını ÇOK dikkatle takip etmek artık alıcıya aittir (ya da ticaret anlaşmazlığa giderse kendilerine karşı kullanılabilir). Ticaret sohbeti ile soru sorabileceğinizi ve ticaret ortağınızla konuşabileceğinizi unutmayın.

  Alıcıysanız ve ödemenizi sağladıysanız (satıcının tüm gereksinimlerine göre), Alım satımı ödenmiş olarak işaretleyin ve satıcının bitcoinleri serbest bırakmasını bekleyin.

  Satıcı sizseniz ve alıcı ödemeyi yaptıysa, ödemenin geçerli olup olmadığını onayladığınızdan emin olun. Ödemenin iyi olduğundan emin olana kadar ASLA bitcoin'leri serbest bırakmayın.

  Adım 6. Bitcoinlerin serbest bırakılmasını bekleyin / Bitcoinleri serbest bırakın

  Bir alıcı olarak, işiniz, satıcının ihtiyaç duyduğu her şeyi sağladığınız anda yapılır. Bitcoin'lerin emanetten serbest bırakılmasını beklemeniz yeterli.

  Adım 7. Adım Geri bildirim bırakın

  Geri bildirim bırakmak, Paxful’ın itibar sisteminde önemli bir rol oynar. Yaptığınız her işlem için uygun geri bildirim bırakmanız önemlidir.

 • İyi ticaret talimatı yazmak

  Alım satım talimatları, bireysel ticaret başladığında ortaya çıkan daha spesifik ve detaylı gerekliliklerdir. Bunlar size ödeme yaptıklarında belirlediğiniz şartlardır.

  Teklif şartlarının aksine, teklif talimatlarının mümkün olduğunca ayrıntılı olmasını istersiniz. Alıcıdan neye ihtiyacınız olduğuna dair net talimatlar verin ve ileride atılan adımları açıklayın (örneğin, makbuzlar veya isteyebileceğiniz fotoğraflar gibi belgeler). İşlem başladığında kullanıcının işlem talimatlarını gördüğünü unutmayın; bu nedenle, kullanıcı teklif koşullarını kabul ettikten sonra, vermek istediğiniz bilgileri buraya yazabilirsiniz. Talimatlarınızın Paxful'un Hizmet Şartları ile uyumlu olduğundan emin olun.

  Yapmamanız gerekenler:

  1. Emanet hesabı dışında ticareti yapmayı önermeyin. Platform dışında ticaret yapma önerileri kesinlikle yasaktır ve bu tür bir faaliyet Paxful'dan men edilmenizi sebep olur.

  2. Herhangi bir kişisel iletişim bilgisi vermeyin.

  3. Dış sitelere link vermeyin veya URL paylaşmayın. Ödemeyi Paxful'da gerçekleştirmelisiniz.

  Ticaret Talimatlarına Örnekler:

  iTunes hediye kartları

  1. Lütfen fiziksel kartınızın, kodu KAZINMIŞ ve net bir şekilde görülebilecek şekilde bir resmini yükleyin. Bulanık fotoğraflar için lütfen kodu sohbete de yazın.
  2. Kartınız değeri görünmüyorsa, lütfen bana değeri yazın.
  3. Kartı kontrol etmemi ve bitcoinleri bırakmamı bekle ve "Ödendi Olarak İşaretle" düğmesini tıklamayı unutma.
  4. Herhangi bir sebepten dolayı benimle işlem yapmaya devam etmek istemiyorsanız, o zaman işlemi iptal edin ki, başkaları ile işlem yapabileyim.

  Amazon hediye kartları

  1- Lütfen fiziksel kartınızın, kodu KAZINMIŞ ve net bir şekilde görülebilecek şekilde bir resmini yükleyin. Bulanık fotoğraflar için lütfen kodu sohbete de yazın.

  2- Kartın NAKİT ile satın alındığını gösteren makbuzun bir resmini yükleyin..

  3- Kartı kontrol etmemi ve bitcoinleri bırakmamı bekle ve "Ödendi Olarak İşaretle" düğmesini tıklamayı unutma.

  4- Herhangi bir sebepten dolayı benimle işlem yapmaya devam etmek istemiyorsanız, o zaman işlemi iptal edin ki, başkaları ile işlem yapabileyim.

  Paypal

  1. FULL ekranınızın bir resmini yükleyin, fonların PayPal bakiyenizde zaten mevcut olduğunu ve VERIFIED olduğunu gösterin. TAM ekranınızı göstermeniz gerektiğini unutmayın!
  2. Bana PayPal e-postanı ver
  3. Bana Facebook Profil bağlantısını ver.
  4. Hesabınızın doğrulandığını gösteren kanıtı gösterin
  5. Yukarıdakileri yaptıktan sonra, size para gönderilecek e-posta hesabını göndereceğim.
  6. Fonlar HİZMET şeklinde gönderilmeli ve sonraki adımları size göndereceğim.
  7. Dolandırıcılıktan şüpheleniyorsam herhangi biriyle çalışmayı bırakma hakkım var.

  Western Union

  1. Parayı Nakitle aşağıdaki BURAYA_iSiM, BURAYA_ADRES vb.gibi gönder.
  2. Bana sohbette şu bilgileri sağlayın: gönderenin adı, gönderenin şehri / eyaleti, gönderenin telefon numarası, MTCN kodu ve USD veya YEREL KUR üzerinden kesin ödeme tutarı
  3. "Ödendi Olarak İşaretle" düğmesini tıklayın ve parayı almamı ve bitcoini göndermemi bekleyin.
 • Kripto para satışı sırasında olası riskler

  Diğer her tür yatırımlarda olduğu gibi, Paxful'da bitcoin alım satımı ile ilgili riskler de vardır.

  Yatırımınızı korumak ve birlikte gelen tüm riskleri bilmek, yatırımınızı korumanın bir parçası olarak her zaman sizin yararınıza olacaktır. Tüm bu risklere aşina olursanız, Paxful'dan iyi bir kar elde etmek için daha iyi bir pozisyona sahip olursunuz.

  Paxful'da bitcoin alırken olası riskler

  Eğer yeniyseniz, dürüst olmayan kullanıcıların bir kısmı bunu kendi lehlerine kullanmaya çalışabilirler. İşte size ulaşmaya çalışabilecekleri birkaç yol:

  Ödeme yaptıktan sonra ticareti iptal etmenizi isteyen satıcılar

  Dolandırıcıların kullandığı ortak bir taktik, ödedikten sonra işlemi iptal etmenizi isteyenlerden oluşur. Bir hediye kartı kullanıyorsanız ve tüm hediye kartı bilgilerinizi yüklüyorsanız, bu bilgileri ücretsiz olarak verebilme riskine girersiniz. Daha sonra bu kartın değerini kullanırlar ve işlemi iptal ederseniz, bitcoin'ler emanetten çıkar ve satıcıya geri döner.

  Bir satıcı sizden ödeme yaptıktan sonra işlemi iptal etmenizi isterse, bunu yapmayı reddedin. “Ödendi Olarak İşaretle” ye tıklayın ve bir anlaşmazlık açın. Moderatörler daha sonra işlemi inceleyecek ve meblağ haklı olan tarafa yönlendireceklerdir. Moderatörlerin daha fazla bilgiye ihtiyaç duyması durumunda ek kanıt sağlamaya hazır olun. "Ödendi Olarak İşaretle" yi tıklamazsanız, işlem sona erecek ve meblağ emanetten tekrar satıcıya gidecektir. Kartınızın çalınmasını önlemenin bir başka ipucu, herhangi bir belgeyi yüklemeden ve ödemeleri yapmadan önce satıcının hazır bulunduğundan emin olmaktır.

  Hediye kartı komisyonculuğunun Paxful Hizmet Şartlarına aykırı olduğunu ve kesinlikle yasak olduğunu unutmayın. Mağazadan hediye kartı aldığınızdan ve hediye kartlarının asıl sahibi olduğunuzdan emin olun. Hediye olarak bir karta sahip olduysanız, hediye veren kişiye istediğiniz zaman ulaşabilmeli ve gerekirse makbuz ve ek bilgi isteyebilmelisiniz.

  Emanet hesabı dışında ticaret

  Birçok dolandırıcı sizi Paxful’un emanet sisteminin dışında işlem yapmaya yönlendirmek isteyecek. İletişim bilgilerinizi isteyecekler ve sizinle iletişim kurmaya çalışacaklar. Emanet hesabı dışında işlem yaparsanız sizi koruyabilmenin bir yolu yok. Bir ödeme yaptıktan sonra satıcının size bitcoinler göndereceğine dair hiçbir garanti de yoktur. Paxful’ın emanet sistemi hem alıcıyı hem de satıcıyı korumak için vardır.

  Paxful'da bitcoin satırken ortaya çıkabilecek riskler

  Tıpkı bitcoin satın almak gibi Paxful'da bitcoin satma konusunda da dikkat etmeniz gereken birkaç risk oluşabilir. Kendinizi bu risklerle aşina kılmanız, oluşturduğunuz teklifleri optimize etmenize yardımcı olacaktır.

  Geri ödemeli yöntemler

  Paxful'da kullanılan bazı ödeme yöntemlerinin geri dönüşümlü olduğunu bilmek önemlidir (PayPal veya kredi kartları gibi). Dolandırıcıların kullandığı ortak taktiklerden biri, bu ödeme yöntemleriyle işlem yapmak ve daha sonra geri ödeme isteğinde bulunmaktır. Örneğin, kredi kartı şirketlerine işlemi yapanın kendileri olmadığını söyleyerek. PayPal örneğinde, herhangi bir ürün almadıklarını söyleyerek. PayPal normalde ilk önce alıcıdan yanadır, ancak kanıtlarınızı gönderebilir ve paranızın iadesini alabileceklerini umabilirsiniz.

  Peki, ters ibraz aldığınızda ne yaparsınız? İlk adım, satıcı panonuza gitmek ve geçmiş işlemleri görüntülemek için tıklamaktır. Ters ibrazı aldığınız işlemi tıklayın ve işlem sayfasını görebilmelisiniz. Sayfada aşağı doğru ilerleyin ve talimatlarınızın altında işlemin makbuzunu görebilmelisiniz.

  Zaten kullanılmış olan hediye kartları

  Bu dolandırıcıların yaygın olarak kullandığı başka bir yöntemdir. Alıcılar, daha önce kullanılmış olan hediye kartı bilgileri ve resimlerini kullanırlar. Hatta bazı alıcılar görüntüleri ve detayları internetten indirerek, bunu fark edemeyenleri dolandırmaya çalışırlar.

  Hediye kartı bakiyesini kontrol etmeden önce ASLA bitcoin'i serbest bırakmamanız önemlidir. Bitcoin'leri serbest bırakmadan önce kart bakiyesinin hesabınızda bulundurduğunuzdan ve kullanabileceğinizden emin olun. Genellikle, dolandırıcılar aceleleri olduğunu söyleyerek sizi acele ettirmeye çalışırlar ve sizden bitcoinleri serbest bırakmanızı isterler. Bu tuzağa düşmemek için SADECE hediye kartı bakiyeniz olduğundan emin olduğunuzda, bitcoin'leri serbest bıraktığınızdan emin olun.

  Sahte kimlik veya çalıntı bir kredi kartı kullanmak

  Kredi kartı şirketleri genellikle kullanıcılarını sahtekarlıktan korur. Çalınan bir kart söz konusu olduğunda, işlem bakiyelerini iade eder ve ters ibraz uygularlar. Bu yüzden kullanıcıların kimliğini kontrol etmek ve her ikisinin de uyuşup uyuşmadığını görmek için bir selfie istemek önemlidir. Yüzün ve adların görünmeyebileceği bulanık görüntülere dikkat edin. Bir kullanıcı gerçekten bitcoin satın almak istiyorsa, yeterince iyi bir fotoğraf sunabilmelidir. Bazıları hassas bilgiler olduğu için kimlik bilgilerini vermeyi reddedebilse de, işlem yapmak için kabul edeceğiniz şeyler size bağlıdır, ancak elinizde ne kadar fazla delil olursa, dolandırıcılara karşı o kadar avantajlı olacağınızı unutmayın.

  Kullanıcı “çok meşgul”

  Paxful'da işlem yaptığınızda, kullanıcı "çok meşgul" genellikle dikkat etmeniz gereken bir uyarıdır. Daha önce de belirtildiği gibi, bazı kullanıcılar ödemenin zaten yapıldığını veya şu anda işlem sürecinde olduğunu söyleyerek, bitcoin'leri hızlı bir şekilde serbest bırakmak için sizi acele ettirmek isteyebilirler. Olan şey şu ki, alıcı bitcoin'leri alıyor, onları hızlı bir şekilde farklı bir cüzdanına gönderiyor (Paxful'un dışında) ve size ödeme yapmak için zahmet bile etmiyor. Size gerçekten meşgul olduklarını söyleyen kullanıcılara karşı EKSTRA dikkatli olun. Kullanıcının dolandırıcı olması her zaman söz konusu olmayabilir, ancak siz kendiniz daima koruma altına alın. Her iki taraf da (alıcı ve satıcı), alım satım talimatlarını dikkatlice takip etmeli ve üzerinde anlaşmaya vardıkları tüm koşullar yerine getirildiğinde işlemi bitirmelidirler.

 • İşlem durumu

  İşlem durumları ticari işleminizin ilerlemesini belirler.

  Paxful üzerindeki her işlem bir statüye sahiptir. İşleminizin muhtemelen olabileceği 6 durum vardır:

  Finanse edilen işlem - işlem açıldığında ve bakiye emanete aktarıldığında

  Ödenen işlem - alıcı ödediği takası işaretlediğinde

  Sistem tarafından süresi dolan veya iptal edilen - Her işlem, alıcının ödeme yapması için bir ödeme zamanına sahiptir. İşlem finanse edildiğinde ancak alıcının ödenmiş olarak işaretlememesi durumunda, ödeme yapma süresinin dolması işlemi sona erdirir.

  Alıcı tarafından iptal edildi - alıcı işlemi iptal ettiğinde

  Ticarete itiraz edildi - alıcı veya satıcı bir anlaşmazlık başlattığında (işlem ödenmiş olarak işaretlendikten sonraki 3 saat içerisinde anlaşmazlık başlatılabilir)

  Ticaret serbest bırakıldığında - satıcının emanetten hesabındaki, bakiyeyi alıcının cüzdanına yönlendirdiğinde.

 • Paxful emanet hesabı

  Paxful emanet hesabı, bitcoinlerinizi güvende tutmak için var. Peki emanet hesabı nasıl çalışır?

  Paxful, insanların buluşabileceği ve 300'den fazla ödeme yöntemiyle güvenli bir bitcoin alışverişinde bulunabileceği kişiler arası  bir bitcoin platformudur. Tedarikçilerimiz ihtiyaç duydukları şartlarla teklifler oluşturur ve bir fiyat belirler. Bir alıcı kendisine uygun bir teklif bulduğunda, işlem başlar. Bu işlem, otomatik olarak satıcının cüzdanındaki bitcoin'leri, alım satımın tamamlanmasına kadar tutulacağı bir teminat hesabında (emanet) rezerve edilmesini tetikler.

  Hem alıcı hem de satıcı, işlemin onaylandığını ve tüm şartların yerine getirildiğini doğruladığında, para, alıcının cüzdanına yönlendirilecektir.

  Eğer alıcı bitcoinleri satın almak istemediğine karar verirse, işlemi iptal edebilir ve bitcoinler satıcının hesabına geri döner.

  Herhangi bir noktada alıcı ve satıcı arasında bir anlaşmazlık varsa, süreç anlaşmazlık için ilerler. Moderatörlerimiz daha sonra dahil olup tüm bilgileri araştıracak ve mevcut tüm detayları göz önünde bulunduracak ve bitcoin'leri kimin hakettiğine karar vereceklerdir. Çoğu işlem anlaşmazlığa ihtiyaç duymadan gerçekleşir, ancak Paxful eşler arası bir pazar yeri olduğu için, her zaman diğerlerinden yararlanmaya çalışan kullanıcılar olacaktır. Bu nedenle 7/24 özel müşteri destek ekibimiz var. İşiniz ve paranız bizim önceliğimizdir ve onları güvende tutmak için elimizden geleni yapıyoruz.

 • Alım satım limitlerini artırmak

  İşlem sınırlarının/hacminin arttırılması ancak destek ekibi aracılığıyla gerçekleşiyor.

  Ticari limitlerinizi artırmak için, satıcılar doğrulama (KYC) belgeleri sunmalı ve destek birimi ile iletişime geçmelidir. Doğrulama (KYC) belgeleri arasında kimlik, adres ispatı, kimlik belgesi ile çekilmiş bir fotograf vb. bulunur.

  Gerekli bilgileri gönderdikten sonra, Paxful doğrulama (KYC) ekibi başvuruyu gözden geçirecek ve miktar manüel olarak artırılacaktır.

10 makalenin tümünü görüntüle

Hesabım

Hesabım

 • Paxful'da hesap nasıl oluşturulur?

  Paxful'da hesap oluşturmak son derece kolaydır ve ücretsiz bir cüzdanla gelir.

  Paxful yolculuğu basit bir kararla başlar: hesap oluşturup oluşturmamaya karar vermek. Asıl soru şudur: Paraya istediğiniz yolla hazır olmaya hazır mısın?

  Hazır olduğunuzu düşünüyorsanız, bir sonraki adım hesabınızı oluşturmaktır. Hesabınızı oluşturmak son derece kolay ve kullanıcı dostudur. Kaydolduktan sonra Paxful'da alım satımla kazandığınız tüm bitcoinleri depolamak için ücretsiz bir cüzdan da kazanırsınız. Hesabınızı nasıl yapacağınız konusunda adım adım bir eğitim almak istiyorsanız, Paxful okulu yardım etmek için burada:

  https://youtu.be/Pajt_DrrVto

  Başka sorularınız varsa, Paxful'un bilgi tabanını keşfetmekten çekinmeyin, web sitesindeki canlı sohbete mesaj gönderin veya Facebook, Twitter, and Instagram üzerinden bize bir mesaj gönderin.

 • Herkese açık profilim

  Herkese açık profiliniz, Paxful hesabınızın ve hesabınızın geçmişinin bir özetini içerir.

  Genel profilinizin kontrol edebilmek üzere diğer Paxful kullanıcılarına açık olduğunu unutmayın. Herkese açık profilinizle, diğer kullanıcılar size ait şu bilgileri görebilirler:

  • Kullanıcı adı
  • Profil fotoğrafı
  • Doğrulama - e-postanız ve / veya telefonunuzun satıcı olarak doğrulanmış olup olmadığı ve doğrulanmış olduğunuz bilgiler.
  • İtibar - bir dizi olumlu, olumsuz ve tarafsız geribildirim.
  • Aktif teklifler
  • Ticaret ortaklarının sayısı
  • İşlem hacmi (Paxful'da işlem yaptığınız BTC miktarı)
  • Size güvenen kullanıcı sayısı
  • Sizi engelleyen kullanıcı sayısı

  Bununla birlikte, herkese açık profiliniz Paxful'a katıldığınız tarihi de gösterecektir. Görebildiğiniz gibi, herkese açık profiliniz Paxful'da kazandığınız tüm bilgileri içerecek ve diğer kullanıcıların güvenli bir ticaret ortağı olup olmadığınız konusunda karar vermelerine yardımcı olacaktır.

 • Kontrol paneli

  Kontrol paneliniz, tüm bitcoin alım satım ihtiyaçlarınız için merkezdir.

  Kontrol paneli, ihtiyacınız olan tüm bilgilere erişmek için kişiselleştirilmiş bir araçtır. Her biri kendi özel kullanımına sahip 4 farklı kontrol paneli vardır:

  Klasik Kontrol paneli

  Bu, aktif işlemlerinizi, bitcoin satın alma ve satma kısayollarını, iki faktörlü kimlik doğrulama ve yardım sayfalarını göreceğiniz genel / varsayılan kontrol panelidir. Bu panelde tekliflerinizi oluşturabilir ve düzenleyebilir, geçmiş işlemlerinizi görebilir, size bağlı üyelerinize genel bakışı ve hesap etkinliğini görebilirsiniz.

  Satıcı Kontrol paneli

  Satıcı kontrol  panelinde, aktif işlemlerinize, bağlı üyelerinize genel bir bakış, satış listeleriniz, istatistikler, özellik istekleri, iptal edilen ticari anket sonuçlarına bakabilecek ve burada teklifler yaratabilecek ve düzenleyebileceksiniz. Ayrıca, bu kontrol panosunda hesabınızı daha ileri doğrulama işlemlerini de yapabilirsiniz. Bu kontrol paneli, tüm ticari işlemlerinizin durumunu görmek istediğinizde kullanışlıdır.

  Ticari Kontrol Panosu

  Bu tablo yalnızca “Paxful ile Öde” özelliğini kullanan kullanıcılar için geçerlidir (bu özelliğe buradan kaydolun). Tüccar Kontrol Paneli, tüccarların satışlarını bugün, dün, son 7 gün ve son 28 gün boyunca görebilecekleri yerdir. Bu kontrol panosu, satıcı linkini kullanılarak gerçekleştirilmiş tüm işlemleri de gösterecektir.

  Satış Ortaklığı Konrol Paneli

  Bir bakıma, ticari kontrol paneli gibidir, ancak kontrol paneli satış ortağı içindir. Bu kontrol paneli, Paxful’un satış ortaklığ programına kaydolduğunuz anda size ulaşır. Bu kontrol panelinde, arkadaşlarınızın ve iş arkadaşlarınızın Paxful'da işlem yapmalarını önermek için ortaklık bağlantınızı paylaşabilirsiniz.. Ayrıca tüm üyelerinizi ve onların yaptıkları işlemler üzerinden kazandığınız meblayı görebilirsiniz.

 • Güvenilir / Engellenen listesi

  Paxful'da kullanıcılara güvenmek ve onları engellemek, işlem yaptığınız kişileri filtrelemenizin bir yoludur.

  Hangi kullanıcıların güvenli olup olmadığına karar vermenize yardımcı olabilecek diğer birçok göstergenin yanı sıra, daha önce ticaret deneyimleriniz olan kullanıcılara güvenebilir veya engelleyebilirsiniz.

  Kullanıcılara Güvenmek

  Kullanıcılara güvenmek, iyi deneyimler edindiğiniz alıcılar / satıcılarla bağlantıda kalmak için iyi bir yoldur. Örneğin, sürekli olarak bir kullanıcının sizinle verimli bir şekilde işlem yaptığını tespit ederseniz, o kişiye ve tekliflerine öncelik verileceğine güvenebilirsiniz. Teklifler oluştururken, teklifinizi yalnızca güvenilir alıcılarınıza gösterebileceğiniz seçenekler de vardır.

  Güvenmek, diğer yatırımcılar ile gerçek bağlantılar kurmanın bir yoludur, ancak tıpkı gerçek hayattaki gibi, Paxful'da da kime güvendiğinize dikkat etmeniz gerekir.

  Kullanıcıları Engelleme

  Kullanıcılara güvenmek, iyi satıcılarla/alıcılarla bağlantı kurmanın bir yolu ise, engelleme tam tersi için geçerlidir. Biriyle işlem yapmakta kötü bir deneyim yaşadıysanız (örneğin, beklediğiniz kadar etkili değildi veya birinin sizi dolandırmasına neden oldu), bu kişiyi engelleyebilirsiniz. Birini satıcı olarak engellerseniz, tekliflerinizi listelerinde göremezler. Birini alıcı olarak engellerseniz, tekliflerini listenizde göremezsiniz.

  Engelleme, dürüst olmayanları dürüst kullanıcılardan ayırmanın bir yoludur.

   

 • Telefon numarası nasıl değiştirilir?

  Paxful'da bir telefon numarasının değiştirilmesi son derece kolaydır.

  Bir telefon numarasını değiştirmek için hesap ayarlarına gitmelisiniz. “Numara Değiştir” e tıklayın ve sıfırlama bağlantısını e-posta ile doğrulayın. E-postayı açın ve ekli bağlantıya tıklayın. Bu bağlantı güvenlikle ilgili sorular soracaktır. Bağlantının 30 dakika içinde sona ereceğine dikkat edin.

  Güvenlik sorularını başarıyla cevapladıktan sonra, telefon numarası kaldırılır ve yeni bir Numara girilebilir. Güvenlikle konusundaki soruları yanıtlamakla ilgili herhangi bir sorununuz varsa, yardım için lütfen destek birimine başvurun.

 • E-posta adresimi nasıl değiştirebilirim?

  Kullanıcılar e-postalarını kendi başlarına değiştiremezler.

  Paxful'da, kullanıcılar e-postalarını kendi başlarına değiştirme yetkisine sahip değillerdir. E-postanızı değiştirmek için destek birimine başvurmanız gerekir ve bunu sizin için destek biriminin yapması gerekir.

  Destek ekibine başvurduğunuzda ve bir e-posta değişikliği isteğinde bulunduğunuzda, hesap sahipliğini aşağıdaki temsilci talimatlarıyla doğrulamanız istenecektir.

  Paxful'da bu işlem, her kullanıcının güvenliği için bu şekilde yapılır.

  E-posta değişikliği

  Kullanıcılar e-posta değişikliğini, sadece destekle iletişime geçerek kayıt olduktan sonraki ilk 7 gün içerisinde yapabilirler.

  Bu şartı yerine getirmeyen talepler reddedilecektir.

9 makalenin tümünü görüntüle

Ortaklık

Ortaklık

 • Paxful ortaklık programı nedir?

  Paxful ortaklık programı, Paxful'u arkadaşlarıyla ve takipçileriyle paylaştıkları için kullanıcıların ödüllendirildiği, heyecan verici bir fırsattır.  

  Her Paxful kullanıcısının
  klasik, tedarikçi ve ortaklık panellerinde bulabileceği bir ortaklık linki vardır. Program, doğrudan bağlı üyelerinizden biri işlem yaptığında standard emanet ücretinden % 50 komisyon kazanmanıza ve onların direk üyeleri işlem yaparken standard emanet ücretinden % 10 komisyon almanıza olanak tanır. Escrow fee ortaklık ödemelerinde her zaman %1 (standard emanet ücreti) olarak hesaplanır.

 • Paxful ortaklık programında kaç derece var ve bu dereceler nasıl işliyorlar?

  Doğrudan bağlı üyeleriniz aracılığıyla para kazanmakla sınırlı değilsiniz. Bunun yerine, Paxful Ortaklık  programında iki derece vardır - biri doğrudan diğeri dolaylı:

  1. Derece : Doğrudan bağlantınız üzerinden kayıt olan üyeler,  1. dereceden bağlı üyeler olarak kabul edilirler.
  2. Derece : 1. dereceden bağlı üyelerinizin bağlantı linkini kullanarak hesap oluşturan üyeler,  dereceden bağlı üyeleriniz olarak kabul edilirler.
 • Programın dereceleri için komisyon yapısı nedir?

  Her işlemden emanet ücreti alıyoruz. Birinci veya ikinci dereceden  bağlı üyelerinden biri, Paxful'daki bir işlemi başarıyla tamamladığında standard emanet ücreti (%1)  üzerinden siz de kazanırsınız. Komisyon yapısı aşağıda açıklandığı gibidir:

  1.Derece: Bu kullanıcının başarıyla tamamlanan işlemlerinde, standard emanet bedelinin %50 sini  kazanırsınız.

  2.Derece: Bu kullanıcının başarıyla tamamlanan işlemlerinde standard emanet bedelinin  %10'nu kazanırsınız.

 • Ortaklık linkimi nerede bulabilirim?

  Her Paxful kullanıcısı klasik, tedarikçi ve ortaklık panellerinde ortaklık linkini ve ortaklık programından kazançlarını görebilir.

 • Ortaklık linkime trafik çekmenin en iyi yolu hangi içerik ve reklam kaynaklarıdır?

  Blogunuz, web siteniz, Google AdWords, Yandex dahil olmak üzere, avantajınıza çalışabilecek birçok farklı kaynak vardır. Doğrudan, Yahoo / Bing reklamları, mobil reklam ağları, YouTube kanalları ve diğer büyük eğlence ve finansal platformlar.

  Sosyal medya,  üyelik linkinizi sunmanın harika bir yoludur. Yaptığınız tüm promosyonlar için kimlik takibi kullanmak iyi bir fikirdir, böylece sizin için en iyi olanı gözlemleyebilir ve bundan öğrenebilirsiniz.

 • Referans ararken hangi ülkeleri hedeflemeliyim?

  Paxful dünya çapında avantaj sağlar ve Internet erişimi olan her yerde kullanılabilir, bu nedenle hangi pazarları hedef almak istediğiniz size bağlıdır - yerel, bölgesel, ulusal veya başka türlü! Şu anda, kullanıcılarımızın çoğu ABD’den, Afrika ve Asya ise en hızlı büyüyen pazarlarımız.

14 makalenin tümünü görüntüle